شرایط و هزینه های تحصیل در آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا امروزه برای بسیاری از افراد جزو سوالات اصلی برای تصمیم گیری در مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد. کشور آمریکا بعنوان محبوب ترین مقصد دانشجویان شناخته می شود همچنین دانشجویان باید از هزینه تحصیل در کشور آمریکا مطلع شوند. با توجه به شرایط موجود هزینه های تحصیل در این کشور بالاست و دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه های گزاف می باشند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

دانشجویانی که بدنبال گزینه های ارزان تر می باشند، می توانند دانشگاه های عمومی را انتخاب کنند، دانشگاه های عمومی یا دولتی دو نرخ هزینه را اعلام می کنند که هزینه های بسیار ناچیزی را از دانشجویان داخلی و هزینه های معمولی را برای دانشجویان بین المللی دریافت می کنند. دانشگاه های خصوصی بسیار کوچکتر از دانشگاه های دولتی هستند و جمعیت و گستردگی دانشجویی در این نوع دانشگاه ها بیشتر است و تمام دانشجویان با یک نرخ مشترک تحصیل می کنند.

طبق گزارش هییت مدیره کالج ها، هزینه تحصیل دانشجویان در سال ۱۸_۲۰۱۷ در کالج های دولتی به طور متوسط ۹٫۹۷ دلار برای ساکنین و حدود ۲۵٫۶۲۰ دلار برای دانشجویان بین المللی است . در ارتباط با کالج های خصوصی این عدد به ۳۴٫۷۴۰ دلار می رسد که هزینه ای بالا برای دانشجویان می باشد.

ارزان ترین گزینه برای تحصیل، کالج های دو ساله دولتی هستند که همچنین به عنوان کالج های اجتماعی، فنی یا کالج های محلی شناخته می شوند که میانگین هزینه های آن تنها ۳٫۵۷۰ دلار است. لازم بذکر است شما نمی توانید یک مدرک کامل را در کالج دو ساله تکمیل کنید، اما می توانید مدرک کاردانی خود دریافت کنید و سپس برای یک مدرک لیسانس به دانشگاه دیگری انتقال پیدا کنید.

هزینه های تحصیل در برخی از کالج های آمریکا، به شرح زیر می باشد:

نوع کالج هزینه های تحصیل
کالج های فنی ۱۷٫۵۸۰ دلار
کالج های عمومی برای دانشجویان داخلی ۲۵٫۲۹۰ دلار
کالج های عمومی برای دانشجویان بین المللی ۴۰٫۹۴۰ دلار
کالج های خصوصی ۵۰٫۹۰۰ دلار

تامین بودجه تحصیلی در آمریکا

به صورت معمول تامین بودجه تحصیل در آمریکا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حائز اهمیت می باشد. دانشجویان دکترا در کشور آمریکا به طور معمول شامل بورسیه های تحصیلی می شوند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا بالغ بر ۱۴ هزار دلار می باشد. با توجه به شرایط تحصیلی در کشور آمریکا برای تامین کردن بودجه تحصیل، یکی از راه ها برای تامین بودجه کار دانشجویی می باشد.

حق کار دانشجویی در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته می باشد که درآمد حاصله بین ۱۳ تا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد. دانشجویان اجازه حق کار در طول هفته  کار به مدت ۵۰ ساعت را دارا می باشند که با توجه به ازای هر ساعت مبلغی حدود ۱۵ دلار می توان هزینه بدست آمده از کار دانشجویی را در ماه ۶۰۰ دلار برآورد کرد.

در مقطع لیسانس معمولا به ۱۰ درصد از دانشجویان کمک های مالی تعلق می گیرد که این درصد پایین ترین درصد در مقاطع تحصیلی در کشور آمریکا می باشد. در این مقطع بورسیه به دانشجویان اعطا نمی شود ولی در مقاطع بالاتر امکان گرفتن بورسیه مقدور می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا مبلغی حدود ۲۰- ۱۵ هزار دلار می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی بصورت کامل به دانشجویان این مقطع تعلق می گیرد. در کشور آمریکا بورسیه بسیار رقابتی بوده است که به همین علت متقاضیان باید شرایط ویژه ای برای اخذ بورسیه داشته باشند. در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان حق کار ۲۰ ساعته داده می شود که با توجه به ازای هر ساعت ۱۵ دلار می توانند سهم زیادی از شهریه خود را تامین کنند.

ذکر این مطلب حائز اهمیت است که دانشجویان در ابتدا برای بورسیه شانس خود را امتحان کنند و در صورت قبول نشدن می توانند با ماهیانه ۹۰ ساعت کار دانشجویی هزینه های تحصیل خود را فراهم کنند.

برای دریافت بورسیه کامل در مقطع کارشناسی ارشد فاکتورهایی شامل معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب، نمره IELTS یا TOEFL خوب لازم می باشد که با داشتن چنین فاکتور هایی شانس خود را برای اخذ بورسیه بالا می برید.

برای پرداخت هزینه های دانشجویی و یا هزینه های زندگی در آمریکا می توان وام گرفت ولی فقط در صورتی امکان پذیر خواهد بود که بتوانید یک شهروند آمریکایی یا فردی که ۲ سال یا بیشتر در ایالات متحده زندگی کرده است و اعتبار خوبی دارد را پیدا کنید تا ضمانت  وام شما را تقبل کند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

صرفه جویی در هزینه ها

دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در آمریکا می توانند با صرفه جویی در بخش های مختلف برای کاهش هزینه های تحصیل در آمریکا اقدام نمایند.

شهریه

متقاضیان برای صرفه جویی در هزینه های دانشگاهی خود به دنبال کسب بورسیه های مختلف باشند. در صورت قبول نشدن در اخذ بورسیه به دانشجویان توصیه می شود که به دانشگاه های محلی در کشور آمریکا رفته و در آن دانشگاه ها ثبت نام کنند. با توجه به آمار در چند سال اخیر، میزان ثبت نام دانشجویان خارجی در کشور آمریکا در دانشگاه های محلی دو برابر شده است.

اشتغال

 برای تامین هزینه های زندگی، متقاضیان باید در کنار تحصیل خود مشغول به کار شوند که کار دانشجویی یکی از راه های اشتغال می باشد.

مسکن و خوراک

 پس از هزینه شهریه بزرگترین بخش از مخارج را تشکیل می دهند. توصیه می شود در سال اول خود در خوابگاه های دانشگاه مستقر شوند که هم میزان خرج مسکن را پایین آورده و هم زمینه مناسبی برای درک شرایط کشور آمریکا برای خود فراهم کنند. بهترین راه برای کم کردن هزینه خوراک آشپزی کردن می باشد و در وهله بعدی توصیه می شود از غذاهای دانشگاه استفاده کنید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

مخارج جانبی تحصیل

خرید کتاب یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان در کشور آمریکا می باشد. توصیه می شود در پایان هر ترم با دانشجویان که در ترم های بالاتر هستند به صورت خصوصی معامله کنید.

بهداشت

 برای امر مهاجرت به متقاضیان توصیه می شود که تمامی مسائل پزشکی خود را در کشور ایران بررسی کرده و سپس برای تحصیل در آمریکا اقدام نمایید.

پوشاک

 هزینه خرید پوشاک زمستانی می تواند یکی از مخارج عمده دانشجویان باشد که اهل شهر های گرمسیری هستند. بهترین راه برای صرفه جویی در امر پوشاک بدین صورت است که با دانشجویان که مدت بیشتری در کشور آمریکا هستند مشورت کرده و در خصوص بهترین مکان ها برای خرید آنها راهنمایی بگیرید.

مهارت در رشته های ورزشی

کمک هزینه های تحصیلی ورزشی برای برخی از دانشجویانی که برای مقطع کارشناسی وارد آمریکا می شوند قابل استفاده است. از این گونه دانشجویان انتظار می رود که در شروع دانشگاه خود در تیم های کالج خود ثبت نام کنند.

ورزش هایی از قبیل فوتبال، تنیس، کشتی و والیبال بیشترین کمک هزینه تحصیلی را دارا می باشند. لازم بذکر است که مهارت داشتن در رشته های ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد هیچ کمکی به شما برای اخذ پذیرش یا دریافت کمک هزینه تحصیلی نمی کند.

اگر معتقد هستید که کمک هزینه های تحصیلی به شما تعلق می گیرد مدارک دال بر توانایی خود تهیه کنید و حتما اطلاعات مربوط به دانشگاه مورد نظر که آیا با داشتن مهارت ورزشی می توانید از کمک هزینه ها استفاده کنید، بررسی کنید.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

منبع مقاله: US Education Conditions and Costs

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  1.2/5 - (10 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۸ پاسخ به “هزینه های تحصیل در آمریکا”

  1. مجله مهاجرت گفت:

   سلام.وقت بخیر .
   در مورد تحصیل در آمریکا میشه راهنمایی بفرمایید؟

   • consultant گفت:

    سلام
    زبان ایلتس اکادمیک داشته باشید تمکن مالی که نیاز داشته باشید

  2. ابوالفضل گفت:

   سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم.من لیسانس رو ایران گرفتم معدلمم ۱۶.۴ میخوام برای فوق برم آمریکا چطور ویزا بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای ویزای تحصیلی کشور آمریکا اقدام کنید

  3. روزبه مرعشي گفت:

   با سلام من لیسانس برق کنترل دارم می خواستم بدونم جدا إز هزینه های تحصیل که توضیح دادین در صورت گرفتن پذیرش فوق لیسانس تو همین رشته برأی من ، چقدر باید به موسسه شما پرداخت کنم?

  4. فرشاد گفت:

   سلام
   من و همسرم از طریق ویزای دانشجویی می خواهیم برای کشور آمریکا اقدام کنیم
   سئوال من اینه که درسته به صورت رسمی برای من که همسر فرد دانشجو هستم امکان کار قانونی وجود ندارد ولی آیا با کارهای پیش پا افتاده می توانم بخشی از هزینه های زندگی را تامین کنم ؟ و فشار کمتری به همسرم که در حال تحصیل و کار است وارد شود ؟
   من در رشته کامپیوتر تحصیل کرده ام و آیا کارهایی مانند برنامه نویسی یا طراحی صفحات وب و غیره را می توانم به صورت غیر قانونی در آمریکا انجام دهم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    شرایط بهتری نیز برای شما که تحصیل کرده هستید وجود دارد شما می توانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up