شرایط ویزای انگلستان

با توجه به شرایط ایده آل کشور انگلستان، سالانه افراد زیادی از روش های مختلف به دنبال دریافت ویزای انگلستان می باشند. اقتصاد پویا، شرایط رفاهی مناسب، سیستم آموزشی ایده آل، مناظر و مناطق دیدنی جذاب از مزایای کشور انگلستان به شمار می رود. همه افراد از سراسر دنیا برای ورود به کشور انگلستان می بایست برای ویزا اقدام نمایند.

از چه نوع ویزایی می توان برای ورود با انگلستان اقدام کرد؟ آیا بدون مدرک زبان می توان برای تحصیل در انگلستان اقدام کرد؟ برای کار در انگلستان نیاز به دعوت نامه کاری است؟ میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در انگلستان چه مقدار می باشد؟ برای پاسخ به این سوالات و آشنایی از شرایط ویزای انگلستان با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرایط ویزای انگلستان متناسب با روش ورود به این کشور تعیین می گردد. از روش های ورود به کشور انگلستان می توان به ویزای توریستی، سرمایه گذاری، ازدواج و تحصیلی اشاره کرد. هر فرد با توجه به خواسته های خود می تواند برای ویزاهای عنوان شده اقدام نماید.

افراد در صورت انجام مربوط به پذیرش دانشگاه و یا اخذ دعوت نامه کاری و یا امور اولیه مابقی روش های ورود به کشور انگلستان موظف به تعیین وقت سفارت و مراجعه به آن می باشند. در حال حاضر برای مراجعه به سفارت برای ویزای انگلستان می توان برای کشور های ترکیه، امارات و یا ایران در صورت وجود وقت اقدام نمود.

بازه های زمانی اقدام برای اخذ ویزا بین ۱ تا ۲ ماه در نظر گرفته می شود که در مقایسه با سایر کشورهای دنیا بسیار سریع می باشد. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای اقدام برای انگلستان به شمار می رود. بازه های پاسخگویی سفارت انگلستان در شرایط عادی ۱۵ روز و در شرایط ویژه تا ۴ روز به طول می انجامد.

ویزای انگلستان

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلستان را می توان از منظر مدت زمان حضور در این کشور مورد بررسی قرار داد. ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت از انواع ویزاهای این کشور می باشد که در بازه های زمانی ۶ ماه، ۲ سال، ۵ سال و ۱۰ سال صادر می گردد. این مدت زمان عنوان شده متناسب با نوع ویزای انتخابی تعیین می گردد. در ادامه به انواع ویزای این کشور اشاره شده است.

ویزای کوتاه مدت انگلستان

ویزای کوتاه مدت انگلستان به افراد این فرصت را می دهد تا برای حداکثر یکسال در این کشور حضور داشته باشند. در این نوع ویزای انگلستان به صورت معمول حق همراه لحاظ نشده است. از دیگر موارد حائز اهمیت می توان به این نکته اشاره کرد که متقاضیان در مدت زمان حضور در کشور انگلستان حق کار نخواهند داشت و می بایست هزینه های جاری در مدت زمان حضور در این کشور را از کشور مبدا تامین نمایند. انواع ویزای کوتاه مدت انگلستان در جدول زیر آمده است.

نوع ویزا توضیحات
Standard Visitor visa ویزای توریستی انگلستان
Short-term study visa ویزاهای کوتاه مدت برای شرکت در دوره های زبان
Visa to pass through the UK in transit ویزای ترانزیت که اجازه حضور به مدت ۴۸ ساعت در کشور انگلستان را به افراد می دهد.
Marriage Visitor visa ویزای کوتاه مدت برای ثبت ازدواج در انگلستان
Parent of a Tier 4 child visa ویزای همراهان دانش آموزان زیر ۱۸ سال

ویزای بلند مدت انگلستان

ویزای بلند مدت به ویزاهای بالای یک سال تلقی می شود که افراد می توانند مدت زمان بیشتری را در کشور انگلستان حضور داشته باشند. ویزای بلند مدت معمولا به صورت ویزای چند بار ورود (Multi) صادر می گردد. این نوع ویزای انگلستان اجازه ورود و خروج را به صورت نامحدود به متقاضیان می دهد.

ویزای بلند مدت انگلستان در اصل ویزای ویزیت استاندارد است که دارای اعتبار ۲، ۵ یا ۱۰ سال است. افراد پس از دریافت ویزای ۶ ماهه انگلستان، قادر خواهند بود برای دفعات بعد درخواست ویزای بلند مدت را به سفارت ارائه دهند. در خصوص سایر ویزاهای انگلستان همانند ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری این نوع ویزا درخواست می شود. مدت زمان صدور ویزای انگلستان در موارد ذکر شده بالای ۱ سال است.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

افراد در صورت اخذ پذیرش از یک مرکز آموزش معتبر قادر خواهند بود برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. از همین مراحل مرتبط تحصیل در این کشور به اتمام رسیده است. از همین رو متناسب با مقطع تحصیلی و یا دوره انتخابی نوع ویزای تحصیلی تغییر می کند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

 1. Tier 4 (General) Student Visa
 2. Short Term Study Visa
 3. Tier 4 (Child) Student Visa

Tier 4 (General) Student Visa

این نوع ویزا مختص به دوره های A-Level، Foundation و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان می باشد. این بدین معناست که متقاضیان بالای ۱۶ سال برای تحصیل در انگلستان ملزم به دریافت ویزای تحصیلی(Tier 4) می باشند. مدت زمان ویزای تحصیلی متناسب با دوره تحصیلی انتخابی صادر می گردد. به طور مثال برای دوره های A-Level ویزای ۲ ساله صادر می شود.

علاقه مندان به تحصیل در ابتدای کار برای اخذ پذیرش از مرکز آموزشی مورد نظر اقدام می نمایند. در صورت اخذ نامه پذیرش (CAS) می توانند با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای انگلستان اقدام نمایند. با توجه به حضور سفارت انگلستان در ایران، افراد قادر خواهند بود با توجه با بازه زمانی وقت سفارت در صورت امکان به این سفارت مراجعه نمایند، در غیر اینصورت می بایست برای حضور در سفارت به کشورهای دیگر مراجعه کنند.

ویزای انگلستان

Short Term Study Visa

متقاضیان برای شرکت در دوره های کوتاه مدت کشور انگلستان که زیر ۱۱ ماه می باشد، می بایست برای این ویزای تحصیلی اقدام نمایند. از معمول ترین دوره های کوتاه مدت در کشور انگلستان می توان به دوره های تحقیقاتی و کلاس های زبان اشاره کرد. هزینه های درخواست ویزای انگلستان برای دوره های کوتاه مدت تحصیلی به شرح زیر می باشد.

 1. برای ویزای ۶ ماهه: ۹۷ پوند
 2. برای ویزای ۱۱ ماهه: ۱۸۶ پوند

حق همراه در ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلستان وجود ندارد و افراد متاهل می بایست به صورت تنهایی برای این ویزا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به این نکته که در این بازه زمانی امکان کار وجود ندارد، متقاضیان باید هزینه های زندگی و تحصیل را از کشور مبدا تامین نمایند. متقاضیان با ارائه مدارک ذیل، شانس خود را برای دریافت ویزای انگلستان افزایش می دهند.

مدارک مورد نیاز

 1. نامه پذیرش از مرکز آموزشی مورد تایید دولت انگلستان
 2. در صورت شرکت در دوره های زبان، ارائه نمره ۴ در آزمون آیلتس
 3. ارائه تمکن و گردش مالی
 4. مدارک هویتی
 5. سوابق تحصیلی و رزومه
 6. ارائه رزرو محل اقامت در انگلستان

Tier 4 (Child) Student Visa

دانش آموزان زیر ۱۷ سال برای تحصیل در مدارس انگلستان ملزم به دریافت ویزای تحصیلی می باشند. دانش آموزان در صورت ارائه سوابق آموزشی و اثبات دانش زبان انگلیسی قادر خواهند بود در صورت اخذ پذیرش برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند.

دانش آموزان با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای ادامه تحصیل در انگلستان و شهر انتخابی می توانند برای مدارس این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دانش آموزان زیر ۱۳ سال حق همراهی یکی از والدین را در کشور انگلستان دارند. این نکته یکی از برترین مزایای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می باشد.

ویزای انگلستان

ویزای کاری انگلستان

انگلیس یکی از محبوب ترین مناطق مهاجرتی در جهان برای افرادی است که مایل به زندگی و کار در یک کشور جدید هستند. انگلستان دارای ششمین اقتصاد بزرگ در جهان می باشد و بسیاری از شهرهای آن به عنوان مراکز تجاری بین المللی شناخته می شوند. این امر جایگاه خوبی برای فارغ التحصیلان بلند پروازانه و متقاضیان کار در انگلستان می باشد. اقتصاد بریتانیا یکی از قدرتمند ترین در اروپا با حدود ۳۲ میلیون نفر نیروی کار است.

ویزای کار (Tier 2) یکی از روش های ورود به کشور انگلستان می باشد. این روش با توجه به شرایط و مراحل اقدام به عنوان کم هزینه ترین راه برای دریافت ویزای انگلستان قلمداد می شود. افراد در صورت احراز شرایط قادر خواهند بود تا برای ویزای کار انگلستان اقدام نمایند. ویزای Tier 2 انواع مختلفی از شرایط را شامل می شود و متقاضیان ویزای انگلستان با توجه به شرایط خود قادر خواهند بود برای آن اقدام نمایند. در جدول زیر انواع ویزای کار آمده است.

انواع ویزای کار توضیحات
Tier 1 (Exceptional Talent) visa سالانه ۱۰۰۰ نفر توسط دولت انگلستان برای کار در این کشور انتخاب می شوند.
Tier 2 (General) visa ویزای کار معمول انگلستان که باید یک پیشنهاد کاری داشته باشند.
Tier 2 (Intra-company Transfer) visa  ویزایی برای کسانی که کارفرمای خارج از کشور آنها را به شرط حمایت مالی به شعبه انگلستان انتقال داده باشند.
Tier 2 (Sportsperson) visa ویزای انگلستان برای افراد نخبه و یا ورزشکاران
Tier 5 (Temporary Worker) visa ویزای برای انجام کارهای خیریه
Tier 5 (Youth Mobility Scheme) visa برای افراد ۱۸ تا ۳۰ سال کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزیلند، هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان
Domestic Workers in Private Household visa مخصوص افراد بومی است.
Permitted Paid Engagement visa برای کار کردن در انگلستان به مدت ۱ ماه

ویزای Tier 2 (General) visa به عنوان معمول ترین روش برای کار در کشور انگلستان به شمار می رود و متقاضیان ایرانی شانس بیشتری را در این روش دارند. متقاضیان برای اخذ ویزای کار انگلستان باید ۷۰ امتیاز را دریافت نمایند.

امتیازات ویزای کار انگلستان

 1. دعوت نامه کاری: ۳۰ امتیاز
 2. حداقل دستمزد: حداقل دستمزد تعیین شده برای ویزای انگلستان در حدود ۲۵۰۰ پوند می باشد. افراد در صورت دریافت دعوتنامه با حداقل دستمزد،۲۰ امتیاز دریافت می کنند.
 3. دانش زبان انگلیسی: مدرک زبان انگلیسی در سطح نمره ۵ در آزمون آیلتس،۱۰ امتیاز دارد.
 4. تمکن مالی: ارائه تمکن مالی معادل یک سال هزینه های زندگی ۱۰ امتیاز دارد.

افراد در صورت اخذ ویزای کار انگلستان قادر خواهند بود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. در ابتدا یک ویزای ۳ ساله برای متقاضی صادر می گردد و در صورت عدم سوابق کیفری و پرداخت مالیات، به مدت ۲ سال دیگر تمدید می شود. پس از پایان دوره ۵ ساله، اقامت دائم انگلستان به متقاضی و در صورت متاهل بودن به اعضای خانواده تعلق می گیرد.

ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی یکی از روش های ورود به کشور انگلستان می باشد. افراد با فراهم آوردن مدارک و شرایط مورد نیاز قادر خواهند بود برای ویزای انگلستان اقدام نمایند. در گام نخست متقاضیان می بایست آفیسر را متقاعد نمایند که قصد بازگشت به کشور مبدا را دارند. از همین رو باید ادله ای را برای اثبات گفته خود به سفارت ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی انگلیس به شرح زیر می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلیس

 1. پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفر
 2. مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت)
 3. ۲ قطعه عکس رنگی، زمینه سفید در ابعاد ۳ .۴
 4. گردش حساب بانکی ۶ ماهه
 5. سوابق کاری یا تحصیلی
 6. سند مالکیت
 7. دعوت نامه
 8. رزرو بلیط رفت و برگشت
 9. واچر هتل

ویزای توریستی انگلیس به مدت ۶ ماه و یکبار ورود (Single) در اولین درخواست، صادر می گردد. این بدین معناست که افراد درخواست خود را برای مدت زمان مورد نظر به سفارت ارائه می دهند و می بایست فقط در همان بازه زمانی در کشور انگلستان حضور داشته باشند.

بازه های زمانی پروسه به صورت معمول بین ۴۰ تا ۵۰ روز به طول می انجامد. از همین رو علاقه مندان به اخذ ویزای توریستی انگلستان قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک عنوان شده در سریع ترین زمان ممکن برای ورود به این کشور اقدام نمایند.

افراد می توانند برای انواع ویزای توریستی با توجه به شرایط خود از جمله ویزای گردشگری، تجاری، بازدید از خانواده، درمانی و شرکت در سمینار و یا همایش اقدام نمایند. در هر یک از انواع ویزای عنوان شده، یک مدرک در اولویت قرار می گیرد. به طور مثال در ویزای دیدار خانواده، ملزم به ارائه دعوت نامه می باشید.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذاری (Tier 1) یکی از روش های ورود به کشور انگلستان می باشد. در گذشته متقاضیان قادر خواهند بود با ۲۰۰ هزار پوند ویزای خود را دریافت نمایند و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوند. در حال حاضر یک روش برای دریافت ویزای سرمایه گذاری وجود دارد. افراد باید برای سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه ۲ میلیون پوندی را به سفارت این کشور ارائه دهند. بازه های زمانی اقدام برای ویزای سرمایه گذاری در انگلستان به صورت میانگین ۳ ماه به طول می انجامد.

شرایط درخواست ویزای سرمایه گذاری

 1. سرمایه معادل ۲ میلیون پوند
 2. سن بالای ۱۸ سال
 3. گواهی اثبات این میزان سرمایه
 4. مدارکی که نشان دهنده امکان انتقال این سرمایه به کشور انگلستان می باشد.

مدارک مورد نیاز

 1. پاسپورت
 2. گواهی عدم سوءپیشینه
 3. شرکت در تست های پزشکی
 4. تمکن مالی برای یک سال زندگی در انگلستان
 5. نامه بانکی برای اثبات ۲ میلیون پوند
 6. مدرک زبان

در ویزای سرمایه گذاری این کشور، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال حق همراهی فرد اصلی را خواهند داشت. در ابتدای کار به مدت ۳ سال ویزا برای متقاضیان صادر می گردد. سرمایه عنوان شده در یورس های دولتی این کشور سرمایه گذاری می شود. پس از گذشت این مدت زمان، دو سال دیگر ویزای Tier 1 امدید می شود در صورت عدم سوابق کیفری به اقامت دائم منجر می شود.

افراد در صورت سرمایه گذاری در این کشور قادر خواهند بود که در این کشور به تحصیل بپردازند و در صورت پیدا کردن کار در این کشور مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که افراد در صورت افزایش سرمایه خود می توانند در بازه کمتری اقامت انگلستان را دریافت نمایند.

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار برای اقدام، اطلاع از هزینه های اجرایی برای روش انتخابی می باشد. در خصوص ویزای سرمایه گذاری افراد برای اقدام می بایست هزینه هایی را برای موفقیت پرونده پرداخت نمایند. در جدول زیر هزینه های جاری و مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری کشور انگلستان آمده است.

موارد توضیحات هزینه
سرمایه ارائه سرمایه مالی برای ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوند
تمکن مالی ارائه تمکن مالی یک سال زندگی در انگلستان ۱۲ هزار پوند
هزینه اقدام هزینه های سفارت برای انجام کار ۱۶۲۳ پوند
بیومتریک هزینه گرفتن اطلاعات بیومتریک ۲۰ پوند
همراه هزینه همسر برای سفارت ۵۰۰ پوند
health surcharge هزینه بیمه سلامت ۱۴۰۰ پوند

ویزای ازدواج انگلستان

با توجه قوانین کشور انگلستان، افراد از دو روش قادر خواهند بود برای ویزای ازدواج انگلستان اقدام نمایند. اطلاع از این موضوع که کدام یک از ویزای موجود برای شما نیاز می باشد، حائز اهمیت است. از همین رو در این بخش به بررسی ویزای توریستی ازدواج و ویزای همسر پرداخته می شود.

ویزای توریستی ازدواج (UK Marriage Visitor)

ویزای توریستی ازدواج یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد و یا شریک زندگی اجازه می دهد برای ثبت ازدواج به انگلیس سفر کنند. این ویزا به مدت ۶ ماه اعتبار دارد و افراد در این بازه زمانی می بایست ازدواج رسمی را در این کشور به ثبت برسانند.

در مدت زمان حضور فرد در این کشور، اجازه کار نخواهد داشت و در صورت ثبت ازدواج از حقوق کامل بهره مند می شود. برای دریافت ویزای انگلستان ارائه مدارک که نشان دهنده صحت این رابطه هست، الزامی می باشد.

ویزای انگلیس

ویزای همسر (Spouse visa)

در خصوص ویزای همسر، می توان به این نکته اشاره کرد که ازدواج به صورت رسمی صورت گرفته است. فرد مقیم کشور انگلستان درخواست الحاق همسر را ارائه می دهد. در این خصوص می بایست نامه تمکن و گردش مالی در کشور انگلستان را ارائه دهد. این نامه های بانکی نشان دهنده تامین هزینه های فرد دوم می باشد.

مراکز خدمات ویزای انگلیس در ایران

سفارت، مسئول دادن ویزا به متقاضیان اخذ اقامت های مختلف در کشور خود هستند. هر فرد پس از پایان پروسه پذیرش خود می بایست برای مصاحبه و ادامه شرایط مهاجرت خود به سفارت مراجعه و شرایط خود را برای اخذ ویزا مهیا نماید. با توجه به شلوغی سفارت و عدم کار در کشور ایران، دفتر vfs انگلستان در تهران مسئول انجام امور می باشد. در دفتر Vfs تمامی مراحل انجام کار از حمله انگشت نگاری و مصاحبه صورت می گیرد.

آدرس سفارت

 • آدرس سفارت: خیابان فردوسی، پلاک ۱۹۸(البته سفارت انگلیس ادارات متعدد و کنسولگری نیز در سطح شهر تهران دارد.)
 • تلفن: ۶۴۰۵۲۰۰۰
 • سایت: ukiniran.fco.gov.uk/fa
 • روز و ساعت کاری: یکشنبه تا پنج شنبه ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰

نتیجه گیری

متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور انگلستان می بایست با توجه به شرایط خود برای انواع ویزاهای انگلستان اقدام نمایند. این روند با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز و تعیین وقت سفارت صورت می گیرد. کشور انگلستان روش های متنوعی را برای علاقه مندان این کشور در نظر گرفته است. از همین رو هر فرد با هر شرایطی می تواند برای دریافت ویزای انگلستان اقدام نماید. این امکان یکی از برترین مزایای کشور انگلستان می باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up