آشنایی با پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در آمریکا

America’s most popular disciplines

ایالات متحده آمریکا میزبان بیشترین دانشجویان بین المللی در جهان می باشد. در مقاله ی پیش رو پرطرفدارترین رشته های آمریکا را بررسی خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتر از رشته های پر کاربرد مسیر بهتری را برای انتخاب رشته ی دانشگاهیتان پیش روی شما قرار دهیم. آموزش کیفیت، برنامه درسی منحصر به فرد، محیط چند فرهنگی و فرصت های فراوان تحصیلی و شغلی از دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می باشد. در ادامه چند دلیل مهم تحصیل در آمریکا را عنوان می کنیم و به معرفی رشته های پر طرفدار آمریکا می پردازیم.

تعالی دانشگاهی

دانشگاه های ایالات متحده در رتبه بندی از امتیاز بالایی برخوردارند،۳۳ دانشگاه معتبر از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در آمریکا قرار دارند. Times higher education ranking از ۱۰ دانشگاه برتر دنیا ۷ دانشگاه را در آمریکا معرفی کرده است.

سیستم آموزشی انعطاف پذیر

تعداد دوره های آموزشی که در آمریکا می توانید بگذرانید بسیار متنوع است و قادر خواهید بود علاوه بر تعیین محتوای دوره ها ساختار آنها را نیز خود انتخاب کنید، همچنین برای تعیین رشته دلخواهتان در دانشگاه دوره هایی برایتان تدارک دیده شده است که با گذراندن آنها انتخاب بهتری خواهید داشت. در زمان ارائه پایان نامه ی دوره ی تحصیلات تکمیلی نیز این فرصت را دارید تا از انبوهی از موضوعات روز دنیا در یک فضای آموزشی مجهز و استاندارد به همراه اساتید مختلف استفاده کنید و کار خود را به بهترین نحو ارائه دهید.

پشتیبانی عالی برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه های آمریکایی چالش های موجود برای دانشجویان بین المللی را پس از ورود به یک فضای جدید آموزشی به خوبی درک می کنند و برای کمک به دانشجویان کارگاه های آموزشی و دوره های منظمی را تدارک می بینند تا این چالش ها حل شود.

در پاراگراف های بعدی این مقاله در رابطه با رشته های پرطرفدار آمریکا که شرایط شغلی خوبی نیز در آینده دارند صحبت خواهیم کرد.

همانطور که قبلا نیز اشاره شد کالج ها و دانشگاه های آمریکایی از تنوع رشته ای زیادی برخوردارند ولی باید بدانید که انتخاب رشته ی مناسب به علاقه مندی های شما، شرایط کاری در آینده، هزینه های تحصیل و بسیاری از فاکتور های دیگر بر می گردد، پس صرفا به این دلیل که دوستانتان چه رشته ای را انتخاب کرده اند مسیر تحصیلی خود را تغییر ندهید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین رشته های تحصیلی در آمریکا

اینکه بدانید پرطرفدار ترین رشته های برای کار در آمریکا کدامند به شما در این مسیر کمک بیشتری خواهد کرد. به دست آوردن فرصت های شغلی مناسب یکی از اهداف اصلی تحصیل در آمریکا می باشد.

لیست رشته های پیش رو با توجه به تحقیقات انجام شده از نظر فرصت های شغلی بهتر در آینده، دستمزدهای بالاتر برای فارغ التحصیلان این رشته ها و همچنین محبوبیت آنها در بین دانشجویان فراهم شده است.

تحصیل در این رشته ها به معنی تضمین شرایط شغلی آینده اتان و یا دستمزدهای نجومی نیست بلکه با تحصیل در این رشته ها قادر خواهید بود مهارتهایی را در خود پرورش دهید که بتوانید فرصت های شغلی بیشتری را بدست آورید.

۱. علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر یکی از پرطرفدار ترین رشته های آمریکا می باشد، چرا که با تحصیل در این رشته علاوه بر آشنایی با بحث های نرم افزاری و سخت افزاری، روش های کاربرد آن و تلفیق آن با تکنولوژی و صنعت را نیز می آموزید. تحصیل در رشته ی کامپیوتر دانشجویان را در معرض یادگیری مهارت هایی مثل رباتیک، هوش مصنوعی و تکنولوژی بازی ها نیز قرار می دهد. فارغ از هر بخشی در هر صنعتی، حل کردن مشکلات از اصلی ترین اهداف آموزش علوم کامپیوتر می باشد.

۲. علوم ارتباطات

بررسی انواع مختلف اجراها همانند سخنرانی ها و آموزش استراتژی که از آن برای انتقال اطلاعات از شخص سخنگو به شنوندگان استفاده می شود از جمله اهداف تحصیل در این رشته می باشد. آموزش پیام های کلامی و غیر کلامی، عکس العمل حضار در برابر اجرا و تاثیرات مختلف ارتباطات محیطی از دیگر بخش های مهم تحصیل در رشته ی علوم ارتباطات می باشد.

سیستم آموزشی در آمریکا این رشته را یکی از پرطرفدارترین رشته های آمریکا می داند، چرا که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در پوزیشن های شغلی با ارزشی مثل بیزینس، تبلیغات، منابع انسانی، ارتباطات جمعی، امور دولتی، آموزش و پرورش و خدمات اجتماعی مشغول به کار شوند. سیستم آموزشی آمریکا در بهترین سطح ممکن است.

۳. علوم سیاسی

تقویت مهارتهای فکری و ارتباطی و در دورنمایی بزرگتر فهم عمیقی از تاریخ و فرهنگ هر کشور از بخش های مهم تحصیل در این رشته می باشد. مهارت خواندن، نوشتن و ریاضیات نیز از قسمت های مهم رشته ی علوم سیاسی است. فرصت های شغلی متنوعی همانند وکالت، روزنامه نگاری و پوزیشن های سیاسی برای فارغ التحصیلان این رشته مناسب می باشند.

۴. تجارت بازرگانی

در حین تحصیل در رشته ی تجارت بازرگانی، اطلاعات کاملی در زمینه های حسابداری، مالی، بازاریابی، اقتصاد، استاتیک و منابع انسانی بدست خواهید آورد. افزایش چشمگیر مهارتهای کنترل بودجه، سازماندهی، برنامه ریزی، استخدام، رهبری و کنترل و مدیریت سازمانهای و بازاریابی محتوا مختلف از جمله استارت آپ ها تا بیزینس های میلیون دلاری از دیگر دستاوردهای تحصیل در این رشته می باشد. این رشته همچنین شما را برای فکر کردن در زمینه های اخلاقی و سیاسی که نقش موثری در بسیاری از پوزیشن های شغلی دارند آماده می کند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

۵. اقتصاد

اقتصاد، علم مطالعه در زمینه های فردیت، تجارت، سیاست و چگونگی استفاده از پول و اختصاص دادن درست منابع مالی می باشد. اقتصاد را یکی دیگر از پرطرفدار ترین رشته های آمریکا می دانند چرا که مطالعه در زمینه ی تولید، انتشار و مصرف کالاها بخش مهمی از دانش لازم برای دنیای مدرن امروز است. رشته ی اقتصاد به اندازه ی رشته های حقوق و مطالعات بین الملل برای آینده ی بازرگانی یک جامعه لازم می باشد.

۶. زبان و ادبیات انگلیسی

تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی طیف گسترده ای از تخیلات و شعر را از تاریخ و دنیای بیرون جذب می کند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه های گوناگونی مثل حقوق، تولید محتوا در اینستاگرام، روزنامه نگاری، تحصیلات تکمیلی، انتشارات و بسیاری از بخش های دیگر فعالیت کنند.

۷. روانشناسی

روانشناسی، علم شناخت بیولوژی مغز انسان می باشد که بر روی بخش های مختلف ذهن انسان ها از جنبه ی یادگیری، شناخت، هوش، انگیزه، احساس، ادراک، شخصیت و اختلالات روانی تمرکز دارد. تحصیل در این رشته ارتباطات را تقویت می کند و به حل مشکلات پیرامون افراد می پردازد.

روانشناسی را از این جهت یکی از پرطرفدار ترین رشته های آمریکا می دانند که تبدیل شدن به یک مشاور، تراپیست، مدرس، متخصص رشد کودک و زمینه های مشابه از فرصت های شغلی آینده در این رشته می باشد که بسته به تجارب هر شخص می تواند متفاوت باشد و از در آمد خوبی برخوردار است.

۸. پرستاری

رشته ی پرستاری در درجه ی اول مناسب کسانی است که روحیه ی  دلسوزانه ای دارند و کمک به افراد برایشان در اولویت قرار دارد. علوم سنتی و هنرهای لیبرال از دوره های ابتدایی این رشته در سال اول تحصیل می باشد که در سال دوم به دوره های کلینیکال و بیمارستانی تبدیل خواهد شد.

برای به تایید رسیدن مدرک پرستاری باید آزمون های لازم گذرانده شود و پس از تبدیل شدن به یک پرستار نه تنها فرصت های شغلی فراوانی پیش روی فارغ التحصیلان این رشته قرار دار بلکه در زمینه های متنوعی مثل پرستاری سالمندان، نورولوژی، اکولوژی، زنان و زایمان و بخش کودکان قادر به فعالیت خواهند بود که همین موضوع پرستاری را به یکی از پرطرفدار ترین رشته های آمریکا تبدیل کرده است.

۹. مهندسی شیمی

مهندسان شیمی آموزش می بینند تا با ترتیب ساختار مولکول ها و طراحی پروسه های شیمیایی در صنایع مختلفی مثل نفت، مواد غذایی، داروسازی و صنایع دیگر به تولید بپردازند. صنایع شیمی بسیار گسترده است و آموزش های فراوانی در آن از تبدیل مواد به یکدیگر تا حفظ سلامت محیط زیست از آلودگی ها وجود دارد. صنایع کاغذ سازی، صنایع تولید کودهای شیمیایی، شرکت های داروسازی، تولید کنندگان پلاستیک و بسیاری از صنایع دیگر به تخصص مهندسان شیمی احتیاج دارند و این رشته را به یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته های آمریکا تبدیل کرده اند.

۱۰. زیست شناسی

علم زیست شناسی مطالعه پیرامون انسان، گیاهان، حیوانات و محیط زیست است و دانشجویان به پیدا کردن رموزی از علم که به حل مشکلات انسانی کمک می کند می پردازند مانند پیدا کردن راه درمان یک بیماری. فعالیت به عنوان یک دامپزشک، اپتومتریست، بوم شناس و متخصص محیط زیست از جمله پوزیشن های شغلی است که زیست شناسان می توانند در آن فعالیت داشته باشند.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای دریافت اطلاعات کاملتر با مشاورین تماس حاصل کرده تا مسیر مهاجرتی خود را به درستی و به بهترین نحو انتخاب کنید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.1/5 - (14 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up