پناهندگی انگلستان یکی از روش هایی می باشد که برخی از افراد برای به دست آوردن اقامت انگلیس قصد انجام آن را دارند. آشنایی با قوانین و مقررات در این زمینه می تواند کمک بسزایی به افراد نمایند. البته در همین ابتدا لازم به ذکر است که پناهندگی روش خطرناک و پر ریسکی می باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که از سایر روش ها که شانس بالایی برخوردار هستند و ریسک کمتری دارند اقدام کنید تا به نتیجه مورد نظر یعنی ورود به کشور انگلیس و در نتیجه اخذ اقامت آن دست پیدا کنید.

افراد متقاضی در این زمینه در ابتدا با سوالاتی مواجه هستند مانند اینکه : شرایط پناهندگی در کشور انگلستان به چه صورت است؟ قوانین این کشور در زمینه حمایت از پناهندگان به چه شکل می باشد؟ در حال حاضر شانس به نتیجه رسیدن از طریق روش پناهندگی به چه میزان است؟ مزایا و معایب پناهندگی در کشور انگلستان چیست؟روش های جایگزین برای پناهندگی کدام اند؟ و… که در ادامه علاوه بر پاسخگویی به سوالات فوق به بررسی کامل پناهندگی در انگلستان خواهیم پرداخت، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان با ما همراه باشید

شرایط پناهندگی انگلستان

Asylum in the UK

این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط و روش های مربوط به پناهندگی در کشور انگلستان گردآوری و ارائه گردیده، لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس در این زمینه هیچگونه فعالیت و خدماتی ارائه نمی دهد. مهاجرت از طریق پناهندگی امری غیرقانونی، خطرناک، هزینه بر با درصد ریسک فراوان و غیر قابل پیش بینی است، در طول این مسیر خطرات بسیاری نظیر افراد سودجو، کلاهبردار و دستگیری توسط پلیس وجود دارد، با این وجود سالانه افراد بسیاری برای مهاجرت از طریق پناهندگی اقدام می نمایند.

انگلستان از جمله کشورهایی است که مقصد بسیار محبوبی برای پناهجویان می باشد، این کشور شرایط بسیار مناسبی جهت حمایت از حقوق پناهندگان (Refugee rights) فراهم نموده. محل اقامت مناسب برای پناهجویان، پرداخت حقوق به مبلغ ۴۰ پوند در هفته به پناهجو قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در خصوص درخواست پناهندگی، اجازه عبور و مرور در شهر و … از امتیازات قابل توجه انگلستان برای پناهجویان می باشد.

پناهندگی چیست؟

تاریخچه پناهندگی به جنگ جهانی دوم باز می گردد که در راستای قوانین حمایت از حقوق بشر وضع گردید. این قانون برای حمایت از افرادی است که بنا به دلایل مختلفی نظیر وقوع جنگ، مسائل اجتماعی، سیاسی، مذهبی، جنسی و … امکان زندگی در کشور خود را ندارند، افرادی که درخواست پناهندگی از کشوری دارند ملزم به ارائه مدارکی هستند که ثابت کند شرایط عادی برای زندگی در کشور خود را ندارند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

روش های اخذ پناهندگی انگلستان

جهت دریافت پناهندگی در کشور انگلستان روش های گوناگونی وجود دارد. برای انجام این امر در ابتدا افراد می بایست وارد انگلستان شوند و خود را به عنوان پناهنده یا پناهجو به پلیس مرزبانی این کشور معرفی نمایند، سپس برای اثبات ادعای خود مبنی بر پناهندگی ملزم به ارائه مدارکی هستند که ثابت کند مجبور به ترک کشور خود بوده اند.

رسیدگی به این نوع پرونده ها وظیفه افسران اداره مهاجرت و مرزبانی انگلستان است، با توجه به افزایش چشم گیر پناهجویان در سال های اخیر با درخواست پناهندگی افرادی موافقت می گردد که دلایل حقیقی و مدارک معتبر در خصوص کیس پناهندگی خود ارائه دهند.

لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی امری خطرناک و غیرقابل پیش بینی به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در ارتباط با مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

معایب پناهندگی انگلستان

مهاجرت و پناهندگی دو موضوع بسیار متفاوت از یکدیگر می باشند که متاسفانه بسیاری از افراد اطلاعات مناسبی در مورد تفاوت های موجود بین این ۲ روش ندارند. زمانیکه افراد از طریق ویزای کاری یا تحصیلی به کشور انگلستان مهاجرت می کنند همه مراحل کار و ورود به کشور مقصد قانونی می باشد، اما زمانیکه افراد به عنوان پناهجو وارد این کشور می شوند تا قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در خصوص کیس پناهندگی این افراد مهاجران غیر قانونی محسوب می شوند و تحت نظر خواهند بود.

در بسیاری از موارد درخواست پناهندگی از سوی افراد مورد قبول اداره مهاجرت انگلستان قرار نمی گیرد و حتی افراد با حکم اخراج از این کشور روبرو می شوند که مجبور به ترک خاک انگلستان هستند در ابن مواقع افراد دچار سرگردانی خواهند شد و اگر قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشند ممکن است سال های زیادی از عمر خود را در بلاتکلیفی سر کنند و سرنوشت نامعلومی خواهند داشت.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط دریافت حقوق پناهندگی انگلستان

شرایط و قوانین کشورها جهت پذیرش افراد به عنوان پناهنده کمی متفاوت می باشد ولی در کلیت موضوع تشابه دارد. کیس پناهندگی مهم ترین فاکتور برای دریافت جواب مثبت از سوی اداره مهاجرت انگلستان است، ارائه دلایل و مدارک قابل استناد و معتبر در ارتباط با کیس ارائه شده از سوی شما ارتباط مستقیم در آینده شما خواهد داشت. بسیاری از افراد بر این باورند که برای ارائه درخواست پناهندگی حتماً باید به صورت غیر قانونی وارد کشور انگلستان شوند ولی با دریافت ویزا و ورود قانونی به این کشور هم امکان ارائه درخواست پناهندگی وجود دارد.

توجه داشته باشید اگر با ویزای توریستی و یا ویزای دیدار از بستگان به کشور انگلستان سفر کردید و تصمیم گرفتید که پناهنده شوید باید بگوییم که تصمیم بسیار سختی گرفته اید، زیرا احتمال رد درخواست شما جهت دریافت پناهندگی بیش از پیش می شود. با توجه به سختگیری انگلستان در ارتباط با صدور ویزا طبیعتاً افرادی که موفق به اخذ ویزای این کشور می شوند مدارکی ارائه نموده اند که آفیسر سفارت قانع گردیده ابن افراد از شرایط و امکانات مناسبی جهت زندگی در کشور خود برخوردارند.

نکات کلیدی

از این رو در صورتی که شما با استفاده از ویزای توریستی و یا ویزای بازدید از اعضای خانواده خود وارد انگلستان شوید و بعد اعلام پناهندگی کنید. این اقدام شما این گونه جلوه می کند که شما از اعتماد کشور انگلستان در ارتباط با صدور ویزا برای شما سوء استفاده کرده اید و این موضوع یکی از خطوط قرمز انگلستان و اکثر کشورهای دنیا است. در این حالت می بایست دلایل بسیار مهم و کیس قابل توجهی در مورد پناهندگی ارائه نمایید در غیر اینصورت نه تنها درخواست شما رد خواهد شد بلکه ممکن است برای همیشه درخواست ویزای از سوی شما رد شود.

معمولاً آخرین گزینه در امر مهاجرت، روش پناهندگی است. پیشنهاد مشاورین مجموعه آریاناپارس به شما جایگزین نمودن روش های قانونی و متداول جهت مهاجرت می باشد، اما اگر واقعا می خواهید تا در کشوری پناهنده شوید، قبل از هر چیزی قوانین آن کشور را به صورت کامل جویا شوید و با معایب پناهندگی و حتی مزایا و امتیازات آن آشنا شوید و تصمیم درست را اتخاذ نمایید.

قانون دوبلین

یکی از اصلی ترین شرایط برای اقدام در هر زمینه ای علی‌الخصوص پناهندگی، اطلاع دقیق از مقررات درباره آن می باشد. یکی از قوانینی که در مورد پناهندگی تنظیم گشته و به بیان مقررات مربوطه می‌پردازد، قانون دوبلین است. افرادی که قصد پناهندگی را دارند باید از این قانون اطلاع داشته باشند.

بر اساس قانون دوبلین پناهندگان باید در اولین کشوری که وارد شده‌اند اعلام پناهندگی نمایند و معمولاً نمی توانند کشور دیگری را انتخاب کنند. البته افرادی که زیر سن ۱۸ سال هستند از این قانون مستثنی هستند.

پناهندگان برای ثبت درخواست خود معمولاً یک سری مراحل را باید پشت سر بگذارند یکی از آن ها ثبت اثر انگشت خود است، بنابراین اگر افراد ابتدا در یکی از کشورهای اروپایی درخواست داده و اثر انگشت خود را ثبت کرده باشند در صورتی که در کشوری دیگر برای پناهندگی اقدام نمایند به کشور اول بازگردانده می‌شوند.

قانون دوبلین از زمان تصویب تا به الان چندین بار مورد بازبینی و تجدید نظر واقع شده است. در حال حاضر قانون دوبلین۳ اجرا می شود و بر اساس آن به شرایط و درخواست های پناهندگی رسیدگی می شود.

با توجه به خطرات و شرایط نا مطلوب مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه مشاورین آریاناپارس به متقاضیان مهاجرت به انگلستان جایگزین نمودن روش های قانونی و مطمئن با شرایط بسیار مطلوب نسبت به پناهندگی است که در ادامه با برخی از این روش ها آشنا خواهیم شد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

مدت زمان بررسی پرونده پناهندگی و احتمال رد آن

مدت زمان بررسی پرونده پناهندگی و احتمال رد شدن آن یکی از مواردی است که مورد توجه متقاضیان پناهندگی می باشد پس در این زمینه کسب اطلاعات دقیق؛ ضروری به نظر می‌رسد. بر اساس قوانین جدید، حداکثر مدت بررسی تقاضاهای پناهندگی ۶ ماه است. البته این مدت شامل یک سری موارد مانند افرادی که قبل از سال ۲۰۱۸ درخواست داده‌اند یا پرونده‌هایی که دادگاه برای بررسی مجدد به اداره مهاجرت عودت داده است نمی شود.

هم چنین بر اساس مقررات جدید در صورت وجود شرایطی این زمان به ۱۵ ماه هم خواهد رسید. این موارد عبارتند از :

علل طولانی شدن رسیدگی به پرونده پناهندگی

 • پرونده های پیچیده که بررسی آنها مستلزم صرف زمان زیادی می باشد
 • زیاد بودن تقاضا ها و پرونده های پناهندگی
 • عدم همکاری متقاضی در جهت بررسی پرونده و انجام امور

بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۷ از بین ۲۶ هزار و ۳۵۰ تقاضای پناهندگی که در کشور انگلستان ثبت شده است یک چهارم آنها قبول شده است و مابقی در وضعیت انتظار یا بلاتکلیف قرار دارند. همچنین ۴۲ درصد متقاضیان بیش از ۶ ماه منتظر تعیین تکلیف خود بوده‌اند.

جایگزین نمودن روش های قانونی مهاجرت نسبت به پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی معمولا توسط افرادی معرفی می شود که از راه های غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد نموده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها می گیرند. شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و همچنین مجبور است که تا زمان تعیین تکلیف پرونده خود در کمپ های پناهندگی یا تحت نظر زندگی کند. مکان هایی که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شوید.

به طور کلی روش های گوناگونی برای مهاجرت به انگلستان و اکثر کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد، گزینه های نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری قطعاً می توانند انتخاب های بسیار مناسب تر و مطمئن تری نسبت به پناهندگی باشند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل گزینه بسیار مطمئن و متداولی است. این کشور دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دانشگاه های معتبری است که سالانه پذیرای دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان برای تحصیل در انگلستان می باشند.

مهاجرت کاری به انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار به جاب آفر (پیشنهاد کاری) از سوی کارفرمای معتبر نیاز دارید. در صورتی که شما پیشنهاد کار در انگلستان داشته باشید با تهیه نمودن مدارک مورد نیاز می توانید ویزای کار انگلستان را دریافت نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بیان شده و قوانین و مقررات پناهندگی در کشور انگلستان، می توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که شاید پناهندگی یکی از روش های مورد نظر بسیاری باشد اما معمولاً به دلیل تقاضای بالا و زیاد بودن پناهندگان در حال حاضر شانس به نتیجه رسیدن از این طریق بسیار پایین و ریسک و خطر آن نیز بالا است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم درصورت داشتن قصد مهاجرت، از سایر روش های مطمئن و کم خطر مانند روش تحصیلی، کار یا سرمایه گذاری اقدام کنید تا بتوانید به نتیجه مورد نظر که مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت آن است، دست یابید. به نظر شما پناهندگی انگلستان روش مناسبی می باشد یا نه؟

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.5/5 - (14 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up