info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت در آلمان پس از اخذ مدرک

ویزای تحصیل در آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

وضعیت اقامت در آلمان پس از اخذ مدرک چگونه است؟ آیا می خواهید در آلمان تحصیل کنید؟ مدرک آلمانی درهای زیادی را باز می کند. طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی بین المللی وجود دارد و هزینه های آن کم است. همچنین در مورد اقدامات مقدماتی قبل از حضور در یک موسسه آموزش عالی مانند دوره های زبان، شرکت در کالج های مقدماتی یا امکانات مشابه یا مطالعات دکتری به عنوان بخشی از یک برنامه تمام وقت اعمال می شود. شما می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی آلمان از مزایای ویزای تحصیلی در این کشور برخوردار شوید.

شرایط صدور ویزا برای تحصیل چیست؟

می توانید مدرک دیپلم دبیرستان را که به شما امکان تحصیل در موسسه آموزش عالی را می دهد یا مدرک یا دیپلم شناخته شده از موسسه آموزش عالی ارائه دهید.

شما می توانید هزینه های زندگی خود را در طول دوره تحصیل تامین کنید. این را می توان از طریق یک حساب مسدود شده (با حداقل ۱۰،۳۳۲ یورو در سال ؛ مبلغ معتبر برای سال ۲۰۲۱) ، بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی بپردازید.

بسته به شرایط ممکن است از شما خواسته شود که مدرک مهارت های زبانی مورد نیاز برای برنامه تحصیلی خود را به سفارت یا کنسولگری آلمان ارائه دهید

ویزای تحصیل چه امکاناتی را ارائه می دهد؟

زمانی که شما از طریق مهاجرت تحصیلی آلمان به این کشور آمده اید می توانید از مزایای ویزای تحصیلی آن برخوردر شوید که عبارتند از:

  • اجازه اقامت برای اهداف مطالعه را می توان برای حداقل یک سال و حداکثر دو سال صادر شده است.
  • اگر در این مدت مدرک خود را نگرفته اید، می توانید درخواست تمدید مجوز اقامت خود کنید.
  • در طول تحصیل می توانید علاوه بر انجام کارهای دانشجویی، ۱۲۰ روز کامل یا ۲۴۰ روز نیم روز کار کنید.

اقامت در آلمان پس از اخذ مدرک

وضعیت اقامت در آلمان پس از اخذ مدرک چگونه است؟

پس از کسب موفقیت آمیز مدرک خود می توانید اقامت خود را در آلمان با درخواست اجازه اقامت برای کارجویان تمدید کنید. اجازه اقامت برای ۱۸ ماه وسیله ای برای پیدا کردن کار واجد شرایط در آلمان است. شما مجاز به انجام هر شغلی در هنگام جستجوی شغل واجد شرایط هستید. به محض دریافت پیشنهاد کار، می توانید مستقیماً در آلمان درخواست کنید تا اجازه اقامت خود را برای مقاصد تحصیلی به مجوز کار برای متخصصان واجد شرایط یا به کارت آبی اتحادیه اروپا تبدیل کنید.

ترتیبات تحرک برای دانشجویان بین المللی

آیا ویزای تحصیلی یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارید؟ آیا می خواهید بخشی از تحصیلات خود را در آلمان به پایان برسانید؟ اگر مدت اقامت شما در آلمان بیش از ۳۶۰ روز نیست، اجازه اقامت آلمان لازم نیست.  با این حال، شما باید مرجع مسئول در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین اتحادیه اروپا را مطالعه کنید.

ویزا به منظور درخواست برای دوره تحصیلی

آیا تصمیم گرفته اید که در یک موسسه آموزش عالی در آلمان شرکت کنید اما هنوز پذیرفته نشده اید؟ در صورت برآورده شدن برخی شرایط، ممکن است به منظور درخواست دوره تحصیلی مطابق با بخش ۱۷ (۲)  AufenthG قانون اقامت آلمان با ویزا وارد آلمان شوید.

شرایط صدور ویزا به منظور درخواست دوره تحصیلی چیست؟

شما می توانید مدرکی از دیپلم دبیرستان ارائه دهید که بلافاصله شما را قادر می سازد در یک دانشگاه آلمان یا موسسه ای در سطح کالج تحصیل کنید. شما شرایط زبان مورد نیاز برای دوره تحصیلی موردنظر را برآورده می کنید. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز، با سفارت یا کنسولگری آلمان خود مشورت کنید.

هزینه های زندگی شما برای کل مدت اقامت شما پوشش داده می شود، زیرا در این مدت نمی توانید اشتغال به دست آورید. می توانید مدرکی مبنی بر توانایی پوشش دهی ارائه دهید.

ویزا به منظور درخواست برای دوره تحصیلی چه فرصت هایی را ارائه می دهد؟

ویزا یا اجازه اقامت  به منظور درخواست برای یک دوره تحصیلی به شما امکان می دهد تا ۹ ماه در آلمان بمانید. در این مدت، می توانید به یک موسسه آموزش عالی مراجعه کنید یا برای شرکت در کلاس های آمادگی دانشگاه اقدام کنید. نمونه هایی از کلاس های مقدماتی دانشگاه می تواند حضور در کلاس های زبان یا کالج مقدماتی باشد. اجازه اقامت به منظور استفاده از به دانشگاه می تواند به همان اهداف نمی تواند تمدید شود.

لطفاً توجه داشته باشید که در حین داشتن ویزا به منظور درخواست برای یک دوره تحصیلی، اجازه کار در آلمان را ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر