...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها


شرایط تحصیل در استرالیا

با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور استرالیا سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در استرالیا و دریافت اقامت این کشور پس از سپری کردن تحصیلات خود اقدام می نمایند. تعداد بسیاری از دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

لازم به ذکر است که تعدادی از دانشگاه های این کشور در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ سایت qs معرفی گردیده اند که عبارت اند از:

 • Australian National University
 • The University of Melbourne
 • The University of Sydney
 • University of New South Wales
 • The University of Queensland
 • Monash University
 • University of Western Australia

مؤسسات هزاران دوره را در طیف وسیعی از موضوعات، از علوم و علوم انسانی به مدیریت و مهندسی ارائه می نمایند. از همین رو دانشجویان به راحتی می توانند با توجه به علایق خود به ادامه تحصیل در استرالیا بپردازند.

قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا شامل گروه هشت (Go8) از جمله دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه های آدلاید، ملبورن، نیو ساوت ولز، کوئینزلند، سیدنی و غرب استرالیا است. ملبورن از محبوب ترین شهرهای استرالیا به حساب می آید که در رتبه بندی شهرهای دانشجویی QS از جایگاه مناسبی برخوردار است.

ویدئو دلایل تحصیل در استرالیا

مقاطع تحصیلی در استرالیا

به صورت رسمی کودکان در سن ۴ سالگی وارد مقطع پیش دبستانی می شوند. تحصیلات در این مقطع اجباری نبوده و خانواده ها در صورت تمایل، فرزندان را برای تحصیل روانه پیش دبستانی می کنند. مدت زمان دوره های پیش دبستانی یک سال می باشد. لازم به ذکر است که کودکان در صورت داشتن سن کمتر یا بیشتر از ۴ سال مجوز ورود به این دوره را نخواهند داشت. دوره های پیش دبستانی معمولا به دو نام Preschool و Kindergarten شناخته می شود.

مقطع آمادگی

سن ورود به مقطع آمادگی در کشور استرالیا ۵ سال می باشد.طول این دوره به صورت معمول یک سال به طول می انجامد. همانطور که از اسم این مقطع مشخص است، آمادگی افراد و کودکان برای ورود به مقطع ابتدایی رقم می خورد. هرکدام از ایالت های استرالیا، اسم به خصوصی را برای این دوره تعیین کرده اند که معمول ترین آن Preparatory می باشد که در ایالت های ویکتوریا، کوئینزلند و تاسمانیا شناخته می شود.

مقطع ابتدایی

تحصیلات از سن ۶ سالگی برای کودکان با ورود به مقطع ابتدایی اجباری می شود. زمان شروع سال تحصیلی در استرالیا در مقطع ابتدایی از ژانویه تا دسامبر است. در این مدت زمان مشخص شده، کودکان ۴ ترم آموزشی را پشت سر می گذارند.

به صورت معمول امتحانی جهت آزمون ورودی برای تحصیل در استرالیا در مقطع ابتدایی از دانش آموزان گرفته نمی شود. مدت زمان تعیین شده برای دوره ابتدایی در استرالیا بین ۶ تا ۷ سال می باشد و دانش آموزان از سن ۶ تا ۱۲ سالگی خود در این مقطع سپری می کنند. شرایط مدارس خصوصی و دولتی به صورت معمول یکسان می باشد به صورتی که ساعت کار مدارس از ساعت ۹ صبح شروع و تا ۳/۳۰ بعداز ظهر ادامه دارد.

در صورتی قصد ادامه تحصیل در استرالیا را داشته باشید، دانش آموزان در ابتدا وارد مدارس زبان انگلیسی می شوند تا با آمادگی لازم برای حضور در کلاس ها آماده باشند. لازم به ذکر است، با توجه به شروع تحصیل در استرالیا که از ۶ سالگی می باشد، دانش آموزان یک سال تحصیلی را جهشی می گذرانند.

هزینه های تحصیلی استرالیا

هزینه های تحصیل  مقاطع قبل دانشگاه در استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا در مقطع ابتدایی بستگی به شهر انتخابی و نوع مدارس دارد. مدارس به دو سبک مدیریت می شود که شامل مدارس خصوصی و دولتی است. با توجه به انتخاب مدارس، هزینه های آن به شرح زیر می باشد:

 1. مدارس دولتی ۶ تا ۱۵ هزار دلار
 2. مدارس خصوصی ۱۵ تا۳۰ هزار دلار
 3. مدارس شبانه روزی ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار

در کنار هزینه های ذکر شده،خانواده ها باید هزینه بیمه سالانه که در حدود ۱۰۰ دلار و هزینه های لباس مدرسه، کیف و … را در نظر داشته باشند.

مقطع دبیرستان در استرالیا

مدت زمان دوره دبیرستان در کشور استرالیا بین ۵ تا ۶ سال می باشد و افراد بین ۱۲ تا ۱۸ سالگی در مقطع سپری می کنند. تحصیلات در مقطع دبیرستان به صورت کلی به دو بخش تقسیم می شود که بخش اول شامل سال ۷ تا ۱۰ تحصیلی است. دانش آموزان در بخش اول دروس زبان انگلیسی، ریاضی، علوم و علوم اجتماعی را مطالعه می کنند و به دانش مورد نظر می رسند.

مدارس در مقطع دبیرستان به صورت تک جنسیتی و مختلف تشکیل می شود و خانواده ها می توانند در صورت علاقه مندیشان برای هرکدام اقدام نمایند. دانش آموزان پس از سپری کردن دوره اول می توانند برای دوره دوم یا senior اقدام نمایند. بخش دوم دبیرستان به مدت ۲ سال به طول می انجامد. دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دوم دبیرستان مجوز ورود به دانشگاه ها را دریافت می کنند.برای ورود به دانشگاه نمرات ۱۲ سال تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد.

در بخش دوم دبیرستان، دانش آموزان دروس خود را به صورت اختیاری انتخاب می کنند و حق انتخاب بیشتری را دارند. دانش زبان از نکات حائز اهمیت برای ورود به مقطع دبیرستان می باشد. دانش آموزان در صورت ارائه مدرک زبان انگلیسی شرایط مناسب تری را پیش روی خود می بینند.

دانش موزان در صورت عدم ارائه نمره زبان، قبل از ورود دبیرستان دوره ای ۶ ماهه را باید سپری کنند.علاقه مندانی که مدرک موردنظر را ندارند، نگران نباشد زیرا موسسه آریاناپارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند. در مقاله تحصیل مدارس استرالیا این مقطع را مورد بررسی قرار داده ایم.

شرایط سال آخر دبیرستان

در پایان سال دوازدهم دانش آموزان مدرک senior secondary certificate را دریافت می کنند که مجوز ورود به دانشگاه برای آنها صادر می شود. دانش آموزان در پایان سال تحصیلی نمره شخصی را دریافت می کنند که مجوز ورود به دانشگاه برای آنها صادر می شود. در پایان سال تحصیلی نمره شخصی را دریافت می کنند که هر دانشگاه برای شرط ورود این نمره را مورد ملاک قرار می دهد.

لازم به ذکر است که دانش آموزان برای محل زندگی خود، گزینه های متفاوتی را دارند. از جمله انواع اسکان می توان به اسکان به همراه قیم در مدارس شبانه روزی و هم خانه شدن با یک خانواده استرالیایی اشاره کرد. برای ورود به دبیرستان های استرالیا، نیازمند ارائه مدارک تحصیلی خود در ایران می باشید تا این مدارس به شما پذیرش می دهند.

تحصیل کارشناسی در استرالیا

متقاضیان تحصیل در استرالیا برای ورود به مقطع کارشناسی می بایست گواهی مبنی بر اتمام ۱۲ سال تحصیلی خود را جهت اخذ پذیرش ارائه دهند. امکان دارد که دانشجویان حتی با داشتن مدرک پیش دانشگاهی، احتیاج به گذراندن دوره های foundation در استرالیا را داشته باشید.

مدت زمان دوره های کارشناسی در کشور استرالیا به صورت معمول ۴ سال به طول می انجامد. به صورت معمول شرایط ورود به دانشگاه های کشور استرالیا به صورت یکسان می باشد ولی برخی از دانشگاه ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارند.

نمره ATAR از مهم ترین فاکتورهای قبولی در دانشگاه های مورد نظر می باشد. دانشجویانی که مقطع پیش دانشگاهی خود را در کشور استرالیا سپری کرده باشند، در پایان سال نمره ATAR را دریافت می کنند. که به صورت مثال برای ورود به رشته های پزشکی حداقل نمره ۹۰ از ۱۰۰ امتیاز را باید کسب کنند.

معادل آن در ایران، معدل سال ۱۲ سال تحصیل می باشد که در حال حاضر و نظام جدید، معدل دیپلم مورد بررسی قرار می گیرد. فلذا در صورت داشتن معدل مناسب، شانس خود را برای ورود به دانشگاه های برتر افزایش دهید.

دانشجویان باید در نظر بگیرند هزینه خدمات و امکانات دانشجویی حائز اهمیت است. برخی از دانشگاه ها آن را پرداخت نمی کنند که معادل ۲۹۴ دلار می باشد. از همین رو اطمینان حاصل کنید که این هزینه را پرداخت کرده اید. دانشجویان به صورت معمول برای اطلاع از شرایط دقیق رشته مورد نظر می توانند به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنند تا از آخرین تغییرات ممکن مطلع شوند.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور استرالیا، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشد. نمره حداقل ۶ در آزمون آیلتس و یا نمرات هم تراز در آزمون تافل برای ورود به دانشگاه های استرالیا الزامی است. دانشجویان در صورت عدم بهره مندی از نمره زبان، می توانند دوره ای را قبل از شروع دانشگاه سپری کنند.

کارشناسی ارشد در استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

دوره های کارشناسی ارشد به صورت معمول ۲ سال به طول می انجامد ولی در برخی دانشگاه ها دوره های یک ساله هم برگزار می شود. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در استرالیا با ارائه سوابق آموزشی که شامل مدرک کارشناسی و پایان ۱۲ سال تحصیلی می باشد.

از نکات حائز اهمیت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور استرالیا می توان به معدل اشاره کرد. هریک از دانشگاه های استرالیا برای اعطای پذیرش حداقل معدلی را اعلام می کنند. دانشجویان به صورت معمول برای ورود به دانشگاه ها حداقل نمره ۱۴ را نیاز دارند.

هر دانشگاه در کشور استرالیا بازه های زمانی مشخصی را برای ثبت نام اعلام کرده اند. به صورت معمول بازه های زمانی پذیرش در اواخر ماه اکتبر-اواسط نوامبر و در تاریخ اواسط آوریل تا اواسط ماه (می) می باشد. دانشجویان با اطلاع از شرایط تحصیل در استرالیا می توانند با آگاهی کامل انتخاب های خود را انجام بدهند.

دوره های کارشناسی ارشد:

به صورت کلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا به دو صورت میسر می باشد. دانشجویان می توانند دوره های پژوهش محور(Research) و آموزش محور (coursework) را انتخاب کنند.

دوره های آموزش محور بیشتر تمرکز بر روی دانش پیشرفته در محیط کاری حرفه ای می باشد. حضور دانشجویان در کلاس ها اجباری می باشد. دوره های پژوهش محور همانطور که از نام دوره مشخص است، بیشتر زمینه تحقیقات دانشجویان ارتقا پیدا می کند. دانشجویان برای ورود به این دوره ها همانند شرایط دکترا عمل می کنند. این نکته بدین معناست که باید تایید از یک استاد راهنما را برای تحصیل در استرالیا داشته باشند.

زبان تدریس:

دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای اخذ پذیرش مدرکی دال بر تسلط زبان به دانشگاه ارائه دهند. نمره مورد نیاز برای دوره های کارشناسی ارشد به صورت معمول بین ۶٫۵ یا ۷ است.

مقطع دکترا در استرالیا

به صورت معمول دوره های دکترا در کشور استرالیا بین ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. هر دانشگاه شرایط متفاوتی را از دانشجویان بین المللی خود طلب می کند. دانشجویان باید سوابق درخشانی همچون معدل مناسب، مقالات معتبر،نمره مناسب زبان و در صورت داشتن GRE و GMAT به دانشگاه ارائه دهند تا شانس پذیرش خود را افزایش دهند. دانشجویان در ابتدای راه خود برای تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا، نیازمند تایید از یک استاد راهنما و پس از آن به دنبال فراهم کردن شرایط دانشگاه می باشند.

اخذ بورسیه:

به صورت کلی شرایط بورسیه بسیار متفاوت نمی باشد و دانشجویان تمام مدارک ذکر شده را نیاز دارند. رقابت در دکترا نسبت به سایر مقاطع بیشتر می باشد و دانشجویان باید سوابق بهتری را ارائه دهند. شرایط معمول دانشگاه ها شامل فاکتورهای زیر می باشد:

 1. مدرک معتبر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 2. ریز نمرات
 3. مدرک زبان
 4. پروژه های تحقیقاتی مناسب
 5. پروپزال
 6. توصیه نامه اساتید
 7. معدل مناسب

مهم ترین فاکتور برای اخذ بورسیه مبحث پروپزال می باشد. اولین قدم برای تهیه پروپزال هدف شما برای پروژه تحقیقاتی می باشد. پروپزال نویس به صورت کلی نیازمند دانش به خصوصی می باشد که دانشجویان می توانند اطلاعات موردنظر را کسب کنند و پس از آن اقدام به پروپزال نویسی کنند.

زبان تدریس:

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور استرالیا، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی را باید ارائه دهند. دانشجویان برای تحصیل در استرالیا، یکی از مدارک معتبر مثل آیلتس، تافل و یا PTE مورد نیاز است.

 1. مدرک زبان آیلتس نمره ۷
 2. مدرک زبان تافل با نمره ۷۹
 3. مدرک PTE با نمره ۵۰

همچنان دانشجویان می توانند برای اخذ مدرک آیلتس در دوره های کوتاه مدت موسسه زبان آریاناپارس شرکت کنند تا در کم ترین زمان ممکن به بهترین نتایج خود برسند.

شرایط بورسیه:

دولت استرالیا بودجه ای را برای بورسیه های بین المللی در نظر گرفته است که دانشجویان بین المللی می توانند از آن بهره مند شوند. کشور استرالیا ۴ نوع بورسیه در نظر گرفته است که دانشجویان در مقاطع مختلف می توانند با فراهم کردن شرایط و ضوابط مورد نیاز از بورسیه های موجود استفاده کنند.

به طور مثال برای دانشجویان که بیشتر از ۶ ماه دوره ای را در کشور استرالیا انتخاب می کنند تا حداکثر ۱۸۵۰۰ دلار بورسیه در نظر گرفته می شود ولی دانشجویان برای اخذ بورسیه های موجود هرچه زودتر دست به اقدام بزنند.

دانشجویان در صورت احراز شرایط می توانند به عنوان RA و TA مشغول به تحصیل شوند و در حین تحصیل حقوق ماهیانه هم دریافت کنند. از دیگر حالت های بورسیه می توان به دریافت حقوق ماهیانه اشاره کرد که دانشجویان می توانند از آن بهره مند شوند.

حق کار و هزینه های تحصیل در استرالیا

دانشجویان در حین تحصیل در استرالیا می توانند از حق کار دانشجویی خود بهره مند شوند. به صورت معمول دانشجویان هفته ای ۱۰ الی ۲۰ ساعت مجوز کار دریافت می کنند. حق کار به عنوان درآمد دانشجویان به حساب می آید و می توانند بخشی از هزینه های تحصیل در استرالیا را پوشش دهند. طبق قوانین کار در کشور استرالیا به ازای هر ساعت کاری بین ۱۳ تا ۱۵ دلار به دانشجویان تعلق می گیرد.

نکته حائز اهمیت، پیدا کردن کار دانشجویی به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله پارامترهای تاثیر گزار می توان به سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود مشخص به کشور و چندین عامل دیگر بستگی دارد. تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت مثل وفق پذیری با محیط و سطح ارتباط است.

هزینه های تحصیل در استرالیا

شهریه های دانشگاه در مقطع لیسانس پایین تر از سایر مقاطع تحصیل در استرالیا می باشد. به صورت کلی شهریه های دانشگاه ها متناسب با رتبه دانشگاهی و رشته مورد انتخاب متفاوت است. هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی، علوم پایه و رشته های مرتبط با پزشکی بالاترین نرخ را به خود اختصاص می دهند که به صورت میانگین بین ۲۲ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا می باشد.

رشته هایی همچون هنر، اقتصاد و سایر رشته هایی که واحدهای آزمایشگاهی کمتری دارند میانگین بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار هزینه دارد. در مقطع کارشناسی بورسیه های کمتری موجود است. از همین رو دانشجویان، هزینه های تحصیل خود را باید تامین کنند.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به شرایط هر فرد که شامل رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر می باشد. به صورت معمول هزینه تحصیل در استرالیا بین ۲۰ تا ۳۷ هزار دلار در نظر گرفته می شود. فقط باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های خدماتی دانشگاه را هم در نظر بگیرید.

هزینه های زندگی در استرالیا

دانشجویان برای ادامه تحصیل در استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشند. برای زندگی در استرالیا برای یک فرد مجرد و طبق خواسته سفارت ۱۹/۸۳۰ دلار استرالیا و به ازای همسر خود ۶/۹۴۰ دلار و به ازای هر فرزند ۲/۹۷۰ دلار استرالیا را در حساب خود داشته باشند. هزینه های ذکرشده شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در استرالیا می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را داشته باشد. قبل از مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که هزینه یکسال زندگی و تحصیل در آن تامین شده باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

برای تحصیل در استرالیا، باید مستقیما به موسسه انتخاب شده به صورت آنلاین درخواست پذیرش ارسال شود. نیازهای ورود بین دانشگاه ها متفاوت است، بنابراین قبل از آغاز روند درخواست، این جزئیات باید مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط تحصیل دکتری در استرالیا

Doctoral study requirements in Australia

کشور استرالیا از یک سیستم آموزشی یکپارچه و فوق العاده پیشرفته برخوردار است، تحصیل دکتری در استرالیا شانس استفاده از مدرن ترین و بهترین امکانات تحقیقاتی، آموزشی و رفاهی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

ساختار مقطع دکتری در استرالیا همانند سایر کشورها می باشد. به این معنی که مقطع دکتری معمولاً شامل تحقیقات گسترده پیرامون موضوعی مشخص و ارائه پایان نامه متمرکز روی موضوع مورد تحقیق خواهد بود. دوره تحصیلی دکتری در استرالیا معمولاً ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد البته بسته به نوع رشته تحصیلی امکان دارد مدت زمان این دوره تحصیلی تا ۶ سال هم افزایش یابد.

نحوه اخذ پذیرش دکتری در استرالیا

دانشگاه های استرالیا جهت صدور نامه پذیرش فاکتورهای مهمی را مورد ارزیابی قرار می دهند، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می بایست نظر استاد راهنما (Supervisor) را جلب نمایند و دارای شرایط ذیل باشند:

 • معدل بالای ۱۶ ( البته لزومی به این معدل نیست و دانشگاه با توجه به شرایط خود ممکن است پیش نیازها متفاوتی را اعلام نمایند )
 • مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • دریافت تایید استاد راهنما (Supervisor)
 • مدرک زبان
 • مقالات بین المللی (ISI)

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکتری با توجه به رشته تحصیلی خود می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند، ارائه مدرک زبان طبق قوانین کلیه دانشگاه های استرالیا الزامی خواهد بود، حداقل مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع معمولاً آیلتس ۷ می باشد.

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

به طور کلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا در کلیه مقاطع دانشگاهی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود. هزینه های تحصیل مقطع دکتری در کشور استرالیا بسته به رشته مورد نظر و دانشگاه بین ۱۲ الی ۴۵ هزار دلار در سال خواهد بود.

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

معمولاً اغلب بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می گردد، با توجه به هزینه های نسبتاً بالای تحصیل در مقطع دکتری دریافت بورسیه و فاند برای کلیه دانشجویان بسیار حائز اهمیت است.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا

بدون شک یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. همانگونه که اشاره شد اغلب بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می گردند، بورسیه های تحصیلی طبق قوانین دانشگاه ها در انواع مختلفی می باشند و دانشجویان واجد شرایط در صورت صلاحدید اساتید دانشگاه می توانند از مزایای دریافت بورسیه بهره مند شوند.

نوعی از بورسیه های تحصیلی رایج هزینه های تحصیل دانشجو را کاملاً تحت پوشش قرار می دهد به این نوع بورسیه ها اصطلاحاً فاند می گویند، نوع دیگری از بورسیه ها علاوه بر هزینه تحصیل هزینه زندگی دانشجویان بین المللی را نیز پوشش می دهد که به این نوع از بورسیه ها فول فاند می گویند. دریافت فاند در استرالیا بصورت معمول به راحتی صورت نمی گیرد. دانشجویان بهتر است برای افزایش شانس اخذ فاند با ارائه رزومه خوب به اساتید پذیرش را دریافت نموده و پس از ورود به استرالیا و نشان دادن توانائیهای خود موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی از استاد مربوطه گردند.

با توجه به این شرایط قطعاً دریافت بورسیه درگیری ذهنی دانشجویان را برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی به شکل محسوسی کاهش می دهد و دانشجویان می توانند با تمرکز بیشتر روی تحصیل عملکرد درخشان تری از خود نشان دهند. شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به شرح ذیل می باشد:

 • معدل مورد قبول سوپروایزر که بصورت معمول بالای ۱۵ می باشد
 • پذیرش پوزیشن ارائه شده توسط خود استاد راهنما
 • ارائه انگیزه نامه (SOP) بسیار قوی
 • اخذ پذیرش دکترا در استرالیا از از دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا
 • ارائه مقالات ISI معتبر با درجه علمی بالا
 • مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا
 • تالیف کتاب مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی

دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته دکتری

دانشگاه های استرالیا در سطح بین المللی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS از لحاظ اعتبار ۷ دانشگاه استرالیا بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه به معرفی ۳ دانشگاه معتبر استرالیا که رشته های متنوعی را در مقطع دکتری ارائه می نمایند خواهیم پرداخت.

Charles Darwin University (دانشگاه چارلز داروین)

دانشگاه چالز داروین از جمله دانشگاه های مشهور استرالیا در زمینه تحقیقات و پژوهش می باشد. این دانشگاه پس از ادغام ۳ دانشگاه نیوجرسی، دانشکده پزشکی Menzies و کالج مرکزی آلیس اسپرینگز در سال ۲۰۰۳ تاسیس گردید.

دانشگاه های استرالیا

رشد و پیشرفت دانشگاه داروین در استرالیا غیرقابل رقابت است، این موضوع را می توان از شهرت، محبوبیت و کسب افتخارات علمی این دانشگاه تنها در کمتر از ۲ دهه فعالیت دریافت. دانشگاه داروین در مقطع دکتری رشته های متنوعی را ارائه می دهد، در عین حال امکان دریافت بورسیه از این دانشگاه برای دانشجویان فراهم خواهد بود.

Monash University (دانشگاه موناش)

دانشگاه موناش دانشگاه تحقیقاتی عمومی می باشد که سال ۱۹۵۸ در ملبورن تاسیس گردید، موناش دومین دانشگاه قدیمی در ایالت ویکتوریا است. این دانشگاه علاوه بر عضویت در گروه ۸ (۸ دانشگاه برتر استرالیا) عضو انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا می‌باشد و بیشترین تعداد متقاضی آموزش را در ایالت ویکتوریا به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های استرالیا

موناش خانه امکانات پژوهشی بزرگی از جمله سینکروترون استرالیا و مرکز سلول‌های بنیادی استرالیا می‌باشد. این دانشگاه دارای مراکز متعددی بوده که شامل ۵ مرکز در ایالت ویکتوریا (کلایتون، کالفیلد، برویک، پنینسولا، پارکویل) و مراکزی در مالزی، ایتالیا، هند، چین و آفریقای جنوبی می‌باشد.

دانشگاه موناش رشته های متعددی را در مقطع دکتری ارائه می دهد، دکتری اقتصاد و تجارت، حقوق، مهندسی و هنر از محبوب ترین رشته ها در این دانشگاه می باشند.

University of New South Wales (دانشگاه نیو ساوت ولز)

دانشگاه نیو ساوت ولز سال ۱۹۴۹ در منطقه نیو ساوت ولز حومه کنزینگتون در شهر سیدنی  تأسیس گردید. این دانشگاه علاوه بر عضویت در گروه ۸ (دانشگاه‌های مطرح استرالیا)، دارای ۸ دانشکده بوده و به ارائه رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌پردازد.

در بین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه مهندسی و فناوری، بازرگانی و اقتصاد و حقوق از اعتبار بالاتری برخوردار هستند. این دانشگاه تعداد کثیری از چهره های سرشناس و موفق را به استرالیا معرفی نموده و بیشتر سمت‌های مدیریت اجرایی در شرکت‌های استرالیایی در اختیار فارغ التحصیلان این مرکز علمی می‌باشد.

پردیس اصلی این دانشگاه در حومه کنزینگتون و در ۷ کیلومتری مرکز شهر سیدنی، در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار واقع شده است.

مزایا و معایب تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

بدون تردید دکتری یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان می باشد، اتمام دوران تحصیلی در بهترین دانشگاه ها و استفاده از امکانات آموزشی فوق العاده و بهره مندی از تجربه اساتید مجرب در امر تحقیق و آموزش تضمین آینده ای روشن برای دانشجویان می باشد، تحقق این رویا به انتخاب دانشجویان و امکانات کشور مورد نظر بستگی خواهد داشت.

مزایا و معایب تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

کشور استرالیا ترکیبی از دانشگاه های معتبر، امکانات آموزشی و رفاهی ایده آل به همراه مدرن ترین متد آموزشی دنیا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. از این رو استرالیا پس از آمریکا، انگلستان و کانادا مقصد نهایی اغلب دانشجویان بین المللی می باشد.

البته تحصیل در استرالیا چالش های بسیار مختصری را نیز در پی دارد، قطعاً استفاده از مزایای بی شمار تحصیل در استرالیا ارزش رو به رو شدن با اندک چالش های موجود را خواهد داشت. در ادامه مزایای اصلی تحصیل در استرالیا را معرفی خواهیم نمود:

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان
 • استفاده از امکانات رفاهی، آموزشی و تحقیقاتی فوق العاده
 • زندگی در کشوری انگلیسی زبان با بالاترین استانداردها
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید کلیه کشورهای جهان
 • امکان دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب

همانگونه که ذکر گردید علاوه بر مزایای فراوانی که تحصیل در استرالیا به همراه دارد، تحصیل در این کشور چالش های اندکی هم به همراه دارد که به شرح ذیل می باشد:

 • هزینه های بالای تحصیل و زندگی
 • احساس دلتنگی و دوری از وطن

پروسه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از ۲ مرحله اصلی تشکیل می گردد، مرحله اول اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد و مرحله نهایی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهد بود. دانشجویان بین المللی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در ابتدا به یک برنامه ریزی تحصیلی مناسب و انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه موردنیاز خواهند داشت.

ویزای تحصیلی استرالیا

سپس با اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا و جمع آوری مدارک مورد نیاز می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • STUDY PLAN
 • تمکن مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • بیمه دانشجویی

لازم به ذکر است معمولاً مدت زمان پاسخگویی سفارت استرالیا در ارتباط با درخواست هر نوع ویزا بعد از ارائه مدارک ۴ هفته خواهد بود. در برخی از موارد امکان دارد که تصمیم نهایی در مورد ویزای تحصیلی بیش از ۴ ماه به طول بی انجامد، این موارد شامل موارد ذیل می باشد:

 • کمبود و نقص در مدارک ارائه شده به سفارت توسط دانشجو
 • درخواست آفیسر از دانشجو برای ارائه مدارک بیشتر
 • انجام بیومتریک و تست های پزشکی مورد نیاز

مدارس استرالیا یک مقصد محبوب آموزش برای دانش آموزان بین المللی است. استرالیا علاوه بر ارائه آموزش عالی و بین المللی با کیفیت بالا، یک محیط امن، راحت و چند فرهنگی را نیز فراهم می کند. هدف از تحصیل در استرالیا این است که دانش آموزان مهارت هایی را برای تحصیل و اشتغال در آینده در هر جای دنیا بدست آورند.

در این مقاله به شرایط تحصیل در مدارس، هزینه های تحصیل و زندگی استرالیا و مدارک مورد نیاز اشاره شده است. با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود میزان شانس خود را برای دریافت ویزا مورد بررسی قرار دهید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

Australian school conditions

برنامه مدارس استرالیا به گونه ای تنظیم شده است که دانش آموزان را برای رسیدن به اهداف آینده آماده می کند. هدف اصلی مدارس، تعلیم و تربیت دانش آموزان مستقل، با اعتماد به نفس، خلاق و شهروندان فعال است. مدارک اخذ شده در مدارس استرالیا مورد قبول تمامی کشورهای دنیا می باشد.

سیستم آموزشی استرالیا به دلیل تعالی در تدریس، نتایج تحصیلی بالا و طیف گسترده ای از موضوعات خلاق و آکادمیک موجود، شناخته شده است. کلاس های درس با زمان ها سازگار شده اند و فناوری خلاقانه ای را ارائه می دهند.

انواع مدارس استرالیا

سیستم آموزشی مدارس استرالیا شامل دوره های پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و متوسطه می باشد. تحصیل در مدارس استرالیا سیزده سال به طول می انجامد. تحصیلات تا سن ۱۶ سالگی در کشور استرالیا اجباری می باشد.

انواع مدارس استرالیا

انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (از جمله مدارس مبتنی بر مذهب مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) است. کلیه مدارس باید در بخش آموزش ایالت یا قلمرو کشور ثبت شوند و از نظر زیرساخت ها و استخدام معلمان مطابق الزامات دولت باشند.

مدارس دولتی

دو سوم دانش آموزان در مدارس دولتی استرالیا مشغول به تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی رایگان می باشد و از والدین در برخی از مواقع برای فعالیت های خارج از مدرسه پول دریافت می کنند.

لازم بذکر است که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس استرالیا از جمله مدارس دولتی موظف به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی به مراتب کمتر از تحصیل در مدارس خصوصی می باشد.

مدارس خصوصی

مدارس مستقل یا خصوصی در استرالیا توسط یک شورای مدرسه یا هیئت مدیره منتخب اداره می شوند. بیش از ۱۶ درصد دانش آموزان در مدارس خصوصی تحصیل می کنند. هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

هدف از اخذ این ویزا این می باشد که دانش آموزان بتوانند در استرالیا به آموزش تمام وقت بپردازند. دانش آموزان قبل از ارائه درخواست ویزا می بایست از یک مدرسه در کشور استرالیا پذیرش را دریافت کرده باشند.

ویزای دانش آموزی استرالیا

بازه های زمانی روند درخواست و دریافت ویزای دانش آموزی ۶ تا ۸ هفته به طول می انجامد. لازم بذکر است هزینه اقدام برای (Subclass500) ویزای دانش آموزی ۶۲۰ دلار استرالیا می باشد.

برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا ارائه مدارک ذیل الزامی می باشد.

 1. ارائه سوابق تحصیلی
 2. دانش زبان انگلیسی
 3. تمکن مالی برای دوره یک ساله در کشور استرالیا
 4. بیمه درمانی

قوانین مدارس استرالیا

مدارس استرالیا بیشتر به دانش آموزان مهارت های ارتباطی، نظم و انضباط، احترام به خود و دیگران را آموزش می دهند. سیستم آموزشی در سراسر استرالیا به طور یکنواخت می باشد و برخی از مدارس در بخشی از اولویت ها به صورت جداگانه اقدام می نمایند. در ادامه به برخی از قوانین حاکم در مدارس استرالیا اشاره شده است.

ساعات مدارس

ساعت کاری مدارس استرالیا به صورت معمول از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۳ به طول می انجامد. دوره های کلاس بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه است تا دانش آموزان زمان زیادی را سره کلاس نباشند.

تعداد دانش آموزان

محدوده تعداد دانش آموزان در کلاس درس حدود ۳۰ نفر می باشد. به معلمان این امکان را می دهد تا وقت بیشتری را صرف کار کردن یک به یک با دانش آموزان کنند. این امر همچنین به دانش آموزان این امکان را می دهد تا بدون ایجاد اختلال با کلاس همکاری داشته باشند.

لباس مدرسه

دانش آموزان مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس مدرسه هستند. مدارس یک لباس تابستانی و زمستانی دارند که در فصول مناسب پوشیده می شود. 

لباس فرم مدارس استرالیا

معلمان و سایر کارمندان در مورد لباس فرم مدرسه سختگیر هستند. بیشتر مدارس استرالیا برای خرید پوشاک مناسب مدرسه، یک فروشگاه مشخص را به دانش آموزان معرفی می کنند.

ترم های مدارس

ترم های مدارس متناسب با موقعیت مکانی متفاوت می باشد. هر ترم تقریبا ده هفته به طول می انجامد.

ترمبازه زمانی
ترم اولاواخر ژانویه تا اواخر مارس
ترم دوماوایل آوریل تا اواخر جون
ترم سوماوایل جولای تا اواسط سپتامبر
ترم چهاراوایل اکتبر تا اواسط دسامبر

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

استرالیا هر ساله پذیرای بسیاری از دانش آموزان از سراسر دنیا می باشد. بسیاری از دانش آموزان برای افزایش شانس برای ورود به دانشگاه های استرالیا، برای مدارس این کشور اقدام می نمایند. برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانش آموزان بین المللی داشته باشند.

در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

امنیت بالای کشور استرالیا

با وجود فاصله زیاد استرالیا با سایر کشورهای دنیا، این کشور به عنوان مکانی امن برای دانش آموزان تلقی می شود. با وجود مهاجرپذیر بودن کشور استرالیا، دانش آموزان از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند.

حق همراه

دانش آموزان در صورت پذیرش از مدارس استرالیا قادر خواهند بود یکی از والدین خود را به همراه داشته باشند. این به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در این کشور می باشد. لازم بذکر است که در صورت همراهی یکی از والدین، این شخص باید صلاحیت همراهی دانش آموز را داشته باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دانش آموزان با دانش زبان انگلیسی قادر خواهند بود برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد و دانش آموزان با دانش زبان قادر خواهند برای مدارس اقدام نمایند و دوره های تکمیلی زبان را در کشور استرالیا سپری نمایند.

موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی، بهترین نتایج در کمترین زمان ممکن را تضمین می کند. برای اطلاع از کلاس ها و تعیین سطح رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

پشتیبانی از دانش آموزان بین المللی

سیاست های مدارس استرالیا بدین صورت می باشد که بیشترین پشتیبانی را از دانش آموزان بین المللی می کند. این پشتیبانی ها شامل خدمات فرودگاهی و استقبال، مشاوره های شغلی و تحصیلی، اجازه شرکت در فعالیت های فوق برنامه و راهنمایی برای انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه می باشد.

معایب تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در هر کشور و یا مقطع تحصیلی با چالش هایی همراه است. از دوری مسیر، ورود به یک کشور ناشناخته تا حتی تحصیل به زبان دیگر از بزرگترین چالش های تحصیل در مدارس استرالیا می باشد. در ادامه با بزرگترین چالش های تحصیل می پردازیم.

هزینه های بالای تحصیل و زندگی

کشور استرالیا به عنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل شناخته می شود. از همین رو تحصیل در مدارس استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در نظر گرفته می شود. به این میزان شهریه، هزینه های زندگی در استرالیا که به ازای هر سال بالغ بر ۱۹ هزار دلار می باشد، اضافه می شود.

هزینه های زندگی و تحصیل

یکی از بزرگترین چالش های پیش رو برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا، هزینه های بالای تحصیل و زندگی می باشد. والدین باید با یک برنامه ریزی دقیق و تامین بودجه مورد نیاز برای ادامه تحصیل فرزندان اقدام نمایند.

سختگیری برای ورود

مدارس برای انتخاب دانش آموزان بین المللی محدودیت هایی را تعیین می کنند. از همین رو دانش آموزان باید با فراهم آوردن مدارک کامل برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. از سختگیری های پذیرش می توان به سوابق تحصیلی ایده آل، دانش زبان انگلیسی و شرکت در معاینات پزشکی اشاره کرد. دانش آموزان ممتاز می توانند به تحصیل در مدارس استرالیا بپردازند.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل فرزند تا چه حد امکان پذیر است؟

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کشور استرالیا به عنوان یک راه ورود به این کشور قلمداد می شود ولی به تنهایی به اقامت این کشور ختم نمی شود. افراد برای کسب اقامت کشور استرالیا باید طبق قوانین موجود یا در مدت زمان مشخص در این کشور مشغول به کار باشند و یا سرمایه ای را به استرالیا انتقال داده باشند.

در صورت تحصیل فرزند، یکی از والدین به عنوان همراه، فرزند را همراهی می کند. فرد متناسب با شرایط کاری به دنبال یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای استرالیایی می باشد و در صورت کسب آن می تواند برای ویزای کار استرالیا اقدام نماید.

نتیجه گیری

با توجه به سیستم آموزشی ایده آل کشور استرالیا، بسیاری از افراد به دنبال تحصیل فرزندان خود در این کشور می باشند. از همین رو با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند. تحصیل فرزندان در مدارس استرالیا به آن دسته از افراد توصیه می شود که شرایط مناسبی برای برنامه های مهاجرتی استرالیا را ندارند و از این طریق به دنبال ورود به این کشور می باشند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان فراهم آورده است.

پزشکی در استرالیا

Medicine in Australia

دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای آموزش یکی از مهمترین دلایل جذب دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا به شمار می رود. رشته پزشکی همواره یکی از پر طرفدارترین رشته ها در این کشور است بنابراین ورود به این رشته بسیار رقابتی است. در حال حاضر با وجود موانع بسیاری همچون بالا رفتن نرخ ارز و افزایش هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا، هنوز هم بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلایل مثل کیفیت آموزش و درآمد بالای پزشکان، این کشور را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می کنند.

حرفه پزشکی در استرالیا از جایگاه اجتماعی فوق العاده ای برخوردار است. پزشکان در استرالیا درآمد سالانه بالایی دارند. چنانچه شخص تحصیلات خود را در این کشور سپری کند از شرایط بسیار مناسبی جهت کار و اقامت بهره مند خواهد شد.

کدام دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟

مهمترین دغدغه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا، مورد تایید بودن دانشگاه مقصد از جانب وزارت بهداشت و درمان ایران است، زیرا دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های بالایی جهت تحصیل و زندگی در استرالیا پرداخت کنند بنابراین انتظار دارند که مدرک تحصیلی شان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران بوده و اعتبار بالایی داشته باشد.

کلیه دانشگاه های استرالیا که دوره های عمومی و تخصصی پزشکی را ارائه می کنند دارای مجوز از مجمع پزشکی این کشور هستند. دانشجویان خارجی می بایست اعتبار مدارک اخذ شده از دانشگاه های استرالیا را از نهاد های ذی ربط در کشور خود همانند وزارت بهداشت، درمان جویا شوند.

لیست دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه ملبورن
 • سیدنی
 • نیو ساوت ولز
 • کوئینزلند
 • موناش
 • وسترن استرالیا
 • آدلاید
 • تکنولوژی سیدنی
 • مکواری
 • کاتولیک استرالیا
 • دانشگاه ساحلی آفتابی
 • ولنگونگ
 • نیوکاسل
 • RMJT
 • کرتین
 • استرالیای جنوبی
 • دیکین
 • گریفیث
 • تاسمانی
 • جیمز کوک
 • لاتروب
 • فلینرز
 • تکنولوژی سویئبرن
 • چارلز داروین
 • مرداک
 • وسترن سیتی
 • بوند
 • کانبرا
 • ویکتوریا
 • نیو انگلند استرالیا
 • دانشگاه فناوری کوئینزلند  QUT
تحصیل رشته پزشکی در استرالیا و بهترین دانشگاه های آن

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پزشکی در استرالیا کدامند؟

دانشگاه های استرالیا از رتبه بالایی در سطح جهان برخوردارند. دانشگاه های این کشور همواره بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه برترین دانشگاه های استرالیا را طبق رتبه بندی  QS در رشته پزشکی عنوان می کنیم:

اسامی برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه نیوسوث ولز
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه وسترن استرالیا
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه کرتین
 • دانشگاه RMIT
 • دانشگاه Wollongong
 • دانشگاه south australian
 • دانشگاه  Western sydney
 • Latrobe
 • دانشگاه مک کوری

چگونه برای تحصیل پزشکی در استرالیا اقدام کنم؟

پروسه تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بدین صورت است که دانشجو می بایست دوره ی ۵ الی ۶ ساله پزشکی عمومی تحت عنوان  Bachelor of medicine یا Bachelor of surgery و یا MBBS را سپری کند. سپس وارد دوره ۴ ساله تحصیلات تکمیلی با عنوان MD، Doctor of medicine می شود. متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که برای ورود به این رشته مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ مورد نیاز است.

البته دانشجویانی که نمره پائین تری دارند می توانند در صورت موافقت دانشگاه مورد نظر، دوره پیش نیاز زبان را در دانشگاه مقصد سپری کنند.

دانشگاه:

برای تحصیل در استرالیا و ورود به رشته پزشکی در کشور استرالیا دو راه پیش روی متقاضیان وجود دارد:

روش اول: ورود مستقیم به دوره ی تحصیلی پزشکی در استرالیا

اگر متقاضی قصد ورود به رشته پزشکی را به صورت مستقیم داشته باشد، داشتن معدل بالا در حد نمره ۹۶ ATAR، نمره مورد قبول در آزمون ISAT و رزومه قوی از الزامات این رشته است. متقاضیان برای ورود به اکثر دانشگاه های استرالیا در رشته پزشکی نیاز به آزمون UMAT (آزمون پذیرش پزشکی)، مصاحبه پزشکی دارند.

البته نکته حائز اهمیت داشتن نمره ی بالا در دروس اصلی سال آخر مانند شیمی است. بنابراین متقاضیان پس از هرگونه اقدامی می بایست تمام رزومه خود را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که متقاضیان مراحل بالا را سپری کرده و پذیرفته شوند در مرحله بعد از آنها مصاحبه می شود و پس از قبولی در مصاحبه می توانند به صورت مستقیم در رشته پزشکی در استرالیا پذیرش بگیرند.

به دلیل شرایط رقابتی بسیار سختی که برای متقاضیان وجود دارد قبولی از این روش بسیار پیچیده و دشوار است. بنابراین اغلب اوقات پیشنهاد می شود متقاضیان جهت ورود به رشته پزشکی در یک دوره یکساله Foundation  در استرالیا شرکت کرده و سپس اقدام نمایند.

ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی

روش دوم: ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی در استرالیا

در این روش متقاضی در ابتدا برای مدرک کارشناسی مانند Medical Science اقدام کرده و سپس در صورت پذیرفته شدن و اخذ معدل حداقل ۵٫۵ و نمره ۵۰ در آزمون GAMSAT می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد Doctor of medicine یا همان MD اقدام نمایند. آزمون GAMSAT یا MCAT که میزان دانش متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می دهد و دانش موضوعی دارد در ورود به رشته پزشکی استرالیا بسیار حائز اهمیت است.

برخی دانشگاه ها مانند دیکن در این روش مدرک MD ارائه نمی دهند بلکه MBBS ارائه می کنند. دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی تمایل به اخذ تخصص دارند می بایست ۵ تا ۷ سال دیگر برای دستیابی به تخصص تلاش کنند.

سفارت:

متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی می بایست به سفارت مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده دهند. بنابراین بهتر است قبل از اقدام و مراجعه به سفارت مدارک زیر را آماده کنید.

 • اصل و کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک مالی
 • نامه گردش حساب
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل پذیرش تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده
 • سوابق تحصیلی متقاضی

ویزای تحصیلی استرالیا مخصوص متقاضیانی است که قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی استرالیا را دارند. با اخذ این ویزا دانشجویان می توانند تمام وقت تحصیل کنند. نکته مثبت این ویزا اجازه بردن همراه است. مدت زمان صدور ویزا حدود ۴ هفته است. اگر بیشتر از این زمان پرونده به طول بیانجامد ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • وجود نقص در پرونده
 • آفیسر مدارک بیشتری از دانشجو درخواست می کند.
 • آفیسر از متقاضی انگشت نگاری یا آزمایشات پزشکی درخواست می کند.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا حدود ۵۵۰ دلار است، که در صورت رد شدن ویزا این مبلغ عودت داده نخواهد شد.

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا چقدر است؟

عمدتاً میانگین هزینه تحصیل پزشکی استرالیا حدود سالیانه ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا تخمین زده شده است. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بستگی به سطح و رتبه دانشگاه مقصد دارد. هزینه دانشگاه بر اساس واحد اعتبار(VOC) محاسبه می شود. دانشجویان بر اساس وضعیت بومی یا بین المللی و بر اساس سطح تحصیل و دوره خود تقسیم بندی می شوند.

تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بسیار پر هزینه است حتی برخی از دانشگاه ها مبالغ شهریه ای بالاتر از دانشگاه های انگلستان و آمریکا دارند. اما با توجه به معقول بودن هزینه های زندگی در استرالیا و آینده شغلی فرد این کشور مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد. به عنوان مثال هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی حداقل مبلغی حدود ۵۷٫۷۰۰ تا ۷۱٫۴۰۰ دلار استرالیا می باشد. البته شایان ذکر است این مبلغ هر ساله افزایش می یابد.

هزینه زندگی:

هزینه های زندگی دانشجویی برای متقاضیان رشته پزشکی در استرالیا متفاوت است و بستگی به سبک زندگی او دارد. اما به صورت کلی دانشجویان مبلغی ماهیانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا هزینه خواهند داشت. این مبالغ شامل هزینه اسکان، خوراک، پوشاک و سایر هزینه های فرد است. دانشجویان تحصیل در رشته پزشکی استرالیا می بایست علاوه بر مبالغ فوق، مبلغی را به عنوان بیمه دانشجویی که حدود ۵۰ دلار است، پرداخت کنند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا چیست؟

کشور استرالیا با وجود داشتن ۲۳ میلیون نفر، رتبه سوم تعداد دانشجویان بین المللی در جهان را داراست. در ادامه به چند مورد از مزایای تحصیل در این کشور اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه های برتر:

استرالیا دارای ۷ دانشگاه برتر از میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است. این کشور با بیش از ۲۲۰۰۰ دوره آموزشی در ۱۱۰۰ موسسه در رتبه هایی بالاتر از آلمان و هلند و ژاپن قرار دارد.

 • شهر های دانشجویی مطرح در جهان:

از بین ۳۰ شهر برتر دانشجویی، ۵ شهر برتر از آن استرالیا می باشد. این شهر ها تمامی مزایای زندگی در یک شهر دانشجویی همانند کیفیت زندگی، قیمت مناسب و شرایط مناسب پس از تحصیل را دارند. تمام این عوامل استرالیا را به عنوان بهترین مقصد تحصیلی و دانشجویی قرار می دهد.

 • پیشرفت علمی:

استرالیا دارنده ۱۵ برنده جایزه نوبل است. اکتشافات و نوآوری های بسیاری در این کشور صورت گرفته که از جمله آنها می توان به پنی سیلین، سونوگرافی، Wifi، واکسن سرطان دهانه رحم و Bionic گوش اشاره کرد.

بنابراین استرالیا کشوری پیشرفته و دارای منابع و فرصتهای گوناگون در رشته پزشکی است. این کشور با داشتن جدید ترین تجهیزات علوم پزشکی، محیط مناسبی جهت رشد و پیشرفت علمی دانشجویان خواهد بود. همچنین دانشجویان در زمینه پژوهشی و دانش بالینی نیز فرصت های فراوانی خواهند داشت. اگر دانشجو علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی باشد در این کشور بستر پیشرفت و بهبود عملکرد او وجود دارد. علاوه بر تمام مزایای بیان شده می توان به معایبی نیز اشاره داشت:

 • هزینه بالای خدمات درمانی و پزشکی:

در کشور استرالیا هزینه های پزشکی و درمانی بسیار بالاست بنابراین افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند می بایست بیمه درمانی خوبی داشته باشند تا بتوانند از عهده هزینه های درمان در این کشور برآیند.

 • طولانی بودن و پر هزینه بودن تحصیل در رشته پزشکی:

متقاضیان می بایست پیش از هرگونه اقدامی نسبت به مسائل و پیچیدگی های تحصیل در رشته پزشکی در کشور استرالیا آگاهی لازم را کسب نمایند. طول دوره پزشکی در این کشور نسبتاً طولانی است و با توجه به گران بودن هزینه های تحصیل فرد می بایست نسبت به تمکن مالی خود اطمینان حاصل نماید.

رشته پزشکی در استرالیا جزء بهترین و پردرآمد ترین مشاغل است. فارغ التحصیلان این رشته صد درصد جذب بازار کار شده و درآمدی بین ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار در سال دارند. به دلیل اینکه پزشکی همواره جزء مشاغل مورد نیاز استرالیا به شمار می رود، اداره مهاجرت این کشور درخواست واجدین شرایط را در مدت زمان کوتاهی پاسخ می دهد.

استرالیا به عنوان یکی از قطب های تحصیلی در میان کشورهای دنیا به شمار می آید. بسیاری از دانشجویان سالانه برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا اقدام می نمایند. از همین رو بررسی دانشگاه های این کشور کمک شایانی به این دسته از دانشجویان می کند.

چه دانشگاه هایی برای تحصیل در استرالیا مورد قبول ایران هستند؟ آیا بدون مدرک زبان می توان برای دانشگاههای کشور استرالیا اقدام کرد؟ شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا به چه صورت است؟ متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا چه مقدار است؟ چرا باید در دانشگاه های کشور استرالیا تحصیل کرد؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا

Admission requirements for Australian universities

شرایط پذیرش در دانشگاه های استرالیا از قاعده به خصوصی تبعیت نمی کند و هر دانشگاه قوانین مجزایی را برای جذب دانشجو پیاده سازی می کند. دانشجویان بین المللی در صورت فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های برتر استرالیا اقدام نمایند. از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. مدرک زبان: یکی از مدارک مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشد. مدارک در آزمون های آیلتس و تافل مورد تایید این دانشگاه ها می باشد.
 2. سوابق تحصیلی: سوابق تحصیلی شامل آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات می شود.
 3. معدل(GPA): هر دانشگاه برای اعطا پذیرش به دانشجویان یک حداقل معدلی را تعیین می نماید.
 4. پاسپورت: اعتبار پاسپورت باید حداقل میزان ۶ ماه پس از پایان تحصیل باشد.
 5. توصیه نامه: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا، ارائه دو تا توصیه نامه از اساتید کارشناسی در کشور مبدا الزامی می باشد.
 6. رزومه: با توجه به فرمت های معمول رزومه می بایست یک رزومه حرفه ای از تحصیلات دانشجو برای پذیرش از دانشگاه های استرالیا ارائه شود.
 7. انگیزه نامه: انگیزه نامه نشان دهنده دلیل دانشجو برای انتخاب رشته، کشور و دانشگاه می باشد.
رتبه بندی دانشگاه های استرالیا

رنکینگ دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا همان طور که به دلیل کیفیت زندگی و رفاه دارای رتبه خوب میان دیگر کشورهای دنیا قرار دارد از لحاظ دانشگاهی نیز به همین شکل می باشد و رتبه های دانشگاهی بالایی دارد. استرالیا در مجموع دارای ۴۳ دانشگاه معتبر و مطرح می باشد.

 • دانشگاه ملی استرالیا: دانشگاه (ANU) یک دانشگاه ملی تحقیقاتی در پایتخت کشور استرالیا می باشد که پردیس اصلی آن در شهر کانبرا و هفت کالج وابسته دارد. این دانشگاه رتبه اول کشور استرالیا از لحاظ کیفیت تحصیل، کیفیت محیط دانشگاه و کامل بودن رشته ها و آزمایشگاه ها می باشد.
 • دانشگاه ملبورن: این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد و مرکز آن در شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا واقع شده است. تا به حال از این دانشگاه چهار نخست وزیر و پنج فرماندار فارغ التحصیل شده اند.
 • دانشگاه سیدنی: دانشگاه سیدنی به عنوان اولین دانشگاه کشور استرالیا محسوب می شود که در سال ۱۸۵۰ تاسیس و در همان سال به رسمیت شناخته شد. این دانشگاه دارای تنوع زیاد در رشته های تحصیلی است، به طوری که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب نموده است ترکیب دانشجویان آن از ۷۰ کشور مختلف می باشد.

سطح علمی و رتبه های جهانی

هر سال سایت های بسیاری، دانشگاه های جهان را رتبه بندی می کنند. این رتبه بندی از منظر کیفیت آموزش، سطح علمی اساتید، محیط دانشگاه و رضایت دانشجویان بین المللی صورت می گیرد. در حال حاضر ۳۶ دانشگاه کشور استرالیا در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند. در ادامه به رنکینگ دانشگاه های استرالیا اشاره شده است.

نام دانشگاهرتبه در سایت QSرتبه در سایت THE
The Australian National University3150
The University of Sydney4060
The University of Melbourne4132
The University of New South Wales4471
The University of Queensland4666
Monash University5575
The University of Western Australia92120
بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل

بهترین دانشگاه های استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا از دیدگاه دانشجویان ایرانی به دانشگاه هایی تلقی می شود که مورد تایید وزارت علوم ایران و یا وزارت بهداشت باشند. این دو فاکتور برای افرادی که قصد بازگشت به ایران را دارند، حائز اهمیت می باشد. در این بخش قصد داریم این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

برای بسیاری از دانشجویان مورد تایید بودن از جانب وزارت علوم حائز اهمیت می باشد. دانشجویان مشمول برای دریافت معافیت تحصیلی می بایست نامه پذیرش از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم اخذ نمایند. از همین رو در ادامه به دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اشاره می شود.

سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

گروه الف(ممتاز)

 1. Australian National University
 2. James Cook University
 3. Macquarie University
 4. Monash University
 5. The University of Melbourne
 6. The University of New South Wales
 7. The University of Queensland
 8. The University of Sydney
 9. The University of Western Australia
 10. University of Adelaide
 11. University of Technology, Sydney

گروه ب (خوب)

 1. Australian Catholic University
 2. Bond University
 3. Curtin University of Technology
 4. Deakin University
 5. Flinders University
 6. Griffith University
 7. La Trobe University
 8. Murdoch University
 9. Queensland University of Technology
 10. RMIT University
 11. Swinburne University of Technology
 12. University of Canberra
 13. University of Newcastle
 14. University of South Australia
 15. University of Tasmania
 16. University of Western Sydney
 17. University of Wollongong
 18. Victoria University

گروه ج (متوسط)

 1. Australian Catholic University
 2. Central Queensland University
 3. (Northern Territory University )
 4. Charles Sturt University
 5. Edith Cowan University
 6. Southern Cross University
 7. University of New England
 8. University of Southern Queensland
 9. University of the Sunshine Coast

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

یکی از برترین مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور استرالیا، تعدد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. دانشجویان علاقه مند به رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون هیچ محدودیتی قادر خواهند بود برای دانشگاه های استرالیا اقدام نمایند.

سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

۱. Australian Catholic University
۲. Australian National university
۳. Bond University
۴. Central Queensland University
۵. Charles Darwin University
۶. Curtin University
۷. Deakin University
۸. Edith Cowan University
۹. Flinders University
۱۰. Griffith University
۱۱. James Cook University
۱۲. La Trobe University
۱۳. Macquarie University
۱۴. Monash University
۱۵. Murdoch University
۱۶. Queensland University of Technology
۱۷. RMIT University
۱۸. Southern Cross University
۱۹. Swinburne University Technology
۲۰. University of Adelaide
۲۱. University of Canberra
۲۲. University of Melbourne
۲۳. University of New England Australia
۲۴. University of New South Wales
۲۵. University of Newcastle Australia
۲۶. University of Queensland
۲۷. University of South Australia
۲۸. University of Southern Queensland
۲۹. University of Sydney
۳۰. University of Tasmania
۳۱. University of Technology Sydney
۳۲. University of the Sunshine Coast
۳۳. University of Western Australia
۳۴. University of Wollongong
۳۵. UNSW Sydney
۳۶. Victoria University
۳۷. Western Sydney University

مخلرج تحصیل در استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. دانشجویان بین المللی در صورت دریافت بورسیه های دولتی و یا تخفیف های دانشگاهی بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را کاهش دهند. هزینه شهریه متناسب به محل تحصیل، مرکز آموزشی و دوره ای که در آن ثبت نام می کنید متفاوت خواهد بود. 

متوسط هزینه های تحصیل در استرالیا

سطح تحصیلات، خواه کارشناسی یا کارشناسی ارشد، بر هزینه نیز تأثیر خواهد گذاشت. بسیاری از دانشجویان مقطع دکترا با ارائه سوابق بین المللی قادر خواهند بود تا از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. متوسط هزینه های تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه های استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • دوره کارشناسی: سالانه بین ۲۰ تا ۴۵ هزار دلار استرالیا
 • دوره کارشناسی ارشد: سالانه بین ۲۲ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا
 • دوره های پزشکی: سالانه بین ۵۵ تا ۷۵ هزار دلار استرالیا

ارزان ترین دانشگاه های استرالیا

شهریه تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار در سال در ارزانترین دانشگاه های این کشور است. دانشگاه هایی که شهریه کم دارند اغلب دانشگاه های منطقه ای هستند. دور بودن از شهرهای بزرگ به پایین آمدن هزینه های تحصیل کمک می کند. شهریه در مناطق تجاری مرکزی در شهرهای بزرگ مانند ملبورن و سیدنی حدود ۳۰ هزار دلار در سال شروع می شود.

نام دانشگاهدوره تحصیلیمیزان شهریه
University of the Sunshine Coastکارشناسی۲۱ تا ۲۳ هزار دلار
University of Southern Queenslandکارشناسی۲۲ تا ۲۴ هزار دلار
Charles Sturt Universityکارشناسی۲۲ تا ۲۴ هزار دلار
Federation University Australiaکارشناسی۲۳ تا ۲۵ هزار دلار
University of the Sunshine Coastکارشناسی ارشد۲۵ تا ۲۶ هزار دلار
Edith Cowan Universityکارشناسی ارشد۲۶ تا ۳۰ هزار دلار
CQUniversityکارشناسی ارشد۲۷ تا ۳۱ هزار دلار
Southern Cross Universityکارشناسی ارشد۲۷ تا ۳۲ هزار دلار
برترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

بهترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا محل بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر است و هم اکنون یکی از مقاصد دانشگاهی برتر در جهان به شمار می رود. این قاره زیبا با داشتن یک سیستم آموزش کلاس جهانی و فرصت های شغلی هیجان انگیز، تعداد زیادی از دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید ممکن است به دنبال بهترین دوره های دانشگاهی باشید. بنابراین بهترین دوره های تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۲۰ چیست؟

 1. Business Management
 2. Medical Science
 3. Engineering
 4. Architecture
 5. Computing and IT

مدیریت کسب و کار

در حال حاضر بیش از ۴ هزار دانشجوی بین المللی در رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل می باشند. این یک رشته تحصیلی بسیار پیشرفته است و بسیاری از موسسات استرالیا دوره هایی را در زمینه مدیریت و مدیریت بازرگانی و همچنین زمینه های مرتبط دیگر برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

علوم پزشکی

دو نوع مدرک پزشکی در استرالیا وجود دارد که یک دانشجوی بین المللی می تواند در دانشگاه های استرالیا سپری نمایند: یک دوره ۴ ساله یا ۶ ساله که منجر به یک مدرک پزشکی یا کارشناسی ارشد پزشکی می شود. دانشکده های پزشکی استرالیا در رده بندی جهانی رتبه بالایی دارند. همچنین می توانید موضوعات مرتبط مانند دندانپزشکی، زیست پزشکی، مهندسی پزشکی و غیره را در این زمینه در نظر بگیرید.

مهندسی

رشته های مهندسی یکی از حرفه های پردرآمد است و همیشه در سراسر دنیا تقاضای بالایی دارد. طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در این موضوع گنجانده می شود. سه موسسه برتر استرالیا برای ارائه این دروس شامل دانشگاه ملبورن، دانشگاه لا تروب و دانشگاه سوینبورن می شود.

معماری

رشته معماری بازار کار بسیار مناسبی را در کشور استرالیا دارد. از همین رو با تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های استرالیا قادر خواهید بود از فرصت های کاری بهره مند شوید. درآمد معماران واجد شرایط در استرالیا سالانه بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار دلار تخمین زده می شود. سایر موضوعات مرتبط می تواند برنامه ریزی شهری، طراحی داخلی و فضایی، فناوری معماری، مهندسی سازه و غیره باشد.

محاسبات و IT

فناوری اطلاعات بخش بزرگی از زندگی امروز ما را در بر می گیرد. دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از رشته های مرتبط با IT که شامل هوش مصنوعی، داده های علمی، سیستم های پایگاه داده و مهندسی نرم افزار را ارائه می دهند.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا و مزایای آن

مزایای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

آماده شدن برای تحصیل در کشوری دیگر هم استرس هایی را با خود به همراه دارد و هم می تواند هیجان انگیز باشد.انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل و زندگی یکی از مهمترین گزینه ها برای مهاجرتی موفق می باشد. در این قسمت از مقاله به بخش هایی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های استرالیا می پردازیم تا با آگاهی بیشتر کشور مورد نظر خود را جهت تحصیل انتخاب نمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه های استرالیا، امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان بین المللی با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود برای دانشگاه های استرالیا اقدام نمایند. به صورت معمول برای دوره کارشناسی آیلتس ۶ یا ۶٫۵ و برای دوره های کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ یا ۷ در آزمون آیلتس کفایت می کند.

تحصیل در دانشگاه های با کیفیت

با توجه به مطالب عنوان شده، دانشگاه های استرالیا در زمره برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. از همین رو این شرایط به عنوان فرصتی ایده آل برای دانشجویان تلقی می شود که از کیفیت آموزشی ایده آل به همراه شرایط زندگی مناسب در کشور استرالیا بهره مند شوند.

شانس ورود به بازار کار در استرالیا

افزایش شانس ورود به بازار کار

بازار کار در کشور استرالیا بسیار مناسب و شانس افراد با تحصیل در دانشگاه های استرالیا افزایش می یابد. در برنامه های کاری کشور استرالیا، سابقه تحصیل و یا کار در این کشور به عنوان امتیاز اضافه تر قلمداد می شود و این فرصت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

نتیجه گیری

با توجه به موارد عنوان شده، کشور استرالیا به عنوان گزینه مناسب برای ادامه تحصیل به شمار می رود. دانشجویان از سراسر دنیا با رشد روز افزون به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های استرالیا می باشند. تنوع رشته تحصیلی در دانشگاه های استرالیا بسیار زیاد می باشد. دانشجویان با توجه به سوابق تحصیلی و علایق خود می توانند برای رشته های تحصیلی متنوع در این کشور اقدام نمایند.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا راهی مطمئن برای ورود به این کشور می باشد. دانشجویان با این کار می توانند از فرصت پس از اتمام تحصیل در این کشور بهره مند شوند. در صورت پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل می شود و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، اقامت به فرد متقاضی اعطا می شود. از همین رو تحصیل در استرالیا به عنوان یک روش برای کسب اقامت قلمداد می شود.

[accordion] [FAQ question=”مدارک اخذ شده از کشور استرالیا، برای کشورهای دیگر معتبر است؟” answer=”فارق التحصیلانی که در دانشگاه های استرالیا تحصیل کرده اند، شرایط مناسبی برای پیدا کردن کار و تحصیل نیز در کشورهای دیگر دارند و مدارک تحصیلی در کشور استرالیا از اعتبار ویژه ای برخوردار می باشد.”] [FAQ question=”آیا دانشجویان بین المللی میتوانند از بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا بهره مند شوند؟” answer=”برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا امکان درخواست بورسیه در دانشگاه های استرالیا فراهم است.”] [FAQ question=”شرایط کار کردن حین تحصیل در کشور استرالیا به چه صورت است؟” answer=”دانشجویانی که از مقطع لیسانس به بالا تحصیل میکنند، اجازه کار همزمان در هفته را خواهند داشت و از این طریق بخشی از هزینه های خود را پوشش خواهند داد.”] [FAQ question=”ویزای فارق التحصیلان استرالیا به چه صورت خواهد شد؟” answer=”با توجه به مقطع فارق التحصیلی دانشجو، فارق التحصیلان میتوانند برای ویزای موقت درخواست بدهند تا از این طریق بتوانند، به مدت ۱۸ ماه تا ۴ سال در این کشور حضور داشته باشند و شرایط خود را برای اقامت، فراهم سازند”] [FAQ question=”دانشگاه های استرالیا مورد تایید وزارت علوم می باشند؟” answer=”با توجه به لیستی که هر سال از جانب وزارت علوم منتشر می شود، در حال حاضر ۳۸ دانشگاه استرالیا مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند.”] [accordions]

استرالیا نیز مانند همه کشورهای دنیا برای اینکه پزشکی را برای کشور خود جذب نماید نیازمند ارزیابی مدارک آن است که این ارزشیابی با آزمون پزشکی MCQ استرالیا انجام می گیرد. بخشی از این آزمون به صورت عملی و بخش دیگری از آن به صورت تئوری انجام می گیرد.

آزمون پزشکی MCQ استرالیا چیست و چه منابعی دارد؟

برای این موضوع ابتدا توضیحی اجمالی بر MCQ می دهیم و در ادامه با منابع آن آشنا می گردیم. همانطور که می دانید پزشکی در استرالیا ۹ ساله می باشد که مانند کانادا و آمریکا ابتدا ۴ سال را به عنوان علوم پایه می گذرانند و ۵ سال را به عنوان بخش عمومی خود سپری می کنند. انجمن پزشکی استرالیا مسئول تطبیق مدارک پزشکان خارج از استرالیا با معیارهای تحصیلی آن کشور است.

ارزیابی مدارک پزشکی به صورت ایالت به ایالت می باشد و در صورتی که فرد بخواهد به ایالت دیگری برود می بایست مدارک خود را مجدداً و بر اساس ارزیابی ایالت جدید اقدام نماید. مدت زمان ارزیابی پرونده ها معلوم نیست یعنی اینکه هر فرد با توجه به شرایط خود بررسی می شود. به طور کلی همه پرونده ها باید از ۴ مرحله عبور نمایند. (البته در برخی موارد شاید تا ۸ مرحله به طول بیانجامد.)

مرحله اول

دریافت همه مدارک فرد و یک نگاه اجمالی به آن برای اینکه نقص مدارک تعیین گردد.

مرحله دوم

در این مرحله ممکن است مدارک جانبی دیگری از فرد نیاز باشد که باید آن را تکمیل نماید.

مرحله سوم

در مرحله سوم با توجه به مدارک ارسالی اعلام می کنند که مورد تایید بوده یا رد شده.

مرحله چهارم

پس از تشریفات اداری رأی صادره از طرف هیئت به صورت مکتوب ابلاغ می گردد.

مرحله پنجم و ششم

مدارکی که با شرط پذیرفته شده اند (اکثر مدارک مشروط پذیرفته می شوند) مورد بررسی نهایی قرار می گیرند و رأی نهایی صادر می گردد.

مرحله هفتم

اگر متقاضی به رأی اعتراض داشته باشد می تواند در این مرحله شکایت نماید.

مرحله هشتم

متقاضی می تواند بخشی از هزینه کرد ارزیابی را با درخواست باز پس بگیرد.

تأیید مدارک پزشکان عمومی

تأیید مدارک پزشکان عمومی به صورت زیر خواهد بود:

۱-انجام آزمون AMC (شامل آزمون زبان OET، آزمون پزشکی MCQ استرالیا تئوری و آزمون عملی می باشد)

۲-گذراندن دوره های آموزشی منطبق با استانداردهای هیئت پزشکی.

همه افرادی که مرحله اول را گذرانده باشند می توانند برای دوره مرحله دوم که یک دوره ۱۲ ماهه اینترنتی می باشد شرکت نمایند. به دلیل محدودیت ظرفیت موجود خود دولت استرالیا دوره های جایگزین را قرار داده است که در چند مرحله می باشد.

اول: ۱۰ هفته دوره پزشکی

دوم: ۱۰ هفته دوره جراحی

سوم: ۸ هفته پزشکی اورژانس

چهارم: پورسه های اداری و تأییدها که در کل می بایست ۴۹ هفته با مراحل قبلی شوند

آزمون پزشکی MCQ استرالیا شامل یک آزمون چهار گزینه ای است که در زمینه علوم مبانی پزشکی، داخلی، پزشکی کودکان، روانپزشکی، جراحی، پزشکی، پزشکی های زنان و زایمان و … می باشد.

منابع آزمون پزشکی MCQ کشور استرالیا

منابع آزمون پزشکی MCQ استرالیا

منابع آزمون پزشکی MCQ استرالیا شامل سه گانه تمرین عمومی و آموزش پیمان نویسنده جان مورتاگ و بررسی بالینی به نویسندگی تایلی وکاتر همچنین مجلات زیادی برای کمک به این مقوله شما را یاری می کند.

از جمله پزشک خانواده استرالیا ، مجله پزشکی بریتانیا، مجله پزشکی بیمارستان بریتانیا، درمان های فعلی Lancet، مجله پزشکی استرالیا و مجله پزشکی نیوانگلند که در دسترس می باشد.

امتحان شورای پزشکی جهت مهاجرت به استرالیا شامل دو بخش اصلی AMC-MCQ و آزمون AMC CLINICAL است. آزمون تطبیقی کامپیوتری CAT، AMC و آزمون پزشکی MCQ استرالیا یک تست چند گزینه ای است که طی یک جلسه ۳٫۵ ساعته در مراکز آزمون در سراسر جهان گرفته می شود.

آزمون MCQ 150 نوع A چهار گزینه ای است که دارای ۱۲۰ سوال با امتیاز و ۳۰ سوال بدون امتیاز می باشد و انتظار می رود که فرد ۱۲۰ امتیاز را بیاورد. عدم تکمیل ۱۲۰ امتیاز مورد نظر ممکن است منجر به نتیجه (عدم قبولی، کافی نبودن داده ها برای بدست آوردن نتیجه) شود. آزمون AMC ،MCQ شامل موارد زیر می باشد.

 • طب داخلی جراحی
 • زنان و زایمان
 • اطفال
 • پزشکی پیشگیرانه و سلامت عمومی روانپزشکی

منابع سوالات عمدتاً از کتاب ها هست ولی می توان از پرسشنامه هایی از قبیل prepengo استفاده نمود که در مرحله دوم بسیار کمک شما خواهد شد. پزشکان نیز توصیه بر دوره های ۴ الی ۶ ماهه می کنند که می توان از کتاب های زیر به عنوان مرجع استفاده نمود.

 • پزشکی، اصل و عمل دیویسون پزشکی، پزشکی داخلی هدیسون
 • جراحی، تمرین کوتاه Baily و Love در جراحی
 • سلامت کودک، کتاب راهنمای کودکان نلسون، بهداشت
 • زنان، ویلیامز زنان و زایمان
 • بهداشت روانی، کتاب مقدماتی روانپزشکی کاپلان و سادوک
 • سلامت مردم، دستورالعمل های تمرین عمومی
 • کتابچه راهنمای AMC برای MCQ

جهت دریافت اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا می توانید با مشاوران مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد تماس حاصل فرمایید.

ادامه تحصیل در رشته داروسازی در استرالیا

از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند . از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند .

داروسازی از دسته حرفه هایی می باشد که همواره دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد . رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و فرد متقاضی در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه می گذرانند .

افرادی که در دانشگاه های برتر به تحصیل در استرالیا می پردازند، در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنند و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شود.

چشم انداز شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و افرادی که تمایل به کار در این زمینه را دارند می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کند . نکته ی قابل ذکر ، متقاضیان رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهند که توسط این آزمون میزان بار علمی هر فرد سنجیده می شود .

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر کشور استرالیا عبارتند از :

University Of Tasmania

University Of Tasmania

از دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که دارای جایگاه ۲۰۱ جهانی می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و مجموعه های ورزشی را برای دانشجویان خود قرار می دهد میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد . به عبارت دیگر دانشجویان بومی هزینه ی کمتری به نسبت دیگر دانشجویان غیر بومی پرداخت خواهند کرد .

La Trobe University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا برای مهاجرت تحصیلی می باشد که جایگاه ۳۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده است . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۲ ساله و ۴ ساله برگزار می شود و دانشجویان باید بصورت تمام وقت در کلاس ها حضور پیدا کنند ، تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، سالن نمایش و مجموعه های ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۳۳ دلار الی ۰۰۰/۴۰۰/۳۶ دلار در سال می شود که افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد .

Griffith University

از دیگر دانشگاه ها در زمینه ی داروسازی می باشد که توانسته است رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . طول دوره ۳ ساله می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند . دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه بهره مند شوند . میزان هزینه تحصیلی در این دانشگاه مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۱ دلار در سال می باشد .

The University Of Queens Land

The University Of Queens Land

از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی ۶۰ جهانی را به خود اختصاص دهد . در دانشگاه Queens Land رشته ی داروسازی در ۶ دوره ی مجزا برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند وابسته به شرایط خود دوره ای مناسب را انتخاب کنند . طول دوره های تحصیلی از ۱ سال الی ۶ سال می باشد و در طی تحصیل دانشجویان می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . میزان هزینه ی تحصیلی در هر سال ، مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۲۶۴/۲۱ الی ۰۰۰/۵۲۰/۴۵ دلار می باشد .

James Cook University

دانشگاهی است که رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده اس . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۴ سال می باشد و دانشجویان هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۳ دلار در سال برای تحصیل می پردازند دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی بهره مند شوند ، قابل ذکر است میزان هزینه تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت می باشد

Monash University

از برترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد و رتبه ی ۷۴ جهانی را به خود اختصاص داده است . رشته ی داروسازی در ۲ دوره ی مجزا در این دانشگاه برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند . طول دوره ها ۳ الی ۴ ساله می باشد و متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۱ دلار در سال بپردازند و دانشگاه Monash امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن نمایش را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

University Of Sydney

بهترین و برترین دانشگاه استرالیا محسوب می شود و رشته ی داروسازی را در پنج دوره ی مجزا ارائه می دهد . دانشجویان در این دانشگاه از بهترین امکانات ممکن برخوردار می شوند . طول دوره ی تحصیلی از ۱ سال تا ۴ سال می باشد که دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در دوره های متفاوت شرکت کنند . دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۴ دلار الی ۰۰۰/۰۰۰/۴۹ دلار در سال می باشد که دانشجویان بومی هزینه ی کمتری می پردازند .

تمام دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های استرالیا و برخاً جهان می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، داشتن مدرک های زبان است . افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدارک IELTS و یا TOFEL باشند و هنگام اقدام برای دانشگاه های کشور استرالیا مدارک زبان خود را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهند .

شرایط تحصیل رشته عکاسی در استرالیا

رشته عکاسی در استرالیا از رشته ی پرطرفدار محسوب می شود و سالیانه افراد بسیاری قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور استرالیا را دارند . در مقاله فوق ابتدا اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی عکاسی داده می شود و سپس موقعیت و دانشگاه های متعدد که در زمینه عکاسی در کشور استرالیا فعالیت دارند ذکر می شود .

عکاسی در لغت به معنی ثبت و ایجاد یک تصویر است ، که در دو مرحله صورت می گیرد . مرحله اول مربوط به پیدا کردن سوژه و ثبت آن توسط دوربین و مرحله دوم مختص به ظاهر کردن تصویر توسط وسایل مربوطه می باشد . فردی که رشته ی عکاسی را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب می کند عکاس نامیده می شود .

فرد عکاس باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد اشیاء ، مکان ها و وقایع باشد . البته قابل ذکر است که رشته ی عکاسی دارای زیر مجموعه و گرایش های متفاوتی می باشد ، از عکاسی چهره گرفته تا عکاسی طبیعت ، عکاسی ورزشی ، عکاسی هنری و غیره به عنوان مثال ، فرد عکاسی که در زمینه ی عکاسی خبری مشغول است از مردم ، مکان ها ، رویدادهای ورزشی ، سیاسی ، اجتماعی که ارزش خبری داشته باشد برای روزنامه ها ، ژورنالها ، مجلات و تلویزیون عکس می گیرد .

البته نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت در مورد فرد عکاس می باشد ، فرد عکاس باید دارای دو خصلت باشد یک ، دارای ذوق هنری باشد . دو ، دارای توانایی بالا در برقراری ارتباط باشد .

 آینده کاری در رشته ی عکاسی

زمینه و آینده کاری در رشته ی عکاسی

شغل عکاسی نیز مانند دیگر حرفه ها دارای سختی های مرتبط به خودش می باشد . گاهی فرد عکاس برای ثبت تصویری باید مسافت طولانی را طی کند ، تجهیزات سنگین و گران قیمتی را با خود حمل کند از دیگر سختی های شغل و حرفه ی عکاسی ، شرایط مختلف آب و هوایی می باشد.

زمانی که فرد در محیطی باز عکاسی می کند باید دقت بالایی در نگهداری از تجهیرات خود بکار ببرد ، البته قابل ذکر است که عکاسی در شرایط آب و هوایی مختلف نیازمند به مهارت های متفاوتی در عکاسی می باشد . معمولاً افرادی که به عنوان عکاسان تجاری ، خبری یا صنعتی در حرفه ی عکاسی مشغول هستند ، برای ثبت سوژه های خود باید سفرهای کاری داشته باشند از دیگر نکات قابل ذکر وظایف هر فرد به عنوان عکاس می باشد و فرد عکاس معمولاً در برخی از زمینه های کاری بصورت تخصصی کار می کند که در زیر قید شده است .

 • عمومی ، اجتماعی =˂ مانند ، مراسم ازدواج ، جشن ها و عکاسی از فردی
 • تبلیغاتی و انتشاراتی =˂ مانند تبلیغات ، جملات و نمایشگاه های عکس
 • مطبوعات و عکس های خبری =˂ مانند روزنامه ها و سایر انتشارات جدید
 • مد =˂ عکس برداری از مدل ها و لباس ها برای مجلات و کاتالوگ ها
 • شرکتی ( صنعتی تجاری ) بخش تبلیغات محصولات و خدمات
 • علمی یا پزشکی =˂ گزارش تحقیقات علمی و شرایط پزشکی و درمان

یکسری کارهای روزانه ای وجود دارد که هر فرد عکاسی باید آنها را انجام دهد . در ادامه مقاله چند نمونه از قبیل کارهای روزانه ذکر شده است .

=˂ صحیت و توافق با مشتریان درباره ی کار مورد نظر آنها
=˂ انتخاب و آماده سازی محل عکس برداری
=˂ تنظیم نور و تهیه ملزومات
=˂ گرفتن عکس
=˂ بررسی کیفیت عکس
=˂ چاپ عکس

و بسیاری دیگر از کارهای عمومی که هر فرد عکاس با آنها ارتباطات مستقیم دارد . البته قابل ذکر می باشد که هر فرد به یکسری از مهارت ها و توانمندی ها نیازمند است که چند نمونه از انها در زمینه قید شده :

=˂ خلاقیت و دید هنری که در این بخش فرد عکاس با توجه به خلاقیت و دید هنری خود باید توانایی انتخاب زاویه مناسب برای عکسبرداری را داشته باشد .

=˂ از دیگر مهارت ها که فرد عکاس باید از انها بهره مند باشد ، مهارت های فنی و علمی در عکاسی است
=˂ هر فرد عکاس باید از مهارت های ارتباطی بالایی برای ارتباط با مشتریان همکاران و دیگر افرادی که در ارتباط است برخوردار باشد .

=˂ صبر و تمرکز در عکس برداری از دیگر مهارت هایی می باشد که نیازمند به تمرین بسیار است ، هر فرد عکاس که دارای صبر و تمرکز بالایی در عکاسی باشد می تواند سوژه های هنری بهتری را ثبت کند .

=˂از دیگر نکات بسیار مهم در عکاسی دقت و توجه بالا می باشد ، که هر فرد عکاس باید از این ۲ مهارت برخوردار باشد .
=˂ از دیگر مهارت هایی که هر فرد همواره نیازمند است تا آن را گسترش دهد ، آشنایی با آخرین پیشرفت ها و فناوری ها در حوزه ی عکاسی می باشد . فرد عکاس باید با بروزترین تجهیزات و فناوری های جدید آشنایی کامل داشته باشد .
=˂ آخرین مهارت که هر فرد عکاس باید مهارت بالایی در آن داشته باشد ، توانایی بکار گیری از نرم افزارهای مرتبط و سیستم های کامپیوتری می باشد

عکاسان در کشور استرالیا دارای فرصت های شغلی متعددی هستند و می توانند در زمینه های تبلیغاتی ، روزنامه ها ، مجلات و شرکت های بزرگ کار کنند . درآمد سالیانه به صورت متوسط مبلغی بالغ بر ۸۰۰/۵۲ دلار می باشد که نسبت به دیگر کشورها میزان درآمد در حرفه ی عکاسی در کشور استرالیا چشم گیرتر می باشد .

البته قابل ذکر است که کشور استرالیا باید همواره داشتن تعداد زیادی دانشگاه در زمینه ی عکاسی توانسته است طرفداران خود را جذب کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی عکاسی در ادامه مقاله آمده که می تواند اطلاعات پایه ای را برای شما عزیزان که قصد تحصیل در استرالیا را دارید به همراه داشته باشد .

University of Technology Sydney

۱. University of Technology Sydney

در دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد ، دروس به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود و دانشگاه Technology Sydney ، ۳ دوره ی متفاوت در رشته ی عکاسی ارائه می دهد که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در هر یک از دوره های مد نظر شرک کنند دوره ها بصورت تمام وقت می باشد و دارای هزینه ی یکسانی در هر دوره می باشد و البته افراد بومی هزینه ی کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند ، میزان هزینه ها برای تحصیل بالغ بر ۴۹۰/۲۳ دلار آمریکایی می باشد که معادل آن به دلار استرالیایی ، به میزان ۰۰۰/۵۶۰/۳۱ دلار استرالیایی است ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۵ ساله است .

۲. Griffith University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که دوره های خود را با ۳ طول زمانی متفاوت به متقاضیان خود ارائه می دهد ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۴ ساله است البته هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بطور متوسط بالغ بر ۸۴۰/۲۰ دلار آمریکا می باشد که معادل آن به دلار استرالیا ، در حدود ۰۰۰/۰۰۰/۲۸ دلار می شود . دانشگاه Griffith امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد .

۳. University of South Australia

از دیگر دانشگاه های معتبر در جنوب استرالیا می باشد . دروس تدریسی به زبان انگلیس می باشد و دانشجویان از امکاناتی مانند مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی ، خوابگاه و کتابخانه را به دانشجویان خود ارائه می دهد . این دانشگاه دارای یک دوره ی ۳ ساله می باشد و میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان مبلغی بالغ بر ۹۰۵/۱۸ دلار آمریکایی است البته میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی دارای تفاوت های کوچک از همان دوره تاسیس دانشگاه بوده

۴. RMIT University

این دانشگاه نیز توانسته است طرفداران بسیاری را جدب خود کند ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد متقاضی می توانند در چهار دوره ی ۱ ساله و ۳ ساله در رشته ی عکاسی تحصیل کنند . البته قابل ذکر است ، در این دانشگاه میزان هزینه ی تحصیل وابسته به طول دوره متفاوت است افرادی که در دوره های ۱ ساله شرکت می کنند ، هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۱۹ دلار استرالیایی پرداخت می کنند و افرادی که در دوره های ۳ ساله شرکت می کنند مبلغی در حدود ۰۰۰/۷۶۰/۲۹ دلار استرالیایی بصورت سالیانه پرداخت می کنند که افراد بومی هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد .

تمام دانشگاه های کشور استرالیا که در زمینه ی عکاسی فعالیت می کنند به اینجا ختم نمی شوند بلکه ، دانشگاه های متعددی وجود دارند که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در دانشگاه های متعددی ادامه تحصیل نمایند .
افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند در زمینه های متفاوتی از قبیل مهاجرتی تحصیلی ، مهاجرت کاری، اقامتی و … با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

شرایط کارشناسی ارشد استرالیا

Australian Master’s Degree

قطعاً تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا موفقیتی تضمین شده و آینده ای روشن را برای دانشجویان بین المللی در بر خواهد داشت. استرالیا از جمله کشورهایی است که از استانداردهای بالای زندگی، تحصیل و امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار است.

در حال حاضر استرالیا پس از آمریکا، انگلستان و کانادا دارای برترین سیستم آموزشی و معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد، همچنین استرالیا چهارمین کشور جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی است. هم اکنون بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو بین المللی در دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل می باشند و هر ساله به این تعداد افزوده می شود. با توجه به افزایش چشم گیر متقاضیان تحصیل در استرالیا، اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا امر خیلی آسانی نخواهد بود. لا زم به ذکر است طول دوره کارشناسی ارشد استرالیا معمولاً بین ۱ الی ۳ سال است.

کارشناسی ارشد در استرالیا

به طور کلی دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا به ۲ روش ارائه می شود که همگی آنها در سطح ۹ نظام جامع آموزشی استرالیا (AQF) می باشند.

دوره کارشناسی ارشد پژوهش محور یا تحقیقی (Research) 

هدف اصلی این دوره آموزشی بیشتر به کار گیری دانش پیشرفته برای امور تحقیقی و Research است. نام های دیگر این نوع کارشناسی ارشد، Master by Research یا Master of Philosophy یا MPhil می باشد. این دوره برای افرادی مناسب است که می خواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. در دوره فوق لیسانس تحقیقی معمولا یک سال روی تحقیق زمان گذاشته می شود و برخلاف دکترا، احتیاجی به ارائه یک تز خاص و نوین در پایان نامه نیست و بیشتر جنبه آماده سازی دانشجو برای تحقیق در مقطع دکترا را دارد.

کارشناسی ارشد در استرالیا

در پایان این دوره باید یک پیشنهاد تحقیقاتی یا پروپوزال ارائه شود. در بعضی از دانشگاه ها به شما این امکان داده می شود که بعد از سپری شدن یک سال از دوره فوق لیسانس تحقیقی به دوره دکترا انتقال پیدا کنید.

دوره فوق لیسانس آموزش محور (Coursework)

که هدف اصلی این دوره بیشتر به کار گیری دانش پیشرفته در محیط کار حرفه ای می باشد. برنامه درسی در این نوع کارشناسی ارشد، شامل دروس اصلی و دروس انتخابی و اختیاری است، که در اغلب موارد حضور در کلاس درس و انجام تکالیف و پروژه های درسی در آنها اجباری است. برای بسیاری از دروس آزمون پایان ترم نیز وجود دارد و دانشجو ملزم به شرکت در آن و کسب نمره قابل قبول است.  در برخی از رشته های کارشناسی ارشد آموزش محور، دانشجو باید پروژه عملی پایانی نیز انجام دهد.

کارشناسی ارشد در استرالیا

در کشور استرالیا بیش از ۱۳۹۵ رشته برای تحصیل در کارشناسی ارشد وجود دارد. تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا فرصت استثنایی برای تحقیق و مطالعه در مجهزترین دانشگاه های جهان و استفاده از به روزترین امکانات آموزشی را برای دانشجویان فراهم می نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی

دانشگاه های استرالیا در ارتباط با پذیرش دانشجویان قوانین و ضوابط مربوط به خود را دارند، به عنوان مثال دانشگاه های گروه ۸ (۸ دانشگاه برتر استرالیا) جهت پذیرش دانشجو سختگیری بیشتری را اعمال می نمایند، ولی به طور کلی برای صدور نامه پذیرش یک سری استانداردهای مشخص شده وجود دارد که می بایست توسط دانشجو رعایت گردد.

کارشناسی ارشد استرالیا

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلی در صورت ارائه سابقه کار مرتبط با رشته جدید می توانند در رشته تحصیلی متفاوتی نسبت به رشته تحصیلی دوره کارشناسی خود تحصیل کنند (به خصوص رشته های زیرگروه تجارت و بازرگانی). مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به شرح ذیل می باشد:

 • مدرک زبان Academic IELTS 6.5
 • ریز نمرات و دانشنامه
 • رزومه تحصیل (مدرک کارشناسی)
 • توصیه نامه استاد
 • انگیزه نامه (SOP)
 • نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

بدون شک پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دغدغه اصلی دانشجویان بین المللی می باشد، هزینه های تحصیل در استرالیا بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیل متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال در برخی از رشته های تحصیلی امکان دارد دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های جانبی بابت لوازم و امکانات خاص رشته مورد نظر باشند. در حال حاضر به صورت کلی هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا سالیانه بین ۲۰ الی ۳۸ هزار دلار استرالیا خواهد بود.

کارشناسی ارشد در استرالیا

کشور استرالیا دارای بالاترین شاخص های رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی، امنیت و آرامش است. زندگی در کشوری انگلیسی زبان با فرهنگ های متنوع و طبیعتی بکر تجربه ای هیجان انگیز برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. هزینه های زندگی در استرالیا بسته به شهر مورد نظر و سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود، ولی به طور میانگین هزینه زندگی سالیانه در استرالیا برای یک نفر بین ۱۸ الی ۲۵ هزار دلار استرالیا خواهد بود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

معمولاً هر ساله دانشگاه های و دولت استرالیا با توجه به سیاست ها و برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی بورسیه ها و کمک هزینه هایی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. این بورسیه با توجه به علاقه و نیاز دانشگاه ها به رشته های تحصیلی متفاوتی تعلق خواهد داشت.

کارشناسی ارشد در استرالیا

بورسیه ها در انواع مختلفی ارائه می گردد و میزان حمایت مالی دانشگاه ها از دانشجویان طبق قوانین دانشگاه و شرایط دانشجو متفاوت می باشد. در واقع هرچه رزومه تحصیلی و توانایی های دانشجو بیشتر باشد امکان دریافت بورسیه با شرایط مناسب ترس وجود خواهد داشت. به طور کلی شرایط و مدارکی که شانس دانشجویان را برای دریافت بورسیه افزایش می دهد به شرح ذیل می باشد:

 • معدل بالای ۱۷
 • مدرک زبان ایلتس ۷ به بالا
 • مقالات بین المللی (ISI)
 • تالیف و ترجمه کتاب
 • رزومه کاری مرتبط با رشته تحصیلی (portfolio)
 • ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی
کارشناسی ارشد در استرالیا

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های کشور استرالیا از امکانات آموزشی مدرن و اعتبار فوق العاده بالایی در سطح بین المللی برخوردار می باشند. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS از لحاظ اعتبار و امکانات ۷ دانشگاه استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. کلیه دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهند. ۸ دانشگاه برتر استرالیا به گروه ۸ شهرت دارند، که شامل دانشگاه های ذیل می باشند:

دانشگاهQSTHEARWUUSN
دانشگاه ملبورن۳۸۳۲۳۸۲۶
دانشگاه سیدنی۴۲۵۹۶۸۳۴
دانشگاه کوئینزلند۴۷۶۹۵۵۴۵
دانشگاه موناش۵۸۸۴۹۱۶۸
دانشگاه ملی استرالیا۲۹۴۹۶۹۶۹
دانشگاه نیو ساوت ولز۴۳۹۶۱۰۱۶۹
دانشگاه استرالیا غربی۸۶۱۳۴۹۳۸۸
دانشگاه آدلاید۱۰۶۱۳۵۱۰۱۱۲۲

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

زندگی در کشوری توسعه یافته، پیشرفته و جذاب به همراه تحصیل در مجهزترین دانشگاه ها و استفاده از امکانات آموزشی و رفاهی فوق العاده طبیعتاً برای تمام دانشجویان بین المللی گزینه ایده الی به شمار می آید. کشور استرالیا با بالاترین شاخص ها و استانداردهای زندگی و تحصیل امکان دست یابی به این شرایط ایده ال را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است.

مهم ترین مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

 • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو
 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان
 • استفاده از امکانات رفاهی، آموزشی و تحقیقاتی فوق العاده
 • زندگی در کشوری انگلیسی زبان با بالاترین استانداردها
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی
 • امکان دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب
 • مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید کلیه کشورهای جهان
کارشناسی ارشد در استرالیا

امکان دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا دانشجویان ملزم به ارائه مدارک مختلفی خواهند بود. مدارکی نظیر رزومه تحصیلی، ریز نمرات، مدرک زبان مورد نیاز، تمکن مالی مناسب جهت پرداخت شهریه دانشگاه از جمله مدارک اصلی برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشند، دانشجویان بین المللی برای افزایش شانس خود جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا می توانند مدارکی نظیر مقالات بین المللی معتبر (ISI)، تالیف و ترجمه کتاب، رزومه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و فعالیت های تحقیقاتی خود را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی ارتباط رشته تحصیلی مقطع کارشناسی با کارشناسی ارشد الزامی خواهد بود، البته در برخی موارد در صورت ارائه رزومه کاری مرتبط با رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی امکان تغیر رشته وجود خواهد داشت. به طور کلی در صورتی که مدارک متقاضیان تحصیل در استرالیا کامل و بدون نقص باشد امکان اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی استرالیا فراهم خواهد بود.

شرایط تحصیل دکتری در استرالیا

Doctoral study requirements in Australia

کشور استرالیا از یک سیستم آموزشی یکپارچه و فوق العاده پیشرفته برخوردار است، تحصیل دکتری در استرالیا شانس استفاده از مدرن ترین و بهترین امکانات تحقیقاتی، آموزشی و رفاهی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

ساختار مقطع دکتری در استرالیا همانند سایر کشورها می باشد. به این معنی که مقطع دکتری معمولاً شامل تحقیقات گسترده پیرامون موضوعی مشخص و ارائه پایان نامه متمرکز روی موضوع مورد تحقیق خواهد بود. دوره تحصیلی دکتری در استرالیا معمولاً ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد البته بسته به نوع رشته تحصیلی امکان دارد مدت زمان این دوره تحصیلی تا ۶ سال هم افزایش یابد.

نحوه اخذ پذیرش دکتری در استرالیا

دانشگاه های استرالیا جهت صدور نامه پذیرش فاکتورهای مهمی را مورد ارزیابی قرار می دهند، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می بایست نظر استاد راهنما (Supervisor) را جلب نمایند و دارای شرایط ذیل باشند:

 • معدل بالای ۱۶ ( البته لزومی به این معدل نیست و دانشگاه با توجه به شرایط خود ممکن است پیش نیازها متفاوتی را اعلام نمایند )
 • مرتبط بودن رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • دریافت تایید استاد راهنما (Supervisor)
 • مدرک زبان
 • مقالات بین المللی (ISI)

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکتری با توجه به رشته تحصیلی خود می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند، ارائه مدرک زبان طبق قوانین کلیه دانشگاه های استرالیا الزامی خواهد بود، حداقل مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع معمولاً آیلتس ۷ می باشد.

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

به طور کلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا در کلیه مقاطع دانشگاهی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود. هزینه های تحصیل مقطع دکتری در کشور استرالیا بسته به رشته مورد نظر و دانشگاه بین ۱۲ الی ۴۵ هزار دلار در سال خواهد بود.

هزینه های تحصیل دکتری در استرالیا

معمولاً اغلب بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می گردد، با توجه به هزینه های نسبتاً بالای تحصیل در مقطع دکتری دریافت بورسیه و فاند برای کلیه دانشجویان بسیار حائز اهمیت است.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا

بدون شک یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. همانگونه که اشاره شد اغلب بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری ارائه می گردند، بورسیه های تحصیلی طبق قوانین دانشگاه ها در انواع مختلفی می باشند و دانشجویان واجد شرایط در صورت صلاحدید اساتید دانشگاه می توانند از مزایای دریافت بورسیه بهره مند شوند.

نوعی از بورسیه های تحصیلی رایج هزینه های تحصیل دانشجو را کاملاً تحت پوشش قرار می دهد به این نوع بورسیه ها اصطلاحاً فاند می گویند، نوع دیگری از بورسیه ها علاوه بر هزینه تحصیل هزینه زندگی دانشجویان بین المللی را نیز پوشش می دهد که به این نوع از بورسیه ها فول فاند می گویند. دریافت فاند در استرالیا بصورت معمول به راحتی صورت نمی گیرد. دانشجویان بهتر است برای افزایش شانس اخذ فاند با ارائه رزومه خوب به اساتید پذیرش را دریافت نموده و پس از ورود به استرالیا و نشان دادن توانائیهای خود موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی از استاد مربوطه گردند.

با توجه به این شرایط قطعاً دریافت بورسیه درگیری ذهنی دانشجویان را برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی به شکل محسوسی کاهش می دهد و دانشجویان می توانند با تمرکز بیشتر روی تحصیل عملکرد درخشان تری از خود نشان دهند. شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری به شرح ذیل می باشد:

 • معدل مورد قبول سوپروایزر که بصورت معمول بالای ۱۵ می باشد
 • پذیرش پوزیشن ارائه شده توسط خود استاد راهنما
 • ارائه انگیزه نامه (SOP) بسیار قوی
 • اخذ پذیرش دکترا در استرالیا از از دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا
 • ارائه مقالات ISI معتبر با درجه علمی بالا
 • مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا
 • تالیف کتاب مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی

دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته دکتری

دانشگاه های استرالیا در سطح بین المللی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS از لحاظ اعتبار ۷ دانشگاه استرالیا بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه به معرفی ۳ دانشگاه معتبر استرالیا که رشته های متنوعی را در مقطع دکتری ارائه می نمایند خواهیم پرداخت.

Charles Darwin University (دانشگاه چارلز داروین)

دانشگاه چالز داروین از جمله دانشگاه های مشهور استرالیا در زمینه تحقیقات و پژوهش می باشد. این دانشگاه پس از ادغام ۳ دانشگاه نیوجرسی، دانشکده پزشکی Menzies و کالج مرکزی آلیس اسپرینگز در سال ۲۰۰۳ تاسیس گردید.

دانشگاه های استرالیا

رشد و پیشرفت دانشگاه داروین در استرالیا غیرقابل رقابت است، این موضوع را می توان از شهرت، محبوبیت و کسب افتخارات علمی این دانشگاه تنها در کمتر از ۲ دهه فعالیت دریافت. دانشگاه داروین در مقطع دکتری رشته های متنوعی را ارائه می دهد، در عین حال امکان دریافت بورسیه از این دانشگاه برای دانشجویان فراهم خواهد بود.

Monash University (دانشگاه موناش)

دانشگاه موناش دانشگاه تحقیقاتی عمومی می باشد که سال ۱۹۵۸ در ملبورن تاسیس گردید، موناش دومین دانشگاه قدیمی در ایالت ویکتوریا است. این دانشگاه علاوه بر عضویت در گروه ۸ (۸ دانشگاه برتر استرالیا) عضو انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا می‌باشد و بیشترین تعداد متقاضی آموزش را در ایالت ویکتوریا به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های استرالیا

موناش خانه امکانات پژوهشی بزرگی از جمله سینکروترون استرالیا و مرکز سلول‌های بنیادی استرالیا می‌باشد. این دانشگاه دارای مراکز متعددی بوده که شامل ۵ مرکز در ایالت ویکتوریا (کلایتون، کالفیلد، برویک، پنینسولا، پارکویل) و مراکزی در مالزی، ایتالیا، هند، چین و آفریقای جنوبی می‌باشد.

دانشگاه موناش رشته های متعددی را در مقطع دکتری ارائه می دهد، دکتری اقتصاد و تجارت، حقوق، مهندسی و هنر از محبوب ترین رشته ها در این دانشگاه می باشند.

University of New South Wales (دانشگاه نیو ساوت ولز)

دانشگاه نیو ساوت ولز سال ۱۹۴۹ در منطقه نیو ساوت ولز حومه کنزینگتون در شهر سیدنی  تأسیس گردید. این دانشگاه علاوه بر عضویت در گروه ۸ (دانشگاه‌های مطرح استرالیا)، دارای ۸ دانشکده بوده و به ارائه رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌پردازد.

در بین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه مهندسی و فناوری، بازرگانی و اقتصاد و حقوق از اعتبار بالاتری برخوردار هستند. این دانشگاه تعداد کثیری از چهره های سرشناس و موفق را به استرالیا معرفی نموده و بیشتر سمت‌های مدیریت اجرایی در شرکت‌های استرالیایی در اختیار فارغ التحصیلان این مرکز علمی می‌باشد.

پردیس اصلی این دانشگاه در حومه کنزینگتون و در ۷ کیلومتری مرکز شهر سیدنی، در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار واقع شده است.

مزایا و معایب تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

بدون تردید دکتری یکی از مهم ترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان می باشد، اتمام دوران تحصیلی در بهترین دانشگاه ها و استفاده از امکانات آموزشی فوق العاده و بهره مندی از تجربه اساتید مجرب در امر تحقیق و آموزش تضمین آینده ای روشن برای دانشجویان می باشد، تحقق این رویا به انتخاب دانشجویان و امکانات کشور مورد نظر بستگی خواهد داشت.

مزایا و معایب تحصیل در مقطع دکتری استرالیا

کشور استرالیا ترکیبی از دانشگاه های معتبر، امکانات آموزشی و رفاهی ایده آل به همراه مدرن ترین متد آموزشی دنیا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. از این رو استرالیا پس از آمریکا، انگلستان و کانادا مقصد نهایی اغلب دانشجویان بین المللی می باشد.

البته تحصیل در استرالیا چالش های بسیار مختصری را نیز در پی دارد، قطعاً استفاده از مزایای بی شمار تحصیل در استرالیا ارزش رو به رو شدن با اندک چالش های موجود را خواهد داشت. در ادامه مزایای اصلی تحصیل در استرالیا را معرفی خواهیم نمود:

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان
 • استفاده از امکانات رفاهی، آموزشی و تحقیقاتی فوق العاده
 • زندگی در کشوری انگلیسی زبان با بالاترین استانداردها
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیل
 • امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • مدارک تحصیلی معتبر و مورد تایید کلیه کشورهای جهان
 • امکان دست یابی به موقعیت های شغلی بسیار مناسب

همانگونه که ذکر گردید علاوه بر مزایای فراوانی که تحصیل در استرالیا به همراه دارد، تحصیل در این کشور چالش های اندکی هم به همراه دارد که به شرح ذیل می باشد:

 • هزینه های بالای تحصیل و زندگی
 • احساس دلتنگی و دوری از وطن

پروسه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ۲۰۲۰

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از ۲ مرحله اصلی تشکیل می گردد، مرحله اول اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد و مرحله نهایی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهد بود. دانشجویان بین المللی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در ابتدا به یک برنامه ریزی تحصیلی مناسب و انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه موردنیاز خواهند داشت.

ویزای تحصیلی استرالیا

سپس با اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا و جمع آوری مدارک مورد نیاز می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • STUDY PLAN
 • تمکن مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • بیمه دانشجویی

لازم به ذکر است معمولاً مدت زمان پاسخگویی سفارت استرالیا در ارتباط با درخواست هر نوع ویزا بعد از ارائه مدارک ۴ هفته خواهد بود. در برخی از موارد امکان دارد که تصمیم نهایی در مورد ویزای تحصیلی بیش از ۴ ماه به طول بی انجامد، این موارد شامل موارد ذیل می باشد:

 • کمبود و نقص در مدارک ارائه شده به سفارت توسط دانشجو
 • درخواست آفیسر از دانشجو برای ارائه مدارک بیشتر
 • انجام بیومتریک و تست های پزشکی مورد نیاز

مدارس استرالیا یک مقصد محبوب آموزش برای دانش آموزان بین المللی است. استرالیا علاوه بر ارائه آموزش عالی و بین المللی با کیفیت بالا، یک محیط امن، راحت و چند فرهنگی را نیز فراهم می کند. هدف از تحصیل در استرالیا این است که دانش آموزان مهارت هایی را برای تحصیل و اشتغال در آینده در هر جای دنیا بدست آورند.

در این مقاله به شرایط تحصیل در مدارس، هزینه های تحصیل و زندگی استرالیا و مدارک مورد نیاز اشاره شده است. با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود میزان شانس خود را برای دریافت ویزا مورد بررسی قرار دهید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

Australian school conditions

برنامه مدارس استرالیا به گونه ای تنظیم شده است که دانش آموزان را برای رسیدن به اهداف آینده آماده می کند. هدف اصلی مدارس، تعلیم و تربیت دانش آموزان مستقل، با اعتماد به نفس، خلاق و شهروندان فعال است. مدارک اخذ شده در مدارس استرالیا مورد قبول تمامی کشورهای دنیا می باشد.

سیستم آموزشی استرالیا به دلیل تعالی در تدریس، نتایج تحصیلی بالا و طیف گسترده ای از موضوعات خلاق و آکادمیک موجود، شناخته شده است. کلاس های درس با زمان ها سازگار شده اند و فناوری خلاقانه ای را ارائه می دهند.

انواع مدارس استرالیا

سیستم آموزشی مدارس استرالیا شامل دوره های پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و متوسطه می باشد. تحصیل در مدارس استرالیا سیزده سال به طول می انجامد. تحصیلات تا سن ۱۶ سالگی در کشور استرالیا اجباری می باشد.

انواع مدارس استرالیا

انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (از جمله مدارس مبتنی بر مذهب مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) است. کلیه مدارس باید در بخش آموزش ایالت یا قلمرو کشور ثبت شوند و از نظر زیرساخت ها و استخدام معلمان مطابق الزامات دولت باشند.

مدارس دولتی

دو سوم دانش آموزان در مدارس دولتی استرالیا مشغول به تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی رایگان می باشد و از والدین در برخی از مواقع برای فعالیت های خارج از مدرسه پول دریافت می کنند.

لازم بذکر است که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس استرالیا از جمله مدارس دولتی موظف به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی به مراتب کمتر از تحصیل در مدارس خصوصی می باشد.

مدارس خصوصی

مدارس مستقل یا خصوصی در استرالیا توسط یک شورای مدرسه یا هیئت مدیره منتخب اداره می شوند. بیش از ۱۶ درصد دانش آموزان در مدارس خصوصی تحصیل می کنند. هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

هدف از اخذ این ویزا این می باشد که دانش آموزان بتوانند در استرالیا به آموزش تمام وقت بپردازند. دانش آموزان قبل از ارائه درخواست ویزا می بایست از یک مدرسه در کشور استرالیا پذیرش را دریافت کرده باشند.

ویزای دانش آموزی استرالیا

بازه های زمانی روند درخواست و دریافت ویزای دانش آموزی ۶ تا ۸ هفته به طول می انجامد. لازم بذکر است هزینه اقدام برای (Subclass500) ویزای دانش آموزی ۶۲۰ دلار استرالیا می باشد.

برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا ارائه مدارک ذیل الزامی می باشد.

 1. ارائه سوابق تحصیلی
 2. دانش زبان انگلیسی
 3. تمکن مالی برای دوره یک ساله در کشور استرالیا
 4. بیمه درمانی

قوانین مدارس استرالیا

مدارس استرالیا بیشتر به دانش آموزان مهارت های ارتباطی، نظم و انضباط، احترام به خود و دیگران را آموزش می دهند. سیستم آموزشی در سراسر استرالیا به طور یکنواخت می باشد و برخی از مدارس در بخشی از اولویت ها به صورت جداگانه اقدام می نمایند. در ادامه به برخی از قوانین حاکم در مدارس استرالیا اشاره شده است.

ساعات مدارس

ساعت کاری مدارس استرالیا به صورت معمول از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۳ به طول می انجامد. دوره های کلاس بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه است تا دانش آموزان زمان زیادی را سره کلاس نباشند.

تعداد دانش آموزان

محدوده تعداد دانش آموزان در کلاس درس حدود ۳۰ نفر می باشد. به معلمان این امکان را می دهد تا وقت بیشتری را صرف کار کردن یک به یک با دانش آموزان کنند. این امر همچنین به دانش آموزان این امکان را می دهد تا بدون ایجاد اختلال با کلاس همکاری داشته باشند.

لباس مدرسه

دانش آموزان مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس مدرسه هستند. مدارس یک لباس تابستانی و زمستانی دارند که در فصول مناسب پوشیده می شود. 

لباس فرم مدارس استرالیا

معلمان و سایر کارمندان در مورد لباس فرم مدرسه سختگیر هستند. بیشتر مدارس استرالیا برای خرید پوشاک مناسب مدرسه، یک فروشگاه مشخص را به دانش آموزان معرفی می کنند.

ترم های مدارس

ترم های مدارس متناسب با موقعیت مکانی متفاوت می باشد. هر ترم تقریبا ده هفته به طول می انجامد.

ترمبازه زمانی
ترم اولاواخر ژانویه تا اواخر مارس
ترم دوماوایل آوریل تا اواخر جون
ترم سوماوایل جولای تا اواسط سپتامبر
ترم چهاراوایل اکتبر تا اواسط دسامبر

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

استرالیا هر ساله پذیرای بسیاری از دانش آموزان از سراسر دنیا می باشد. بسیاری از دانش آموزان برای افزایش شانس برای ورود به دانشگاه های استرالیا، برای مدارس این کشور اقدام می نمایند. برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانش آموزان بین المللی داشته باشند.

در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

امنیت بالای کشور استرالیا

با وجود فاصله زیاد استرالیا با سایر کشورهای دنیا، این کشور به عنوان مکانی امن برای دانش آموزان تلقی می شود. با وجود مهاجرپذیر بودن کشور استرالیا، دانش آموزان از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند.

حق همراه

دانش آموزان در صورت پذیرش از مدارس استرالیا قادر خواهند بود یکی از والدین خود را به همراه داشته باشند. این به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در این کشور می باشد. لازم بذکر است که در صورت همراهی یکی از والدین، این شخص باید صلاحیت همراهی دانش آموز را داشته باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دانش آموزان با دانش زبان انگلیسی قادر خواهند بود برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد و دانش آموزان با دانش زبان قادر خواهند برای مدارس اقدام نمایند و دوره های تکمیلی زبان را در کشور استرالیا سپری نمایند.

موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی، بهترین نتایج در کمترین زمان ممکن را تضمین می کند. برای اطلاع از کلاس ها و تعیین سطح رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

پشتیبانی از دانش آموزان بین المللی

سیاست های مدارس استرالیا بدین صورت می باشد که بیشترین پشتیبانی را از دانش آموزان بین المللی می کند. این پشتیبانی ها شامل خدمات فرودگاهی و استقبال، مشاوره های شغلی و تحصیلی، اجازه شرکت در فعالیت های فوق برنامه و راهنمایی برای انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه می باشد.

معایب تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در هر کشور و یا مقطع تحصیلی با چالش هایی همراه است. از دوری مسیر، ورود به یک کشور ناشناخته تا حتی تحصیل به زبان دیگر از بزرگترین چالش های تحصیل در مدارس استرالیا می باشد. در ادامه با بزرگترین چالش های تحصیل می پردازیم.

هزینه های بالای تحصیل و زندگی

کشور استرالیا به عنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل شناخته می شود. از همین رو تحصیل در مدارس استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در نظر گرفته می شود. به این میزان شهریه، هزینه های زندگی در استرالیا که به ازای هر سال بالغ بر ۱۹ هزار دلار می باشد، اضافه می شود.

هزینه های زندگی و تحصیل

یکی از بزرگترین چالش های پیش رو برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا، هزینه های بالای تحصیل و زندگی می باشد. والدین باید با یک برنامه ریزی دقیق و تامین بودجه مورد نیاز برای ادامه تحصیل فرزندان اقدام نمایند.

سختگیری برای ورود

مدارس برای انتخاب دانش آموزان بین المللی محدودیت هایی را تعیین می کنند. از همین رو دانش آموزان باید با فراهم آوردن مدارک کامل برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. از سختگیری های پذیرش می توان به سوابق تحصیلی ایده آل، دانش زبان انگلیسی و شرکت در معاینات پزشکی اشاره کرد. دانش آموزان ممتاز می توانند به تحصیل در مدارس استرالیا بپردازند.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل فرزند تا چه حد امکان پذیر است؟

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کشور استرالیا به عنوان یک راه ورود به این کشور قلمداد می شود ولی به تنهایی به اقامت این کشور ختم نمی شود. افراد برای کسب اقامت کشور استرالیا باید طبق قوانین موجود یا در مدت زمان مشخص در این کشور مشغول به کار باشند و یا سرمایه ای را به استرالیا انتقال داده باشند.

در صورت تحصیل فرزند، یکی از والدین به عنوان همراه، فرزند را همراهی می کند. فرد متناسب با شرایط کاری به دنبال یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای استرالیایی می باشد و در صورت کسب آن می تواند برای ویزای کار استرالیا اقدام نماید.

نتیجه گیری

با توجه به سیستم آموزشی ایده آل کشور استرالیا، بسیاری از افراد به دنبال تحصیل فرزندان خود در این کشور می باشند. از همین رو با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند. تحصیل فرزندان در مدارس استرالیا به آن دسته از افراد توصیه می شود که شرایط مناسبی برای برنامه های مهاجرتی استرالیا را ندارند و از این طریق به دنبال ورود به این کشور می باشند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان فراهم آورده است.

پزشکی در استرالیا

Medicine in Australia

دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای آموزش یکی از مهمترین دلایل جذب دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا به شمار می رود. رشته پزشکی همواره یکی از پر طرفدارترین رشته ها در این کشور است بنابراین ورود به این رشته بسیار رقابتی است. در حال حاضر با وجود موانع بسیاری همچون بالا رفتن نرخ ارز و افزایش هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا، هنوز هم بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلایل مثل کیفیت آموزش و درآمد بالای پزشکان، این کشور را برای تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می کنند.

حرفه پزشکی در استرالیا از جایگاه اجتماعی فوق العاده ای برخوردار است. پزشکان در استرالیا درآمد سالانه بالایی دارند. چنانچه شخص تحصیلات خود را در این کشور سپری کند از شرایط بسیار مناسبی جهت کار و اقامت بهره مند خواهد شد.

کدام دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟

مهمترین دغدغه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا، مورد تایید بودن دانشگاه مقصد از جانب وزارت بهداشت و درمان ایران است، زیرا دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های بالایی جهت تحصیل و زندگی در استرالیا پرداخت کنند بنابراین انتظار دارند که مدرک تحصیلی شان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران بوده و اعتبار بالایی داشته باشد.

کلیه دانشگاه های استرالیا که دوره های عمومی و تخصصی پزشکی را ارائه می کنند دارای مجوز از مجمع پزشکی این کشور هستند. دانشجویان خارجی می بایست اعتبار مدارک اخذ شده از دانشگاه های استرالیا را از نهاد های ذی ربط در کشور خود همانند وزارت بهداشت، درمان جویا شوند.

لیست دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه ملبورن
 • سیدنی
 • نیو ساوت ولز
 • کوئینزلند
 • موناش
 • وسترن استرالیا
 • آدلاید
 • تکنولوژی سیدنی
 • مکواری
 • کاتولیک استرالیا
 • دانشگاه ساحلی آفتابی
 • ولنگونگ
 • نیوکاسل
 • RMJT
 • کرتین
 • استرالیای جنوبی
 • دیکین
 • گریفیث
 • تاسمانی
 • جیمز کوک
 • لاتروب
 • فلینرز
 • تکنولوژی سویئبرن
 • چارلز داروین
 • مرداک
 • وسترن سیتی
 • بوند
 • کانبرا
 • ویکتوریا
 • نیو انگلند استرالیا
 • دانشگاه فناوری کوئینزلند  QUT
تحصیل رشته پزشکی در استرالیا و بهترین دانشگاه های آن

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پزشکی در استرالیا کدامند؟

دانشگاه های استرالیا از رتبه بالایی در سطح جهان برخوردارند. دانشگاه های این کشور همواره بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در ادامه برترین دانشگاه های استرالیا را طبق رتبه بندی  QS در رشته پزشکی عنوان می کنیم:

اسامی برترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه کوئینزلند
 • دانشگاه نیوسوث ولز
 • دانشگاه موناش
 • دانشگاه وسترن استرالیا
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه کرتین
 • دانشگاه RMIT
 • دانشگاه Wollongong
 • دانشگاه south australian
 • دانشگاه  Western sydney
 • Latrobe
 • دانشگاه مک کوری

چگونه برای تحصیل پزشکی در استرالیا اقدام کنم؟

پروسه تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بدین صورت است که دانشجو می بایست دوره ی ۵ الی ۶ ساله پزشکی عمومی تحت عنوان  Bachelor of medicine یا Bachelor of surgery و یا MBBS را سپری کند. سپس وارد دوره ۴ ساله تحصیلات تکمیلی با عنوان MD، Doctor of medicine می شود. متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که برای ورود به این رشته مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ مورد نیاز است.

البته دانشجویانی که نمره پائین تری دارند می توانند در صورت موافقت دانشگاه مورد نظر، دوره پیش نیاز زبان را در دانشگاه مقصد سپری کنند.

دانشگاه:

برای تحصیل در استرالیا و ورود به رشته پزشکی در کشور استرالیا دو راه پیش روی متقاضیان وجود دارد:

روش اول: ورود مستقیم به دوره ی تحصیلی پزشکی در استرالیا

اگر متقاضی قصد ورود به رشته پزشکی را به صورت مستقیم داشته باشد، داشتن معدل بالا در حد نمره ۹۶ ATAR، نمره مورد قبول در آزمون ISAT و رزومه قوی از الزامات این رشته است. متقاضیان برای ورود به اکثر دانشگاه های استرالیا در رشته پزشکی نیاز به آزمون UMAT (آزمون پذیرش پزشکی)، مصاحبه پزشکی دارند.

البته نکته حائز اهمیت داشتن نمره ی بالا در دروس اصلی سال آخر مانند شیمی است. بنابراین متقاضیان پس از هرگونه اقدامی می بایست تمام رزومه خود را مورد بررسی قرار دهند. در صورتی که متقاضیان مراحل بالا را سپری کرده و پذیرفته شوند در مرحله بعد از آنها مصاحبه می شود و پس از قبولی در مصاحبه می توانند به صورت مستقیم در رشته پزشکی در استرالیا پذیرش بگیرند.

به دلیل شرایط رقابتی بسیار سختی که برای متقاضیان وجود دارد قبولی از این روش بسیار پیچیده و دشوار است. بنابراین اغلب اوقات پیشنهاد می شود متقاضیان جهت ورود به رشته پزشکی در یک دوره یکساله Foundation  در استرالیا شرکت کرده و سپس اقدام نمایند.

ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی

روش دوم: ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی در استرالیا

در این روش متقاضی در ابتدا برای مدرک کارشناسی مانند Medical Science اقدام کرده و سپس در صورت پذیرفته شدن و اخذ معدل حداقل ۵٫۵ و نمره ۵۰ در آزمون GAMSAT می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد Doctor of medicine یا همان MD اقدام نمایند. آزمون GAMSAT یا MCAT که میزان دانش متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می دهد و دانش موضوعی دارد در ورود به رشته پزشکی استرالیا بسیار حائز اهمیت است.

برخی دانشگاه ها مانند دیکن در این روش مدرک MD ارائه نمی دهند بلکه MBBS ارائه می کنند. دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی تمایل به اخذ تخصص دارند می بایست ۵ تا ۷ سال دیگر برای دستیابی به تخصص تلاش کنند.

سفارت:

متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی می بایست به سفارت مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده دهند. بنابراین بهتر است قبل از اقدام و مراجعه به سفارت مدارک زیر را آماده کنید.

 • اصل و کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک مالی
 • نامه گردش حساب
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل پذیرش تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده
 • سوابق تحصیلی متقاضی

ویزای تحصیلی استرالیا مخصوص متقاضیانی است که قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی استرالیا را دارند. با اخذ این ویزا دانشجویان می توانند تمام وقت تحصیل کنند. نکته مثبت این ویزا اجازه بردن همراه است. مدت زمان صدور ویزا حدود ۴ هفته است. اگر بیشتر از این زمان پرونده به طول بیانجامد ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • وجود نقص در پرونده
 • آفیسر مدارک بیشتری از دانشجو درخواست می کند.
 • آفیسر از متقاضی انگشت نگاری یا آزمایشات پزشکی درخواست می کند.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا حدود ۵۵۰ دلار است، که در صورت رد شدن ویزا این مبلغ عودت داده نخواهد شد.

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا چقدر است؟

عمدتاً میانگین هزینه تحصیل پزشکی استرالیا حدود سالیانه ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا تخمین زده شده است. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بستگی به سطح و رتبه دانشگاه مقصد دارد. هزینه دانشگاه بر اساس واحد اعتبار(VOC) محاسبه می شود. دانشجویان بر اساس وضعیت بومی یا بین المللی و بر اساس سطح تحصیل و دوره خود تقسیم بندی می شوند.

تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا بسیار پر هزینه است حتی برخی از دانشگاه ها مبالغ شهریه ای بالاتر از دانشگاه های انگلستان و آمریکا دارند. اما با توجه به معقول بودن هزینه های زندگی در استرالیا و آینده شغلی فرد این کشور مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد. به عنوان مثال هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی حداقل مبلغی حدود ۵۷٫۷۰۰ تا ۷۱٫۴۰۰ دلار استرالیا می باشد. البته شایان ذکر است این مبلغ هر ساله افزایش می یابد.

هزینه زندگی:

هزینه های زندگی دانشجویی برای متقاضیان رشته پزشکی در استرالیا متفاوت است و بستگی به سبک زندگی او دارد. اما به صورت کلی دانشجویان مبلغی ماهیانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا هزینه خواهند داشت. این مبالغ شامل هزینه اسکان، خوراک، پوشاک و سایر هزینه های فرد است. دانشجویان تحصیل در رشته پزشکی استرالیا می بایست علاوه بر مبالغ فوق، مبلغی را به عنوان بیمه دانشجویی که حدود ۵۰ دلار است، پرداخت کنند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استرالیا چیست؟

کشور استرالیا با وجود داشتن ۲۳ میلیون نفر، رتبه سوم تعداد دانشجویان بین المللی در جهان را داراست. در ادامه به چند مورد از مزایای تحصیل در این کشور اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه های برتر:

استرالیا دارای ۷ دانشگاه برتر از میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است. این کشور با بیش از ۲۲۰۰۰ دوره آموزشی در ۱۱۰۰ موسسه در رتبه هایی بالاتر از آلمان و هلند و ژاپن قرار دارد.

 • شهر های دانشجویی مطرح در جهان:

از بین ۳۰ شهر برتر دانشجویی، ۵ شهر برتر از آن استرالیا می باشد. این شهر ها تمامی مزایای زندگی در یک شهر دانشجویی همانند کیفیت زندگی، قیمت مناسب و شرایط مناسب پس از تحصیل را دارند. تمام این عوامل استرالیا را به عنوان بهترین مقصد تحصیلی و دانشجویی قرار می دهد.

 • پیشرفت علمی:

استرالیا دارنده ۱۵ برنده جایزه نوبل است. اکتشافات و نوآوری های بسیاری در این کشور صورت گرفته که از جمله آنها می توان به پنی سیلین، سونوگرافی، Wifi، واکسن سرطان دهانه رحم و Bionic گوش اشاره کرد.

بنابراین استرالیا کشوری پیشرفته و دارای منابع و فرصتهای گوناگون در رشته پزشکی است. این کشور با داشتن جدید ترین تجهیزات علوم پزشکی، محیط مناسبی جهت رشد و پیشرفت علمی دانشجویان خواهد بود. همچنین دانشجویان در زمینه پژوهشی و دانش بالینی نیز فرصت های فراوانی خواهند داشت. اگر دانشجو علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی باشد در این کشور بستر پیشرفت و بهبود عملکرد او وجود دارد. علاوه بر تمام مزایای بیان شده می توان به معایبی نیز اشاره داشت:

 • هزینه بالای خدمات درمانی و پزشکی:

در کشور استرالیا هزینه های پزشکی و درمانی بسیار بالاست بنابراین افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند می بایست بیمه درمانی خوبی داشته باشند تا بتوانند از عهده هزینه های درمان در این کشور برآیند.

 • طولانی بودن و پر هزینه بودن تحصیل در رشته پزشکی:

متقاضیان می بایست پیش از هرگونه اقدامی نسبت به مسائل و پیچیدگی های تحصیل در رشته پزشکی در کشور استرالیا آگاهی لازم را کسب نمایند. طول دوره پزشکی در این کشور نسبتاً طولانی است و با توجه به گران بودن هزینه های تحصیل فرد می بایست نسبت به تمکن مالی خود اطمینان حاصل نماید.

رشته پزشکی در استرالیا جزء بهترین و پردرآمد ترین مشاغل است. فارغ التحصیلان این رشته صد درصد جذب بازار کار شده و درآمدی بین ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار در سال دارند. به دلیل اینکه پزشکی همواره جزء مشاغل مورد نیاز استرالیا به شمار می رود، اداره مهاجرت این کشور درخواست واجدین شرایط را در مدت زمان کوتاهی پاسخ می دهد.

استرالیا به عنوان یکی از قطب های تحصیلی در میان کشورهای دنیا به شمار می آید. بسیاری از دانشجویان سالانه برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا اقدام می نمایند. از همین رو بررسی دانشگاه های این کشور کمک شایانی به این دسته از دانشجویان می کند.

چه دانشگاه هایی برای تحصیل در استرالیا مورد قبول ایران هستند؟ آیا بدون مدرک زبان می توان برای دانشگاههای کشور استرالیا اقدام کرد؟ شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا به چه صورت است؟ متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا چه مقدار است؟ چرا باید در دانشگاه های کشور استرالیا تحصیل کرد؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا

Admission requirements for Australian universities

شرایط پذیرش در دانشگاه های استرالیا از قاعده به خصوصی تبعیت نمی کند و هر دانشگاه قوانین مجزایی را برای جذب دانشجو پیاده سازی می کند. دانشجویان بین المللی در صورت فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های برتر استرالیا اقدام نمایند. از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. مدرک زبان: یکی از مدارک مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشد. مدارک در آزمون های آیلتس و تافل مورد تایید این دانشگاه ها می باشد.
 2. سوابق تحصیلی: سوابق تحصیلی شامل آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات می شود.
 3. معدل(GPA): هر دانشگاه برای اعطا پذیرش به دانشجویان یک حداقل معدلی را تعیین می نماید.
 4. پاسپورت: اعتبار پاسپورت باید حداقل میزان ۶ ماه پس از پایان تحصیل باشد.
 5. توصیه نامه: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا، ارائه دو تا توصیه نامه از اساتید کارشناسی در کشور مبدا الزامی می باشد.
 6. رزومه: با توجه به فرمت های معمول رزومه می بایست یک رزومه حرفه ای از تحصیلات دانشجو برای پذیرش از دانشگاه های استرالیا ارائه شود.
 7. انگیزه نامه: انگیزه نامه نشان دهنده دلیل دانشجو برای انتخاب رشته، کشور و دانشگاه می باشد.
رتبه بندی دانشگاه های استرالیا

رنکینگ دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا همان طور که به دلیل کیفیت زندگی و رفاه دارای رتبه خوب میان دیگر کشورهای دنیا قرار دارد از لحاظ دانشگاهی نیز به همین شکل می باشد و رتبه های دانشگاهی بالایی دارد. استرالیا در مجموع دارای ۴۳ دانشگاه معتبر و مطرح می باشد.

 • دانشگاه ملی استرالیا: دانشگاه (ANU) یک دانشگاه ملی تحقیقاتی در پایتخت کشور استرالیا می باشد که پردیس اصلی آن در شهر کانبرا و هفت کالج وابسته دارد. این دانشگاه رتبه اول کشور استرالیا از لحاظ کیفیت تحصیل، کیفیت محیط دانشگاه و کامل بودن رشته ها و آزمایشگاه ها می باشد.
 • دانشگاه ملبورن: این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد و مرکز آن در شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا واقع شده است. تا به حال از این دانشگاه چهار نخست وزیر و پنج فرماندار فارغ التحصیل شده اند.
 • دانشگاه سیدنی: دانشگاه سیدنی به عنوان اولین دانشگاه کشور استرالیا محسوب می شود که در سال ۱۸۵۰ تاسیس و در همان سال به رسمیت شناخته شد. این دانشگاه دارای تنوع زیاد در رشته های تحصیلی است، به طوری که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب نموده است ترکیب دانشجویان آن از ۷۰ کشور مختلف می باشد.

سطح علمی و رتبه های جهانی

هر سال سایت های بسیاری، دانشگاه های جهان را رتبه بندی می کنند. این رتبه بندی از منظر کیفیت آموزش، سطح علمی اساتید، محیط دانشگاه و رضایت دانشجویان بین المللی صورت می گیرد. در حال حاضر ۳۶ دانشگاه کشور استرالیا در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند. در ادامه به رنکینگ دانشگاه های استرالیا اشاره شده است.

نام دانشگاهرتبه در سایت QSرتبه در سایت THE
The Australian National University3150
The University of Sydney4060
The University of Melbourne4132
The University of New South Wales4471
The University of Queensland4666
Monash University5575
The University of Western Australia92120
بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل

بهترین دانشگاه های استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا از دیدگاه دانشجویان ایرانی به دانشگاه هایی تلقی می شود که مورد تایید وزارت علوم ایران و یا وزارت بهداشت باشند. این دو فاکتور برای افرادی که قصد بازگشت به ایران را دارند، حائز اهمیت می باشد. در این بخش قصد داریم این موارد را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

برای بسیاری از دانشجویان مورد تایید بودن از جانب وزارت علوم حائز اهمیت می باشد. دانشجویان مشمول برای دریافت معافیت تحصیلی می بایست نامه پذیرش از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم اخذ نمایند. از همین رو در ادامه به دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اشاره می شود.

سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

گروه الف(ممتاز)

 1. Australian National University
 2. James Cook University
 3. Macquarie University
 4. Monash University
 5. The University of Melbourne
 6. The University of New South Wales
 7. The University of Queensland
 8. The University of Sydney
 9. The University of Western Australia
 10. University of Adelaide
 11. University of Technology, Sydney

گروه ب (خوب)

 1. Australian Catholic University
 2. Bond University
 3. Curtin University of Technology
 4. Deakin University
 5. Flinders University
 6. Griffith University
 7. La Trobe University
 8. Murdoch University
 9. Queensland University of Technology
 10. RMIT University
 11. Swinburne University of Technology
 12. University of Canberra
 13. University of Newcastle
 14. University of South Australia
 15. University of Tasmania
 16. University of Western Sydney
 17. University of Wollongong
 18. Victoria University

گروه ج (متوسط)

 1. Australian Catholic University
 2. Central Queensland University
 3. (Northern Territory University )
 4. Charles Sturt University
 5. Edith Cowan University
 6. Southern Cross University
 7. University of New England
 8. University of Southern Queensland
 9. University of the Sunshine Coast

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

یکی از برترین مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور استرالیا، تعدد دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. دانشجویان علاقه مند به رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون هیچ محدودیتی قادر خواهند بود برای دانشگاه های استرالیا اقدام نمایند.

سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱

۱. Australian Catholic University
۲. Australian National university
۳. Bond University
۴. Central Queensland University
۵. Charles Darwin University
۶. Curtin University
۷. Deakin University
۸. Edith Cowan University
۹. Flinders University
۱۰. Griffith University
۱۱. James Cook University
۱۲. La Trobe University
۱۳. Macquarie University
۱۴. Monash University
۱۵. Murdoch University
۱۶. Queensland University of Technology
۱۷. RMIT University
۱۸. Southern Cross University
۱۹. Swinburne University Technology
۲۰. University of Adelaide
۲۱. University of Canberra
۲۲. University of Melbourne
۲۳. University of New England Australia
۲۴. University of New South Wales
۲۵. University of Newcastle Australia
۲۶. University of Queensland
۲۷. University of South Australia
۲۸. University of Southern Queensland
۲۹. University of Sydney
۳۰. University of Tasmania
۳۱. University of Technology Sydney
۳۲. University of the Sunshine Coast
۳۳. University of Western Australia
۳۴. University of Wollongong
۳۵. UNSW Sydney
۳۶. Victoria University
۳۷. Western Sydney University

مخلرج تحصیل در استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. دانشجویان بین المللی در صورت دریافت بورسیه های دولتی و یا تخفیف های دانشگاهی بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را کاهش دهند. هزینه شهریه متناسب به محل تحصیل، مرکز آموزشی و دوره ای که در آن ثبت نام می کنید متفاوت خواهد بود. 

متوسط هزینه های تحصیل در استرالیا

سطح تحصیلات، خواه کارشناسی یا کارشناسی ارشد، بر هزینه نیز تأثیر خواهد گذاشت. بسیاری از دانشجویان مقطع دکترا با ارائه سوابق بین المللی قادر خواهند بود تا از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. متوسط هزینه های تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه های استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • دوره کارشناسی: سالانه بین ۲۰ تا ۴۵ هزار دلار استرالیا
 • دوره کارشناسی ارشد: سالانه بین ۲۲ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا
 • دوره های پزشکی: سالانه بین ۵۵ تا ۷۵ هزار دلار استرالیا

ارزان ترین دانشگاه های استرالیا

شهریه تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار در سال در ارزانترین دانشگاه های این کشور است. دانشگاه هایی که شهریه کم دارند اغلب دانشگاه های منطقه ای هستند. دور بودن از شهرهای بزرگ به پایین آمدن هزینه های تحصیل کمک می کند. شهریه در مناطق تجاری مرکزی در شهرهای بزرگ مانند ملبورن و سیدنی حدود ۳۰ هزار دلار در سال شروع می شود.

نام دانشگاهدوره تحصیلیمیزان شهریه
University of the Sunshine Coastکارشناسی۲۱ تا ۲۳ هزار دلار
University of Southern Queenslandکارشناسی۲۲ تا ۲۴ هزار دلار
Charles Sturt Universityکارشناسی۲۲ تا ۲۴ هزار دلار
Federation University Australiaکارشناسی۲۳ تا ۲۵ هزار دلار
University of the Sunshine Coastکارشناسی ارشد۲۵ تا ۲۶ هزار دلار
Edith Cowan Universityکارشناسی ارشد۲۶ تا ۳۰ هزار دلار
CQUniversityکارشناسی ارشد۲۷ تا ۳۱ هزار دلار
Southern Cross Universityکارشناسی ارشد۲۷ تا ۳۲ هزار دلار
برترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

بهترین رشته ها برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا محل بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر است و هم اکنون یکی از مقاصد دانشگاهی برتر در جهان به شمار می رود. این قاره زیبا با داشتن یک سیستم آموزش کلاس جهانی و فرصت های شغلی هیجان انگیز، تعداد زیادی از دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند. اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید ممکن است به دنبال بهترین دوره های دانشگاهی باشید. بنابراین بهترین دوره های تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۲۰ چیست؟

 1. Business Management
 2. Medical Science
 3. Engineering
 4. Architecture
 5. Computing and IT

مدیریت کسب و کار

در حال حاضر بیش از ۴ هزار دانشجوی بین المللی در رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه های استرالیا مشغول به تحصیل می باشند. این یک رشته تحصیلی بسیار پیشرفته است و بسیاری از موسسات استرالیا دوره هایی را در زمینه مدیریت و مدیریت بازرگانی و همچنین زمینه های مرتبط دیگر برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

علوم پزشکی

دو نوع مدرک پزشکی در استرالیا وجود دارد که یک دانشجوی بین المللی می تواند در دانشگاه های استرالیا سپری نمایند: یک دوره ۴ ساله یا ۶ ساله که منجر به یک مدرک پزشکی یا کارشناسی ارشد پزشکی می شود. دانشکده های پزشکی استرالیا در رده بندی جهانی رتبه بالایی دارند. همچنین می توانید موضوعات مرتبط مانند دندانپزشکی، زیست پزشکی، مهندسی پزشکی و غیره را در این زمینه در نظر بگیرید.

مهندسی

رشته های مهندسی یکی از حرفه های پردرآمد است و همیشه در سراسر دنیا تقاضای بالایی دارد. طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در این موضوع گنجانده می شود. سه موسسه برتر استرالیا برای ارائه این دروس شامل دانشگاه ملبورن، دانشگاه لا تروب و دانشگاه سوینبورن می شود.

معماری

رشته معماری بازار کار بسیار مناسبی را در کشور استرالیا دارد. از همین رو با تحصیل در رشته معماری در دانشگاه های استرالیا قادر خواهید بود از فرصت های کاری بهره مند شوید. درآمد معماران واجد شرایط در استرالیا سالانه بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار دلار تخمین زده می شود. سایر موضوعات مرتبط می تواند برنامه ریزی شهری، طراحی داخلی و فضایی، فناوری معماری، مهندسی سازه و غیره باشد.

محاسبات و IT

فناوری اطلاعات بخش بزرگی از زندگی امروز ما را در بر می گیرد. دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از رشته های مرتبط با IT که شامل هوش مصنوعی، داده های علمی، سیستم های پایگاه داده و مهندسی نرم افزار را ارائه می دهند.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا و مزایای آن

مزایای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

آماده شدن برای تحصیل در کشوری دیگر هم استرس هایی را با خود به همراه دارد و هم می تواند هیجان انگیز باشد.انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل و زندگی یکی از مهمترین گزینه ها برای مهاجرتی موفق می باشد. در این قسمت از مقاله به بخش هایی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های استرالیا می پردازیم تا با آگاهی بیشتر کشور مورد نظر خود را جهت تحصیل انتخاب نمایید.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه های استرالیا، امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان بین المللی با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود برای دانشگاه های استرالیا اقدام نمایند. به صورت معمول برای دوره کارشناسی آیلتس ۶ یا ۶٫۵ و برای دوره های کارشناسی ارشد نمره ۶٫۵ یا ۷ در آزمون آیلتس کفایت می کند.

تحصیل در دانشگاه های با کیفیت

با توجه به مطالب عنوان شده، دانشگاه های استرالیا در زمره برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. از همین رو این شرایط به عنوان فرصتی ایده آل برای دانشجویان تلقی می شود که از کیفیت آموزشی ایده آل به همراه شرایط زندگی مناسب در کشور استرالیا بهره مند شوند.

شانس ورود به بازار کار در استرالیا

افزایش شانس ورود به بازار کار

بازار کار در کشور استرالیا بسیار مناسب و شانس افراد با تحصیل در دانشگاه های استرالیا افزایش می یابد. در برنامه های کاری کشور استرالیا، سابقه تحصیل و یا کار در این کشور به عنوان امتیاز اضافه تر قلمداد می شود و این فرصت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

نتیجه گیری

با توجه به موارد عنوان شده، کشور استرالیا به عنوان گزینه مناسب برای ادامه تحصیل به شمار می رود. دانشجویان از سراسر دنیا با رشد روز افزون به دنبال تحصیل در برترین دانشگاه های استرالیا می باشند. تنوع رشته تحصیلی در دانشگاه های استرالیا بسیار زیاد می باشد. دانشجویان با توجه به سوابق تحصیلی و علایق خود می توانند برای رشته های تحصیلی متنوع در این کشور اقدام نمایند.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا راهی مطمئن برای ورود به این کشور می باشد. دانشجویان با این کار می توانند از فرصت پس از اتمام تحصیل در این کشور بهره مند شوند. در صورت پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل می شود و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، اقامت به فرد متقاضی اعطا می شود. از همین رو تحصیل در استرالیا به عنوان یک روش برای کسب اقامت قلمداد می شود.

[accordion] [FAQ question=”مدارک اخذ شده از کشور استرالیا، برای کشورهای دیگر معتبر است؟” answer=”فارق التحصیلانی که در دانشگاه های استرالیا تحصیل کرده اند، شرایط مناسبی برای پیدا کردن کار و تحصیل نیز در کشورهای دیگر دارند و مدارک تحصیلی در کشور استرالیا از اعتبار ویژه ای برخوردار می باشد.”] [FAQ question=”آیا دانشجویان بین المللی میتوانند از بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا بهره مند شوند؟” answer=”برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا امکان درخواست بورسیه در دانشگاه های استرالیا فراهم است.”] [FAQ question=”شرایط کار کردن حین تحصیل در کشور استرالیا به چه صورت است؟” answer=”دانشجویانی که از مقطع لیسانس به بالا تحصیل میکنند، اجازه کار همزمان در هفته را خواهند داشت و از این طریق بخشی از هزینه های خود را پوشش خواهند داد.”] [FAQ question=”ویزای فارق التحصیلان استرالیا به چه صورت خواهد شد؟” answer=”با توجه به مقطع فارق التحصیلی دانشجو، فارق التحصیلان میتوانند برای ویزای موقت درخواست بدهند تا از این طریق بتوانند، به مدت ۱۸ ماه تا ۴ سال در این کشور حضور داشته باشند و شرایط خود را برای اقامت، فراهم سازند”] [FAQ question=”دانشگاه های استرالیا مورد تایید وزارت علوم می باشند؟” answer=”با توجه به لیستی که هر سال از جانب وزارت علوم منتشر می شود، در حال حاضر ۳۸ دانشگاه استرالیا مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند.”] [accordions]

استرالیا نیز مانند همه کشورهای دنیا برای اینکه پزشکی را برای کشور خود جذب نماید نیازمند ارزیابی مدارک آن است که این ارزشیابی با آزمون پزشکی MCQ استرالیا انجام می گیرد. بخشی از این آزمون به صورت عملی و بخش دیگری از آن به صورت تئوری انجام می گیرد.

آزمون پزشکی MCQ استرالیا چیست و چه منابعی دارد؟

برای این موضوع ابتدا توضیحی اجمالی بر MCQ می دهیم و در ادامه با منابع آن آشنا می گردیم. همانطور که می دانید پزشکی در استرالیا ۹ ساله می باشد که مانند کانادا و آمریکا ابتدا ۴ سال را به عنوان علوم پایه می گذرانند و ۵ سال را به عنوان بخش عمومی خود سپری می کنند. انجمن پزشکی استرالیا مسئول تطبیق مدارک پزشکان خارج از استرالیا با معیارهای تحصیلی آن کشور است.

ارزیابی مدارک پزشکی به صورت ایالت به ایالت می باشد و در صورتی که فرد بخواهد به ایالت دیگری برود می بایست مدارک خود را مجدداً و بر اساس ارزیابی ایالت جدید اقدام نماید. مدت زمان ارزیابی پرونده ها معلوم نیست یعنی اینکه هر فرد با توجه به شرایط خود بررسی می شود. به طور کلی همه پرونده ها باید از ۴ مرحله عبور نمایند. (البته در برخی موارد شاید تا ۸ مرحله به طول بیانجامد.)

مرحله اول

دریافت همه مدارک فرد و یک نگاه اجمالی به آن برای اینکه نقص مدارک تعیین گردد.

مرحله دوم

در این مرحله ممکن است مدارک جانبی دیگری از فرد نیاز باشد که باید آن را تکمیل نماید.

مرحله سوم

در مرحله سوم با توجه به مدارک ارسالی اعلام می کنند که مورد تایید بوده یا رد شده.

مرحله چهارم

پس از تشریفات اداری رأی صادره از طرف هیئت به صورت مکتوب ابلاغ می گردد.

مرحله پنجم و ششم

مدارکی که با شرط پذیرفته شده اند (اکثر مدارک مشروط پذیرفته می شوند) مورد بررسی نهایی قرار می گیرند و رأی نهایی صادر می گردد.

مرحله هفتم

اگر متقاضی به رأی اعتراض داشته باشد می تواند در این مرحله شکایت نماید.

مرحله هشتم

متقاضی می تواند بخشی از هزینه کرد ارزیابی را با درخواست باز پس بگیرد.

تأیید مدارک پزشکان عمومی

تأیید مدارک پزشکان عمومی به صورت زیر خواهد بود:

۱-انجام آزمون AMC (شامل آزمون زبان OET، آزمون پزشکی MCQ استرالیا تئوری و آزمون عملی می باشد)

۲-گذراندن دوره های آموزشی منطبق با استانداردهای هیئت پزشکی.

همه افرادی که مرحله اول را گذرانده باشند می توانند برای دوره مرحله دوم که یک دوره ۱۲ ماهه اینترنتی می باشد شرکت نمایند. به دلیل محدودیت ظرفیت موجود خود دولت استرالیا دوره های جایگزین را قرار داده است که در چند مرحله می باشد.

اول: ۱۰ هفته دوره پزشکی

دوم: ۱۰ هفته دوره جراحی

سوم: ۸ هفته پزشکی اورژانس

چهارم: پورسه های اداری و تأییدها که در کل می بایست ۴۹ هفته با مراحل قبلی شوند

آزمون پزشکی MCQ استرالیا شامل یک آزمون چهار گزینه ای است که در زمینه علوم مبانی پزشکی، داخلی، پزشکی کودکان، روانپزشکی، جراحی، پزشکی، پزشکی های زنان و زایمان و … می باشد.

منابع آزمون پزشکی MCQ کشور استرالیا

منابع آزمون پزشکی MCQ استرالیا

منابع آزمون پزشکی MCQ استرالیا شامل سه گانه تمرین عمومی و آموزش پیمان نویسنده جان مورتاگ و بررسی بالینی به نویسندگی تایلی وکاتر همچنین مجلات زیادی برای کمک به این مقوله شما را یاری می کند.

از جمله پزشک خانواده استرالیا ، مجله پزشکی بریتانیا، مجله پزشکی بیمارستان بریتانیا، درمان های فعلی Lancet، مجله پزشکی استرالیا و مجله پزشکی نیوانگلند که در دسترس می باشد.

امتحان شورای پزشکی جهت مهاجرت به استرالیا شامل دو بخش اصلی AMC-MCQ و آزمون AMC CLINICAL است. آزمون تطبیقی کامپیوتری CAT، AMC و آزمون پزشکی MCQ استرالیا یک تست چند گزینه ای است که طی یک جلسه ۳٫۵ ساعته در مراکز آزمون در سراسر جهان گرفته می شود.

آزمون MCQ 150 نوع A چهار گزینه ای است که دارای ۱۲۰ سوال با امتیاز و ۳۰ سوال بدون امتیاز می باشد و انتظار می رود که فرد ۱۲۰ امتیاز را بیاورد. عدم تکمیل ۱۲۰ امتیاز مورد نظر ممکن است منجر به نتیجه (عدم قبولی، کافی نبودن داده ها برای بدست آوردن نتیجه) شود. آزمون AMC ،MCQ شامل موارد زیر می باشد.

 • طب داخلی جراحی
 • زنان و زایمان
 • اطفال
 • پزشکی پیشگیرانه و سلامت عمومی روانپزشکی

منابع سوالات عمدتاً از کتاب ها هست ولی می توان از پرسشنامه هایی از قبیل prepengo استفاده نمود که در مرحله دوم بسیار کمک شما خواهد شد. پزشکان نیز توصیه بر دوره های ۴ الی ۶ ماهه می کنند که می توان از کتاب های زیر به عنوان مرجع استفاده نمود.

 • پزشکی، اصل و عمل دیویسون پزشکی، پزشکی داخلی هدیسون
 • جراحی، تمرین کوتاه Baily و Love در جراحی
 • سلامت کودک، کتاب راهنمای کودکان نلسون، بهداشت
 • زنان، ویلیامز زنان و زایمان
 • بهداشت روانی، کتاب مقدماتی روانپزشکی کاپلان و سادوک
 • سلامت مردم، دستورالعمل های تمرین عمومی
 • کتابچه راهنمای AMC برای MCQ

جهت دریافت اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا می توانید با مشاوران مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد تماس حاصل فرمایید.

ادامه تحصیل در رشته داروسازی در استرالیا

از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند . از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند .

داروسازی از دسته حرفه هایی می باشد که همواره دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد . رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و فرد متقاضی در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه می گذرانند .

افرادی که در دانشگاه های برتر به تحصیل در استرالیا می پردازند، در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنند و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شود.

چشم انداز شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و افرادی که تمایل به کار در این زمینه را دارند می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کند . نکته ی قابل ذکر ، متقاضیان رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهند که توسط این آزمون میزان بار علمی هر فرد سنجیده می شود .

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر کشور استرالیا عبارتند از :

University Of Tasmania

University Of Tasmania

از دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که دارای جایگاه ۲۰۱ جهانی می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و مجموعه های ورزشی را برای دانشجویان خود قرار می دهد میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد . به عبارت دیگر دانشجویان بومی هزینه ی کمتری به نسبت دیگر دانشجویان غیر بومی پرداخت خواهند کرد .

La Trobe University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا برای مهاجرت تحصیلی می باشد که جایگاه ۳۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده است . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۲ ساله و ۴ ساله برگزار می شود و دانشجویان باید بصورت تمام وقت در کلاس ها حضور پیدا کنند ، تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، سالن نمایش و مجموعه های ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۳۳ دلار الی ۰۰۰/۴۰۰/۳۶ دلار در سال می شود که افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد .

Griffith University

از دیگر دانشگاه ها در زمینه ی داروسازی می باشد که توانسته است رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . طول دوره ۳ ساله می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند . دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه بهره مند شوند . میزان هزینه تحصیلی در این دانشگاه مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۱ دلار در سال می باشد .

The University Of Queens Land

The University Of Queens Land

از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی ۶۰ جهانی را به خود اختصاص دهد . در دانشگاه Queens Land رشته ی داروسازی در ۶ دوره ی مجزا برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند وابسته به شرایط خود دوره ای مناسب را انتخاب کنند . طول دوره های تحصیلی از ۱ سال الی ۶ سال می باشد و در طی تحصیل دانشجویان می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . میزان هزینه ی تحصیلی در هر سال ، مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۲۶۴/۲۱ الی ۰۰۰/۵۲۰/۴۵ دلار می باشد .

James Cook University

دانشگاهی است که رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده اس . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۴ سال می باشد و دانشجویان هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۳ دلار در سال برای تحصیل می پردازند دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی بهره مند شوند ، قابل ذکر است میزان هزینه تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت می باشد

Monash University

از برترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد و رتبه ی ۷۴ جهانی را به خود اختصاص داده است . رشته ی داروسازی در ۲ دوره ی مجزا در این دانشگاه برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند . طول دوره ها ۳ الی ۴ ساله می باشد و متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۱ دلار در سال بپردازند و دانشگاه Monash امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن نمایش را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

University Of Sydney

بهترین و برترین دانشگاه استرالیا محسوب می شود و رشته ی داروسازی را در پنج دوره ی مجزا ارائه می دهد . دانشجویان در این دانشگاه از بهترین امکانات ممکن برخوردار می شوند . طول دوره ی تحصیلی از ۱ سال تا ۴ سال می باشد که دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در دوره های متفاوت شرکت کنند . دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۴ دلار الی ۰۰۰/۰۰۰/۴۹ دلار در سال می باشد که دانشجویان بومی هزینه ی کمتری می پردازند .

تمام دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های استرالیا و برخاً جهان می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، داشتن مدرک های زبان است . افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدارک IELTS و یا TOFEL باشند و هنگام اقدام برای دانشگاه های کشور استرالیا مدارک زبان خود را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهند .

شرایط تحصیل رشته عکاسی در استرالیا

رشته عکاسی در استرالیا از رشته ی پرطرفدار محسوب می شود و سالیانه افراد بسیاری قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور استرالیا را دارند . در مقاله فوق ابتدا اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی عکاسی داده می شود و سپس موقعیت و دانشگاه های متعدد که در زمینه عکاسی در کشور استرالیا فعالیت دارند ذکر می شود .

عکاسی در لغت به معنی ثبت و ایجاد یک تصویر است ، که در دو مرحله صورت می گیرد . مرحله اول مربوط به پیدا کردن سوژه و ثبت آن توسط دوربین و مرحله دوم مختص به ظاهر کردن تصویر توسط وسایل مربوطه می باشد . فردی که رشته ی عکاسی را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب می کند عکاس نامیده می شود .

فرد عکاس باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد اشیاء ، مکان ها و وقایع باشد . البته قابل ذکر است که رشته ی عکاسی دارای زیر مجموعه و گرایش های متفاوتی می باشد ، از عکاسی چهره گرفته تا عکاسی طبیعت ، عکاسی ورزشی ، عکاسی هنری و غیره به عنوان مثال ، فرد عکاسی که در زمینه ی عکاسی خبری مشغول است از مردم ، مکان ها ، رویدادهای ورزشی ، سیاسی ، اجتماعی که ارزش خبری داشته باشد برای روزنامه ها ، ژورنالها ، مجلات و تلویزیون عکس می گیرد .

البته نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت در مورد فرد عکاس می باشد ، فرد عکاس باید دارای دو خصلت باشد یک ، دارای ذوق هنری باشد . دو ، دارای توانایی بالا در برقراری ارتباط باشد .

 آینده کاری در رشته ی عکاسی

زمینه و آینده کاری در رشته ی عکاسی

شغل عکاسی نیز مانند دیگر حرفه ها دارای سختی های مرتبط به خودش می باشد . گاهی فرد عکاس برای ثبت تصویری باید مسافت طولانی را طی کند ، تجهیزات سنگین و گران قیمتی را با خود حمل کند از دیگر سختی های شغل و حرفه ی عکاسی ، شرایط مختلف آب و هوایی می باشد.

زمانی که فرد در محیطی باز عکاسی می کند باید دقت بالایی در نگهداری از تجهیرات خود بکار ببرد ، البته قابل ذکر است که عکاسی در شرایط آب و هوایی مختلف نیازمند به مهارت های متفاوتی در عکاسی می باشد . معمولاً افرادی که به عنوان عکاسان تجاری ، خبری یا صنعتی در حرفه ی عکاسی مشغول هستند ، برای ثبت سوژه های خود باید سفرهای کاری داشته باشند از دیگر نکات قابل ذکر وظایف هر فرد به عنوان عکاس می باشد و فرد عکاس معمولاً در برخی از زمینه های کاری بصورت تخصصی کار می کند که در زیر قید شده است .

 • عمومی ، اجتماعی =˂ مانند ، مراسم ازدواج ، جشن ها و عکاسی از فردی
 • تبلیغاتی و انتشاراتی =˂ مانند تبلیغات ، جملات و نمایشگاه های عکس
 • مطبوعات و عکس های خبری =˂ مانند روزنامه ها و سایر انتشارات جدید
 • مد =˂ عکس برداری از مدل ها و لباس ها برای مجلات و کاتالوگ ها
 • شرکتی ( صنعتی تجاری ) بخش تبلیغات محصولات و خدمات
 • علمی یا پزشکی =˂ گزارش تحقیقات علمی و شرایط پزشکی و درمان

یکسری کارهای روزانه ای وجود دارد که هر فرد عکاسی باید آنها را انجام دهد . در ادامه مقاله چند نمونه از قبیل کارهای روزانه ذکر شده است .

=˂ صحیت و توافق با مشتریان درباره ی کار مورد نظر آنها
=˂ انتخاب و آماده سازی محل عکس برداری
=˂ تنظیم نور و تهیه ملزومات
=˂ گرفتن عکس
=˂ بررسی کیفیت عکس
=˂ چاپ عکس

و بسیاری دیگر از کارهای عمومی که هر فرد عکاس با آنها ارتباطات مستقیم دارد . البته قابل ذکر می باشد که هر فرد به یکسری از مهارت ها و توانمندی ها نیازمند است که چند نمونه از انها در زمینه قید شده :

=˂ خلاقیت و دید هنری که در این بخش فرد عکاس با توجه به خلاقیت و دید هنری خود باید توانایی انتخاب زاویه مناسب برای عکسبرداری را داشته باشد .

=˂ از دیگر مهارت ها که فرد عکاس باید از انها بهره مند باشد ، مهارت های فنی و علمی در عکاسی است
=˂ هر فرد عکاس باید از مهارت های ارتباطی بالایی برای ارتباط با مشتریان همکاران و دیگر افرادی که در ارتباط است برخوردار باشد .

=˂ صبر و تمرکز در عکس برداری از دیگر مهارت هایی می باشد که نیازمند به تمرین بسیار است ، هر فرد عکاس که دارای صبر و تمرکز بالایی در عکاسی باشد می تواند سوژه های هنری بهتری را ثبت کند .

=˂از دیگر نکات بسیار مهم در عکاسی دقت و توجه بالا می باشد ، که هر فرد عکاس باید از این ۲ مهارت برخوردار باشد .
=˂ از دیگر مهارت هایی که هر فرد همواره نیازمند است تا آن را گسترش دهد ، آشنایی با آخرین پیشرفت ها و فناوری ها در حوزه ی عکاسی می باشد . فرد عکاس باید با بروزترین تجهیزات و فناوری های جدید آشنایی کامل داشته باشد .
=˂ آخرین مهارت که هر فرد عکاس باید مهارت بالایی در آن داشته باشد ، توانایی بکار گیری از نرم افزارهای مرتبط و سیستم های کامپیوتری می باشد

عکاسان در کشور استرالیا دارای فرصت های شغلی متعددی هستند و می توانند در زمینه های تبلیغاتی ، روزنامه ها ، مجلات و شرکت های بزرگ کار کنند . درآمد سالیانه به صورت متوسط مبلغی بالغ بر ۸۰۰/۵۲ دلار می باشد که نسبت به دیگر کشورها میزان درآمد در حرفه ی عکاسی در کشور استرالیا چشم گیرتر می باشد .

البته قابل ذکر است که کشور استرالیا باید همواره داشتن تعداد زیادی دانشگاه در زمینه ی عکاسی توانسته است طرفداران خود را جذب کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی عکاسی در ادامه مقاله آمده که می تواند اطلاعات پایه ای را برای شما عزیزان که قصد تحصیل در استرالیا را دارید به همراه داشته باشد .

University of Technology Sydney

۱. University of Technology Sydney

در دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد ، دروس به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود و دانشگاه Technology Sydney ، ۳ دوره ی متفاوت در رشته ی عکاسی ارائه می دهد که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در هر یک از دوره های مد نظر شرک کنند دوره ها بصورت تمام وقت می باشد و دارای هزینه ی یکسانی در هر دوره می باشد و البته افراد بومی هزینه ی کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند ، میزان هزینه ها برای تحصیل بالغ بر ۴۹۰/۲۳ دلار آمریکایی می باشد که معادل آن به دلار استرالیایی ، به میزان ۰۰۰/۵۶۰/۳۱ دلار استرالیایی است ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۵ ساله است .

۲. Griffith University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که دوره های خود را با ۳ طول زمانی متفاوت به متقاضیان خود ارائه می دهد ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۴ ساله است البته هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بطور متوسط بالغ بر ۸۴۰/۲۰ دلار آمریکا می باشد که معادل آن به دلار استرالیا ، در حدود ۰۰۰/۰۰۰/۲۸ دلار می شود . دانشگاه Griffith امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد .

۳. University of South Australia

از دیگر دانشگاه های معتبر در جنوب استرالیا می باشد . دروس تدریسی به زبان انگلیس می باشد و دانشجویان از امکاناتی مانند مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی ، خوابگاه و کتابخانه را به دانشجویان خود ارائه می دهد . این دانشگاه دارای یک دوره ی ۳ ساله می باشد و میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان مبلغی بالغ بر ۹۰۵/۱۸ دلار آمریکایی است البته میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی دارای تفاوت های کوچک از همان دوره تاسیس دانشگاه بوده

۴. RMIT University

این دانشگاه نیز توانسته است طرفداران بسیاری را جدب خود کند ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد متقاضی می توانند در چهار دوره ی ۱ ساله و ۳ ساله در رشته ی عکاسی تحصیل کنند . البته قابل ذکر است ، در این دانشگاه میزان هزینه ی تحصیل وابسته به طول دوره متفاوت است افرادی که در دوره های ۱ ساله شرکت می کنند ، هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۱۹ دلار استرالیایی پرداخت می کنند و افرادی که در دوره های ۳ ساله شرکت می کنند مبلغی در حدود ۰۰۰/۷۶۰/۲۹ دلار استرالیایی بصورت سالیانه پرداخت می کنند که افراد بومی هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد .

تمام دانشگاه های کشور استرالیا که در زمینه ی عکاسی فعالیت می کنند به اینجا ختم نمی شوند بلکه ، دانشگاه های متعددی وجود دارند که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در دانشگاه های متعددی ادامه تحصیل نمایند .
افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند ، می توانند در زمینه های متفاوتی از قبیل مهاجرتی تحصیلی ، مهاجرت کاری، اقامتی و … با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را ارائه دهد .

لازم به ذکر است در حال حاضر دانشجویان از طریق ساب کلاس ۵۰۰ می توانند برای ویزای تحصیلی کشور استرالیا اقدام نمایند. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در استرالیا برای بررسی شرایط موجود می توانند با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارب این عزیزان بهره مند شوند.

مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

ما در این مطلب قصد داریم شما را مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا آشنا کنیم این مدارک ضروری به شرح زیر است:

 1. ارائه ی مدارک معتبر هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت دارای اعتبار، عکس پرسنلی
 2. ارائه ی گواهی معتبر عدم سوء پیشینه و جرایم خلافکاری برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا الزامی است.
 3. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی
 4. اگر دانشجو دارای مدرک معتبر مرتبط با آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف آیلتس و تافل است باید برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 5. ارائه ی گواهی معتبر تحت عنوان انگیزه‌نامه یا توصیه‌نامه برای تحصیل در مقطع ارشد و دکتری ضروری است.
 6. ارائه ی سوابق کاری و تحصیلی به همراه کپی مدارک
 7. ارائه ی گواهی های لازم برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به کار یا تحصیل
 8. تکمیل بدون نقص مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 9. شما باید فیش واریزی مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه خود را ارائه دهید
 10. ارائه ی نامه ی پذیرش یا تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا الزامی است.
 11. شما باید گواهی معتبری را مبنی بر تایید سلامت پزشکی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

۱. اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در استرالیا از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲. اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند.

۳. اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد اقامت دائم شان را در استرالیا پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.

ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴. اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در استرالیا تحت عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵. اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک استرالیا متولد می شود می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد دارین تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری استرالیا آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 1. اگر مدارک هویتی شما به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی استرالیا موافقت نخواهد شد.
 2. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به استرالیا ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 3. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 4. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس این کشور به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 5. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت
 6. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیل در استرالیا نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.
 7. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به استرالیا نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 8. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی استرالیا از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا

 1. دانشگاه ملی استرالیا از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه به کشور استرالیا مهاجرت می کنند.
 2. دانشگاه سیدنی بر اساس انتخاب دانشجویان بین المللی بهترین دانشگاه برای تحصیل در استرالیا است و به دلیل ارائه ی خدمات آموزشی با کیفیت، دانشجویان بسیاری تمایل به تحصیل در این دانشگاه معتبر را دارند.
 3. دانشگاه ملبورن این دانشگاه بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته از دانشجویان بین المللی از جمله بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا است. ضمن اینکه این موسسه ی آموزشی به ارائه ی خدمات علمی بسیار با کیفیت و مقالات استاندارد در حوزه های مختلف پزشکی، مدیریت، مهندسی و… می پردازد.
 4. دانشگاه نیوساوت ولز
 5. دانشگاه کوئینزلند
 6. دانشگاه موناش
 7. دانشگاه وسترن استرالیا
 8. دانشگاه آدلاید
 9. دانشگاه تکنولوژی سیدنی
 10. دانشگاه ولونگونگ
 11. دانشگاه نیوکاسل
 12. دانشگاه مک کواری
 13. دانشگاه کرتین
 14. دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند
 15. دانشگاه آر ام آی تی
 16. دانشگاه دیکین
 17. دانشگاه استرالیای جنوبی
 18. دانشگاه گریفیث
 19. دانشگاه تاسمانیا
 20. دانشگاه سوینبرن
 21. دانشگاه لاتروب
 22. دانشگاه باند
 23. دانشگاه فلیندرز
 24. دانشگاه کانبرا
 25. دانشگاه جیمز کوک
 26. دانشگاه وسترن سیدنی
 27. دانشگاه ویکتوریا
 28. دانشگاه مرداک
 29. دانشگاه سنترال کوئینزنلند
 30. دانشگاه ادیت کوان
 31. دانشگاه چارلز داروین
 32. دانشگاه سادرن کوئینزنلند
 33. دانشگاه کاتولیک استرالیا
 34. دانشگاه چارلز استرت
 35. دانشگاه نیوانگلند
 36. دانشگاه سان شاین کوست
 37. دانشگاه نوتردام

بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور استرالیا

در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید:

 1. مهندس شیمی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته به کشور استرالیا مهاجرت می کنند.
 2. مهندس مواد از بهترین رشته ها برای تحصیل در کشور استرالیا است و دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته پر طرفدار به کشور استرالیا مهاجرت می کنند.
 3. مهندس عمران از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا است که دانشجویان فارغ التحصیل از این رشته حقوق و مزایای بسیار مناسبی برخوردار هستند.
 4. مهندس برق
 5. مهندس الکترونیک
 6. مهندس مکانیک
 7. مهندس هوافضا
 8. مهندسی پزشکی
 9. مهندس کشاورزی
 10. مهندس محیط زیست
 11. مهندس صنایع
 12. مدیر منابع انسانی
 13. کارشناس تغذیه
 14. مدیر کارگاه ساخت
 15. مربی ورزش
 16. مدیر فروش و تبلیغات
 17. مدیر مهندسی
 18. مشاور یا کارشناس کشاورزی

شرایط تحصیل رشته گرافیک در استرالیا

گرافیک از رشته های جذابی می باشد که توانسته است متقاضیان زیادی را جذب خود کند . در این میان کشور استرالیا توانسته متقاضیان زیادی را برای مهاجرت تحصیلی جذب دانشگاه خود در رشته ی گرافیک کند افرادی که در رشته ی گرافیک شرکت می کنند نیازمند به یکسری از مهارت ها هستند ، برخی از مهارت ها در زیر ذکر شده است :

خلاقیت : فردی که به عنوان گرافیست از رشته ی گرافیک فارغ التحصیل می شود باید دارای خلاقیت برای ایده پردازی و انجام کارهای هنری داشته باشد .

ذوق هنری ، از دیگر مواردی که می تواند خلاقیت هر فرد را شکوفا کند ، ذوق هنری می باشد ذوق هنری باعث بالا رفتن مهارت در طراحی می شود .

مهارت خوب ارتباطی ، از دیگر موارد مورد نیاز برای هر فرد به عنوان گرافیست می باشد ، زیرا فرد گرافیست همواره و پیوسته با افراد زیادی در محیط کاری خود برخورد خواهد کرد و باید بتواند ارتباط خوبی برقرار کند .

از دیگر مهارت هایی که هر فرد گرافیست آن را به عنوان لازمه ی کار خود نیاز دارد ، کار با کامپیوتر و توانایی استفاده از نرم افزار های گرافیکی می باشد .
چند نمونه نرم افزار های گرافیکی یک فرد گرافیست نیازمند آن است ، عبارتند از :

 • Photoshop
 • flash
 • corel
 • premiere
 • Illustrator
 • fire works
 • In Design
 • Visio
 • ۳D studio max

بنابراین افرادی که فارغ التحصیل در رشته ی گرافیک می شوند و اگر قصد ورود به بازار کاری را دارند باید حتما مهارت های کافی را در استفاده از نرم افزار های ذکر شد داشته باشند .

البته قابل ذکر است که افراد متقاضی در رشته ی گرافیک در کشور استرالیا دارای شرایط کاری مناسبی هستند و میزان درآمد افراد گرافیست در کشور استرالیا سالیانه مبلغی حدود بر ۰۰۰/۴۸ دلار می باشد .

افراد متقاضی برای دانشگاه های کشور استرالیا از مزیت گرفتن اقامت استرالیا پس از پایان دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی برخوردار هستند.

چند نمونه از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا که در رشته ی حقوق فعالیت می کنند عبارتند از :

Queensland university of Technology

Queensland university of Technology

از معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا محسوب می شود ،؟ دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن های نمایشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی کمتر از افراد غیربومی است . تعداد دانشجویان این دانشگاه به ۲ دسته تقسیم شده است ۰۰۰/۴۵ دانشجوی بومی و ۰۰۰/۶ دانشجوی غیربومی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و همواره پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد

university of new castle

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی ۲۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود از این رو یکی از مدارک مورد نیاز در این دانشگاه مدرک زبان آیلتس و یا تاقل می باشد . این دانشگاه به دانشجویان خود امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی را ارائه می دهد . میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد و افراد غیر بومی هزینه تحصیلی بیشتری می پردازند .

Charles Darwin university

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا که توانسته است رتبه ی ۲۵۱جهانی را کسب کند . دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه مدرک ILETS 6.5 می باشد . میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی کمتر از افراد غیر بومی است .

البته تمام دانشگاه های کشور استرالیا به اینجا ختم نمی شوند و دانشگاه های متعددی در زمینه ی گرافیک فعالیت می کنند ، البته قابل ذکر است هر یک از دانشگاه ها با توجه به شرایط محیطی و امکانات متعدد ، دارای هزینه تحصیلی متفاوتی است.

رشته داروسازی در استرالیا

از دیگر رشته های پر طرفدار بین دانشجویان ، رشته ی داروسازی می باشد . دانشگاه هایی که در رشته ی داروسازی در کشور استرالیا فعالیت می کنند ، مدارکی بین المللی به متقاضیان خود ارائه می دهند . از این رو رشته ی داروسازی در استرالیا توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند .

داروسازی از دسته حرفه هایی می باشد که همواره دارای بازار کاری دائم و روبه رشد است و در زمینه ی دارو و درمانی برای مداوای یک بیمار به عنوان متداول ترین شیوه در دنیا محسوب می گردد . رشته ی داروسازی از زیر مجموعه و گرایش های رشته ی علوم پزشکی می باشد که در رابطه با تولید و ساخت دارو تخصص دارد و فرد متقاضی در این رشته واحدهای مربوطی در رابطه با نحوه ی داروسازی و بهداشت های مربوطه می گذرانند .

افرادی که در دانشگاه های برتر به تحصیل در استرالیا می پردازند، در پایان دوره ی تحصیلی و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کشور استرالیا اقدام کنند و پس از گذراندن دوره های اداری از شهروندان کشور استرالیا محسوب می شود.

چشم انداز شغلی برای داروسازان در کشور استرالیا در رتبه ی خوبی قرار دارد و افرادی که تمایل به کار در این زمینه را دارند می توانند با داشتن حداقل مدرک لیسانس جایگاهی مناسب در بازار کاری پیدا کند . نکته ی قابل ذکر ، متقاضیان رشته ی داروسازی هنگام ورود به بازار کار باید امتحانی تحت عنوان APEC را بدهند که توسط این آزمون میزان بار علمی هر فرد سنجیده می شود .

کشور استرالیا با دارا بودن دانشگاه های متعددی توانسته دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر کشور استرالیا عبارتند از :

University Of Tasmania

University Of Tasmania

از دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد که دارای جایگاه ۲۰۱ جهانی می باشد دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و مجموعه های ورزشی را برای دانشجویان خود قرار می دهد میزان هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی متفاوت از دانشجویان غیر بومی می باشد . به عبارت دیگر دانشجویان بومی هزینه ی کمتری به نسبت دیگر دانشجویان غیر بومی پرداخت خواهند کرد .

La Trobe University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا برای مهاجرت تحصیلی می باشد که جایگاه ۳۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده است . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۲ ساله و ۴ ساله برگزار می شود و دانشجویان باید بصورت تمام وقت در کلاس ها حضور پیدا کنند ، تدریس دروس به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، سالن نمایش و مجموعه های ورزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد . میزان هزینه تحصیلی مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۳۳ دلار الی ۰۰۰/۴۰۰/۳۶ دلار در سال می شود که افراد بومی هزینه کمتری برای تحصیل پرداخت خواهند کرد .

Griffith University

از دیگر دانشگاه ها در زمینه ی داروسازی می باشد که توانسته است رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . طول دوره ۳ ساله می باشد و دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند . دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه بهره مند شوند . میزان هزینه تحصیلی در این دانشگاه مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۱ دلار در سال می باشد .

The University Of Queens Land

The University Of Queens Land

از دانشگاه های برتر در کشور استرالیا می باشد و توانسته است رتبه ی ۶۰ جهانی را به خود اختصاص دهد . در دانشگاه Queens Land رشته ی داروسازی در ۶ دوره ی مجزا برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند وابسته به شرایط خود دوره ای مناسب را انتخاب کنند . طول دوره های تحصیلی از ۱ سال الی ۶ سال می باشد و در طی تحصیل دانشجویان می توانند از امکانات ارائه شده توسط دانشگاه بهره مند شوند . میزان هزینه ی تحصیلی در هر سال ، مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۲۶۴/۲۱ الی ۰۰۰/۵۲۰/۴۵ دلار می باشد .

James Cook University

دانشگاهی است که رتبه ی ۲۵۱ جهانی را بخود اختصاص داده اس . طول دوره ی تحصیلی به مدت ۴ سال می باشد و دانشجویان هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۳۳ دلار در سال برای تحصیل می پردازند دانشجویان در حال تحصیل می توانند از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مجموعه های ورزشی بهره مند شوند ، قابل ذکر است میزان هزینه تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت می باشد

Monash University

از برترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد و رتبه ی ۷۴ جهانی را به خود اختصاص داده است . رشته ی داروسازی در ۲ دوره ی مجزا در این دانشگاه برگزار می شود که افراد متقاضی می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از دوره ها شرکت کنند . طول دوره ها ۳ الی ۴ ساله می باشد و متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۱ دلار در سال بپردازند و دانشگاه Monash امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و سالن نمایش را به دانشجویان خود ارائه می دهد .

University Of Sydney

بهترین و برترین دانشگاه استرالیا محسوب می شود و رشته ی داروسازی را در پنج دوره ی مجزا ارائه می دهد . دانشجویان در این دانشگاه از بهترین امکانات ممکن برخوردار می شوند . طول دوره ی تحصیلی از ۱ سال تا ۴ سال می باشد که دانشجویان وابسته به شرایط خود می توانند در دوره های متفاوت شرکت کنند . دانشجویان هزینه ی تحصیلی بالغ بر ۰۰۰/۵۰۰/۴۴ دلار الی ۰۰۰/۰۰۰/۴۹ دلار در سال می باشد که دانشجویان بومی هزینه ی کمتری می پردازند .

تمام دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود و دانشگاه های نام برده شده از برترین دانشگاه های استرالیا و برخاً جهان می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، داشتن مدرک های زبان است . افراد متقاضی غیر بومی باید دارای مدارک IELTS و یا TOFEL باشند و هنگام اقدام برای دانشگاه های کشور استرالیا مدارک زبان خود را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهند.

رشته عکاسی در استرالیا

رشته عکاسی در استرالیا از رشته ی پرطرفدار محسوب می شود و سالیانه افراد بسیاری قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور استرالیا را دارند . در مقاله فوق ابتدا اطلاعات پایه ای درباره ی رشته ی عکاسی داده می شود و سپس موقعیت و دانشگاه های متعدد که در زمینه عکاسی در کشور استرالیا فعالیت دارند ذکر می شود .

عکاسی در لغت به معنی ثبت و ایجاد یک تصویر است ، که در دو مرحله صورت می گیرد . مرحله اول مربوط به پیدا کردن سوژه و ثبت آن توسط دوربین و مرحله دوم مختص به ظاهر کردن تصویر توسط وسایل مربوطه می باشد . فردی که رشته ی عکاسی را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب می کند عکاس نامیده می شود .

فرد عکاس باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد اشیاء ، مکان ها و وقایع باشد . البته قابل ذکر است که رشته ی عکاسی دارای زیر مجموعه و گرایش های متفاوتی می باشد ، از عکاسی چهره گرفته تا عکاسی طبیعت ، عکاسی ورزشی ، عکاسی هنری و غیره به عنوان مثال ، فرد عکاسی که در زمینه ی عکاسی خبری مشغول است از مردم ، مکان ها ، رویدادهای ورزشی ، سیاسی ، اجتماعی که ارزش خبری داشته باشد برای روزنامه ها ، ژورنالها ، مجلات و تلویزیون عکس می گیرد .

البته نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت در مورد فرد عکاس می باشد ، فرد عکاس باید دارای دو خصلت باشد یک ، دارای ذوق هنری باشد . دو ، دارای توانایی بالا در برقراری ارتباط باشد .

عکاسی و آینده کاری این رشته

زمینه و آینده کاری در رشته ی عکاسی

شغل عکاسی نیز مانند دیگر حرفه ها دارای سختی های مرتبط به خودش می باشد . گاهی فرد عکاس برای ثبت تصویری باید مسافت طولانی را طی کند ، تجهیزات سنگین و گران قیمتی را با خود حمل کند از دیگر سختی های شغل و حرفه ی عکاسی ، شرایط مختلف آب و هوایی می باشد.

زمانی که فرد در محیطی باز عکاسی می کند باید دقت بالایی در نگهداری از تجهیرات خود بکار ببرد ، البته قابل ذکر است که عکاسی در شرایط آب و هوایی مختلف نیازمند به مهارت های متفاوتی در عکاسی می باشد . معمولاً افرادی که به عنوان عکاسان تجاری ، خبری یا صنعتی در حرفه ی عکاسی مشغول هستند ، برای ثبت سوژه های خود باید سفرهای کاری داشته باشند از دیگر نکات قابل ذکر وظایف هر فرد به عنوان عکاس می باشد و فرد عکاس معمولاً در برخی از زمینه های کاری بصورت تخصصی کار می کند که در زیر قید شده است .

 • عمومی ، اجتماعی =˂ مانند ، مراسم ازدواج ، جشن ها و عکاسی از فردی
 • تبلیغاتی و انتشاراتی =˂ مانند تبلیغات ، جملات و نمایشگاه های عکس
 • مطبوعات و عکس های خبری =˂ مانند روزنامه ها و سایر انتشارات جدید
 • مد =˂ عکس برداری از مدل ها و لباس ها برای مجلات و کاتالوگ ها
 • شرکتی ( صنعتی تجاری ) بخش تبلیغات محصولات و خدمات
 • علمی یا پزشکی =˂ گزارش تحقیقات علمی و شرایط پزشکی و درمان

یکسری کارهای روزانه ای وجود دارد که هر فرد عکاسی باید آنها را انجام دهد . در ادامه مقاله چند نمونه از قبیل کارهای روزانه ذکر شده است .

=˂ صحیت و توافق با مشتریان درباره ی کار مورد نظر آنها
=˂ انتخاب و آماده سازی محل عکس برداری
=˂ تنظیم نور و تهیه ملزومات
=˂ گرفتن عکس
=˂ بررسی کیفیت عکس
=˂ چاپ عکس

و بسیاری دیگر از کارهای عمومی که هر فرد عکاس با آنها ارتباطات مستقیم دارد . البته قابل ذکر می باشد که هر فرد به یکسری از مهارت ها و توانمندی ها نیازمند است که چند نمونه از انها در زمینه قید شده :

=˂ خلاقیت و دید هنری که در این بخش فرد عکاس با توجه به خلاقیت و دید هنری خود باید توانایی انتخاب زاویه مناسب برای عکسبرداری را داشته باشد .

=˂ از دیگر مهارت ها که فرد عکاس باید از انها بهره مند باشد ، مهارت های فنی و علمی در عکاسی است
=˂ هر فرد عکاس باید از مهارت های ارتباطی بالایی برای ارتباط با مشتریان همکاران و دیگر افرادی که در ارتباط است برخوردار باشد .

=˂ صبر و تمرکز در عکس برداری از دیگر مهارت هایی می باشد که نیازمند به تمرین بسیار است ، هر فرد عکاس که دارای صبر و تمرکز بالایی در عکاسی باشد می تواند سوژه های هنری بهتری را ثبت کند .

=˂از دیگر نکات بسیار مهم در عکاسی دقت و توجه بالا می باشد ، که هر فرد عکاس باید از این ۲ مهارت برخوردار باشد .
=˂ از دیگر مهارت هایی که هر فرد همواره نیازمند است تا آن را گسترش دهد ، آشنایی با آخرین پیشرفت ها و فناوری ها در حوزه ی عکاسی می باشد . فرد عکاس باید با بروزترین تجهیزات و فناوری های جدید آشنایی کامل داشته باشد .
=˂ آخرین مهارت که هر فرد عکاس باید مهارت بالایی در آن داشته باشد ، توانایی بکار گیری از نرم افزارهای مرتبط و سیستم های کامپیوتری می باشد

عکاسان در کشور استرالیا دارای فرصت های شغلی متعددی هستند و می توانند در زمینه های تبلیغاتی ، روزنامه ها ، مجلات و شرکت های بزرگ کار کنند . درآمد سالیانه به صورت متوسط مبلغی بالغ بر ۸۰۰/۵۲ دلار می باشد که نسبت به دیگر کشورها میزان درآمد در حرفه ی عکاسی در کشور استرالیا چشم گیرتر می باشد .

البته قابل ذکر است که کشور استرالیا باید همواره داشتن تعداد زیادی دانشگاه در زمینه ی عکاسی توانسته است طرفداران خود را جذب کند . چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی عکاسی در ادامه مقاله آمده که می تواند اطلاعات پایه ای را برای شما عزیزان که قصد تحصیل در استرالیا را دارید به همراه داشته باشد .

University of Technology Sydney

۱. University of Technology Sydney

در دانشگاه های معتبر در کشور استرالیا می باشد ، دروس به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود و دانشگاه Technology Sydney ، ۳ دوره ی متفاوت در رشته ی عکاسی ارائه می دهد که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در هر یک از دوره های مد نظر شرک کنند دوره ها بصورت تمام وقت می باشد و دارای هزینه ی یکسانی در هر دوره می باشد و البته افراد بومی هزینه ی کمتری نسبت به افراد غیر بومی پرداخت می کنند ، میزان هزینه ها برای تحصیل بالغ بر ۴۹۰/۲۳ دلار آمریکایی می باشد که معادل آن به دلار استرالیایی ، به میزان ۰۰۰/۵۶۰/۳۱ دلار استرالیایی است ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۵ ساله است .

۲. Griffith University

از دیگر دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که دوره های خود را با ۳ طول زمانی متفاوت به متقاضیان خود ارائه می دهد ، دوره ها دارای طول زمانی ۱ ساله ، ۳ ساله و ۴ ساله است البته هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بطور متوسط بالغ بر ۸۴۰/۲۰ دلار آمریکا می باشد که معادل آن به دلار استرالیا ، در حدود ۰۰۰/۰۰۰/۲۸ دلار می شود . دانشگاه Griffith امکاناتی از قبیل ، خوابگاه ، باشگاه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد .

۳. University of South Australia

از دیگر دانشگاه های معتبر در جنوب استرالیا می باشد . دروس تدریسی به زبان انگلیس می باشد و دانشجویان از امکاناتی مانند مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایشی ، خوابگاه و کتابخانه را به دانشجویان خود ارائه می دهد . این دانشگاه دارای یک دوره ی ۳ ساله می باشد و میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان مبلغی بالغ بر ۹۰۵/۱۸ دلار آمریکایی است البته میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی دارای تفاوت های کوچک از همان دوره تاسیس دانشگاه بوده

۴. RMIT University

این دانشگاه نیز توانسته است طرفداران بسیاری را جدب خود کند ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد متقاضی می توانند در چهار دوره ی ۱ ساله و ۳ ساله در رشته ی عکاسی تحصیل کنند . البته قابل ذکر است ، در این دانشگاه میزان هزینه ی تحصیل وابسته به طول دوره متفاوت است افرادی که در دوره های ۱ ساله شرکت می کنند ، هزینه ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۱۹ دلار استرالیایی پرداخت می کنند و افرادی که در دوره های ۳ ساله شرکت می کنند مبلغی در حدود ۰۰۰/۷۶۰/۲۹ دلار استرالیایی بصورت سالیانه پرداخت می کنند که افراد بومی هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد .

تمام دانشگاه های کشور استرالیا که در زمینه ی عکاسی فعالیت می کنند به اینجا ختم نمی شوند بلکه ، دانشگاه های متعددی وجود دارند که افراد متقاضی وابسته به شرایط خود می توانند در دانشگاه های متعددی ادامه تحصیل نمایند .

شرایط کارشناسی در استرالیا

Bachelor’s degree in Australia

دوره کارشناسی در استرالیا به عنوان اولین چرخه آموزشی در سیستم دانشگاهی شناخته می شود. با توجه به سیستم آموزشی مناسب کشور استرالیا، بسیاری از دانشجویان سالانه برای ادامه تحصیل این کشور را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب می نمایند. پس از کشورهای آمریکا و انگلستان، دانشجویان تحصیل در دوره کارشناسی در استرالیا را انتخاب می نمایند.

دوره های کارشناسی در استرالیا سه سال به طول می انجامد. دانشجویان با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا امتحان نمایند. تحصیلات در کشور استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد که در ادامه این مقاله به هزینه های تحصیل و زندگی استرالیا اشاره شده است.

کارشناسی در استرالیا

سیستم آموزشی استرالیا در مقطع کارشناسی بسیار خلاق و بر پایه کارهای گروهی است. این سیستم به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا این دانشجویان با فرهنگ های مختلف آشنا شوند. از دیگر نکات حائز اهمیت در دوره کارشناسی در استرالیا می توان به ارتقا مهارت های عملی دانشجویان در این مقطع اشاره کرد.

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی استرالیا

سیستم دریافت پذیرش در هر دانشگاه متفاوت می باشد و دانشجویان دوره کارشناسی در استرالیا می بایست متناسب با دانشگاه مورد نظر، مدارک لازمه را تهیه و تنظیم نمایند. بازه های زمانی ورود به دانشگاه های استرالیا در دو زمان سپتامبر و ژانویه می باشد. از همین رو دانشجویان باید با یک برنامه ریزی دقیق برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

کارشناسی در استرالیا

چک لیست مدارک حائز اهمیت برای اخذ پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی در استرالیا به شرح زیر می باشد.

 1. سوابق تحصیلی: این سوابق شامل مدارک سال یازدهم و دوازدهم تحصیلی می شود.
 2. مدرک زبان: با توجه به ارائه دروس به زبان انگلیسی، دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا ملزم به ارائه مدرک زبان می باشند. نمره مورد نیاز برای دوره کارشناسی در استرالیا، نمره ۶ یا در برخی موارد ۶٫۵ آزمون آیلتس می باشد.
 3. مدارک هویتی مانند گذرنامه
 4. توصیه نامه: از محل تحصیل نامه ای دریافت کنید که نشان دهنده صلاحیت شما برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی در استرالیاست.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

کشور استرالیا به عنوان یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای تحصیل و زندگی شناخته می شود. از همین رو دانشجویان برای تحصیل دوره کارشناسی در استرالیا می بایست هزینه ای بالغ بر ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار در سال را تامین نمایند. هزینه های عنوان شده مجموع هزینه های زندگی و تحصیل در دوره کارشناسی در استرالیا می باشد.

کارشناسی در استرالیا

در ادامه به هزینه های زندگی و تحصیل دوره کارشناسی در استرالیا اشاره می شود.

هزینه های تحصیل در استرالیا

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دوره کارشناسی ملزم به پرداخت هزینه تحصیل بین ۲۰ تا ۴۵ هزار دلار در سال می باشند. نرخ شهریه دانشگاه برای تحصیل در استرالیا به رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. دانشگاه فیلیندرز با شهریه سالانه ۱۲ هزار دلار و دانشگاه سیدنی با شهریه سالانه ۵۵ هزار دلار به عنوان ارزان ترین و گران ترین دانشگاه های کشور استرالیا در مقطع کارشناسی شناخته می شوند.

در جدول ذیل هزینه های برخی از دانشگاه های استرالیا در دوره لیسانس آمده است.

نام دانشگاهرشته تحصیلیمتوسط شهریه
University of New South Walesرشته های مدیریت۳۹٫۶۰۰ دلار
University of Sydneyرشته های مهندسی۴۲۰۰۰ دلار
Australian National Universityرشته های هنر۳۶٫۷۲۰ دلار
University of New Englandرشته های مدیریت۱۹٫۹۲۰ دلار
University of Canberraرشته های مهندسی۲۱٫۶۲۰ دلار
Charles Sturt Universityرشته های هنر۱۸٫۴۰۰ دلار

هزینه های زندگی در استرالیا

متوسط هزینه های زندگی در استرالیا برای دانشجویان در حال تحصیل بین ۱۲۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته شده است. هزینه عنوان شده شامل اجاره مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه های جاری در طول یک ماه می باشد. شهر سیدنی به عنوان گران ترین شهر استرالیا شناخته می شود که حداقل هزینه زندگی در این شهر به ازای هر ماه ۱۹۰۰ دلار تخمین زده می شود.

کارشناسی در استرالیا

بیشترین هزینه زندگی را اجاره مسکن به خود اختصاص داده است. جدول زیر هزینه های انواع مسکن در استرالیا را اشاره می کند.

عنوانهزینه
Homestay500 تا ۱۲۰۰ دلار
Student halls of residence450 تا ۱۰۰۰ دلار
Rent an apartment750 تا ۱۵۰۰ دلار
Share a rented apartment/house380 تا ۸۵۰ دلار

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

بورس های عمومی کشور استرالیا مختص به دانشجویان کارشناسی ارشد می باشد. بیشتر بورسیه های تحصیلی در دوره کارشناسی استرالیا به طور مستقیم از جانب دانشگاه ارائه می شوند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا می بایست در ابتدا دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمایند و با مراجعه به صفحه رسمی دانشگاه از بورس های احتمالی آگاه شوند.

کارشناسی در استرالیا

بورس های تحصیلی برای دانشجویان دوره های کارشناسی که در سال ۲۰۲۰ اقدام به پذیرش تحصیلی کرده اند، می باشد. برای دریافت بورسیه نیازی به درخواست جداگانه نمی باشد و بورسیه متناسب با شرایط دانشجویان به آنها اعطا می شود. در این بخش به معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی استرالیا که در سال ۲۰۲۰ ارائه می گردد، می پردازیم.

 1. بورس تحصیلی در دانشگاه آدلاید: بین ۲۵ تا ۵۰ درصد به دانشجویان نمونه
 2. بورسیه بین المللی سال اول دانشگاه کانتربری: بورسیه تحصیلی برای سال اول تحصیل به دانشجویان ممتاز
 3. بورسیه بین المللی Deakin: این بورسیه می تواند بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد شهریه دانشگاه باشد. تنها شرط بورسیه کسب حداقل نمرات بالای ۸۵ درصد است.
 4. بورسیه تحصیلی کارشناسی استرالیا در دانشگاه فلیندرز: این بورسیه در رشته های مهندسی، روانشناسی، علوم پایه و حقوق به دانشجویان تعلق می گیرد.
 5. بورسیه دانشگاه جیمز کوک: این بورسیه برای دوره های لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی و لیسانس پرستاری در استرالیا است. در این بورسیه تا ۲۵ درصد بورسیه شهریه به صورت سالیانه به دانشجویان تعلق می گیرد.
 6. بورسیه دانشگاه موناش: بورسیه های تحصیلی بین ۵ تا ۸ هزار دلار به دانشجویان رشته های هنر، طراحی، معماری، مدیریت، حقوق و کامپیوتر به دانشجویان دوره کارشناسی استرالیا تعلق می گیرد.

دانشگاه های استرالیا

استرالیا با ۴۳ دانشگاه شناخته شده در سطح جهانی، به عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا در زمینه تحصیلی شناخته می شود. دانشگاه های استرالیا طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در دوره کارشناسی پوشش می دهند و دانشجویان بین المللی قادر خواهند با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر در این کشور به تحصیل بپردازند. موسسه (TEQSA) به منظور کنترل کننده سطح کیفی دانشگاه های استرالیا در این کشور مشغول به فعالیت است.

کارشناسی در استرالیا

بیشتر دانشگاه های استرالیا در ایالت های نیو ساوت ولز، کوئیزلند و ویکتوریا واقع شده اند. ایالت های تاسمانی و قلمرو شمالی با وجود فقط یک دانشگاه کم ترین میزان دانشجویان را در خود جای داده است. در ادامه مقاله به بهترین دانشگاه های استرالیا از لحاظ رتبه های جهانی، هزینه های بسیار پایین، مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت اشاره شده است.

بهترین دانشگاه های استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل

با توجه به رتبه بندی سایت QS که شاخص هایی نظیر سطح علمی اساتید، امکانات رفاهی و نحوه ارائه دروس مورد ارزیابی قرار می گیرد، هفت دانشگاه استرالیا در میان برترین دانشگاه های دنیا واقع شده اند. شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه ها برای دوره کارشناسی در استرالیا بسیار دشوار می باشد و دانشجویان ممتاز در صورت ارائه مدارک مورد نیاز و سوابق تحصیلی ایده آل قادر خواهند بود شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه ها امتحان نمایند.

نام دانشگاهرتبه جهانی
The Australian National University29
The University of Melbourne38
The University of Sydney42
The University of New South Wales43
The University of Queensland47
Monash University58
The University of Western Australia86

ارزان ترین دانشگاه های استرالیا