info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل پزشکی در لهستان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل پزشکی در لهستان

( لهستان کشوری در شمال اروپا و همسایه آلمان می باشد . این کشور در زمینه پزشکی در سالهای اخیر پیشرفت های خوبی داشته و یکی از مهمترین و جذاب ترین رشته های برای تحصیل در لهستان می باشد )

کشور لهستان پس از فروپاشی حکومت کمونیستی شوروی توانست استقلال خود را بدست آورد و از بحران های اقتصادی و اجتماعی که پس ازجنگ جهانی دوم بر این کشور تحمیل شد بیرون بیآید .

رشد اقتصادی این کشور در سالهای اخیر بقدری چشم گیر بود که در سال ۲۰۰۴ به عضویت کشورهای اتحادیه اروپا درآمد و توانست میان کشورهای مطرح جهان خودنمایی کند .
این کشور در زمینۀ علم پزشکی و طبابت حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و دانشگاه ورشو نیز در زمینه رشتۀ پزشکی در همین حدود تجربه و قدمت دارد .

دانشگاه های لهستان در رشته های پزشکی برای جذب بیشتر دانشجویان از سال ۱۹۹۳ ( خصوصاً دانشکده پزشکی ورشو ) اقدام به تدریس براساس زبان انگلیسی کردند . این کار باعث شد تاهم دانشگاه تعامل بیشتری با دنیا داشته باشد و هم اعتبار دانشگاه در میان دیگر دانشکده های پزشکی دنیا بالا برود .

دوره های پزشکی در دانشگاه های لهستان بدون در نظر گرفتن دورۀ پری مدیکال ۶ ساله می باشد هنر دانشجو برای ورود به دورۀ پزشکی موظف به گذراندن دورۀ پری مدیکال و قبول شدن در آزمون پایانی آن می باشد . در برخی از دانشگاه های لهستان که برخی از انها دارای رنکینگ پایینی می باشند نیاز به مدرک زبان انگلیسی نیست ولی تسلط به زبان در حد ایلتس ۵ یا ۶ الزامیست .

دانشگاه های پزشکی لهستان همه دارای یک بیمارستان شخصی برای آموزش های عملی و بالینی می باشند به طوری که دانشگاه ورشو خود دارای ۵ بیمارستان برای آموزش دانشجویان پزشکی می باشد . برای یک دورۀ ۶۶ ماهه تحصیلی پزشکی در لهستان بدون احتساب دورۀ پری مدیکال هزینه ها از ۱۱ هزار یورو در سال تا ۱۳ هزار یورو می باشد .

دوره های دندان پزشکی نیز ۵ ساله می باشد و هزینه های آن برای هر سال از پزشکی بیشتر بوده و تقریباً از ۱۳ هزار شروع شده و در برخی دانشگاه های خصوصی تا ۱۷ هزار یورو خواهد رسید . دوره های زبان دندان پزشکی نیز به زبان انگلیسی می باشد و در اکثر دانشگاه های معتبر داشتن مدرک ۶٫۵ IELTS الزامیست .

دوره های داروسازی نیز همین شرایط را داشته و ۵ ساله می باشد . با این تفاوت که میزان هزینه های دورۀیک ساله کمترمی باشد و حدود ۸ تا ۱۱ هزار یورو در سال می باشد .با توجه به شرایط لهستان از جهت رنکینگ بالای دانشگاهی و شرایط مهیا و خوب تحصیلی می تواند گزینۀ مناسبی برای دانشجویان مشتاق رشته پزشکی و حتی دانشجویانی که در کنکورهای پزشکی ایران قبول نشده اند ، باشد .

برای اطلاعات بیشتر از نحوۀ اخذ ویزا و اقامت های تحصیلی با مشاوران موسسه آریاناپارس تماس گرفته و از جدید ترین و به روز ترین اطلاعات مهاجرت مطلع گردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر