info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاهای ایرلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بررسی دانشگاهای ایرلند

کشور ایرلند به واسطه ی انگلیسی زبان بودن و کمتر بودن هزینه های تحصیل ،یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل درکشور های انگلیسی زبان می باشد. فلذا با معرفی دانشگاه های ایرلند ، علاقه مندان با آشنایی بیشتری برای این کشور اقدام میکنند. ایرلند یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل است. ومقصد مناسبی برای تجارب های بین المللی است.

۱. کالج ترینیتی دوبلین

برترین موسسه آموزشی در کشور ایرلند که در سال ۱۵۹۲ در شهر دوبلین تاسیس شد و به عنوان قدیمی ترین  دانشگاه این کشور مطرح می باشد. در حال حاضر در میان ۸۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای گسترده می باشد که دانشجویان در کالج ترینیتی دوبلین می توانند از آن بهره مند شوند.

درحال حاضر حدود ۱۴۵۰۰دانشجو در   Trinity college Dublin مشغول به تحصیل می باشند که ۷۸درصد آنان در  مقطع کارشناسی و ۲۲ درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت است بصورتیکه از میان حدودا ۳۷۰۰دانشجوی بین المللی ۶۹ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۱ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

رشته ی پرستاری بعنوان برترین رشته ی کالج ترینیتی دوبلین در رتبه ی سی و یکم دنیا قرار دارد که علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند این کالج را بعنوان هدف اصلی خود برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند. از دیگر رشته های مطرح دانشگاه می توان به تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی ، زبان پیشرفته ، سیاست ،داروسازی و داروشناسی ، جغرافیا تاریخ ، حقوق، جامع شناسی ، علوم تربیتی ، علوم زیستی، هنرهای نمایشی ، فلسفه شیمی، علوم مواد، زبان شناسی اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در کالج ترینیتی دوبلین مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی، هزینه های آن قابل تعییر است. در مقطع کارشناسی سالانه حدود ۲۲تا ۲۴هزار دلار برای مقاطع بالاتر بین ۱۶تا ۱۸ هزار دلار را پرداخت کنند. دانشجویان با توجه به حق کارهای هفتگی خود می توانند مقداری از هزینه های خود را پوشش دهند.

۲. دانشگاه UCD

از دیگر مراکز علمی شهر دوبلین که در سال ۱۸۵۴ میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و درحال حاضر درمیان ۱۶۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که این رتبه بندی به عوامل و فاکتور های گوناگونی بستگی درد. به طور مثال رشته ی علوم دامی دانشگاه UCD در جایگاه سی و یکم درمیان تمام  دانشگاههای دنیا می باشد که نشان دهنده ی سطح علمی بالا این دانشگاه است و دانشجویان علاقه مند به رشته علوم دامی می توانند UCD را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنند.

در حال حاضر حدود ۱۹۵۰۰دانشجو در University College Dublin مشغول به تحصیل می باشند که ۷۶ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۴درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. در ارتباط با دانشجویان بین المللی شرایط متفاوت می باشد بصورتیکه از حدود ۳۷۰۰دانشجوی بین المللی ۵۱درصد در مقطع کارشناسی و ۴۹ درصد درمقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند.

رشته های برتر دانشگاه UCD می توان به باستان شناسی، مطالعات توسعه، پرستاری تاریخ، کشاورزی و جنگلداری، سیاست، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، حقوق،زبان های پیشرفته، علوم تربیتی، شیمی، اقتصاد، علوم زیستی، جغرافیا، جامع شناسی، مدیریت و بیزینس،علوم کامپیوتر ، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، فلسفه  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دوره های تحصیل در کشور ایرلند و دانشگاه ایرلند و دانشگاه UCD به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس و تافل را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحانات ارائه دهند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب با رشته ی انتخابی در مقطع مورد نظر قابل تغییر است . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی  بین ۲۴تا ۲۶ هزار دلار را سالیانه پرداخت می کنند و برای مقاطع بالاتر بین ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار را باید پرداخت کنند.

۳. دانشگاه UCC

برترین دانشگاه شهر کورک که در بین دانشگاه های ایرلند در جایگاه سوم قرار دارد و در سال ۱۸۴۵ میلادی تاسیس شد وتا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا جای دارد. در حال حاضر حدود ۱۴هزار دانشجو در university College Cork  مشغول به تحصیل می باشند که ۸۴درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.

بصورت کلی رشته پرستاری در کشور ایرلند بعنوان یکی از برترین رشته های تحصلی مطرح می باشد در همین راستا برترین رشته ی دانشگاه UCC ، رشته ی پرستاری می باشد که در جایگاه سی و چهارم دنیا قرار دارد . از دیگر رشته های برتر دانشگاه می توان به داروسازی و داروشناسی، حقوق، علوم زیستی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، زبان های پیشرفته تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، مهدنسی شیمی، پزشکی، علوم کامپیوتر، شیمی، علوم تربیتی، فیزیک و نجوم  اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. دانشگاه UCC نسبت به دو دانشگاه برتر کشور ایرلند هزینه ی پایین تری را دارد که میتوان برای تحصیلات به این دانشگاه فکر کرد و شرایط لازمه برای اخذ پذیرش را فراهم کرد از مدارک حائز اهمیت مدرک زبان و سوایق زتحصیلی می باشد . لازم به ذکر است درصورت نداشتن مدارک زبان می توانند دوره های زبان مربوطه را در خاک کشور ایرلند سپری کنند سپس از آن وارد دانشگاه های ایرلند شوند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، معقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بسته اطمینان و اسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

۴. دانشگاه NUI Gal way

برترین دانشگاه شهر گالوی که چهارمین دانشگاه ایرلند هم می باشد . دانشگاه NUI Gal way در سال ۱۸۴۵ میلادی تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد و در حال حاضر درمیان ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که رتبه بندی های جهانی به فاکتور های فراوانی بستگی دارد بطور مثال رشته ی پزشکی برترین رشته ی دانشگاه می باشد که در میان۱۷۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

در حال حاضر حدود ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که ۸۸درصد در مقطع کارشناسی و ۱۲ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. آمار دانشجویان بین المللی تقریبا در راستای دانشجویان کل می باشد بصورتیکه از حدود ۲ هزار دانشجوی بین المللی ۸۳درصد در مقطع کارشناسی و ۱۷ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند. آمار و ارقام اعلام شده حاکی از آن است که معمولا دانشجویان این دانشگاه را به عنوان پلی برای مقاطع بالاتر در نظر می گیرند و پس از سپری کردن دوره های کارشناسی وارد دانشگاه دیگری می شوند.

رشته هایی همچون علوم زمین ودریا، تاریخ، تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی، جغرافیا، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، علوم تربیتی، شیمی، مهندسی الکترونیک و الکترسیته، مطالعات محیطی و ریاضی از جمله رشته های برتر دانشگاه NUI Galway می باشند در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف مستلزم پرداخت هزینه می باشند که منوط به رشته ی انتخابی هزینه ها قابل تغییر است ولی دانشجویان برای ادامه تحصیل سالیانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار دلار را باید پرداخت کنند. دانشجویان می توانند از حق کارهای هفتگی خود که از ۱۰ تا ۳۰ ساعت می باشد برای کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوید. علاقه مندان برای تحصیل در کشور ایرلند میتوانند برای بررسی شرایط و چگونگی اقدام با مشاورین موسسه آریانا پارس در ارتباط بوده و از تجارب آنان بهره مند شوند.

۵. دانشگاه DCU

بصورت معمول علاقه مندان به تحصیل در کشور ایرلند، شهر دوبلین پایتخت این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند که دانشگاه DCU در سال ۱۹۷۵ تاسیس و در سال ۱۹۸۹ میلادی بصورت با همین نام در این شهر به فعالیت خود ادامه داد و در حال حاضر در میان ۳۶۰دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که به عوامل فراوانی بستگی دارد. رشته ی زبان های پیشرفته در این دانشگاه شرایط بهتری را برای دانشجویان علاقه مند به این رشته در نظر می گیرد و در رتبه بندی جهانی در میان ۱۷۰ دانشگاه برتر دنیا واقع شده است.

در حال حاضر حدود ۹ هزار دانشجو در Dublin City University مشغول به تحصیلات می باشند که ۸۴ درصد آنان در مقطع کارشناسی و ۱۶ درصد مابقی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود ادامه می دهند. درصد postgraduate  درمیان دانشجویان بین المللی بالاتر می باشد بصورتیکه از حدود ۱۶۰۰ دانشجو ی بین المللی ۶۵ درصد در مقطع کارشناسی و ۳۵ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل می باشند.

از رشته های برتر دانشگاه DCU می توان به زبان های پیشرفته، تاریخ وو ادبیات زبان انگلیسی شیمی، علوم کامپیوتر می باشند که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. ذکر رشته های اعلامی حاکی از این نمی باشد که دانشگاه فقط ۴ رشته را ارائه می دهد بدین معناست که رشته های ذکر شده رتبه ی بهتری دارند. دانشجویان برای ادامه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه می باشند که برای مقاطع مختلف و رشته های انتخابی شرایط متفاوتی حکم فرماست . علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی حدود ۸تا ۱۰ هزار دلار و برای مقاطع بالاتر ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار سالیانه پرداخت کنند.

دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان برای ورود به دانشگاه مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند. اساتید موسسه آموزش زبان آریانا پارس می توانند راه رسیدن به بهترین نمرات نظیر آیلتس را درکمترین زمان ممکن به متقاضیان عزیز شرکت در این امتحان ارائه دهند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر