info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه اتاوا بزرگترین دانشگاه دو زبانه در دنیا است که در کانادا قرار دارد و دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی و فرانسوی در آنجا تحصیل کنند که این مزیت بسیار مهمی برای آنها محسوب می‌شود و افراد زیادی متقاضی تحصیل در آن هستند. این دانشگاه از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و جزء ده دانشگاه برتر می‌باشد و رشته های مختلفی در آن تدریس می‌شود که هر کسی با توجه به علاقه و نمره قبولی می‌تواند آن را انتخاب کند.

این دانشگاه در شهر اتاوا واقع شده و شامل ده دانشکده می‌شود که در هر یک از آن‌ها دروس به طور تخصصی با توجه به رشته دانشجویان تدریس می‌شود.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا جزء معروفترین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا است که محبوبیت زیادی دارد. این دانشگاه از بین دانشجویان با استعداد در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری گزینش می‌کند و هر کسی که از نظر علمی نمره و رتبه بالاتری داشته باشد، در این مرکز پذیرفته می‌شود و می‌تواند ادامه تحصیل دهد.

نرخ اشتغال دانشجویان این دانشگاه حدود ۹۷ درصد است، در واقع می‌توان گفت این مرکز از نظر علمی بی رقیب و ممتاز می‌باشد و تحصیل در آن آرزوی هر دانشجویی است، ولی برای ادامه تحصیل در آن باید نخبه باشید.

رنکینگ دانشگاه اتاوا

رنکینگ دانشگاه اتاوا به عوامل مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال سطح آموزش یکی از فاکتورهای تعیین کننده رنکینگ و رتبه است که دانشگاه اتاوا از این جهت بسیار غنی بوده و در زمره دانشگاه های معتبر قرار دارد. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی بی نظیر است که در زمینه های مختلف، بستر تحقیق و آزمایش را برای دانشجویان فراهم می‌کند و از این لحاظ نیز رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است.

این مرکز شامل دانشکده های مختلفی است که دانشکده حقوق آن بسیار معروف بوده و شهرت جهانی دارد. می‌توان گفت تقریبا تمام فارغ‌التحصیلان این دانشکده شغل‌های خوب و پر درآمدی دارند و اینیک امتیاز برای آن محسوب می‌شود.

رشته های موجود دانشگاه اتاوا

رشته‌ های دانشگاه اتاوا کانادا

رشته‌های موجود در دانشگاه اتاوا در تمام مقاطع تحصیلی بسیار متنوع و گوناگون هستند و همه ساله دانشجویان زیادی در این مرکز پذیرش می‌شوند.یکی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه، رشته هنر است که هنرجویان به صورت تخصصی آموزش می‌بینند و در پایان به آن‌ها مدرک بسیار معتبری اعطا می‌شود.

از دیگر رشته های موجود در این دانشگاه می توان مدیریت، پزشکی، علوم، حقوق، مهندسی و غیره را نام برد که در هر یک از آن‌ها دانشجویان زیادی تحصیل می‌کنند و از سطح آموزش بسیار بالایی بهره‌مند هستند. در واقع از نظر علم و دانش آن‌ها بی رقیب می‌باشند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه اتاوا

همان طور که اشاره شد دانشگاه اتاوا یکی از بهترین دانشگاه ها در کانادا است، اما پذیرش دانشگاه اتاوا در شرایط خاصی انجام می‌شود و این شرایط با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می‌باشد.

معدل بالا مهمترین و اصلی ترین شرط مورد نیاز برای اخذ پذیرش این دانشگاه است. در واقع افرادی پذیرفته می‌شوند که از لحاظ علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و یک نابغه محسوب می‌شوند.

علاوه بر شرط معدل، داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی و تسلط کامل به این دو زبان نیزیکی دیگر از شرایط پذیرش در این دانشگاه است که بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه اتاوا

هزینه و شهریه دانشگاه اتاوا در مقاطع مختلف، متفاوت و متغیر می‌باشد. همچنین برای تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه اتاوا باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد.

شهریه دروس عملی نسبت به دروس تئوری بیشتر است. در مقطع کارشناسی که پایین ترین مقطع تحصیلی در این مرکز است، شهریه نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کمتر است.

شهریه این دانشگاه به صورت سالانه افزایش می‌یابد و رییس دانشگاه با نظارت دولت، این افزایش قیمت را اعمال می‌کند. دانشجویان غیربومی که از خوابگاه استفاده می‌کنند، علاوه بر شهریه باید هزینه خوابگاه و غذا را نیز پرداخت کنند.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه اتاوا

در شرایط خاص بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه اتاوا به دانشجویان تعلق می‌گیرد. این بورسیه نوعی کمک مالی است که بر اساس شایستگی دانشجویان به آن‌ها تعلق می‌گیرد که این شایستگی می‌تواند در زمینه علمی، فرهنگییا هنری باشد. برای دریافت بورسیه از دانشگاه اتاوا بایدیک رزومه علمی قوی، معدل بالا، اختراع، جوایز داخلی و خارجی در زمینه های مختلف داشته باشید، در غیر این صورت بورسیه این دانشگاه به شما تعلق نمی‌گیرد.

این بورسیه دو حالت برای پرداخت شهریه برای شما را فراهم می‌سازدیا به طور کامل معاف از پرداخت آن می‌شویدیا آن را به صورت نیم بها پرداخت خواهید کرد که در هر دو صورت یک شانس برای شما محسوب خواهد شد.

دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند، در کنار تحصیل می‌توانند کار تحقیقاتی و پژوهشی نیز انجام دهند.

خوابگاه های دانشگاه اتاوا

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه اتاوا

دانشجویان غیربومی و بین المللی پذیرفته شده در دانشگاه اتاوا برای اقامت به خوابگاه نیاز دارند. خوابگاه دانشگاه اتاوا محلی بسیار مناسب برای استراحت و زندگی دانشجویان است که با پرداخت هزینه نسبتا کم می‌توانند در طول مدت تحصیل خود در آن ساکن شوند.

هزینه خوابگاه با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهد و محلی که قرار گرفته است، برای افراد متغیر است. در برخی از خوابگاه‌ها ممکن است اتاق خصوصی اجاره داده شود و در برخی دیگر ممکن است یک اتاق به چند دانشجو اجاره داده شود که هر کدام هزینه متفاوتی دارند و دانشجویان با توجه به شرایط مالی خود می‌توانند آن را انتخاب کنند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه اتاوا

تحصیل در دانشگاه اتاوا مزایا و معایبی دارد که مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است. شایدیکی از عیوب آن را بتوان سختگیری زیاد در پذیرش دانشجو نام برد، اما از مزایای دانشگاه اتاوا می توان به مدرک معتبر و مورد تایید سایر کشورها اشاره کرد، در واقع با مدرک آن در تمام شهرها و کشورها می‌توان کار کرد.

رشته های متنوع و وجود دانشکده های مختلف از دیگر ویژگی‌های این دانشگاه است که آن را به یک مرکز علمی منحصر به فرد تبدیل کرده است و افراد زیادی خواهان تحصیل در آن هستند.

فضا و محیط مناسب از دیگر مزیت‌های آن است که برای بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان مهم می‌باشد. دو زبانه بودن این دانشگاه بزرگترین امتیاز و مزیت آن محسوب می‌شود که در دانشگاه‌های دیگر وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر