info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه توبینگن

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه توبینگن یا دانشگاه ابرهاردکارلز توبینگن یکی از دانشگاه های قدیمی آلمان است که در شهر توبینگن و ایالت بادنوورتمبرگ واقع شده است و دارای رشته های متعددی چون پزشکی، علوم انسانی و طبیعی فعال است.

این دانشگاه در سال ۱۴۷۷ میلادی توسط ابرهارد ششم، گرافوورتمبرگ پایه گذاری شده است. این دانشگاه در رتبه بندی دنیا در ردیف ۱۶۹ و نهم در آلمان است.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه توبینگن

این دانشگاه یک دانشگاه تحت پوشش دولت است که در سال ۱۴۷۷ پایه گذاری شده است. در حین تاسیس دارای ۴ دانشکده بود و در شهر توبینگن قرار دارد.

این شهر در زمینه تحقیق و پژهش قدمتی دیرین دارد و همچنان فعال است. این دانشگاه با مهیا کردن شرایز پذیرش برای دانشجویان سراسر جهان به اعتبار و ارزش خود افزوده است.

این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی پژوهشی است که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است. اپلای دانشگاه توبینگن مطابق شرایط خاص بوده و هر متقاضی باید تمام شرایط ورود به این دانشگاه را داشته باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند بایستی از پیش نیازهای دانشگاه های این کشور اطلاعات کافی را کسب نمایند.

رنکینگ دانشگاه توبینگن

رتبه دانشگاه توبینگن در میان دانشگاه های معتبر جهان خوب و معتبر و قابل اعتماد است. همچنین رتبه های عالی و جهانی هم بر اعتبار و ارزشش افزوده است.

رتبه ی دهمین دانشگاه برتر آلمان در سالهای ۲۰۱۶،۲۰۱۷ ، رتبه ی ۸۹ ام جهانی در سال ۲۰۱۷ ، رتبه ی ۷۸ ام جهانی در سال ۲۰۱۶ یکی از ۲۰ دانشگاه برتر دنیا در زمینهی علوم انسانی. این چند رتبه نشان دهنده میران جذب دانشجوی این دانشگاه بوده است.

رشته‌ های موجود در دانشگاه توبینگن

این دانشگاه بزرگ دارای دانشکده های زیادی بوده که هر دانشکده بر حسب تقاضای دانشجویان رشته های خاصی را ارائه می دهد. دانشکده ی علوم دینی پروتستان، دانشکده ی علوم دینیکاتولیک،دانشکدهیحقوق،دانشکدهی پزشکی و بیمارستان هایدانشگاهی، دانشکده ی علوم انسانی، دانشکده ی علوم اقتصاد و علوم اجتماعی، دانشکده ی علوم، مرکز علوم دینی، دین اسلام که هر دانشکده رشته های خود را دارا می باشد.

از جمله این رشته ها می توان، تاریخ، تاریخ و هنر، زیست شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، جامعه شناسی، ریاضیات، بیوشیمی، شیمی، علوم اقتصادی، فیزیک، فلسفه، علوم سیاسی و مدیریت کسب و کار را نام برد.

رشته های دانشگاه توبینگن نشان دهنده این امر است که گستردگی حوزه این دانشگاه در تمامی رشته ها زیاد بوده و بر حسب رشته متقاضی و دانشجو هم زیاد خواهد بود.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه توبینگن

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه توبینگن

برای تحصیل در هر دانشگاه معتبر و معروف شرایط خاصی لازم است. دانشگاه توبینگن یکی از دانشگاه های برتر آلمان است که افراد زیادی طالب تحصیل در این دانشگاه هستند. برای پذیرش دانشگاه توبینگن هر مقطع شرایط خاصی لازم بوده و هرکس نمی تواند با هر شرطی وارد شود.

تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی یکی از شرایط اولیه است که هر دانشجو باید ان را داشته باشد. داشتن رزومه قوی و استعداد در یک زمینه خاص می تواند شرایط متقاضی را بهتر کرده و به راحتی پذیرفته شود. فرد متقاضی باید قبل از شروع هر ترم درخواست پذیرش خود را ارائه دهد و اقدام به ثبت نام نماید.

گاهی ملیت هم در پذیرش نقش دارد. هر مقطع دارای دروس پیش نیاز بوده و باید توسط دانشجو گذرانده شود. این پیش نیاز ها گاهی بر حسب ملیت هم متفاوت خواهد بود. این دانشگاه دارای برنامه درسی و تحصیلی متفاوت برای هر ملیت و دانشجو بوده و تنوع زیادی در برنامه هایش وجود دارد.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه توبینگن

هزینه یا شهریه دانشگاه توبینگن در مقاطع مختلف متفاوت بوده و شهریه ها با توجه به امکاناتی که هر مقطع ارائه می دهد، متفاوت خواهد بود. تحصیل در آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی صورت می گیرد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی آلمانی زبان رایگان بوده و بعضی از دانشکاه های انگلیسی هم رایگان هستند. دانشجویان باید در این مقطع زبان آلمانی B1 ارائه دهند و تحصیل در این مقطع دارای هزینه ثبت نام بوده و حدود ۱۰۰۰ یورو می باشد.

اگر دانشجویانی قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی دارند، باید هزینه های ان را پرداخت کنند. در مقطع کارشناسی ارشد هم دانشجویانی که کارشناسی خود را گرفته اند، می توانند بلافاصله به تحصیل خود ادامه دهند و هزینه ثبت نام را بپردازند و مدرک زبان B1 و B2 ارائه دهند.

در این مقطع دانشجویانی که از دانشگاه ها ی خصوصی استفاده میکنند،موظف به پرداخت هزینه ها هستند. تحصیل در مقطع دکترا هم رایگان بوده و افرادی که سوابق علمی خوب و درخشانی دارند، می توانند با داشتن استاد راهنمای مجرب و ارائه رزومه و اثبات توانمندی های خودشان، شرایط تحصیل را برای خودشان مهیا سازند. یکی دیگر از شروط تحصیل در این مقطع داشتن مقاله و ارائه مدرک زبانC1 است.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه توبینگن

بورسیه دانشگاه توبینگن دارای قوانین و ضوابط خاصی است که هر دانشجو یا متقاضی باید بتواند شروط لازم را کسب نماید.

کمک‌ هزینه ی خوبی به دانشجویان بورسیه تغلق گرفته و به نوعی راه تحصیل را برایشان مهیا می کند. کمک‌ هزینهٔ تحصیلی ترم هر متقاضی مطابق به خواسته ها و سرویس هایی است که دانشجو متقاضی بوده و توانایی پرداخت هزینه اش را هم داشته باشد.

بر اساس کشور محل تحصیل و اقانت دانشجویان، دانشگاه مبلغی بین ۲۵ تا ۸۰ هزار فرانک را برای پوشش هزینه‌ های تحصیلی اعلام کرده است.

کمک‌ هزینه‌ ها دو دسته هستند و نوع اول کوتاه مدت بوده و نوع دیگر هم برای تحصیل طولانی در نظر گرفته شده است. هزینه کوتاه مدت برای فارغ‌ التحصیلی دانشجویانی که قصد انجام پایان‌ نامه در خارج از کشور رادارند ، می توانند از این نوع کمک هزینه استفاده کنند.

یعنی هدف دانشگاه از حمایت چنین افرادی این است که شرایط سفر و تحقیق و مطالعه برای دانشجو مهیا گردد و هدف اقامت در خارج از کشور تحقیق روی پایان‌نامه است. کمک‌ هزینهٔ دیگری هم وجود دارد که این کمک‌ هزینه ممکن است به دانشجویان بین‌ المللی و همچنین بومی تعلق بگیرد.

این بورسیه مختص به دانشجویان برتر و نخبگان است. هدف این کمک‌ هزینهٔ تحصیلی جذب دانشجویان و نخبگان و جوانان با استعدادی است که ممکن است استعداد و نبوغ داشته باشند، ولی توان مالی مناسبی نداشته باشند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه توبینگن

خوابگاه دانشگاه توبینگن به گونه ای است که بر اساس اقامت تعریف می شوند، یعنی اقامت گاه های کوتاه مدت و یا مدت دار که هر دانشجو با توجه به مدت اقامت خود می تواند استفاده کند. گاهی هتل و یا اتاق هایی هستند که با کارت دانشجویی به دانشجویان داده می شود و تخفیف خاصی هم دارد.

گاهی اقامت های خصوصی و مجهز هم برای خانواده ها و زوج ها قرار داده شده است و هزینه هر اتاق با توجه امکاناتی که ارائه می دهد، هزینه ها هم متفات است. گاهی اتاق ها و آپارتمان های شخصی هم برای دانشجویان مجرد در نظر گرفته شده که فاقد هر گونه امکاناتی بوده و در قبال خدمات هزینه دریافت می شود.

مزایاو معایب تحصیل در دانشگاه توبینگن

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه توبینگن

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه توبینگن این است که اغلب دانشگاه های آلمان معتبر هستند و دانشگاه توبینگن هم از این دانشگاه ها بوده و مدرکش در سطح بین الملل کاربرد دارد.

هزینه های این دانشگاه ثابت بوده و هیچ هزینه اضافی در میانترم به دانشجو تحمیل نمی گردد. از دیگر مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که متقاضی یا دانشجو می تواند از فرصت های شغلی خیلی خوبی بهره مند شود.

در گذشته آلمان کشوری نزاد پرست بود و امروزه این مشکل مرتفع شده و شرایط برای پذیرش دانشجو مهیا شده و مردم این کشور در شرایط خوب اجتماعی هستند و این شرایط برای دانشجویان هم برقرار است.

از معایب دانشگاه توبینگن و اغلب دانشگاه های آلمان موضوع بروکراسی اداری است که فرد یا دانشجو باید همه کارهایش به صورت ثبت نام بوده و در جایی ثبت شود. کاغذ بازی در آلمان زیاد است و اغلب حوصله دانشجو را می برد.

دانشجویان نباید از دانشگاه انتظار داشته باشند که تمام امکانات رفاهی و تحقیقاتی به صورت کامل در اختیارشان باشد و برایشان مهیا گردد.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر