info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو (UT) کانادا یک رهبر جهانی در آموزش عالی و تحقیقات است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ میلادی دانشکده اصلی خود در سنت جورج، مرکز شهر تورنتو، انتاریو تاسیس گردید. این دانشگاه در حال حاضر آموزش کلاس جهانی را در سه مکان مختلف در کشور کانادا، میسیسگا، سنت جورج و اسکاربورو ارائه می دهد. با بیش از ۹۸۰ برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری، به بهترین مکان برای تحصیل در کانادا تبدیل شده است.

در حال حاضر در حدود ۷۶ هزار دانشجو از سراسر دنیا در دانشگاه تورنتو کانادا مشغول به تحصیل می باشند. تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کانادا بیشتر می باشد. در حال حاضر از ۲۵ هزار دانشجوی بین المللی دانشگاه تورنتو، ۷۸ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۳ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل می پردازند.

از برترین دانش آموختگان دانشگاه تورنتو می توان به پنج نخست وزیر و ۱۰ برنده جایزه نوبل اشاره کرد. همچنین دو کشف بزرگ قرن، کشف انسولین در سال ۱۹۲۱ و سلول های بنیادی در سال ۱۹۶۳ در این دانشگاه به وقوع پیوست. از همین رو با تحصیل در دانشگاه تورنتو می توان آینده روشنی را برای دانش آموختگان متصور شد. در ادامه مقاله به برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو اشاره می شود.

برترین رشته های دانشگاه تورنتو کانادا

یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو، تعدد بالای رشته های تحصیلی در این دانشگاه می باشد. دانشجویان بدون هیچ محدودیتی و به واسطه شرایط خود قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر اقدام نمایند. برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو شامل مدیریت کتابخانه، داروسازی، آموزش و رشته های مرتبط با ورزش می باشد که در رتبه بتدی جهانی در میان ۵ دانشگاه برتر دنیا جای دارند.

از دیگر رشته های دانشگاه تورنتو می توان به فیزیولوژی، علوم کامپیوتر، زبان و ادبیات انگلیسی، مردم شناسی، جغرافیا، فلسفه، زبان شناسی، تاریخ و ریاضیات اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند. از همین رو علاقه مندان به رشته های عنوان شده می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو امتحان نمایند. در جدول زیر رتبه جهانی رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو آمده است.

رشته تحصیلی رتبه در QS امتیاز
پزشکی ۱۳ ۹۰٫۵
مدیریت ۱۸ ۸۴٫۴
مهندسی معدن ۲۲ ۶۹٫۶
مهندسی تکنولوژی ۲۲ ۸۷٫۴
شیمی ۱۷ ۸۷٫۵
علوم مواد ۴۸ ۸۲

شرایط اسکان دانشجویان دانشگاه تورنتو

هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی، یکی از مهمترین نگرانی ها در محل اقامت در دانشگاه یا خارج از دانشگاه است. این انتخاب تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله هزینه، فاصله از دانشگاه، اولویت فرد و موارد دیگر قرار دارد. دانشگاه تورنتو در سه دانشگاه به دانشجویان خود گزینه های اقامت یا مسکن ارائه می دهد. دانشجویان برای اسکان در دانشگاه تورنتو قادر خواهند بود به صورت مستقل و یا اسکان دانشجویی داشته باشند.

هر کالج در دانشگاه تورنتو مجموعه ای از سالن های اقامت و سالن های غذاخوری خود را که در یک منطقه متفاوت از دانشگاه قرار گرفته اند، اداره می کند. کالج های اینیس، نیو، سنت مایکل، ترینیتی، ویکتوریا و وودزورث در حالی که بخشی از دانشکده های حرفه ای و تحصیلات تکمیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند، بیشتر خوابگاه های خود را برای دانشجویان دوره کارشناسی در دانشکده هنر و علوم ارائه می دهند. کالج مسی منحصرا برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، در حالی که کالج های ناکس و ویکلیف عمدتا دانشجویان الهیات فارغ التحصیل را در خود جای داده اند.

از آنجا که محل اقامت در دانشگاه فقط ۶،۴۰۰ دانشجو را در خود جای می دهد، دانشگاه در سال اول تحصیل فقط در مقطع کارشناسی مسکن را تضمین می کند، در حالی که اکثر دانشجویان سال های بالاتر و تحصیلات تکمیلی خارج از دانشگاه اقامت دارند. در جدول زیر نمونه ای از هزینه های زندگی در تورنتو آمده است.

ردیف اقلام میزان هزینه
۱ رستوران یک وعده غذایی ۲۰ دلار
۲ اجاره ملک ماهانه ۱۶۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار
۳ زندگی دانشجویی سالانه ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار
۴ هزینه های رفت و آمد ماهانه ۱۴۰ تا ۱۶۰ دلار
۵ هزینه های مصرفی مثل آب و برق ماهانه ۲۰۰ تا ۲۲۰ دلار

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

تحصیل در دانشگاه تورنتو مستلزم پرداخت هزینه می باشد و این مورد در خصوص دانشجویان کانادایی هم صدق می کند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی به مراتب بالاتر از دانشجویان داخلی می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو را می توان به چندین بخش دسته بندی نمود؛ هزینه های دوره های تحصیلی و هزینه های جانبی. در ادامه به هزینه های تحصیل و هزینه های جانبی موجود برای دانشجویان بین المللی اشاره می شود.

هزینه های دوره های تحصیلی

هزینه های دوره های تحصیلی متناسب با رشته تحصیلی و سال ورود تعیین می گردد و نمی توان یک هزینه واحد را برای همه دانشجویان در نظر گرفت. متوسط هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی بین ۴۷ تا ۵۷ هزار دلار و برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار در سال می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان در صورت ارائه سوابق آموزشی ایده آل قادر خواهند بود برای بورسیه های تحصیلی این دانشگاه که در ادامه به آنها اشاره می شود، اقدام نمایند. در جدول زیر متوسط هزینه های تحصیل در رشته های مختلف آمده است.

رشته تحصیلی مقطع تحصیلی دانشجویان بین المللی
رشته های مهندسی کارشناسی ۵۷ تا ۶۱ هزار دلار
رشته های مدیریتی کارشناسی ۵۷ تا ۶۷ هزار دلار
سایر رشته های تحصیلی کارشناسی ۵۵ تا ۵۷ هزار دلار
رشته های مهندسی کارشناسی ارشد ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
رشته های مدیریتی کارشناسی ارشد ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار
سایر رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد ۱۷ تا ۳۵ هزار دلار

هزینه های جانبی

به طور حتم برای اقدام و ادامه تحصیل در دانشگاه تورنتو می بایست هزینه های دیگری به همراه هزینه های تحصیل پرداخت نمود. اولین و مهم ترین هزینه پرداختی مختص به هزینه اپلیکیشن فی و یا بررسی پرونده دانشجویان می باشد. همه دانشجویان برای اخذ پذیرش می بایست این هزینه را پرداخت نمایند. سایر هزینه های جانبی دانشجویان بین المللی برای ورد به دانشگاه تورنتو به شرح زیر می باشد.

  1. هزینه های خدمات دانشجویی: ۱٫۸۳۰ دلار کانادا
  2. هزینه های بیمه درمانی دانشگاه: ۷۲۰ دلار کانادا
  3. هزینه لوازم و کتاب: ۱٫۵۰۰ دلار کانادا
  4. هزینه اپلیکیشن فی: ۱۸۰ دلار

شرایط دریافت پذیرش دانشگاه تورنتو

دانشجویان با توجه به مدارک مورد نیاز دانشگاه که در ادامه به آنها اشاره می شود، قادر خواهند بود برای اخذ پدیرش از دانشگاه تورنتو اقدام نمایند. پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی می باشد و در حدود ۴۳ درصد از درخواست های پذیرش مورد قبول قرار می گیرد. در حال حاضر در حدود ۲۴ درصد دانشگاه تورنتو را دانشجویان بین المللی تشکیل می کند. از این تعداد، دانشجویان چینی، هندی، آمریکایی و کره جنوبی بیشترین تعداد دانشجو را به خود اختصاص می دهند.

دانشجویان در صورت آماده سازی مدارک مورد نیاز باید در بازه های زمانی اعلام شده از جانب دانشگاه یا همان ددلاین اقدام نمایند. ددلاین دانشگاه برای دانشجویان داخلی و بین المللی متفاوت است. به صورت معمول ددلاین دانشگاه برای درخواست تا ۱۵ ژانویه و برای ارسال مدارک تا ۱ فوریه می باشد. پس از ارسال مدارک در بازه زمانی اعلام شده، بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه تورنتو به درخواست دانشجویان بین ۲۰ تا ۴۵ روز تخمین زده می شود.

مدارک مورد نیاز

  1. مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی: نمره ۶ و ۶٫۵ و ۷ در آزمون آیلتس برای دوره های مختلف تحصیلی
  2. سوابق تحصیلی: آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  3. رزومه: رزومه از فعالیت های صورت گرفته
  4. توصیه نامه: ۲ تا توصیه نامه از اساتید دانشگاه
  5. انگیزه نامه: دلایل فرد برای ورود به دانشگاه تورنتو

بورسیه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بورسیه های تحصیلی متعددی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. دانشجویان در صورت فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای این بورسیه های در نظر گرفته شده اقدام نمایند. بخش عمده بورسیه های دانشگاه تورنتو از بودجه عملیاتی دانشگاه و اوقاف بدست می آید. برای سال گذشته بودجه ای حدود ۲۴۷ میلیون دلار برای کمک های مالی به دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده بود. همچنین دانشجویان قادر خواهند بود برای بورسیه های استانی و دولتی برای کاهش هزینه های تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. در ادامه به برخی از نمونه های بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو اشاره می شود.

بورسیه تحصیلی انتاریو تریلیوم

بورس تحصیلی تریلیوم انتاریو ابتکاری از طرف دولت انتاریو برای کمک به دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا است. این بورسیه به مدت ۴ سال و به صورت اتوماتیک برای دانشجویان منتخب تمدید می گردد. به صورت کلی ۷۵ بورسیه به دانشگاه تورنتو تعلق دارد و دانشجویان برتر در صورت ارائه مدارک مورد نیاز امکان دریافت این بورسیه ۴۰ هزار دلاری را دارند. محدودیت رشته تحصیلی برای دریافت بورسیه تحصیلی انتاریو تریلیوم در نظر گرفته نشده است.

بورسیه تحصیلی Lester B. Pearson

برنامه بورسیه بین المللی Lester B. Pearson توسط دانشگاه تورنتو به دانشجویان بین المللی خود برای شناخت عملکرد تحصیلی، موفقیت ها و خلاقیت آنها ارائه می شود. این بورس تحصیلی به دانشجویان ورودی دوره کارشناسی دانشگاه تورنتو اعطا می گردد. دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو قادر خواهند بود برای این بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. به صورت معمول بازه های اقدام برای دریافت بورسیه تا ۱۵ ژانویه است. بورسیه Lester B. Pearson به ۳۷ دانشجوی بین المللی دوره کارشناسی دانشگاه تورنتو تعلق می گیرد. در صورت دریافت بورسیه، هزینه های تحصیل در طول ۴ سال کارشناسی رایگان می شود.

U of T Engineering International Scholar Award

دانشجویان دوره کارشناسی رشته های مهندسی دانشگاه تورنتو در صورت کسب نمرات ایده آل در این دانشگاه قادر خواهند بود برای این بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. این بورسیه با مقدار ۲۰ هزار دلار و برای ۴ سال به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. دانشجویان در صورت اخذ این بورسیه بخش اعظمی از هزینه های خود را پوشش می دهند.

بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو

دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دترا علاقه مند به تحصیل در دانشگاه تورتو می توانند برای بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو اقدام نمایند. این بورسیه به مبلغ ۱۵ هزار دلار سالانه به ۲۲ دانشجو برتر درخواست کننده تعلق می گیرد. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد به به مدت ۲ سال و برای دانشجویان دکتری به مدت ۴ سال تمدید می شود.

مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه کشور کانادا و در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. یکی از برترین مزایای تحصیل در این دانشگاه، ارائه دروس به زبان انگلیسی می باشد. از همین رو دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه تورنتو امتحان نمایند. همچنین شهر تورنتو به عنوان یکی از امن ترین شهرهای کانادا به حساب می آید و رضایت مندی دانشجویان در این شهر بسیار بالا می باشد. در ادامه به سایر مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو اشاره می شود.

رتبه های بالا دانشگاه

دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کشور کانادا شناخته می شود. در حال حاضر در سایت های رتبه بندی جهانی، این دانشگاه در رتبه ۲۵ قرار دارد. شش معیار در این رتبه بندی تاثیر گذار می باشند؛ اعتبار دانشگاه، اعتبار در میان کارفرما، نسبت دانشکده به دانشجو، رضایت دانشجویان بین المللی و … . تحصیل در دانشگاه تورنتو این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا با بهترین کیفیت های آموزشی در یک دانشگاه سطح بالا تجربه نمایند.

ورود به بازار کار

با توجه به قوانین کشور کانادا، دانشجویان پس از اتمام تحصیل قادر خواهند بود تا ۲ الی ۳ سال با ویزای جستجوی کار در ایین کشور حضور داشته باشند و در صورت پیدا کردن کار، ویزای خود را به ویزای کار تبدیل نمایند. درصد بالای ورود به کار دانشجویان دانشگاه تورنتو سبب می گردد تا بسیاری از دانشجویان برای ارتقا شانس خود برای ورود به بازار کار، این دانشگاه را به عنوان هدفی ایده آل انتخاب نمایند. در رتبه بندی سایت QS این دانشگاه در جایگاه شانزدهم دنیا از حیث ورود به کار قرار دارد.

زندگی در یک شهر ایده آل

تورنتو شهری عالی است که طیف گسترده ای از مردم را به خود جلب می کند و همین امر باعث ایجاد محله های متنوع شده است. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید با مردم محلی و افراد دیگر از قومیت های مختلف دوست شوید. خود را در معرض فرهنگ ها، سنت ها و دیدگاه های مختلف قرار دهید. نه تنها در داخل کلاسهای دانشگاه خود خواهید آموخت، بلکه این شهر می تواند یک مرکز دانش عظیم برای شما باشد. از همین رو شهر تورنتو مهاجر پذیر می باشد و دانشجویان به راحتی می توانند در این شهر زندگی کنند. با توجه به شرایط این شهر، دسترسی به تمامی امکانات به راحتی صورت می گیرد.

نتیجه گیری

با توجه به تعدد بالای رشته های تحصیلی، فرصت های بیشمار کاری پس از تحصیل و در حین تحصیل، رتبه های بالای علمی دانشگاه و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه تورنتو همگی سبب می گردد تا این دانشگاه به عنوان یک هدف ایده آل برای ادامه تحصیل انتخاب شود. این دانشگاه با بورسیه های قابل ارائه برای دانشجویان بین المللی شرایط تحصیل و میزان هزینه های قابل پرداخت را تسهیل می بخشد.

سوالات و نظرات خود را درباره دانشگاه تورنتو کانادا از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید و همچنین برای بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس به صورت رایگان در ارتباط باشید و از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر