info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه ساسکاچوان کانادا یکی از دانشگاه های شناخته شده در کشور کانادا می باشد. این دانشگاه در شهر ساسکاتون و در ایالت ساسکاچوان قرار دارد و مهم ترین دانشگاه این شهر می باشد. دانشگاه ساسکاچوان جزو دانشگاه های دولتی است که هم دارای دانشجویان بین المللیو هم دانشجویان داخلی می باشد. سالانه تعداد زیادی از دانشجویانی که علاقمند به ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند، درخواست خود را به ثبت رسانده و در صورتی که شرایط قابل قبول را دارا باشند، این دانشگاه به آنها پذیرش می دهد و می توانند با استفاده از ویزای تحصیلی در کانادا اقامت کنند .

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان کجاست؟ شاید این سوال در ذهن بسیاری از افراد ایجادشود، زیرا که ساسکاچوان نام آشنایی در کشور ما نیست و کمتر کسی با آن آشنا می باشد. ساسکاچوان یکی از استان های کشور کانادا می باشد که دارای مساحتی بالغ بر ۶۵۲٬۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد.

بزرگ ترین استان این شهر، ساسکاتون است و رجاینا مرکز آن می باشد. دانشگاه ساسکاچوان اصلی ترین مرکز علمی این استان است که در سال ۱۹۰۷ فعالیت خود را شروع کرد. این دانشگاه هم اکنون دارای سه پردیس می باشد که عبارت هستند از :

۱ ) پردیس ساسکاتون

۲ ) پردیس رجینا

۳ ) پردیس شاهزاده آلبرت

در این دانشگاه رشته های مختلفی در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و … ارائه می شود .

رنکینگ دانشگاه ساسکاچوان

رنکینگ دانشگاه ساسکاچوان طبق رتبه بندی وبسایت ها و موسسه های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی طبق وبسایت معتبردانشگاهبر اساس QS در رتبه ۱۸ ام از دانشگاه های کشور کانادا قرار دارد و همچنین رتبه جهانی آن نیز ۴۶۵ است .

رشته های دانشگاه ساسکاچوان کانادا

رشته های دانشگاه ساسکاچوان دارای تنوع بالایی می باشند، به گونه ای که می توان گفت تقریبا بیشتر رشته های شناخته شده در این دانشگاه پوشش داده شده اند. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم این دانشگاه دارای سه پردیس می باشد که در آن دانشکده های مختلفی وجود دارد که در هر کدام رشته های مختلفی تدریس می شود. برخی از مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ ) دانشکده‌ ی کشاورزی و منابع زیستی : در دانشکده رشته های مربوط به محیط زیست و کشاورزی همانند رشته های مهندسی و اقتصاد کشاورزی ، علوم محیطی ، علوم باغبانی ، علوم زیستی و حیوانات و … وجود دارد.

۲ ) دانشکده هنر و علوم : در این دانشکده بیش از ۷۰ رشته ارائه می شود که مهم ترین آنها عبارت است از ریاضیات کاربردی ، علوم کامپیوتر ، جامعه شناسی ، زبان‌های مدرن ، موسیقی ، مطالعات زنان و … .

۳ ) دانشکده تجارت ادوارز : در این دانشکده رشته های مرتبط با تجارت تدریس می شود .

۴ ) دانشکده مهندسی : تقریبا تمامی رشته های مهندسی در این دانشکده پوشش داده شده است، همانند مهندسی برق ، عمران ، معماری ، مکانیک و … .

۵ ) دانشکده پزشکی و دندان پزشکی

۶ ) دانشکده حقوق

پذیرش از دانشگاه ساسکاچوان

شرایط پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان کانادا

برای دریافت پذیرش از دانشگاه ساسکاچوان شما باید که شرایط قابل قبول را داشته باشید، مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ )‌ داشتن مدارک معتبر از پایان یافتن دبیرستان یا پیش دانشگاهی در رشته متناسب. همچنین باید ریزنمرات را نیز به همراه داشته باشید، البته اگر بخواهید برای مقطع تکمیلی درخواست دهید باید که مدرک مقطع قبل را داشته باشید .

۲ ) مهارت در زبان انگلیسی و داشتن آیلتس با حداقل نمره قابل قبول که معمولا ۶.۵ است .

۳ )‌ تمکن مالی

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه ساسکاچوان

شهریه دانشگاه ساسکاچوان بسته به رشته هایی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید متفاوت است، به طور کلی شهریه این دانشگاه در سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲ به میزان سه تا پنج درصد افزایش پیدا کرده است و به صورت میانگین بین ۶ هزار تا ۱۷ هزار دلار متغیر است .

علاوه بر شهریهتحصیلی باید که دانشجو مقدار ۸۵۰ دلار را برای خدمات درمانی ،‌ بیمه و … نیز پرداخت کند .

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان

بورسیه دانشگاه ساسکاچوان به افرادی که شرایط مورد نیاز را به صورت کامل دارا باشند، تعلق می گیرد. بورسیه دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام دارای ویژگی های خاص می باشند. بیشتر افرادی که میخواهند با استفاده از بورسیه وارد این دانشگاه شوند، می توانند از بورسیه‌ های مربوط به دانشجویان جدیدالورود استفاده کنند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساسکاچوان

استفاده از خوابگاه دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویانی که از شهر های دیگر برای تحصیل به ساسکاچوان آمده اند، پیشنهاد می شود ، زیرا که می تواند هزینه های زندگی آنها را به صورت زیادی کاهش دهد .

همچنین خوابگاه های این دانشگاه نیز از شرایط خوبی برخوردار است و مناسب برای زندگی دانشجویی است. شما زمانی که ثبت نام را انجام میدهید در صورتی که می خواهید خوابگاه دریافت کنید، باید که درخواست خود را برای خوابگاه نیز به ثبت برسانید .

مزایای تحصیل در ساسکاچوان

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان

در صورتی که شما از این دانشگاه پذیرش بگیرید و با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، خانواده شما نیز می توانند اقامت دریافت کنند .

دانشجویان این دانشگاه می توانند که در زمان تحصیل خود به اندازه تعیین شده برای تامین مخارج خود کار کنند .

این دانشگاه دارای محیط بسیار فعال می باشد و یک موقعیت خوب برای کسب علم و انجام کار های تحقیقاتی برای افراد می باشد.

این دانشگاه دارای خوابگاه های خوبی می باشد که می توانید در طی اقامت خود از آنها استفاده کنید .

مهم ترین عیب این دانشگاه برای تحصیل در کانادا نیز شهریه به نسبت بالای آن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر