info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ موضوعی است که قصد بررسی اجمالی آن را داریم اما ابتدا بهتر است کمی راجع به آلمان و شرایط کلی تحصیل در آلمان اطلاعات کسب کنیم، بعد از آن دانشگاه فرایبورگ را در یک نمای کلی توصیف و نقد خواهیم کرد .

آلمان کشوری پیشرفته و با ثبات است، سطح تحصیلات در چنین کشوری نیازی به ارزیابی ندارد.کاملا واضح است که سطح علمی دانشگاه ها استاندارد های بالایی دارد، به طور کلی دو رویکرد اصلی برای تحصیل در آلمان وجود دارد، رویکرد اول تحصیل در دوره لیسانس و تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) و رویکرد دوم تحصیلات تعاملی که تحت عنوان برنامه‌های مطالعاتی دوگانه یا همان اوسبیلدونگ شناخته میشود .

دانشگاه ها نیز بر طبق همین دو رویکرد تحصیلی برنامه های آموزشی خود را پیش میبرند.

در تایید انواع دوره های تحصیلی در آلمان خوب است بدانید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور نیز در همین طبقه بندی فعالیت میکنند.

دانشگاه های تحصیلات تکمیلی خود دو گروه علوم پایه و علوم کاربردی را شامل میشوند و تحصیلات تعاملی شامل دانشگاه های هنر و موسیقی و موسسات آموزشی اوسبیلدونگ است.

این مرکز آموزشی بارها به عنوان بهترین دانشگاه کشور آلمان انتخاب شده است و حتی در مسابقات بسیاری بابت ارائه مقالات و تحقیقات معتبر جایزه دریافت کرده است اما مشخصا تحصیل و اخذ پذیرش دانشگاه فرایبورگ کار چندان ساده ای نیست.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه فرایبورگ آلمان

معرفی دانشگاه فرایبورگ ممکن است به نظر کار ساده ای باشد اما در حقیقت اینطور نیست. معرفی دانشگاه فرایبورگ اگر فقط بر اساس رویکرد شرایط پذیرش این دانشگاه باشد باعث میشود تصمیم گیری با وجود اطلاعات ناقص و پراکنده برایتان سخت شود و در نتیجه با شکست مواجه شوید، بنابراین فارغ از شرایط پذیرش این دانشگاه ابتدا بهتر است اطلاعات کلی در مورد دانشگاه فرایبورگ داشته باشید.

برای معرفی دانشگاه فرایبورگ باید بگوییم این دانشگاه از بهترین مراکز آموزش عالی کشور آلمان به شمار میرود که بیشتر از بیست هزار دانشجوی فعال دارد که همه فارغ از رشته تحصیلی ای که دارند، در محیطی خلاق و پویا در حال آموزش هستند.

در واقع وجود حدود صد و پنجاه رشته تحصیلی و یازده دانشکده فعال و محیطی با مدرن ترین استاندارد ها و متدهای آموزشی عبارتی است که تا حدودی حق مطلب را برای معرفی دانشگاه فرایبورگ ادا میکند.

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ

رتبه دانشگاه فرایبورگ در بین دانشگاه های کشور آلمان رتبه بالایی است. همچنین رنکینگ جهانی دانشگاه فرایبورگ نیز عدد چشمگیری است. وبسایت های رتبه بندی معتبر همچون وبسایتQS و یا تایمز و حتیShanghai رتبه دانشگاه فرایبورگ را عددی زیر دویست اعلام کرده اند .

رتبه بندی کشوری این دانشگاه نیز در اکثر سالهای دهه اخیر عددی زیر۱۰ بوده است، البته که رتبه دانشگاه فرایبورگ و رنکینگ جهانی آن باعث میشود بسیاری از علاقمندان به تحصیل رویای ادامه تحصیل و پذیرش در این دانشگاه را در سر بپرورانند، اما مسلما برای تبدیل این رویابه واقعیت و تحصیل در این دانشگاه باید سطح سواد و معلومات خود را در حد رتبه دانشگاه فرایبورگ بالا ببرند تا بتوانند علاوه بر پشت سر گذاشتن مراحل پذیرش، در این دانشگاه ماندگار شوند و تحصیلات خود را به پایان برسانند.

رشته‌ های موجود در دانشگاه فرایبورگ

رشته های دانشگاه فرایبورگ آلمان بسیار طیف وسیعی دارد و بسیار متنوع است، اما موضوع قابل توجه این است که این دانشگاه نیز مانند هر مرکز آموزشی دیگری در آموزش برخی رشته ها قوی تر از برخی دیگر عمل میکند. یازده دانشکده این دانشگاه باعث شده رشته های دانشگاه فرایبورگ آلمان در طیف وسیعی از رشته های علوم انسانی ، علوم تجربی و پزشکی، پیراپزشکی و علوم مهندسی را در بر گیرد .

یازده دانشکده اصلی دانشگاه فرایبورگ عبارت است از دانشکده علوم دینی و الهیات، دانشکده حقوق که جزو علوم انسانی دسته بندی میشود، دانشکده علوم اقتصادی ، علوم رفتار شناسی که رشته هایی بین تحربی و انسانی را شامل میشود، پزشکی ، زبان شناسی، علوم پایه انسانی، ریاضی فیزیک، شیمی و داروسازی،زیست شناسی محیط و منابع طبیعی و دانشکده فنی مهندسی و..

همه این دانشکده ها سالانه صدها نفر را آموزش و روانه جامعه کاری آلمان میکنند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه فرایبورگ

شرایط پذیرش در دانشگاه فرایبورگ مسلما شرایط ساده ای نیست. با توجه به درجه علمی این دانشگاه، شرایط پذیرش در آن استانداردهای بالایی می‌طلبد، اما این موضوع دلیل بر این نیست که پذیرش این دانشگاه غیر ممکن به نظر برسد، به عبارت دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه فرایبورگ هر اندازه هم که سخت باشد ارزش بررسی و تلاش خواهد داشت.

مدرک ابیتورAbitur آلمان و یا مدرک بین المللیDiplôme du Baccalauréat مدارک دوره متوسطه دو مورد از اصلی ترین مدارکی است که برای پذیرش در این دانشگاه به آن نیاز دارید.

اما موضوع به همین سادگی ها نیست، مدارک دوره متوسطه برخی کشورها مورد تایید دولت آلمان نیست، در این صورت فرد مجبور به گذراندن دوره موسوم به Studienkolleg خواهد بود.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه فرایبورگ

شهریه دانشگاه فرایبورگ و هزینه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه فرایبورگ متاسفانه برای افراد غیر اروپایی رایگان نیست و این موضوع از ضعف های اکثر مراکز آموزشی معتبر اروپا می‌باشد و مشخصا مختص دانشگاه فرایبورگ نیست، اما دانشگاه فرایبورگ در میان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اروپا در دسته ی ارزان قیمت ترین ها قرار میگیرد.

این دانشگاه برای هر ترم دانشجویان هزینه ای کمتر از دویستیورو دریافت میکند که این مبلغ با تقریب بسیار کمی نزدیک به صفر محسوب میشود. اینکه شهریه دانشگاه فرایبورگ نزدیک به صفر است، البته که دلیل موجهی دارد و آن هم این است که جذب نخبه های علمی و آموزش آنها به دلایل مالی برای کشور آلمان متوقف نشود ، در حقیقت از نظر مقامات کشور آلمان اگر شما سطح علمی بالایی دارید اما پول ندارید، دلیل نمیشود از تحصیل در یک دانشگاه معتبر اروپایی محروم باشید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فرایبورگ

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه فرایبورگ

بورسیه دانشگاه فرایبورگ امکان دیگری است که این دانشگاه برای افراد لایق در نظر میگیرد، البته که اگر قرار باشد بورسیه دانشگاه فرایبورگ را دریافت کنید، باید از نظر مقامات دانشگاه واجد شرایط تشخیص داده شوید.

دو مورد از مهمترین بورسیه های دانشگاه فرایبورگ، بورسیه ای موسوم به Deutschlandstipendium است که به تمام دانشجویان با استعداد پرداخت میشود و دیگری بورسیه تحقیقات خارج از کشور است که برای دانشجویانی استفاده میشود که طرح تحقیقاتی پذیرفته شده ای داشته باشند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه فرایبورگ

خوابگاه دانشگاه فرایبورگ نیز در لیست امکاناتی است که این دانشگاه برای دانشجویان غیر بومی ارائه میدهد.

این دانشگاه معتبر حدود چهار هزار اقامتگاه در پانزده خوابگاه مختلف را با شرایط ساده و قیمت پایین هر سال در اختیار دانشجویان خود قرار میدهد. خوابگاه دانشگاه فرایبورگ در بین افرادی که تجربه اقامت در آن را داشته اند، به داشتن محیط دوستانه و امکانات استاندارد معروف است.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

فرایبورگ آلمان جزو شهرهای دارای اصالت و قدمت است. تحصیل در فرایبورگ آلمان مثل هر دانشگاه دیگری مزایا و معایبی دارد و در مطلبی که مطالعه کردید سعی کردیم شرایط دانشگاه فرایبورگ آلمان را طوری بیان کنیم که بتوانید به دور از هر گونه جهت گیری مزایا و معایب تحصیل در این دانشگاه را درک کنید اما اکنون فقط به بیانیکی از معایب تحصیل در دانشگاه فرایبورگ آلمان بسنده میکنیم و آن لزوم تسلط به زبان آلمانی برای اکثر رشته هاست که باعث میشود بسیاری از افراد لایق، صرفا به خاطر ضعف در زبان آلمانی از تحصیل در این دانشگاه معتبر محروم شوند.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر