info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه مونترال کانادا یکی از بهترین دانشگاه های مهاجرپذیر است که با توجه به سطح علمی بالایی که دارد، دانشجویان زیادی قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند و سالانه تعداد افراد زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام می کنند، البته توجه داشته باشید که پذیرش در این دانشگاه کار راحتی نیست، در ادامه ویژگی ها و شرایط پذیرش در این دانشگاه را بیان می کنیم.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال کبک کانادا جزء دانشگاه های دولتی است و در شهر مونترال کانادا و استان کبک قرار دارد. این دانشگاه جزء ۹ دانشگاه موجود در کبک است. در این دانشگاه بیشتر به زبان فرانسوی تدریس می شود و یک دانشگاه فرانسوی زبان است، اما زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه مهم است.

این دانشگاه در سال ۱۹۶۹ توسط دولت کانادا تاسیس شد.

رنکینگ دانشگاه مونترال

رنکینگ دانشگاه مونترال کانادا بر اساس میزان دستاوردهای ثبت شده علمی دانشجویان و اساتید و توجه به فضای آموزشی دانشگاه و اعتبار بین المللی دانشگاه تعیین می شود. دانشگاه مونترال کانادا یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است، به طوری که جزء ۵ دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است و همچنین دارای رتبه دهم در بین دانشگاه های جهان در مقطع تحصیلات تکمیلی و آموزش عالی است.

اگر می خواهید رنکینگ دانشگاه مونترال کانادا را بدانید، باید بگوییم دارای رتبه ۱۱۸در جهان است و بر اساس رده بندی times در رتبه ۸۵ قرار گرفته است.

دانشگاه مونترال کانادا در رشته هایی مانند داروسازی رتبه ۴۸ را دارد.

رشته‌ های موجود در دانشگاه مونترال

  • رشته های دانشگاه مونترال کانادا عبارت است از:
  • رشته های پزشکی نظیر دندان پزشکی، دامپزشکی، پزشکی، بینایی سنجی، داروسازی، دارو شناسی، پرستاری و..
  • رشته های مهندسی نظیر کامپیوتر، مکانیک، برق، عمران و..
  • رشته های هنری نظیر موسیقی و همچنین دارای رشته های دیگر نظیرحرکت شناسی، حقوق وغیره است.

شرایط پذیرش دانشگاه مونترال

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مونترال

هر دانشگاهی برای پذیرش شرایط خاص خود را دارد، از جمله شرایط پذیرش دانشگاه مونترال کانادا می توان به این اشاره کرد که حتما باید به زبان فرانسه و انگلیسی مسلط باشید و در آزمون زبان فرانسه شرکت کنید.برای دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس می توان به داشتن ریز نمرات و رزومه تحصیلی ، کپی پاسپورت، داشتن کپی مدارک شناسایی و معرفی نامه اشاره کرد.

البته این شرایط برای مقطع فوق لیسانس و دکتری کمی سخت تر از مقطع لیسانس است. برای فوق لیسانس علاوه بر کپی مدارک شناسایی، پاسپورت، ریز نمرات تحصیلی و سوابق تحصیلی به علاوه کپی مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس، معدل GPA با نمره ۳ و معرفی نامه از اساتید نیاز است، اما این شرایط برای مقطع دکتری پیچیده تر و سخت تر است، به طوری که ۱۲ شرط وجود دارد و دانشجو باید آنها را فراهم کند.

 

برای مقطع دکتری باید کپی مدارک شناسایی و پاسپورت و سوابق تحصیلی،مدارک و مدرک فوق لیسانس و پایان نامه نیاز است و معدل GPA باید بالای۳.۳ باشد و علاوه بر اینها باید خلاصه ای به اندازه تقریبا۵۰۰ کلمه از پایان نامه ای که قصد دارید بنویسید، ارائه دهید.

اگر می خواهید تا با تحصیل شما در این دانشگاه موافقت شود، باید تمام شرط های آن را بپذیرید و باید مدارکی که از شما می خواهند، کامل باشد. در صورت ناقصی مدارک و نپذیرفتن شروط آنها با درخواست شما موافقت نمی شود‌.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه مونترال

هزینه دانشگاه مونترال کانادا براساس مقطع تحصیلی شما و رشته تان و حتی اینکه اهل کشور کانادا هستیدیا خیر، تعیین خواهد شد و تفاوت هایی خواهد داشت. اما اگر بخواهید مبلغی تقریبی از این هزینه ها را برآورد کنید، می توان گفت مبلغی از این هزینه به شهریه دانشجو برمیگردد که این شهریه بر اساس تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم و مقطع تحصیلی محاسبه می شود.

این مبلغ برای دانشجویان کارشناسی تقریباً برابر۹۱۰۰ دلار کانادا است وبرای کارشناسی ارشد چیزی برابر ۸۱۸۶ و برای دانشجویان مقطع دکترا برابر ۷۳۴۸ است.

علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های دیگری از قبیل اجاره خانه (در صورتی که در خوابگاه نباشید)، هزینه خورد و خوراک، تاکسی، همچنین هزینه های پوشاک، هزینه های درمانی و غیره است.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه مونترال

یکی از روش هایی که به شما در پرداخت هزینه های تحصیلتان کمک می کند، دریافت بورسیه است که این بورسیه بیشتر شامل حال دانشجویان بین المللی می شود. همچنین در بیشتر مواقع به دانشجویانی که دارای سابقه علمی و نمره های بالایی هستند، تعلق می گیرد.

میزان بورسیه دانشگاه مونترال کانادا به معدل دانشجو بر می گردد که هرچه این معدل بالا تر باشد، مبلغ این بورسیه بیشتر است، به عنوان مثال دانشجویان سطح A مبلغ خیلی بیشتری بورسیه نسبت به سطح C دریافت می کنند. بعضی از این بورسیه ها باعث کم شدن شهریه میشوند، در صورتی که بعضی از آنها به صورت مبلغ های ماهانه هستند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه مونترال

یکی از مزیت های دانشگاه مونترال، خوابگاه های آن است. برای زندگی در خوابگاه دانشگاه مونترال باید ماهانه مبلغی حدود۴۵۰ دلار بدهید، اما اگر بخواهید از امکانات بیشتر خوابگاه نظیر اتاق کار یا اتاق مطالعه جداگانه استفاده کنید، باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید، اما گاهی ممکن است لازم باشد هزینه های آب، برق و سیستم گرمایشی را نیز پرداخت کنید.

از مزیت های زندگی در خوابگاه این است که باعث می شود تا با دیگر دانشجویان نیز ارتباط برقرار کنید و همچنین می توانید از وسیله نقلیه دانشگاه نیز استفاده کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه مونترال

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه مونترال

قبل از اپلایدر دانشگاه مونترال بهتر است مزایا و معایب تحصیل در این کشور را بررسی کنید تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.اولین مزایای تحصیل در مونترال کانادا این است که شما زبان انگلیسی را یاد می گیرید. دانستن زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بعدا بتوانید در کشورهای زیادی مشغول به کار شوید واینکه دانشگاه مونترال کانادا جزء دانشگاه های معتبر جهان است و دارای مدرک معتبری است.

از دیگر مزیت های تحصیل در دانشگاه مونترال می توان به محیط امن و مهاجرپذیری که دارد، اشاره کرد. این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد تا در کنار تحصیل، کار پاره وقت نیز انجام دهند، به طوری که هر دانشجو می تواند حدود ۲۰ ساعت در هفته کار کند و همچنین برای همراه دانشجو اجازه کار فول تایم را می دهد که این همراه باید جزء اعضای درجه یک خانواده دانشجو باشد.

بعداز اتمام تحصیل در کانادا به شما اقامت این کشور داده می شود. اما این دانشگاه در کنار مزایا معایبی نیز دارد، از جمله معایب آن می توان به هزینه های بالا و شهریه دانشگاه اشاره کرد. یکی دیگر از معایب تحصیل در کانادا وجود محدودیت سنی است، به عنوان مثال شخص نباید بیش از ۲۳ سال برای تحصیل در مقطع لیسانس داشته باشد و برای فوق باید سن آن زیر۳۲ باشد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر