info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه های برتر آلمان در رشته مهندسی برق

دانشگاه های برتر آلمان در رشته مهندسی برق

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه های معتبری در کشور آلمان وجود دارد که در رشته های مختلف مخصوصا رشته مهندسی برق دانشجو می پذیرد. سالانه دانشجویان زیادی جهت ادامه تحصیل کشور آلمان را انتخاب می کنند و به این کشور وارد می شوند. در حال حاضر مهاجرت تحصیلی آلمان در رشته مهندسی زیاد شده است. این کشور میزبان دانشجویان خارجی در رشته برق در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. علاوه بر اینکه آلمان دارای شرایط تحصیلی عالی می باشد دارای سطح زندگی عالی می باشد.رشته مهندسی برق در دانشگاه های این کشور شامل حوزه های فرعی مانند برق مخابرات؛ قدرت؛ سیستم های کنترل؛ پردازش سیگنال و…. می باشد.

دانشگاه های کشور آلمان علاوه بر رشته های پزشکی؛ در رشته های مهندسی برق در سطح جهان دارای رتبه بالایی هستند.

مهندسی برق زیرمجموعه مهندسی است که در مورد الکتریسیته؛ الکترونیک  و الکترومغناطیسی کاربرد دارد.دروس مربوط به رشته مهندسی در اغلب دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی تدریس می شود ولی برخی دیگر از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

دانشگاه های برتر در آلمان

دانشجویان خارجی با هدف تحصیل در آلمان می آیند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.در ادامه دانشگاه های معتبر و برتر کشور آلمان در رشته مهندسی برق را عنوان می کنیم و توضیح مربوطه را خواهیم داد تا قبل از اقدام به مهاجرت با این دانشگاه ها آشنا شوید

دانشگاه TU DARMSTADT

این دانشگاه یک دانشگاه فن آوری است که نقش مهمی در میان سایر دانشگاه های آلمان دارد

این دانشگاه در سطح بین المللی دستاوردهای ارزنده ای در زمینه مهندسی؛ علوم سیاسی و کامپیوتر  داشته است.دانشجویان رشته برق بیشتر پروژه های عملی کار می کنند و در سال پایانی تحصیل دانشجویان بایستی پایان نامه ارایه بدهند که موجب خلاقیت می شود.

دانشگاه TU KAISSERLAUTERN

این دانشگاه در سال ۱۹۷۰تاسیس شد.در این دانشگاه ۱۴.۲۰۰دانشجو تحصیل می کنند در این دانشگاه ۱۲رشته مختلف وجود دارد که هر دانشجو با توجه به علاقه خود اقدام به ادامه تحصیل در این دانشگاه می نماید.رشته های مهندسی برق و کامپیوتر به شکل دو رشته مجزا در دانشگاه کایزرسلاترن تدریس می شود.دوره کارشناسی رشته مهندسی برق در این دانشگاه چهار ترم می باشد

دانشگاه TU MUNICH

دانشگاه مونیخ یکی از دانشگاه های اروپا به شمار می رود. همکاری موثر بین موسسه های علمی و شرکت ها و سایر دانشگاه ها در کل جهان موجب ایجاد یک محیط بین المللی در دانشگاه مونیخ شده است. کارشناسی مهندسی برق به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول که شامل چهار ترم می باشد. در این چهار ترم اصول اساسی مانند مهندسی برق ۲۸واحد؛ ریاضیات ۳۲واحد؛ فیزیک ۲۴واحد؛ فن آوری اطلاعات ۱۶واحد و سیگنال و سیستم ها۲۰ واحد تدریس می شود

و در بخش دوم در ترم پنجم و ششم دروس مهندسی علمی ۱۲واحد؛ پایان نامه کارشناسی ۱۲ واحد؛ ماژول های پیشرفته فردی۳۰ واحد و مهارت نرم افزاری که ۶ واحد می باشد تدریس می گردد.

دانشگاه TU MUNICH

دانشگاه RWTH AACHEN

این دانشگاه در سال ۱۸۸۰ تاسیس شد و دارای ۹ دانشکده می باشد. تمرکز دانشجویان روی ریاضیات؛ کامپیوتر و مقدمات مهندسی می باشد. درس ریاضی چالش برانگیز هست تا بدین صورت یادگیری دانشجویان تقویت شود.

با توجه به معرفی دانشگاه های برتر آلمان در رشته مهندسی برق؛ شما بهتر می توانید جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان تصمیم بگیرید و مقدمات ورود به این کشور را فراهم آورید. این دانشگاه ها در سطح جهان دارای رتبه های بالایی هستند و امکان موفق شدن شما در شغل مورد نظرتان را ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر