info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دانشگاه کلگری کانادا بی شک برای همه افرادی که رویای تحصیل در کانادا را دارند، نامی آشناست، اما این متن مخاطب افرادی است که قصد دارند اطلاعات جزئی و مختصری راجع به این دانشگاه داشته باشند. دانشگاه کلگری کانادا، دانشگاه معتبری است در استان آلبرتا و همانطور که از نام آن کاملا واضح است، در شهر کلگری واقع شده است.

دانشگاه کلگری کانادا یک دانشگاه دولتی با رده علمی بالا است که تحصیل در آن میتواند ایده آل جذابی برای هر فرد علاقمند به تحصیل باشد.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه کلگری

شهر کلگری بی شک رویای ایده آل تمام کسانی است که میل به پرواز و پیشرفت دارند . با بررسییک سری اطلاعات کلی در مورد دانشگاه کلگری به راحتی متوجه میشوید که این دانشگاه بیشتر شبیه برخی از مراکز تحقیقاتی و پژوهش است تا یک دانشگاه در حصار چهار چوب ها.

حتی در جزئیات ساختمان ها و دانشکده ها به وضوح این حقیقت نمایان است، نمای تمام شیشه ساختمان مرکزی دانشگاه، دانشکده هایی با مبلمان تعامل گرا و.. همه اینها به ما این پیام را میدهد که تحصیل در دانشگاه کلگری از شما یک متخصص در رشته مورد علاقه تان خواهد ساخت.

رنکینگ دانشگاه کلگری

رتبه دانشگاه کلگری کانادا در سطح جهانی ۲۳۳ است . همانطور که از رنکینگ دانشگاه کلگری مشخص است، این دانشگاه یک مرکز تحصیلی سطح بالا است. این دانشگاه دولتی در سال هزار و نهصد و چهل و چهار به عنوان یکی از دانشکده های دانشگاه آلبرتا تاسیس شد، اما در سال هزار و نهصد و شصت به عنوان یک دانشگاه مستقل اعلام هویت کرد و این اعلام هویت، نقطه عطفی برای پیشرفت روزافزون این دانشگاه بود.

بالا بودن رنکینگ و رتبه دانشگاه کلگری کانادا بی دلیل نیست. این موضوع مشخصا به شیوه تحصیل و نوع نگرش هیئت علمی این دانشگاه باز میگردد.

رنکینگ دانشگاه کلگری

رشته‌ های دانشگاه کلگری کانادا

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه کلگری بسیار متنوع است. این دانشگاه پنج پردیس جداگانه دارد که هر کدام گروهی از رشته های تحصیلی را شامل میشوند .

پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر قرار گرفته و منظره جذابی از کوه های راکی دارد. پردیس Spy Hill در سال هزار و نهصد و هفتاد در شمال غربی شهر ساخته شد و هدف از تاسیس آن، گسترش فعالیت تحقیقات کشاورزی و حیوانات بود. در میان رشته‌هایتحصیلی دانشگاه کلگری رشته های دانشکده پزشکی نیز در پردیس Foothills متمرکز هستند. این پردیس دانشگاهی در سال هزار و نهصد و هفتاد و پنج فعالیت خود را آغاز کرد .

ضمن اینکه بیمارستان دانشگاه نیز در همین پردیس قرار گرفته است.

این دانشگاه یک پردیس بین‌الملل نیز در کشور قطر دارد که تاسیس آن به سال دوهزار و هفت میلادی باز میگردد و هدف آن ارتقا سطح دانش رشته های پیراپزشکی و مشخصا پرستاری در خاور میانه است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه کلگری

شرایط پذیرش دانشگاه کلگری موضوع مهمی است که در ابتدای تصمیم گیری باید بررسی شود، چرا که مساعد و منطبق بودن شرایط شما با شرایط پذیرش دانشگاه کلگرییا برعکس آن راه را برایتان روشن خواهد کرد. بررسی ها در آمار افرادی که از این دانشگاه معتبر پذیرش گرفته اند، نشان میدهد که شما اگر معدل کل مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی بالای هجده داشته باشید، ساده تر از بقیه افراد وارد این دانشگاه خواهید شد .

ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی، تکمیل فرم درخواست پذیرش و البته بررسی و تامین هزینه ها بخش مهمی از شرایط پذیرش دانشگاه کلگری را شامل میشود.

چگونگی تکمیل درخواست پذیرش موضوعی است که هنگام انجام آن باید حتما از یک مشاور کمک بگیرید تا همه چیز مرتب و دقیق پیش برود.

 

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه کلگری

هزینه دانشگاه کلگری کانادا یا همان شهریه ای که برای تحصیل باید پرداخت کنید، به دو عامل وابسته است، اول مقطعی که قصد تحصیل دارید، دوم اینکه کانادایی هستیدیا غیرکانادایی.

به طور کلی اینکه تابعیت کانادا را داشته باشید، برای مقامات این دانشگاه به این معناست که باید هزینه کمتری پرداخت کنید. به عنوان مثال هزینه دانشگاه کلگری کانادا در مقطع کارشناسی برای کانادایی ها ۵۶۸۶ دلار و برای غیرکانادایی هایی که در این دانشگاه پذیرش شده باشند، ۳۳۸۱۸ دلار است.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه کلگری

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کلگری بسیار جذاب و متنوع است. در ادامه مواردی از جایزه ها و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کلگری را کوتاه و تیتر وار بیان خواهم کرد.

جوایز پرستیژ و جوایز ورودی جزو انواع بورسیه هایی است که در ابتدای پذیرش ممکن است به شما تعلق بگیرد و مستقیما به فعالیت و نمرات شما در دوره دبیرستان وابسته است. به طور خلاصه اگر شما موفق به دریافت پذیرش این دانشگاه در ترم پاییز شده اید و مدرک زبان دارید، دو نوع بورسیه به شما تعلق میگیرد،یکی به مبلغ ده هزار دلار و دیگری که به بورسیه Scholarship موسوم است، مبلغ پانزده هزار دلار است.

هر دوی این بورسیه ها به دانشجویان پذیرش شده بین المللی تعلق میگیرد. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کلگری فقط مختص مرحله کارشناسی نیست، این دانشگاه هر سال برای تحصیلات تکمیلی نیز بودجه بورسیه در نظر میگیرد.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه کلگری

تحقیق راجع به شرایط خوابگاه دانشگاه کلگری کانادا نیز برای کسی که قصد دارد پذیرش این دانشگاه معتبر را دریافت کند، میتواند موضوع مهمی باشد، چرا که موضوع کیفیت محل زندگی میتواند مستقیما بر روی کیفیت تحصیل اثرگذار باشد.

این دانشگاه ساختمان های خوابگاه مجهز و استانداردی دارد و مشخصا برای افراد غیرکانادایی چهار سالن در نظر گرفته شده است ‌‌‌‌‌با نام های تالار شفق قطبی، سالن آبشار، سالن المپوس و سالن یخچال. متوسط هزینه سالانه این خوابگاه مسلما از اجاره آزاد اقامتگاه در شهر کلگری بسیار کمتر است، در حالی که امکانات این خوابگاه ها تا حد قابل توجهی به سطح رفاه نزدیک است.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه کلگری

اپلای دانشگاه کلگری مشخصا مزایای بسیاری دارد، اما نمیتوان گفت بی نقص است. ارزش بالای مدرک این دانشگاه، زندگی در یک کشور پیشرفته با امکانات بی نظیر ، تضمین آینده شغلی فقط بخشی از مزایای تحصیل و اپلای دانشگاه کلگری است و نیازی به زیاده گویی درباره مزایا وجود ندارد .

اما معایب محدود اپلای دانشگاه کلگری همه به مراحل سخت پذیرش، پذیرش محدود و اختلاف قیمت شهریه بین کانادایی ها و غیرکانادایی ها باز میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر