info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سیستم آموزشی در فنلاند

سیستم آموزشی در فنلاند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سیستم آموزشی در فنلاند بقدری حساب شده است که ورود به بازار کار برای تقریبا همه ی افراد تحصیل کرده در این کشور مهیا است و از سرتاسر دنیا به فکر مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند.

تحصیلات برای دوره پیش دبستانی و ابتدایی و متوسطه در این کشور غالبا رایگان یا با هزینه بسیار کمی است. پرورش خردسالان در فنلاند خیلی مهم است و دولت در این زمینه توجه ویژه ای کرده است. در این کشور کودکان از این حق برخوردار هستند که قبل از رسیدن به سن دبیرستان وارد دوره‌های پرورش خردسال گردند. این دوره ۲۰ ساعت در هفته ارزیابی می‌شود و به شخص مهارت های اجتماعی، مهارت های دستی و … داده می‌شود.

کودکان در این کشور قبل از آغاز تحصیلات اجباری باید به مدت یک سال وارد دوره های آموزش پیش دبستانی شوند. دوره های پیش دبستانی از سن ۶ سالگی آغاز می شود. این دوره ها از طریق شهرداری آغاز می شود و برای خانواده ها هزینه ای محاسبه نمی شود.

سیستم آموزشی در فنلاند

تحصیل در مدارس فنلاند

مقطع ابتدایی از سن ۷ سالگی آغاز می شود و همه کودکانی که در فنلاند ساکن هستند موظف به شرکت در مقطع آموزش ابتدایی هستند. تحصیلات برای این مقطع شامل ۹ کلاس است. دبیران کلاس های اول تا ششم در کشور فنلاند درحوزه ی علوم تربیتی تخصص دارند، دبیران برای مقطع ۷ تا ۹ در این کشور در حوزه ی دروس گوناگون تخصص دارند. تا ۶ سال اول معلم ثابت است. کودکانی که به فنلاند مهاجرت کرده اند می توانند از سال سوم به دوره های زبان فنلاندی ورود پیدا کنند.

بعد از دوره تحصیلی ابتدایی در این کشور دوره های دبیرستانی شروع می شود. تحصیلات دبیرستان در این کشور ۲ الی ۴ سال زمان می برد و پس از آن شخص می تواند ورود به دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی و تحصیلات حرفه ای داشته باشد.

تحصیلات حرفه ای در مقایسه با تحصیلات دبیرستان غالبا  به صورت عملی است. مدت زمان این مقطع  سه سال است و با مدرک پایه ای حرفه ای همراه است

تحصیل در مقاطع دانشگاهی

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در فنلاند برای دوره لیسانس یک دوره ۴ ساله است و معمولا به زبان فنلاندی برگزار می شود. دانشجو برای ورود به این مقطع بایستی در آزمون ورودی شرکت کرد. اگر به زبان فنلاندی تسلط نداشته باشد باید یک دوره ۱ ساله برای یادگیری فشرده این زبان بگذراند. حداقل معدل برای ورود به مقطع لیسانس بایستی ۱۳ باشد. البته شانس کسانی که معدل کمتر از ۱۵ دارند برای وارد شدن به مقطع لیسانس در این کشور کم است.

تحصیل در مقاطع دانشگاهی فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که دانشجو خارجی باشد نیاز به پرداخت شهریه دارد. تحصیل در این مقطع ۲ سال است و دروس به زبان انگلیسی تدریس می گردد. افرادی می توانند ورود به مقطع فوق لیسانس داشته باشند که  معدل آنها بالای ۱۵ باشد. در این دوره نیاز به مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ است

دو نکته مهم برای مقطع فوق لیسانس وجود دارد که عبارتند از:

دانشجو  باید در یک آزمون کتبی شرکت کند

دانشجو می تواند یک تز پایان نامه خوب در زمان مصاحبه داشته باشد

تحصیل  در مقطع دکتری

تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری برای یک دوره تحصیلی ۳ الی ۴ ساله ارزیابی می شود. زبان تحصیلی در این دوره انگلیسی است. دانشجو برای ورود به مقطع دکتری بایستی معدل بالای ۱۶ از مقطع کارشناسی ارشد داشته باشد. برای این دوره نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ ضروری است و دانشجو باید پروپوزال قوی ارائه دهد. ورود به مقطع دکتری بدون داشتن پروپوزال قوی امکان ندارد

روش اخذ پذیرش برای تحصیل در فنلاند در دوره دکتری  عبارت است از:

باید یک مکان عالی تحقیقاتی در دانشگاه مورد نظر پیدا کرد.

ارتباط درستی بین اساتید مربوطه و دانشجو از طریق گروه های تحقیقاتی شکل بگیرد.

استاد نظر مثبتی نسبت به سوابق تحصیلی دانشجو داشته باشد.

صحبت های لازم با دانشگاه در زمینه پشتیبانی مالی انجام گیرد.

گرفتن نامه پذیرش برای تحصیل در فنلاند خیلی مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر