info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سیستم آموزش عالی ایتالیا

سیستم آموزش عالی ایتالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سیستم آموزش عالی ایتالیا چیست؟

دانشجویان خارجی که با هدف مهاجرت تحصیلی، تحصیل دکتری در ایتالیا به این کشور می آیند نیاز است که از سیستم های آموزش عالی در کشور ایتالیا پیروی کنند. در این مقاله به بررسی برنامه های آموزشی برای تحصیل در ایتالیا خواهیم پرداخت.

سیستم های آموزش عالی در ایتالیا

سیستم های آموزش عالی ایتالیا شامل موارد زیر است:

  • دانشگاه ها
  • آموزش عالی برای هنرهای زیبا ، موسیقی و رقص
  • موسسات عالی فنی – ITS

دانشگاه ها نیز به موسسات خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. با این حال، کیفیت آموزش در همه موسسات آموزش عالی به طور قابل توجهی بالا است.

دانشجویان بین المللی تنها در صورتی می توانند به دانشگاه های ایتالیا مراجعه کنند که دارای مدارک تحصیلی باشند که به آنها اجازه ثبت نام می دهد. این مدرک تحصیلی متوسطه باید پس از یک دوره تحصیلی حداقل ۱۲ ساله اعطا شود. اگر مدرک تحصیلی در کمتر از ۱۲ سال اعطا شده باشد، باید با گواهینامه تحصیلی امتحانات انجام شده یا عنوان پس از متوسطه برای جبران سال های از دست رفته تحصیلات متوسطه همراه باشد.

دانشگاه ها

دانشگاه ها برنامه های درجه ای قوی نظری و دانشگاهی و طیف وسیعی از رشته ها را ارائه می دهند. برخی از دانشگاه ها در زمینه های موضوعی خاصی مانند پلی تکنیک تخصص دارند.

بخش دانشگاه به شرح زیر سازماندهی شده است:

  • مدرک کارشناسی: لوریا
  • تحصیلات تکمیلی Laurea Magistrale
  • تحصیلات تکمیلی دکتری Dottorato di Ricerca
  • کارشناسی ارشد و برنامه های آموزش مداوم

مدرک کارشناسی( لوریا )

LAUREA  معادل مدرک لیسانس علوم در سیستم دانشگاه اروپا، مدرک کارشناسی به دست آمده پس از یک برنامه سه ساله از مطالعه است. شرط پذیرش در مقطع اول دوره، دیپلم اعطا شده در پایان دوره متوسطه است. دانش آموزان در صورت داشتن دیپلم دبیرستان یا مدرک دیگری که در خارج از کشور گرفته شده و در ایتالیا به رسمیت شناخته شده اند ، پذیرفته می شوند.

ورود به برنامه های مقطع کارشناسی می تواند محدود یا باز باشد، یا می تواند تحت آزمون انگیزشی یا امتحان ورودی قرار گیرد.

هنگامی که دانش آموز Laurea را بدست آورد می تواند مستقیما وارد بازار کار شود یا تحصیل خود را با استفاده از Laurea Magistrale  معادل کارشناسی ارشد علوم یا درجه ۱ کارشناسی ارشد دانشگاه ادامه دهد.

تحصیلات عالی در ایتالیا

تحصیلات تکمیلی: Laurea Magistrale

LAUREA Magistrale  معادل کارشناسی ارشد در سیستم دانشگاه اروپایی است، پس از دو سال تحصیلات تکمیلی و اهداف به دست آمده به ارائه دقیق، آموزش پیشرفته در بخش های خاص، مدرک دوره اول برای پذیرش مورد نیاز است. آنها در بخش های خاصی آموزش می دهند و بر مهارت های حرفه ای تمرکز دارند.

کسانی که قبلا دارای لوریا در زمینه های مختلف هستند و می خواهند گواهینامه Laurea Magistrale را دریافت کنند، ابتدا باید اعتبارات لازم را کسب کنند. دانش آموزان با مدرک یا صلاحیت خارج از کشور پذیرفته می شوند و در ایتالیا به رسمیت شناخته می شوند.

پس از اتمام، برنامه Laurea Magistrale به برنامه دکتری دسترسی می دهد.

بخش دانشگاه همچنین Lauree Magistrali a Ciclo Unico را ارائه می دهد، آنها می توانند برنامه درجه پنج یا شش ساله باشند.

Lauree Magistrali a Ciclo Unico معمولاً در زمینه های تحصیلی زیر ارائه می شود: پزشکی، دامپزشکی، داروسازی، معماری، حقوق.

تحصیلات تکمیلی (دکتری   Dottorato di Ricerca)

تحصیل دکتری در ایتالیا بالاترین سطح تحصیلات دانشگاهی است و مستلزم آن است که داوطلبان یک امتحان جامع و تحقیقات اصلی اصلی را که منجر به پایان نامه می شود، گذرانده باشند.

مدرک تحصیلی دکتری پس از یک برنامه مطالعه و تحقیق که حداقل سه سال تحت نظارت هیئت اساتید طول می کشد، به دست می آید. هدف از این دوره ارائه سطح بالای تحصیلات به منظور آماده سازی دانش آموزان برای اعضای هیات علمی دانشگاه و موقعیت های علمی پژوهشی یا سایر مشاغل است که نیاز به دانش و مهارت های تحقیقاتی پیشرفته دارد.

کارشناسی ارشد و برنامه های آموزش مداوم

برخی از دانشگاه های ایتالیا همچنین دوره تخصصی یا فوق لیسانس را با هدف افزایش تحصیلات حرفه ای دانشجویان (مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاهی سطح ۱ و ۲) ارائه می دهند.

هدف این دوره ها ارائه دانش و مهارت های لازم برای انجام وظایف مورد نیاز فعالیت های حرفه ای خاص است. آنها افراد را برای کار در چنین حرفه هایی واجد شرایط می دانند و هدف آنها تربیت متخصصان در بخش های حرفه ای خاص است.

لطفا به خاطر داشته باشید که این مدارک بخشی از سیستم دانشگاهی اروپا نیستند که در سال ۱۹۹۹ در بولونیا تعریف شده است و مدارک تحصیلی همیشه بین المللی شناخته نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر