info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

شرایط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

شرایط پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تمامی مدارک دانشگاهی تحصیل در ایتالیا رشته ی پزشکی در کلیه اتحادیه اروپا معروف و شناخته شده است.

کشور ایتالیا کشوری مهاجرپذیر است. اکثر دانشگاه های بین المللی معتبر دنیا در کشور ایتالیا است. مانند دانشگاه بولونیا که قدیمی ترین دانشگاه اروپا است. این داشنگاه موسسه ای معتبر است که برنامه سیستم آموزش عالی اکنون اروپا را مشخص  می ‌کند.

می توان گفت از بهترین دلایلی که افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند هزینه بسیار مناسب دانشگاه ها همراه با کیفیت آموزشی بالای آن‌ ها است.

با توجه به کم بودن هزینه تحصیل و امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا، گرفتن ویزای تحصیلی مخصوصا ویزای پزشکی ایتالیا افزایش زیادی کرده است.

ویزای تحصیلی ایتالیا این امکان را فراهم می آورد تا دانشجویان در هر دوره ۶ ماهه، حداکثر ۹۰ روز به کشورهایی که در حوزه شینگن هستند سفر کنند.

تحصیل در رشته پزشکی

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

دانشگاه های گوناگونی در کشور ایتالیا وجود دارد که دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند. در ایتالیا برگزار می‌ کنند.  دانشجویان  می‌ توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی، ویزای پزشکی ایتالیا را اخذ کنند و در این دانشگاه‌ ها  تحصیل کند.

حداقل ۱۲ دانشگاه معتبر جهانی از سال ۲۰۰۹ اقدام به ارائه دادن برنامه تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا کرده ‌اند.

تحصیل پزشکی در ایتالیا از طریق بورسیه

بورسیه استانی کشور ایتالیا فقط برای دوره های آکادمیک و تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا در دسترس است. البته اخذ بورسیه دارای شرایطی است که باید به آن توجه کرد.

اصل ارزشیابی دانشجویان برای اخذ بورس استانی کشور ایتالیا فقط شرایط اقتصادی خانواده است.

دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه را ندارند در ردیف اول برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا قرار می ‌گیرند.

همکاری های بین المللی ایتالیا، بورسیه استانی را برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته است. بورسیه برای افزایش همکاری های بین المللی در حوزه های علمی، فرهنگی، فناوری و ترویج زبان و فرهنگ ایتالیایی است.

البته باید توجه داشت که زمان درخواست بورسیه استانی کشور ایتالیا برای هر استان فرق دارد.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی

در صورتی که دانشجو برای اپلای پزشکی کشور ایتالیا اقدام کرده ‌است. و علاقه به تحصیل در رشته پزشکی در این کشور به زبان ایتالیایی است. حتما باید مدرک زبان ایتالیایی اخذ کنند.
دانشجو برای ارائه دادن مدرک خود بایستی در آزمون ورودی دانشگاه های کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی شرکت کند.

دانشجو برای دریافت کردن مدرک معتبر زبان ایتالیایی می توانند در آزمون زبان سفارت کشور ایتالیا شرکت کنند. این آزمون هر سال در آذرماه برگزار می گردد

مهلت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا، ۶ سال است. هر سال ۲ ترم است. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ۱۲ ترم است.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی ۵ سال است.

شرایط پذیرش برای تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا

داشنجویان برای اینکه واجد شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در رشته پزشکی گردند باید دارای شرایطی باشند. این شرایط عبارتند از:

داشتن حداقل ۱۷ سال سن

داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله

داشتن مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی

اگر دانشجو شرایط بالا نداشت می تواند با  وارد شدن به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را انتخاب کند. آنها بدین طریق اقدام به مهاجرت تحصیلی ایتالیا برای تحصیل دکتری در ایتالیا اقدام کنند.

پس دانشجوهای خارجی قبل از مهاجرت تحصیلی ایتالیا، باید از شرایط پذیرش، تحصیل و هزینه های موجود در این کشور آگاهی یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر