info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مدارس استرالیا

مدارس استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مدارس استرالیا یک مقصد محبوب آموزش برای دانش آموزان بین المللی است. استرالیا علاوه بر ارائه آموزش عالی و بین المللی با کیفیت بالا، یک محیط امن، راحت و چند فرهنگی را نیز فراهم می کند. هدف از تحصیل در استرالیا این است که دانش آموزان مهارت هایی را برای تحصیل و اشتغال در آینده در هر جای دنیا بدست آورند.

در این مقاله به شرایط تحصیل در مدارس، هزینه های تحصیل و زندگی استرالیا و مدارک مورد نیاز اشاره شده است. با مطالعه این مقاله قادر خواهید بود میزان شانس خود را برای دریافت ویزا مورد بررسی قرار دهید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

Australian school conditions

برنامه مدارس استرالیا به گونه ای تنظیم شده است که دانش آموزان را برای رسیدن به اهداف آینده آماده می کند. هدف اصلی مدارس، تعلیم و تربیت دانش آموزان مستقل، با اعتماد به نفس، خلاق و شهروندان فعال است. مدارک اخذ شده در مدارس استرالیا مورد قبول تمامی کشورهای دنیا می باشد.

سیستم آموزشی استرالیا به دلیل تعالی در تدریس، نتایج تحصیلی بالا و طیف گسترده ای از موضوعات خلاق و آکادمیک موجود، شناخته شده است. کلاس های درس با زمان ها سازگار شده اند و فناوری خلاقانه ای را ارائه می دهند.

انواع مدارس استرالیا

سیستم آموزشی مدارس استرالیا شامل دوره های پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و متوسطه می باشد. تحصیل در مدارس استرالیا سیزده سال به طول می انجامد. تحصیلات تا سن ۱۶ سالگی در کشور استرالیا اجباری می باشد.

انواع مدارس استرالیا

انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیر دولتی (از جمله مدارس مبتنی بر مذهب مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) است. کلیه مدارس باید در بخش آموزش ایالت یا قلمرو کشور ثبت شوند و از نظر زیرساخت ها و استخدام معلمان مطابق الزامات دولت باشند.

مدارس دولتی

دو سوم دانش آموزان در مدارس دولتی استرالیا مشغول به تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی رایگان می باشد و از والدین در برخی از مواقع برای فعالیت های خارج از مدرسه پول دریافت می کنند.

لازم بذکر است که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس استرالیا از جمله مدارس دولتی موظف به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های تحصیل در مدارس دولتی به مراتب کمتر از تحصیل در مدارس خصوصی می باشد.

مدارس خصوصی

مدارس مستقل یا خصوصی در استرالیا توسط یک شورای مدرسه یا هیئت مدیره منتخب اداره می شوند. بیش از ۱۶ درصد دانش آموزان در مدارس خصوصی تحصیل می کنند. هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

هدف از اخذ این ویزا این می باشد که دانش آموزان بتوانند در استرالیا به آموزش تمام وقت بپردازند. دانش آموزان قبل از ارائه درخواست ویزا می بایست از یک مدرسه در کشور استرالیا پذیرش را دریافت کرده باشند.

ویزای دانش آموزی استرالیا

بازه های زمانی روند درخواست و دریافت ویزای دانش آموزی ۶ تا ۸ هفته به طول می انجامد. لازم بذکر است هزینه اقدام برای (Subclass500) ویزای دانش آموزی ۶۲۰ دلار استرالیا می باشد.

برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا ارائه مدارک ذیل الزامی می باشد.

  1. ارائه سوابق تحصیلی
  2. دانش زبان انگلیسی
  3. تمکن مالی برای دوره یک ساله در کشور استرالیا
  4. بیمه درمانی

قوانین مدارس استرالیا

مدارس استرالیا بیشتر به دانش آموزان مهارت های ارتباطی، نظم و انضباط، احترام به خود و دیگران را آموزش می دهند. سیستم آموزشی در سراسر استرالیا به طور یکنواخت می باشد و برخی از مدارس در بخشی از اولویت ها به صورت جداگانه اقدام می نمایند. در ادامه به برخی از قوانین حاکم در مدارس استرالیا اشاره شده است.

ساعات مدارس

ساعت کاری مدارس استرالیا به صورت معمول از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۳ به طول می انجامد. دوره های کلاس بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه است تا دانش آموزان زمان زیادی را سره کلاس نباشند.

تعداد دانش آموزان

محدوده تعداد دانش آموزان در کلاس درس حدود ۳۰ نفر می باشد. به معلمان این امکان را می دهد تا وقت بیشتری را صرف کار کردن یک به یک با دانش آموزان کنند. این امر همچنین به دانش آموزان این امکان را می دهد تا بدون ایجاد اختلال با کلاس همکاری داشته باشند.

لباس مدرسه

دانش آموزان مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس مدرسه هستند. مدارس یک لباس تابستانی و زمستانی دارند که در فصول مناسب پوشیده می شود. 

لباس فرم مدارس استرالیا

معلمان و سایر کارمندان در مورد لباس فرم مدرسه سختگیر هستند. بیشتر مدارس استرالیا برای خرید پوشاک مناسب مدرسه، یک فروشگاه مشخص را به دانش آموزان معرفی می کنند.

ترم های مدارس

ترم های مدارس متناسب با موقعیت مکانی متفاوت می باشد. هر ترم تقریبا ده هفته به طول می انجامد.

ترم بازه زمانی
ترم اول اواخر ژانویه تا اواخر مارس
ترم دوم اوایل آوریل تا اواخر جون
ترم سوم اوایل جولای تا اواسط سپتامبر
ترم چهار اوایل اکتبر تا اواسط دسامبر

مزایای تحصیل در مدارس استرالیا

استرالیا هر ساله پذیرای بسیاری از دانش آموزان از سراسر دنیا می باشد. بسیاری از دانش آموزان برای افزایش شانس برای ورود به دانشگاه های استرالیا، برای مدارس این کشور اقدام می نمایند. برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانش آموزان بین المللی داشته باشند.

در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

امنیت بالای کشور استرالیا

با وجود فاصله زیاد استرالیا با سایر کشورهای دنیا، این کشور به عنوان مکانی امن برای دانش آموزان تلقی می شود. با وجود مهاجرپذیر بودن کشور استرالیا، دانش آموزان از سراسر دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند.

حق همراه

دانش آموزان در صورت پذیرش از مدارس استرالیا قادر خواهند بود یکی از والدین خود را به همراه داشته باشند. این به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در این کشور می باشد. لازم بذکر است که در صورت همراهی یکی از والدین، این شخص باید صلاحیت همراهی دانش آموز را داشته باشد.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در مدارس استرالیا، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. دانش آموزان با دانش زبان انگلیسی قادر خواهند بود برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد و دانش آموزان با دانش زبان قادر خواهند برای مدارس اقدام نمایند و دوره های تکمیلی زبان را در کشور استرالیا سپری نمایند.

موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی، بهترین نتایج در کمترین زمان ممکن را تضمین می کند. برای اطلاع از کلاس ها و تعیین سطح رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

پشتیبانی از دانش آموزان بین المللی

سیاست های مدارس استرالیا بدین صورت می باشد که بیشترین پشتیبانی را از دانش آموزان بین المللی می کند. این پشتیبانی ها شامل خدمات فرودگاهی و استقبال، مشاوره های شغلی و تحصیلی، اجازه شرکت در فعالیت های فوق برنامه و راهنمایی برای انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه می باشد.

معایب تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در هر کشور و یا مقطع تحصیلی با چالش هایی همراه است. از دوری مسیر، ورود به یک کشور ناشناخته تا حتی تحصیل به زبان دیگر از بزرگترین چالش های تحصیل در مدارس استرالیا می باشد. در ادامه با بزرگترین چالش های تحصیل می پردازیم.

هزینه های بالای تحصیل و زندگی

کشور استرالیا به عنوان یکی از گرانترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل شناخته می شود. از همین رو تحصیل در مدارس استرالیا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در نظر گرفته می شود. به این میزان شهریه، هزینه های زندگی در استرالیا که به ازای هر سال بالغ بر ۱۹ هزار دلار می باشد، اضافه می شود.

هزینه های زندگی و تحصیل

یکی از بزرگترین چالش های پیش رو برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا، هزینه های بالای تحصیل و زندگی می باشد. والدین باید با یک برنامه ریزی دقیق و تامین بودجه مورد نیاز برای ادامه تحصیل فرزندان اقدام نمایند.

سختگیری برای ورود

مدارس برای انتخاب دانش آموزان بین المللی محدودیت هایی را تعیین می کنند. از همین رو دانش آموزان باید با فراهم آوردن مدارک کامل برای اخذ پذیرش از مدارس استرالیا اقدام نمایند. از سختگیری های پذیرش می توان به سوابق تحصیلی ایده آل، دانش زبان انگلیسی و شرکت در معاینات پزشکی اشاره کرد. دانش آموزان ممتاز می توانند به تحصیل در مدارس استرالیا بپردازند.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل فرزند تا چه حد امکان پذیر است؟

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کشور استرالیا به عنوان یک راه ورود به این کشور قلمداد می شود ولی به تنهایی به اقامت این کشور ختم نمی شود. افراد برای کسب اقامت کشور استرالیا باید طبق قوانین موجود یا در مدت زمان مشخص در این کشور مشغول به کار باشند و یا سرمایه ای را به استرالیا انتقال داده باشند.

در صورت تحصیل فرزند، یکی از والدین به عنوان همراه، فرزند را همراهی می کند. فرد متناسب با شرایط کاری به دنبال یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمای استرالیایی می باشد و در صورت کسب آن می تواند برای ویزای کار استرالیا اقدام نماید.

نتیجه گیری

با توجه به سیستم آموزشی ایده آل کشور استرالیا، بسیاری از افراد به دنبال تحصیل فرزندان خود در این کشور می باشند. از همین رو با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند. تحصیل فرزندان در مدارس استرالیا به آن دسته از افراد توصیه می شود که شرایط مناسبی برای برنامه های مهاجرتی استرالیا را ندارند و از این طریق به دنبال ورود به این کشور می باشند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان فراهم آورده است.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

[accordion] [FAQ question=”لباس فرم مدارس استرالیا به چه صورت است؟” answer=”دانش آموزان مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس مدرسه هستند. مدارس یک لباس تابستانی و زمستانی دارند که در فصول مناسب پوشیده می شود. “] [FAQ question=”سیستم آموزشی مدارس استرالیا چطوری است؟” answer=”طول دوره تحصیلی برای دانش آموزان ۱۲ سال می باشد. دانش آموزان از سن ۶ سالگی مجوز ورود به مدارس استرالیا را دریافت می نمایند.”] [FAQ question=”ساعت مدرسه در استرالیا به چه شکل است؟” answer=”ساعت کاری مدارس استرالیا به صورت معمول از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۳ به طول می انجامد. دوره های کلاس بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه است تا دانش آموزان زمان زیادی را سره کلاس نباشند.”] [FAQ question=”هزینه مدارس استرالیا چقدر است؟” answer=”هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در نظر گرفته می شود.”] [FAQ question=”اقامت استرالیا از طریق تحصیل فرزند امکان پذیر است؟” answer=”یکی از والدین به عنوان همراه قادر خواهد بود وارد کشور استرالیا شود و در صورت پیدا کردن کار شرایط اقامتی مابقی افراد خانواده را فراهم آورد.”] [accordions]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر