info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مهاجرت تحصیلی به چین

مهاجرت تحصیلی به چین

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط مهاجرت تحصیلی به چین

مهاجرت تحصیلی به چین در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. چین پیشتاز رشد اقتصادی در سال های اخیر بوده است. از این رو به مکانی جذاب برای ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی سایر کشور های آسیایی و حتی دانشجویان اروپایی و آمریکایی تبدیل شده است.

مانند مهاجرت تحصیلی به اکثر کشور های دنیا ، برای مهاجرت تحصیلی به چین و اخذ ویزای دانشجویی این کشور نیز ، ابتدا باید از دانشگاه پذیرش بگیرید.  بعد از اخذ پذیرش ار دانشگاه مورد نظر می توانید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید.

در این مقاله روند درخواست ویزا تحصیلی دانشجویی ، مهاجرت تحصیلی به این کشور و آن چه باید قبل از درخواست بدانید را بررسی می کنیم .

مراحل و روند مهاجرت تحصیلی به چین

از دانشگاه چینی نامه قبولی دریافت کنید

قبل از شروع روند درخواست ویزای دانشجویی ، باید از دانشگاهی معتبر در چین پذیرش بگیرید. پس از قبولی در دانشگاه چین ، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا دانشجویی چین را دریافت خواهید کرد.

تحقیق کنید که برای تحصیل در چین به چه نوع ویزا نیاز دارید

بسته به مدت تحصیل ، دانشجویان بین المللی قبل از سفر به چین باید برای برای اخذ یکی از ویزاهای زیر اقدام کنند :

  1. ویزای F : این نوع ویزا برای دانشجویانی مناسب است که قصد تحصیل در چین به مدت کمتر از ۶ ماه را دارند.
  2. ویزای X : اما اگر قصد تحصیل در چین به مدت بیشتر از ۶ ماه را دارید ، این نوع ویزا مناسب شما است.

پس از اخذ ویزا دانشجویی و ورود به خاک چین ، ظرف مدت ۳۰ روز باید اجازه اقامت مخصوص افراد خارجی و مهاجرین را درخواست کنید. این مجوز به شما این امکان را می دهد که برای کل مدت تحصیل در چین بمانید.

چه زمانی و از کجا می توان برای اخذ ویزای دانشجویی چین اقدام کرد ؟

شهروندان اتحادیه اروپا و سایر کشورها (به عنوان مثال انگلیس ، استرالیا ، کانادا و غیره) می توانند از طریق CVASC  (مرکز خدمات کاربردی ویزا چین) اقدام به اخذ ویزا کنند.

اما اگر در کشور متقاضی دفاتر CVASC وجود نداشته باشد ، به سادگی از طریق سفارت و یا کنسولگری چین می توانید اقدام کنید.

درخواست خود را شخصا و یا به کمک آزانس های خدماتی در زمینه ویزا به سفارت ارائه دهید زیرا در بیشتر سفارتخانه های چین برنامه های پستی پذیرفته نشده و رد می شوند.

برای اکثر سفارتخانه ها و کنسولگری های چین نیازی به تعیین قرار ملاقات از قبل ندارید. در هر زمان و ساعت از روز های کاری می توانید به دفتر ویزا مراجعه کنید. اما بهتر است مراجعه خود را قبل از ساعت ۱۱:۳۰ صبح انجام دهید.

روند کاری در همه سفارتخانه های چین بسیار کارآمد است و زمان رسیدگی به ویزا به احتمال فراوان در ظرف یک هفته یا حتی کمترانجام خواهد شد. با این حال برای جلوگیری از هرگونه تاخیر یا مشکل ، بهتر است هرچه زودتر روند درخواست ویزا دانشجویی را شروع کنید و توصیه می شود زودتر از ۳ ماه قبل از تاریخ ورودتان به چین باید اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا تحصیلی چین

  • گذرنامه اصلی که حداقل برای ۶ ماه پس از تاریخ عزیمت به چین اعتبار داشته باشد.
  • فرم درخواست ویزای دانشچویی که تکمیل شده است.
  • عکس پرسنلی که به تازگی گرفته شده است.
  • اصل و کپی نامه قبولی که از طرف دانشگاه صادر شده است.
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا  دانشجویی که مبلغی در حدود ۶۶ دلار آمریکا است.

متقاضیانی که ۱۸ سال سن و قصد دارند بیش از ۱۸۰ روز در چین تحصیل کنند ، باید یک پرونده معاینه پزشکی معتبر ارائه را به سفارت ارائه دهند.

بسته به ملیت متقاضی ممکن است مجبور باشید مدارک بیشتری را به سفارت چین ارائه دهید. ار این رو بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت معتبر سفارت چین مراجعه کنید.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در چین

برای اخذ ویزای تحصیلی چین به مهارت زبانی خاصی نیاز نیست. با این حال از آنجا که تدریس در اکثر دانشگاه به زبان انگلیسی انجام می شود ، به اثبات مهارت زبان انگلیسی نیاز دارند. در این زمینه اخذ مدارکی مانند تافل یا آیلتس می تواند برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر