...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مراکز و موسسات معتبر کشور کانادا ملزم به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشند. در صورت تایید شرایط عنوان شده از جانب فرد متقاضی، مجوز ورود به کشور کانادا صادر می گردد. اجازه تحصیل سندی است که توسط مقامات مهاجرت کانادا صادر می شود. دانشجویان بین المللی نمی توانند بدون اخذ مجوز تحصیلی معتبر در کانادا به تحصیل بپردازند.

ویزای تحصیلی کانادا به واسطه شرایط ایده آل اقامتی در کانادا پس از تحصیل و حضور دانشگاه های معتبر با سطح آموزشی بالا، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. لازم بذکر است در صورت شرکت در دوره های کمتر از ۶ ماه، ویزای تحصیلی برای متقاضیان صادر نمی شود و به منظور سپری کردن دوره مورد نظر ملزم به دریافت ویزای توریستی می باشند. فلذا در صورت انتخاب دوره هایی با مدت زمان بیش از ۶ ماه، درخواست ویزای تحصیلی کانادا مورد بررسی قرار می گیرد.

گروه تحریریه آریاناپارس به واسطه شرایط مساعد ایده آل مهاجرت تحصیلی به کانادا به تحلیل چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور پرداخته است. برای اطلاع و آشنایی از مراحل و مدارک مورد نیاز ادامه این مقاله را دنبال نمایید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

جهت درخواست ویزای تحصیلی کانادا می بایست مدارک لازم تهیه و توسط مترجم رسمی دادگستری ایران ترجمه شود. پس از ترجمه، مدارک می بایست به تایید وزارت امور خارجه برسد. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- پاسپورت

گذرنامه یا پاسپورت اولین مدرک مورد نیاز برای ارسال درخواست ویزای تحصیلی کانادا می باشد. از دیدگاه کمیسیون عالی کانادا، این نکته حائز اهمیت می باشد که اعتبار پاسپورت مدت تحصیل در کانادا را پوشش دهد. به عنوان مثال، اگر قصد تحصیل برای یک دوره دو ساله در سپتامبر ۲۰۲۰ را دارید، پاسپورت حداقل باید تا سپتامبر ۲۰۲۲ اعتبار داشته باشد.

۲- مدرک زبان

بصورت رسمی همه دوره های تحصیلی در کشور کانادا به مدرک زبان نیاز ندارند. برخی از دانشجویان بین المللی به این نتیجه می رسند که دوره های زبان انگلیسی را در خاک کشور کانادا سپری کنند. در صورتی که بصورت مستقیم برای دانشگاه اقدام می نمایید، ارائه مدرک زبان ضروری می باشد. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

۳- نامه پذیرش

اخذ پذیرش از یک موسسه معتبر از دیگر مدارک حائز اهمیت برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. هر دانشگاه مدارک و شرایط مورد نیاز را در وب سایت رسمی خود منتشر می نماید. از همین رو دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال نموده و در صورت تایید، موفق به دریافت نامه پذیرش می شوند.

۴- اثبات بودجه

به موجب تحصیل در کانادا، ارائه تمکن و گردش مالی برای دانشجویان بین المللی الزامی می باشد. نامه اخذ شده از بانک باید نشان دهنده تامین هزینه های زندگی و تحصیل به مدت یک سال باشد.

۵- عکس

یک کپی دیجیتال با حجم حداکثر ۴ مگابایت که در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد، الزامی است. سایز پیشنهادی برای عکس ۳۵*۴۵ می باشد.

۶- Study Plan

نامه توضیح شرایط وضعیت تحصیلی و اهداف دانشجو برای حضور در کشور کانادا را Study Plan می نامند. تنظیم و تهیه این نامه به بهترین شکل، اساسی ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا قلمداد می شود.

۷- عدم سوءپیشینه و گواهی پزشکی

شما باید ثابت کنید که پیشینه پاک و سابقه کیفری ندارید. متقاضیان برای اثبات این امر نیاز به تهیه گواهی پلیس دارند. همچنین باید یک معاینه بهداشتی انجام دهید و یک گواهی پزشکی تهیه کنید که گواهی از سلامتی شما را نشان دهد.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان قادر خواهند بود مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را به صورت کاغذی و یا آنلاین ارسال نمایند. از حیث بازه زمانی روند انجام کار، اقدام از روش کاغذی دو برابر روش آنلاین زمان می برد. در این بخش به بررسی مراحل اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم.

مراحلنام مرحلهشرح مرحله
۱اخذ پذیرشدانشجویان ملزم به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه منتخب می باشند. دانشجویان در صورت اقدام برای ادامه تحصیل در کبک باید گواهی CAQ را دریافت نمایند. این بخش به صورت آنلاین صورت می گیرد.
۲تعیین وقت سفارتدانشجویان ایرانی باید کشور ثالث را برای مراجعه به سفارت انتخاب نمایند. روند وقت سفارت از طریق وب سایت CIC صورت می گیرد.
۳آماده سازی مدارکمدارکی نظیر نامه پذیرش، تمکن مالی، گردش مالی و Study Plan برای این مرحله تنظیم و تهیه می گردد.
۴حساب کاربریدر این مرحله حساب کاربری در MyCIC برای دانشجو ایجاد می گردد. برای تکمیل این مرحله، مدارک مورد نظر که در بخش قبل ذکر شد در حساب کاربری دانشجو آپلود می شود.
۵سفارت و انگشت نگاریدر این مرحله هزینه های سفارت و انگشت نگاری به صورت آنلاین پرداخت می گردد.
۶بیومتریکدانشجو برای انجام امور بیومتریک(انگشت نگاری) به سفارت مورد نظر مراجعه می نماید. طبق قوانین دولت کانادا، برای ویزای تحصیلی کانادا نیازی به مصاحبه حضوری نمی باشد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

حالا که از مدارک و شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا آگاه شده‌اید، حتماً این سؤال برای‌تان پیش آمده که هزینه ویزای تحصیلی کانادا چه قدر است؟

هزینه ویزای تحصیلی کانادا را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد:
هزینه درخواست ویزای تحصیلی که همان هزینه درخواست گواهی اجازه تحصیل در کانادا است که پیش از این چیزی در حدود ۱۵۰ دلار کانادا بود. البته برای تمدید این گواهی باید مبلغی در حدود ۳۵۰ دلار کانادا پرداخت شود. این مبالغ هم سالانه قابل تغییر است.
هزینه ارائه مشخصات هویتی یا بیومتریک که برای هر فرد زیر ۱۰۰ دلار است اما چون مراکز دریافت بیومتریک در ایران فعال نیستند، هزینه سفر به کشور‌های همسایه و رجوع به این مراکز را هم به مبلغ اضافه کنید.
هزینه درخواست پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر که این هزینه‌ها با توجه به ملیت متقاضی، مقطع تحصیلی، دانشگاه و کالج، شهر و رشته مورد نظر متفاوت است.
هزینه بیمه که البته داشتن بیمه سلامت در دوره تحصیل اجباری است و هزینه آن گرچه در سال‌های اخیر تغییر کرده ولی زیر ۱۰۰۰ دلار است.

هزینه های تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا مستلزم پرداخت هزینه می باشد. از همین رو دانشجویان بین المللی متناسب با دانشگاه، رشته و شهر انتخابی مشمول هزینه های تحصیل می شوند. لازم بذکر است دانشجویان در صورت اخذ بورسیه تحصیلی و تخفیف های دانشگاهی قادر خواهند بود تا هزینه های خود را کاهش دهند.

برای اطلاع از شرایط مورد نیاز برای بورسیه به مقاله بورسیه تحصیلی مراجعه فرمایید.

هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار، برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین ۱۲ تا ۱۸ هزار دلار در سال تخمین زده می شود. دانشجویان دکتری در کانادا که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نشده باشند، ملزم به پرداخت هزینه ای بالغ بر ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار در سال می باشند.

مخارج زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

متوسط هزینه های زندگی در کانادا برای یک نفر ۱۰۰۰ دلار در ماه تخمین زده می شود. هزینه های زندگی در کانادا شامل اجاره مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی می باشد که دانشجویان در حین تحصیل در کشور کانادا ملزم به پرداخت آن می باشند.

زندگی دانشجویی در کانادا به عنوان فصل جدیدی در زندگی دانشجویان به شمار می رود. مقاله زندگی دانشجویی در کانادا که توسط گروه تحریریه آریاناپارس گردآوری شده است، کمک شایانی به علاقه مندان تحصیل در این کشور می کند.

شانس ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۴

کانادا به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته می شود و در سال های گذشته بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب می نمایند. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸، تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا بیش از ۷۳ درصد رشد داشته است و این کشور را به سریعترین مقصد در جهان برای مطالعه در طی این پنج سال تبدیل کرده است.

مقایسه آمار مهاجران

طبق سرشماری های صورت گرفته شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال میزبان بیشترین دانشجویان ایرانی می باشد که برای ادامه تحصیل، کشور کانادا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کرده اند. با توجه به بررسی های صورت گرفته توسط IRCC، ایران با ۴۸ درصد افزایش تعداد دانشجو نسبت به سال گذشته، پس از کشور بنگلادش در جایگاه دوم قرار دارد.

کشور هند همچنان صدر تعداد دانشجوی بین المللی در کشور کانادا را به خود اختصاص داده است. دانشجویان ایرانی که برای ورود به کانادا ملزم به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشند با حدود ۱۱ هزار دانشجو در رتبه نهم این لیست قرار دارند.

مقایسه نرخ ویزا

طبق IRCC به صورت کلی ۳۹ درصد پرونده های ویزای دانشجویی برای کشور کانادا با جواب منفی همراه هست. بیش از نیمی از متقاضیان دوره کارشناسی در کانادا موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا نشده اند. این آمار در مقایسه با ۴۳ درصد ریجکتی برای کالج و ۳۱ درصد ریجکتی برای دوره های کارشناسی ارشد بسیار بالا می باشد.مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله همه چیز در باره فرایند درخواست ویزای تحصیلی کانادا گفته شد. اگر بخواهید با استفاده از ویزای تحصیلی کانادا به مهاجرت و اقامت دائم این کشور برسید باید بدانید که ابتدا و در انجام فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما باید ثابت کنید که فقط به قصد تحصیل در این کشور اقامت دارید و نمی‌خواهید پس از فراغت از تحصیل، به طور غیر قانونی در این کشور بمانید. اما می‌توانید در حین تحصیل و پس از آن با داشتن شغل مرتبط با تحصیلات‌تان نوع ویزای خود را تغییر دهید و مراحل اقامت دائم را پشت سر بگذارید.
توصیه آریاناپارس

آمار مهاجرت به کشور کانادا در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. از همین رو دانشجویان در صورت ارائه مدارک کامل که در این مقاله عنوان شده به سفارت کانادا از شانس بالایی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برخوردار می باشند.

لینک منبع: Canadian Visa Requirements

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر