info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

کارشناسی در لهستان

کارشناسی در لهستان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

لهستان کشوری بزرگ با تاریخ غنی و فرهنگی پر جنب و جوش است. به لطف تلاش های اخیر در بین المللی سازی، دانشجویان زیادی برای دوره های کارشناسی در لهستان اقدام می نمایند. این کشور آموزش کلاس جهانی را با شهریه متوسط ​​و هزینه های زندگی قابل ملاحظه ای مقرون به صرفه ارائه می دهد. تحصیل در لهستان نه تنها از نظر علمی بلکه از لحاظ کیفیت بالای زندگی بسیار جذاب می باشد. اقتصاد کشور طی ۲۰ سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. 

آیا بدون مدرک زبان می توان برای دوره های کارشناسی در لهستان اقدام کرد؟ مدارک دانشگاه های لهستان مورد تایید سایر کشورهای دنیا می باشد؟ هزینه های تحصیل و زندگی در لهستان چه مقدار است؟ برای اطلاع از سوالات کلیدی کارشناسی در لهستان تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل کارشناسی در لهستان

دوره کارشناسی در لهستان به طور میانگین سه سال به طول می انجامد. دوره کارشناسی به عنوان اولین چرخه تحصیلی در کشور لهستان به شمار می رود. دانشجویان از سراسر دنیا با اتمام ۱۲ سال تحصیل و فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای دانشگاه های برتر لهستان در دوره کارشناسی اقدام نمایند. یکی از مهم ترین ویژگی های تحصیل در این مقطع، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

در لهستان، سال تحصیلی از اول اکتبر آغاز و حدود اواسط ژوئن به پایان می رسد و دارای دو ترم زمستان و تابستان است. یک ترم حدود ۴ الی ۵ ماه به طول می انجامد. هر یک از آنها با دوره امتحان پایان می یابد. تدریس به صورت سخنرانی، کلاس، سمینار، کلاس آزمایشگاهی و گروه بحث صورت می گیرد.

دانشجویان در حین تحصیل دوره کارشناسی در لهستان قادر خواهند بود به صورت نیمه وقت به کار دانشجویی بپردازند. میزان حق کار دانشجویی برای دانشجویان دوره کارشناسی در حدود ۱۰ ساعت در هفته در نظر گرفته شده است. دانشجویان با این میزان کار می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در لهستان را پوشش دهند.

برترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل کارشناسی

در حال حاضر ۱۵ دانشگاه کشور لهستان در میان برترین دانشگاه های دنیا در رتبه بندی سایت QS قرار دارند. سایت QS سالانه لیست برترین دانشگاه های دنیا را از منظر های مختلف از جمله رضایت مندی دانشجویان بین المللی، سطح آموزش و مقالات بین المللی مورد بررسی قرار می دهد. برترین و پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی در لهستان شامل مدیریت، فلسفه، علوم مواد، آموزش، اقتصاد و جامع شناسی می شود. در جدول زیر به برترین دانشگاه های لهستان اشاره شده است.هم چنین اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه های دانشگاه های کشور لهستان هستید می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما از اطلاعات کافی بهره مند شوید.

نام دانشگاه بهترین رشته کارشناسی رتبه جهانی
University of Warsaw فلسفه ۳۲۱
Jagiellonian University باستان شناسی ۳۲۶
Warsaw University of Technology علوم مواد ۵۱۱ – ۵۲۰
Adam Mickiewicz University, Poznań زبان شناسی ۸۰۱ – ۱۰۰۰
AGH University of Science and Technology علوم مواد ۸۰۱ – ۱۰۰۰
Cracow University of Technology رشته های مهندسی ۸۰۱ – ۱۰۰۰
Gdansk University of Technology مهندسی برق و الکترونیک ۸۰۱ – ۱۰۰۰
Lodz University of Technology رشته های مهندسی ۸۰۱ – ۱۰۰۰
Nicolaus Copernicus University پزشکی ۸۰۱ – ۱۰۰۰
Poznań University of Technology مهندسی مکانیک ۸۰۱ – ۱۰۰۰

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در لهستان

دانشجویان از سراسر دنیا با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای دانشگاه های لهستان اقدام نمایند. در حال حاضر ۶۷ دانشگاه در شهر ورشو، ۲۳ دانشگاه در شهر پوزنان، ۲۳ دانشگاه در شهرهای وروسلاو و کراکوف، پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند.

سیستم متمرکز و واحدی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های لهستان وجود ندارد و هر دانشگاه شرایط پذیرش را در وب سایت خود منتشر کرده است. دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر می توانند مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در لهستان را پشت سر بگذارند.

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در لهستان

به صورت معمول دانشجویان در ابتدای کار، مدارک مورد نیاز که در بخش بعد به آنها اشاره می شود را تهیه و ترجمه می کنند. پس از اخذ تاییدیه های مورد نیاز، برای دانشگاه های لهستان ارسال می نمایند. مدت زمان پاسخگویی دانشگاه های لهستان بین ۲۱ تا ۶۰ روز به طول می انجامد. در صورت تایید گروه ادمیشن دانشگاه، نامه پذیرش برای تحصیل در دوره کارشناسی در لهستان برای دانشجو صادر می گردد.

مدارک و زبان تحصیل کارشناسی در لهستان

یکی از برترین مزایای تحصیل دوره کارشناسی در لهستان را می توان ارائه دروس به زبان انگلیسی اشاره کرد. دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی که شامل امتحانات آیلتس و تافل می شود، قادر خواهند بود برای این دوره های تحصیلی در برترین دانشگاه های کشور لهستان اقدام نمایند.

سطح مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی، نمره ۶ در آزمون آیلتس می باشد. لازم به ذکر است که هیچ کدام از چهار مهارت آن نباید زیر نمره ۵٫۵ باشد.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های لهستان برای دوره کارشناسی می توان به مدارک زیر اشاره کرد. پس از آماده سازی مدارک، دانشجویان می بایست ترجمه رسمی مدارک را به همراه تایید های لازمه همچون وزارت علوم برای دانشگاه های این کشور ارسال نمایند.

مدارک مورد نیاز

 • مدرکی دال بر تسلط زبان
 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • رزومه تحصیلی
 • گذرنامه معتبر بین المللی
 • رسید پرداخت هزینه پذیرش
 • عکس

هزینه تحصیل کارشناسی در لهستان

هزینه های تحصیل کارشناسی در لهستان متناسب با زبان تحصیل تعیین می گردد. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت تحصیل دوره های کارشناسی به زبان لهستانی قادر خواهند بود به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. از همین رو بسیاری از دانشجویان با سپری کردن دوره های زبان در کشور خود و یا دوره های قبل دانشگاه در کشور لهستان، به دانش این زبان می پردازند.

دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره کارشناسی در لهستان به زبان انگلیسی را دارند، ملزم به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی لهستان بین ۶۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در سال تخمین زده می شود. میزان دقیق هزینه های تحصیل، متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر تعیین می گردد.

لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور لهستان برای همه دانشجویان یکسان می باشد. متوسط هزینه های دوره کارشناسی در لهستان در دانشگاه های خصوصی بین ۱۰ تا ۱۶ هزار یورو در سال می باشد. نوع پرداخت هزینه در این دانشگاه ها به صورت ترمی است و دانشجویان می توانند در دو قسط هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند.

مزایای تحصیل کارشناسی در لهستان

لهستان کشوری است که در سطح اروپا سازمان یافته است و دانشگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند. به همین دلیل علاقه مندان از کشورهای مختلف آرزو دارند در لهستان به تحصیل بپردازند. آنها نه تنها به کیفیت زندگی و تحصیل در لهستان جذب می شوند، بلکه این فرصت را دارند که پس از اتمام دوره کارشناسی در لهستان برای کار وارد برترین شرکت های اروپایی شوند. در ادامه به سه تا از مزایای تحصیل کارشناسی در لهستان اشاره شده است.

هزینه های پایین تحصیل و زندگی

هزینه های تحصیل و زندگی در لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه می باشد. با توجه به هزینه های عنوان شده در بخش قبل، دانشجویان قادر خواهند بود با کمترین هزینه ممکن در دانشگاه های لهستان به تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است متوسط هزینه های زندگی در لهستان بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه تخمین زده می شود. این میزان هزینه شامل اجاره مسکن، رفت و آمد و خوراک می شود. با توجه به شرایط مناسب این کشور برای زندگی می توانید به مقاله ای با عنوان زندگی در لهستان در سایت ما مراجعه کنید و از جزئیات بیشتر زندگی در این کشور آگاه شوید.

تعدد دوره های تحصیلی بسیار زیاد

بیش از ۱٫۱ میلیون دانشجو در لهستان، تقریباً در ۴۰۰ دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. نکته جالب توجه اینکه بیشتر این برنامه ها به دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شوند. تحصیل به زبان انگلیسی به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل دوره کارشناسی در کانادا به شمار می رود. کالج های بسیار زیادی برای هنر و همچنین دانشکده های علوم انسانی و پلی تکنیک وجود دارد که همه آنها مجهز به آزمایشگاه های ایده آل می باشند.

تحصیل در قلب اروپا

فراموش نکنید که لهستان موقعیت جغرافیایی مطلوبی دارد که از طریق حمل و نقل عالی به کل اتحادیه اروپا دسترسی دارد. از همین رو دانشجویان با اتمام دوره های کارشناسی در لهستان قادر خواهند بود فرصت های کاری و تحصیلی در کل اتحادیه اروپا را زیر نظر داشته باشند. این امکان سبب می گردد که به واسطه شرایط ساده تر دریافت ویزای تحصیلی، بسیاری از دانشجویان این کشور را به عنوان هدف اولیه خود برای ورود به کشورهای برتر اروپایی انتخاب نمایند.

نتیجه گیری

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور لهستان، افراد می توانند با تحصیل در این کشور به تمامی کشورهای اروپایی برای کار و ادامه تحصیل دسترسی داشته باشند. از همین رو دانشجویان با تحصیل دوره کارشناسی در لهستان قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در سایر کشورهای برتر اروپایی اقدام نمایند و تحصیل در این کشور را به عنوان پلی برای رسیدن به کشورهایی همچون آلمان، سوئد و سایر کشورهای تراز اول انتخاب نمایند.

دوره کارشناسی در لهستان این فرصت را به دانشجویان اعطا می کند تا با کمترین هزینه ممکن در برترین دانشگاه های جهان به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که شانس دریافت ویزای تحصیلی در این کشور متناسب با سایر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد.

سوالات و نظران خود را برای تحصیل در لهستان از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید. همچنین علاقه مندان تحصیل در لهستان می توانند با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و شرایط خود را برای ادامه تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر