...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردام (University of Notre Dame) یک دانشگاه خصوصی کاتولیک است که تمرکز آن بر آموزش و پرورش جوانان برای ورود به حرفه های اصلی در حوزه های پزشکی، حقوق، معلمی، پرستاری، حسابداری، فیزیوتراپی، مشاوره و علوم بهداشتی می باشد.

این دانشگاه نقش ویژه ای در آموزش و خدمات به مردم بومی را برعهده دارد و رتبه ۵ ستاره را در کیفیت تدریس ،مهارت های عمومی‍، رضایت کلیه فارغ التحصیلان، دریافت شغل تمام وقت و حقوق اولیه فارغ التحصیلان دریافت نموده است در نتیجه اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید هر چه زودتر اقدام نمایید.

دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می توانند به کارهای تحقیقاتی بپردازد و درآمد اضافی ای کسب کنند همچنین دانشگاه به دانشجویان خود اجازه میدهد هفته ای ۲۰ ساعت فعالیت کاری داشته باشند.

پس از فارغ التحصیلی می توانند با ارائه طرح های خود به کارفرمایان و در کنار اساتید خود جذب بازار کار شوند و دعوتنامه رسمی از کارفرما دریافت کنند‍، دانشجویان تحصیلات تکمیلی با انتخاب هوشمندانه موضوعات پایان نامه و مقاله های خود، شانس بیشتری برای جذب بازار کار نسبت دانشجویان کارشناسی دارند.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه نوتردام

دانشکده نوتردام در سال ۱۸۴۲ میلادی  تاسیس شد و تا سال ۱۹۶۷ میلادی به صورت یک مرکز آموزشی مذهبی فعالیت داشته، از سال ۱۹۶۷ میلادی به بعد به یک دانشگاه جامع تبدیل شده  که امروزه در هر زمینه‌ای تبدیل به یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شده است.

نکته مهماین است که حدود ۳۳ درصد دانشجویان مقطع کارشناسی نیز در طرح های تحقیقاتی فعالیت می کنند که این مورد در کمتر دانشگاهی اتفاق می‌افتد و تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی ۸۸۷۴ و در مقطع تحصیلات تکمیلی ۳۹۳۵ نفر می باشند.

این دانشگاه با توجه به اینکهیک دانشگاه کاملاً تحقیقاتیاست دارای ۸۶ مرکز و موسسه تحقیقاتی بوده که نشانه توجه ویژه دانشگاه به تحقیقات می باشد در نتیجه تحصیل در دانشگاه نوتردام باعث می شود که سطح علمی دانشجویان بسیار بالا رود.

دانشگاه نوتردام در زمینه ورزش و رفاهی طیف بسیار گسترده ای را به دانشجویان خود ارائه می دهد که رشته های ورزشی در این دانشگاه عبارتند از فوتبال، بسکتبال، والیبال ، تنیس و خیلی از موارد دیگر می باشد همچنین در این دانشگاه انواع مسابقات ،همایش ها، نمایش ها و کنسرت ها با حضور افراد سرشناس برگزار می شود.

رنکینگ دانشگاه نوتردام

رنکینگ دانشگاه نوتردام

رنکینگ دانشگاه نوتردام طبق رتبه بندیQS در جایگاه ۵۸ در بین بهترین دانشگاه های آمریکا و رتبه ۲۲۲ در دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است.

در این دانشگاه حدود ۱۳ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسیکارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند و زبان رسمی تحصیل در این دانشگاه مانند سایردانشگاه‌های آمریکا زبان انگلیسی بوده و این دانشگاه تاکنون حدود ۱۳۴ هزار فارغ‌التحصیل داشته.

اسم این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در آمریکا و دانشکده های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آمریکا نیز دیده می شود.

دانشگاه نوتردام از همان ابتدا در لیستدانشگاه‌های برتر دنیا قرار داشته و همواره در نظام های رتبه بندی معتبر دنیا جایگاه قابل قبول را به خود اختصاص داده است.

رشته های موجود در دانشگاه نوتردام

رشته های دانشگاه نوتردام شامل رشته های حسابداری ،مدیریت، سلامت جهانی، مهندسی برق، مهندسی شیمی و خیلی از رشته های دیگر می باشد.

از دیگر رشته های موجود در این دانشگاه می توان به رشته های کسب و کار و تجارت، رشته های حقوق و رشته های تحصیلات تکمیلی اشاره نمود.

رشته هایی مانند پزشکی تا تحصیل پرستاری در دانشکده نوتردام میتوان به پرطرفدارترین رشته ها در دانشگاه ها اشاره کرد.

شرایط مورد نیازبرای اخذ پذیرش از دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردام به دلیل این که در بین برترین دانشگاه های دنیا هر سال تعداد بسیار زیادی دانشجویان بینالمللی را در مقطع کارشناسی به خود جذب می کند در نتیجه برای اخذ وپذیرش از دانشگاه نوتردام شرایط خاصی لازم می باشد.

از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ارائه مدارک مورد نظر است که تمامی مدارک کاملا باید درست باشد و همچنین ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز کامل اعلام نمرات دبیرستان نیز بسیار لازم خواهد بود.

مدارک دیگر انگیزه نامه، توصیه نامه آزمون،پرداخت آنلاین ۷۵ دلار جهت بررسی مدارک می باشد.

افراد مورد نظر باید حداقل نمره را در آزمون تافل به کسب نمایند که این نمره از ۱۰۰ تا ۱۲۰ می باشد البته آزمون های دیگری وجود دارد که برای متقاضیان بینالمللیدر نظر گرفته شده باشد که یکی از این آزمون sat و دیگریact می باشد.

با توجه به صلاحیت دانشگاه پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی کاملاً به گروه و دانشگاه مربوطه بستگی دارد.

دلایل پذیرش رشته های مختلف مقطع تحصیلی تکمیلی در دانشگاه نوتردام متفاوت بوده ولی برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پذیرش در این دانشگاه شما می توانید به سایت های معتبر از جمله سایت ما مراجعه نمایید که تمام اطلاعات بصورت کامل بیان شده.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه نوتردام

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردامیک دانشگاه خصوصی می باشد و شهریه دانشگاه نوتردام برای دانشجویان بینالمللی  حدود ۶۰ هزار و سیصد و یک دلار بوده اما جدیدا این دانشگاه به یکی دانشگاه هایی تبدیل شده است که هزینه‌هایآن با دانشگاه دولتی برابریمی‌کند.

هزینه تحصیل و زندگی در این دانشگاه بسته به وضعیت شهروندی منطقه و سطح تحصیلی شما متفاوت خواهد بود.

از آنجایی که این دانشگاه از نظر تحصیلات عالی گران ترین کشور جهان می باشد جای تعجب نیست که نوتردام سالانه ۶۰ هزار دلار به تنهایی دریافت می کند و هنگامی که هزینه های دیگری مانند حمل و نقل، غذا، اقامت و موارد تحصیلی اضافه شود این تعداد می تواند تا ۸۰ هزار دلار در سال برسد.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه نوتردام

دانشگاه نوتردام آمریکا از لحاظ حمایت های مالی از دانشجویان به جزو برترین دانشگاه جهان بوده به گونه ای که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی مبلغی در حدود ۱۷۳ میلیون دلار به دانشجویان اهدا کرده است.

در این دانشگاه تقریبا ۷۰ درصد از دانشجویان حداقل از یک نوع کمک مالی برخوردار هستند که آمار قابل توجهی می باشد.

به جز این موارد بورسیه دانشگاه نوتردام شامل انواع بورسیه ها برای دانشجویان ممتاز و برندگان المپیاد ها و ثبت اختراع بوده همچنین دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می توانند به کارهای تحقیقاتی بپردازد و درآمد اضافی داشته باشند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه نوتردام

خوابگاه دانشگاه نوتردام از لحاظ ارائه خدمات جزو برترین ها در دنیا بوده و تقریباً تمام دانشجویان کارشناسی خود را در خوابگاه محوطه دانشگاه اسکان داده است.

این دانشگاه در مجموعه دارای ۳۲ خوابگاه دانشجویی در محوطه خود بود که ۱۷ خوابگاه برای آقایان و ۱۵ خانگی برای بانوان اختصاص داده است و با توجه به اینکه دانشگاه به صورت کامل یک سال بر همه خوابگاه ها نظارت دارد بنابراین امکانات آنها نیز تقریباً در یک خط قرار داشته تا دانشجویان از سطح امکانات یکسانی برای زندگی دانشجویی برخوردار باشند.

این دانشگاه طیفگسترده‌ای از اتاق ها را با توجه به تعداد نفرات ارائه می‌دهد تا تمامِ سلیقه های زندگی دانشجویی را پوشش دهد که اتاق‌های آن عبارتند از تک نفره یک اتاق براییک دانشجو، دو نفره یک اتاق مشترک برای دو دانشجو، دونفره دارای دو تا اتاق سوئیت که برای دو دانشجو مشترک می باشد و همچنین سه نفره، چهار نفره ، ۵ و ۶ نفر نیز با توجه به تعداد نفرات در اختیار آنها قرار می گیرد.

دانشجویان به ۱۶ سایت رایانه در محوطه دانشگاه با بیش از ۵۰۰ رایانه برای استفاده دسترسی دارند و اکثر از سایت ها از ساعت ۸ صبح تا ۲ بامداد باز بوده همچنین خدمات گسترده ای وای فا در هر اتاق اقامتگاه وجود دارد.

هزینه اجاره بها و غذا در خوابگاه های دانشگاه نوتردام آمریکا به صورت یکجا از دانشجو اخذ می‌شود که مبلغ آن ۸۳۵۵ دلار برای هر نفر بوده و این هزینه برای انواع اتاق ها در همه خوابگاه ها یکسان می باشد.

مزایاو معایب تحصیل در دانشگاه نوتردام

اپلای دانشگاه نوتردام یک مسئله مهم می باشد که هر دانشجو وقتی به این دانشگاه می رود قطعاً از مزایا و معایب آن برخوردار خواهد بود.

یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه با استفاده از دانشگاه دولتی به صورت رایگان میباشد که از اصلی ترین مزایای آن به شما می آید.

از مزایای تحصیل در دانشگاه نوترداممی‌توان به این موضوع اشاره نمود که این کشور یک سال پس از تحصیل به شما اجازه میدهد در کشور بمانید و دنبال کار تخصصی در حیطه رشته تحصیلی خود باشید.

زمانی که در دانشگاه نوتردام مشغول به تحصیل می باشید این کشور بیمه درمانی قابل قبولی برای شما فراهم می کند و خدمات درمان کامل شامل حال دانشجویان می شود.

دانشجویان و خانواده‌های آنها از این نظر که بیمه درمانی دارند بسیار مورد توجه عمومی قرار می گیرد.

از معایب تحصیل در دانشگاه نوتردام میباشد که هزینه های زندگی در آنجا نسبت به سایر کشورهای همسایه بیشتر بوده در نتیجه آمریکا را نمی توان کشور ارزان قیمت برای زندگی دانست.

زندگی دانشجویی در ماه ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو به جز زمین های مسکن برای دانشجویان دارد که برای خود آمریکا ۱۰ درصد این هزینه ها بیشتر خواهد شد.

برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی و بین‌المللی را دارند حتما باید بدانیم که هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به سایر کشورها بسیار بالا بوده و حتی ممکن است برخی از رشته ها فقط در این دانشگاه ها پیدا شود که یکی از معایب بزرگ آن به شمار می آید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر