...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به عنوان بزرگترین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا و جهان شناخته شده است که این دانشگاه در آنتاریو واقع شده و به شما این امکان را می‌دهد تا در بهترین رشته ها تحصیل کنید و از استادان خبره و باسواد بهره ببرید و در رشته مورد نظر به صورت یک فرد با استعداد و پر دانش فارغ التحصیل شوید.

از آنجایی که جذب بازار کار در کانادا بسیار بالا می باشد، از این رو بیشتر شهروندان ترجیح می‌دهند تا تحصیلات خود را در دانشگاه واترلو بگذرانند و پس از پایان تحصیل در رشته مربوطه مشغول به کار شوند.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه واترلو کانادا

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان در این دانشگاه ثبت نام میکنندو می‌توان آمار داد که بیش از دو هزار دانشجو هر سال در آن مشغول به تحصیل می شوند.

شاید جالب باشد که بدانید اساتید ایرانی دانشگاه واترلو توانسته اند به عنوان بهترین و برترین اساتید در این دانشگاه شناخته شوند، پس اگر شما در دانشگاه مهم و برتری درس بخوانید می توانید در بهترین دانشگاه‌ها به عنوان بهترین اساتید تدریس کنید.

رنکینگ دانشگاه واترلو

یکی از مهمترین فاکتورهایی که شما باید در انتخاب دانشگاه به آن توجه کنید،رنکینگ دانشگاه می باشد. سطح علمی و آموزشیاین دانشگاه قابل مقایسه با دانشگاه‌هایدیگر جهان نیست و دانشگاه واترلو کانادا توانسته رتبه ۷ را در بین دانشگاه و موسسات آموزشی کسب کند.

رشته های دانشگاه واترلو

رشته های دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی است که توانسته بیش از ۱۰۰ رشته مختلف را در دانشگاه به وجود بیاورد.

یکی از رشته هایی که امروزه در بین جوانان رواج پیدا کرده، هنر می باشد، چون بسیاری از افراد علاقه خاصی به این رشته دارند و توانسته ند استعداد خود را در آن پیدا کنند.

رشته دیگر مهندسی است که امروزه بیش از حد مورد توجه قرار گرفته است و بیشتر آقایان ترجیح می دهند در این رشته فارغ التحصیل شوند.

رشته های دیگری که در این دانشگاه تدریس میشود، پزشکی و پیراپزشکی می باشد که یکی از رشته‌های مورد توجه در بین تمام دانشجویان می باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه واترلو

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو کمی دشوار میباشد، چون متقاضیان بسیار زیادی دارد، به عنوان مثال افراد باید معدلشان بالای۱۵ باشد و همچنین تمام مدارک مورد نیاز را دارا باشند و یکی از شرایط مورد نظر این است که باید در زبان انگلیسی نمره حد نصاب لازم را کسب کنند.

شرایط مورد نیاز دیگر برای اخذ پذیرش از دانشگاه این است که شما بایدیک رزومه تحصیلی، پژوهشی و کاری را همراه با نمرات مربوط به زبان را برای این دانشگاه ارسال کنید.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه واترلو

هزینه تحصیل در هر رشته و مقطع در این دانشگاه با یکدیگر متفاوت می باشد که همین تفاوت به عوامل مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بین۱۵۰۰ دلار تا حدود ۱۴ هزار است.

شهریه دانشگاه واترلو نسبت به دانشگاه‌های دیگر کمتر است، چون بهترین دانشجوها در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و یکی از امتیازاتی که برای این افراد داده می شود این است که با هزینه کمی می توانند در رشته های خاص مشغول به تخصیل شوند.

عاملی که می‌تواند روی هزینه ها تاثیر بگذارد، مقطعی است که در آن مشغول به تحصیل هستید، به عنوان مثال در مقطع کارشناسی ارشد از نظر هزینهنسبت به دکتری کمی بالاتر می باشد و یا ترم اولی ها هزینه کمتری پرداخت میکنند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه واترلو

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه واترلو

یکی از مسئله‌ هایی که توانسته توجه دانشجویان را به خود جلب کند، بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو می باشد که هر ساله در مقطع کارشناسی تعداد کمی دانشجو می‌پذیرد و برای آنها امتیازات خاصی در نظر می‌گیرد. بورسیه هایی که برای دانشجویان دانشگاه واترلو در نظر گرفته شده بسیار زیاد هستند که یکی از آنها بورسیه رئیس دانشگاه می باشد و این روسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که متقاضی ورود به مقطع کارشناسی بوده‌اند و اولین تجربه شان در این دانشگاه می باشد.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه واترلو

یکی از امتیازاتی که برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته شده، این است که می‌توانند زندگی را در خوابگاه های دانشگاه تجربه کنند، چون این امتیاز باعث می‌شود آنها از نظر محل اقامت مطمئن باشند و دیگر نیاز نیست در رفت و آمد باشند یا مکانی را که امنیت ندارد را برای اسکان در نظر بگیرند.

تمام دانشجویان می توانند از خوابگاه دانشگاه واترلو استفاده کنند که این خوابگاه‌ها در اتاق هاییک نفره و دو نفره طراحی شده است و تا پایان فارغ التحصیلی می توانند از آن استفاده کنند.

شما باید برای اقامت در خوابگاه ها هزینه هایی را پرداخت کنید که این هزینه ها ثابت هستند ولی هر سال به دلیل عوامل مختلفی ممکن است تغییر کند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه واترلو

تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا دارای مزایا و معایبی می باشد که این دو امر در کنار هم باعث شده این دانشگاه را به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها معرفی کنند.

شما می توانید از خوابگاه هایی با امکانات بالا استفاده کنید و دومینمزایا این است که این دانشگاه هر ساله تعداد زیادی دانشجو می‌پذیرد که این امکان را برای آنها فراهم می‌کند که در کنار خانواده در کانادا زندگی و تحصیل کنند.

مزایای دیگری که بیشتر دانشجویان را مورد توجه قرار داده این است که پس از فارغ التحصیل شدن از این دانشگاه می توانند در رشته مربوطه مشغول به کار شوند، چون داشتن مدرک از این دانشگاه یک امتیاز بزرگ برای آنها می باشد.

معایبی که برای تحصیل در دانشگاه واترلو در نظر گرفته شده این است که شما باید هزینه زیادی را بابت شهریه پرداخت کنید و همچنین رشته هایی که در این دانشگاه وجود دارد، بسیار سخت است و قبول شدن در آن بسیار دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر