...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال
آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

مهاجرت یک تصمیم مهم به حساب می آید که باید در مورد آن بسیار تحقیق و مشورت کرد،بعضی از افراد از مهاجرت‌ خود و شرایطآن کشور ناراضی هستند؛ اما مهاجرت به پرتغال یک تصمیم عالی است زیرا این کشور دارای مزایای بسیاری است که خیلی از افراد با مزایا و شرایط کشور می توانند کنار بیایند.

پرتغال یک کشور بسیار زیبا و با مساحت بسیار است کشوری که دارای منابع و طبیعت فراوان و غنی می باشند ؛آب وهوای بسیاری خوبی دارد ،آب وهوای آن معتدل می باشند؛یک نکته‌ی مهم در مورد پرتغال این است که در این کشور جرم کمی اتفاق می‌افتد در واقع کشور پرتغال معروف به یک کشور امن و بدون جرم است.

مردمان این کشور بسیار خون گرم و باحوصله هستند نکته‌ی جالب این است که مردم کشور تمام کار خود را با آرامش و به آرامی انجام می‌دهند، دراین کشور سکوت و آرامش موج می زند ؛کشور پرتغال منابع فرهنگی و تاریخی بسیاری دارد و به فرهنگ و قانون خیلی معتقد است ؛در این کشور دانشگاه‌های معتبری و عالی وجود دارد که از همه‌ی کشورها به این دانشگاه‌ها می آیند.

برای مهاجرت به کشور پرتغال می‌توانید با اسان‌ترین راه‌ها اقدام کنید مهاجرت به پرتغال از راه‌ها وروش‌ها مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به توضیح آن‌ها می پردازیم.

شرایط مهاجرت به پرتغال

هر کشوری برای مهاجرت شرایطی دارد شرایط مهاجرت به پرتغال به صورت زیر است : برای زندگی در پرتغال، طی کردن مراحل اخذ ویزا برای همه‌ی شهروندانی که خارج از اتحادیه اروپا، از جمله ایران زندگی می‌کنند الزامی است.

یعنی بدون داشتن اخذ ویزا به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. برای گرفتن گلدن ویزا باید اقدام به خرید خانه در پرتغال کنید.

ارزش ملک خریداری شده در آن جا باید تقریبا بین۲۸۰ تا ۵۰۰ هزار یورو باشد. پس از خرید خانه می‌توانید برای خود و خانواده‌تان، اقدام به درخواست ویزا برای اقامت دائم کنید.

ویزای کاری و تحصیلی نیزجزء روش‌های رایج و مناسب است که هر کدام از آن‌ شرایط و قوانین خاص و ویژه‌ی خود را دارد،بدون رعایت شرایط نمی‌توانید به ویزا دسترسی پیدا کنید.

روش های مهاجرت به پرتغال

روش های مهاجرت به پرتغال متفاوت است که هر کدام از ان‌ها ویژگی‌های ویژه‌ی خود را برای هر فردی دارند این روش‌هاشامل این موارد می باشند:

مهاجرت کاری به پرتغال _مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال _مهاجرت از طریق خرید ملک در پرتغال _مهاجرت تحصیلی به پرتغال در این مطلب به توضیح چند مورد از این موارد می پردازیم: دربین تمام این روش‌ها مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌ها است و یک شرایط ویژه است زیرا کم هزینه است و هم بهترین دانشگاه‌ها در این کشور وجود دارد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت کاری می باشد. قوانین حقوقی کار در کشور پرتغال همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا با شرایط بخصوصی همراه است. قوانین در اتحادیه اروپا بدین صورت تنظیم شده است که کارفرما در ابتدای کار نیروی کار لازمه را باید از افراد متخصص کشور پرتغال و اتحادیه اروپا جذب کند و در صورت نبود درخواست در محدوده ذکر شده می تواند نیروی کار لازمه را از خارج اتحادیه اروپا جذب کند.

افراد متقاضی در صورت کار به مدت ۳ تا ۴ سال در کشور پرتغال می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. مراحل صدور ویزای کاری پرتغال کمی پیچیده و زمانبر است و نیازمند طی کردن مراحل قانونی زیادی می باشد.

برای اخذ اقامت پرتغال از طریق کار کافی است کمی صبور باشید زیرا این کار نیازمند صبوری است و بعد از آن به نتایج خوبی خواهید رسید شاید کمی دشوار باشد اما بعد از آن شرایط خوبی برایتان رقم خواهدخورد.

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی پرتغال یا ویزای خود حمایتی

اخذ این ویزا نیازی به سرمایه گذاری ندارد،یعنی بدون سرمایه می توانید به راحتی کار خود را پیش ببرید برای خیلی از افراد این روش عالی می باشد.

تنها کافی است سرمایه مالی مشخصی را به دولت پرتغال ارائه کنید و آن را در حساب بانکی خود برای مدت مشخصی نگه دارید.

بعد از آن این امکان برای شما وجود دارد که ویزای پرتغال را برای خود و خانواده تان دریافت کنیدالبته همراه با فرزندانتان که زیر۲۲سال باشند.

تولد و ازدواج

تولد و ازدواج راهی دیگر برای اخذ اقامت پرتغال می باشد. می توانید ازدواج کنید و به پرتغال مهاجرت کنید تقریبا تمامی کشور ها برای ارائه ویزا به متقاضیان خود راه ازدواج را باز گذاشته‌اند و از این طریق برای مهاجرت بعضی از افراد اقدام می کنند برای این روش شما باید با یک شهروند پرتغالی ازدواج کنید و تمامی مراحل ازدواج خود را نیز به صورت قانونی ثبت کنید.

بعد از ازدواجی که در آن تمامی قوانین را رعایت کرده‌اید، می توانید پس از گذشت سه سال برای اخذ اقامت موقت اولیه این کشور اقدام کنید؛به قوانین حتما توجه کنید همان طور که متوجه شده‌آید قوانین بسیار مهم هستند اگر بخواهید به صورت انجام دهید.

ویزای تحصیلی کشور پرتغال

بصورت معمول کشور پرتغال یکی از مقاصد اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل نمی باشد ولی دانشجویانی که تصمیم بر تحصیل با هزینه های پایین در اتحادیه اروپا را داشته باشند، این کشور را انتخاب می کنند. دانشجویان برای تحصیل در پرتغال مستلزم پرداخت هزینه می باشند که متناسب ا نوع زندگی و دانشگاه انتخابی متغیر می باشد که مجموع هزینه های تحصیل و زندگی مابین ۸ تا ۱۰هزار یورو در نظر گرفته شده است.
دروس دانشگاهی کشور پرتغال به دو صورت پرتغالی و انگلیسی تدریس می شوند که در صورت تصمیم به سپری کردن دروس به زبان انگلیسی می بایستی مدرک آیلتس را با توجه به مقطع تحصیلی ارائه دهند. علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا موسسه ی زبان آریانا پارس با ارائه دوره های کوتاه مدت و فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند. علاقه مندان به کشور پرتغال تحصیل در این کشور را بعنوان پلی برای دریافت ویزای کار در نظر می گیرند.

خرید ملک در پرتغال

یکی از روش های مهاجرت به پرتغال، خرید ملک می باشد که از مزایای این خرید می توان به دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اشاره کرد. فلذا راحت ترین روش برای کسب اقامت دائم کشور پرتغال، خرید ملک با ارزش ۵۰۰ هزار یورو می باشد.

در سفارت بسیار از شما سوال می پرسند تا بفهمند این ازدواج صوری نمی باشدو اگر متوجه بشوند هیچ راهی برای اخذ اقامت پرتغال شما وجود نخواهد داشت. ازهرکدام روش‌ها که استفاده کنید، در نهایت می توانید ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

برنامه ویزای طلایی یک گزینه محبوب برای سرمایه گذارانی است که به دنبال اخذ اقامت پرتغال هستند.

این برنامه به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در املاک یا مشاغل پرتغالی سرمایه گذاری کنند و در ازای آن اقامت دریافت کنند.

ویزای استارت آپ

پرتغال همچنین برای کارآفرینانی که می خواهند کسب و کاری در این کشور راه اندازی کنند ویزای راه اندازی ارائه می دهد. این ویزا برای افرادی طراحی شده است که طرح تجاری دارند و می خواهند شرکت خود را در پرتغال تاسیس کنند.

ویزای بازنشستگی

افرادی که بازنشسته هستند و درآمد منظمی دارند می توانند اجازه اقامت در پرتغال را دریافت کنند. این ویزا به آنها اجازه می دهد در این کشور زندگی کنند و از مزایای سبک زندگی پرتغالی بهره مند شوند.

صرف نظر از روش انتخابی، متقاضیان باید مدارک مختلفی مانند پاسپورت معتبر، بیمه درمانی و مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای حمایت از خود ارائه دهند. بسته به نوع ویزا، ممکن است نیاز به قبولی در آزمون زبان پرتغالی نیز باشد.

پرتغال گزینه های مهاجرتی مختلفی را برای کسانی که به دنبال زندگی و کار در این کشور هستند ارائه می دهد. پرتغال با کیفیت بالای زندگی و جامعه پذیرایی خود، مقصدی جذاب برای بسیاری است.

مهاجرت به پرتغال تا چه حد امکان پذیر است؟

مهاجرت به پرتغال تا حد زیادی امکان پذیر است زیرا روش‌های مختلفی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد ،فقط بستگی به این دارد که با شرایط شما جور در بیاید،کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن آسان است فقط باید صبور باشید و از راه درست پیش بروید.

یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه بسیار می تواند به شما کمک کند،ونکته‌ی مهم دیگر این است که بدون اخذ ویزا نمی توانید به پرتغال مهاجرت کنید درواقع بدون اخذ اقامت پرتغال مهاجرت به پرتغال امکان پذیر نیست ؛در واقع با گرفتن اخذ ویزا نصفی از راه را رفته‌اید. امکان مهاجرت به پرتغال امکان پذیر است فقط ممکن است کمی زمان ببرد که باید صبور باشید‌.

هزینه مهاجرت به پرتغال

یکی از مهم‌‌ترین نکات برای مهاجرت این است که تصمیم قطعی خودرا برای مهاجرت بگیریدو اینکه بتوانید دوری از وطن و خانواده را تحمل کنید؛این دو نکته از موارد ضروری و اولیه است اما کافی نیست ،درمواقع برای مهاجرت باید به همه‌ی نکات و موارد توجه کنید ،همه چیز را باید در نظر بگیرید. هزینه مهاجرت به پرتغال را باید حساب کنیدو تمام موارد و هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

برای مثال: باید هزینه‌ی خورد و خوراک ،بلیت ،پاسپورت را داشته باشید، هزینه‌ی خریدیک منزل یا اجاره‌ی ان را هم باید در دست داشته باشید ،اگر فردییک کار ثابت و حقوق متوسط داشته باشد تقریبا می تواند از پس هزینه‌های کشور پرتغال بر بیاید.

هزینه‌ی زندگی در کشور پرتغال مناسب است یعنی : خبری از هزینه‌ی نجومی نیست،درضمن این نکته را هم در نظر بگیریدکه هر مسیری را برای مهاجرت انتخاب کنید دارای هزینه‌ای برای گرفتن ویزا، هزینه‌ی تمکن مالی و هزینه‌ای برای اخذ اقامت می باشد.

یعنی: اگر در مسیر تحصیلی اقدام به مهاجرت کنیدیا در مسیر کاری این کار را انجام دهید در هزینه‌ها فرقی ایجاد نمی‌شود اگر هم فرقی باشد تفاوت آنچنانی وجود ندارد مثلا برای تحصیل ،هزینه‌ی دانشگاه فقط اضافه می شود در واقع یکسری از هزینه‌ها در هر راهی ثابت هستند و باید به آن‌ها توجه کرد،حتما قبل از مسافرت با یک شخص مطمئن مشورت کنید تا با آگاهی کامل مهاجرت کنید ،از سایت‌های معتبر می توانید به اطلاعات خوبی برسید ،سعی کنید به هر کسی اعتماد نکنید تا پشیمان نشوید.

مزایای مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به هرکشورییکسری مزایا دارد، مهاجرت به کشور پرتغال هم همین گونه است ،مزایا زندگی در پرتغال زیاد است که در این مطلب به چند مورد از آن می پردازیم :

هزینه‌ی زندگی در پرتغال بسیار مناسب و معقول است، همان طور که گفته شد آب و هوای کشور پرتغال بسیار خوب است این کشور دارای اب و هوای متعادل است و هوای متنوعی دارد،هزینه در این کشور مناسب و معقول است یعنی نجومی نیست و نبست به کشور‌های دیگر هزینه‌ی پایین‌تری دارد و مقرون به صرفه است.

کشور پرتغال از نظر فرهنگی داراییک فرهنگ بزرگ و ثروتمند است و سواحل زیبا و باغ‌های زیباو…. دارد در کل گفتیم که کشور پرتغال یک کشور زیبا با منابع زیاد است در این کشور به خاطر گسترده بودن شبکه‌های جاده‌ای بیشتر مواقع مسیرها خلوت هستند،در واقع کشور پرتغال به خاطر وسعت زیادی که دارد ترافیک نسبتا کمی را تجربه می‌کند.

این کشور دانشگاه‌های خیلی خوبی دارد که رتبه‌های خوبی در جهان دارند و نکته حائز اهمیت این است هزینه تحصیل در این کشور نسبت کشورهای اروپایی پایین‌تر است یعنی هزینه تحصیل ارزان و مناسب است ،نوجوانان زیادی هستند که به خاطر نکته‌های عالی تحصیل در پرتغال مشتاق هستند.

نکته‌ی دیگریکه شاید برای شما هم جالب باشد این است که جرائم در این کشور پایین است یعنی کشور پرتغال جزء امن‌ترین کشورهای جهان است و جرم‌های سنگین به‌ندرت در آن اتفاق می افتد؛سبک زندگی مردم این کشور هم که بسیار عالی است چون آن‌ها بسیار باحوصله هستند و درکارخود عجله نمی‌کنند و به قول معروف خون گرم هستند.

معایب مهاجرت به پرتغال

هر کشوری همان طور که دارای مزایا می باشد معایبی هم دارد و کشور پرتغال از این موضوع استثنا نیست؛ البته مزایا کشور پرتغال بسیار بیشتر از معایب آن است.

همان طور که گفته شد هزینه‌ی زندگی در کشور پرتغال مناسب‌تر از کشورهای دیگر است اما این حرف به معنی این نیست که همه چیز در آنجا به صرفه است برخی از وسایل ارزان هستند اما برخی از وسایل در این کشور بسیار گران‌تراست.

به عنوان مثال : برق و بنزین در این کشور خیلی گران است به اندازه‌ای که این کشور از نظر سوختی جزء گران‌ترین کشورها به حساب می آید،پس تمام وسایل برقی و ماشین‌ها،اسباب خانه هم گران به حساب می آیند؛یکی از معایب زندگی در پرتغال کیفیت پایین خانه‌های آن است؛ هنگام انتخاب خانه حتما دقت کنید که خانه‌، تازه ساز باشد.

زیرا خانه‌های قدیمی معمولا بزرگ هستند و سیستم گرمایشی ندارند و فضای خانه سرد می باشد ،گرم کردن خانه‌هادر پرتغال هزینه‌ی زیادی دارد یعنی هزینه برق آن بالا می رود ؛روند کاری در پرتغال طولانی است برای کار اداری و حتی برای ویزا گرفتن کشور پرتغال باید زمان زیادی را صرف کنید.

رانندگان کشور پرتغال بسیار بی احتیاط رانندگی می کنند به همین علت در این کشور آمار تصادف بسیار زیاد است ؛پرتغال دارای شبکه‌ی جاده است این شبکه‌ها با معیار استاندارملی ساخته شده‌اند، اینیک مزیت است اما به خاطر هزینه عوارض گرانی که باید برای استفاده جاده پرداخت شود جزءمعایب بشمار می آید.

آسانترین روش مهاجرت به پرتغال

روش‌های زیادی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که بعضی از این روش‌ها آسان‌تر و کم هزینه‌تر هستند؛یکی از آسانترین روش مهاجرت به پرتغال کارآفرینی است.

در این روش بدون محدویت سنی می توانید مهاجرت کنید وبه مدرک تحصیلی هیچ نیازی نیستیعنی بدون مدرک تحصیلی می‌توانید مهاجرت کنید و هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید و همچنین بدون مدرک زبان کار شما حل خواهد شد.

این روش برای کسانی که زبان را دوست ندارند بسیار کارآمد است وحتی در این روش نیازی به سرمایه گذارییا خرید ملک ندارید و بدون تمکن مالی می توانید مهاجرت کنید در واقع کسانی که سرمایه‌ی کافی ندارند با این روش می‌توانند به پرتغال مهاجرت کنند ،از طریق کارآفرینی می‌توانند اخذ اقامت ۵ساله‌ی اتحادیه اروپا را بگیرند.

ازبدو ورود از تمام حقوق شهروندی برخوردار می شوید ،حتی اجازه‌ی تحصیل وکار را هم خواهید داشت ، سی پرونده‌ی کارآفرینی در هر سال میلادی باید داشته باشیدو… یکی دیگر از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت ازطریق تحصیل و سرمایه گذاری است.

امکان مهاجرت به پرتغال

امکان مهاجرت به پرتغال بیشتر به خودتان بستگی دارد،برای مثال اینکه بتوانید دوری از خانواده و وطن را تحمل کنید،هزینه‌ی تمکن مالی را داشته باشید ،پس اندازی را برای خود نگه داری کرده باشید.

کشور پرتغال کشوری است که با اسان‌ترین روش‌ها هم می توانید به این کشور مهاجرت کنید در واقع کشور پرتغال شرایطی را فراهم کرده است تا افراد بتوانند به صورت راحت مهاجرت کنند مهاجرت به پرتغال چون با روش‌هایگوناگونی انجام می شود حتما یکی از روش‌های مهاجرت به درد شما خواهد خورد،امکان مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل ،کار ،سرمایه گذاری و…. انجام می شود که هرکدام شرایط خاص خودش را دارد.

برای مهاجرت به پرتغال حتما با یک مشاور یا وکیل حرفه‌ای صحبت کنید تا بتواند نسبت به شرایط شما بهترین راه را در اختیارتان قرار دهد به گونه‌ای که امکان مهاجرت برایتان فراهم شود.

قوانین مهاجرت به پرتغال

پرتغال قوانین و مقررات مهاجرتی خاصی دارد که باید توسط افرادی که قصد ورود یا اقامت در این کشور را دارند رعایت کنند. قوانین و مقررات بسته به نوع ویزا یا اجازه اقامت مورد درخواست متفاوت است. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در مورد قوانین مهاجرت پرتغال در نظر بگیرید:

شرایط ویزا:

شهروندان برخی از کشورها، از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، برای ورود به پرتغال نیازی به ویزا ندارند. با این حال، شهروندان سایر کشورها قبل از ورود به کشور باید ویزا دریافت کنند. نوع ویزای مورد نیاز به هدف بازدید بستگی دارد (مانند گردشگری، کار، تحصیل و غیره).

مجوز اقامت:

برای کسانی که به دنبال زندگی و کار در پرتغال هستند، مجوز اقامت مورد نیاز است. شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت به شرایط افراد بستگی دارد، مانند اینکه آیا آنها یک شهروند اتحادیه اروپا هستند یا یک شهروند غیر اتحادیه اروپا.

الزامات زبان:

زبان پرتغالی زبان رسمی پرتغال است و ممکن است برای برخی از ویزاها یا مجوزهای اقامت، مهارت در زبان مورد نیاز باشد. برای مثال، شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به دریافت مجوز اقامت برای مقاصد کاری هستند، ممکن است لازم باشد مهارت خود را به زبان پرتغالی نشان دهند.

الزامات مالی:

ممکن است از متقاضیان مجوز اقامت خواسته شود که نشان دهند که دارای تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در پرتغال هستند. این الزام ممکن است بسته به نوع مجوز اقامت مورد نظر متفاوت باشد.

بررسی سوابق جنایی:

از متقاضیان برای ویزاها یا مجوزهای اقامت خاص ممکن است قبل از دریافت مجوز برای ورود یا اقامت در پرتغال، مورد بررسی قرار بگیرند.

معاینات پزشکی:

برخی از متقاضیان ویزا ممکن است ملزم به انجام معاینات پزشکی شوند تا اطمینان حاصل شود که خطری برای سلامت عمومی ندارند. قوانین و مقررات مهاجرتی پرتغال به گونه ای طراحی شده اند که اطمینان حاصل شود که افرادی که وارد این کشور می شوند و در آن اقامت می کنند این کار را به صورت قانونی و ایمن انجام می دهند.

سریع ترین روش مهاجرت به پرتغال

سریع ترین راه برای مهاجرت به پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی می باشد. این برنامه برای جذب سرمایه گذاری خارجی به کشور طراحی شده است و به سرمایه گذارانی که حداقل مبلغی را در املاک یا مشاغل پرتغالی سرمایه گذاری می کنند، اقامت ارائه می دهد.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی، یک فرد باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در املاک و مستغلات یا ۳۵۰,۰۰۰ یورو در املاک با قدمت بیش از ۳۰ سال یا واقع در مناطق بازسازی شهری سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری باید حداقل برای پنج سال نگه داشته شود. از طرف دیگر، یک فرد ممکن است ۳۵۰۰۰۰ یورو در یک کسب و کار پرتغالی واجد شرایط یا ۲۵۰۰۰۰ یورو در یک پروژه فرهنگی یا علمی سرمایه گذاری کند.

در هر دو مورد، سرمایه گذاری باید حداقل برای پنج سال نگه داشته شود. برنامه ویزای طلایی دارای چندین مزیت نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی از جمله زمان پردازش سریع است. هنگامی که فردی سرمایه گذاری را انجام داد و مدارک لازم را ارائه کرد، روند می تواند ظرف چند ماه تکمیل شود. علاوه بر این، این برنامه طیف وسیعی از مزایا را به سرمایه گذاران و خانواده های آنها ارائه می دهد، از جمله حق زندگی و کار در پرتغال، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش پرتغال، و امکان سفر آزادانه در منطقه شنگن.

یکی دیگر از مزایای برنامه ویزای طلایی این است که افراد را ملزم به نشان دادن مهارت در زبان پرتغالی نمی کند، اگرچه توصیه می شود سرمایه گذاران این زبان را برای ادغام کامل در جامعه پرتغالی بیاموزند. به طور کلی، برنامه ویزای طلایی سریع ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت به پرتغال است. طیف وسیعی از مزایا و فرصت ها را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و مسیری را برای اقامت دائم و شهروندی فراهم می کند.

بهترین روش مهاجرت به پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به پرتغال که هنوز به آن اشاره نشده است ویزای D7 است. این ویزا برای افرادی طراحی شده است که بازنشسته هستند یا دارای درآمد غیرفعال هستند، مانند درآمد اجاره یا سرمایه گذاری. برای واجد شرایط بودن برای ویزای D7، یک فرد باید نشان دهد که منبع درآمد منفعل ثابتی دارد که برای حمایت از خود و وابستگانش کافی است. حداقل درآمد ماهانه مورد نیاز ۶۶۵ یورو برای متقاضی و ۳۳۲.۵۰ یورو اضافی برای هر فرد وابسته است. علاوه بر شرط درآمد، متقاضیان باید همچنین نشان دهند که از پوشش بیمه درمانی کافی و سابقه کیفری پاک برخوردار هستند.

یکی از مزایای ویزای D7 این است که برخلاف برنامه ویزای طلایی، نیازی به حداقل سرمایه گذاری در املاک یا مشاغل پرتغالی ندارد. این می‌ تواند آن را به گزینه‌ ای در دسترس ‌تر برای کسانی که ابزاری برای سرمایه‌ گذاری بزرگ ندارند تبدیل کند. مزیت دیگر ویزای D7 این است که به افراد اجازه می دهد پس از پنج سال اقامت مداوم در پرتغال برای اقامت دائم اقدام کنند. این می تواند مسیری برای شهروندی و ادغام کامل در جامعه پرتغال فراهم کند. شایان ذکر است که اگرچه پردازش ویزای D7 ممکن است بیشتر از برنامه ویزای طلایی طول بکشد، اما همچنان می ‌تواند برای افرادی که واجد شرایط هستند، روند نسبتاً ساده ‌ای باشد. علاوه بر این، متقاضیان ویزای D7 نیازی به نشان دادن مهارت در زبان پرتغالی ندارند، اگرچه توصیه می‌ شود این زبان را برای ادغام کامل در جامعه پرتغالی بیاموزند.

به طور کلی، ویزای D7 برای کسانی که بازنشسته هستند یا درآمد غیرفعالی دارند و می خواهند به پرتغال مهاجرت کنند می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. بدون نیاز به سرمایه گذاری بزرگ در املاک و مستغلات پرتغالی یا کسب و کار، راهی برای اقامت دائم و شهروندی ارائه می دهد.

آمار مهاجرت به پرتغال

داده های سازمان مهاجرت و مرز پرتغال (SEF)، تعداد خارجی هایی که در پرتغال زندگی می کنند در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

در اینجا برخی از آمارهای کلیدی مهاجرت برای پرتغال آورده شده است:

مجوزهای اقامت:

در سال ۲۰۲۰، پرتغال در مجموع ۷۸۱۱۱ مجوز اقامت جدید صادر کرد که نسبت به سال قبل ۲۲.۹ درصد کاهش داشت. از این تعداد، ۵۷.۵ درصد برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا و ۴۲.۵ درصد باقی مانده برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر شده است.

ملیت های برتر:

سه ملیت برتر ساکنان جدید پرتغال در سال ۲۰۲۰ برزیلی ها (۹۷۵۳) و پس از آن چینی ها (۶۳۸۶) و اوکراینی ها (۵۳۴۵) بودند. سایر ملیت های برتر شامل هندی ها، نپالی ها و کیپ وردی ها بودند.

دلایل مهاجرت:

به اکثریت ساکنان جدید پرتغال در سال ۲۰۲۰ برای مقاصد کار (۴۳.۹٪) مجوز داده شد و پس از آن الحاق خانواده (۲۶.۸٪) و اهداف تحصیلی (۱۴.۲٪) قرار گرفتند.

مناطق:

لیسبون و منطقه شهری اطراف پرطرفدارترین مناطق برای ساکنان جدید پرتغال در سال ۲۰۲۰ بودند که ۵۲.۵ درصد از کل مجوزهای اقامت جدید صادر شده را به خود اختصاص دادند. سایر مناطق محبوب شامل شمال و آلگاروه بود.

ویزای طلایی:

برنامه ویزای طلایی همچنان محبوب است و در مجموع ۸۱۸۶ ویزا در سال ۲۰۲۰ صادر شده است. ملیت های برتر دریافت کنندگان ویزای طلایی چینی و پس از آن برزیلی ها و آفریقای جنوبی بودند. به طور کلی، داده ها نشان می دهد که پرتغال به دلایل مختلف همچنان یک مقصد جذاب برای مهاجران از طیف متنوعی از کشورها است. در حالی که همه‌ گیری کووید-۱۹ تأثیر قابل ‌توجهی بر تعداد مجوزهای اقامت جدید صادر شده در سال ۲۰۲۰ داشت، روند بلند مدت نشان می‌دهد که پرتغال در سال‌ های آینده یک مقصد محبوب برای مهاجران باقی خواهد ماند.

وکیل مهاجرت به پرتغال

یک وکیل مهاجرت به پرتغال یک متخصص حقوقی است که در قانون مهاجرت پرتغال تخصص دارد و می تواند به افراد در طیف گسترده ای از مسائل مربوط به مهاجرت از جمله اخذ ویزا، اجازه اقامت و شهروندی کمک کند. یکی از وظایف اصلی یک وکیل مهاجرت به پرتغال، ارائه راهنمایی و مشاوره به مشتریان در مورد گزینه های مختلف مهاجرت است. آنها می توانند به مشتریان در درک شرایط واجد شرایط بودن ویزاها و مجوزهای مختلف کمک کنند و در روند درخواست کمک کنند.

یک وکیل مهاجرت علاوه بر ارائه مشاوره و کمک در مورد درخواست ها، می تواند در روندهای قانونی مربوط به مهاجرت، مانند درخواست تجدید نظر یا اختلاف با سازمان های دولتی، به نمایندگی از موکلان نیز رسیدگی کند.

یک وکیل مهاجرت به پرتغال همچنین می تواند در زمینه الحاق خانواده کمک کند و به مشتریان کمک کند تا اعضای خانواده را به پرتغال بیاورند و ویزاها و مجوزهای لازم را دریافت کنند. نقش مهم دیگر وکیل مهاجرت این است که مشتریان را از هرگونه تغییر در قانون مهاجرت پرتغال که ممکن است بر وضعیت یا واجد شرایط بودن آنها برای اقامت یا شهروندی تأثیر بگذارد، مطلع کند. این می تواند شامل تغییرات در شرایط ویزا و مجوز، و همچنین تغییر در قوانین مربوط به تابعیت و شهروندی باشد.

هنگام انتخاب وکیل مهاجرت به پرتغال، مهم است که به دنبال فردی با تجربه در قانون مهاجرت پرتغال و سابقه موفقیت در کمک به مشتریان با مسائل مهاجرتی مشابه باشید. همچنین مهم است که فردی را انتخاب کنید که پاسخگو و ارتباط پذیر باشد و مشتریان را در طول فرآیند در جریان قرار دهد.

به طور کلی، یک وکیل مهاجرت به پرتغال می تواند منبع ارزشمندی برای افرادی باشد که فرآیند پیچیده مهاجرت به پرتغال را دنبال می کنند. آنها می توانند راهنمایی و کمک در هر مرحله از راه ارائه دهند و به اطمینان حاصل شود که مشتریان بهترین شانس ممکن برای موفقیت را دارند.

تمکن مالی اسپانیا از جمله راحت ترین روش های مهاجرت به پرتغال و دریافت اقامت دائم اروپا می باشد. با توجه به رشد روزافزون آمار مهاجرت به کشورهای اروپایی بسیاری از کشورها هر ساله قوانین سخت تری را برای مهاجران وضع می نمایند. در این بین برخی از کشورهای اروپایی نظیر پرتغال در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی و بهبود شرایط اقتصادی روش های مهاجرتی بسیار مناسبی را ارائه می نمایند.

تمکن مالی پرتغال یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور جذاب از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش مهاجرتی نیازی به سرمایه گذاری در پرتغال نخواهد بود و فرد متقاضی می بایست اثبات نماید که بدون نیاز به انجام کار در این کشور درآمد لازم برای پرداخت هزینه های زندگی را دارد. در واقع این روش مهاجرتی بیشتر مناسب افراد بازنشسته یا اشخاصی است که درآمدهای نظیر دریافت اجاره بهای مسکن، سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی و … دارند. در ادامه این مطلب با قوانین و شرایط کلی تمکن مالی پرتغال بیشتر آشنا خواهیم شد.

ویزای تمکن مالی پرتغال چیست؟

What is a Portuguese Financial Empowerment Visa

ویزای تمکن مالی پرتغال بر اساس ماده ۵۸ قانون ۲۳/۲۰۰۷ و ماده ۲۴ قانون ۸۴/۲۰۰۷  کشور پرتغال قانون گذاری شده است، طبق قوانین مهاجرتی این کشور افرادی که از طریق ویزای تمکن مالی پرتغال به این کشور مهاجرت می نمایند پس از گذشت ۵ سال می توانند اقامت دائم اروپا را دریافت نمایند، دریافت تابعیت پرتغال نیز پس از گذشت ۱۰ سال امکان پذیر خواهد بود.

شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال

در واقع تمکن مالی پرتغال جایگزینی مناسب و کم هزینه برای سایر روش های سرمایه گذاری نظیر ویزای طلایی پرتغال (Golden visa) است. از سوی دیگر افرادی که از طریق تمکن مالی پرتغال اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند نیازی به سرمایه گذاری مستقیم در پرتغال نخواهند داشت.

شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال

طبیعتاً برای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال مراحل و قوانین از پیش تعیین شده ای وجود دارد، در واقع خود حمایتی این کشور یکی از سریعترین و راحت ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم این کشور می باشد. جهت دریافت این ویزا فرد متقاضی می بایست با ارائه مدارک مالی اثبات نماید بابت پرداخت هزینه ها زندگی در پرتغال بدون نیاز به انجام کار در این کشور مشکلی نخواهد داشت.

تمکن مالی چیست

خور حمایتی این کشور ابتدا در قالب یک ویزای ۴ ماهه صادر می گردد. فرد متقاضی پس از دریافت ویزای ۴ ماهه و ورود به کشور پرتغال با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور و ارائه مدارک تکمیلی درخواست اقامت خود را ارائه می نماید و یک مجوز اقامت یک ساله به وی تعلق می گیرد. این مجوز اقامت در ۲ مرحله تمدید می شود و پس از گذشت ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم پرتغال وجود خواهد داشت.

مراحل دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

 • افتتاح حساب بانکی و اجاره منزل در پرتغال
 • درخواست ویزا از طریق مراجعه به سفارت پرتغال
 • درخواست برنامه ویزای اقامت در پرتغال

تفاوت تمکن مالی پرتغال با سایر روش های سرمایه گذاری

بدون شک ساختار و شرایط کلی هر یک از روش های مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود. در واقع متقاضیان مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری با توجه به روش مورد نظر ملزم به ارائه مدارک مختلفی می باشند.

تفاوت تمکن مالی با رش های دیگر

به طور کلی شرایط، قوانین و مراحل دریافت خود حمایتی این کشور با انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور نظیر ویزای طلایی پرتغال (Golden visa) و ثبت شرکت متفاوت خواهد بود، به صورت کلی تفاوت های مهم تمکن مالی پرتغال و ویزای طلایی این کشور به شرح ذیل می باشد.

روش سرمایه گذاریسرمایه مورد نیازمدت زمان لازم برای دریافت تابعیتانتقال سرمایه به پرتغالدریافت ویزای برای افراد خانواده
تمکن مالی پرتغالاثبات درآمد ماهیانه (حداقل ۶۵۰ یورو)۱۰ سالنیازی نیستامکان پذیر است
ویزای طلایی پرتغالحداقل ۳۸۰ هزار یورو۵ سالالزامیامکان پذیر است

مزایای ویزای تمکن مالی

قطعاً خود حمایتی پرتغال روشی بسیار ایده ال برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری است. در واقع این ویزا جایگزین بسیار مناسبی برای افرادی است که سرمایه لازم را جهت دریافت ویزای طلایی پرتغال در اختیار ندارند.

مزایای ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای تمکن مالی از مزایای بی شماری نظیر اقامت کل اعضای خانواده، دسترسی به کلیه خدمات آموزشی و بهداشتی، دسترسی به برنامه معافیت مالیاتی NHR، آزادی مسافرت به کشورهای عضو شنگن و … برخوردار است. لازم به ذکر است متقاضیان مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی پس از گذشت ۵ سال می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند، همچنین پس از گذشت ۱۰ سال امکان اخذ تابعیت و پاسپورت نیز وجود خواهد داشت.

معایب ویزای تمکن مالی پرتغال

قطعاً کلیه روش های مهاجرتی علاوه بر مزایایی که برای افراد متقاضی در پی دارد از چالش هایی نیز برخوردار می باشند، ویزای خود حمایتی پرتغال نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. البته لازم به ذکر است مزایای مهاجرت به پرتغال از این طریق به مراتب بیشتر از چالش های مربوط به به این روش مهاجرتی خواهد بود. به طور کلی چالش های اصلی مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای تمکن مالی به شرح ذیل می باشد:

 • عدم اجازه کار در کشور پرتغال تا زمان اخذ اقامت دائم
 • مدت زمان طولانی برای دریافت اقامت دائم و تابعیت پرتغال نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری
 • شرایط اقتصادی ضعیف تر پرتغال نسبت به کشورهای درجه یک اروپا
معایب ویزای تمکن مالی کشور پرتغال

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود ویزای خود حمایتی این کشور روش ایده ال و کم هزینه برای مهاجرت به این کشور جذاب و اخذ اقامت دائم پرتغال خواهد بود. در واقع با توجه به افزایش روز افزون آمار مهاجرت به کشورهای اروپایی و سختگیری اغلب کشورهای اروپایی برای پذیرش مهاجران ویزای تمکن مالی پرتغال از جمله روش های بسیار ایده ال و آسان برای مهاجرت به اروپا به شمار می آید. از این رو آمار مهاجرت به اروپا از طریق ویزای تمکن مالی پرتغال همواره با افزایش چشمگیری رو به می باشد.

۴ دیدگاه در “مهاجرت به پرتغال

 1. نیوشا هادیخان گفت:

  آیا واسه پذیرش دکترا در شهر آویرو نیاز به داشتن مدرک آیلتس هست یا بدون داشتن آیلتس هم میشه اقدام کرد؟

  1. آریاناپارس گفت:

   سلام بله آیلتس نیاز هست

 2. zahra گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من میخوام واسه دکترا برم شهر آویرو میخواستم بدونم امکان بورسیه هست یا نه؟
  همچنین اینکه اصل مدرک کارشناسی و ارشدو میخوان یا گواهی موقت هم قبول میکنن چون اصل مدرک و دانشگاه الان بهمون نمیده.
  و یه سوال دیگ اینکه چند درصد احتمال وجود داره که بعد از اتمام دوره تحصیل بتونم اقامت دائم اون کشورو بگیرم.

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه بدون شک مدرک آیلتس ۷ و مقاله بین المللی الزامیست . برای اقامت دائم هم باید بین ۳ تا ۵ سال در کشور کار کنید . اصل مدارک معمولا ننیاز است ولی برخی دانشگاه ها با شرایطی مدرک موقت را هم میپذیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر