...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه بیرمنگام

داشتن لیستی از دانشگاه‌های انگلستان کاریست که شاید با یک سرچ ساده به زبان انگلیسی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان مقدور باشد ولی چه چیزی باعث می‌شود که این مقاله ارزش خواندن را داشته باشد؟

احتمالاً وقتی عبارت دانشگاه انگلستان را در گوگل سرچ کرده‌اید،قصد و نیت شما از مهاجرت مهاجرت تحصیلی و کشور مقصد شما کشوری جز کشور انگلستان نیست. ولی شاید داشتن لیستی از برترین دانشگاه‌های انگلستان کمک شایانی به شما نکند چرا که ۱۰ دانشگاه اول انگلستان ممکن است مقصد تعداد کمی از علاقمندان به تحصیل در انگلستان باشد.

در این مقاله سعی شده است به جای ارائه صرفاً یک لیست از بهترین دانشگاه‌های انگلستان  می‌تواند در سایت‌های مرجع رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های کشورهای جهان نظیر سایت. QS و تایمز به سادگی یافت شود،لیست‌های مفیدتری برای علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان ارائه شود. 

علاوه بر آن سعی می‌شود در این مقاله به سوال‌های مهمی نظیر سوالات زیر پاسخ داده شود: 

 • آیا دانشگاه‌های انگلستان اپلیکیشن فی دارند؟
 • در کدام دانشگاه‌ها شانس پذیرش بالاتر است؟
 • کدام یک از دانشگاه انگلستان مقصد دانشجویان ایرانی بیشتری بوده است؟
 • با نمره تافل و یا دولینگو در کدام دانشگاه می‌توان پذیرش گرفت؟
 • کدام دانشگاه بیشترین میزان بورسیه تحصیلی را می‌دهد؟

پیش از خواندن ادامه مقاله در صورتی که هنوز در رابطه با انتخاب انگلستان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی تردید دارید شما را به خواندن مقاله مهاجرت تحصیلی به انگلستان دعوت می‌نماییم در غیر این صورت خواندن ادامه مطلب می‌تواند کمک شایانی به شما در راستای گرفتن پذیرش تحصیلی از انگلستان نماید. 

دانشگاه‌های انگلستان از نظر اعتبار داخل ایران 

شاید اولین فکری که در ذهن شما با خواندن این تیتر به وجود آمده باشد این است که چرا باید در انتخاب دانشگاه در کشور انگلستان،اعتبار دانشگاه در داخل ایران اهمیت داشته باشد. 

پاسخ ساده است،برای دو دسته از متقاضیان اعتبار دانشگاه‌های کشور انگلستان از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت اهمیت شایانی دارد. 

 1. دسته اول،آن دسته از متقاضیانی هستند که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل خود در کشور انگلستان به ایران بازگردند و ادامه تحصیلات خود و یا ادامه فعالیت کاری خویش را در این کشور صورت دهند.طبیعیست برای این دسته از افراد،مدارک تحصیلی که از دانشگاهی در انگلستان اخذ شده که مورد تایید این دو وزارتخانه نیست،عملاً هیچ ارزشی برای ادامه تحصیل و یا ارزشیابی برای کار و یا استخدام نخواهد داشت.
 2.  دسته دوم، متقاضیان مذکری است که هنوز خدمت سربازی خود را سپری نکرده اند. در صورتی که متقاضیان قصد خروج از کشور به صورت قانونی و با استفاده از معافیت تحصیلی را داشته باشد،می‌بایست دانشگاه مورد نظر آنها در کشور انگلستان حتماً مورد تایید یکی از این دو وزارتخانه باشد.

پس در ادامه سعی می‌کنیم دانشگاه‌های مورد تایید این وزارتخانه را مورد بررسی موشکافانه‌تر قرار دهیم. 

دانشگاه‌های انگلستان مورد تایید وزارت علوم 

وزارت ایران هر ساله بر اساس معیارهای مختلفی دانشگاه‌هایی را که می‌تواند مدارک آنها را معادل سازی نماید معرفی می‌کند. این فاکتورها عمدتاً  شامل تعداد تالیفات علمی دانشگاه،رتبه‌بندی جهانی دانشگاه و عوامل بسیار زیاد دیگر (که ممکن است در برخی از اوقات سلایق سیاسی هم باشند) می باشد.

خوشبختانه تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های کشور انگلستان مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است و مدارک متقاضیانی که موفق به اتمام دوره تحصیلی در این دانشگاه‌ها شدند معادل سازی خواهد شد. 

این طبقه‌بندی بر اساس سه عبارت ,”ممتاز”،”عالی “و”متوسط” صورت گرفته است که نشان دهنده رده‌بندی اعتبار دانشگاه‌های انگلستان بر اساس این ۳ دسته است.

لیست دانشگاه‌های انگلستان مورد تایید وزارت علوم ایران در سال ۲۰۲۴

دانشگاه انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران 

وزارت بهداشت ایران نیز به خاطر اهمیت موضوع سلامت ،هر ساله بر اساس معیارهای مشخص شده در این وزارتخانه،نحوه سنجش مدارک اخذ شده در دانشگاه‌های کشور انگلستان را ا ارائه لیستی است دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت مشخص می‌کند. 

خوشبختانه دانشجویان علاقمند به مهاجرت تحصیلی به انگلستان قادر خواهند بود تا با دریافت مدارک پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و و دیگر رشته‌های مربوط به حوزه سلامت  در یکی از ۸۳ دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران،قادر خواهند بود تا مدارک خود را در کشور معادل سازی نمایند.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۲۴

ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلستان 

اگر متقاضیان تحصیل در کشور انگلستان موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه مقصد خود نگردند،موضوع شهریه دانشگاه می‌تواند به عنوان یکی از دغدغه‌های ایشان پیش روی مهاجرت تحصیلی به انگلستان باشد. 

دانشگاه‌های انگلستان شهریه‌های متفاوتی را از متقاضیان خارجی دریافت می‌کنند. اگرچه برخی از دانشگاه‌های انگلستان به خصوص ۸ دانشگاه برتر این کشور موسوم به گروه راسل،شهریه بالاتری به نسبت سایر دانشگاه‌های انگلستان از دانشجویان خارجی دریافت می‌کنند،ولی متوسط شهریه تحصیل در دانشگاه انگلستان را می‌توان عددی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند در سال تخمین زد. 

در این میان اگر به دنبال دانشگاهی ارزان‌تر از متوسطه شهریه دانشگاه‌های انگلستان هستید،جدول زیر می‌تواند کمک شایانی به شما نماید. 

سعی کردیم ۱۰ تا از ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلستان که کمترین میزان شهریه را از دانشجویان خارجی دریافت می‌کنند را در جدول زیر معرفی نماییم‌.

متوسط شهریه اسم دانشگاه
۱۳۰۰۰university of bedfordshire
13000southhampton Solent University
12300Leeds Trinity University
12000university of west London 
11200Liverpool Hope University
11000university of Bolton
10500university of cumbria
10500university of Hull
8500university of Law
6500London School of commerce
شهریه ها براساس پوند انگلستان نوشته شده است.

معرفی برخی دانشگاه های انگلستان

اگر تصمیم دارید در دانشگاه های انگلیس ادامه تحصیل بدهید، باید گفت یکی از بهترین انتخاب‌ها را در ذهن دارید. با این انتخاب نه‌ تنها از مزیت تحصیل در قاره اروپا بهره‌مند می‌شوید، بلکه در کشوری تحصیل می‌کنید که فهرستی بلند بالا از بهترین دانشگاه‌های جهان را پیش رویتان قرار می‌دهد. از کارشناسی تا پست دکتری گرفته در هر مقطع تحصیلی که قصد ادامه تحصیل داشته باشید، دانشگاهی مناسب با نیازهای شما وجود دارد.

این کشور به واسطه قدمت زیادی که در خصوص آموزش داشته است دارای دانشگاه های برتری در سطح بین الملل است. به نوعی بیشترین دانشگاه های بین المللی و با رتبه های عالی در سطح جهان در این کشور حضور دارند. همچنین مورد دیگری که در خصوص تحصیل در انگلیس بسیار مهم است هزینه های تحصیلی در انگلستان به نسبت کشور آمریکاست. هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان به نسبت کشور آمریکا مقرون به صرفه تر است. تحصیل در دانشگاه های انگلستان می تواند به طور کلی زندگی هر دانشجویی را تغییر دهد.

دانشگاه بیرمنگام

دانشگاه بیرمنگام یکی از دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلیس می باشد که تعداد زیادی دانشجوی بین المللی و داخلی در آن در حال تحصیل می باشند. این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه مدنی انگلیس نیز شناخته می شود که در سال ۱۹۰۰ کار خود را آغاز کرده است  البته برای اولین بار در سال ۱۸۲۵ این دانشگاه تحت عنوان دانشکده پزشکی و جراحی بیرمنگام و دانشکده علوم میسون کار خود را آغاز کرد، اما بعد ها در سال ۱۹۰۰ به صورت رسمی تحت عنوان دانشگاه بیرمنگام شناخته شد و امروزه طیف گسترده ای از رشته هارا پوشش می دهد و تبدیل به یکی از برترین دانشگاه های انگلیس و کل دنیاشده است .در ادامه این مطلب همه چیز را از سیر تا پیاز اعم از دانشکده ها، شرایط پذیرش، بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه بیرمنگام، خوابگاه دانشجویی، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بیرمنگام انگلیس و غیره خواهیم گفت.

دانشگاه های انگلیس

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه بیرمنگام

این دانشگاه در شهرEdgbaston-Birmingham انگلیس واقع است، مساحت تقریبی این دانشگاه حدود ۶۷۲ هکتار تخمین خورده است و در سال های اخیر نیز رشد چشمگیری داشته است، به طوری که در سال ۲۰۱۸ پردیس رسمی این دانشگاه در شهر دبی کار خود را آغاز کرد. در دانشگاه بیرمنگام معمولا رشته های متنوعی تدریس می شود که علاقمندان می توانند که در هر یک از آنها تحصیل کنند، به طور کلی دانشکده های این موسسه عبارت هستند از :

 1. دانشکده علوم اجتماعی
 2. دانشکده هنر و قانون
 3. دانشکده فنی و مهندسی و علوم فیزیک
 4. دانشکده علوم پزشکی و دندانپزشکی
 5. دانشکده علوم زیست محیطی

رنکینگ دانشگاه بیرمنگام

طبق رتبه بندی های رسمی که منتشر شده است، رتبه دانشگاه بیرمنگام انگلستان در بین دانشگاه های کشور انگلیس در رتبه ۱۴ ام قرار دارد، همچنین رتبه جهانی آن نیز طبق رتبه بندی های مختلف که دارای اعتبار بالا هستند، به شرح زیر می باشد :

 1. رتبه بندی QS رتبه ۹۰ ام .
 2. رتبه بندی US News در رتبه ۹۱ ام .
 3. سازمان THE در رتبه ۱۰۵ ام .
 4. ARWU بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ ام .
دانشگاه بیرمنگام انگلستان

رشته های دانشگاه بیرمنگام

رشته‌های دانشگاه بیرمنگام بسیار متنوع است و میتوان گفت اکثر رشته های پرطرفدار را پوشش می دهد، همان طور که قبلا هم اشاره کردیم این دانشگاه دارای پنج دانشکده اصلی می باشد که در هر کدام از آنها رشته های مختلفی ارائه می شود. در این بخش سعی کردیم برخی از مهم ترین آنها را به شما معرفی کنیم :

 1. دانشکده هنر و قانون : رشته های استان‌شناسی ، تاریخ ، فلسفه ، تاریخ هنر ، حقوق ، الهیات و دین ، موسیقی ، ادبیات انگلیسی، هنرهای درام و تئاتر و … .
 2. دانشکده فنی و مهندسی : مهندسی شیمی، علم شیمی ، علوم کامپیوتر ، مهندسی ، ریاضیات ، متالوژی و مواد ، فیزیک و علم نجوم  و … .
 3. دانشکده علوم زیست محیطی : علوم زیستی ، علوم زمین ، علوم محیطی ، جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، روانشناسی ، علوم ورزش و … .
 4. دانشکده علوم پزشکی : پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری و مامایی ، علوم زیست پزشکی و .. .
 5. دانشکده علوم اجتماعی : بیزینس ، آموزش ، سیاست اجتماعی ، دولت (goverment)  و .. .

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بیرمنگام

شرایط تحصیل در دانشگاه بیرمنگام تفاوت زیادی با دیگر دانشگاه های مطرح ندارد، داشتن مدارک معتبر تحصیلی ، مدرک زبان معتبر و با نمره قابل قبول ، داشتن معدل بالا ، شرایط سنی قابل قبول ( افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها را دارند باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند . ) ، رزومه قوی ( به خصوص برای مقطع ارشد و دکتری ) ، تمکن مالیو.. همچنین برای دریافت پذیرش شما باید که به صورت آنلاین درخواست خود را در سامانه رسمی به ثبت برسانید تا مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد .

شرایط عمومی تحصیل دوره پست دکتری در انگلستان

تحصیل در دوره پست‌دکتری در انگلستان شرایط خاصی را از شما نیاز ندارد. با این حال، برخی از شرایط عمومی که معمولاً برای تحصیل در دوره پست‌دکتری در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

 • مدرک کارشناسی ارشد: برای ورود به دوره پست‌دکتری، شما باید مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با زمینه مطالعه مورد نظر را داشته باشید. معمولاً برخی از دانشگاه‌ها می‌توانند درخواست‌هایی را از افرادی که دارای مدرک کارشناسی عالی هستند نیز بپذیرند.
 • مهارت‌های تحقیقاتی: برای شرکت در دوره پست‌دکتری، مهارت‌های تحقیقاتی قوی و علاقه مندی به پژوهش در زمینه مورد نظر ضروری است. این شامل تجربه در انجام پروژه‌های تحقیقاتی، مهارت‌های آماری و تحلیل داده‌ها، مهارت‌های نوشتاری و توانایی تجزیه و تحلیل منابع پژوهشی است.
 • پیشنهادنامه‌ها: شما باید حداقل دو یا سه نفر را که می‌توانند به شما در انجام تحقیقات پست‌دکتری کمک کنند، درخواست دهید. این پیشنهادنامه‌ها باید از افرادی باشند که شما را به خوبی می‌شناسند و توانایی‌ها و تعهد شما در تحقیقات را تأیید کنند.
 • پروپوزال پژوهشی: درخواست ورود به دوره پست‌دکتری ممکن است نیاز به تهیه یک پروپوزال پژوهشی داشته باشد.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه بیرمنگام

هزینه تحصیل در دانشگاه بیرمنگام با توجه به عوامل مختلفی متغیر است و نمی توان برای آن مقدار دقیقی را در نظر گرفت اما با این حال برخی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عبارت است از :

 1. محل اقامت : بدیهی است افرادی که در خوابگاه دانشگاه اقامت دارند، هزینه کمتری را به نسبت افرادی که خانه اجاره کرده اند پرداخت می کنند .
 2. مقطع تحصیلی : با توجه به مقطع، میزان شهریه شما متفاوت است به عنوان مثال برای دوره لیسانس معمولا بین ۱۹,۹۸۰ تا ۲۷,۱۸۰ پوند دانشجو باید شهریه پرداخت کند که این مقدار با افزایش مقطع تحصیلی بیشتر هم خواهد شد .
 3. سبک زندگی : بسته به سبک خورد و خوراک و پوشش و به طور کلی زندگی کردن ، هزینه های افراد متفاوت است و … .

اما به طور کلی طبق تجربه های حاصل شده حدود ۷۳۰۸ پوند در سال هزینهیک زندگی دانشجویی عادی در شهرEdgbaston-Birmingham و تحصیل در دانشگاه بیرمنگام است .

بورسیه‌ تحصیلی دانشگاه بیرمنگام

به طوری کلی بورسیه دانشگاه بیرمنگام انگلستان سالانه به تعداد محدودی از دانشجویان کشور های مختلف تعلق می گیرد . پلن و بورسیه های مختلفی از طرف این دانشگاه ارائه می شود که هر کدام دارای شرایطی می باشند، به طور کلی چیزی حدود ۲۰۰ بورسیه از سوی این دانشگاه برای دانشجو ها ارائه می شود . معدل بالا از جمله شرط های دریافت این بورسیه می باشد .

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه بیرمنگام

خوابگاه دانشگاه بیرمنگامیکی از بهترین خوابگاه ها در بین دانشگاه های انگلیسی می باشد. معمولا اتاق های خوابگاه دانشگاه بر اساس امکاناتی که دارند در سه دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت هستند از flats and houses , hostels، bedsits ، هر کدام از اتاق ها دارایامکانات مختلف و هزینه های مختلف می باشند . زندگی خوابگاهی می تواند در هزینه زندگی خیلی صرفه جویی کند و یک فرصت خوب برای دانشجویان بین المللی است که هم پول خود را ذخیره کنند و هم با فرهنگ های مختلف آشنا شوند .

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه بیرمنگام

برای اپلای دانشگاه بیرمنگام انگلستان بهتر است که از قبل به طور کامل تحقبقات لازم را انجام دهید و سپس اقدام به درخواست کنید. دانشگاه بیرمنگام دارای معایب و مزایایی می باشد که خوب است از آنها آگاه شوید. در حال حاضر شهریه بالا از مهم ترین معایت این دانشگاه می باشد، این امر باعث شده است که افراد زیادی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب نکنند . اما در مقابل مزیت های زیادی نیز دارد ، خوابگاه خوب و با امکانات بالا ، شهر به نسبت خلوت ، داشتن رشته های متنوع ، رتبه جهانی بالا ، صادر کردن بورسیه و … از مهم ترین این موارد می باشد .

دانشگاه کاردیف

دانشگاه کاردیف در کشور انگلستان قرار گرفته است و یکی از دانشگاه های معروف و معتبری است که دانشجویان زیادی در این دانشگاه به تحصیل در انگلستان ادامه می‌ دهند. دانشگاه کاردیف در مقاطع مختلف تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و برای رشته های مختلف تحصیلی دانشجو قبول می کند. این دانشگاه دارای سه دانشکده جامع می باشد. به طور کلی انگلستان یکی از کشورهایی است که بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه، این کشور را انتخاب می کنند، چون کیفیت بالایی برای تحصیل دارد و این مسئله دانشجویان بسیاری را جذب خود کرده است.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه کاردیف

کاردیف انگلستان از کشورهای بی‌نظیر در اروپا و جهان به شمار می آید و افراد زیادی به دنبال تحصیل کار و زندگی در این کشور می باشند. اگر قصد مهاجرت به انگلستان با هر هدفی را دارید، بهتر است با ارزانترین و گرانترین شهرهای این کشور آشنا شوید. کاردیف علاوه بر این که پایتخت ولز است،یکی از مقرون به صرفه ترین شهر ها برای زندگی دانشجویان در انگلستان می باشد. به طور متوسط در این شهر اجاره ماهانه ۱۴۶ دلار است و همچنین حمل و نقل عمومی نیز بسیار ارزان تر از جاهای دیگر می باشد. آنچه که شهر کاردیف را مقرون به صرفه تر می کند، این واقعیت است که بیشتر دانشجویانی که در آنجا تحصیل می کنند، مشغول به کار نیمه وقت هستند و از منابع مختلف نیز سرمایه به دست می آورند.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه کاردیف

شهریه دانشگاه کاردیف بستگی به عواملی مثل رشته، مدت زمان تحصیل در انگلستان و مقطع مورد نظر دارد. امکان پرداخت قسطی شهریه از مزیت‌های این دانشگاه است و دانشجویان می توانند در سه قسط شهریه تحصیل خود را به دانشگاه بپردازند. اولین قسط شهریه باید هنگام ثبت نام پرداخت شود. شهریه برای دانشجویان بین المللی از ۱۵ هزار تا ۲۱ هزار پوند متغیر است و همچنین این مبلغ برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی قطعا بیشتر است. این نکته را اضافه می کنیم که ممکن است هزینه های سال دوم و سوم افزایش پیدا کند. بنابراین شهریه و هزینه تحصیل در کاردیف نسبتاً زیاد است و باید به با بودجه ای که دارید هماهنگ باشید و برنامه ریزی کنید.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه کاردیف

تحصیل در دانشگاه کاردیف دارای معایب و مزایای مختلفی است، از مزایای تحصیل در دانشگاه وجود رشته های متنوع، دسترسی به کتابخانه‌ها، وجود مهدکودک برای دانشجویان دارای فرزند، داشتن مکان های ورزشی مختلف، دسترسی به مجموعه های کامپیوتری، وجود رستوران ها و غذاخوری ها، داشتن تعداد زیاد خوابگاه و … است. معیارهای اپلای در دانشگاه کاردیف در مورد انتخاب رشته و دانشگاه از پروسه درخواست دادن و اپلای کردن و اینکه چطور و با چه معیاری دانشگاه را انتخاب کردید، تشکیل شده است. از معایب تحصیل در این دانشگاه می توان به شرایط سنی، شهریه نسبتاً بالا و فاصله آن تا ایران اشاره کرد.

دانشگاه گلاسکو انگلستان

این دانشگاه در سال ۱۴۵۱ تاسیس شد. دانشگاه گلاسکو چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان دنیاست. این داهنشگاه قدیمی ترین موزه عمومی اسکاتلند را در خود جای داده است و از نظر تعداد دانشجویان بزرگترین دانشگاه کشور است. دانشگاه گلاسکو انگلستان دارای رتبه ۶۵ جهانی است که در غرب گلاسکو در محله هدهیل واقع شده است. این محله، شهرت بسیار زیادی در تنوع مد و فرهنگ دارد. معماری ویکتوریایی این شهر نشان از قدمت و تاریخ این شهر است و با حضور در کافه هایش پایتخت فرهنگی اسکاتلند را بیشتر لمس خواهید کرد. دانشگاه گلاسکو پردیس های متعددی دارد. از اصلی ترین و مهمترین پردیس آن Gilmorehill را می توان نام برد. این دانشگاه دارای ۴ کالج اصلی است که نشان دهنده تنوع رشته های موجود در آن است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه گلاسکو

هزینه های تحصیل در انگلستان و در دانشگاه گلاسکو براساس دوره و مقطع تحصیلی متفاوت و متعدد است. هزینه تحصیل در دوره های پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده هنر سالیانه حدود۱۴٫۵۰۰ پوند، کارشناسی ارشد رشته های دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی و دامپزشکی سالیانه حدود ۱۸٫۲۰۰ پوند و دوره های بالینی در رشته های پزشکی، دامپزشکی سالیانه ۳۳٫۰۰۰ پوند می باشد.

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان یکی از تاپ ترین و معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل در انگلستان بوده و افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند دارای سطح بالایی از هوش و افراد فعالی در زمینه های مختلف می باشند. دانشگاه منچستر انگلستان مراکز تحصیلی و دانشکده های وسیعی دارد و دارای امکاناتی مانند خوابگاه دانشجویی نیز می باشد و حدود ۴۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر انگلستان معمولا به دلیل معتبر بودن مدرک تحصیلی به سرعت در کشور انگلستان کار پیدا می کنند و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهی برای ثبت نام در این دانشگاه هستند زیرا تحصیل در این دانشگاه مزیت های بی شماری را برای دانشجویان در پی دارد.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه منچستر انگلستان

تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان بسیار لذت بخش می باشد زیرا این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی به شمار می آید و افرادی که در آن مشغول به تحصیل هستند اطلاعاتشان در زمینه های مختلف به صورت روز افزون افزایش پیدا می کند. افرادی که مدرک پایان تحصیلی آن ها دارای معدل بالای ۱۴ باشد به راحتی می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند. دانشگاه منچستر انگلستان دارای سطح های مختلفی از تحصیل از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پروفسورا می باشد و هر دوره دارای مدت زمان مشخصیبوده و از میان دوره های نام برده شده کارشناسی کمترین زمان تحصیل را دارد.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه منچستر

شهریه دانشگاه منچستر انگلستان معمولا به صورت سالانه تغییر می کند و به همین دلیل می توان گفته که هزینه تحصیلدانشچویان به سال ورود آن ها به این دانشگاه بستگی دارد و دانشجویان تازه وارد معمولا برای هر ترم شهریه بیشتری را نسبت به دانشجویانترم بالایی باید پرداخت کنند. البته نوع رشته انتخابی توسط دانشجو نیز در میزان شهریه تاثیرگذار می باشد و هر چه که رشته انتخابی تحقیقاتی تر باشد و برای پاس کردن آن دانشجو نیازمند شرکت در آزمایشگاه و کارگاه و… باشد معمولا هزینه بالاتری نیز خواهد داشت بنابراین اگر بودجه زیادی در دسترس ندارید بهتر است که برای تحصیل در این دانشگاه رشته های غیر تحقیقاتی مانند علوم اجتماعی، فرهنگ و زبان، حسابداری و… را انتخاب کنید.

دانشگاه آکسفورد

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان می باشد که در منطقه آکسفورد قرار دارد که از نظر علم و دانش سابقه طولانی دارد و این دانشگاه خدمات و فعالیت‌های بسیار زیادی را در زمینه تدریس و آموزش و حتی تحقیق فرهنگ را ارائه داده است. شاید جالب باشد که بدانید هر کدام از دانشجویان آکسفورد عضو مجمع دانشگاهی هستند که در محیط امن می‌توانند مطالعه و یادگیری کنند. بسیاری از دانشجویانآرزو دارند در این دانشگاه تحصیل کنند، از این رو هر ساله دانشجویان بین المللی بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان در رشته های مورد علاقه خود در این دانشگاه جذب میشوند.

رشته‌ های دانشگاه آکسفورد انگلستان

بزرگترین مزیتی که در دانشگاه آکسفورد وجود دارد و باعث شده بسیاری از دانشجوها آرزو داشته باشند در این دانشگاه تحصیل کنند، رشته های مختلف و متنوع است. به عنوان مثال رشته های پزشکی برای خانم ها و آقایان در نظر گرفته شده است و انواع مختلفی از مهندسی از جمله برق و عمران و حتی معماری که بسیار پرطرفدار است بیشتر برای آقایان می باشد و همچنین شما می توانید در رشته های دیگر که امروزه بسیار پرطرفدار و بازار کار مناسبی دارد، از جمله گیاهشناسی مشغول به تحصیل شوید. تعدادرشته‌های دانشگاه آکسفورد نسبت به دانشگاه های دیگر بسیار زیاد است و همین امر باعث شده دست دانشجویان در هنگام انتخاب رشته باز باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد از نظر رشته ها با یکدیگر متفاوت می باشد، ولی اگر بخواهیم شرایطی را به صورت کلی بیان کنیم باید موارد زیر را در نظر بگیریم. شما باید دوره های پیش دانشگاهی را در مدارس معتبر بگذرانید و همچنین نمره و معدل بالایی داشته باشید و در آزمون های بین المللی شرکت و نمرات بالایی را کسب کنید. همچنین داشتن سن مناسب نیزیکی از شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد میباشد. قطعاً دانشگاه آکسفورد وقتی به عنوان بهترین دانشگاه شناخته شود، افرادی را می‌پذیرد که تمام این شرایط را یکجا دارا باشد و کسانی که این شرایط را داشته باشند، قطعاً بزرگترین شانس را در زندگی خواهند داشت.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه آکسفورد

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد برای متقاضیان بومی انگلستان که قصد دارند در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوند،۹۲۵۰پوند است، ولی بهتر است بدانید هزینه های تحصیل بر اساس رشته ها و همچنین مقطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت است و نبایدیک هزینه ثابتی را برای تمام دانشجویان در نظر گرفت. به عنوان مثال کسانی که در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، از نظر شهریه مقدار کمی نسبت به مقطع دکتری پرداخت می کنند، چون در مقطع دکتری کارها عملی تر و درس ها سخت تر است.

دانشگاه آکسفورد انگلستان

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آکسفورد

بسیاری از دانشجویان پس از اینکه در دانشگاه و رشته مورد نظر خود قبول میشوند، به فکر اقامت هستند، چون اقامت یک مسئله بسیار مهم است که ممکن است به خاطر همین امر بسیاری از افراد از هدف های خود صرفنظر کنند، ولی اگر در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل شوید، خوابگاه های اختصاصی با خدمات بسیار ویژه در اختیار شما قرار می دهند که همین امر باعث می‌شود شما بدون هیچ چونو چرایی در این دانشگاه تحصیل کنید. دانشگاه آکسفورد دارای خانه و آپارتمان خصوصی است که این اقامتگاه را در اختیار دانشجویان به عنوان اجاره قرار می دهد که از نظر هزینه نسبت به اقامتگاه های بیرون خیلی کمتر است،یعنی حدود ۵۰۰ الی۸۰۰ پوند است که همین باعث می شود دانشجویان در دوران دانشجویی مقدار زیادی پول پس انداز کنند.

دانشگاه شفیلد

شهر شفیلد در واقع در قسمت جنوبی کشور انگلستان قرار دارد و پذیرش بسیار زیادی در رشته های مختلف دارد و به همین دلیل از جمله دانشگاه هایی است که شما می توانید به راحتی در آن پذیرش شوید و با کمترین میزان هزینه به تحصیل در آن بپردازید.

دانشگاه شفیلد انگلستان در شمار دانشگاه های دولتی قرار می گیرد و مدرک آن بسیار معتبر می باشد و داری اعتبار بینالمللی است و این دانشگاه دارای ۶ دانشکده مجزا می باشد.

دانشگاه شفیلد انگلستان دارای مراکز علمی و تحقیقاتی و همچنین کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته ای می باشد و سیستم آموزشی در این دانشگاه بسیار پیشرفته می باشد و تمام اساتید این دانشگاه دارای سطح علمی بالایی هستند.

رشته‌ های دانشگاه شفیلد انگلستان

رشته‌های دانشگاه شفیلد بسیار متنوع هستند و این دانشگاه دارای ۵ دانشکده می باشد و هر کدام از این دانشکده ها رشته های مختلف و متنوعی را در خود جای داده اند که در این بخش از مطلب به بررسی هر کدام از آن ها خواهیمپرداخت.در دانشکده هنر این دانشگاه رشته هایی مانند باستان شناسی، تاریخ، فلسفه و موسیقی تدریس می شوند.

دانشکده مهندسی این دانشگاه دارای رشته هایی مانند مکانیک، شیمی و عمران و همچنین کامپیوتراست.دانشکده پزشکی دارای رشته هایی اعم از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی و… می باشد.

در دانشکده علوم رشته هایی مانند زیستشناسی، علوم تربیتی، آمار و فیزیک و… تدریس میشوند.دانشکده علوم اجتماعی دارای رشته های از جمله حقوق، مدیریت، سیاست و… می باشد.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه شفیلد

هزینه دانشگاه شفلید انگلستان مناسبتر از هزینه سایر دانشگاه ها می باشد و به موارد مختلفی از جمله رشته تحصیلی دانشجویان، سال ورود آن ها به دانشگاه و همچنین مکان اقامت و… اشاره کرد.

هزینه خوابگاه بر روی هزینهترم تحصیلی دانشجویان حساب می شود و افرادی که بودجه کمی در دست دارند می توانند به جای گرفتن سوئیت برای خوابگاه اتاق اجاره کنند زیرا در این صورت هزینه کمتری از آن ها گرفته خواهد شد.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج انگلستان با شهرت خود برای تعالی آکادمیک اغلب در دانشگاه های برتر جهان برای آموزش، تحقیق و چشم انداز بین المللی قرار دارد. این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه برتر انگلستان و هفتمین دانشگاه جهان شناخته می شود. کمبریج یکی از مشهورترین مکان های کار و تحصیل در جهان است. از همین رو سالانه هزاران دانشجو از گوشه گوشه جهان به این شهر زیبای دانشگاهی می روند تا فصل جدیدی از زندگی خود را در آنجا آغاز نمایند.

دانشگاه کمبریج واقع در مرکز شهر باستانی کمبریج، ۵۰ مایلی شمال لندن، یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که به بیش از ۱۹ هزار دانشجو از گوشه و کنار جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. در حدود ۷۵۰۰ دانشجوی بین المللی از این تعداد دانشجو را تشکیل داده اند. در حال حاضر حدود ۳۸ درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی و ۶۲ درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان می پردازند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کمبریج

متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه کمبریج برای دانشجویان بین المللی بین ۲۲ تا ۵۲ هزار پوند در سال تخمین زده می شود. هزینه های تحصیل در انگلستان و دانشگاه کمبریج متناسب با رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. از همین رو نمی توان یک عدد مشخص را برای تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفت. علوم پزشکی و دامپزشکی به عنوان گران ترین دوره های تحصیلی در دانشگاه کمبریج به شمار می روند.

دانشگاه ساسکس

قبل از صحبت راجع به دانشگاه ساسکس بهتر است کمی درباره انگلستان صحبت کنیم. کشور انگلستان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی در ردیف سوم جهان قرار گرفته است. البته که دانشجو یک فرد منفعل نخواهد بود و در نهایت باعث ارتقا اجتماع خواهد شد، به همین دلیل است که دولت انگلیس به دانشجویانی که طی سه سال در رشته ای خاص مدرک کارشناسی گرفته اند و همچنین دانشجویان یک ساله ی کارشناسی ارشد، دوازده ماه زمان میدهد تا کار مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی آنها به ویزا کاری تبدیل شود.

دانشگاه ساسکس کاردیفیکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در انگلستان است. در ادامه قصد داریم به جزئیات کوتاهی درباره دانشگاه ساسکس کاردیف بپردازیم، پس در این متن کوتاه با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه ساسکس

اجازه تحصیل در دانشگاه ساسکس به موارد مهمی بستگی دارد. تحصیل در دانشگاه ساسکس یا همان University of Sussex که در واقع یک دانشگاه تحقیقاتی محسوب میشود و در شهر برایتون در انگلستان قرار گرفته است،  ممکن است برای برخی از افراد بسیار دور از ذهن به نظر برسد، اما همیشه هم اینطور نیست.

در این دانشگاه بیش از پانزده هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند که سی و پنج درصد آنها را افراد غیرانگلیسی تشکیل میدهند، بله سی و پنج درصد . مشخصا عدد وسوسه برانگیزی است.

تحصیل در دانشگاه ساسکس انگلستان نیز مثل دیگر دانشگاه های معتبر نیازمند طی مراحلی قانونی خواهد بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این دانشگاه با وجود عمومی و تحقیقاتی بودن جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم انگلیس است .

تحصیل در دانشگاه ساسکس ایده آل بسیاری از جمعیت تحصیل کرده در سرتاسر جهان است.

رنکینگ دانشگاه ساسکس

آمار رنکینگ دانشگاه ساسکس مربوط به سال ۲۰۱۸ است. در این سال رنکینگ دانشگاه ساسکس در جهان عدد ۱۴۷ بود . این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزش و انجام پژوهش های مختلف حین تحصیل، محبوبیت و شهرت فراوانی کسب کرده است.

مطمئنا رنکینگ دانشگاه ساسکس از این عدد بیشتر هم خواهد شد، چرا که از زمان تاسیس تا امروز فعالیت های انجام شده در این دانشگاه در جهت ارتقا رتبه علمی آن بوده است، به طوری که مورد توجه اکثر مقامات وزارت آموزش انگلستان در دوره های مختلف بوده است.

رنکینگ دانشگاه ساسکس اگرچه در حال حاضر هم عدد بی نظیری است، اما اکثر دانشجو ها میدانند که کیفیت تحصیل در این دانشگاه حتی صورت لحظه ای در حال ارتقا است.

در حالی که کسب رتبه بیست کشوری برای اثبات این ادعا میتواند کافی باشد، اما فعالیت های کیفی و کمی این دانشگاه برای ارتقا سطح هرگز تمامی ندارد.

رشته های دانشگاه کاردیف

رشته‌ های دانشگاه ساسکس انگلستان

رشته‌های دانشگاه ساسکس بسیار متنوع و گوناگون است.این دانشگاه حدودا در ۵۰۰ رشته مختلف دانشجو می پذیرد. رشته‌ های دانشگاه ساسکس مشتمل بر انواع رشته های علوم انسانی و اجتماعی ، تمامی گرایش های علوم مهندسی و ریاضی و رشته های پزشکی و علوم پایه تجربی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که نام بردن تک به تک این رشته ها مسلما در حوصله این متن کوتاه نیست.

انتخاب از بین رشته‌های دانشگاه ساسکس کاملا به نمرات کسب شده شما در دوره دبیرستان و از همه مهم تر علاقه و گرایش شما بازمیگردد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکس

شرایط پذیرش از دانشگاه ساسکس تفاوت چشمگیری با دیگر دانشگاه های سراسر اروپا و آمریکا ندارد. برای پذیرش در این دانشگاه باید توانایی خود را برای تحصیل در رشته ای خاص به اثبات برسانید، مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، چرا که کلاس ها و پایه اصلی تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و مدرک معتبر زبان یکی از شرایط پذیرش از دانشگاه ساسکس است که بسیار هم مهم به نظر میرسد.

در نهایت باید بگوییم شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکس به طور دقیق و با ریز جزئیات در وبسایت دانشگاه در دسترس است و کلیات مطلب هم که در این بخش خدمتتان ارائه شد.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه ساسکس

هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس با توجه به رشته ای که در آن تحصیل خواهید کرد، متفاوت است. در ادامه و به عنوان نمونه هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس را برای چند رشته پر طرفدار خواهیم آورد و از بیان لیست کامل هزینه ها صرف نظر میکنیم.

تحصیل در رشته کسب و کار و مدیریت براییکسال معادل ۱۷۲۰۰ پوند ، رشته های مربوط به کامپیوتر۱۸۰۰ پوند ،مهندسی برق و الکترونیک حدود ۱۸۰۰ پوند، رشته های مالی و حسابداری ۱۸۰۰ پوند ناگفته نماند که لیست هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس نیز در وبسایت دانشگاه در دسترس است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکس

امکانات ورزشی رفاهی دانشگاه ساسکس در انگلیس

دانشگاه ساسکس در انگلستان امکانات ورزشی رفاهی فراوانی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. این امکانات شامل مراکز ورزشی، باشگاه‌های ورزشی، فضاهای باز و فعالیت‌های گروهی است. در زیر برخی از امکانات ورزشی رفاهی دانشگاه ساسکس را بررسی می‌کنیم:

 • مرکز ورزشی: دانشگاه ساسکس دارای یک مرکز ورزشی مدرن است که شامل سالن ورزشی، استخر، میدان تنیس، میدان فوتبال و بسکتبال، سالن بولینگ و دیگر امکانات است. این مرکز از تجهیزات و تسهیلات ورزشی مدرن برخوردار است و به دانشجویان اجازه می‌دهد تا از فعالیت‌های ورزشی مختلف مانند شنا، بدمینتون، تنیس، بسکتبال و فوتبال بهره‌برداری کنند.
 • کلاس‌های ورزشی: دانشگاه ساسکس کلاس‌های ورزشی متنوعی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این کلاس‌ها شامل یوگا، پیلاتس، بوکس، زومبا، هیپ هاپ، بالت و دیگر روش‌های ورزشی می‌شود. این کلاس‌ها به صورت گروهی برگزار می‌شوند و به دانشجویان کمک می‌کنند تا به طور فعال و سالم فعالیت ورزشی داشته باشند.
 • فضاهای باز: دانشگاه ساسکس فضاهای بازی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این فضاها شامل زمین‌های فوتبال، زمین‌های تنیس، میادین چمنی و فضاهای سبز است. دانشجویان می‌توانند در این فضاها با دوستان خود بازی کنند و از فعالیت‌ خود لذت ببرند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ساسکس

دانشگاه ساسکس در انگلستان برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، معمولاً نیاز به مدرک زبان معتبر را دارد تا تضمین کند که دانشجویان قادر به درک و استفاده از زبان انگلیسی در محیط تحصیلی هستند. معیارهای ورودی ممکن است در هر دوره و رشته متفاوت باشند، اما در کل، مدرک‌های زبان معتبر زیر می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه ساسکس مورد نیاز باشند:

 • آیلتس (IELTS): نمره آیلتس برای تحصیل در دانشگاه ساسکس به بسته به سطح تحصیلات مورد نظر و دوره مورد نظر متفاوت است. اما در حد کلی، نمره آیلتس حداقل برای پذیرش در برنامه‌های کارشناسی از ۶.۰ تا ۷.۰ و برای برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری از ۶.۵ تا ۷.۵ ممکن است مورد نیاز باشد.
 • تافل (TOEFL): نمره تافل نیز بسته به سطح تحصیلات و دوره مدنظر متفاوت است. به طور کلی، نمره تافل حداقل برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی از ۸۰ تا ۱۰۰ و برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری از ۹۰ تا ۱۱۰ ممکن است مورد نیاز باشد.
 • سیستم کمبریج (Cambridge English): دانشگاه ساسکس نیز ممکن است مدارک زبان کمبریج را برای تحصیل در نظر بگیرد. مدارکی مانند Certificate in Advanced English (CAE) یا Certificate of Proficiency in English (CPE) می‌توانند به عنوان مدرک زبان معتبر در نظر گرفته شوند.
 • پی‌تی‌ای (PTE): دانشگاه ساسکس ممکن است نمرات پی‌تی‌ای را هم برای تحصیل قبول کند.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه ساسکس

بورسیه دانشگاه ساسکس نیز مثل اکثر دانشگاه ها مبلغ قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی است اما برای دریافت بورسیه دانشگاه ساسکس باید دارای شرایط خاصی باشید، مثلا اینکه دد لاینیا همان تایم مشخص شده برای اخذ بورسیه را رعایت کنید و مدارک و اسنادی که لازم به ارائه آنهاست، در زمان مورد نظر آماده باشد.

بورسیه دانشگاه ساسکس معمولا در تمام مقاطع تحصیلی ارائه میشود اما رایج ترین آنها بورسیه های تحصیلات تکمیلی است .

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساسکس

درباره خوابگاه دانشگاه ساسکس باید بگوییم اکثر دانشجویان پذیرفته شده بعد از ثبت نام در صورت نیاز میتوانند از مجموعه خوابگاه دانشگاه ساسکس استفاده کنند. این دانشگاه امکانات رفاهی قابل توجهی در این زمینه ارائه میدهد.

این دانشگاه دارای چندین ساختمان خوابگاهی است که در دو کلاس عمده کیفیتی ارائه میشود، کلاس نوع Aکه امکانات مستر روم یا همان سرویس بهداشتی شخصی و کلاس نوع Bکه سرویس بهداشتی مشترک دارد .

نکته قابل توجه راجع به اسکان دانشجویان در این دانشگاه وجود کمک هزینه برای اسکان شخصی است،یعنی اگر شما فردی هستید که قصد داریدیک سوئیت برای مدت تحصیل خود اجاره کنید، دانشگاه شما را تنها نمیگذارد و برایتان کمک هزینه درنظر میگیرد.

متوسط هزینه خوابگاه دانشگاه ساسکس بین۱۱۶ تا ۱۷۶ پوند است.

دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلستان یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است، که دارای رتبه علمی بالا و سطح آموزشی خوبی است که مدرک معتبر آن باعث شده است تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بتوانند با مدرک آن در انگلستان یا هر کشور دیگری مشغول به کار شوند، این دانشگاه جزء ده دانشگاه برتر انگلستان است. با ما همراه باشید تا همه چیز را اعم از شرایط تحصیل در دانشگاه بریستول، امکانات این دانشگاه و مزایا و معایب تحصیل در بریستول به شما بگوییم.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه بریستول

این دانشگاه در شهر بریستول انگلستان قرار دارد و یکی از دانشگاه های مهاجرپذیر است که در سال ۱۹۰۹ منشور سلطنتی را دریافت کرد، از این رو به دانشگاه مشروطه سلطنتی نیز معروف است.

این دانشگاه دارای رشته های مختلف در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است و از جمله دانشگاه هایی است که از دانشجویان بین المللی استقبال و حمایت می کند.

از جمله سابقه های درخشان این دانشگاه می توان به این اشاره کرد که این دانشگاه تا کنون برنده ۹ جایزه نوبل شده است، همچنین دارای اساتید برجسته ای است.

رنکینگ دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلستان از جمله دانشگاه هایی است که به معدل دانشجویان توجه بسیاری می کند. برای تحصیل در انگلیس مخصوصا این دانشگاه دانشجویان باید دارای معدل بالا و جزء دانشجویان ممتاز باشند، همین شرایط ویژه وسخت گیرانه باعث شده است تا همه دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، جزء دانشجویان پرتلاش و موفق باشند و این موضوع باعث شده تا دانشگاه بریستول دارای رتبه رنکینگ خوبی باشد.

همچنین محیط آموزشی این دانشگاه و اساتیدی که در این دانشگاه تدریس می کنند، بر روی این رتبه تاثیرگذار هستند‌.

رنکینگ دانشگاه بریستول براساس رتبه بندی QS دارای رتبه ۶۲ است و براساس رتبه بندی تایمز رتبه ۱۴ را دارد و براساس رتبه بندی جهانی THEرتبه ۹۲ را به خود اختصاص داده است.

رشته های دانشگاه بریستول

رشته‌ های دانشگاه بریستول انگلیس

این دانشگاه در مقطع کارشناسی تقریبا دارای۲۰۰رشته است که دانشجویان با توجه به علایق و توانایی هایشان می توانند از بین آن ها انتخاب کنند.

از جمله رشته های دانشگاه بریستول انگلستان می توان به رشته هایی نظیر هنر، فیلم و تلویزیون، موسیقی،تئاتر، تاریخ هنر، علوم زیستی، روانشناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک، دندانپزشکی، دامپزشکی، پزشکی، آموزش علوم بهداشتی، حقوق، حسابداری، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم جغرافیایی، علوم سیاسی، مطالعات بین المللی، زبان های مدرن، زبان فرانسوی، زبان آلمانی و غیره اشاره کرد.

در بین دانشکده های معروف دانشگاه بریستول می توان به دانشکده مهندسی اشاره کرد که از نظر رتبه و موفقیت دارای سابقه خوبی است که در آن رشته های مهندسی نظیر مهندسی کامپیوتر، برق، عمران، هوافضا، مکانیک وغیره است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بریستول

شرایط پذیرش دانشگاه بریستول انگلستان براساس مقاطع تحصیلی متفاوت است، اما یکی از شرط های مهم برای پذیرش در این دانشگاه که تقریباً در بین همه مقاطع این دانشگاه یکسان است، مسلط بودن به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک آن است.

همچنین دانشجویان باید معدل دیپلم بالایی داشته باشند، این شرط برای پذیرش در این دانشگاه انقدر مهم است که چند بار در هنگام پذیرش به آن اشاره می کنند، پس اگر خواهان تحصیل در این دانشگاه هستید باید معدل بالایی داشته باشید تا بتوانید در این دانشگاه پذیرش شوید.

همچنین برای پذیرش باید مدارکی از قبیل مدرک دیپلم بین المللی و همچنین کپی پاسپورت و مدارک شناسایی و ارائه یک رزومه کامل داشته باشید و همچنین باید اثبات کنید که شرایط تمکن مالی را دارید.

برای مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه می توانیدیا در آزمون تافل و یا در آزمون ایلتس شرکت کنید که انتخاب یکی از این دو به اختیار خودتان است، نمره قبولی در آزمون تافل ۹۵ تا۹۰است و در آزمون ایلتس ۶.۵ تا ۷ است.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه بریستول

یکی از نکته های مهم برای دانشجویانی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند، بحث هزینه های آن است که این هزینه ها در مقاطع و رشته های مختلف با هم فرق می کند. برای تحصیل در انگلستان این هزینه ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد که شامل شهریه دانشگاه بریستول و هزینه زندگی در انگلستان می شود.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان تقریبا چیزی برابر ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ می باشد که البته برای دانشجویانی که در رشته های پزشکی نظیر دندانپزشکی،دامپزشکی، پزشکی تحصیل می کنند، بیشتر است.

علاوه بر هزینه های شهریه، هزینه های زندگی در انگلستان نیزاست که شامل هزینه وسایل نقلیه، لباس، خورد و خوراک، در صورتی که در خوابگاه باشید اجاره خوابگاه و در صورتی که خانه گرفته باشید، اجاره خانه و هزینه اب وبرق می شود.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه

یکی از نکات مثبت دانشگاه بریستول انگلستان بورسیه های آن است که به دانشجویان می دهد. بورسیه دانشگاه بریستول انگلستان به دانشجوهای با استعداد و باهوش تعلق می گیرد،هرچه میزان موفقیت ها و نمره های دانشجو بالاتر باشد، احتمال دریافت بورسیه برای آن ها بیشتر است.

یکی از بورسیه هایی که به دانشجویان مقطع کارشناسی و فوق لیسانس می دهند، بورسیهThink big است که مبلغی برابر پنج هزار تا بیست هزار پوند است، البته این بورسیه شامل حال دانشجویان دامپزشکی، پزشکی و دندانپزشکی نمی شود.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلستان خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که با توجه به شرایطتان می توانیدیکی از آنها انتخاب کنید، البته بیشتر این خوابگاه‌ها برای ورودی های لیسانس و فوق لیسانس هستند.

خوابگاه دانشگاه بریستول انگلیس به صورت سرسراهای اقامتی هستند که این سرسرا های دانشجویی، آپارتمان‌هایی با اتاق های مبله جدا برای هر شخص هستند، اما در این سرسراها آشپزخانه و حمام به صورت مشترک است.

گزینه بعدی خانه های خصوصی است که این خانه ها چهار یا پنج نفره هستند که دانشجویان می توانند به صورت گروهی اجاره کند، نکته مثبت اجاره خانه برای دانشجویان این است که می توانند انتخاب کنند که در کدام منطقه زندگی کنند و با چه کسانی هم خانه شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه بریستول

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه بریستول

قبل از اپلای دانشگاه بریستول، ابتدا مزایا و معایب آن را برسی کنید تا بتوانید در مورد اپلای به این دانشگاه بهتر تصمیم بگیرید. از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به امکانات تحصیلی عالی و کیفیت بالای آموزش با اساتید باتجربه و مدرک معتبر اشاره کرد.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه بریستول انگلیس، کوتاه بودن دوره های تحصیلی است، به عنوان مثال برای دوره لیسانس حدوداً ۳ سال زمان نیاز است.

از دیگر مزایای تحصیل در این کشور این است که دانشجویان در کنار تحصیل، اجازه کار دانشجویی نیز دارند و به دانشجویان بعد از اتمام تحصیلشان ویزای کار در این کشور داده می شود.

اگر بخواهیم به معایب تحصیل در این کشور اشاره کنیم می توانیم به بالا بودن هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه های این کشور را برشماریم.

امکانات ورزشی و رفاهی دانشگاه بریستول در انگلیس

دانشگاه بریستول در انگلیس دارای تجهیزات و امکانات ورزشی و رفاهی بسیار خوبی است که برای دانشجویان در دسترس قرار می‌گیرد. این دانشگاه تلاش می‌کند تا بهترین شرایط را برای سلامت و رفاه دانشجویان فراهم کند.

امکانات ورزشی
 • مجموعه ورزشگاه‌ها: دانشگاه بریستول دارای ورزشگاه‌های بزرگ و مدرنی است که شامل زمین‌های فوتبال، هاکی، راگبی، و تنیس است.
 • سالن ورزشی: یک سالن ورزشی بزرگ و مجهز با تجهیزات مدرن برای تمرینات ورزشی داخلی مانند بدنسازی، تنیس روی میز، بسکتبال و والیبال وجود دارد.
 • استخر: دانشگاه بریستول دارای استخرهای سرپوشیده و باز است که برای استفاده از آب ورزشی و شنا مناسب هستند.
 • سالن های فعالیت های ورزشی دیگر: امکانات دیگری نظیر زمین‌های تنیس، زمین بسکتبال و والیبال، دیوار صعود، میدان چمن مصنوعی و تراس های دویدن وجود دارد.
امکانات رفاهی
 • مرکز رفاهی و سلامت: دانشگاه بریستول دارای یک مرکز رفاهی جامع است که امکاناتی نظیر اتاق های استراحت، مراکز تنظیم وزن و تجهیزات بدنسازی، محل های غذاخوری و فضاهایی برای استراحت و تفریح فراهم می‌کند.
 • کتابخانه: دانشگاه بریستول دارای کتابخانه‌های مدرن و جامع است که منابع مورد نیاز دانشجویان را فراهم می‌کند.
 • رستوران‌ها و کافه‌ها: در سراسر دانشگاه چند رستوران و کافه برای استراحت دانشجویان وجود دارد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس

برای تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس، دانشجویان بین‌المللی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی دارند. برای اثبات توانایی زبان انگلیسی خود، دانشجویان باید مدرک زبان معتبری را ارائه دهند. دانشگاه بریستول می‌تواند از یکی از مدارک زبان زیر استفاده کند:

 • آیلتس (IELTS): نمره کلی حداقل باید ۶.۵ باشد و در هر بخش نمره حداقل ۵.۵ باید حاصل شود.
 • تافل iBT (TOEFL iBT): نمره کلی حداقل باید ۹۲ باشد و در هر بخش نمره حداقل ۱۷ باید حاصل شود.
 • زبان انگلیسی پیشرفته (CAE): حداقل نمره C باید حاصل شود.
 • زبان انگلیسی معمولی (CPE): حداقل نمره C باید حاصل شود.
 • پیشنهاد دیگر: دانشگاه ممکن است برای اثبات توانایی زبان انگلیسی، مدارک دیگری را نیز بپذیرد. در این صورت، باید با دانشگاه تماس بگیرید و مشخصات مدرک خود را بررسی کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این الزامات ممکن است تغییر کنند و بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه بریستول مراجعه کنید و آخرین الزامات را بررسی کنید یا با دفتر پذیرش بین‌المللی تماس بگیرید.

سخن اخر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس

دانشگاه بریستول در انگلیس یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر است و شرایط تحصیل در آن بستگی به برنامه تحصیلی و سطح تحصیلاتی که در نظر دارید داشته باشید. در کل، در ادامه می‌توانید تعدادی از ویژگی‌های دانشگاه بریستول را مشاهده کنید:

 • رتبه‌بندی بالا: دانشگاه بریستول در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌ها معمولاً در جایگاه برتر قرار دارد و از لحاظ تأثیر و کیفیت آموزش و پژوهش، مورد احترام قرار می‌گیرد.
 • تنوع در برنامه‌های تحصیلی: دانشگاه بریستول برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای در سطوح مختلف ارائه می‌دهد، از جمله درجه لیسانس، فوق لیسانس، و دکترا.
 • محیط تحصیلی برجسته: دانشگاه بریستول دارای فضاهای آموزشی و تحقیقاتی با امکانات مدرن و پیشرفته است. این فضاها شامل کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و فضاهای مشترک برای تعامل و همکاری است.
 • اساتید برجسته: دانشگاه بریستول با استخدام اساتید و پژوهشگران معروف و متخصص، تلاش می‌کند که از بهترین منابع آموزشی برخوردار شود و تحقیقات پیشرفته‌ای را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر