...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت پرستاران به کانادا

شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا

شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا به واسطه بازار کار بسیار مناسب در این رشته بسیار محبوب و پرتقاضا می باشد. بسیاری از پرستاران با توجه به کیفیت زندگی و میزان درآمد بسیار بالای این رشته، تلاش برای مهاجرت به این کشور را دارند. با توجه به قوانین موجود در کشور کانادا هر رشته تحصیلی برای ورود به کشور کانادا برای ادامه تحصیل و یا کار باید شرایط و ضوابط به خصوصی را طی نماید که در این مقاله به آنها رسیدگی می شود.

یک پرستار مورد تایید کانادا می تواند در بیمارستان ها، کلینیک ها یا خانه های سالمندان کار کند. مانند هر کشور دیگر، بیماری همه گیر COVID-19 صنعت مراقبت های بهداشتی در کانادا را تحت فشار قرار داده است. از این رو تقاضای زیادی برای مهاجرت پرستاران به کانادا وجود دارد. به همین ترتیب، این یک مقصد جذاب نه تنها برای دانشجویان، بلکه همچنین متخصصانی است که به دنبال مهاجرت کاری در خارج از کشور هستند.

از همین رو دانشجویان برای ادامه تحصیل و پرستاران برای ورود به بازار کار کانادا، می بایست شرایط و مدارکی را برای تایید مدارک ارائه نمایند. در خصوص رشته پرستاری این موضوع حاکم می باشد که هر دو دسته افراد در ابتدای کار باید روند تایید مدارک را در دستور کار خود قرار دهند و پس از آن یکی از این دو مسیر را انتخاب نمایند.

روش های مهاجرت پرستاران

چه روش های برای مهاجرت پرستاران به کانادا وجود دارد؟

پرستاران همانند سایر رشته های تحصیلی قادر خواهند بود از روش های کاری و تحصیلی برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام نمایند. فقط لازم به ذکر است که برای هر یک از این اقدامات در ابتدای کار می بایست مدارک پرستاران مورد تایید دولت کانادا قرار گیرد که در ادامه مقاله به مراحل آن اشاره می شود. در هر دو روش مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی، پرستاران حق همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال را خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی پرستاران به کانادا

دوره های تحصیل پرستاری در کانادا را می توان در دانشگاه ها و کالج های مختص به پرستاری طی نمود. از همین رو افراد با اتمام ۱۲ سال تحصیل قادر خواهند بود برای دوره های کارشناسی پرستاری اقدام نمایند. همچنین پرستاران برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می بایست در ابتدا مدارک خود را با توجه به ایالت انتخابی تایید نمایند و برای دوره های کارشناسی ارشد در این کشور اقدام نمایند.

از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به مدرکی دال بر تسلط زبان اشاره کرد. در ایالت های انگلیسی زبان، نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس برای ورود به دوره هایی کارشناسی ارشد پرستاری اجباری می باشد. شرایط تحصیل دوره های کارشناسی ارشد در کانادا را می توان در مقاله کارشناسی ارشد در کانادا مورد بررسی قرار داد.

مهاجرت کاری پرستاران به کانادا

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت پرستاران به کانادا، پروسه مهاجرت کاری می باشد. پرستاران در صورت تایید مدارک خود قادر خواهند بود از روش های متفاوت برای کار در کانادا اقدام نمایند. در ادامه به دو روش معمول کاری پرستاران به کانادا اشاره می شود.

  1. نیروی متخصص فدرال: معمول ترین روش برای مهاجرت کاری، اقدام از روش فدرال اسکیلد ورکر و یا نیروی متخصص فدرال می باشد. افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر می توانند برای این روش اقدام نمایند. در حال حاضر امتیاز مورد نظر برای ورود به کانادا در مرحله اول ۶۷ و در مرحله دوم ۴۷۸ امتیاز می باشد. برای بررسی امتیازات خود به صفحه امتیاز بندی کانادا در وبسایت آریاناپارس مراجعه فرمایید.
  2. برنامه های استانی: با توجه به اختیاراتی که دولت کانادا به همه ایالت های این کشور داده است. ایالت های کانادا به صورت مجزا قادر خواهند بود تا نیروی مورد نظر خود را جذب نمایند. بسیاری از ایالت های کانادا با توجه به نیاز به پرستار، این امکان را به پرستاران می دهند که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی برای آن ایالت اقدام نمایند.
هزینه مهاجرت پرستاران

هزینه مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت پرستاران به کانادا مشمول هزینه های مشخص برای مراجعه به سفارت می باشد. هر پروسه مهاجرتی دارای هزینه های مشخص است؛ مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری. در ادامه به هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به کانادا اشاره می شود. لازم به ذکر است که هزینه های مراجعه به سفارت، وقت سفارت و بیومتریک در هر دو روش یکسان می باشد.

  1. هزینه بیومتریک: ۸۵ دلار
  2. استادی پرمیت: ۱۵۰ دلار
  3. مهاجرت کاری: ۱۳۲۵ دلار
  4. هزینه فرزند: ۲۲۵ دلار به ازای هر فرزند

مهاجرت تحصیلی

تحصیل در رشته پرستاری در کانادا مقرون به صرفه تر از کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان است. به طور متوسط هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. البته این با توجه به سطح تحصیلات و موسسه ای که در آن ثبت نام کرده اید، متفاوت خواهد بود.

قبل از تأیید درخواست شما، باید ثابت کنید که توانایی پرداخت همه هزینه های سالانه را دارید. به یاد داشته باشید، این فراتر از شهریه است زیرا شما به پول بیشتری برای اسکان و سایر نیازهای اساسی نیاز خواهید داشت. اگر تصمیم دارید در خارج از دانشگاه زندگی کنید ، یک آپارتمان برای شما حداقل ۱۰۰۰ دلار کانادا در هر ماه هزینه دارد. هزینه های ماهانه غذا و حمل و نقل به ترتیب تقریباً ۵۰۰ دلار و ۱۵۰ دلار کانادا است. تمام این هزینه ها به شهری که در آن زندگی می کنید بستگی دارد.

دانشجویان بین المللی مجاز به کار هنگام تحصیل در کانادا رشته پرستاری هستند. با این حال، تنها در صورتی مجاز به دریافت این امتیاز هستید که مجوز تحصیل شما شامل این شرط باشد. به همین ترتیب، برای استخدام در دانشگاه یا خارج از دانشگاه ممکن است نیازی به اخذ مجوز کار نداشته باشید. پولی که در اینجا دریافت می کنید می تواند برخی از هزینه های شما را پوشش دهد.

مهاجرت کاری

در خصوص مهاجرت پرستاران به کانادا از روش کاری، هزینه های تایید مدارک و هزینه های تمکن مالی اختصاص پیدا می کند. میزان تمکن مالی مورد نیاز برنامه کاری به روش ورود بستگی دارد. به طور مثال برای برنامه های استانی، با توجه به اینکه فرصت شغلی مورد نظر در دسترس است، میزان تمکن کمتری را از افراد طلب می کنند. در برنامه نیروی متخصص فدرال، تمکن مورد نیاز در حدود ۱۲ هزار دلار به ازای یک نفر می باشد.

مراحل مهاجرت پرستاران به کانادا

مراحل مهاجرت پرستاران به کانادا

هیچ فرآیند جامعی در سطح ملی، برای اخذ مجوز/ پروانه کار برای پرستاران در کانادا وجود ندارد. هر استان فرآیند ارزیابی و نظام پرستاری مخصوص به خود را دارد. دانشجویان یا پرستاران بین المللی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند باید واجد شرایط اپلای به عنوان یکی از عناوین RN،LPN یا RPN باشند.

همه دانشجویانی که قبلا برای کار به عنوان پرستار ثبت نام نکرده اند، باید قبل از درخواست برای هر یک از نظام های پرستاری، حسابی برای NNAS ایجاد نمایند. بعد از دریافت نتایج ارزیابی NNAS، نظام پرستاری تعیین می کند که آیا واجد شرایط ثبت نام، ارزیابی های دیگر یا گذراندن برخی دروس دیگر می باشند یا خیر.

  • Registered Nurse – RN:

پرستارانی که علاوه بر یک دوره تحصیلی ۴ ساله در رشته پرستاری، امتحان ملی صدور مجوز را نیز می گذرانند، پرستاران دارای پروانه کار RN نامیده می شوند. یک کمک پرستار دارای پروانه کار که تحت نظر یک RN فعالیت می کند Registered Practical Nurse نامیده می شود. دوره های تحصیلی این پرستاران شامل برنامه تئوری و بالینی در حوزه مراقبت های پزشکی و جراحی است.

  • Licensed Practical Nurse – LPN:

به یک دوره تحصیلات تکمیلی معمولا دو ساله پرستاری در یکی از کالج های کانادا اطلاق می شود. این دوره برای LPN های عمومی شامل دستورات تئوری و بالینی در بخش پزشکی و جراحی می باشد. این پرستاران زیر نظر RN ها فعالیت می کنند.

  • Registered Psychiatric Nurse – RPN:

RPN ها یک دوره دو سال و نیمه تا ۴ ساله در رشته پرستاری روانپزشکی را در سطح کالج یا دانشگاه به اتمام می رسانند. این دوره شامل دستورات تئوری و بالینی در حوزه روانپزشکی و پرستاری عمومی می باشد.

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کانادا

چشم انداز شغل پرستاری در کانادا بسیار مناسب است و این دسته از افراد با شانس بالاتری امکان کار در کانادا را خواهند داشت. از همین رو دولت پیش بینی می کند که موقعیت شغلی در رشته پرستاری در سال های آینده تا ۵۰ درصد افزایش می یابد. از همین رو پرستاران در صورت تایید مدارک خود در کشور کانادا، با شانس بسیار بالایی قادر خواهند بود در این کشور مشغول به کار شوند.

متوسط حقوق یک پرستار در کانادا به طور میانگین ۷۸ هزار دلار در سال و ۴۰ دلار در ساعت می باشد. لازم به ذکر است که میزان حقوق دقیق یک پرستار به سابقه کاری، ایالت انتخابی و نوع کار بستگی دارد. به طور مثال بیشترین میزان حقوق یک پرستار در ایالت های سرزمین های شمال غربی می باشد و کمترین میزان حقوق با دستمزدی معادل ۲۴ هزار دلار در سال در ایالت نوناووت می باشد. در جدول زیر میانگین درآمد پرستاران در کانادا آمده است.

ردیفایالتمیزان درآمد
۱Northwest Territories$103,467
2Yukon$88,969
3Nova Scotia$82,057
4British Columbia$80,126
5Newfoundland$78,059
6Ontario$74,271
7Alberta$74,271
8Saskatchewan$72,375
9Prince Edward Island$69,713
10New Brunswick$69,030
11Quebec$62,673
12Manitoba$41,396
13Nunavut$24,736

نتیجه گیری

کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان را دارد که پرستاری در میان رشته های تحصیلی محبوب دانشگاه های این کشور قرار دارد. هر استان دارای یک نهاد نظارتی است که استانداردهای حرفه و الزاماتی را که باید توسط متقاضیان برآورده شود، تعیین می کند. یک نکته قابل ذکر این است که اداره بهداشت کانادا وابستگی زیادی به پرستاران دارد. این متخصصان بیشتر از خود پزشکان با بیماران وقت می گذرانند.

فرصت های بیشمار کاری، درآمد بالای پرستاران در کانادا، سیستم آموزشی ایده آل در این کشور و شرایط زندگی مناسب فقط به عنوان بخشی از ویژگی کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران به شمار می رود. دلایل شما برای انتخاب کانادا برای مهاجرت چیست؟ نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای بررسی شرایط خود و راه های ورود به کشور کانادا با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

لینک منبع: Nurses immigrate to Canada

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر