info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

سفارت استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با سفارت استرالیا

Familiarity with the Australian Embassy

سفارت استرالیا در ایران از سال ۱۹۵۶ و به دنبال آغاز روابط دیپلماتیک دو کشور در تهران تأسیس گشت. با توجه به درخواست های متعدد جهت صدور ویزای استرالیا از سوی متقاضیان، سفارت این کشور خدمات متنوعی ارائه می دهد که به نوع ویزای درخواستی از سوی شما ارتباط دارد. ویزای استرالیا اعتبار قابل توجهی برخوردار است و با عناوین گوناگون صادر می گردد.

عدم فعالیت بخش صدور ویزای سفارت استرالیا

تابستان ۱۳۹۷ سفارت استرالیا در ایران از طریق صفحه فیس بوک اعلام کرد که فعالیت بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران به طور دائم متوقف شده است و از این پس تمامی درخواستهای صدور ویزای استرالیا به صورت آنلاین بررسی خواهد شد. سفارت استرالیا علت این تغیر را سیاست اداره مهاجرت استرالیا برای بررسی درخواست های ویزا به صورت آنلاین اعلام نمود.

جالب اینجاست که پس از گذشت تقریبا ۷ ماه از تعطیلی بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران، این موضوع تازه رسانه ای شد و در اکثر شبکه های خبری ایران و استرالیا به آن پرداخته شد. البته علت جذاب بودن این موضوع برای رسانه ها این است که بر خلاف اعلامیه قبلی سفارت، مشخص شد که علت بسته شدن بخش ویزای سفارت، نگرانی در مورد فساد اداری بوده است.

علت به وجود آمدن این فرضیه مدارک به دست آمده توسط سازمان مبارزه با مفاسد اداری استرالیا (ACLEI) می باشد. در اوایل سال ۲۰۱۷ نامه ای از سوی وکلای مهاجرت به این سازمان ارائه گردید مبنی بر اینکه بعضی از وکلای مهاجرتی با ادعای داشتن نفوذ داخل سفارت استرالیا در تهران جهت اخذ انواع ویزا خصوصاً ویزای گردشگری از متقاضیان بیش از ۴۰ هزار دلار استرالیا دریافت نموده اند، علاوه بر این طبق تحقیقات صورت گرفته افرادی با کمک شخصی با نفوذ در سفارت استرالیا در تهران موفق به اخذ ویزاهایی شده اند که در حالت قانونی به هیچ وجه امکان دریافت آنها را نداشتند، البته ظاهرا این موضوع سابقه بسیار طولانی دارد که به ۹ سال پیش بر می گردد. از این رو بخش صدور ویزای استرالیا در تهران فعالیت خود را متوقف نمود، البته بررسی به درخواست و صدور ویزا طبق روال قبل به صورت آنلاین قابل اجرا است.

آشنایی با استرالیا

استرالیا بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه و ششمین کشور پهناور جهان می باشد. ابن کشور دارای جاذبه های متعدد گردشگری و طبیعی است و مرز خاکی با هیچ کشوری ندارد، گذشته از دیدنی های فراوان استرالیا این کشور فوق العاده پیشرفته و توسعه یافته می باشد از این رو بسترهای بسیار مناسبی در زمینه های مختلف برای مهاجران فراهم نموده و خیلی از افراد سالانه برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری جهت اخذ ویزای استرالیا و سفر به این کشور اقدام می نمایند.

خدمات

در حال حاضر بررسی درخواست ها جهت صدور ویزا برای ایرانیان در کشور اردن انجام می شود. پروسه درخواست و دریافت ویزای استرالیا به طور آنلاین صورت می گیرد و فرد متقاضی نیازی به مراجعه حضوری و مصاحبه در سفارت ندارد. با توجه به این موضوع که بخش ویزای سفارت استرالیا در ایران فعالیت خود را قطع نموده، کلیه درخواست‌های قبلی که در تهران به ثبت رسیده‌اند، برای انجام سایر مراحل اداری به مراکز صدور ویزای استرالیا در کشورهای خاورمیانه ارجاع شده‌اند. همچنین، متقاضیان برای به‌روزرسانی اطلاعات خود، ثبت درخواست و … می‌توانند به وب‌سایت  ImmiAccount مراجعه کنند.

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا در اکثر اوقات سال آب و هوایی معتدل، مطلوب و اقیانوسی دارد. طبیعت بکر و حیات وحش فوق العاده متنوع و شگفت انگیز استرالیا به همراه تکنولوژی و معماری مدرن به کار رفته در شهرسازی باعث گردیده سالانه گردشگران فراوانی از سرتاسر جهان با هر نوع سلیقه به این کشور سفر نمایند. ویزای توریستی استرالیا با اهداف گوناگونی نظیر ویزای گردشگری، بازدید از افراد خانواده، شرکت در سمینار و انجام مراحل پزشکی صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا عبارتند از:

 • مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و کارت پایان خدمت)
 • پاسپورت فعلی با ۶ ماه اعتبار و پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفری
 • ۲ قطعه عکس ۴٫۳
 • ارائه گواهی شغلی یا تحصیلی
 • سند مالکیت (به نام فرد متقاضی)
 • وضعیت تاهل
 • گردش حساب بانکی ۳ ماهه و تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • ارائه مدارک اقامتی (واچر هتل)

ویزای کار استرالیا

ویزای کار در استرالیا یکی از متداول ترین و بهترین روش های مهاجرت کاری به این کشور و اخذ اقامت دائم استرالیا می باشد که از سوی سفارت استرالیا برای متقاضیان صادر می گردد. طی سال های اخیر دولت استرالیا سیاست های خود را بر اساس جذب نیروهای متخصص تنظیم نموده و فرصت های شغلی مناسب و شرایط مطلوبی را برای این افراد فراهم ساخته است.

در حال حاضر ویزای کار استرالیا در ۸ حالت ارائه می گردد و برای اخذ هریک از این ویزاها یک سیستم امتیازبندی وجود دارد که فرد متقاضی با ارائه مدارک و کسب امتیازات لازم می تواند ویزای مورد نظر خود را دریافت نماید.

انواع ویزای کار استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا (ویزای ۱۸۶ استرالیا)
 • ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت (ویزای ۱۸۷ استرالیا)
 • ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل (ویزای ۱۸۹ استرالیا)
 • ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی (ویزای ۱۹۰ استرالیا)
 • ویزای کار موقت برای افراد متخصص (ویزای ۴۰۰ استرالیا)
 • ویزای اقامت موقت ویژه فارغ تحصیلان دانشگاه های خاص (ویزای ۴۷۶ استرالیا)
 • ویزای اقامت موقت ویژه فارغ تحصیلان دانشگاه های استرالیا (ویزای ۴۸۵ استرالیا)
 • ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی (ویزای ۴۸۹ استرالیا)

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

بدون شک ویزای سرمایه گذاری در استرالیا یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت دائم این کشور است که از سوی سفارت استرالیا برای سرمایه گذاران صادر می گردد. دولت استرالیا با اجرای مناسب سیاست های مالی و اعتباری بسترهای مناسبی جهت انجام فعالیت های اقتصادی کلان و سرمایه گذاری مهیا نموده است، اقتصاد این کشور طی ۲۷ سال گذشته همواره رشد داشته و حتی رکود اقتصادی سال های اخیر هم نتوانست روند رشد مثبت اقتصاد این کشور را متوقف سازد.

امنیت در سرمایه گذاری، نیرو کار مستعد، دسترسی آسان به بازارهای جهانی، حمایت همه جانبه دولت از سرمایه گذاری، اشتغال زایی و … باعث گردیده سرمایه گذاران فراوانی از سرتاسر جهان کشور استرالیا را جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود انتخاب نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا به ۲ روش ارائه می گردد

 1. سرمایه گذاری از طریق ویزای کارآفرینی: در این روش باید ثابت کنید که در ایران در ۲ سال گذشته بیزینسی دارید که حداقل سالی ۱.۵ میلیارد تومان فروش داشته باشد. (۲ سال کافی است). دارایی شما و همسرتان نیز باید حداقل حدود ۲.۵ میلیارد تومان باشد.
 2. انتقال پول حداقل ۱.۵ میلیون دلار: برای سرمایه گذاری در استرالیا از طریق انتقال پول باید ابتدا و قبل از صدور ویزا مبلغ ۱.۵ میلیون دلار را به حساب های خزانه استرالیا واریز کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا مخصوص افرادی می باشد که قصد تحصیل تمام وقت در یکی از مراکز آموزشی معتبر این کشور را داشته باشند و نامه پذیرش از مرکز مورد نظر را اخذ نموده باشند. کشور استرالیا دارای سیستم آموزشی فوق العاده پیشرفته و معتبری است، این کشور در تمام مقاطع تحصیلی محصل و دانشجو می پذیرد و سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان است. جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا افراد می بایست مدارکی نظیر نامه پذیرش از مرکز آموزشی و تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا را ارائه نمایند.

قبل از اینکه متقاضی بخواهد برای ویزای تحصیل در استرالیا اقدام نماید می بایست موارد زیر را دارا باشد:

 • در یکی از دورهای ثبت شده بصورت تمام وقت در یکی از مراکز آموزشی معتبر استرالیا پذیرفته شده باشد.
 • در صورتی که متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، هزینه های کل دوره تحصیل در استرالیا از پیش تامین و برنامه ریزی شده باشد.

فعالیت سفارت استرالیا 

متأسفانه به نقل از خبرگزاری ملی استرالیا (ABC New)، از اوایل جولای سال ۲۰۱۸، دولت استرالیا در پی هشدار و شکایت چند وکیل مهاجرتی مبنی بر وجود فساد و کلاه برداری در روند صدور و اخذ ویزای مهاجرتی برای شهروندان ایرانی، فعالیت بخش صدور ویزای سفارت استرالیا در تهران را متوقف کرده است. آن زمان به بعد درخواست های مربوط به ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی شهروندان ایرانی در اکثر موارد به سفارتخانه استرالیا در کشور اردن و در بعضی از موارد به کشورهای دیگر منطقه ارجاع داده می شود. البته فرآیند کلیه درخواست‌های مربوط به ثبت ویزا برای کشور استرالیا به شکل آنلاین انجام می گیرد.

آدرس سفارت استرالیا در ایران:

 • تهران، خیابان خالد استانبولی، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲

ساعات کار سفارت استرالیا:

 • یکشنبه تا پنجشنبه: ۸:۳۰ صبح تا ۱۴:۰۰ عصر، روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

نحوه اخذ وقت سفارت 

برای دریافت وقت سفارت استرالیا با مراجعه به سایت رسمی سفارت استرالیا و با توجه به نوع ویزای درخواستی از سوی شما، ملزم به تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت هزینه سفارت به صورت آنلاین می باشید. توجه داشته باشید با توجه به تعطیلی بخش صدور ویزای سفارت استرالیا تمام پروسه درخواست و دریافت ویزا به صورت آنلاین صورت می پذیرد و نیازی به مراجعه حضوری شما نمی باشد.

موارد لازم برای تعیین وقت سفارت

 • ارائه فرم درخواست ویزا تکمیل شده از سوی متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه سفارت
 • ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه مدارک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)
 • نشانی و آدرس متقاضی

دلایل اخذ وقت سفارت

بدون شک قدم نخست جهت دریافت ویزای استرالیا به منظور سفر به این کشور، دریافت وقت سفارت استرالیا است. دلایل گوناگونی برای دریافت وقت سفارت استرالیا وجود دارد که عبارتند از:

 • درخواست پیوست به خانواده
 • مصاحبه
 • دریافت مجوز ویزای کاری
 • تقاضای مجوز اقامت برای پروسه های تحقیقاتی
 • مصاحبه جهت اقامت تحصیلی
 • دریافت کارت اقامت دائم استرالیا از طرق مختلف
 • اهداف دیگر

هزینه های سفارت استرالیا

هزینه صدور ویزای استرالیا معمولاً متغیر است، از این رو معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا زمانی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد و اگر از زمان لاج کردن (lodge – اپلای اپلیکیشن) تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، هزینه ویزا با مبلغ جدید تغییر خواهد کرد. نوع ویزای درخواستی از سوی متقاضی تعیین کننده نرخ ویزا می باشد، در حال حاضر هزینه صدور ویزا برای افراد متقاضی بسته به نوع آن بین ۱۳۵ تا ۵۵۰ دلار استرالیا است.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود. چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات به روز در رابطه با سفارت استرالیا در ایران می باشید به سایت سفارت استرالیا مراجعه بفرمایید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر