info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

سفارت اسپانیا

سفارت اسپانیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اسپانیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری حوزه شینگن می باشد که سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا برای دیدن جاذبه های این کشور به آن سفر می کنند. اگر بخواهید به این کشور سفر کنید باید از طریق سفارت اسپانیا وقت مصاحبه رزرو نمائید. در مطلب پیش رو تیم تحریریه آریاناپارس قصد دارد شما را مختصرا با ویزاهای اسپانیا آشنا نماید و مراحل انجام کار در سفارت، خدمات و … را به اختصار برایتان توضیح دهد.

آشنائی با اسپانیا

اسپانیا کشوری خوش آب و هواست که در واقع دومین کشور بزرگ غرب اروپا پس از فرانسه می باشد. اسپانیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری حوزه شینگن می باشد که، دارای جاذبه های توریستی فراوان و اماکن تاریخی و دیدنی بسیار است.

سفارت اسپانیا

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، اسپانیا دارای یکی از بالاترین استانداردهای درمانی در دنیا بخصوص برای درمان بیماری های خاص و مراقبت های ویژه می باشد. روحیه مردم این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپائی دیگر شادتر می باشد، چرا که سطح رفاه اجتماعی در این کشور در مقایسه با برخی دیگر بالاتر است.

خدمات

سفارت اسپانیا در ساعات مختلفی از روز آماده ارائه خدمات مختلف به شهروندان ایرانی می باشد. چنانچه قصد داشته باشید از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … وارد اسپانیا شوید، می بایست از طریق سفارت این کشور برای درخواست ویزا اقدام نمائید.

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا به افرادی تعلق می گیرد که قصد اقامتی کوتاه مدت در اسپانیا به منظور تفریح و یا بازدید را دارند. این نوع ویزا برای مدت مشخصی صادر می گردد و در طول این دوره مسافر اجازه کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان تعیین شده را ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

 • شناسنامه
 • پاسپورت که اعتبار آن باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزا درخواستی باشد
 • اسناد وضعیت اجتماعی و تمکن مالی شخص
 • گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
 • بلیط هواپیما و یا رزرو هتل

مدارک باید ترجمه رسمی باشند و یک کپی از تمام مدارک را باید در دست داشته باشید چرا که اصل مدرک به شما عودت داده خواهد شد و کپی مدارک در سفارت باقی می مانند.

در ماه هایی از سال مثل تابستان و قبل از تعطیلات نوروز به دلیل درخواست بالای ویزای توریستی اسپانیا ممکن است وقت سفارت چند هفته به طول بیانجامد و بررسی مدارک و صدور ویزا نیز ممکن است به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد.

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا در صورت در دست داشتن یک پیشنهاد شغلی امکان پذیر می باشد. چنانچه کارفرمائی برای شما دعوت نامه شغلی بفرستد، قادر خواهید بود وقت سفارت دریافت نمائید و با مراجعه به سفارت درخواست ویزای کاری دهید.

سفارت اسپانیا

در صورت موافقت و دریافت ویزا قادر خواهید بود پس از ۳ سال کار کردن در کشور اسپانیا درخواست اقامت دائم خود را به دولت ارائه دهید و هم چنین چند سال پس از اقامت پاسپورت را دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

اگر قصد داشته باشید بیزینسی در کشور اسپانیا راه اندازی کنید و یا شرکتی ثبت کنید باید از طریق ویزاهای سرمایه گذاری اقدام نمائید. این ویزاها ابتدا باعث دریافت اقامت موقت و سپس اقامت دائم اسپانیا خواهند شد.

برای انجام امور مربوط به سفارت، تائید مدارک و امور ویزا باید از طریق سفارت اسپانیا در ایران اقدام نمائید. بنابراین ابتدا وقت سفارت را دریافت نمائید و سپس برای انجام مراحل بعدی آماده شوید.

ویزای تحصیلی اسپانیا

یکی از پر طرفدارترین ویزاهای اسپانیا، ویزای تحصیلی اسپانیا می باشد، وجود برخی از بورسیه ها برای اعطا به دانشجویان و تحصیلات ارزان به زبان انگلیسی باعث شده است سالانه تعداد بیشماری از دانشجویان از سراسر دنیا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند.

برای دریافت ویزا باید ابتدا پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر در اسپانیا را دریافت نمائید و پس از آن برای وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید. با ارائه مدارک لازم  به سفارت اسپانیا می توانید منتظر جواب سفارت بمانید و پس از دریافت ویزا مسیر جدید خود را در این کشور آغاز نمائید.

فعالیت سفارت اسپانیا

نمایندگی رسمی سفارت اسپانیا در تهران موسوم به BLS می باشد که افراد از طریق وبسایت اخذ سفارت اسپانیا می توانند برای دریافت وقت اقدام کرده و پس از آن با حضور در BLS مراحل انگشت نگاری و تکمیل مدارک را طی نمایند.

سفارت اسپانیا روزانه چند ساعات کاری را برای انجام امور سفارت در نظر گرفته است که می توانید با اطلاع از این زمان ها در ساعات مقرری برای انجام امور مربوطه به سفارت مراجعه نمائید.

ساعت کاری سفارت

از یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۶:۰۰ بعداز ظهر

ساعات تحویل پاسپورت

 • از یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۴ الی ۱۶
 • شماره های تماس دفتر BLS اسپانیا
 • ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶
 • ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۷
 • ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۸
 • ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۹

آدرس ایمیل دفتر BLS اسپانیا

info.ifn@blshelpline.com

از طریق این آدرس ایمیل می توانید با مدیر دفتر این مرکز مکاتبه نمائید.

آدرس سفارت

بررسی نهایی پرونده های درخواست ویزا در آدرس دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباسی اسدی، پلاک ۱۰ و توسط آفیسر انجام می گیرد اما مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS به آدرس پاسداران شمالی، پایین تر از چهار راه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه ۱۲ انجام می پذیرد.

وقت سفارت

نحوه اخذ وقت سفارت

تعیین وقت سفارت اسپانیا تنها به صورت آنلاین انجام می شود و باید وارد صفحه تعیین وقت سفارت شوید و روز تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS را تعیین نمائید.

برای تعیین وقت سفارت فوری می بایست از خدمات VIP دفتر  BLS استفاده نمائید که خود تعرفه جداگانه ای دارد و دقت داشته باشید که در زمان حضور در دفتر مربوطه، باید فیش مخصوص دفتر را به همراه داشته باشید.

در روز تحویل مدارک باید به ازای هر نفر ۶۵ یورو و همینطور عکس بیومتریک به همراه داشته باشید و توجه کنید که این عکس با عکس پرسنلی متفاوت می باشد.

دریافت وقت سفارت پروسه بسیار ساده ای می باشد، تنها لازم است به وب سایت مرکز دریافت ویزا اسپانیا مراجعه نمائید و با تعیین نوع وقت خود به عنوان مثال معمولی و یا VIP ایمیل را تائید، کد مربوطه را وارد و وقت را دریافت نمائید.

وقت سفارت چقدر طول می کشد؟

وقت سفارت کشورهای اروپائی زمان مشخصی ندارد، در برخی از سفارت ها مانند آلمان به دلیل ترافیک متقاضی تعیین وقت طولانی تر خواهد بود. با توجه به هزینه های اضافی که برای BLS پرداخت می کنید قاعدتا در زمان نزدیک تری قادر به دریافت وقت سفارت خواهید بود. در برخی از فصول مسافرتی مانند تابستان و نوروز تقاضای ویزای توریستی اسپانیا بیشتر خواهد بود، بنابراین تعیین وقت انگشت نگاری نیز زمان بیشتری را طلب می کند، به صورت کلی تعیین وقت سفارت اسپانیا ۲ تا ۳ هفته به طول می انجامد.

هزینه های سفارت اسپانیا

همانطور که قبلا توضیح دادیم وقت سفارت اسپانیا مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به کارگزاری ویزای این کشور مراجعه کنید. هزینه گرفتن وقت سفارت اسپانیا ۲۰۰ هزار تومان می باشد که البته اگر وقت به صورت VIP باشد هزینه متفاوتی خواهد داشت.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد به شما توصیه می کند برای انجام هر نوع پروسه مهاجرتی به وکلای مجرب مراجعه و از آنها مشورت جوئید.

مشاورین آریاناپارس آماده پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان در رابطه با اخذ وقت سفارت اسپانیا می باشند و چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات به روز در رابطه با اسپانیا می باشید می توانید به سایت سفارت اسپانیا مراجعه نمائید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر