info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بدون تردید مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج به عنوان یکی از کم هزینه ترین و ایده ال ترین روش های مهاجرتی سوئیس محسوب می شود. سوئیس به لطف نظام اقتصادی بسیار قدرتمند، ثبات سیاسی، امکانات اجتماعی قابل توجه و امنیت از بالاترین استانداردها و کیفیت زندگی برخوردار است. سوئیس کشوری نسبتا کوچک و کم جمعیت در حوزه اسکاندیناوی می باشد، که به واسطه سیستم بانکداری فوق العاده و برندهای برتر جهان در زمینه صنایع شکلات سازی و ساعت سازی از شهرت فراوانی برخوردار است.

البته شهرت سوئیس تنها به این موارد ختم نمی شود، سوئیس به لطف مناظر طبیعی اغواگر و حیرت انگیزی که دارد، از رشته کوه های آلپ گرفته تا جنگل ها و دریاچه های حیرت انگیز به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان شناخته شده است. از این رو سالیانه افراد بسیار از طریق روش های مهاجرتی مختلف نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و .. برای مهاجرت به این کشور مرفه اقدام می نمایند، در بین کلیه روش ها مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج از جمله بهترین روش ها به شمار می آید، در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

Conditions for immigrating to Switzerland through marriage

با توجه به افزایش چشمگیر روند مهاجرت به سوئیس خصوصاً در طی سالهای اخیر، اداره مهاجرت این کشور در راستای کنترل آمار مهاجران قوانین بسیار سختگیرانه ای را برای امور مهاجرتی اعمال نموده است. از این رو به همان اندازه که اخذ اقامت دائم سوئیس از مزایایی بسیار زیادی برخوردار می باشد، پروسه ای بسیار دشوار خواهد بود.

شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

برای مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج علاوه بر ارائه مدارک کامل و اثبات رابطه نزدیک بین زوجین و علاقه قلبی هر ۲ طرف برای ادامه زندگی مشترک، ارائه مدارک مالی در خصوص اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی در سوئیس از اهمیت فراوانی برخوردار است. ازآنجا که هزینه های زندگی در سوئیس نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بیشتر می باشد، فردی که تبعه کشور سوئیس است ملزم به ارائه مدارک مالی نظیر میزان درآمد ماهیانه و اثبات محل زندگی مناسب جهت تامین هزینه های زندگی همسر خود می باشد.

با توجه به افزایش روند مهاجرت برخی از افراد از طریق ازدواج صوری به سوئیس خصوصاً در طی سالهای اخیر، در حال حاضر سختگیری بیشتری برای صدور ویزای ازدواج اعمال می شود، در واقع افراد می بایست با ارائه مدارک مختلف اثبات نمایند قبل از درخواست ویزای ازدواج با یکدیگر رابطه داشته اند و ازدواج با رضایت قلبی هر ۲ طرف رخ داده است.

قوانین مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی کشور سوئیس کلیه اتباع خارجی در صورتیکه با یک شهروند یا تبعه سوئیس ازدواج نمایند، پس از ارائه مدارک مربوطه و طی نمودن پروسه تعین شده می توانند اقامت دائم سوئیس و نهایتاً تابعیت این کشور را دریافت نمایند. لازم به ذکر است سن ازدواج در سوئیس برای پسران از ۱۷ سالگی و برای دختران از ۱۶ سالگی به بالا خواهد بود.

بر اساس قوانین مهاجرتی سوئیس افرادی که به واسطه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس، کاری و سرمایه گذاری مجوز اقامت بلند مدت سوئیس را دارند، در صورت ازدواج با یک شهروند سوئیسی می توانند برای اخذ اقامت دائم سوئیس از داخل خاک این کشور اقدام نمایند، ولی افرادی که با ویزای توریستی وارد این کشور شده اند، و مدت اعتبار ویزای آنها کمتر از ۳ ماه است، در صورت ازدواج با یک شهروند سوئیسی می بایست در خارج از خاک سوئیس درخواست ویزای ازدواج را ارائه نمایند.

قوانین مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی سوئیس افرادی که موفق به اخذ ویزای ازدواج سوئیس شده اند، پس از مهاجرت به این کشور پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک با همسر خود می توانند برای اخذ اقامت دائم سوئیس اقدام نمایند. توجه داشته باشید، اگر قبل از زمان تعین شده زوجین از یکدیگر جدا شوند امکان اخذ اقامت دائم کشور سوئیس وجود نخواهد داشت.

مراحل مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

برای مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج مراحل مشخصی وجود دارد، اولین قدم برای متقاضیان اخذ ویزای سوئیس از طریق ازدواج جمع آوری مدارک مورد نیاز و دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. پس از اخذ وقت سفارت متقاضیان می بایست در روز تعین شده از سوی کنسولگری سوئیس برای ارائه مدارک تکمیلی و انجام مصاحبه به سفارت سوئیس مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است یکی از مهم ترین عوامل برای اخذ ویزای سوئیس از طریق ازدواج ارائه مدارک معتبر جهت اثبات رابطه زوجین قبل از ارائه درخواست ویزای خواهد بود، پس از ارائه مدارک مربوطه و انجام پروسه اجرایی مربوط به بررسی مدارک توسط کنسولگری سوئیس، در صورتیکه مدارک ارائه شده مورد تایید آفیسر پرونده قرار گیرد، امکان اخذ ویزای ازدواج سوئیس وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مسلماً برای دریافت هرگونه ویزایی متقاضیان ملزم به ارائه مدارک مربوطه و طی نمودن پروسه اجرایی جهت اخذ ویزای مورد نظر خواهند بود، ویزای ازدواج سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. اساساً اخذ ویزای سوئیس نسبت به اغلب کشورهای اروپایی دشوارتر خواهد بود، از این رو ارائه مدارک بدون هیچگونه نقص و کمبودی امری ضروری محسوب می شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

قطعاً اثبات وجود رابطه بین زوجین قبل از درخواست ویزای ازدواج سوئیس نشانگر رضایت قلبی هر ۲ طرف برای زندگی مشترک خواهد بود، اثبات این موضوع شانس اخذ ویزای ازدواج سوئیس را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد. همچنین اثبات توانایی مالی جهت پرداخت کلیه هزینه های زندگی زوجین از مهم ترین عوامل در خصوص اخذ ویزای ازدواج می باشد. به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج سوئیس به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج سوئیس

 • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی
 • شناسنامه متقاضی
 • عقد نامه
 • سن بالای ۱۸ سال
 • ارائه مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی (میزان حقوق ماهیانه و منزل مسکونی)
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • تست پزشکی
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges

هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

اساساً متقاضیان مهاجرت به هر کشوری، با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر ملزم به پرداخت هزینه های جاری خواهند بود. برای مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج هزینه های مشخصی وجود دارد، البته شرایط افراد متقاضی و تعداد افراد خانواده می تواند تاثیر بسزایی در کاهش یا افزایش هزینه های اخذ ویزای ازدواج سوئیس داشته باشد.

هزینه های مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

هزینه های مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج را می توان به ۲ مرحله تقسیم نمود، مرحله اول اخذ ویزای ازدواج سوئیس خواهد بود، و مرحله دوم هزینه های مربوط به اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. از سوی دیگر هریک از کانتون ها هزینه های نسبتاً متفاوتی را برای اخذ اقامت دائم سوئیس دریافت می نمایند. به طور کلی هزینه های اصلی مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج به شرح ذیل می باشد.

عنوان هزینه میزان هزینه
ویزای ازدواج ۹۰۰ فرانک
بررسی مدارک توسط سفارت ۳۰۵ فرانک
تست پزشکی ۸۰ الی ۱۰۰ فرانک

لازم به ذکر است برای مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج هزینه های اجرایی نظیر ترجمه مدارک، هزینه وکالت، تیکت و غیره نیز وجود خواهد داشت، از سوی دیگر اگر زوجین دارای فرزند باشند هزینه های اخذ ویزای و اقامت فرزندان نیز به جمع مخارج اضافه خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با هزینه های و شرایط زندگی در شهرهای مختلف سوئیس می توانید مطلب شهرهای سوئیس را مطالعه فرمایید.

نتیجه گیری

کشور سوئیس علی رغم وسعت کمی که دارد به لطف شرایط اقتصادی ایده و ثبات سیاسی قابل توجه در حال حاضر به عنوان یکی از ثروتنمدترین و مرفه ترین کشورهای جهان محسوب می شود. سوئیس از لحاظ کیفیت زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی همواره در بین ۵ کشور برتر جهان قرار دارد، از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که امروزه سوئیس به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان تبدیل گردیده است.

برای مهاجرت به سوئیس روش های مختلفی نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… وجود دارد، در این بین مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج از جمله روش های مهاجرتی ایده ال و کم هزینه برای اخذ اقامت دائم این کشور مرفه به شمار می آید که در نهایت به اخذ اقامت دائم و تابعیت سوئیس منجر می شود.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۱ دیدگاه در “مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد مهاجرت به سوئیس میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر