info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به کانادا یا استرالیا

مهاجرت به کانادا یا استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مقایسه شرایط مهاجرت به کانادا یا استرالیا

کانادا و استرالیا به عنوان مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا شناخته می شوند. از همین رو مقایسه شرایط مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا به آن دسته از مهاجران که بین دو راهی انتخاب کشور هستند، کمک شایانی می کند. در این مقاله به تحلیل روش های مهاجرت به کشورهای استرالیا و کانادا پرداخته می شود. این مقایسه به شرایط کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و زندگی در کشورهای کانادا و استرالیا اشاره می شود.

کانادا و استرالیا به دلیل پیر شدن جمعیت و نرخ زاد و ولد پایین از مهاجران استقبال می کنند. سن متوسط ​​در کانادا ۴۱ سال و در استرالیا ۳۸ سال است. نرخ زاد و ولد کانادا ۱٫۵ و در استرالیا ۱٫۷ است. در هر دو مورد، میزان زاد و ولد کمتر از حد مورد نیاز برای جایگزینی جمعیت است (۲٫۱ نوزاد به ازای هر زن). جمعیت کانادا نسبت به سال های گذشته ۱٫۴ درصد رشد کرده است که ۸۲ درصد آن مختص به ورود مهاجران به این کشور می باشد. در خصوص استرالیا رشد جمعیت ۱٫۵ درصد است که ۶۲٫۵ درصد این رشد از طریق اعطا اقامت دائم به مهاجران می باشد.

ثابت شده است که مهاجرت برای توانایی های هر دو کشور در حمایت از رشد نیروی کار حیاتی است که یکی از دو راه رشد اقتصاد است. راه دیگر استفاده موثر تر از کارگران است. علاوه بر این، مهاجران به منظور کاهش فشارهای مالی هر دو کشور به دلیل پیر شدن جمعیت کمک می کنند، زیرا فعالیت اقتصادی تولید شده توسط مهاجران به حمایت از درآمد دولت کمک می کند که برای تأمین اعتبار خدمات اجتماعی حیاتی مانند مراقبت های بهداشتی ضروری است.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا

مهاجرت کاری به کانادا یا استرالیا

کشورهای کانادا و استرالیا تنوع بسیار زیادی را برای مهاجرت کاری در اختیار مهاجران قرار می دهند. از همین رو هر فرد با شرایط مختلف شانس ورود به این دو کشور را دارند. این دو کشور از گذشته به عنوان هدف های اصلی مهاجران برای ویزای کار به شمار می رفتند. در حال حاضر بیشترین درخواست های مهاجرت کاری در این دو کشور به چشم می خورد. در این بخش به مقایسه مهاجرت کاری به کانادا و استرالیا اشاره می شود.

کار در کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهایی می باشد که درهای مهاجرت را به سمت افراد باز کرده است. روش هایی همچون نیروی متخصص فدرال، برنامه های استانی، خود اشتغالی، استارت آپ و نیروی متخصص کبک، فقط به عنوان بخشی از روش های ورود به کشور کانادا می باشد. این تنوع روش به افراد کمک می کند تا به هر شرایطی شانس خود را برای مهاجرت به کانادا امتحان نمایند. لازم به ذکر است در تمامی روش های موجود در ابتدای امر به افراد اقامت کانادا تعلق می گیرد.

فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان و سوابق کاری تاثیر بسزایی در برنامه های مهاجرتی کانادا دارد. همچنین برنامه های کاری کانادا دارای یک امتیاز بندی می باشد که افراد در صورت کسب امتیازات لازم قادر خواهند بود برای آن اقدام نمایند. به طور مثال کسب حداقل ۶۷ امتیاز برای ورود به لیست انتظار کانادا الزامی می باشد. برای بررسی روش های مهاجرت کاری به کانادا به مقاله کار در کانادا مراجعه فرمایید.

کار در استرالیا

کشور استرالیا به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای ورود متخصصان به بازار کار می باشد. از همین رو سالانه افراد زیادی برای برنامه های مهاجرتی کشور کانادا اقدام می نمایند. دو ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا با سیستم امتیاز بندی موجود به عنوان بهترین روش مهاجرت کاری به استرالیا قلمداد می شوند. افراد با توجه به سوابق کاری و مدرک زبان قادر خواهند بود برای این دو روش اقدام نمایند.

ویزای ۴۷۶، ۴۸۵، ۴۸۲، ۱۸۶ و ویزای ۴۸۹ از جمله ویزاهای کار در استرالیا می باشند که فرصتی را در اختیار مهاجران قرار می دهد تا مدتی را در کشور استرالیا برای پیدا کردن کار داشته باشند. شرایط کاری در کشور استرالیا را در مقاله کار در استرالیا مطالعه فرمایید.

کار در کانادا یا استرالیا؟؟؟

مهاجرت کاری به کانادا یا استرالیا؟ از لحاظ زمان رسیدگی به پرونده، زمان پاسخگویی سفارت کانادا در مقابل استرالیا سریع تر می باشد. متوسط بازه های زمانی موفقیت برای حضور در کشور کانادا ۶ ماه و زمان اجرای ویزاهای استرالیا ۸ ماه در نظر گرفته می شود. همچنین هزینه های انجام امور اداری و هزینه های سفارت در کشور کانادا به مراتب پایین تر از هزینه های اجرایی در کشور استرالیا می باشد. هزینه های اجرایی برنامه نیروی متخصص فدرال در حدود ۲۵۰۰ دلار و هزینه های اجرایی ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ در حدود ۳۵۰۰ دلار می باشد.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا یا استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی یکی از روش های متداول برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا می باشد. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های برتر کشورهای کانادا و استرالیا اقدام می نمایند. از مهم ترین ویژگی های تحصیل در این دو کشور می توان به شرایط اقامتی پس از تحصیل در این دو کشور اشاره کرد. در این بخش به مقایسه تحصیل در کانادا و استرالیا پرداخته می شود.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

دوره های تحصیل در کشور کانادا به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قادر خواهند بود تا شانس خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا امتحان نمایند. دوره های تحصیلی در کشور کانادا شامل دوره ۴ ساله کارشناسی، ۲ ساله کارشناسی ارشد و ۴ ساله دکتری می شود. دانشجویان متاهل در صورت اخذ پذیرش می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند.

متوسط هزینه های تحصیل در کشور کانادا سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار تخمین زده می شود. لازم به ذکر است که هزینه های دوره های کارشناسی بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار است. همچنین دانشجویان ممتاز در صورت ارائه سوابق تحصیلی ایده آل می توانند برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. با توجه به قوانین کانادا، دانشجویان پس از اتمام تحصیل امکان حضور در کشور کانادا را دارا می باشند و در صورت پیدا کردن کار می توانند از قوانین تبدیل ویزا استفاده نمایند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

کشور استرالیا با وجود ۸ دانشگاه برتر در میان دانشگاه برتر جهان، یکی از کشورهای ایده آل برای ادامه تحصیل به شمار می رود. دانشجویان با تحصیل در استرالیا قادر خواهند بود تا از فرصت های بیشمار کاری در این کشور بهره مند شوند. فلذا تحصیل راهی مطمئن برای ورود به بازار کار در استرالیا می باشد. متوسط هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا بین ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار در سال تخمین زده می شود. دانشجویان برای مراجعه به سفارت می بایست هزینه های یک سال تحصیل و زندگی در استرالیا را تحت یک نامه بانکی به سفارت ارائه دهند. متوسط هزینه های زندگی در استرالیا به ازای نفر اصلی ۲۰ هزار دلار و برای همراه اصلی ۱۱ هزار دلار است.

دوره های تحصیلی در کشور استرالیا همانند کانادا به زبان انگلیسی ارائه می شود. آزمون های آیلتس و PTE مورد تایید دانشگاه های کشور استرالیا می باشد. سطح زبان ۶٫۵ در آزمون آیلتس برای تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد از مدارک حائز اهمیت برای اخذ پذیرش در دانشگاه های استرالیا است. نحوه درخواست برای ویزای تحصیلی استرالیا را در مقاله تحصیل در استرالیا وب سایت آریاناپارس مطالعه فرمایید.

تحصیل در استرالیا یا کانادا؟؟؟

با توجه به مطالب عنوان شده مهاجرت به کانادا یا استرالیا برای تحصیل انتخاب بهتری است؟ از حیث هزینه های تحصیل و زندگی، کشور کانادا هزینه های پایین تری را نسبت به استرالیا دارد و دانشجویان با میزان بودجه کمتری می توانند برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که شانس افراد برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا به مراتب بالاتر از کانادا می باشد. از همین رو دانشجویان علاقه مند به دوره های دکتری کشور استرالیا را به عنوان مکانی بهتر برای تحصیل در نظر می گیرند.

به صورت کلی نمی توان یکی از این کشور را به عنوان هدف بهتر انتخاب نمود. این مقایسه به فاکتورهای زیادی از جمله رشته تحصیلی، مقطع و هدف دانشجویان از تحصیل بستگی دارد. به طور مثال دانشگاه های استرالیا رنکینگ های بهتری را نسبت به دانشگاه های کانادا دارند و یا دانشجویان پس از اتمام تحصیل در کانادا می توانند مجوز سه سال حضور در این کشور را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در استرالیا یا کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یا استرالیا

سرمایه گذاری به عنوان یکی از روش های ورود به کشورهای برتر دنیا از جمله کانادا و استرالیا می باشد. افراد متناسب با بودجه و اهداف خود می توانند برای این روش اقدام نمایند. هر دو کشور با توجه به اقتصاد پویا و فرصت هایی که در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند، کشورهای مناسبی برای این امر می باشند. در این بخش به مقایسه سرمایه گذاری در کانادا یا استرالیا اشاره شده است. با ما همراه باشید تا انتخاب بهتری را برای آینده خود رقم بزنید.

سرمایه گذاری در کانادا

افراد از روش های خرید بیزینس، کارآفرینی و استارت آپ می توانند برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام نمایند. در هر یک از روش های عنوان شده، مدارک و ضوابط به خصوصی طراحی شده است. به طور مثال در استارت آپ، ارائه طرح اقتصادی، در روش کارآفرینی، استخدام چند نیروی کانادایی و در روش خرید بیزینس، میزان بودجه اختصاص یافته به این کار حائز اهمیت می باشد.

در میان روش های سرمایه گذاری در کانادا، خرید بیزینس به عنوان بهترین و راحت ترین روش شناخته می شود. افراد با خرید یک بیزینس ۵۰ تا ۷۰ هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا قادر خواهند بود تا برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. در این روش دانش ابتدایی زبان و میزان سرمایه مهم ترین فاکتورهای موفقیت می باشد. برای بررسی شرایط و روش های سرمایه کذاری در این کشور به مقاله سرمایه گذاری در کانادا مراجعه فرمایید.

سرمایه گذاری در استرالیا

در خصوص سرمایه گذاری در استرالیا می توان به این نکته اشاره کرد که افراد فقط با ارائه بودجه مورد نظر دولت قادر خواهند بود به این کشور مهاجرت کنند. در این روش انتقال پول صورت می گیرد و متناسب با بودجه اختیاراتی به سرمایه گذاران تعلق می گگیرد. حداقل بودجه مورد نیاز برای اقدام از این روش ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا است.

از دیگر روش های سرمایه گذاری در استرالیا می توان به ثبت شرکت اشاره کرد. در این روش یک ویزای ۴ ساله به سرمایه گذاران اعطا می شود و در صورت احراز شرایط و عدم سوابق کیفری به اقامت دائم استرالیا منجر می شود. این روش برای صاحبان بیزینس و کسب و کار، روشی ارزنده و مناسب می باشد. سرمایه گذاری در استرالیا تا چه میزان امکان پذیر است؟ برای پاسخ به این سوال مقاله سرمایه گذاری در استرالیا را مطالعه فرمایید.

مقایسه سرمایه گذاری در کانادا و استرالیا

در باب مقایسه باید به عوامل زیادی برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا توجه نمود. نوع کسب و کار، میزان بودجه و سطح زبان در این روش ها تاثیرگذار می باشند. در میان روش های عنوان شده، خرید بیزینس در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا به عنوان بهترین راه مهاجرت سرمایه گذاری به این دو کشور قلمداد می شود. پس از این روش انتقال پول به استرالیا کاری ساده تر و بدون ریسک برای دریافت اقامت می باشد. لازم به ذکر است که طرح اقتصادی و اهداف سرمایه گذاران مسبب انتخاب کشور مناسب در میان کانادا یا استرالیا است.

اقامت استرالیا یا کانادا

پروسه دریافت اقامت در کانادا یا استرالیا

بسیاری از افراد به واسطه مهاجرت به کانادا یا استرالیا به دنبال دریافت اقامت از این کشور می باشند و کسب اقامت دائم به عنوان آخرین هدف این افراد است. در زمینه اعطا اقامت، دو کشور کانادا و استرالیا شرایط یکسانی را برای مهاجران در نظر می گیرند. این دو کشور مهاجر پذیر می باشند و راه های کسب اقامت را برای مهاجران هموار ساخته اند. روش هایی همچون سرمایه گذاری، مهاجرت های کاری و روش ازدواج از معمول ترین روش های کسب اقامت در این دو کشور می باشد.

اقامت کانادا

مهاجران از روش های متنوعی مجوز حضور در کشور کانادا را دریافت می نمایند و پس از آن با احراز شرایط مورد نظر قادر خواهند بود برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. روش های متنوعی از جمله مهاجرت کاری، خود اشتغالی، کارآفرینی، ازدواج و سرمایه گذاری به صورت مستقیم به اقامت این کشور ختم می شود. همچنین بسیاری از دانشجویان با تحصیل در این کشور به دنبال کسب فرصت هایی برای دریافت اقامت می باشند. برای انتخاب بهترین روش اقامت در کانادا مقاله اقامت کانادا را مطالعه فرمایید.

مهاجران از روش های متنوعی مجوز حضور در کشور کانادا را دریافت می نمایند و پس از آن با احراز شرایط مورد نظر قادر خواهند بود برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. روش های متنوعی از جمله مهاجرت کاری، خود اشتغالی، کارآفرینی، ازدواج و سرمایه گذاری به صورت مستقیم به اقامت این کشور ختم می شود. همچنین بسیاری از دانشجویان با تحصیل در این کشور به دنبال کسب فرصت هایی برای دریافت اقامت می باشند. برای انتخاب بهترین روش اقامت در کانادا مقاله اقامت کانادا را مطالعه فرمایید.

اقامت استرالیا

اخذ اقامت در استرالیا از روش های زیادی از جمله ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ امکان پذیر می باشد. افراد به واسطه شرایط خود قادر خواهند بود از روش های موجود برای اقامت استرالیا اقدام نمایند. این روش های موجود را می توان در مقاله اقامت استرالیا در وب سایت آریاناپارس مورد بررسی قرار داد و بهترین روش را در میان روش های عنوان شده انتخاب نمود.

افراد در صورت کسب اقامت استرالیا قادر خواهند بود از امکانات بهداشتی و تحصیلی رایگان در این کشور بهره مند شوند. از دیگر نکات کسب اقامت می توان به حضور در این کشور اشاره کرد. همچنین در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند برای شهروندی استرالیا اقدام نمایند.

اقامت کانادا یا استرالیا؟؟؟

با توجه به مطالب عنوان شده پروسه اقامت کانا یا استرالیا دارای شباهت های بسیار زیادی می باشد. این بدین معناست که در صورت اقدام از روش های معرفی شده در هر یک از دو کشور می توان از ابتدای کار اقامت آنها را دریافت نمود. در بسیاری دیگر از روش های مهاجرتی با حضور در کشور کانادا یا استرالیا و احراز شرایط مورد نظر می توان به اقامت این دو کشور رسید. در این بخش نمی توان یک کشور را به عنوان کشور برتر انتخاب نمود.

زندگی در استرالیا یا کانادا

کانادا برای زندگی بهتر یا استرالیا

از حیث کیفیت زندگی در کشورهای کانادا و استرالیا، می توان به این نکته اشاره کرد که در لیست بهترین کشورهای دنیا برای زندگی، این دو کشور حضور دارند. استرالیا با بیشترین نماینده در میان برترین شهرهای دنیا به عنوان بهترین کشور شناخته می شود. در خصوص آب و هوا هم شرایط زندگی در استرالیا به مراتب بهتر از کشور کانادا می باشد و شرایط افراد در این کشور بهتر است. همچنین انتخاب های بیشتری برای محل زندگی پیش روی مهاجران قرار دارد.

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در کشور استرالیا در حدود ۲۵ درصد از کشور کانادا بیشتر است و افراد برای زندگی در این کشور، می بایست هزینه های بیشتری را پرداخت نمایند. متوسط هزینه های زندگی در استرالیا به ازای یک نفر سالانه ۲۰ هزار دلار و هزینه های زندگی در کانادا به ازای یک نفر بین ۱۲ تا ۱۵ هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

برای انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا می بایست فاکتورهای دیگر را مورد بررسی قرار داد. در خصوص انتخاب فاکتورهای تاثیرگذار باید به عوامل مورد اهمیت مهاجران توجه نمود. به طور کلی شرایط زندگی در کشور استرالیا مناسب تر از شرایط زندگی در کانادا می باشد. لازم به ذکر است که روش ورود به این کشور در شرایط زندگی تاثیر بسزایی دارد و این مقایسه به صورت کلی صورت گرفته است.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب عنوان شده، انتخاب کشور کانادا و یا استرالیا برای مهاجرت کردن به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار می توان به روش مهاجرت به این کشورها اشاره کرد. به طور مثال افرادی که برای سرمایه گذاری اقدام می نمایند، شرایط ورود به کشور استرالیا ساده تر از مهاجرت به کشور کانادا می باشد. از همین رو نمی توان به صورت کلی یکی از این کشور را به عنوان انتخاب اول برگزید. در همین راستا در انواع روش های مهاجرتی یک کشور را انتخاب می نماییم.

  • ویزای تحصیلی: برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور کانادا و برای دوره های دکتری کشور استرالیا مناسب تر است.
  • مهاجرت کاری: در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات مورد نظر، کشور کانادا انتخاب بهتری است.
  • روش سرمایه گذاری: در صورت تامین بودجه های مورد نظر، سرمایه گذاری در کشور استرالیا بهتر می باشد.
  • پروسه دریافت اقامت: پروسه دریافت اقامت در هر دو کشور یکسان است.
  • شرایط زندگی: کشور استرالیا تعداد بیشتری نماینده در میان برترین شهرهای دنیا را دارد.

لازم به ذکر است که متناسب با شرایط هر فرد این گزینه های امکان تغییر را دارند. به طور مثال شرایط زندگی در ونکوور به مراتب بهتر از زندگی در برن و یا پرت است. از همین رو باید متناسب با ویژگی های هر فرد کشور برتر را برای مهاجرت انتخاب نمود.

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟ انتخاب شما کدام است؟ نظرات و پیشنهادات خود را از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید. مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند. از همین رو برای بررسی شرایط و انتخاب کشور ایده آل متناسب با شرایط خود، می توانید به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر