info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

ویزای استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط ویزای استرالیا

Australian Visa Requirements

فرصت های شغلی، کیفیت تحصیل، امنیت اقتصادی، کیفیت بالای زندگی و بسیاری از موارد دیگر استرالیا را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. بر اساس آماری که سال ۲۰۱۳ بدست آمده است استرالیا ثروتمن ترین کشور دنیا پس از سوئیس می باشد بنابراین دریافت ویزای این کشور از اولویت های بسیاری از افرادی می باشد که قصد مهاجرت دارند.

دریافت ویزای استرالیا با روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد که در مطب پیش رو قصد داریم این روش ها را به اختصار عنوان کنیم.

انواع ویزای استرالیا

ویزاهای کشور استرالیا به صورت کلی به دو نوع ویزای اقامت دائم استرالیا و ویزای اقامت موقت استرالیا تقسیم می گردند و هر کدام از این دو بخش کلی به زیرگروه های کوچکتری منشعب می گردند.

افراد با مقاصد متفاوت تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … اقدام به مهاجرت به استرالیا می نمایند. ویزاهای اقامت موقت و دائم هر کدام به شما اجازه اقامت در بازه های زمانی متفاوت با دلایل گوناگون را می دهند.

ویزای اقامت موقت استرالیا

اگر قصد دارید برای دیدن اعضای خانواده خود به استرالیا بروید و یا در سمیناری شرکت کنید و یا صرفا برای گشت و گذار به استرالیا می روید باید ویزاهای اقامت موقت را دریافت کنید. این نوع ویزا به شما اجازه ی اقامت در مدت زمانی محدود را خواهد داد اما اجازه ی کار در این بازه ی زمانی نخواهید داشت و باید پس از اتمام زمان مورد نظر به کشور خود بازگردید.

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا را یازدهمین کشور در صنعت گردشگری می دانند که به معنای وجود جاذبه های دیدنی زیاد این کشور و امکانات مناسب برای گردشگران می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که دیدن اقوام و شرکت در سمینارها و یا انجام برخی از امور تجاری نیز در دسته ویزای توریستی قرار می گیرد.

ویزاهای توریستی موقت می باشند و منجر به اخذ اقامت استرالیا نمی گردند، در این پروسه مهمترین نکته قانع نمودن افسر ویزای توریستی استرالیا در خصوص هدف اخذ آن و بازگشت به کشور مبدا می باشد.

ویزاهای موقت کاری خود به چند نوع تقسیم می گردند

ویزای کاری موقت استرالیا

  • ویزای ۴۰۰ استرالیا
  • ویزای ۴۷۶ استرالیا برای فارغ التحصیلان خاص
  • ویزای ۴۸۵ استرالیا ویژه فارغ التحصیلان استرالیایی
  • ویزای ۴۸۲ استرالیا با اسپانسر مناطق کم جمعیت

ویزای ۴۰۰ استرالیا دریافت اقامت ۳ ماهه ی این کشور می باشد و در صورتی به شما اعطا می گردد که از طرف یکی از سازمان های استرالیایی برای انجام فعالیتی که مورد توجه دولت استرالیا می باشد دعوت شده باشید.

اگر فارغ التحصیل رشته های مهندسی از برخی از دانشگاه های مورد تائید دولت استرالیا در ایران باشید می توانید از طریق ویزای ۴۷۶ استرالیا افدام نمائید و فرصتی ۱۸ ماهه در استرالیا به شما اعطا گردد تا به جستجوی کار بپردازید و شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم را بدست آورید. اگر هم از یک موسسه آموزشی استرالیایی فارغ التحصیل شده اید می توانید با دریافت ویزای ۴۸۵ اقامتی ۲ تا ۴ ماهه اخذ نمائید.

ویزای تحصیلی استرالیا

افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه قادر خواهند بود برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. ویزاهای تحصیلی نیز جزو دسته ویزاهای موقت قرار می گیرند چرا که بازه ی زمانی که ویزا صادر می شود به اندازه مدت زمان تحصیل شما می باشد. پس از اتمام تحصیل قادر خواهید بود از طریق پروسه مهاجرت به استرالیا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمائید.

ویزای سرمایه گذاری موقت

نوعی از ویزا با ساب کلاس ۱۸۸ در استرالیا به منظور اقامت موقت ۴ ساله تعریف شده است که نوعی ویزای کارآفرینی به حساب می آید. از مهم ترین شرایط برای اخذ این ویزا سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا می باشد.

شرایط سنی، اثبات کارفرما بودن شما در کشور مبدا، گردش های مالی و میزان دارائی شما در دریافت این نوع از ویزا اهمیت ویژه ای دارد. این نوع ویزا اقامتی ۴ ساله به شما اعطا خواهد نمود که پس از طی این مدت منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.

ویزای اقامت دائم استرالیا

با دریافت این نوع از ویزا قادر خواهید بود اقامت چند ساله به صورت دائم در کشور استرالیا داشته باشید و پس از چند سال آن را تبدیل به پاسپورت استرالیا نمائید. این نوع از ویزاها خود به چند زیرگروه دیگر تقسیم بندی می شوند.

ردیف ساب کلاس ویزا نوع ویزا
۱ ویزای ۱۸۶ دارندگان اسپانسر شغلی
۲ ویزای ۱۸۹ ویزای اقامتی نیروی متخصص
۳ ویزای ۱۹۰ دارندگان اسپانسر ایالتی
۴ ویزای ۱۸۷ دارندگان حمایت کارفرما

برای کسب امتیازات اقامت دائم استرالیا باید زیر ۴۵ سال سن داته باشید و تحصیلات، سوابق کاری و نمره آیلتس مطلوبی داشته باشید تا به حد نصاب امتیاز مرد نظر برسید، در نظر داشته باشید که شغل شما باید مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

ویزای ۱۸۹ یکی از بهترین گزینه های ویزای اقامت دائم در استرالیا می باشد و مناسب متقاضیانی می باشد که قصد دارند به صورت مستقل ویزای اقامت دائم را از طریق امتیازات لازم اخذ نمایند و اگر یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر شما گردد نیز قادر خواهید بود از طریق ویزای ۱۹۰ اقدام کنید.

برخی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مانند ۱۸۶ و ۱۸۷ مربوط به مناطق کم جمعیت این کشور می باشند که چنانچه کارفرمایی از این مناطق اسپانسر شما گردد می توانید از طریق این ویزاها اقدام کنید و اقامت دائم استرالیا را بدست آورید، دولت استرالیا نیز به منظور پیشرفت این مناطق کم جمعیت از این نوع از ویزاها استقبال می نماید.

ویزای اقامت دائم سرمایه گذاری

  • ویزای ۱۸۸ استرالیا
  • ویزای ۱۳۲ استرالیا

این دو ساب کلاس تعریف شده برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری می باشد. ویزای ۱۳۲ استرالیا نوعی از ویزا می باشد که در آن باید ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری نمائید تا موفق به دریافت اقامت دائم گردید.

ویزای اقامت دائم ازدواج

اگر همسر و یا نامزد شما دارای اقامت دائم کشور استرالیا می باشد شما نیز می توانید به عنوان همسر او اقامت دائم استرالیا را بدست آورید. ویزاهای ازدواج و نامزدی استرالیا خود به چند گروه تقسیم می گردند.

ردیف ساب کلاس ویزا عنوان ویزا
۱ ویزای ۳۰۹ و ۸۲۰ برای اقامت موقت همسر
۲ ویزای ۳۰۰ برای اقامت موقت نامزد
۳ ویزای ۱۰۰ و ۸۰۱ برای اقامت دائم همسر

ویزا های ازدواج از ابتدا به صورت موقت صادر می شوند و در صورتی که از طرف دولت استرالیا تائید گردد منجر به اقامت دائم خواهد شد. از مهمترین نکات دریافت این ویزا تمکن مالی همسری است که اقامت دائم کشور استرالیا را دارا می باشد.

ویزای اقامت دائم والدین

والدینی که فرزندانشان اقامت دائم کشور استرالیا را دارند قادر خواهند بود از طریق اسپانسری فرزندانشان وارد استرالیا شده، در کنار فرزندانشان زندگی کنند و اقامت دائم را بدست آورند. اگر کلیه اقوام درجه یک شخصی در حال زندگی در استرالیا باشند، شما قادر خواهید بود به عنوان آخرین بازمانده اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا نمائید. انواع این ویزاها عبارت اند از:

ردیف ساب کلاس ویزا عنوان ویزا
۱ ویزای ۱۷۳ برای اقامت موقت والدین
۲ ویزای ۱۱۵ برای آخرین فرد بازمانده
۳ ویزای ۱۴۳ برای اقامت دائم والدین
۴ ویزای ۱۰۳ برای اقامت دائم والدین

اقامت دائم پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا به دو روش طرح بشر دوستانه و به عنوان پناهجو تعریف می گردد که مورد اول شامل افرادی می گردد که در کشور خود مورد آزار و تبعیض قرار گرفته اند. برای دریافت این نوع پناهندگی باید مورد حمایت دولت استرالیا قرار گیرید.

مورد دوم مخصوص افرادی است که به دلیل نژاد، مذهب، عضو قومیتی خاص بودن در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند و به دولت استرالیا درخواست پناهندگی می نمایند که باید توسط سازمان های مربوطه مورد تائید قرار گیرند.

افراد در هر دو دسته پس از مورد تائید قرار گرفتن دولت استرالیا ابتدا اقامت موقت این کشور را بدست خواهند آورد و پس از چند سال زندگی در این کشور و رعایت مقررات آن اقامت دائم را اخذ خواهند نمود.

معایب اخذ ویزای استرالیا

شرایط دریافت ویز برای انواع مختلف ویزاهایی که از طرف دولت استرالیا معرفی شده اشت متفاوت می باشد، هر کدام از این ویزاها بسته به شرایط شخص متفاوت می باشند و ممکن است در طی روند انجام کار با مشکلاتی مواجه شوید

شانس پائین ویزا در ایران

متاسفانه ایرانیان شانس بالائی برای دریافت انواع ویزاهای استرالیا ندارند و چنانچه بخواهید از هر پروسه ای اقدام نمائید پرونده شما با دقت بیشتری بررسی خواهد شد و ممکن است به ویزا منجر نشود.

تمکن مالی بالا برای دریافت ویزا

به غیر از ویزاهای کاری و اقامت دائم استرالیاف برای دریافت ویزاهای تحصیلی، توریستی و سرمایه گذاری باید تمکن مالی بالائی به سفارت ارائه دهید و همین گزینه باعث شده است تا بسیاری از افراد استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب ننمایند.

مزایای ویزای استرالیا

استرالیا کشوری پهناور است که فرصت های شغلی و تحصیلی فراوانی در آن وجود دارد . از اینرو افراد بسیاری علاقه مند به اخذ ویزای این کشور می باشند چرا که علاوه بر مزایایی که کشور استرالیا دارد ویزای آن نیز شرایط مطلوبی به همراه دارد.

ویزای همراه

یکی از دغدعه های بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی ،کاری و یا سرمایه گذاری، اخذ ویزای همراه می باشد. کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا شرایط مطلوبی را در این مورد دارند و اخذ ویزای همراه از دولت استرالیا چندان پیچیده نمی باشد.

اگر ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کرده اید قادر خواهید بود فرزندان و همسرتان را نیز با خود به استرالیا ببرید ضمن اینکه فرزند شما اجازه تحصیل به صورت رایگان را در کشور استرالیا را خواهد داشت.

منبع اطلاعاتی مناسب

کشور استرالیا منبع اطلاعاتی موثقی دارد که برای انجام تمامی پروسه های مهاجرتی می توانید به اطلاعاتی که در آن وجود دارد بسنده کنید. این منبع اطلاعات به روز را در اختیار ما قرار می دهد تا از شرایط متفاوت مهاجرت به خوبی مطلع گردید. برای دریافت اطلاعات کاملتر می توانید به وبسایت مهاجرت استرالیا مراجعه نمائید.

سفارت های صادر کننده ویزا

یکی از مزیت های این ویزا وجود سفارت آن در ایران می باشد، افراد برای انجام امور مربوط به ویزا می توانند به سفارت استرالیا در تهران مراجعه نمایند.

آدرس سفارت استرالیا

تهران، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲

  • تلفن: ۸۸۷۲۴۴۵۶
  • فکس: ۸۸۷۱۴۱۲۱

ساعت کار سفارت استرالیا

یکشنبه تا پنج شنبه ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ عصر

روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

راه های افزایش شانس اخذ ویزای استرالیا چیست؟

دریافت ویزای کشور استرالیا برای هر شخص و پروسه ای که انتخاب می کند شرایط متفاوتی دارد و راه های افرایش شاس دریافت ویزای توریستی با سرمایه گذاری رانمی توان برابر دانست اما در حالت کلی چند روش را که به افزایش شانس ویزای شما کمک می کند را عنوان می کنیم

هدف سفر

یکی از مواردی که در دریافت ویزای شما بسیار اهمیت دارد نشان دادن هدف شما از سفر می باشد، چرا که این نکته برای آفیسر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید هدف خود را از سفر به استرالیا مشخص نمائید.

به عنوان مثال برای دریافت ویزاهای توریستی باید دعوت نامه معتبری از اقوام نزدیک و یا کنگره های معتبر و … داشته باشید تا آفیسر ویزا قانع شود که چرا برای سفر توریستی استرالیا را انتخاب نموده اید.

در پروسه های کاری نیز باید یا پیشنهاد شغلی خود از کارفرما را نشان دهید و یا امتیازاتی که برای دریافت اقامت دائم به آن دست یافته اید و به این ترتیب هدف سفر خود را مشخص نمائید.

کاور لتر مناسب بنویسید

در پروسه تحصیلی نوشتن کاور لتر مناسب برای دریافت ویزای اسرالیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اینکه ب عنوان مثال چرا شهر ملبورن، رشته ی مهندسی مکانیک و مقطع فوق لیسانس را انتخاب کرده اید برای آفیسر ویزا اهمیت دارد.

باید در نامه ای که برای سفارت تهییه می نمائید اثبات کنید که برای تحصیل به استرالیا خواهید رفت و پس از اتمام دوره تحصیل خود قصد بازگشت به کشور خود را دارید. بنابراین نوشتن یک کاور لتر خوب شانس دریافت ویزای شما را افزایش خواهد داد.

مجموعه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، به شما توصیه می نماید برای انجام هر روند مهاجرتی با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمائید.

مشاورین آریاناپارس آماده پاسخگوی به سئوالات شما به صورت رایگان می باشند، چنانچه هر سوالی در زمینه کشور استرالیا و پروسه های دیگر داشتید با ما در تماس باشید. توصیه می کنیم اگر قصد زندگی در کشور استرالیا را پش از این دارید مقاله مهاجرت به استرالیا را مطالعه فرمائید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر