info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط ویزای فرانسه

French visa requirements

سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا برای سفر به یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا یعنی فرانسه اقدام به دریافت ویزا می نمایند. ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط اخذ گوناگونی دارند. فرانسه یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا می باشد که از سال ۱۹۹۷ به عضویت شنگن درآمده است و این بدان معنا می باشد که در صورت اخذ ویزای فرانسه قادر به سفر به ۲۵ کشور دیگر نیز خواهید بود.

ویزای فرانسه

هر قصدی برای سفر به کشور فرانسه مثل بازدید، تحصیل، اقامت و یا کار داشته باشید، باید ابتدا برای وقت سفارت و دریافت ویزای آن اقدام کنید. در مقاله ی پیش رو با انواع ویزای فرانسه و روشهای اخذ آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع ویزای فرانسه

ویزای فرانسه را می توان به دو دسته کلی ویزای اقامت موقت فرانسه و ویزای اقامت دائم فرانسه تقسیم نمود که هر کدام از این گروه های کلی خود به زیرگروه های دیگری منشعب می گردند.

ویزای اقامت موقت فرانسه

در این نوع از ویزا شخص اجازه اقامت به مدت محدود و به قصد خاصی مانند بازدید از اقوام، شرکت در نمایشگاه ها، تحصیل، گردشگری، انجام کارهای تحقیقاتی، شرکت در سمینارهای بین المللی و … را دارد. انواع ویزای اقامت موقت به این ترتیب می باشند

 • ویزای توریستی فرانسه
 • ویزای تحصیلی فرانسه
 • ویزای کاری فرانسه
 • ویزای بازدید خانواده

ویزای توریستی فرانسه

این نوع از ویزا برای گردشگرانی می باشد که قصد بازدید از کشور فرانسه را برای مدت زمان کوتاهی کمتر از ۳ ماه دارند. در این نوع از ویزا شخص اجازه کار در این کشور ندارد و فقط در صورت لزوم اجازه استفاده از خدمات پزشکی در فرانسه را دارد. در این حالت ویزای نوع  c و یا ۹۰ روزه برای شما صادر می شود.

ویزای تحصیلی فرانسه

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارید باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید. با توجه به رایگان بودن تحصیل در این کشور متقاضیان زیادی برای ورود به دانشگاه های آن اقدام می نمایند. در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی، با پرداخت هزینه ای بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه قادر خواهید بود در این کشور زندگی کنید.

ویزای تحصیلی فرانسه به صورت شنگن بلند مدت به شخص تعلق می گیرد که برچسب Etudiant بر روی آن قرار دارد و دانشجویان اجازه کار دانشجویی به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

ویزای کاری فرانسه

این نوع از ویزا برای کار در کشور فرانسه صادر می گردد که نسبت به شرایطی که شخص به عنوان کارفرما و یا کارمند دارد متفاوت می باشد. افراد می توانند با عناوین مختلفی به عنوان کار وارد فرانسه شوند که هر کدام از این عناوین ویزاهای متفاوتی را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال اگر به عنوان کارمند از طریق کارفرما در فرانسه استخدام به کار شوید و یا برای انجام ماموریتی کاری وارد فرانسه شوید.

در هر کدام از این نوع ویزاهای کاری، اقامتی موقت در فرانسه خواهید داشت که قابل تمدید خواهد بود، اگر به مدت ۳ سال در فرانسه مشغول به کار شوید و مالیات به دولت پرداخت نمائید، قادر به درخواست اقامت دائم به کشور فرانسه خواهید بود.

ویزای بازدید خانواده

این نوع از ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که قصد بازدید از اعضای خانواده مانند همسر و یا فرزند خود را برای مدت بیش از ۳ ماه تا یک سال دارند. متقاضیان باید پس از ورود به کشور فرانسه از ادارات مربوط برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنند و دریافت این نوع از ویزا تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که اعضای خانواده ی شما دارای ملیتی اروپائی و یا فرانسوی باشند.

ویزای اقامت دائم فرانسه

در این نوع از ویزا افراد اجازه اقامت دائم در کشور فرانسه را خواهند داشت. فرزندان متولد شده در فرانسه تحت شرایطی، ازدواج با یک فرانسوی و… از جمله روش هایی است که منجر به اقامت دائم شما خواهد شد که به اختصار توضیحاتی را در رابطه با این روش ها عنوان می کنیم.

اقامت دائم فرانسه از طریق تولد

کشور فرانسه برای اهدای تابعیت به فرزندان تازه متولد شده در خاک کشورش از قانون خون تبعیت می کند، بدین معنا که فرزند باید از پدر و مادری فرانسوی متولد شده باشد. البته این بدان معنا نیست که هر دو والدین باید فرانسوی باشند بلکه اگر یکی از آنها نیز فرانسوی باشد، فرزند تابعیت کشور فرانسه را بدست خواهد آورد.

اکر نوزادی در خارج از خاک فرانسه از پدر و مادری فرانسوی متولد شود می تواند قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی اقامت کشور فرانسه را بدست آورد. اگر فرزندی در فرانسه از پدر و مادری غیر فرانسوی متولد شود نمی تواند پاسپورت این کشور را بدست آورد مگر اینکه تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشد.

اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج

چنانچه با یک شهروند فرانسوی ازدواج کنید که بتواند اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای تامین هزینه های همسرش را دارد می توانید شهروندی کشور فرانسه را بدست آورید. به صورت کلی شرایط لازم برای احراز به شرح زیر است

 • شخص باید ۴ سال در فرانسه با همسرش زندگی کند و پس از ۴ سال ازدواج او به اتمام نرسیده باشد
 • همسر پس از ۴ سال همچنان تابعیت فرانسوی داشته باشد و به هر دلیلی آن را از دست نداده باشد
 • فرد دانش زبان فرانسوی را در این مدت کسب کرده باشد

با احراز شرایط موجود شخص قادر است طی مدت زمان زندگی با همسر فرانسوی خود، ابتدا اقامت دائم فرانسه و سپس تابعیت آن را بدست آورد.

اقامت دائم فرانسه از طریق پناهندگی

حقوق یک پناهنده که به موجب آزار و اذیت در کشور خود به کشور فرانسه پناه آورده است به رسمیت شناخته می شود، بنابراین افرای که شرایط لازم برای پناهندگی در این کشور را داشته باشند می توانند مجوز اقامت در فرانسه را بدست آورند.

ویزای فرانسه

متقاضیان باید از اداره حفاظت از پناهندگان درخواست خود را به دولت ابلاغ نمایند و در صورت مثبت بودن نتیجه، طی مدت ۱۵ روز کارتی سبز با اعتبار اقامتی ۱ ماهه دریافت نمایند. پس از تکمیل مدارک مورد نظر در صورت موافقت کارت زردی ۳ ماهه و سپس کارت اقامتی ۱۰ ساله صادر می شود که پس از طی این مدت شخص اقامت دائم خود را دریافت خواهد کرد.

آریاناپارس به عنون تنها مرکز مشاوره در ایران که بصورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد هیچ گونه توصیه ای مبنی بر انجام پروسه پناهندگی برای شما دوستان عزیز ندارد و توصیه می نماید که از طرق قانونی وارد کشور فرانسه شوید، چرا که روش های غیر قانونی پرخطر می باشند و ممکن است نتیجه مطلوبی به همراه نداشته باشند.

معایب اخذ ویزای فرانسه چیست؟

اخذ ویزای هر کشوری در اتحادیه اروپا ممکن است چالش هایی را برای شما به همراه داشته باشد. طولانی بودن وقت های سفارت، گران بودن هزینه ها و بسیاری دلایل دیگر از دغدغه های متقاضیان است.

محدود بودن مراکز آزمون فرانسوی

برای تحصیل و کار در فرانسه باید دانش زبان آلمانی داشته باشید و این در حالی است که مراکز برگزار کننده آزمون در ایران به تنها یک موسسه محدود می گردد و همین موضوع باعث شده است بسیاری از افراد کشورهای همسایه را برای آزمون زبان فرانسوی انتخاب نمایند که خود هزینه های سفر و ثبت نام را به همراه دارد.

شانس ویزای توریستی بالا نیست!

به دلیل جاذبه های دیدنی فراوانی که کشور فرانسه دارد، سالانه بسیاری از افراد برای اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام می کرده اند و بسیاری از آنها نیز فرانسه را بهانه ای برای ورود به اتحادیه اروپا قرار داده و به کشورهای دیگر سفر و یا اعلام پناهندگی نموده اند، بنابراین دولت فرانسه اخیرا دقت بیشتری برای صدور ویزاهای توریستی مبذول می دارد.

با توجه به این نکته اخیرا بسیاری از ویزاهای توریستی کشور فرانسه با وجود شرایط مطلوب پذیرفته نمی شوند، بنابراین اگر قصد بازدید از فرانسه را دارید باید مدارک قوی دال بر بازگشت خود به کشور مبدا ارائه دهید.

مزایای اخذ ویزای فرانسه

برای مهاجرت به هر کشوری باید از پروسه ی انجام امور ویزا در ان کشور نیز اطلاع داشت، ایتکه شانس دریافت ویزا چگونه است و یا چالش های موجود و مزایای دریافت ویزای کشور مورد نظر چیست. در کنار معایب اخذ ویزا می توان به چند موردی اشاره کرد که از مزایای اخذ ویزای کشور فرانسه می باشد.

حضور سفارت فرانسه در ایران

یکی از دغدغه های بسیاری از افراد برای دریافت ویزای کشورها حضور سفارت در کشور مبدا می باشد، چرا که سفر به کشورهای همسایه مشمول هزینه های اضافی می گردد. حضور سفارت فرانسه در ایران را شاید بتوان به عنوان یکی از مزایای دریافت ویزای این کشور دانست.

هزینه های وقت سفارت

کشور فرانسه در مقایسه با کشورهایی مانند کانادا هزینه های کمتری را برای انجام امور سفارت در نظر دارد بنابراین دریافت وقت سفارت و انجام امور مربوطه تنها با کمتر از ۱۰۰ یورو امکان پذیر می باشد.

سفارت های صادر کننده ویزا

همان طور که اشاره شد سفارت فرانسه در ایران مرکز مشخصی دارد که متقاضیان قادر خواهند بود با دریافت وقت از این سفارت تمامی امور مربوط به دریافت ویزا را انجام دهید.

 • آدرس سفارت

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶

 • تماس با سفارت

۰۰۹۸۲۱-۶۴۰۹۴۰۰۰

Fax: 009821-64094093/92

راه های افزایش شانس اخذ ویزای فرانسه

برای اینکه شانس بیشتری در دریافت ویزای خود از هر کشوری داشته باشید باید مدارک خود را هر چه بهتر به سفارت ارائه دهید تا شانس اخذ ویزایتان افزایش یابد. البته باید در نظر داشت که افراد با شرایط مختلف برای دریافت ویزای فرانسه اقدام می نمایند و در هر پروسه ای مانند تحصیلی و یا کاری ممکن است ارائه اسناد خاصی شانس اخذ ویزا را افرایش دهد.

هدف از سفر

یکی از مهمترین نکات برای اینکه بتوانید شانس اخذ ویزای خود را افزایش دهید، بیان درستی از هدف سفر شما به کشور فرانسه می باشد، بنابراین اگر نتوانید آفیسر را قانع کنید که به کشور خود باز می گردید، ویزا برای شما صادر نخواهد شد.

در موارد توریستی باید اسناد مالی و وابستگی های خود به ایران را به درستی نشان دهید تا شانس اخذ ویزا افزایش یابد. بنابراین هدف سفر خود را به وضوح توضیح دهید تا هیچ ابهامی مبنی بر بازگشت شما به کشور مبدا برای آفیسر باقی نماند. به عنوان مثال در پروسه های تحصیلی نیز باید به درستی توضیح دهید که چرا این رشته و یا این دانشگاه و شهر را انتخاب نموده اید.

تمکن مالی

یکی از گزینه های دیگر موثر در دریافت ویزا نشان دادن تمکن مالی لازم جهت زندگی در بازه ی زمانی اقامت در فرانسه می باشد. به عنوان مثال چنانچه برای ویزای تحصیلی اقدام می کنید باید نشان دهید که از عهده ی هزینه های ۱ سال تحصیل و زندگی در فرانسه بر می آئید.

در پروسه های توریستی، کاری و سرمایه گذاری نیز باید تمکن مالی مناسب را نشان دهید، چنانچه حساب های مالی شما به درستی به سفارت ارائه نشود شانس دریافت ویزا را کاهش خواهد داد.

هر گونه پرسشی در خصوص اخذ ویزای کشور فرانسه دارید می توانید با مشاورین آریاناپارس تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و مسیر درست مهاجرتی خود را انتخاب نمائید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر