info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

ویزای هلند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزای کشور هلند در اصل مجوز ورود افراد به این کشور می باشد. هلند از جمله کشورهای تراز اول اروپا و جهان به شمار می آید که سالیانه افراد بسیاری از سرتاسر جهان با اهداف مختلف وارد این کشور می شوند. کشور هلند از دیرباز مقصد محبوب مهاجران فراوانی از سرتاسر جهان بوده و هست. علاقه مندان به مهاجرت به هلند می توانند با توجه به هدف خود از سفر به این کشور جهت اخذ ویزای هلند از طرق مختلف اقدام نمایند. از این رو در ادامه این مطلب قصد داریم درباره انواع ویزاهای کشور هلند توضیحات مفیدی ارائه نماییم.

شرایط ویزای هلند

Netherlands visa

ویزای هلند با توجه به هدف افراد برای سفر به این کشور در انواع گوناگونی نظیر تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری، ازدواج و … صادر می گردد. نوعی دیگر از تقسیم بندی ویزای این کشور به مدت زمان اقامت افراد ارتباط دارد که شامل ویزای بلند مدت، کوتاه مدت و ترانزیتی می باشد. جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با شرایط انواع ویزاهای هلند در ادامه این مطلب اطلاعات مفیدی ارائه خواهیم نمود.

هر یک از ویزاهای هلند دارای مدت اعتبار متفاوتی می باشند که با توجه به شرایط فرد متقاضی و هدف وی برای سفر به کشور هلند صادر می گردند. بدون شک مهاجرت به هلند با دریافت ویزای کوتاه مدت این کشور تفاوت های بسیاری دارد و شرایط خاص خود را می طلبد. از این رو ویزای هلند را می توان به دسته تقسیم نمود:

 • ویزای اقامت موقت هلند
 • ویزای اقامت دائم هلند

هر کدام از این ویزاها از چندین زیرمجموعه تشکیل می گردد . متقاضیان اخذ ویزای هلند با توجه به شرایط خود می توانند از روش مورد نظر برای دریافت ویزای هلند اقدام نمایند.

ویزای اقامت موقت هلند

ویزا اقامت موقت هلند همانطور که از نامش پیدا است، اجازه اقامت افراد برای یک بازه زمانی مشخص می باشد و در برخی موارد قابل تمدید خواهد بود. در واقع افرادی که دارای این نوع ویزا هستند پس از اتمام مدت اعتبار ویزای خود ملزم به ترک کشور هلند خواهند بود، البته در برخی موارد امکان تمدید این ویزا و حتی تبدیل آن به اقامت دائم نیز وجود خواهد داشت. ویزای اقامت موقت هلند به ۳ دسته اصلی تقسیم می گردد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری

ویزای توریستی هلند

هلند کشور بسیار زیبا است که دارای جاذبه های فراوان گردشگری می باشد. هلند به کشور گل لاله و آسیاب بادی شهرت دارد، از این رو سالیانه افراد بسیاری به منظور بازدید از جاذبه های این کشور جذاب راهی هلند می شوند. مدت اعتبار ویزای توریستی هلند معمولاً ۳ ماهه است، البته برای دفعات بعد امکان اخذ این نوع ویزا با اعتبار ۶ ماهه و حتی ۱ ساله نیز وجود خواهد داشت.

علاوه بر گردشگری ویزای توریستی هلند با اهدفی نظیر بازدید از افراد خانواده، شرکت در همایش یا سمینار، انجام مراحل درمانی و … نیز صادر می گردد. قابل ذکر است این نوع ویزا به هیچ عنوان قابل تبدیل به اقامت دائم نخواهد بود.

ویزای تحصیلی هلند

با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته و امکانات فوق العاده دانشگاه های هلند اخذ ویزای تحصیلی این کشور متقاضیان فراوانی دارد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی هلند بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد ولی به طور کلی مدت اعتبار این نوع ویزا تا ۳ ماه پس از اتمام دوره تحصیلی است. ویزای تحصیل در هلند از جمله ویزاهای اقامت موقت به شمار می آید که امکان تبدیل شدن به اقامت دائم را خواهد داشت.

ویزای کار هلند

در حال حاضر متقاضیان اخذ ویزای کار در هلند برای دریافت این نوع ویزا به جاب آفر (پیشنهاد کار از سوی کارفرما) نیاز خواهند داشت. هلند از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، با توجه به قوانین اشتغال در اتحادیه اروپا جهت پایین آوردن نرخ بیکاری و اشتغال زایی افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند برای دریافت پیشنهاد کار در الویت قرار دارند. طبیعتاً این موضوع شانس متقاضیان دریافت پیشنهاد کاری از کشورهای دیگر را کاهش می دهد.

ویزای اقامت دائم هلند

ویزای اقامت دائم هلند مجوز اقامتی است که به فرد متقاضی اجازه می دهد بدون هیچ محدودیت زمانی در کشور هلند اقامت داشته باشد و در نهایت امکان اخذ تابعیت و یا پاسپورت این کشور نیز وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که برای افرادی که قصد اخذ اقامت دائم هلند و تابعیت این کشور را دارند گزینه های محدودی وجود دارد. در واقع اخذ ویزای اقامت دائم هلند تنها به ۲ روش امکان پذیر است.

 • اخذ اقامت دائم هلند از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت دائم هلند از طریق تولد

اخذ اقامت دائم هلند از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند هلندی یکی از روش های اخذ اقامت دائم هلند و در نهایت تابعیت این کشور است. برای انجام این امر مقدماتی قانونی وجود دارد که می بایست طی شود. در واقع در ابتدا ویزای ۳ ساله برای افراد صادر می گردد و پس از ۳ سال زندگی مشترک با همسر هلندی امکان اخذ اقامت دائم هلند وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج با همسر هلندی عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی همسر هلندی و میزان درآمد وی (حداقل حدود ۲۵۰۰ یورو در ماه)
 • مدارک اثبات رابطه مانند عکس، ایمیل، چت و…
 • سند ازدواج ارائه مدرک زبان توسط همسر غیر هلندی
 • پرداخت حداقل ۲۲۰ یورو بسته به ملیت همسر غیر هلندی بعنوان هزینه صدور ویزا

لازم به ذکر است بازه زمانی بررسی و صدور ویزای ازدواج درصورت تایید مدارک ارائه شده بین ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد.

اخذ اقامت دائم هلند از طریق تولد

به طور کلی اخذ اقامت دائم برای تولد فرزند به ۲ دسته تقسیم می گردد.، اصل خون و اصل خاک. اغلب کشورهای اروپایی در ارتباط با تولد فرزند از قانون حق خون پیروی می نمایند که هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از این رو والدین غیر هلندی با به دنیا آوردن فرزند خود در خاک این کشور از هیچگونه مزایایی برخوردار نخواهند بود، حتی فرزند این افراد که در هلند به دنیا آمده است نیز شهروند این کشور محسوب نمی گردد و از هیچگونه مزایایی برخوردار نخواهد بود.

طبق قانون اصل خون که در سیستم مهاجرتی هلند و اغلب کشورهای اروپایی حاکم است، فرزند والدین هلندی که در هر کشوری به دنیای بیاید از حق شهروندی این کشور برخوردار می باشد و یک شهروند هلندی به شمار می آید. لازم به ذکر است کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، برزیل و … از اصل خاک پیروی می نمایند و فرزند والدینی که تابعیت هر کشور دیگری را دارند اگر در خاک کشورهای ذکر شده به دنیا بیایند از مزایای شهروندی برخوردار خواهند بود.

معایب اخذ ویزای هلند

متاسفانه در حال حاضر اخذ ویزای هلند و همینطور اغلب کشورهای اروپایی به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و افراد متقاضی ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود.

یادگیری زبان هلندی

یکی از مهم ترین چالش های افراد برای اخذ ویزای هلند و مهاجرت به این کشور یادگیری زبان هلندی است. زبان هلندی در واقع تلفیقی از زبان آلمانی و فرانسوی می باشد و یادگیری این زبان امری دشوار محسوب می شود که به یک چالش جذب برای متقاضیان مهاجرت به این کشور تبدیل گشته است. ارائه مدرک زبان هلندی برای اخذ اغلب ویزاهای این کشور مانند ویزای کار، ازدواج، تحصیل در مقطع کارشناسی و … الزامی خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزا

از دیگر مشکلات اخذ ویزای هلند ارائه مدارک مستدل به صورت دقیق است. در واقع طبق حساسیت موجود در امر صدور ویزا از سوی هلند کوچک ترین نقص در مدارک می تواند باعث عدم صدور ویزا از سوی سفارت شود. متقاضیان اخذ ویزای هلند با توجه به هدف خود از سفر به این کشور ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود. وقت سفارت هلند به هیچ عنوان قابل تغیر نخواهد بود و توصیه می گردد قبل از دریافت وقت سفارت این کشور مدارک خود را تهیه نمایید.

ویزای همراه

صدور ویزای همراه یکی از چالش هایی به شمار می آید که معمولاً گریبان گیر افرادی می شود که قصد تحصیل در هلند را دارند. در واقع متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی به هیچ عنوان اجازه دریافت ویزا برای خانواده خود به عنوان همراه را نخواهند داشت.

برای مقاطع بالاتر نیز صدور ویزای همراه منوط به تمکن مالی دانشجویان بین المللی است. در واقع در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان بین المللی که از تمکن مالی مناسب جهت پرداخت کلیه هزینه های خانواده خود برخوردار می باشند می توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام نمایند.

مزایای اخذ ویزای هلند

در کنار سختی های اخذ ویزای هلند مزایای نیز وجود دارد. سرعت در انجام پروسه درخواست ویزا، هزینه های مربوط به سفارت و فرایند صدور ویزا و دسترسی آسان به سفارت هلند از جمله مزایای اخذ ویزای هلند می باشد که در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه خواهیم نمود.

سفارت هلند در ایران

یکی از مزایای قابل توجه در جهت اخذ ویزای هلند دسترسی آسان به سفارت این کشور است. متاسفانه طی سال های اخیر با توجه به تنش های موجود در روابط ایران با تعدادی از کشورها و بروز برخی مشکلات تعدادی از سفارتخانه ها فعالیت های خود در ایران را قطع نموده اند و هموطنان عزیز برای دریافت ویزای این کشورها می بایست با صرف هزینه های گزاف به کشورهای همسایه مراجعه نمایند.

با توجه به این موضوع که سفارت هلند همچنان به فعالیت خود در ایران ادامه می دهد متقاضیان اخذ ویزای هلند نیاز به پرداخت هزینه های اضافی برای سفر به کشورهای همسایه نخواهند داشت و به راحتی می تواند برای اخذ ویزای مورد نظر خود به سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایند.

سرعت عمل در پاسخگویی

با توجه به افزایش فزاینده تقاضا برای اخذ ویزای کشورهای اروپایی در طی سال های اخیر از سوی هموطنان عزیز بررسی به کلیه پرونده ها و صدور ویزا از سوی سفارتخانه ها امری بسیار زمانبر می باشد. به طور مثال در حال حاضر برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان بیش از یکسال زمان لازم است. این در حال است که کل پروسه اخذ ویزای هلند در ارتباط با انواع ویزاهای این کشور معمولاً حدود ۶ ماه به طول می انجامد و این یک مزیت مهم به شمار می آید.

هزینه سفارت هلند

از دیگر مزایای اخذ ویزا بحث هزینه های اخذ وقت سفارت و صدور ویزای این کشور می باشد. معمولاً هزینه صدور ویزا بسته نوع ویزا متغیر خواهد بود. حداقل هزینه دریافتی از سوی سفارت هلند برای صدور ویزا مربوط به ویزای توریستی می باشد که ۸۰ یورو است. به طور کلی از لحاظ هزینه های پرداختی جهت صدور ویزا کشور هلند در مقایسه با کشورهایی نظر کانادا، آمریکا، انگلستان و … شرایط به مراتب مناسب تری دارد.

راه های افزایش شانس دربافت ویزای هلند چیست؟

همانگونه که اشاره گردید ویزای هلند در انواع مختلف صادر می گردد و از تنوع بالایی برخوردار است. از این رو راه های افزایش شانس اخذ ویزای هلند بسته به نوع ویزای درخواستی از سوی متقاضیان متفاوت خواهد بود ولی به طور کلی رعایت یک سری از نکات حائز اهمیت می تواند شانس اخذ ویزا را برای افراد افزایش دهد، در ادامه به معرفی این نکات خواهیم پرداخت.

ارائه برنامه سفر مناسب

یکی از نکات حائز اهمیت در ارتباط با افزایش شانس صدور ویزای هلند ارائه برنامه سفر مناسب و با عنوان دلایل اصلی سفر به هلند از سوی متقاضیان است. به طور مثال افرادی که قصد تحصیل در هلند را دارند با ارائه یک STUDY PALAN مناسب و ذکر دلایل اصلی در ارتباط با انتخاب کشور هلند جهت ادامه تحصیل می توانند شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی هلند افزایش دهند.

تمکن مالی

بدون شک یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ انواع ویزاهای هلند ارائه تمکن مالی مناسب است. در واقع تمکن مالی مدرکی است که می تواند اثبات نماید فرد متقاضی ویزای این کشور در طول اقامت در هلند می تواند کلیه هزینه های خود را پوشش دهد.

میزان تمکن مالی بسته به نوع ویزای درخواستی از سوی افراد متفاوت خواهد بود. به طور مثال برای اخذ ویزای توریستی هلند با توجه به مدت زمان اقامت افراد موظف به ارائه نامه تمکن مالی مناسب می باشند. به طور کلی ارائه تمکن مالی مناسب تاثیر به سزایی در ارتباط با صدور ویزا دارد و شانس افراد را تا حد زیادی افزایش می دهد.

دانش زبان

قطعاً دانش زبان هلندی شانس افراد را برای دریافت ویزای کشور هلند بسیار افزایش خواهد داد. حتی برای اخذ برخی از ویزاهای هلند نظیر ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی، ویزای کار، ویزای ازدواج و … دانش زبان هلندی الزامی می باشد.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

[accordion] [FAQ question=”چگونه ویزای کار هلند بگیریم؟” answer=”افراد در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک “] [FAQ question=”چگونه ویزای تحصیلی هلند بگیریم؟” answer=”دانشجویان در ابتدای کار باید پذیرش از مراکز آموزشی هلند اخذ نمایند و پس آن با فراهم آوردن مدارک قادر خواهند بود برای ویزای تحصیلی هلند اقدام نمایند.”] [FAQ question=”انواع ویزای هلند چیست؟” answer=”ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و توریستی از معمول ترین ویزاهای کشور هلند می باشد.”] [FAQ question=”هزینه ویزای هلند چقدر است؟” answer=”هزینه های وقت سفارت هلند به ازای هر فرد ۸۰ یورو می باشد.”] [FAQ question=”مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه چیست؟” answer=”به صورت کلی برای دریافت ویزای توریستی می بایست ادله ای را به سفارت ارائه داد که نشان دهنده برگشت به کشور مبدا می باشد. در صورت اخذ دعوتنامه، شانس افراد برای کسب ویزا افزایش می یابد.”] [accordions]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر