...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به کبک

کبک به عنوان یکی از پرطرفدار ترین مناطق و ایالت های کانادا به شمار می رود. از همین رو افراد به دنبال مهاجرت به این ایالت می باشند. بررسی روش های مهاجرت به کبک، کمک شایانی به این دسته از افراد می کند. امکان مهاجرت از روش تحصیلی چند درصد است؟ آیا می توان بدون مدرک زبان برای مهاجرت اقدام کرد؟ کبک چه روش هایی را برای مهاجرت در نظر گرفته است؟

در این مقاله که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم گردیده است، به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود. برای اطلاع از تمامی راه های ممکن برای ورود به کبک با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به کبک

سالیانه افراد زیادی از روش های مختلف برای مهاجرت به کبک اقدام می نمایند. از مهم ترین دلایل انتخاب کبک به عنوان مقصدی ایده آل می توان به کیفیت بالای زندگی، هزینه های پایین زندگی و شرایط ساده اخذ اقامت و تحصیل در کانادا اشاره کرد.

زبان رسمی مردم در ایالت کبک فرانسوی می باشد و امور در بخش های اداری فقط از این زبان قابل پیگیری می باشد. در همین راستا به کبک، پایتخت فرانسوی ها در خارج از فرانسه اشاره می شود. علاقه مندان برای مهاجرت به کبک باید این نکته را خاطر نشان داشته باشند که دانش زبان فرانسوی کمک شایانی به موفقیت آنان در این ایالت می کند.

روش های مهاجرت به کبک کانادا

در حال حاضر متقاضیان از ۴ روش قادر خواهند بود برای مهاجرت به کبک اقدام نمایند. در این بخش که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم گشته است، به اختصار به تحلیل روش های مهاجرت به ایالت کبک می پردازیم:

خود اشتغالی کبک

در برنامه های خود اشتغالی ایالت کبک، متقاضیان با توجه به فاکتورهایی از جمله تحصیلات، سوابق کاری، سن، مدرک زبان و تمکن مالی باید حداقل امتیازات لازم را بدست آورند. در این سیستم افراد مجرد برای ورود به کشور کانادا، ۴۴ امتیاز و افراد متاهل باید ۵۱ امتیاز را بدست آورند.

امتیاز بندی خود اشتغالی کبک را می توان در جدول زیر که توسط گروه تحریریه آریاناپارس به نگارش درآمده است، مورد بررسی قرار داد.

فاکتورهای تاثیرگذار افراد مجرد افراد متاهل
تحصیلات حداکثر امتیاز ۱۲ حداکثر امتیاز ۱۵
سابقه کار حداکثر امتیاز ۱۶ حداکثر امتیاز ۱۶
سن حداکثر امتیاز ۱۰ حداکثر امتیاز ۱۳
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی حداکثر امتیاز ۲۲ حداکثر امتیاز ۲۸
دارایی حداکثر امتیاز ۶ حداکثر امتیاز ۶
تمکن مالی حداکثر امتیاز ۱ حداکثر امتیاز ۱
اقوام در ایالت کبک حداکثر امتیاز ۸ حداکثر امتیاز ۸
سازگاری با محیط کبک حداکثر امتیاز ۶ حداکثر امتیاز ۶
امتیاز قبولی ۴۴ امتیاز ۵۱ امتیاز

در برنامه خود اشتغالی کبک، فرد باید مبلغی را برای یک مؤسسه مالی واقع در منطقه ای که قصد دارد تجارت یا حرفه خود را انجام دهند، واریز نماید.

  1. خارج از کلانشهر مونترال: ۲۵۰۰۰ دلار
  2. داخل کلانشهر مونترال: ۵۰۰۰۰ دلار

سرمایه گذاری در کبک

در روش سرمایه گذاری کبک، هیچ محدودیتی برای مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سن در نظر گرفته نشده است. از همین رو افراد در صورت ارائه سرمایه خود قادر خواهند بود از این روش برای اقامت کبک اقدام نمایند.

برنامه سرمایه گذاری کبک دارای ۳ شرط اساسی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

مرحله شرط توضیحات
۱ ۲ میلیون دلار سرمایه صرفا نشان دادن این سرمایه کفایت می کند.این سرمایه می تواند به اشکالی مثل خانه، زمین، آپارتمان و یا اوراق بهادار باشد.
۲ ۱٫۲ میلیون دلار را در اختیار دولت قرار دهند این میزان سرمایه به مدت ۵ سال در اختیار دولت قرار می گیرد و پس از ۵ سال بدون احتساب سود به فرد متقاضی عودت داده می شود.
۳ سابقه مدیریتی برای اقدام از روش سرمایه گذاری، ارائه حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی در ۵ سال گذشته الزامی می باشد.

اقامت در کبک از طریق PEQ

در برنامه های PEQ افراد قادر خواهند بود به اقامت کانادا نائل شوند. در حال حاضر روش تحصیلی PEQ برای دانشجویان ایرانی امکان پذیر می باشد. دانشجویان در صورت سپری کردن مدت زمان مشخص شده در مراکز تعیین شده توسط دولت کبک قادر خواهند بود برای اقامت دائم کبک اقدام نمایند.

دو شرط برای اقامت از طریق PEQ وجود دارد:

  1. حداقل ۹۰۰ ساعت آموزش در مراکز تعیین شده
  2. ارائه مدرک زبان فرانسوی

همسر فرد متقاضی که نام او در درخواست جهت اقامت دائم کبک ذکر شده نیز باید ۲۰۲۰ از تاریخ اول ژانویه دانش زبان فرانسه خود را (در مهارت مکالمه) حد اقل در سطح متوسط رو به بالا نشان دهد. 

نیروی متخصص کبک

مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی متخصص منتخب کبک از طریق سیستم آریما ARRIMA صورت می گیرد. Arrima در سال ۲۰۱۸ برای مدیریت بانک نامزدهای نیروی متخصص کبک QSWP پس از تغییر برنامه از رویکرد مبتنی بر کاغذ به سیستم (Expression of interes (EOI معرفی شد. سیستم Arrima مبتنی بر ابراز علاقه expression of interest است. این برنامه در ۳ مرحله دنبال می شود.

  1. پر کردن فرم اظهار علاقه به صورت آنلاین: در این مرحله باید اطلاعات شخصی از جمله
    تحصیلات، مهارت های زبانی و تجربه کاری خود را وارد نمایید.
  2. استان کبک با استفاده از قوانین خاص خود و امتیاز فرد و نیازهای بازار کار این استان اقدام به بررسی پرونده می کند و برای افراد منتخب دعوتنامه صادر می کند. این افراد باید مدارک خود را ارائه نمایند و دولت کبک برای آنها گواهینامه CSQ صادر می کند. گواهینامه CSQ نشان می دهد که استان کبک شما را به عنوان یک مهاجر پذیرفته است.
  3. در صورت انتخاب ایالت کبک، روند اخذ اقامت دائم شروع می شود.

قوانین جدید مهاجرت به کبک کانادا

در سال های گذشته قوانین مهاجرت به کبک دستخوش تغییراتی زیادی شده است. از مهم ترین تغیرات در روش های کبک می توان به امتیاز بندی نیروی متخصص اشاره کرد.این برنامه مبتنی بر رشته و کاغذی بود که سیستم ARIMA جایگزین آن شد.

در حال حاضر سیستم سرمایه گذاری در کبک متوقف شده است و این روش قابل اجرا نمی باشد. از همین رو متقاضیان برای مهاجرت به کبک باید از برنامه های جایگزین همانند PEQ و نیروی متخصص کبک وارد این ایالت شوند.

توصیه مشاورین آریاناپارس در راستا با توجه به تغییرات قوانین احتمالی برنامه های ورود به کبک، بدین صورت است که برای برنامه های زود بازه اقدام نمایند.

مدارک لازم برای مهاجرت به کبک

در تمامی برنامه های مهاجرت به کبک کانادا، فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، مدرک زبان و سوابق کاری حائز اهمیت می باشد. فلذا متقاضیان باید متناسب با برنامه انتخابی، بیشتری امتیاز ممکن را دریافت نمایند. از دیگر مدارک حائز اهمیت برای مهاجرت به کبک می توان به تمکن مالی اشاره کرد.

متقاضیان برای ورود به کبک ملزم به ارائه تمکن مالی برای یک سال زندگی در ایالت کبک می باشند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کبک می توان به پاسپورت، مدارک تحصیلی، رزومه، نامه کار، فیش حقوقی و مدارک بیمه اشاره کرد.

تجربه زندگی در کبک کانادا

کبک بزرگترین استان کانادا است و بیشتر از ۸٫۲ میلیون نفر در این ایالت زندگی می کنند. کبک یک استان پرجمعیت و فرهنگی است که اغلب آن را به عنوان “اروپای آمریکای شمالی” می شناسند. کبک همچنین به دلیل جنگل های وسیع، تپه های نورد و آبراه های بی شماری مشهور است.

اقتصاد کبک

اقتصاد کبک بسیار صنعتی و متنوع است. بخش تولید پیشرفته کبک محصولات متنوعی را برای صادرات از قبیل تجهیزات کنترل ترافیک هوایی، نرم افزارها، قطارهای مترو، هلیکوپترها، دیسک، دستگاه های تصفیه هوا و اسباب بازی ها تولید می کند. 

مونترال، پایتخت تجاری استان، صنایع رقابتی در فضا و هوانوردی، داروسازی، ارتباط از راه دور، انرژی، حمل و نقل و دارایی را توسعه داده است. مونترال همچنین اخیراً به دلیل راه اندازی نرم افزار، از مهمترین آنها در صنعت سرگرمی، به شهرت رسیده است.

هزینه های زندگی در کبک

متوسط ​​درآمد ناخالص یک خانواده در کبک تقریباً ۷۰،۴۸۰ دلار در سال است. به واسطه هزینه های مناسب زندگی در کبک، این ایالت به عنوان یکی از برترین ایالت های کانادا به شمار می رود. هزینه زندگی در کبک پایین تر از میانگین کانادا است، به خصوص در مورد مسکن. کبک یکی از مقرون به صرفه ترین بازارهای مسکن در کانادا است. مونترال از ارزان ترین شهرهای مهم آمریکای شمالی است.

چرا مهاجرت به کبک؟

کبک بزرگترین استان کانادا است و با داشتن اقتصاد پر رونق، فرهنگ بی نظیر و کیفیت بی نظیر زندگی، مکانی بر خلاف سایر کشورهای جهان است. ایالت کبک با استقبال گرم از مهاجران سراسر جهان، رشد اقتصادی بی سابقه ای را تجربه می کند و نرخ بیکاری بسیار کمی دارد.

سه تا از برترین مزایای مهاجرت به کبک را ادامه اشاره می نمایم:

ایمنی بالا

کبک با داشتن یکی از کمترین میزان جرم در جهان، یک محیط زندگی امن را ارائه می دهد. زندگی در کبک توسط قوانین مدرن و مترقی و مجموعه ای از برنامه های پیشگیری منحصر به فرد در استان اداره می شود که مسئولیت پذیری، تعامل مدنی و احترام را تشویق می کنند.

نظام آموزشی پویا

سیستم آموزشی کبک به دلیل دسترسی همگانی و برنامه های باکیفیت مشهور است. برنامه های آموزش حرفه ای آن نیز به دلیل تکنیک های نوآورانه تدریس در سراسر جهان شناخته شده است. بسیاری از مراکز آموزشی استان با داشتن امکانات فوق العاده مدرن، یک محیط یادگیری مطلوب و برنامه هایی را که مستقیماً به بازار کار مرتبط است، در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مناظر زندگی

کبک که به دلیل مناطق زیبا و مناظر طبیعی وسیع شناخته شده است، مکان ها و جاذبه های بی شماری را برای تحسین به شما می دهد. بسیاری از پارک های ملی و ذخایر حیات وحش آن دارای طیف گسترده ای از گیاهان و حیوانات است که با فصول تغییر و ظهور می کنند. با داشتن صدها هزار دریاچه و رودخانه، یکی از بزرگترین ذخایر آب شیرین در جهان است.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

[accordion] [FAQ question=”نحوه محاسبه امتیاز مهاجرت به کبک به چه صورت است؟” answer=”مهاجرت از طریق های خود اشتغالی و نیروی متخصص شامل امتیاز بندی می باشد. در هر کدام از روش های عنوان شده، فرد می بایست امتیازات مورد نظر برای مهاجرت به کبک را کسب نمایند.”] [FAQ question=”هزینه های زندگی در کبک چه مقدار است؟” answer=”هزینه زندگی در کبک پایین تر از میانگین کانادا است، به خصوص در مورد مسکن. کبک یکی از مقرون به صرفه ترین بازارهای مسکن در کانادا است. متوسط هزینه های زندگی در این ایالت بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار در ماه می باشد.”] [FAQ question=”هزینه های تحصیل در کبک چقدر است؟” answer=”به صورت معمول دانشجویانی که با ویزای تحصیلی وارد کبک می شوند شهریه هایی معادل ۵۰۰۰ تا بیش از ۱۵۰۰۰ دلار دارند که سالانه و با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.”] [FAQ question=”آیا می توان بدون مدرک زبان برای مهاجرت به کبک اقدام کرد؟” answer=”در روش های مهاجرت به کبک، برای روش های کاری و PEQ و تحصیلی، مدرک زبان کمک شایانی برای ورود به این کشور می کند.”] [accordions]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر