...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

ویزای استرالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش سرفصل ها

شرایط ویزای استرالیا

Australian Visa Requirements

فرصت های شغلی، کیفیت تحصیل، امنیت اقتصادی، کیفیت بالای زندگی و بسیاری از موارد دیگر استرالیا را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. بر اساس آماری که سال ۲۰۱۳ بدست آمده است استرالیا ثروتمن ترین کشور دنیا پس از سوئیس می باشد بنابراین دریافت ویزای این کشور از اولویت های بسیاری از افرادی می باشد که قصد مهاجرت دارند.

دریافت ویزای استرالیا با روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد که در مطب پیش رو قصد داریم این روش ها را به اختصار عنوان کنیم.

انواع ویزای استرالیا

ویزاهای کشور استرالیا به صورت کلی به دو نوع ویزای اقامت دائم استرالیا و ویزای اقامت موقت استرالیا تقسیم می گردند و هر کدام از این دو بخش کلی به زیرگروه های کوچکتری منشعب می گردند.

افراد با مقاصد متفاوت تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … اقدام به مهاجرت به استرالیا می نمایند. ویزاهای اقامت موقت و دائم هر کدام به شما اجازه اقامت در بازه های زمانی متفاوت با دلایل گوناگون را می دهند.

ویزای اقامت موقت استرالیا

اگر قصد دارید برای دیدن اعضای خانواده خود به استرالیا بروید و یا در سمیناری شرکت کنید و یا صرفا برای گشت و گذار به استرالیا می روید باید ویزاهای اقامت موقت را دریافت کنید. این نوع ویزا به شما اجازه ی اقامت در مدت زمانی محدود را خواهد داد اما اجازه ی کار در این بازه ی زمانی نخواهید داشت و باید پس از اتمام زمان مورد نظر به کشور خود بازگردید.

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا را یازدهمین کشور در صنعت گردشگری می دانند که به معنای وجود جاذبه های دیدنی زیاد این کشور و امکانات مناسب برای گردشگران می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که دیدن اقوام و شرکت در سمینارها و یا انجام برخی از امور تجاری نیز در دسته ویزای توریستی قرار می گیرد.

ویزاهای توریستی موقت می باشند و منجر به اخذ اقامت استرالیا نمی گردند، در این پروسه مهمترین نکته قانع نمودن افسر ویزای توریستی استرالیا در خصوص هدف اخذ آن و بازگشت به کشور مبدا می باشد.

ویزاهای موقت کاری خود به چند نوع تقسیم می گردند

ویزای کاری موقت استرالیا

 • ویزای ۴۰۰ استرالیا
 • ویزای ۴۷۶ استرالیا برای فارغ التحصیلان خاص
 • ویزای ۴۸۵ استرالیا ویژه فارغ التحصیلان استرالیایی
 • ویزای ۴۸۲ استرالیا با اسپانسر مناطق کم جمعیت

ویزای ۴۰۰ استرالیا دریافت اقامت ۳ ماهه ی این کشور می باشد و در صورتی به شما اعطا می گردد که از طرف یکی از سازمان های استرالیایی برای انجام فعالیتی که مورد توجه دولت استرالیا می باشد دعوت شده باشید.

اگر فارغ التحصیل رشته های مهندسی از برخی از دانشگاه های مورد تائید دولت استرالیا در ایران باشید می توانید از طریق ویزای ۴۷۶ استرالیا افدام نمائید و فرصتی ۱۸ ماهه در استرالیا به شما اعطا گردد تا به جستجوی کار بپردازید و شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم را بدست آورید. اگر هم از یک موسسه آموزشی استرالیایی فارغ التحصیل شده اید می توانید با دریافت ویزای ۴۸۵ اقامتی ۲ تا ۴ ماهه اخذ نمائید.

ویزای تحصیلی استرالیا

افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه قادر خواهند بود برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. ویزاهای تحصیلی نیز جزو دسته ویزاهای موقت قرار می گیرند چرا که بازه ی زمانی که ویزا صادر می شود به اندازه مدت زمان تحصیل شما می باشد. پس از اتمام تحصیل قادر خواهید بود از طریق پروسه مهاجرت به استرالیا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمائید.

ویزای سرمایه گذاری موقت

نوعی از ویزا با ساب کلاس ۱۸۸ در استرالیا به منظور اقامت موقت ۴ ساله تعریف شده است که نوعی ویزای کارآفرینی به حساب می آید. از مهم ترین شرایط برای اخذ این ویزا سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا می باشد.

شرایط سنی، اثبات کارفرما بودن شما در کشور مبدا، گردش های مالی و میزان دارائی شما در دریافت این نوع از ویزا اهمیت ویژه ای دارد. این نوع ویزا اقامتی ۴ ساله به شما اعطا خواهد نمود که پس از طی این مدت منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.

ویزای اقامت دائم استرالیا

با دریافت این نوع از ویزا قادر خواهید بود اقامت چند ساله به صورت دائم در کشور استرالیا داشته باشید و پس از چند سال آن را تبدیل به پاسپورت استرالیا نمائید. این نوع از ویزاها خود به چند زیرگروه دیگر تقسیم بندی می شوند.

ردیفساب کلاس ویزانوع ویزا
۱ویزای ۱۸۶دارندگان اسپانسر شغلی
۲ویزای ۱۸۹ویزای اقامتی نیروی متخصص
۳ویزای ۱۹۰دارندگان اسپانسر ایالتی
۴ویزای ۱۸۷دارندگان حمایت کارفرما

برای کسب امتیازات اقامت دائم استرالیا باید زیر ۴۵ سال سن داته باشید و تحصیلات، سوابق کاری و نمره آیلتس مطلوبی داشته باشید تا به حد نصاب امتیاز مرد نظر برسید، در نظر داشته باشید که شغل شما باید مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

ویزای ۱۸۹ یکی از بهترین گزینه های ویزای اقامت دائم در استرالیا می باشد و مناسب متقاضیانی می باشد که قصد دارند به صورت مستقل ویزای اقامت دائم را از طریق امتیازات لازم اخذ نمایند و اگر یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر شما گردد نیز قادر خواهید بود از طریق ویزای ۱۹۰ اقدام کنید.

برخی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مانند ۱۸۶ و ۱۸۷ مربوط به مناطق کم جمعیت این کشور می باشند که چنانچه کارفرمایی از این مناطق اسپانسر شما گردد می توانید از طریق این ویزاها اقدام کنید و اقامت دائم استرالیا را بدست آورید، دولت استرالیا نیز به منظور پیشرفت این مناطق کم جمعیت از این نوع از ویزاها استقبال می نماید.

ویزای اقامت دائم سرمایه گذاری

 • ویزای ۱۸۸ استرالیا
 • ویزای ۱۳۲ استرالیا

این دو ساب کلاس تعریف شده برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری می باشد. ویزای ۱۳۲ استرالیا نوعی از ویزا می باشد که در آن باید ۱٫۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری نمائید تا موفق به دریافت اقامت دائم گردید.

ویزای اقامت دائم ازدواج

اگر همسر و یا نامزد شما دارای اقامت دائم کشور استرالیا می باشد شما نیز می توانید به عنوان همسر او اقامت دائم استرالیا را بدست آورید. ویزاهای ازدواج و نامزدی استرالیا خود به چند گروه تقسیم می گردند.

ردیفساب کلاس ویزاعنوان ویزا
۱ویزای ۳۰۹ و ۸۲۰برای اقامت موقت همسر
۲ویزای ۳۰۰برای اقامت موقت نامزد
۳ویزای ۱۰۰ و ۸۰۱برای اقامت دائم همسر

ویزا های ازدواج از ابتدا به صورت موقت صادر می شوند و در صورتی که از طرف دولت استرالیا تائید گردد منجر به اقامت دائم خواهد شد. از مهمترین نکات دریافت این ویزا تمکن مالی همسری است که اقامت دائم کشور استرالیا را دارا می باشد.

ویزای اقامت دائم والدین

والدینی که فرزندانشان اقامت دائم کشور استرالیا را دارند قادر خواهند بود از طریق اسپانسری فرزندانشان وارد استرالیا شده، در کنار فرزندانشان زندگی کنند و اقامت دائم را بدست آورند. اگر کلیه اقوام درجه یک شخصی در حال زندگی در استرالیا باشند، شما قادر خواهید بود به عنوان آخرین بازمانده اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا نمائید. انواع این ویزاها عبارت اند از:

ردیفساب کلاس ویزاعنوان ویزا
۱ویزای ۱۷۳برای اقامت موقت والدین
۲ویزای ۱۱۵برای آخرین فرد بازمانده
۳ویزای ۱۴۳برای اقامت دائم والدین
۴ویزای ۱۰۳برای اقامت دائم والدین

اقامت دائم پناهندگی در استرالیا

پناهندگی در استرالیا به دو روش طرح بشر دوستانه و به عنوان پناهجو تعریف می گردد که مورد اول شامل افرادی می گردد که در کشور خود مورد آزار و تبعیض قرار گرفته اند. برای دریافت این نوع پناهندگی باید مورد حمایت دولت استرالیا قرار گیرید.

مورد دوم مخصوص افرادی است که به دلیل نژاد، مذهب، عضو قومیتی خاص بودن در کشور خود مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اند و به دولت استرالیا درخواست پناهندگی می نمایند که باید توسط سازمان های مربوطه مورد تائید قرار گیرند.

افراد در هر دو دسته پس از مورد تائید قرار گرفتن دولت استرالیا ابتدا اقامت موقت این کشور را بدست خواهند آورد و پس از چند سال زندگی در این کشور و رعایت مقررات آن اقامت دائم را اخذ خواهند نمود.

معایب اخذ ویزای استرالیا

شرایط دریافت ویز برای انواع مختلف ویزاهایی که از طرف دولت استرالیا معرفی شده اشت متفاوت می باشد، هر کدام از این ویزاها بسته به شرایط شخص متفاوت می باشند و ممکن است در طی روند انجام کار با مشکلاتی مواجه شوید

شانس پائین ویزا در ایران

متاسفانه ایرانیان شانس بالائی برای دریافت انواع ویزاهای استرالیا ندارند و چنانچه بخواهید از هر پروسه ای اقدام نمائید پرونده شما با دقت بیشتری بررسی خواهد شد و ممکن است به ویزا منجر نشود.

تمکن مالی بالا برای دریافت ویزا

به غیر از ویزاهای کاری و اقامت دائم استرالیاف برای دریافت ویزاهای تحصیلی، توریستی و سرمایه گذاری باید تمکن مالی بالائی به سفارت ارائه دهید و همین گزینه باعث شده است تا بسیاری از افراد استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب ننمایند.

مزایای ویزای استرالیا

استرالیا کشوری پهناور است که فرصت های شغلی و تحصیلی فراوانی در آن وجود دارد . از اینرو افراد بسیاری علاقه مند به اخذ ویزای این کشور می باشند چرا که علاوه بر مزایایی که کشور استرالیا دارد ویزای آن نیز شرایط مطلوبی به همراه دارد.

ویزای همراه

یکی از دغدعه های بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی ،کاری و یا سرمایه گذاری، اخذ ویزای همراه می باشد. کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا شرایط مطلوبی را در این مورد دارند و اخذ ویزای همراه از دولت استرالیا چندان پیچیده نمی باشد.

اگر ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کرده اید قادر خواهید بود فرزندان و همسرتان را نیز با خود به استرالیا ببرید ضمن اینکه فرزند شما اجازه تحصیل به صورت رایگان را در کشور استرالیا را خواهد داشت.

منبع اطلاعاتی مناسب

کشور استرالیا منبع اطلاعاتی موثقی دارد که برای انجام تمامی پروسه های مهاجرتی می توانید به اطلاعاتی که در آن وجود دارد بسنده کنید. این منبع اطلاعات به روز را در اختیار ما قرار می دهد تا از شرایط متفاوت مهاجرت به خوبی مطلع گردید. برای دریافت اطلاعات کاملتر می توانید به وبسایت مهاجرت استرالیا مراجعه نمائید.

سفارت های صادر کننده ویزا

یکی از مزیت های این ویزا وجود سفارت آن در ایران می باشد، افراد برای انجام امور مربوط به ویزا می توانند به سفارت استرالیا در تهران مراجعه نمایند.

آدرس سفارت استرالیا

تهران، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم، پلاک ۲

 • تلفن: ۸۸۷۲۴۴۵۶
 • فکس: ۸۸۷۱۴۱۲۱

ساعت کار سفارت استرالیا

یکشنبه تا پنج شنبه ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ عصر

روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

راه های افزایش شانس اخذ ویزای استرالیا چیست؟

دریافت ویزای کشور استرالیا برای هر شخص و پروسه ای که انتخاب می کند شرایط متفاوتی دارد و راه های افرایش شاس دریافت ویزای توریستی با سرمایه گذاری رانمی توان برابر دانست اما در حالت کلی چند روش را که به افزایش شانس ویزای شما کمک می کند را عنوان می کنیم

هدف سفر

یکی از مواردی که در دریافت ویزای شما بسیار اهمیت دارد نشان دادن هدف شما از سفر می باشد، چرا که این نکته برای آفیسر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید هدف خود را از سفر به استرالیا مشخص نمائید.

به عنوان مثال برای دریافت ویزاهای توریستی باید دعوت نامه معتبری از اقوام نزدیک و یا کنگره های معتبر و … داشته باشید تا آفیسر ویزا قانع شود که چرا برای سفر توریستی استرالیا را انتخاب نموده اید.

در پروسه های کاری نیز باید یا پیشنهاد شغلی خود از کارفرما را نشان دهید و یا امتیازاتی که برای دریافت اقامت دائم به آن دست یافته اید و به این ترتیب هدف سفر خود را مشخص نمائید.

کاور لتر مناسب بنویسید

در پروسه تحصیلی نوشتن کاور لتر مناسب برای دریافت ویزای اسرالیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اینکه ب عنوان مثال چرا شهر ملبورن، رشته ی مهندسی مکانیک و مقطع فوق لیسانس را انتخاب کرده اید برای آفیسر ویزا اهمیت دارد.

باید در نامه ای که برای سفارت تهییه می نمائید اثبات کنید که برای تحصیل به استرالیا خواهید رفت و پس از اتمام دوره تحصیل خود قصد بازگشت به کشور خود را دارید. بنابراین نوشتن یک کاور لتر خوب شانس دریافت ویزای شما را افزایش خواهد داد.

مجموعه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، به شما توصیه می نماید برای انجام هر روند مهاجرتی با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمائید.

مشاورین آریاناپارس آماده پاسخگوی به سئوالات شما به صورت رایگان می باشند، چنانچه هر سوالی در زمینه کشور استرالیا و پروسه های دیگر داشتید با ما در تماس باشید. توصیه می کنیم اگر قصد زندگی در کشور استرالیا را پش از این دارید مقاله مهاجرت به استرالیا را مطالعه فرمائید.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا را فراهم آورده است.

شرایط ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟

ویزای ۴۷۶ استرالیا  بطور کلی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاه های برتر کشورها می توانند برای ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام نمایند و از شرایطی که این کشور برای آن دسته از دانشجویان توانمند در نظر گرفته است بهره مند شوند . نکته حائز اهمیت موقت بودن ویزای ۴۷۶ می باشد که این نکته بدین معناست که فرصت ۱۸ ماهه ای به علاقه مندان داده می شود که در این مدت می توانند ویزای خود را به یکی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مثل ویزای ۱۸۹ استرالیا ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و یا ویزای ۴۸۹ استرالیا تبدیل کنند .

علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا می بایست شرایطی را برای کسب این ویزا لحاظ کنند:

۱٫ فارغ التحصیل رشته های مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران باشند . لازم بذکر است دانشجویان مجازی ، پیام نور ، شبانه و پردیس دانشگاه های ذکر شده نیز می توانند از این مکان بهره مند شوند .

۲٫ حداقل مدرک لیسانس مورد قبول خواهد بود و فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی امکان اقدام را خواهند داشت .

۳٫ دولت استرالیا به سن متقاضیان اهمیت بسزایی می دهد از همین رو سن فرد مورد نظر بیش از ۳۱ سال نباشد

۴٫ بیش از دو سال از فارغ التحصیلی خود نگذشته باشد .

۵٫ در تمامی تست های پزشکی موفق بوده و از لحاظ پزشکی سالم باشند .

۶٫ زبان یکی از فاکتورهای حائز اهمیت و تمامی پروسه های کاری کشور استرالیا بوده است ، در ارتباط با ویزای ۴۷۶ ، افراد یک حداقل نمره ای را باید کسب کنند که بطور مثال برای مدرک زبان آیلتس افراد میانگین نمره ۶ را باید داشته باشند بصورتیکه هیچ کدام از مهارت های آن نمره ای کمتر از ۵ را نداشته باشد .

در خصوص تافل میانگین نمره ی خواسته شده ۶۴ بوده که شرط لازمه انجام کار خواهد بود . نکته مثبت برای ویزای ۴۷۶ ، همراه داشتن همسر و فرزندان می باشد که فرد متقاضی در صورت کسب ویزا در ابتدای کار می تواند همراهان خود را در کنار خود در خاک استرالیا داشته باشد . از دیگر نکات مثبت این ویزا مدت زمان معقول و کوتاه است که بصورت معمول روند انجام کار بین ۳ تا ۶ ماه بطول می انجامد .

تمامی روش های کسب ویزاهای استرالیا با هزینه همراه است که هزینه های قانونی اقدام برای ویزای ۴۷۶ برای فرد اصلی ۳۸۰ دلار . همسر ۱۸۰ دلار و هر فزند ۹۰ دلار می باشد که نرخ اعلام شده با واحد کشور استرالیا مورد محاسبه قرار می گیرد . همانگونه که ذکر شده دانش زبان یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ ویزا می باشد و افراد برای هر گونه تبدیل ویزایی به نمره ای بالاتر نیازمند می باشند . از همین رو موسسه آریاناپارس برای آن دسته از عزیزانی که مدرک مورد نیاز برای اقدام را ندارند ، کلاس های فشرده ای را در نظر گرفته است که افراد در مدت زمان مشخص ۴ تا ۵ ماه به هدف خود یعنی کسب نمره ۶ در آزمون آیلتس فائل شوند .

 برای اقدام پروسه ویزای ۴۷۶ ، ارائه مدارک دقیق الزامی می باشد که مدارک لازمه را بصورت تیتر وار معرفی می کنیم :

۱٫ کپی برابر اصل پاسپورت و شناسنامه

۲٫ داشتن دو عکس برای هر نفر

۳٫ در صورت تاهل ، ترجمه سند ازدواج

۴٫ سند استقلال مالی برای افراد بالای ۱۸ سال

۵٫ ترجمه کارت معافیت پا پایان خدمت

۶٫ سوء پیشینه گواهی است که برای اقدام لازم می باشد

۷٫ پر کردن فرم های مورد نیاز برای ویزای ۴۷۶ مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا فراهم آمده است .

شرایط ویزای ۴۸۹ استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا بصورت کلی افراد در صورتی که شانس کمتری را برای ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا دارند از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا می کند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از روش های مختلف باید حداقل ۶۰ امتیاز لازم را کسب کنند تا ویزا به انها تعلق بگیرد.

در حالت پیش رو یکی از ایالت های کشور استرالیا بعنوان حمایت کننده و یا اسپانسر معرفی می شود و ۱۰ امتیاز را به فرد متقاضی اعطا می کند، از همین رو متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز را با توجه و شرایط خود داشته باشد. شرایط کسب ۱۰ امتیاز بدین صورت می باشد که اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا در لیست نیروی کار ایالت های کم جمعیت واجد شرایط شود.

افراد پس از کسب ویزای ۴۸۹ در زمان بندی مشخص برای سفر به استرالیا اقدام کرده تا ویزای ایشان باطل نشود. افراد در صورت اخذ ویزا می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به کشور استرالیا رفت و آمد داشته باشند ولی لازم به ذکر است که ۲ سال اول را باید در همان زندگی کنند.

دارندگان ویزای ۴۸۹ استرالیا

دارندگان ویزا ۴۸۹ در ابتدای کار PR کشور استرالیا را دریافت می کنند که این نکته نشان دهنده اجازه کار و تحصیل در استرالیا و شرایط دیگری نظیر، استفاده از دام های خرید مسکن  همراه داشتن خانواده شان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در صورت لحاظ کردن مدت زمانی در خاک استرالیا اخذ شهروندی استرالیا می شود. برای اخذ اقامت از روش ویزای ۴۸۹ افراد باید شرایط اولیه را داشته باشند.

در ابتدای کار مدارک تحصیلی و شغلی افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا صحت آن تایید شده و امتیازات لازمه اعلام شود. سن فرد متقاضی حتما باید زیر ۵۰ سال باشد بصورتیکه هر سنی دارای امتیاز بخصوصی است. نمره  زبان از شروط اصلی دولت استرالیا برای ویزای ۴۸۹ بوده بصورتی که حداقل نمره مورد نظر ۶ بوده است.

لازم بذکر است در هیچ یک از مهارت ها نباید کمتر از ۶ را دریافت کرده باشید. نکته آخر در یکی از مشاغل ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا درخواست فرستاده باشد و مدرک مورد نظر را ارائه دهد. طبق امتیاز بندی ۵۰ امتیاز را کسب کرده و ۱۰ امتیاز دیگر از این طریق اضافه می شود که با ۶۰ امتیاز شرایط لازمه را دارند.

برای اخذ ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا افراد مدارک شخص را باید برای مراجعه به سفارت ارائه دهند. در ابتدای کار برای هر گونه اقدامی، متقاضیان از هزینه های دولتی مطلع شوند برای فرد متقاضی ۳۶۰۰ دلار، افراد بالای ۱۸ سال ۱۸۰۰ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۰۰ دلار است.

مدارک مورد نیاز ویزای ۴۸۹ استرالیا

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت
 • در صورت تاهل عقد نامه محضری
 • عکس
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی ( در صورتی شغل دولتی بود )
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی های لازمه از جمله گواهی سوءپیشینه و سلامت روند انجام کار در ابتدا اخذ تاییده های لازمه برای سفارت است که از حیث زمانی حدود ۲ تا ۶ ماه بطول می انجامد.

در صورت اخذ دعوت نامه ۶۰ روز زمان به افراد داده می شود تا مدارک لازم را ارسال کند. پس از روندهای اداری لازمه بصورت معمول ویزای اقامتی ۴۸۹ ظرف مدت ۳ تا ۴ ماه صادر می گردد. علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا و یا کسب اطلاعات مربوط می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارت این عزیزان بهره مند شوند.

شرایط ویزای ۱۸۸ استرالیا

Australian Visa 188

استرالیا کشوری ثروتمند، توسعه یافته و فوق العاده پیشرفته است، این کشور از بالاترین استانداردهای زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت برخوردار می باشد. از این رو طی سال های اخیر روند مهاجرت به استرالیا به شکل محسوسی افزایش یافته است. یکی از روش های ایده ال برای مهاجرت به استرالیا برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور است، که تحت عنوان ویزای ۱۸۸ استرالیا ارائه می گردد.

ویزای ۱۸۸ از زیر شاخه های مختلفی تشکیل گردیده، که هریک از این زیر شاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی را در بر دارد. برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به روش مورد نظر علاوه بر سرمایه مورد نیاز فاکتورهای شخصی مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی، رزومه کاری، مدرک زبان و … از اهمیت بسیاری برخوردار است، در ادامه با ویزای ۱۸۸ استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

زیر شاخه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

به طور کلی ویزای ۱۸۸ استرالیا (ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی) از ۵ زیرشاخه اصلی تشکیل می گردد، که هریک از این زیرشاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این زیرشاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که از مهارت کافی در کسب و کار خود برخوردار می باشند و قصد راه اندازی یک تجارت جدید را در استرالیا دارند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این زیرشاخه به افرادی تعلق دارد که تمایل دارند در استرالیا حداقل ۱/۵ میلیون دلار سرمایه گذاری نمایند و به کسب و کار خود در این کشور ادامه دهند، در روش سرمایه گذاری در استرالیا هم متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

این زیرشاخه به افرادی اختصاص دارد که می‌خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند.

متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند. دقت داشته باشید که متقاضیان این شاخه از ویزای ۱۸۸ استرالیا باید از سوی دولت یا ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا تأیید شوند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

در این زیر شاخه از ویزای ۱۸۸ (سرمایه گذاری استرالیا) فرد متقاضی ملزم به راه اندازی کسب و کار و ایجاد کارآفرینی در استرالیا می باشد، لازم به ذکر است که این فعالیت ها نباید با قوانین استرالیا مغایرت داشته باشد از این رو متقاضیان باید از سوی دولت یا یکی از ایالت‌های استرالیا تأیید شوند. شما می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار استرالیا آغاز کنید دقت داشته باشید باید برای انجام این فعالیت می بایست یک طرح اقتصادی (بیزینس پلان) مورد تایید ارائه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا

این زیر شاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مختص افرادی است که قصد دارند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۱۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌ های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

مراحل دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا تکمیل نمودن فرم (Expression of Interest (EOI می باشد، در واقع متقاضیان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا با تکمیل نمودن فرم مذکور علاقه خود را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ایالت مورد نظر مطرح می نمایند، متقاضیان دریافت این نوع ویزا در فرم EOI اطلاعات کامل خود را در ارتباط با شغل، مهارت، مدرک تحصیلی، تجارب سرمایه گذاری، مدیریت، بیزینس و … ارائه می نمایند.

در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط باشد از سوی ایالت مورد نظر برای وی دعوتنامه ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید فرد متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک معتبر ادعای خود را در مورد اطلاعات ذکر شده در فرم EOI ثابت نماید. از این رو جمع آوری مدارک لازم قبل از تکمیل نمودن فرم مذکور الزامی خواهد بود.

کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا الزامی خواهد بود. سیستم امتیاز بندی استرالیا بر اساس فاکتورهای شخصی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، خالص دارایی های فرد، سابقه کار، گردش مالی ۲ سال اخیر، نوآوری و اختراع، تجربه سرمایه گذاری امتیاز افراد را محاسبه می نماید.

پس از دریافت دعوتنامه و کسب ۶۵ امتیاز لازم می توانید ویزای ۱۸۸ خود را دریافت نمایید، این ویزا ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد و در نهایت امکان تبدیل ویزای ۱۸۸ به اقامت دائم (ویزای ۸۸۸) وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید پس از دریافت دعوتنامه فقط ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است اگر پس از گذشت ۲ سال دعوتنامه دریافت نکردید مجدداً می بایست اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به زیرشاخه مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی یکسری مدارک اصلی وجود دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارسال ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا (EOI)
 • معرفی نامه دولتی ایالتی یا منطقه ای
 • سن کمتر از ۵۵ سال، البته در بعضی از موارد امکان دریافت ویزا برای سنین بالاتر وجود دارد
 • داشتن کسب و کار موفق و یا پیشینه سرمایه گذاری
 • داشتن دارایی های لازم شخصی و کسب و کار
 • کسب حداقل نمره ۶۵ امتیاز در سیستم امتیاز دهی
 • متقاضی اصلی و همگی افراد خانواده همراه ایشان بایستی با موفقیت مراحل تست پزشکی را گذرانده و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه نمایند

مدت زمان بررسی و صدور ویزای ۱۸۸

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به نوع زیرشاخه مورد نظر متفاوت خواهد بود. معمولاً تعداد پرونده های موجود برای بررسی و کمبود مدارک ارائه شده توسط متقاضیان از دلایل اصلی تاخیر در بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا می باشد.

به طور کلی بسته به شرایط و روش سرمایه گذاری افراد مدت زمان لازم برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بین ۱۴ الی ۲۴ ماه به طول می انجامد.

مرحله اول:‌ آماده سازی مدارک حدودا ۴ هفته

مرحله دوم: دریافت دعوت نامه ایالتی

معمولا برای دریافت دعوت نامه ایالتی ۴ هفته زمان مورد نیاز است. البته ایالت ملبورن بر خلاف ایالت های دیگر با توجه به روند اخیر روند صدور دعوت نامه برای افراد زیر ۱۰۰ امتیاز را کند و سرعت آن را کاهش داده است.

مرحله سوم: بعد از دریافت دعوت نامه ۶۰ روز زمان دارید تا هزینه ویزا ها را پرداخت کرده و پرونده را برای اداره مهاجرت ارسال نمایید. بعد از ارسال پرونده برای اداره مهاجرت وارد مرحله چهارم می شوید.

مرحله چهارم: بعد از اینکه پرونده را برای اداره مهاجرت ثبت کردید ۲۸ روز زمان دارید تا مدارک پرونده را ارسال نمایید. در این ۲۸ روز امکان انجام تست های پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه نیز فراهم می شود. البته می توانید تست های پزشکی و یا عدم سو پیشینه را بعدا نیز ارسال نمایید.

همچنین نمره زبان میانگین ۴.۵ آیلتس را نیز می توانید کمی زودتر از صدور ویزا ارسال کنید. اگر توانایی دریافت نمره را نداشتید به جای آن نفر اصلی پرونده حدود ۱۰ هزار دلار و نفرات همراه بالای ۱۸ سال حدود ۵۰۰۰ دلار پرداخت می کنند. بعد از دریافت ویزا آماده تهیه بلیط و مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری به استرالیا می شوید.

هزینه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود، ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. هزینه های مربوط به اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی به شرح ذیل می باشد:

نوع ویزافرد متقاضیافراد بالای ۱۸ سالافراد کمتر از ۱۸ سال
کارآفرینی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه‌گذاری عادی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه گذاری ویژه۷۳۱۰ دلار استرالیا۳۶۵۵ دلار استرالیا۱۸۳۰ دلار استرالیا
سرمایه گذاری کلان۸۷۷۰ دلار استرالیا۴۳۸۵ دلار استرالیا۲۱۹۵ دلار استرالیا

مزایا و معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

طبیعتاً مهاجرت به هر کشوری و به هر روشی از مزایا و معایب به خصوصی برخوردار خواهد بود. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۸ مزایای فراوانی و معایب مختصری در پی خواهد داشت.

مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • امکان اخذ ویزا برای کلیه افراد خانواده
 • اجازه کار و سرمایه گذاری در استرالیا
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی
 • برخورداری از خدمات درمانی رایگان
 • اجازه ورود و خروج به استرالیا به صورت نامحدود
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیایی

معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • پرداخت هزینه های سنگین اخذ ویزا و راه اندازی بیزینس
 • اخذ مالیات قابل توجه
 • احساس دلتنگی و دوری از خانواده به علت فاصله بسیار زیاد استرالیا با ایران

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

ویزای ۴۵۷ استرالیا چیست؟

نوعی ویزای موقت کشور استرالیا محسوب می گردند که متقاضیان کار در استرالیا را قادر خواهد ساخت تا حداکثر تا ۴ سال در کشور استرالیا اقامت نمایند.

اخذ ویزای ۴۵۷ استرالیا شامل سه مرحله است:

مرحله اول:sponsorship

در این مرحله کارفرمای شما می بایست به عنوان سازمان و یا شرکتی که می تواند جهت ویزای ۴۵۷ اقدام نماید این مرحله از پروسه اخذ اقامت موقت استرالیا،می بایست توسط کارفرما صورت گیرد.

مرحله دوم:nomination

کارفرما شغل مورد نظر را برای داوطلب ویزای ۴۵۷ ارائه می نماید.

مرحله سوم:visa application

فرد متقاضی شغل می بایست جهت انجام مربوط به اداره مهاجرت که در طی آن ویزای ۴۵۷ ارائه می گردد،اقدام نماید.

نکته قابل توجه در انجام این امر،توجه به این نکته است که سخت ترین پروسه ی انجام مربوط به مرحله ی اول این پروسه است.یعنی پیدا کردن شرکتی که قادر به sponsor شدن جهت اقدام برای متقاضی ویزای ۴۵۷ استرالیا می باشد.برای نیل به این هدف،مشاورین موسسه آریانا پارس می توانند شما را یاری نمایند.متقاضیان اخذ اقامت در استرالیا می توانند حتی جهت ایجاد شعبه در کشور استرالیا اقدام نمایند تا خود کار فرمای خویش در مراحل اقدام جهت اخذ اقامت از طریق ویزای ۴۵۷ استرالیا شوند.افرادی که از این طریق موفق به اخذ اقامت در کشور استرالیا می شوند،قادر خواهند بود تا علاوه بر داشتن مجوز زندگی در این کشور ،خانواده ی خویش را نیز به همراه داشته باشند.حال نکته مهم این جاست که پس از ورود فرد از این طریق به کشور استرالیا می توانند با پرداخت مالیات خود در این مدت ،موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا شوند.نکته مهم در رابطه با اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای ۴۵۷ این مطلب است که این پروسه کمتر از یک سال زمان می برد و اصلا نیازی به داشتن تسلط در زبان انگلیسی و سابقه ی کاری مرتبط نیز ندارد .

مشاورین موسسه آریاناپارس شما را در راستای اخذ اقامت دائم کشور استرالیا یاری می نماید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

Terms of obtaining a 190 Australian visa

ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند. این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و زندگی باشند و همچنین ایشان را قادر به همراه ساختن اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود می نماید.

کشور استرالیا همواره جزو کشورهایی بوده است که مشتاق به جذب نیروهای کاری متخصص در زمینه های مختلف بوده است. هرچند که در چند سال گذشته تغییر قوانین زیادی در پرونده های مهاجرتی استرالیا پدید آمده است ولیکن این کشور همچنان اقدام به جذب نیروهای کاری و متخصص از سرتاسر دنیا می نماید.

برای اقدام جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا، متقاضیان می بایست ابتدا درخواست را مبنی بر شرایط خویش به اداره مهاجرت استرالیا تسلیم نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نمایند. متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند.

مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا را می توان به ۷ مرحله طبقه بندی کرد.

 • مرحله ۱

در ابتدای کار باید رشته تحصیلی فرد مورد نظر در لیست مشاغل دولت استرالیا وجود داشته باشد.

 • مرحله ۲

کسب حداقل امتیازات با توجه به رزومه شخصی خود

 • مرحله ۳

ارزیابی مهارت ها را تکمیل کنید. برای اینکه واجد شرایط ویزای Subclass 190 شوید، باید یک ارزیابی مهارت را تکمیل کرده و یک نمره قابل قبولی بدست آورید. نمره شما باید مطابق آن باشد که در دعوت نامه شما مشخص شده است.

 • مرحله ۴

ابراز علاقه را از طریق SkillSelect ارسال کنید. شما نیاز به ارائه  (EOI) از طریق SkillSelect می باشید. برنامه SkillSelect تعدادی سؤال در رابطه با پیشینه، مهارت ها و سابقه کار مربوط به شما خواهد پرسید.

 • مرحله ۵

هنگامی که EOI خود را ارسال کنید، توسط مقامات دولتی که به دنبال کارگران آینده نگر با مجموعه مهارت های شما هستند، قابل مشاهده است. اگر دولتی تصمیم بگیرد که شما را نامزد کند، دعوت نامه دریافت می کنید تا ویزای ۱۹۰ را درخواست کنید.

 • مرحله ۶

بعد از پیدا کردن کارفرمای و نامزدی، می توانید برای ویزا ۱۹۰ استرالیا به صورت آنلاین از طریق DHA اقدام کنید.

 • مرحله ۷

DHA می تواند در مورد درخواست ویزا تا ۳ ماه به طول بینجامد.

مدارک لازم ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • اسناد معتبر برای ارائه پرداخت هزینه
 • مدارم مورد نیاز برای اثبات وضعیت تاهل
 • کارت پایان خدمت
 • عکس
 • سوابق کاری با شرایط مورد نظر دولت استرالیا
 • سوابق تحصیلی
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی سوءپیشینه پلیس

امتیاز ویزای ۱۹۰ استرالیا

متقاضیان ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقدام و قبولی در اخذ این ویزا باید در سیستم امتیاز بندی تعیین شده، حداقل ۶۵ امتیاز را دریافت کنند.

 • مدرک زبان

شرایط ارائه مدرک زبان برای ویزای ۱۹۰ استرالیا متفاوت می باشد. به صورت کلی مدارک زبان اعم از IELTS، OET، TOFEL و PTE مورد قبول سفارت استرالیا می باشد.

 1. حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۱۰ امتیاز
 2. حداقل نمره ۸ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۲۰ امتیاز
 • سوابق تحصیلی

با توجه به سیستم امتیازبندی کشور استرالیا، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای اقدام، مدرک کاردانی می باشد.

 1. فوق دیپلم یا تایید سابقه کار در حد فوق دیپلم در استرالیا یا خارج آن: ۱۰ امتیاز
 2. مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از استرالیا یا خارج استرالیا: ۱۵ امتیاز
 3. داشتن مدرک دکترا در استرالیا و یا خارج از استرالیا: ۲۰ امتیاز
 4. حداقل ۲ سال تحصیل در استرالیا و در یکی از مراکز مورد تایید این کشور: ۵ امتیاز
 • سن

به صورت معمول افراد برای درخواست اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا باید کمتر از ۴۵ سال را داشته باشند.

 1. سن بین ۱۸ تا ۲۴ سال: ۲۵ امتیاز
 2. سن بین ۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
 3. سن بین ۳۳ تا ۳۹ سال: ۲۵ امتیاز
 4. سن بین ۴۰ تا ۴۴ سال: ۱۵ امتیاز
 • سوابق کاری

با توجه به قوانین دولت استرالیا، سوابق کاری پس از آخرین مدرک دانشگاهی مورد قبول می باشد. لازم بذکر است در صورت کار در کشور استرالیا، امتیازات بیشتری به متقاضیان تعلق می گیرد.

 1. ۳ تا ۵ سال: ۵ امتیاز
 2. ۵ تا ۸ سال: ۱۰ امتیاز
 3. ۸ تا ۱۰ سال و یا بالاتر: ۱۵ امتیاز
 • تمکن مالی

یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای ۱۹۰ استرالیا، تمکن مالی خواسته شده توسط سفارت است. با توجه به قوانین کشور استرالیا افراد برای اخذ ویزا باید هزینه زندگی خود را به همراه داشته باشند.

 1. به ازای یک نفر ۳۰۰۰۰ دلار
 2. افراد متاهل ۳۵۰۰۰ دلار
 3. خانواده سه نفری ۴۰،۰۰۰ دلار
 4. خانواده به همراه دو فرزند ۵۰،۰۰۰ دلار
 • امتیازات اضافه

متقاضیان ویزای مهارتی کشور استرالیا می توانند در صورت ارائه هر یک از موارد زیر امتیازات بیشتری را کسب کنند.

 1. داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کار حرفه ای در استرالیا: ۵ امتیاز
 2. تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا: ۵ امتیاز
 3. امتیاز همسر: ۵ امتیاز
 4. نمره زبان دیگر: ۵ امتیاز
 5. اسپانسر شیپی برای ویزای ۱۹۰ استرالیا: ۵ امتیاز

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟

ویزا کار ۱۹۰ یا ویزای کار نیروی متخصص استرالیا، تمام مزایای اقامت دائم استرالیا را برای متقاضی و خانواده فرد شامل می شود.

 • اجازه تحصیل در استرالیا
 • اجازه کار در استرالیا
 • اجازه زندگی در استرالیا به طور نامحدود
 • ثبت نام در مدیکر، برنامه بهداشت و درمان دولتی استرالیا
 • امکان درخواست تابعیت استرالیا

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در استرالیا این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در استرالیا

SkillSelect چیست؟

SkillSelect یک برنامه مهاجرتی استرالیا است که کارگران ماهر بین المللی را با کارفرمایان استرالیا مطابقت می دهد. این سیستم بسیار شبیه به یک هیئت شغلی آنلاین است که بر اساس مهارت و نیاز، نیروی متخصص کار را با کارفرمایان مطابقت می دهد.

چگونه SkillSelect کار می کند؟

 1. متقاضیان اطلاعات خود را از طریق فرم آنلاین وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) در SkillSelect وارد می کنند.
 2. متقاضیان در یک آزمون مهارت ثبت نام می کنند تا توانایی های آنها از جمله دانش سطح انگلیسی و سوابق تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرد.
 3. متقاضیان (EOI) را در دسته ویزا انتخاب می کنند.
 4. هنگامی که متقاضی در لیست انتظار قرار دارند، کارفرمایان استرالیا یا دولت های ایالتی با توجه به خواسته های خود برای فرد مورد نظر دعوت نامه کاری ارسال می کنند.
 5. متقاضی درخواست ویزا را تکمیل می کند.
 6. در صورت پذیرش درخواست، متقاضی ویزا استرالیا را دریافت می کند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا را فراهم آورده است.

شرایط ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟

ویزای ۴۷۶ استرالیا  بطور کلی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاه های برتر کشورها می توانند برای ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام نمایند و از شرایطی که این کشور برای آن دسته از دانشجویان توانمند در نظر گرفته است بهره مند شوند . نکته حائز اهمیت موقت بودن ویزای ۴۷۶ می باشد که این نکته بدین معناست که فرصت ۱۸ ماهه ای به علاقه مندان داده می شود که در این مدت می توانند ویزای خود را به یکی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مثل ویزای ۱۸۹ استرالیا ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و یا ویزای ۴۸۹ استرالیا تبدیل کنند .

علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا می بایست شرایطی را برای کسب این ویزا لحاظ کنند:

۱٫ فارغ التحصیل رشته های مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران باشند . لازم بذکر است دانشجویان مجازی ، پیام نور ، شبانه و پردیس دانشگاه های ذکر شده نیز می توانند از این مکان بهره مند شوند .

۲٫ حداقل مدرک لیسانس مورد قبول خواهد بود و فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی امکان اقدام را خواهند داشت .

۳٫ دولت استرالیا به سن متقاضیان اهمیت بسزایی می دهد از همین رو سن فرد مورد نظر بیش از ۳۱ سال نباشد

۴٫ بیش از دو سال از فارغ التحصیلی خود نگذشته باشد .

۵٫ در تمامی تست های پزشکی موفق بوده و از لحاظ پزشکی سالم باشند .

۶٫ زبان یکی از فاکتورهای حائز اهمیت و تمامی پروسه های کاری کشور استرالیا بوده است ، در ارتباط با ویزای ۴۷۶ ، افراد یک حداقل نمره ای را باید کسب کنند که بطور مثال برای مدرک زبان آیلتس افراد میانگین نمره ۶ را باید داشته باشند بصورتیکه هیچ کدام از مهارت های آن نمره ای کمتر از ۵ را نداشته باشد .

در خصوص تافل میانگین نمره ی خواسته شده ۶۴ بوده که شرط لازمه انجام کار خواهد بود . نکته مثبت برای ویزای ۴۷۶ ، همراه داشتن همسر و فرزندان می باشد که فرد متقاضی در صورت کسب ویزا در ابتدای کار می تواند همراهان خود را در کنار خود در خاک استرالیا داشته باشد . از دیگر نکات مثبت این ویزا مدت زمان معقول و کوتاه است که بصورت معمول روند انجام کار بین ۳ تا ۶ ماه بطول می انجامد .

تمامی روش های کسب ویزاهای استرالیا با هزینه همراه است که هزینه های قانونی اقدام برای ویزای ۴۷۶ برای فرد اصلی ۳۸۰ دلار . همسر ۱۸۰ دلار و هر فزند ۹۰ دلار می باشد که نرخ اعلام شده با واحد کشور استرالیا مورد محاسبه قرار می گیرد . همانگونه که ذکر شده دانش زبان یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ ویزا می باشد و افراد برای هر گونه تبدیل ویزایی به نمره ای بالاتر نیازمند می باشند . از همین رو موسسه آریاناپارس برای آن دسته از عزیزانی که مدرک مورد نیاز برای اقدام را ندارند ، کلاس های فشرده ای را در نظر گرفته است که افراد در مدت زمان مشخص ۴ تا ۵ ماه به هدف خود یعنی کسب نمره ۶ در آزمون آیلتس فائل شوند .

 برای اقدام پروسه ویزای ۴۷۶ ، ارائه مدارک دقیق الزامی می باشد که مدارک لازمه را بصورت تیتر وار معرفی می کنیم :

۱٫ کپی برابر اصل پاسپورت و شناسنامه

۲٫ داشتن دو عکس برای هر نفر

۳٫ در صورت تاهل ، ترجمه سند ازدواج

۴٫ سند استقلال مالی برای افراد بالای ۱۸ سال

۵٫ ترجمه کارت معافیت پا پایان خدمت

۶٫ سوء پیشینه گواهی است که برای اقدام لازم می باشد

۷٫ پر کردن فرم های مورد نیاز برای ویزای ۴۷۶ مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا فراهم آمده است .

شرایط ویزای ۴۸۹ استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا بصورت کلی افراد در صورتی که شانس کمتری را برای ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا دارند از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا می کند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از روش های مختلف باید حداقل ۶۰ امتیاز لازم را کسب کنند تا ویزا به انها تعلق بگیرد.

در حالت پیش رو یکی از ایالت های کشور استرالیا بعنوان حمایت کننده و یا اسپانسر معرفی می شود و ۱۰ امتیاز را به فرد متقاضی اعطا می کند، از همین رو متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز را با توجه و شرایط خود داشته باشد. شرایط کسب ۱۰ امتیاز بدین صورت می باشد که اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا در لیست نیروی کار ایالت های کم جمعیت واجد شرایط شود.

افراد پس از کسب ویزای ۴۸۹ در زمان بندی مشخص برای سفر به استرالیا اقدام کرده تا ویزای ایشان باطل نشود. افراد در صورت اخذ ویزا می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به کشور استرالیا رفت و آمد داشته باشند ولی لازم به ذکر است که ۲ سال اول را باید در همان زندگی کنند.

دارندگان ویزای ۴۸۹ استرالیا

دارندگان ویزا ۴۸۹ در ابتدای کار PR کشور استرالیا را دریافت می کنند که این نکته نشان دهنده اجازه کار و تحصیل در استرالیا و شرایط دیگری نظیر، استفاده از دام های خرید مسکن  همراه داشتن خانواده شان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در صورت لحاظ کردن مدت زمانی در خاک استرالیا اخذ شهروندی استرالیا می شود. برای اخذ اقامت از روش ویزای ۴۸۹ افراد باید شرایط اولیه را داشته باشند.

در ابتدای کار مدارک تحصیلی و شغلی افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا صحت آن تایید شده و امتیازات لازمه اعلام شود. سن فرد متقاضی حتما باید زیر ۵۰ سال باشد بصورتیکه هر سنی دارای امتیاز بخصوصی است. نمره  زبان از شروط اصلی دولت استرالیا برای ویزای ۴۸۹ بوده بصورتی که حداقل نمره مورد نظر ۶ بوده است.

لازم بذکر است در هیچ یک از مهارت ها نباید کمتر از ۶ را دریافت کرده باشید. نکته آخر در یکی از مشاغل ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا درخواست فرستاده باشد و مدرک مورد نظر را ارائه دهد. طبق امتیاز بندی ۵۰ امتیاز را کسب کرده و ۱۰ امتیاز دیگر از این طریق اضافه می شود که با ۶۰ امتیاز شرایط لازمه را دارند.

برای اخذ ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا افراد مدارک شخص را باید برای مراجعه به سفارت ارائه دهند. در ابتدای کار برای هر گونه اقدامی، متقاضیان از هزینه های دولتی مطلع شوند برای فرد متقاضی ۳۶۰۰ دلار، افراد بالای ۱۸ سال ۱۸۰۰ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۰۰ دلار است.

مدارک مورد نیاز ویزای ۴۸۹ استرالیا

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت
 • در صورت تاهل عقد نامه محضری
 • عکس
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی ( در صورتی شغل دولتی بود )
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی های لازمه از جمله گواهی سوءپیشینه و سلامت روند انجام کار در ابتدا اخذ تاییده های لازمه برای سفارت است که از حیث زمانی حدود ۲ تا ۶ ماه بطول می انجامد.

در صورت اخذ دعوت نامه ۶۰ روز زمان به افراد داده می شود تا مدارک لازم را ارسال کند. پس از روندهای اداری لازمه بصورت معمول ویزای اقامتی ۴۸۹ ظرف مدت ۳ تا ۴ ماه صادر می گردد. علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا و یا کسب اطلاعات مربوط می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارت این عزیزان بهره مند شوند.

شرایط ویزای ۱۸۸ استرالیا

Australian Visa 188

استرالیا کشوری ثروتمند، توسعه یافته و فوق العاده پیشرفته است، این کشور از بالاترین استانداردهای زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت برخوردار می باشد. از این رو طی سال های اخیر روند مهاجرت به استرالیا به شکل محسوسی افزایش یافته است. یکی از روش های ایده ال برای مهاجرت به استرالیا برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور است، که تحت عنوان ویزای ۱۸۸ استرالیا ارائه می گردد.

ویزای ۱۸۸ از زیر شاخه های مختلفی تشکیل گردیده، که هریک از این زیر شاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی را در بر دارد. برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به روش مورد نظر علاوه بر سرمایه مورد نیاز فاکتورهای شخصی مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی، رزومه کاری، مدرک زبان و … از اهمیت بسیاری برخوردار است، در ادامه با ویزای ۱۸۸ استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

زیر شاخه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

به طور کلی ویزای ۱۸۸ استرالیا (ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی) از ۵ زیرشاخه اصلی تشکیل می گردد، که هریک از این زیرشاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این زیرشاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که از مهارت کافی در کسب و کار خود برخوردار می باشند و قصد راه اندازی یک تجارت جدید را در استرالیا دارند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این زیرشاخه به افرادی تعلق دارد که تمایل دارند در استرالیا حداقل ۱/۵ میلیون دلار سرمایه گذاری نمایند و به کسب و کار خود در این کشور ادامه دهند، در روش سرمایه گذاری در استرالیا هم متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

این زیرشاخه به افرادی اختصاص دارد که می‌خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند.

متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند. دقت داشته باشید که متقاضیان این شاخه از ویزای ۱۸۸ استرالیا باید از سوی دولت یا ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا تأیید شوند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

در این زیر شاخه از ویزای ۱۸۸ (سرمایه گذاری استرالیا) فرد متقاضی ملزم به راه اندازی کسب و کار و ایجاد کارآفرینی در استرالیا می باشد، لازم به ذکر است که این فعالیت ها نباید با قوانین استرالیا مغایرت داشته باشد از این رو متقاضیان باید از سوی دولت یا یکی از ایالت‌های استرالیا تأیید شوند. شما می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار استرالیا آغاز کنید دقت داشته باشید باید برای انجام این فعالیت می بایست یک طرح اقتصادی (بیزینس پلان) مورد تایید ارائه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا

این زیر شاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مختص افرادی است که قصد دارند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۱۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌ های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

مراحل دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا تکمیل نمودن فرم (Expression of Interest (EOI می باشد، در واقع متقاضیان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا با تکمیل نمودن فرم مذکور علاقه خود را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ایالت مورد نظر مطرح می نمایند، متقاضیان دریافت این نوع ویزا در فرم EOI اطلاعات کامل خود را در ارتباط با شغل، مهارت، مدرک تحصیلی، تجارب سرمایه گذاری، مدیریت، بیزینس و … ارائه می نمایند.

در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط باشد از سوی ایالت مورد نظر برای وی دعوتنامه ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید فرد متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک معتبر ادعای خود را در مورد اطلاعات ذکر شده در فرم EOI ثابت نماید. از این رو جمع آوری مدارک لازم قبل از تکمیل نمودن فرم مذکور الزامی خواهد بود.

کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا الزامی خواهد بود. سیستم امتیاز بندی استرالیا بر اساس فاکتورهای شخصی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، خالص دارایی های فرد، سابقه کار، گردش مالی ۲ سال اخیر، نوآوری و اختراع، تجربه سرمایه گذاری امتیاز افراد را محاسبه می نماید.

پس از دریافت دعوتنامه و کسب ۶۵ امتیاز لازم می توانید ویزای ۱۸۸ خود را دریافت نمایید، این ویزا ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد و در نهایت امکان تبدیل ویزای ۱۸۸ به اقامت دائم (ویزای ۸۸۸) وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید پس از دریافت دعوتنامه فقط ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است اگر پس از گذشت ۲ سال دعوتنامه دریافت نکردید مجدداً می بایست اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به زیرشاخه مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی یکسری مدارک اصلی وجود دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارسال ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا (EOI)
 • معرفی نامه دولتی ایالتی یا منطقه ای
 • سن کمتر از ۵۵ سال، البته در بعضی از موارد امکان دریافت ویزا برای سنین بالاتر وجود دارد
 • داشتن کسب و کار موفق و یا پیشینه سرمایه گذاری
 • داشتن دارایی های لازم شخصی و کسب و کار
 • کسب حداقل نمره ۶۵ امتیاز در سیستم امتیاز دهی
 • متقاضی اصلی و همگی افراد خانواده همراه ایشان بایستی با موفقیت مراحل تست پزشکی را گذرانده و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه نمایند

مدت زمان بررسی و صدور ویزای ۱۸۸

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به نوع زیرشاخه مورد نظر متفاوت خواهد بود. معمولاً تعداد پرونده های موجود برای بررسی و کمبود مدارک ارائه شده توسط متقاضیان از دلایل اصلی تاخیر در بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا می باشد.

به طور کلی بسته به شرایط و روش سرمایه گذاری افراد مدت زمان لازم برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بین ۱۴ الی ۲۴ ماه به طول می انجامد.

مرحله اول:‌ آماده سازی مدارک حدودا ۴ هفته

مرحله دوم: دریافت دعوت نامه ایالتی

معمولا برای دریافت دعوت نامه ایالتی ۴ هفته زمان مورد نیاز است. البته ایالت ملبورن بر خلاف ایالت های دیگر با توجه به روند اخیر روند صدور دعوت نامه برای افراد زیر ۱۰۰ امتیاز را کند و سرعت آن را کاهش داده است.

مرحله سوم: بعد از دریافت دعوت نامه ۶۰ روز زمان دارید تا هزینه ویزا ها را پرداخت کرده و پرونده را برای اداره مهاجرت ارسال نمایید. بعد از ارسال پرونده برای اداره مهاجرت وارد مرحله چهارم می شوید.

مرحله چهارم: بعد از اینکه پرونده را برای اداره مهاجرت ثبت کردید ۲۸ روز زمان دارید تا مدارک پرونده را ارسال نمایید. در این ۲۸ روز امکان انجام تست های پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه نیز فراهم می شود. البته می توانید تست های پزشکی و یا عدم سو پیشینه را بعدا نیز ارسال نمایید.

همچنین نمره زبان میانگین ۴.۵ آیلتس را نیز می توانید کمی زودتر از صدور ویزا ارسال کنید. اگر توانایی دریافت نمره را نداشتید به جای آن نفر اصلی پرونده حدود ۱۰ هزار دلار و نفرات همراه بالای ۱۸ سال حدود ۵۰۰۰ دلار پرداخت می کنند. بعد از دریافت ویزا آماده تهیه بلیط و مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری به استرالیا می شوید.

هزینه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود، ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. هزینه های مربوط به اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی به شرح ذیل می باشد:

نوع ویزافرد متقاضیافراد بالای ۱۸ سالافراد کمتر از ۱۸ سال
کارآفرینی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه‌گذاری عادی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه گذاری ویژه۷۳۱۰ دلار استرالیا۳۶۵۵ دلار استرالیا۱۸۳۰ دلار استرالیا
سرمایه گذاری کلان۸۷۷۰ دلار استرالیا۴۳۸۵ دلار استرالیا۲۱۹۵ دلار استرالیا

مزایا و معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

طبیعتاً مهاجرت به هر کشوری و به هر روشی از مزایا و معایب به خصوصی برخوردار خواهد بود. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۸ مزایای فراوانی و معایب مختصری در پی خواهد داشت.

مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • امکان اخذ ویزا برای کلیه افراد خانواده
 • اجازه کار و سرمایه گذاری در استرالیا
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی
 • برخورداری از خدمات درمانی رایگان
 • اجازه ورود و خروج به استرالیا به صورت نامحدود
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیایی

معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • پرداخت هزینه های سنگین اخذ ویزا و راه اندازی بیزینس
 • اخذ مالیات قابل توجه
 • احساس دلتنگی و دوری از خانواده به علت فاصله بسیار زیاد استرالیا با ایران

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

ویزای ۴۵۷ استرالیا چیست؟

نوعی ویزای موقت کشور استرالیا محسوب می گردند که متقاضیان کار در استرالیا را قادر خواهد ساخت تا حداکثر تا ۴ سال در کشور استرالیا اقامت نمایند.

اخذ ویزای ۴۵۷ استرالیا شامل سه مرحله است:

مرحله اول:sponsorship

در این مرحله کارفرمای شما می بایست به عنوان سازمان و یا شرکتی که می تواند جهت ویزای ۴۵۷ اقدام نماید این مرحله از پروسه اخذ اقامت موقت استرالیا،می بایست توسط کارفرما صورت گیرد.

مرحله دوم:nomination

کارفرما شغل مورد نظر را برای داوطلب ویزای ۴۵۷ ارائه می نماید.

مرحله سوم:visa application

فرد متقاضی شغل می بایست جهت انجام مربوط به اداره مهاجرت که در طی آن ویزای ۴۵۷ ارائه می گردد،اقدام نماید.

نکته قابل توجه در انجام این امر،توجه به این نکته است که سخت ترین پروسه ی انجام مربوط به مرحله ی اول این پروسه است.یعنی پیدا کردن شرکتی که قادر به sponsor شدن جهت اقدام برای متقاضی ویزای ۴۵۷ استرالیا می باشد.برای نیل به این هدف،مشاورین موسسه آریانا پارس می توانند شما را یاری نمایند.متقاضیان اخذ اقامت در استرالیا می توانند حتی جهت ایجاد شعبه در کشور استرالیا اقدام نمایند تا خود کار فرمای خویش در مراحل اقدام جهت اخذ اقامت از طریق ویزای ۴۵۷ استرالیا شوند.افرادی که از این طریق موفق به اخذ اقامت در کشور استرالیا می شوند،قادر خواهند بود تا علاوه بر داشتن مجوز زندگی در این کشور ،خانواده ی خویش را نیز به همراه داشته باشند.حال نکته مهم این جاست که پس از ورود فرد از این طریق به کشور استرالیا می توانند با پرداخت مالیات خود در این مدت ،موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا شوند.نکته مهم در رابطه با اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای ۴۵۷ این مطلب است که این پروسه کمتر از یک سال زمان می برد و اصلا نیازی به داشتن تسلط در زبان انگلیسی و سابقه ی کاری مرتبط نیز ندارد .

مشاورین موسسه آریاناپارس شما را در راستای اخذ اقامت دائم کشور استرالیا یاری می نماید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

شرایط ویزای ۱۸۶ استرالیا

Australian 186 Visa

ویزای ۱۸۶ استرالیا نوعی ویزای دائم این کشور می باشد که به ویزای اسپانسر شغلی استرالیا نیز شهرت دارد. این ویزا به افرادی تعلق دارد که دارای جاب آفر (پیشنهاد کاری) از سوی کارفرمای استرالیایی باشند، عنوان شغل مورد نظر باید در لیست MLTSSL اعلام شده توسط اداره مهاجرت استرالیا وجود داشته باشد و با تحصیلات فرد متقاضی مرتبط باشد.

امکان اخذ این ویزا از داخل و خارج از کشور استرالیا وجود خواهد داشت، ویزای ۱۸۶ استرالیا معمولاً به ۳ روش ارائه می گردد که به شرح ذیل است:

تغییر اقامت موقت به دائم از طریق ویزای ۱۸۶ استرالیا (TRT)

این روش مختص افرادی است که دارای ویزای ۴۵۷ (اقامت کاری موقت) هستند و در کشور استرالیا ۲ سال سابقه کار دارند. در صورتی که فرد متقاضی بتواند رضایت کامل اسپانسر شغلی (کارفرما) خود را جلب نماید امکان اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا وجود خواهد داشت.

ورود مستقیم از طریق ویزای ۱۸۶ استرالیا (DE)

دریافت اقامت دائم استرالیا از این روش برای افرادی مناسب می باشد که خارج از خاک استرالیا حضور دارند و به واسطه دریافت جاب آفر (پیشنهاد کاری) از کارفرمای استرالیایی می توانند ویزای ۱۸۶ این کشور را دریافت نمایند.

توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص برای ویزای ۱۸۶ استرالیا (LA)

دریافت ویزای ۱۸۶ (اقامت دائم) استرالیا در این روش به افرادی اختصاص دارد که در استرالیا مشغول به کار می باشند و کارفرمای این افراد برای حفظ نیروی کار خود می توانند درخواست اقامت دائم این فرد مورد نظر را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه نمایند. لازم به ذکر است کارفرمایانی که شرایط و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشند می توانند درخواست اقامت دائم برای نیروی کار خود را ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا به ۳ روش ارائه می گردد، برای دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا بسته به روش مورد نظر متقاضیان می بایت مدارک مختلفی ارائه نمایند. مدارک و شرایط کلی افراد متقاضی دریافت ویزای ۱۸۶ به شرح ذیل می باشد:

 • داشتن پیشنهاد کاری (جاب آفر) از سوی کارفرمای استرالیایی
 • ارائه سوابق شغلی و تحصیل مرتبط با شغل مورد نظر
 • سن تا ۴۵ سال
 • مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶
 • ارائه عدم سوءپیشینه
 • تست پزشکی در ارتباط با سلامت جسمی و روانی

مدت زمان صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام فرایند صدور ویزای ۱۸۶ بسته به روش انتخابی متغیر خواهد بود. جهت بررسی و صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا زمان دقیقی اعلام نگردیده است، ولی به طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای ۱۸۶ به شرح ذیل می باشد:

روش مورد نظرمدت زمان تقریبی
تغیر اقامت موقت به اقامت دائم۷ تا ۹ ماه
ورود مستقیم۴ تا ۶ ماه
توافق کاریبه دلیل تعداد کم متقاضیان زمان معلومی ندارد

هزینه های دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا

به طور کلی متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه می باشند، ویزای ۱۸۶ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

هزینه های دریافت ویزای 186 استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا اجازه اقامت به کلیه افراد خانواده فرد متقاضی می دهد، از این رو فرد متقاضی برای دریافت ویزای خود و افراد خانواده می بایست هزینه های مربوطه را پرداخت نماید. هزینه های صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • فرد متقاضی ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • افراد خانواده بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار (به ازای هر نفر)
 • افراد خانواده پایین ۱۸ سال ۹۴۰ دلار (به ازای هر نفر)

لازم به ذکر است هزینه صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا در ۲ قسط دریافت می شود، قسط اول زمان ارائه درخواست و شروع فرایند اخذ ویزا خواهد بود و قسط دوم در زمانی که به فرد متقاضی اعلام می شود اخذ خواهد گردید. توجه داشته باشید تا زمانی که قسط دوم پرداخت نشود ویزا صادر نخواهد گردید.

مزایا و معایب ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا از مزایای فراوانی برخوردار است، همانگونه که اشاره گردید اخذ این ویزا از داخل و خارج از خاک کشور استرالیا امکان پذیر خواهد بود.

مزایا و معایب

مزایای اصلی ویزای ۱۸۶ استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • دریافت اقامت دائم استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی
 • اجازه کار و تحصیل در استرالیا
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان (medical care)
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا
 • امکان اسپانسر شدن برای اقوام واجد شرایط
 • ورود و خروج به استرالیا بدون نیاز به ویزا

با توجه به شرایط ذکر شده ویزای ۱۸۶ استرالیا یک روش مهاجرتی ایده آل برای فرد متقاضی و خانواده وی می باشد، که امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور استرالیا را فراهم می نماید. شاید تنها ایراد اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا را بتوان هزینه های مربوط به انجام فرایند صدور این ویزا نامید و البته متقاضیانی که از خارج از ایران اقدام می نمایند باید پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشند که برای همه متقاضیان اخذ جاب آفر ممکن نمی باشد.

نحوه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا بسته به روش مورد نظر مراحل مشخصی دارد که توسط فرد متقاضی و کارفرما می بایست طی گردد.

معمولاً افرادی که از طریق ویزای کار موقت به استرالیا مهاجرت می نمایند زیر گروه ویزای ۴۵۷ خواهند بود این امکان برای افراد مذکور وجود دارد که ویزای اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل نمایند و این در صورتی می باشد که این اشخاص حداقل ۲ سال برای کارفرمایی که آنها را اسپانسر کرده و بنا بر نظر اسپانسر و رضایت از عملکرد شخص تمایل دارد که متقاضی را به صورت دائم تحت پوشش خود قرار دهد و همین طور تسلط زبان آنها در حد مورد نیاز باشد (در مواردی نیاز به نمره زبان نمی باشد) نیز صادر می گردد.

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

Terms of obtaining a 190 Australian visa

ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند. این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و زندگی باشند و همچنین ایشان را قادر به همراه ساختن اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود می نماید.

کشور استرالیا همواره جزو کشورهایی بوده است که مشتاق به جذب نیروهای کاری متخصص در زمینه های مختلف بوده است. هرچند که در چند سال گذشته تغییر قوانین زیادی در پرونده های مهاجرتی استرالیا پدید آمده است ولیکن این کشور همچنان اقدام به جذب نیروهای کاری و متخصص از سرتاسر دنیا می نماید.

برای اقدام جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا، متقاضیان می بایست ابتدا درخواست را مبنی بر شرایط خویش به اداره مهاجرت استرالیا تسلیم نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نمایند. متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند.

مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا را می توان به ۷ مرحله طبقه بندی کرد.

 • مرحله ۱

در ابتدای کار باید رشته تحصیلی فرد مورد نظر در لیست مشاغل دولت استرالیا وجود داشته باشد.

 • مرحله ۲

کسب حداقل امتیازات با توجه به رزومه شخصی خود

 • مرحله ۳

ارزیابی مهارت ها را تکمیل کنید. برای اینکه واجد شرایط ویزای Subclass 190 شوید، باید یک ارزیابی مهارت را تکمیل کرده و یک نمره قابل قبولی بدست آورید. نمره شما باید مطابق آن باشد که در دعوت نامه شما مشخص شده است.

 • مرحله ۴

ابراز علاقه را از طریق SkillSelect ارسال کنید. شما نیاز به ارائه  (EOI) از طریق SkillSelect می باشید. برنامه SkillSelect تعدادی سؤال در رابطه با پیشینه، مهارت ها و سابقه کار مربوط به شما خواهد پرسید.

 • مرحله ۵

هنگامی که EOI خود را ارسال کنید، توسط مقامات دولتی که به دنبال کارگران آینده نگر با مجموعه مهارت های شما هستند، قابل مشاهده است. اگر دولتی تصمیم بگیرد که شما را نامزد کند، دعوت نامه دریافت می کنید تا ویزای ۱۹۰ را درخواست کنید.

 • مرحله ۶

بعد از پیدا کردن کارفرمای و نامزدی، می توانید برای ویزا ۱۹۰ استرالیا به صورت آنلاین از طریق DHA اقدام کنید.

 • مرحله ۷

DHA می تواند در مورد درخواست ویزا تا ۳ ماه به طول بینجامد.

مدارک لازم ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • اسناد معتبر برای ارائه پرداخت هزینه
 • مدارم مورد نیاز برای اثبات وضعیت تاهل
 • کارت پایان خدمت
 • عکس
 • سوابق کاری با شرایط مورد نظر دولت استرالیا
 • سوابق تحصیلی
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی سوءپیشینه پلیس

امتیاز ویزای ۱۹۰ استرالیا

متقاضیان ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقدام و قبولی در اخذ این ویزا باید در سیستم امتیاز بندی تعیین شده، حداقل ۶۵ امتیاز را دریافت کنند.

 • مدرک زبان

شرایط ارائه مدرک زبان برای ویزای ۱۹۰ استرالیا متفاوت می باشد. به صورت کلی مدارک زبان اعم از IELTS، OET، TOFEL و PTE مورد قبول سفارت استرالیا می باشد.

 1. حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۱۰ امتیاز
 2. حداقل نمره ۸ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۲۰ امتیاز
 • سوابق تحصیلی

با توجه به سیستم امتیازبندی کشور استرالیا، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای اقدام، مدرک کاردانی می باشد.

 1. فوق دیپلم یا تایید سابقه کار در حد فوق دیپلم در استرالیا یا خارج آن: ۱۰ امتیاز
 2. مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از استرالیا یا خارج استرالیا: ۱۵ امتیاز
 3. داشتن مدرک دکترا در استرالیا و یا خارج از استرالیا: ۲۰ امتیاز
 4. حداقل ۲ سال تحصیل در استرالیا و در یکی از مراکز مورد تایید این کشور: ۵ امتیاز
 • سن

به صورت معمول افراد برای درخواست اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا باید کمتر از ۴۵ سال را داشته باشند.

 1. سن بین ۱۸ تا ۲۴ سال: ۲۵ امتیاز
 2. سن بین ۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
 3. سن بین ۳۳ تا ۳۹ سال: ۲۵ امتیاز
 4. سن بین ۴۰ تا ۴۴ سال: ۱۵ امتیاز
 • سوابق کاری

با توجه به قوانین دولت استرالیا، سوابق کاری پس از آخرین مدرک دانشگاهی مورد قبول می باشد. لازم بذکر است در صورت کار در کشور استرالیا، امتیازات بیشتری به متقاضیان تعلق می گیرد.

 1. ۳ تا ۵ سال: ۵ امتیاز
 2. ۵ تا ۸ سال: ۱۰ امتیاز
 3. ۸ تا ۱۰ سال و یا بالاتر: ۱۵ امتیاز
 • تمکن مالی

یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای ۱۹۰ استرالیا، تمکن مالی خواسته شده توسط سفارت است. با توجه به قوانین کشور استرالیا افراد برای اخذ ویزا باید هزینه زندگی خود را به همراه داشته باشند.

 1. به ازای یک نفر ۳۰۰۰۰ دلار
 2. افراد متاهل ۳۵۰۰۰ دلار
 3. خانواده سه نفری ۴۰،۰۰۰ دلار
 4. خانواده به همراه دو فرزند ۵۰،۰۰۰ دلار
 • امتیازات اضافه

متقاضیان ویزای مهارتی کشور استرالیا می توانند در صورت ارائه هر یک از موارد زیر امتیازات بیشتری را کسب کنند.

 1. داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کار حرفه ای در استرالیا: ۵ امتیاز
 2. تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا: ۵ امتیاز
 3. امتیاز همسر: ۵ امتیاز
 4. نمره زبان دیگر: ۵ امتیاز
 5. اسپانسر شیپی برای ویزای ۱۹۰ استرالیا: ۵ امتیاز

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟

ویزا کار ۱۹۰ یا ویزای کار نیروی متخصص استرالیا، تمام مزایای اقامت دائم استرالیا را برای متقاضی و خانواده فرد شامل می شود.

 • اجازه تحصیل در استرالیا
 • اجازه کار در استرالیا
 • اجازه زندگی در استرالیا به طور نامحدود
 • ثبت نام در مدیکر، برنامه بهداشت و درمان دولتی استرالیا
 • امکان درخواست تابعیت استرالیا

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در استرالیا این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در استرالیا

SkillSelect چیست؟

SkillSelect یک برنامه مهاجرتی استرالیا است که کارگران ماهر بین المللی را با کارفرمایان استرالیا مطابقت می دهد. این سیستم بسیار شبیه به یک هیئت شغلی آنلاین است که بر اساس مهارت و نیاز، نیروی متخصص کار را با کارفرمایان مطابقت می دهد.

چگونه SkillSelect کار می کند؟

 1. متقاضیان اطلاعات خود را از طریق فرم آنلاین وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) در SkillSelect وارد می کنند.
 2. متقاضیان در یک آزمون مهارت ثبت نام می کنند تا توانایی های آنها از جمله دانش سطح انگلیسی و سوابق تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرد.
 3. متقاضیان (EOI) را در دسته ویزا انتخاب می کنند.
 4. هنگامی که متقاضی در لیست انتظار قرار دارند، کارفرمایان استرالیا یا دولت های ایالتی با توجه به خواسته های خود برای فرد مورد نظر دعوت نامه کاری ارسال می کنند.
 5. متقاضی درخواست ویزا را تکمیل می کند.
 6. در صورت پذیرش درخواست، متقاضی ویزا استرالیا را دریافت می کند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا را فراهم آورده است.

شرایط ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟

ویزای ۴۷۶ استرالیا  بطور کلی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاه های برتر کشورها می توانند برای ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام نمایند و از شرایطی که این کشور برای آن دسته از دانشجویان توانمند در نظر گرفته است بهره مند شوند . نکته حائز اهمیت موقت بودن ویزای ۴۷۶ می باشد که این نکته بدین معناست که فرصت ۱۸ ماهه ای به علاقه مندان داده می شود که در این مدت می توانند ویزای خود را به یکی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مثل ویزای ۱۸۹ استرالیا ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و یا ویزای ۴۸۹ استرالیا تبدیل کنند .

علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا می بایست شرایطی را برای کسب این ویزا لحاظ کنند:

۱٫ فارغ التحصیل رشته های مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران باشند . لازم بذکر است دانشجویان مجازی ، پیام نور ، شبانه و پردیس دانشگاه های ذکر شده نیز می توانند از این مکان بهره مند شوند .

۲٫ حداقل مدرک لیسانس مورد قبول خواهد بود و فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی امکان اقدام را خواهند داشت .

۳٫ دولت استرالیا به سن متقاضیان اهمیت بسزایی می دهد از همین رو سن فرد مورد نظر بیش از ۳۱ سال نباشد

۴٫ بیش از دو سال از فارغ التحصیلی خود نگذشته باشد .

۵٫ در تمامی تست های پزشکی موفق بوده و از لحاظ پزشکی سالم باشند .

۶٫ زبان یکی از فاکتورهای حائز اهمیت و تمامی پروسه های کاری کشور استرالیا بوده است ، در ارتباط با ویزای ۴۷۶ ، افراد یک حداقل نمره ای را باید کسب کنند که بطور مثال برای مدرک زبان آیلتس افراد میانگین نمره ۶ را باید داشته باشند بصورتیکه هیچ کدام از مهارت های آن نمره ای کمتر از ۵ را نداشته باشد .

در خصوص تافل میانگین نمره ی خواسته شده ۶۴ بوده که شرط لازمه انجام کار خواهد بود . نکته مثبت برای ویزای ۴۷۶ ، همراه داشتن همسر و فرزندان می باشد که فرد متقاضی در صورت کسب ویزا در ابتدای کار می تواند همراهان خود را در کنار خود در خاک استرالیا داشته باشد . از دیگر نکات مثبت این ویزا مدت زمان معقول و کوتاه است که بصورت معمول روند انجام کار بین ۳ تا ۶ ماه بطول می انجامد .

تمامی روش های کسب ویزاهای استرالیا با هزینه همراه است که هزینه های قانونی اقدام برای ویزای ۴۷۶ برای فرد اصلی ۳۸۰ دلار . همسر ۱۸۰ دلار و هر فزند ۹۰ دلار می باشد که نرخ اعلام شده با واحد کشور استرالیا مورد محاسبه قرار می گیرد . همانگونه که ذکر شده دانش زبان یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ ویزا می باشد و افراد برای هر گونه تبدیل ویزایی به نمره ای بالاتر نیازمند می باشند . از همین رو موسسه آریاناپارس برای آن دسته از عزیزانی که مدرک مورد نیاز برای اقدام را ندارند ، کلاس های فشرده ای را در نظر گرفته است که افراد در مدت زمان مشخص ۴ تا ۵ ماه به هدف خود یعنی کسب نمره ۶ در آزمون آیلتس فائل شوند .

 برای اقدام پروسه ویزای ۴۷۶ ، ارائه مدارک دقیق الزامی می باشد که مدارک لازمه را بصورت تیتر وار معرفی می کنیم :

۱٫ کپی برابر اصل پاسپورت و شناسنامه

۲٫ داشتن دو عکس برای هر نفر

۳٫ در صورت تاهل ، ترجمه سند ازدواج

۴٫ سند استقلال مالی برای افراد بالای ۱۸ سال

۵٫ ترجمه کارت معافیت پا پایان خدمت

۶٫ سوء پیشینه گواهی است که برای اقدام لازم می باشد

۷٫ پر کردن فرم های مورد نیاز برای ویزای ۴۷۶ مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا فراهم آمده است .

شرایط ویزای ۴۸۹ استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا بصورت کلی افراد در صورتی که شانس کمتری را برای ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا دارند از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا می کند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از روش های مختلف باید حداقل ۶۰ امتیاز لازم را کسب کنند تا ویزا به انها تعلق بگیرد.

در حالت پیش رو یکی از ایالت های کشور استرالیا بعنوان حمایت کننده و یا اسپانسر معرفی می شود و ۱۰ امتیاز را به فرد متقاضی اعطا می کند، از همین رو متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز را با توجه و شرایط خود داشته باشد. شرایط کسب ۱۰ امتیاز بدین صورت می باشد که اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا در لیست نیروی کار ایالت های کم جمعیت واجد شرایط شود.

افراد پس از کسب ویزای ۴۸۹ در زمان بندی مشخص برای سفر به استرالیا اقدام کرده تا ویزای ایشان باطل نشود. افراد در صورت اخذ ویزا می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به کشور استرالیا رفت و آمد داشته باشند ولی لازم به ذکر است که ۲ سال اول را باید در همان زندگی کنند.

دارندگان ویزای ۴۸۹ استرالیا

دارندگان ویزا ۴۸۹ در ابتدای کار PR کشور استرالیا را دریافت می کنند که این نکته نشان دهنده اجازه کار و تحصیل در استرالیا و شرایط دیگری نظیر، استفاده از دام های خرید مسکن  همراه داشتن خانواده شان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در صورت لحاظ کردن مدت زمانی در خاک استرالیا اخذ شهروندی استرالیا می شود. برای اخذ اقامت از روش ویزای ۴۸۹ افراد باید شرایط اولیه را داشته باشند.

در ابتدای کار مدارک تحصیلی و شغلی افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا صحت آن تایید شده و امتیازات لازمه اعلام شود. سن فرد متقاضی حتما باید زیر ۵۰ سال باشد بصورتیکه هر سنی دارای امتیاز بخصوصی است. نمره  زبان از شروط اصلی دولت استرالیا برای ویزای ۴۸۹ بوده بصورتی که حداقل نمره مورد نظر ۶ بوده است.

لازم بذکر است در هیچ یک از مهارت ها نباید کمتر از ۶ را دریافت کرده باشید. نکته آخر در یکی از مشاغل ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا درخواست فرستاده باشد و مدرک مورد نظر را ارائه دهد. طبق امتیاز بندی ۵۰ امتیاز را کسب کرده و ۱۰ امتیاز دیگر از این طریق اضافه می شود که با ۶۰ امتیاز شرایط لازمه را دارند.

برای اخذ ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا افراد مدارک شخص را باید برای مراجعه به سفارت ارائه دهند. در ابتدای کار برای هر گونه اقدامی، متقاضیان از هزینه های دولتی مطلع شوند برای فرد متقاضی ۳۶۰۰ دلار، افراد بالای ۱۸ سال ۱۸۰۰ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۰۰ دلار است.

مدارک مورد نیاز ویزای ۴۸۹ استرالیا

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت
 • در صورت تاهل عقد نامه محضری
 • عکس
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی ( در صورتی شغل دولتی بود )
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی های لازمه از جمله گواهی سوءپیشینه و سلامت روند انجام کار در ابتدا اخذ تاییده های لازمه برای سفارت است که از حیث زمانی حدود ۲ تا ۶ ماه بطول می انجامد.

در صورت اخذ دعوت نامه ۶۰ روز زمان به افراد داده می شود تا مدارک لازم را ارسال کند. پس از روندهای اداری لازمه بصورت معمول ویزای اقامتی ۴۸۹ ظرف مدت ۳ تا ۴ ماه صادر می گردد. علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا و یا کسب اطلاعات مربوط می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارت این عزیزان بهره مند شوند.

شرایط ویزای ۱۸۸ استرالیا

Australian Visa 188

استرالیا کشوری ثروتمند، توسعه یافته و فوق العاده پیشرفته است، این کشور از بالاترین استانداردهای زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت برخوردار می باشد. از این رو طی سال های اخیر روند مهاجرت به استرالیا به شکل محسوسی افزایش یافته است. یکی از روش های ایده ال برای مهاجرت به استرالیا برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور است، که تحت عنوان ویزای ۱۸۸ استرالیا ارائه می گردد.

ویزای ۱۸۸ از زیر شاخه های مختلفی تشکیل گردیده، که هریک از این زیر شاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی را در بر دارد. برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به روش مورد نظر علاوه بر سرمایه مورد نیاز فاکتورهای شخصی مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی، رزومه کاری، مدرک زبان و … از اهمیت بسیاری برخوردار است، در ادامه با ویزای ۱۸۸ استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

زیر شاخه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

به طور کلی ویزای ۱۸۸ استرالیا (ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی) از ۵ زیرشاخه اصلی تشکیل می گردد، که هریک از این زیرشاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این زیرشاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که از مهارت کافی در کسب و کار خود برخوردار می باشند و قصد راه اندازی یک تجارت جدید را در استرالیا دارند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این زیرشاخه به افرادی تعلق دارد که تمایل دارند در استرالیا حداقل ۱/۵ میلیون دلار سرمایه گذاری نمایند و به کسب و کار خود در این کشور ادامه دهند، در روش سرمایه گذاری در استرالیا هم متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

این زیرشاخه به افرادی اختصاص دارد که می‌خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند.

متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند. دقت داشته باشید که متقاضیان این شاخه از ویزای ۱۸۸ استرالیا باید از سوی دولت یا ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا تأیید شوند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

در این زیر شاخه از ویزای ۱۸۸ (سرمایه گذاری استرالیا) فرد متقاضی ملزم به راه اندازی کسب و کار و ایجاد کارآفرینی در استرالیا می باشد، لازم به ذکر است که این فعالیت ها نباید با قوانین استرالیا مغایرت داشته باشد از این رو متقاضیان باید از سوی دولت یا یکی از ایالت‌های استرالیا تأیید شوند. شما می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار استرالیا آغاز کنید دقت داشته باشید باید برای انجام این فعالیت می بایست یک طرح اقتصادی (بیزینس پلان) مورد تایید ارائه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا

این زیر شاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مختص افرادی است که قصد دارند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۱۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌ های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

مراحل دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا تکمیل نمودن فرم (Expression of Interest (EOI می باشد، در واقع متقاضیان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا با تکمیل نمودن فرم مذکور علاقه خود را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ایالت مورد نظر مطرح می نمایند، متقاضیان دریافت این نوع ویزا در فرم EOI اطلاعات کامل خود را در ارتباط با شغل، مهارت، مدرک تحصیلی، تجارب سرمایه گذاری، مدیریت، بیزینس و … ارائه می نمایند.

در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط باشد از سوی ایالت مورد نظر برای وی دعوتنامه ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید فرد متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک معتبر ادعای خود را در مورد اطلاعات ذکر شده در فرم EOI ثابت نماید. از این رو جمع آوری مدارک لازم قبل از تکمیل نمودن فرم مذکور الزامی خواهد بود.

کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا الزامی خواهد بود. سیستم امتیاز بندی استرالیا بر اساس فاکتورهای شخصی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، خالص دارایی های فرد، سابقه کار، گردش مالی ۲ سال اخیر، نوآوری و اختراع، تجربه سرمایه گذاری امتیاز افراد را محاسبه می نماید.

پس از دریافت دعوتنامه و کسب ۶۵ امتیاز لازم می توانید ویزای ۱۸۸ خود را دریافت نمایید، این ویزا ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد و در نهایت امکان تبدیل ویزای ۱۸۸ به اقامت دائم (ویزای ۸۸۸) وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید پس از دریافت دعوتنامه فقط ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است اگر پس از گذشت ۲ سال دعوتنامه دریافت نکردید مجدداً می بایست اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به زیرشاخه مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی یکسری مدارک اصلی وجود دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارسال ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا (EOI)
 • معرفی نامه دولتی ایالتی یا منطقه ای
 • سن کمتر از ۵۵ سال، البته در بعضی از موارد امکان دریافت ویزا برای سنین بالاتر وجود دارد
 • داشتن کسب و کار موفق و یا پیشینه سرمایه گذاری
 • داشتن دارایی های لازم شخصی و کسب و کار
 • کسب حداقل نمره ۶۵ امتیاز در سیستم امتیاز دهی
 • متقاضی اصلی و همگی افراد خانواده همراه ایشان بایستی با موفقیت مراحل تست پزشکی را گذرانده و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه نمایند

مدت زمان بررسی و صدور ویزای ۱۸۸

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به نوع زیرشاخه مورد نظر متفاوت خواهد بود. معمولاً تعداد پرونده های موجود برای بررسی و کمبود مدارک ارائه شده توسط متقاضیان از دلایل اصلی تاخیر در بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا می باشد.

به طور کلی بسته به شرایط و روش سرمایه گذاری افراد مدت زمان لازم برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بین ۱۴ الی ۲۴ ماه به طول می انجامد.

مرحله اول:‌ آماده سازی مدارک حدودا ۴ هفته

مرحله دوم: دریافت دعوت نامه ایالتی

معمولا برای دریافت دعوت نامه ایالتی ۴ هفته زمان مورد نیاز است. البته ایالت ملبورن بر خلاف ایالت های دیگر با توجه به روند اخیر روند صدور دعوت نامه برای افراد زیر ۱۰۰ امتیاز را کند و سرعت آن را کاهش داده است.

مرحله سوم: بعد از دریافت دعوت نامه ۶۰ روز زمان دارید تا هزینه ویزا ها را پرداخت کرده و پرونده را برای اداره مهاجرت ارسال نمایید. بعد از ارسال پرونده برای اداره مهاجرت وارد مرحله چهارم می شوید.

مرحله چهارم: بعد از اینکه پرونده را برای اداره مهاجرت ثبت کردید ۲۸ روز زمان دارید تا مدارک پرونده را ارسال نمایید. در این ۲۸ روز امکان انجام تست های پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه نیز فراهم می شود. البته می توانید تست های پزشکی و یا عدم سو پیشینه را بعدا نیز ارسال نمایید.

همچنین نمره زبان میانگین ۴.۵ آیلتس را نیز می توانید کمی زودتر از صدور ویزا ارسال کنید. اگر توانایی دریافت نمره را نداشتید به جای آن نفر اصلی پرونده حدود ۱۰ هزار دلار و نفرات همراه بالای ۱۸ سال حدود ۵۰۰۰ دلار پرداخت می کنند. بعد از دریافت ویزا آماده تهیه بلیط و مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری به استرالیا می شوید.

هزینه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود، ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. هزینه های مربوط به اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی به شرح ذیل می باشد:

نوع ویزافرد متقاضیافراد بالای ۱۸ سالافراد کمتر از ۱۸ سال
کارآفرینی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه‌گذاری عادی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه گذاری ویژه۷۳۱۰ دلار استرالیا۳۶۵۵ دلار استرالیا۱۸۳۰ دلار استرالیا
سرمایه گذاری کلان۸۷۷۰ دلار استرالیا۴۳۸۵ دلار استرالیا۲۱۹۵ دلار استرالیا

مزایا و معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

طبیعتاً مهاجرت به هر کشوری و به هر روشی از مزایا و معایب به خصوصی برخوردار خواهد بود. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۸ مزایای فراوانی و معایب مختصری در پی خواهد داشت.

مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • امکان اخذ ویزا برای کلیه افراد خانواده
 • اجازه کار و سرمایه گذاری در استرالیا
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی
 • برخورداری از خدمات درمانی رایگان
 • اجازه ورود و خروج به استرالیا به صورت نامحدود
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیایی

معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • پرداخت هزینه های سنگین اخذ ویزا و راه اندازی بیزینس
 • اخذ مالیات قابل توجه
 • احساس دلتنگی و دوری از خانواده به علت فاصله بسیار زیاد استرالیا با ایران

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

ویزای ۴۵۷ استرالیا چیست؟

نوعی ویزای موقت کشور استرالیا محسوب می گردند که متقاضیان کار در استرالیا را قادر خواهد ساخت تا حداکثر تا ۴ سال در کشور استرالیا اقامت نمایند.

اخذ ویزای ۴۵۷ استرالیا شامل سه مرحله است:

مرحله اول:sponsorship

در این مرحله کارفرمای شما می بایست به عنوان سازمان و یا شرکتی که می تواند جهت ویزای ۴۵۷ اقدام نماید این مرحله از پروسه اخذ اقامت موقت استرالیا،می بایست توسط کارفرما صورت گیرد.

مرحله دوم:nomination

کارفرما شغل مورد نظر را برای داوطلب ویزای ۴۵۷ ارائه می نماید.

مرحله سوم:visa application

فرد متقاضی شغل می بایست جهت انجام مربوط به اداره مهاجرت که در طی آن ویزای ۴۵۷ ارائه می گردد،اقدام نماید.

نکته قابل توجه در انجام این امر،توجه به این نکته است که سخت ترین پروسه ی انجام مربوط به مرحله ی اول این پروسه است.یعنی پیدا کردن شرکتی که قادر به sponsor شدن جهت اقدام برای متقاضی ویزای ۴۵۷ استرالیا می باشد.برای نیل به این هدف،مشاورین موسسه آریانا پارس می توانند شما را یاری نمایند.متقاضیان اخذ اقامت در استرالیا می توانند حتی جهت ایجاد شعبه در کشور استرالیا اقدام نمایند تا خود کار فرمای خویش در مراحل اقدام جهت اخذ اقامت از طریق ویزای ۴۵۷ استرالیا شوند.افرادی که از این طریق موفق به اخذ اقامت در کشور استرالیا می شوند،قادر خواهند بود تا علاوه بر داشتن مجوز زندگی در این کشور ،خانواده ی خویش را نیز به همراه داشته باشند.حال نکته مهم این جاست که پس از ورود فرد از این طریق به کشور استرالیا می توانند با پرداخت مالیات خود در این مدت ،موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا شوند.نکته مهم در رابطه با اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای ۴۵۷ این مطلب است که این پروسه کمتر از یک سال زمان می برد و اصلا نیازی به داشتن تسلط در زبان انگلیسی و سابقه ی کاری مرتبط نیز ندارد .

مشاورین موسسه آریاناپارس شما را در راستای اخذ اقامت دائم کشور استرالیا یاری می نماید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا نوعی اقامت دائم استرالیا تلقی می شود که افراد به راحتی قادر خواهند با کسب امتیازات لازم برای این نوع ویزا اقدام نمایند. در این نوع ویزا افراد با حداقل کسب ۶۵ امتیاز می توانند به طور مستقیم برای ایالت های مورد نظر در کشور استرالیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که نیازی به اسپانسر ایالتی و فردی در این نوع ویزا نمی باشد.

سالانه استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز خود را برای جذب نیروی متخصص منتشر می کند. با توجه به این لیست یا همان MTLSSL، افراد واجد شرایط می توانند با کسب امتیازاتی که در آن سن، تحصیلات، دانش زبان و سوابق کاری حائز اهمیت است، اقدام نمایند. هر سال تعداد محدودی که دولت استرالیا تعیین می نماید، می توانند برای این ویزا با کسب امتیازات، شانس خود را امتحان نمایند.

با توجه به رقابتی بودن ویزای ۱۸۹ استرالیا، افراد با کسب حداقل امتیاز، شانسی برای ورود به کشور کانادا نخواهند داشت. افراد با توجه به سوابق کاری و مدرک تحصیلی، ANZSCO CODE را انتخاب می نمایند. حداقل امتیاز ورود برای هر حرفه متفاوت است و در برخی از رشته ها این حداقل تا ۹۰ امتیاز هم می رسد.

ویدئو آشنایی با ویزای ۱۸۹ استرالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا، همان فاکتورهای امتیاز آور می باشد. این موارد شامل مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری و مدارک مرتبط با سن که شامل پاسپورت است، می شود. به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا به شرح زیر می باشد. افراد برای اقدام می بایست مدارک مورد نیاز را ترجمه و به تایید دولت استرالیا برسانند.

 • مدارک هویتی همچون پاسپورت و شناسنامه
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی که شامل آیلتس، تافل و pte می شود.
 • اسناد معتبر برای ارائه پرداخت هزینه های اجرایی ویزا
 • مدارک مورد نیاز برای اثبات وضعیت تاهل همانند سند ازدواج
 • کارت پایان خدمت
 • عکس
 • سوابق کاری با شرایط مورد نظر دولت استرالیا
 • سوابق تحصیلی
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی عدم سوءپیشینه پلیس
مدارک لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

هزینه اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

یکی از فاکتورهایی که باید در ارتباط با ویزای ۱۸۹ استرالیا در نظر داشت، هزینه های اجرایی پرونده می باشد. هزینه های اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا قابلیت برگشت را ندارد و در صورت اقدام و رد شدن درخواست، این هزینه به متقاضیان عودت داده نمی شود. هزینه صدور ویزا برای فرد اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیا است و به ازای هر فرد خانواده به این میزان اضافه می شود. در ادامه به هزینه های اجرایی این نوع ویزا اشاره می شود.

 • هزینه تایید مدارک (Assessment) متناسب با سازمان مربوطه بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای فرد متقاضی ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای همسر متقاضی ۲۰۲۵ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای فرزند متقاضی ۱۰۱۰ دلار استرالیا

امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا

در سیستم امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان، سوابق کاری و در صورت تحصیل در استرالیا تاثیرگذار می باشد. متقاضیان برای ورود به لیست انتظار کشور استرالیا می بایست حداقل ۶۵ امتیاز را کسب نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به هر رشته میزان حداقل امتیاز تغییر می کند.

امتیاز سن

یکی از پر امتیاز ترین بخش های ویزای ۱۸۹ استرالیا، امتیازات مختص به سن می باشد. افراد بین ۲۵ تا ۳۲ سال بیشترین امتیاز برای این نوع ویزا را بدست می آورند. افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۴۴ سال هیچ امتیازی را دریافت نمی نمایند و با توجه به سیستم امتیاز بندی آن، نمی توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند. شرایط امتیازات فاکتورسن به شرح زیر می باشد.

سنامتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال۲۵ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۳۹۲۵ امتیاز
۴۰ تا ۴۴۱۵ امتیاز

امتیاز تحصیلات

مدارک تحصیلی کسب شده در ایران در ابتدای کار می بایست مورد تایید کشور استرالیا قرار گیرد. از همین رو متقاضیان مدارک تحصیلی را ترجمه و تاییدهای لازم را برای کسب امتیاز تهیه و تنظیم می نمایند. مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور استرالیا یک امتیاز واحد را دارد. همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی ویزای تحصیلی استرالیا می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه نمایید.

مدرک تحصیلیامتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم۱۰ امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس۱۵ امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکتری۲۰ امتیاز

امتیاز مدرک زبان

امتیازات مدرک زبان شامل دو بخش کلی می شود و در صورت اخذ نمره کمتر از ۷ در آزمون آیلتس هیچ امتیازی به افراد تعلق نمی گیرد. لازم به ذکر است که باید در هر چهار مهارت آزمون زبان این نمره اخذ شود و در صورت کسب نمره ۶٫۵ در یک مهارت، هیچ امتیازی به متقاضی ویزای ۱۸۹ استرالیا تعلق نمی گیرد. امتیازات مربوط به مدرک زبان را می توان در جدول زیر مشاهده نمود.

آزمونتوضیحاتامتیاز
IELTSهر مهارت آزمون نمره ۷۱۰ امتیاز
IELTSهر مهارت آزمون نمره ۸۲۰ امتیاز
PTEحداقل نمره هر مهارت ۶۵۱۰ امتیاز
PTEحداقل نمره هر مهارت ۷۹۲۰ امتیاز
CAEحداقل نمره ۱۸۵ در هر چهار مهارت آزمون۱۰ امتیاز
CAEحداقل نمره ۲۰۰ در هر چهار مهارت آزمون۲۰ امتیاز

امتیاز سوابق کاری

از دیدگاه دولت استرالیا، امتیازات مختص به سوابق کاری زمانی به افراد تعلق می گیرد که پس از اتمام اولین مدرک تحصیلی مشغول به کار شده باشند. از همین رو پس از تاریخ مدرک تحصیلی می توان مدت زمان سوابق کاری را مورد محاسبه قرار داد. لازم به ذکر است که سوابق کاری باید با مدرک تحصیلی منطبق و قابل استناد باشد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، می توانید به مقاله ای با عنوان کار در استرالیا در وب سایت ما مراجعه نمایید و از زیر و بم آن مطلع شوید.

سابقه کارامتیاز
کمتر از ۳ سال۰ امتیاز
۳ تا ۴ سال۵ امتیاز
۵ تا ۷ سال۱۰ امتیاز
۸ تا ۱۰ سال۱۵ امتیاز

امتیازات دیگر

در سیستم امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا، امتیازاتی را برای افرادی که در کشور استرالیا تحصیل کرده باشند و یا سوابق کار استرالیایی داشته باشند، در نظر گرفته شده است. این نکته بدین معناست که یک فرد اگر به واسطه تحصیل وارد کشور استرالیا شود، می تواند امتیازات بیشتری را دریافت نماید.

مواردامتیاز
سوابق کار در استرالیابین ۵ تا ۲۰ امتیاز
همسر۵ امتیاز
تحصیل در استرالیا۵ امتیاز
لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا

افراد برای اقدام از روش ویزای ۱۸۹ استرالیا می بایست یک Occupation یا حرفه از لیستی که در ادامه به آن اشاره می شود، انتخاب نمایند. این لیست ۲۱۲ حرفه ای را که استرالیا به آن نیاز دارد، معرفی می نماید. افراد با انتخاب Occupation خود و ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری قادر خواهند بود برای این ویزا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی و سوابق کاری می بایست در یک راستا و هم جهت باشند.

لیست مشاغل

 عنوان شغلیکد رشته
۱construction project manager133111
2engineering manager133211
3child care centre manager134111
4nursing clinical director134212
5primary health organisation manager134213
6welfare centre manager134214
7arts administrator or manager139911
8environmental manager139912
9dancer or choreographer211112
10music director211212
11musician (instrumental)211213
12artistic director212111
13accountant (general)221111
14management accountant221112
15taxation accountant221113
16external auditor221213
17internal auditor221214
18actuary224111
19statistician224113
20economist224311
21land economist224511
22valuer224512
23management consultant224711
24architect232111
25landscape architect232112
26surveyor232212
27cartographer232213
28other spatial scientist232214
29chemical engineer233111
30materials engineer233112
31civil engineer233211
32geotechnical engineer233212
33quantity surveyor233213
34structural engineer233214
35transport engineer233215
36electrical engineer233311
37electronics engineer233411
38industrial engineer233511
39mechanical engineer233512
40production or plant engineer233513
41mining engineer (excluding petroleum)233611
42petroleum engineer233612
43aeronautical engineer233911
44agricultural engineer233912
45biomedical engineer233913
46engineering technologist233914
47environmental engineer233915
48naval architect233916
49engineering professionals (nec)233999
50agricultural consultant234111

تعداد این مشاغل به ۲۱۲ عدد می رسد که برای مشاهده ی ادامه ی آنها می توانید به سایت www.seekvisa.com.au مراجعه نمایید.

مدت زمان صدور ویزای ۱۸۹ استرالیا

به صورت میانگین بازه های زمانی صدور ویزای ۱۸۹ استرالیا بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد. در بیشتر پرونده هایی که به سفارت مراجعه می شود، بازه زمانی تا یک سال به طول می انجامد، از همین رو متقاضیان در صورت فراهم سازی مدارک، مدت زمان حدود ۹ ماه را باید به انتظار جواب دهی سفارت بنشینند که مدت زمان آمادگی مدارک و یا ارائه مدرک زبان به این میزان اضافه می شود.

نتیجه گیری

ویزای ۱۸۹ به عنوان یکی از بهترین روش های ورود به کشور استرالیا به شمار می رود و افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر قادر خواهند بود برای این روش مهاجرتی اقدام نمایند. در این روش افراد در ابتدای کار، اقامت استرالیا را دریافت می نمایند و در مدت زمانی که در آنجا حضور دارند، کار مورد نظر خود را پیدا می کنند.

از برترین مزایای ویزای ۱۸۹ می توان به هزینه های بسیار پایین برای کسب اقامت در این کشور اشاره کرد. در این نوع اقدام، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدا امکان همراهی فرد اصلی را خواهند داشت و تحصیلات فرزندان در مدارس دولتی رایگان می شود. از همین رو با به حد نصاب رسیدن امتیازات مورد نظر، می توان این روش را به عنوان راهی ایده آل برای مهاجرت به استرالیا انتخاب نمود.

آیا تا به حال امتیازات خود را برای ویزای ۱۸۹ استرالیا محاسبه کرده اید؟ برای بررسی شرایط خود می توانید با مراجعه به صفحه امتیاز بندی استرالیا و با پاسخگویی چند سوال، امتیاز خود را محاسبه نمایید. همچنین می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس برای بررسی شرایط خود به صورت رایگان در ارتباط باشید.

شرایط ویزای ۱۸۶ استرالیا

Australian 186 Visa

ویزای ۱۸۶ استرالیا نوعی ویزای دائم این کشور می باشد که به ویزای اسپانسر شغلی استرالیا نیز شهرت دارد. این ویزا به افرادی تعلق دارد که دارای جاب آفر (پیشنهاد کاری) از سوی کارفرمای استرالیایی باشند، عنوان شغل مورد نظر باید در لیست MLTSSL اعلام شده توسط اداره مهاجرت استرالیا وجود داشته باشد و با تحصیلات فرد متقاضی مرتبط باشد.

امکان اخذ این ویزا از داخل و خارج از کشور استرالیا وجود خواهد داشت، ویزای ۱۸۶ استرالیا معمولاً به ۳ روش ارائه می گردد که به شرح ذیل است:

تغییر اقامت موقت به دائم از طریق ویزای ۱۸۶ استرالیا (TRT)

این روش مختص افرادی است که دارای ویزای ۴۵۷ (اقامت کاری موقت) هستند و در کشور استرالیا ۲ سال سابقه کار دارند. در صورتی که فرد متقاضی بتواند رضایت کامل اسپانسر شغلی (کارفرما) خود را جلب نماید امکان اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا وجود خواهد داشت.

ورود مستقیم از طریق ویزای ۱۸۶ استرالیا (DE)

دریافت اقامت دائم استرالیا از این روش برای افرادی مناسب می باشد که خارج از خاک استرالیا حضور دارند و به واسطه دریافت جاب آفر (پیشنهاد کاری) از کارفرمای استرالیایی می توانند ویزای ۱۸۶ این کشور را دریافت نمایند.

توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص برای ویزای ۱۸۶ استرالیا (LA)

دریافت ویزای ۱۸۶ (اقامت دائم) استرالیا در این روش به افرادی اختصاص دارد که در استرالیا مشغول به کار می باشند و کارفرمای این افراد برای حفظ نیروی کار خود می توانند درخواست اقامت دائم این فرد مورد نظر را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه نمایند. لازم به ذکر است کارفرمایانی که شرایط و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشند می توانند درخواست اقامت دائم برای نیروی کار خود را ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا به ۳ روش ارائه می گردد، برای دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا بسته به روش مورد نظر متقاضیان می بایت مدارک مختلفی ارائه نمایند. مدارک و شرایط کلی افراد متقاضی دریافت ویزای ۱۸۶ به شرح ذیل می باشد:

 • داشتن پیشنهاد کاری (جاب آفر) از سوی کارفرمای استرالیایی
 • ارائه سوابق شغلی و تحصیل مرتبط با شغل مورد نظر
 • سن تا ۴۵ سال
 • مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶
 • ارائه عدم سوءپیشینه
 • تست پزشکی در ارتباط با سلامت جسمی و روانی

مدت زمان صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام فرایند صدور ویزای ۱۸۶ بسته به روش انتخابی متغیر خواهد بود. جهت بررسی و صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا زمان دقیقی اعلام نگردیده است، ولی به طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای ۱۸۶ به شرح ذیل می باشد:

روش مورد نظرمدت زمان تقریبی
تغیر اقامت موقت به اقامت دائم۷ تا ۹ ماه
ورود مستقیم۴ تا ۶ ماه
توافق کاریبه دلیل تعداد کم متقاضیان زمان معلومی ندارد

هزینه های دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا

به طور کلی متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه می باشند، ویزای ۱۸۶ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

هزینه های دریافت ویزای 186 استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا اجازه اقامت به کلیه افراد خانواده فرد متقاضی می دهد، از این رو فرد متقاضی برای دریافت ویزای خود و افراد خانواده می بایست هزینه های مربوطه را پرداخت نماید. هزینه های صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • فرد متقاضی ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • افراد خانواده بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار (به ازای هر نفر)
 • افراد خانواده پایین ۱۸ سال ۹۴۰ دلار (به ازای هر نفر)

لازم به ذکر است هزینه صدور ویزای ۱۸۶ استرالیا در ۲ قسط دریافت می شود، قسط اول زمان ارائه درخواست و شروع فرایند اخذ ویزا خواهد بود و قسط دوم در زمانی که به فرد متقاضی اعلام می شود اخذ خواهد گردید. توجه داشته باشید تا زمانی که قسط دوم پرداخت نشود ویزا صادر نخواهد گردید.

مزایا و معایب ویزای ۱۸۶ استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا از مزایای فراوانی برخوردار است، همانگونه که اشاره گردید اخذ این ویزا از داخل و خارج از خاک کشور استرالیا امکان پذیر خواهد بود.

مزایا و معایب

مزایای اصلی ویزای ۱۸۶ استرالیا به شرح ذیل می باشد:

 • دریافت اقامت دائم استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی
 • اجازه کار و تحصیل در استرالیا
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان (medical care)
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا
 • امکان اسپانسر شدن برای اقوام واجد شرایط
 • ورود و خروج به استرالیا بدون نیاز به ویزا

با توجه به شرایط ذکر شده ویزای ۱۸۶ استرالیا یک روش مهاجرتی ایده آل برای فرد متقاضی و خانواده وی می باشد، که امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور استرالیا را فراهم می نماید. شاید تنها ایراد اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا را بتوان هزینه های مربوط به انجام فرایند صدور این ویزا نامید و البته متقاضیانی که از خارج از ایران اقدام می نمایند باید پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشند که برای همه متقاضیان اخذ جاب آفر ممکن نمی باشد.

نحوه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم استرالیا بسته به روش مورد نظر مراحل مشخصی دارد که توسط فرد متقاضی و کارفرما می بایست طی گردد.

معمولاً افرادی که از طریق ویزای کار موقت به استرالیا مهاجرت می نمایند زیر گروه ویزای ۴۵۷ خواهند بود این امکان برای افراد مذکور وجود دارد که ویزای اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل نمایند و این در صورتی می باشد که این اشخاص حداقل ۲ سال برای کارفرمایی که آنها را اسپانسر کرده و بنا بر نظر اسپانسر و رضایت از عملکرد شخص تمایل دارد که متقاضی را به صورت دائم تحت پوشش خود قرار دهد و همین طور تسلط زبان آنها در حد مورد نیاز باشد (در مواردی نیاز به نمره زبان نمی باشد) نیز صادر می گردد.

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

Terms of obtaining a 190 Australian visa

ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند. این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و زندگی باشند و همچنین ایشان را قادر به همراه ساختن اعضای خانواده در پرونده مهاجرتی خود می نماید.

کشور استرالیا همواره جزو کشورهایی بوده است که مشتاق به جذب نیروهای کاری متخصص در زمینه های مختلف بوده است. هرچند که در چند سال گذشته تغییر قوانین زیادی در پرونده های مهاجرتی استرالیا پدید آمده است ولیکن این کشور همچنان اقدام به جذب نیروهای کاری و متخصص از سرتاسر دنیا می نماید.

برای اقدام جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا، متقاضیان می بایست ابتدا درخواست را مبنی بر شرایط خویش به اداره مهاجرت استرالیا تسلیم نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نمایند. متقاضیانی که از طریق این ویزا جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می نمایند می بایست حداقل ۲ سال در ایالتی که ایشان را برگزیده است اقامت داشته باشند.

مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مراحل اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا را می توان به ۷ مرحله طبقه بندی کرد.

 • مرحله ۱

در ابتدای کار باید رشته تحصیلی فرد مورد نظر در لیست مشاغل دولت استرالیا وجود داشته باشد.

 • مرحله ۲

کسب حداقل امتیازات با توجه به رزومه شخصی خود

 • مرحله ۳

ارزیابی مهارت ها را تکمیل کنید. برای اینکه واجد شرایط ویزای Subclass 190 شوید، باید یک ارزیابی مهارت را تکمیل کرده و یک نمره قابل قبولی بدست آورید. نمره شما باید مطابق آن باشد که در دعوت نامه شما مشخص شده است.

 • مرحله ۴

ابراز علاقه را از طریق SkillSelect ارسال کنید. شما نیاز به ارائه  (EOI) از طریق SkillSelect می باشید. برنامه SkillSelect تعدادی سؤال در رابطه با پیشینه، مهارت ها و سابقه کار مربوط به شما خواهد پرسید.

 • مرحله ۵

هنگامی که EOI خود را ارسال کنید، توسط مقامات دولتی که به دنبال کارگران آینده نگر با مجموعه مهارت های شما هستند، قابل مشاهده است. اگر دولتی تصمیم بگیرد که شما را نامزد کند، دعوت نامه دریافت می کنید تا ویزای ۱۹۰ را درخواست کنید.

 • مرحله ۶

بعد از پیدا کردن کارفرمای و نامزدی، می توانید برای ویزا ۱۹۰ استرالیا به صورت آنلاین از طریق DHA اقدام کنید.

 • مرحله ۷

DHA می تواند در مورد درخواست ویزا تا ۳ ماه به طول بینجامد.

مدارک لازم ویزای ۱۹۰ استرالیا

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • مدارک شناسایی شامل پاسپورت و شناسنامه
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 • اسناد معتبر برای ارائه پرداخت هزینه
 • مدارم مورد نیاز برای اثبات وضعیت تاهل
 • کارت پایان خدمت
 • عکس
 • سوابق کاری با شرایط مورد نظر دولت استرالیا
 • سوابق تحصیلی
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی سوءپیشینه پلیس

امتیاز ویزای ۱۹۰ استرالیا

متقاضیان ویزای ۱۹۰ استرالیا برای اقدام و قبولی در اخذ این ویزا باید در سیستم امتیاز بندی تعیین شده، حداقل ۶۵ امتیاز را دریافت کنند.

 • مدرک زبان

شرایط ارائه مدرک زبان برای ویزای ۱۹۰ استرالیا متفاوت می باشد. به صورت کلی مدارک زبان اعم از IELTS، OET، TOFEL و PTE مورد قبول سفارت استرالیا می باشد.

 1. حداقل نمره ۷ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۱۰ امتیاز
 2. حداقل نمره ۸ در هر مهارت آزمون آیلتس: ۲۰ امتیاز
 • سوابق تحصیلی

با توجه به سیستم امتیازبندی کشور استرالیا، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای اقدام، مدرک کاردانی می باشد.

 1. فوق دیپلم یا تایید سابقه کار در حد فوق دیپلم در استرالیا یا خارج آن: ۱۰ امتیاز
 2. مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از استرالیا یا خارج استرالیا: ۱۵ امتیاز
 3. داشتن مدرک دکترا در استرالیا و یا خارج از استرالیا: ۲۰ امتیاز
 4. حداقل ۲ سال تحصیل در استرالیا و در یکی از مراکز مورد تایید این کشور: ۵ امتیاز
 • سن

به صورت معمول افراد برای درخواست اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا باید کمتر از ۴۵ سال را داشته باشند.

 1. سن بین ۱۸ تا ۲۴ سال: ۲۵ امتیاز
 2. سن بین ۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
 3. سن بین ۳۳ تا ۳۹ سال: ۲۵ امتیاز
 4. سن بین ۴۰ تا ۴۴ سال: ۱۵ امتیاز
 • سوابق کاری

با توجه به قوانین دولت استرالیا، سوابق کاری پس از آخرین مدرک دانشگاهی مورد قبول می باشد. لازم بذکر است در صورت کار در کشور استرالیا، امتیازات بیشتری به متقاضیان تعلق می گیرد.

 1. ۳ تا ۵ سال: ۵ امتیاز
 2. ۵ تا ۸ سال: ۱۰ امتیاز
 3. ۸ تا ۱۰ سال و یا بالاتر: ۱۵ امتیاز
 • تمکن مالی

یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای ۱۹۰ استرالیا، تمکن مالی خواسته شده توسط سفارت است. با توجه به قوانین کشور استرالیا افراد برای اخذ ویزا باید هزینه زندگی خود را به همراه داشته باشند.

 1. به ازای یک نفر ۳۰۰۰۰ دلار
 2. افراد متاهل ۳۵۰۰۰ دلار
 3. خانواده سه نفری ۴۰،۰۰۰ دلار
 4. خانواده به همراه دو فرزند ۵۰،۰۰۰ دلار
 • امتیازات اضافه

متقاضیان ویزای مهارتی کشور استرالیا می توانند در صورت ارائه هر یک از موارد زیر امتیازات بیشتری را کسب کنند.

 1. داشتن حداقل ۱۲ ماه سابقه کار حرفه ای در استرالیا: ۵ امتیاز
 2. تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا: ۵ امتیاز
 3. امتیاز همسر: ۵ امتیاز
 4. نمره زبان دیگر: ۵ امتیاز
 5. اسپانسر شیپی برای ویزای ۱۹۰ استرالیا: ۵ امتیاز

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا چیست؟

ویزا کار ۱۹۰ یا ویزای کار نیروی متخصص استرالیا، تمام مزایای اقامت دائم استرالیا را برای متقاضی و خانواده فرد شامل می شود.

 • اجازه تحصیل در استرالیا
 • اجازه کار در استرالیا
 • اجازه زندگی در استرالیا به طور نامحدود
 • ثبت نام در مدیکر، برنامه بهداشت و درمان دولتی استرالیا
 • امکان درخواست تابعیت استرالیا

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در استرالیا این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در استرالیا

SkillSelect چیست؟

SkillSelect یک برنامه مهاجرتی استرالیا است که کارگران ماهر بین المللی را با کارفرمایان استرالیا مطابقت می دهد. این سیستم بسیار شبیه به یک هیئت شغلی آنلاین است که بر اساس مهارت و نیاز، نیروی متخصص کار را با کارفرمایان مطابقت می دهد.

چگونه SkillSelect کار می کند؟

 1. متقاضیان اطلاعات خود را از طریق فرم آنلاین وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) در SkillSelect وارد می کنند.
 2. متقاضیان در یک آزمون مهارت ثبت نام می کنند تا توانایی های آنها از جمله دانش سطح انگلیسی و سوابق تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرد.
 3. متقاضیان (EOI) را در دسته ویزا انتخاب می کنند.
 4. هنگامی که متقاضی در لیست انتظار قرار دارند، کارفرمایان استرالیا یا دولت های ایالتی با توجه به خواسته های خود برای فرد مورد نظر دعوت نامه کاری ارسال می کنند.
 5. متقاضی درخواست ویزا را تکمیل می کند.
 6. در صورت پذیرش درخواست، متقاضی ویزا استرالیا را دریافت می کند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا را فراهم آورده است.

شرایط ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟

ویزای ۴۷۶ استرالیا  بطور کلی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در دانشگاه های برتر کشورها می توانند برای ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام نمایند و از شرایطی که این کشور برای آن دسته از دانشجویان توانمند در نظر گرفته است بهره مند شوند . نکته حائز اهمیت موقت بودن ویزای ۴۷۶ می باشد که این نکته بدین معناست که فرصت ۱۸ ماهه ای به علاقه مندان داده می شود که در این مدت می توانند ویزای خود را به یکی از ویزاهای اقامت دائم استرالیا مثل ویزای ۱۸۹ استرالیا ، ویزای ۱۹۰ استرالیا و یا ویزای ۴۸۹ استرالیا تبدیل کنند .

علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا می بایست شرایطی را برای کسب این ویزا لحاظ کنند:

۱٫ فارغ التحصیل رشته های مهندسی دانشگاه های امیر کبیر و تهران باشند . لازم بذکر است دانشجویان مجازی ، پیام نور ، شبانه و پردیس دانشگاه های ذکر شده نیز می توانند از این مکان بهره مند شوند .

۲٫ حداقل مدرک لیسانس مورد قبول خواهد بود و فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی امکان اقدام را خواهند داشت .

۳٫ دولت استرالیا به سن متقاضیان اهمیت بسزایی می دهد از همین رو سن فرد مورد نظر بیش از ۳۱ سال نباشد

۴٫ بیش از دو سال از فارغ التحصیلی خود نگذشته باشد .

۵٫ در تمامی تست های پزشکی موفق بوده و از لحاظ پزشکی سالم باشند .

۶٫ زبان یکی از فاکتورهای حائز اهمیت و تمامی پروسه های کاری کشور استرالیا بوده است ، در ارتباط با ویزای ۴۷۶ ، افراد یک حداقل نمره ای را باید کسب کنند که بطور مثال برای مدرک زبان آیلتس افراد میانگین نمره ۶ را باید داشته باشند بصورتیکه هیچ کدام از مهارت های آن نمره ای کمتر از ۵ را نداشته باشد .

در خصوص تافل میانگین نمره ی خواسته شده ۶۴ بوده که شرط لازمه انجام کار خواهد بود . نکته مثبت برای ویزای ۴۷۶ ، همراه داشتن همسر و فرزندان می باشد که فرد متقاضی در صورت کسب ویزا در ابتدای کار می تواند همراهان خود را در کنار خود در خاک استرالیا داشته باشد . از دیگر نکات مثبت این ویزا مدت زمان معقول و کوتاه است که بصورت معمول روند انجام کار بین ۳ تا ۶ ماه بطول می انجامد .

تمامی روش های کسب ویزاهای استرالیا با هزینه همراه است که هزینه های قانونی اقدام برای ویزای ۴۷۶ برای فرد اصلی ۳۸۰ دلار . همسر ۱۸۰ دلار و هر فزند ۹۰ دلار می باشد که نرخ اعلام شده با واحد کشور استرالیا مورد محاسبه قرار می گیرد . همانگونه که ذکر شده دانش زبان یکی از فاکتورهای مهم برای اخذ ویزا می باشد و افراد برای هر گونه تبدیل ویزایی به نمره ای بالاتر نیازمند می باشند . از همین رو موسسه آریاناپارس برای آن دسته از عزیزانی که مدرک مورد نیاز برای اقدام را ندارند ، کلاس های فشرده ای را در نظر گرفته است که افراد در مدت زمان مشخص ۴ تا ۵ ماه به هدف خود یعنی کسب نمره ۶ در آزمون آیلتس فائل شوند .

 برای اقدام پروسه ویزای ۴۷۶ ، ارائه مدارک دقیق الزامی می باشد که مدارک لازمه را بصورت تیتر وار معرفی می کنیم :

۱٫ کپی برابر اصل پاسپورت و شناسنامه

۲٫ داشتن دو عکس برای هر نفر

۳٫ در صورت تاهل ، ترجمه سند ازدواج

۴٫ سند استقلال مالی برای افراد بالای ۱۸ سال

۵٫ ترجمه کارت معافیت پا پایان خدمت

۶٫ سوء پیشینه گواهی است که برای اقدام لازم می باشد

۷٫ پر کردن فرم های مورد نیاز برای ویزای ۴۷۶ مهم ترین اصل در امور مهاجرتی ، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کار گیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا فراهم آمده است .

شرایط ویزای ۴۸۹ استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا بصورت کلی افراد در صورتی که شانس کمتری را برای ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا دارند از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام به مهاجرت به کشور استرالیا می کند. متقاضیان برای مهاجرت به استرالیا از روش های مختلف باید حداقل ۶۰ امتیاز لازم را کسب کنند تا ویزا به انها تعلق بگیرد.

در حالت پیش رو یکی از ایالت های کشور استرالیا بعنوان حمایت کننده و یا اسپانسر معرفی می شود و ۱۰ امتیاز را به فرد متقاضی اعطا می کند، از همین رو متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز را با توجه و شرایط خود داشته باشد. شرایط کسب ۱۰ امتیاز بدین صورت می باشد که اگر فرد متقاضی اقوامی در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشد و یا در لیست نیروی کار ایالت های کم جمعیت واجد شرایط شود.

افراد پس از کسب ویزای ۴۸۹ در زمان بندی مشخص برای سفر به استرالیا اقدام کرده تا ویزای ایشان باطل نشود. افراد در صورت اخذ ویزا می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به کشور استرالیا رفت و آمد داشته باشند ولی لازم به ذکر است که ۲ سال اول را باید در همان زندگی کنند.

دارندگان ویزای ۴۸۹ استرالیا

دارندگان ویزا ۴۸۹ در ابتدای کار PR کشور استرالیا را دریافت می کنند که این نکته نشان دهنده اجازه کار و تحصیل در استرالیا و شرایط دیگری نظیر، استفاده از دام های خرید مسکن  همراه داشتن خانواده شان همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و در صورت لحاظ کردن مدت زمانی در خاک استرالیا اخذ شهروندی استرالیا می شود. برای اخذ اقامت از روش ویزای ۴۸۹ افراد باید شرایط اولیه را داشته باشند.

در ابتدای کار مدارک تحصیلی و شغلی افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد تا صحت آن تایید شده و امتیازات لازمه اعلام شود. سن فرد متقاضی حتما باید زیر ۵۰ سال باشد بصورتیکه هر سنی دارای امتیاز بخصوصی است. نمره  زبان از شروط اصلی دولت استرالیا برای ویزای ۴۸۹ بوده بصورتی که حداقل نمره مورد نظر ۶ بوده است.

لازم بذکر است در هیچ یک از مهارت ها نباید کمتر از ۶ را دریافت کرده باشید. نکته آخر در یکی از مشاغل ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا درخواست فرستاده باشد و مدرک مورد نظر را ارائه دهد. طبق امتیاز بندی ۵۰ امتیاز را کسب کرده و ۱۰ امتیاز دیگر از این طریق اضافه می شود که با ۶۰ امتیاز شرایط لازمه را دارند.

برای اخذ ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا افراد مدارک شخص را باید برای مراجعه به سفارت ارائه دهند. در ابتدای کار برای هر گونه اقدامی، متقاضیان از هزینه های دولتی مطلع شوند برای فرد متقاضی ۳۶۰۰ دلار، افراد بالای ۱۸ سال ۱۸۰۰ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۰۰ دلار است.

مدارک مورد نیاز ویزای ۴۸۹ استرالیا

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت
 • در صورت تاهل عقد نامه محضری
 • عکس
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی ( در صورتی شغل دولتی بود )
 • تمامی مدارک تحصیلی
 • گواهی های لازمه از جمله گواهی سوءپیشینه و سلامت روند انجام کار در ابتدا اخذ تاییده های لازمه برای سفارت است که از حیث زمانی حدود ۲ تا ۶ ماه بطول می انجامد.

در صورت اخذ دعوت نامه ۶۰ روز زمان به افراد داده می شود تا مدارک لازم را ارسال کند. پس از روندهای اداری لازمه بصورت معمول ویزای اقامتی ۴۸۹ ظرف مدت ۳ تا ۴ ماه صادر می گردد. علاقه مندان به اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا و یا کسب اطلاعات مربوط می توانند با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط بوده و از تجارت این عزیزان بهره مند شوند.

شرایط ویزای ۱۸۸ استرالیا

Australian Visa 188

استرالیا کشوری ثروتمند، توسعه یافته و فوق العاده پیشرفته است، این کشور از بالاترین استانداردهای زندگی، رفاه اجتماعی و امنیت برخوردار می باشد. از این رو طی سال های اخیر روند مهاجرت به استرالیا به شکل محسوسی افزایش یافته است. یکی از روش های ایده ال برای مهاجرت به استرالیا برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور است، که تحت عنوان ویزای ۱۸۸ استرالیا ارائه می گردد.

ویزای ۱۸۸ از زیر شاخه های مختلفی تشکیل گردیده، که هریک از این زیر شاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی را در بر دارد. برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به روش مورد نظر علاوه بر سرمایه مورد نیاز فاکتورهای شخصی مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی، رزومه کاری، مدرک زبان و … از اهمیت بسیاری برخوردار است، در ادامه با ویزای ۱۸۸ استرالیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

زیر شاخه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

به طور کلی ویزای ۱۸۸ استرالیا (ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی) از ۵ زیرشاخه اصلی تشکیل می گردد، که هریک از این زیرشاخه ها شرایط و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این زیرشاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مناسب افرادی است که از مهارت کافی در کسب و کار خود برخوردار می باشند و قصد راه اندازی یک تجارت جدید را در استرالیا دارند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت نمایند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این زیرشاخه به افرادی تعلق دارد که تمایل دارند در استرالیا حداقل ۱/۵ میلیون دلار سرمایه گذاری نمایند و به کسب و کار خود در این کشور ادامه دهند، در روش سرمایه گذاری در استرالیا هم متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

این زیرشاخه به افرادی اختصاص دارد که می‌خواهند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند.

متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند. دقت داشته باشید که متقاضیان این شاخه از ویزای ۱۸۸ استرالیا باید از سوی دولت یا ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا تأیید شوند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

در این زیر شاخه از ویزای ۱۸۸ (سرمایه گذاری استرالیا) فرد متقاضی ملزم به راه اندازی کسب و کار و ایجاد کارآفرینی در استرالیا می باشد، لازم به ذکر است که این فعالیت ها نباید با قوانین استرالیا مغایرت داشته باشد از این رو متقاضیان باید از سوی دولت یا یکی از ایالت‌های استرالیا تأیید شوند. شما می توانید با مبلغ ۲۰۰ هزار دلار استرالیا آغاز کنید دقت داشته باشید باید برای انجام این فعالیت می بایست یک طرح اقتصادی (بیزینس پلان) مورد تایید ارائه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا

این زیر شاخه ویزای ۱۸۸ استرالیا مختص افرادی است که قصد دارند یک سرمایه گذاری مشخص حداقل ۱۵ میلیون دلار در یکی از ایالت‌ های استرالیا داشته باشند و به کسب و کار خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل ۶۵ امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

مراحل دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا تکمیل نمودن فرم (Expression of Interest (EOI می باشد، در واقع متقاضیان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا با تکمیل نمودن فرم مذکور علاقه خود را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ایالت مورد نظر مطرح می نمایند، متقاضیان دریافت این نوع ویزا در فرم EOI اطلاعات کامل خود را در ارتباط با شغل، مهارت، مدرک تحصیلی، تجارب سرمایه گذاری، مدیریت، بیزینس و … ارائه می نمایند.

در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط باشد از سوی ایالت مورد نظر برای وی دعوتنامه ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید فرد متقاضی باید بتواند با ارائه مدارک معتبر ادعای خود را در مورد اطلاعات ذکر شده در فرم EOI ثابت نماید. از این رو جمع آوری مدارک لازم قبل از تکمیل نمودن فرم مذکور الزامی خواهد بود.

کسب حداقل ۶۵ امتیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا الزامی خواهد بود. سیستم امتیاز بندی استرالیا بر اساس فاکتورهای شخصی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، خالص دارایی های فرد، سابقه کار، گردش مالی ۲ سال اخیر، نوآوری و اختراع، تجربه سرمایه گذاری امتیاز افراد را محاسبه می نماید.

پس از دریافت دعوتنامه و کسب ۶۵ امتیاز لازم می توانید ویزای ۱۸۸ خود را دریافت نمایید، این ویزا ۴ سال و ۳ ماه اعتبار دارد و در نهایت امکان تبدیل ویزای ۱۸۸ به اقامت دائم (ویزای ۸۸۸) وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید پس از دریافت دعوتنامه فقط ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است اگر پس از گذشت ۲ سال دعوتنامه دریافت نکردید مجدداً می بایست اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به زیرشاخه مورد نظر کمی متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی یکسری مدارک اصلی وجود دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ارسال ابراز تمایل برای مهاجرت به استرالیا (EOI)
 • معرفی نامه دولتی ایالتی یا منطقه ای
 • سن کمتر از ۵۵ سال، البته در بعضی از موارد امکان دریافت ویزا برای سنین بالاتر وجود دارد
 • داشتن کسب و کار موفق و یا پیشینه سرمایه گذاری
 • داشتن دارایی های لازم شخصی و کسب و کار
 • کسب حداقل نمره ۶۵ امتیاز در سیستم امتیاز دهی
 • متقاضی اصلی و همگی افراد خانواده همراه ایشان بایستی با موفقیت مراحل تست پزشکی را گذرانده و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه نمایند

مدت زمان بررسی و صدور ویزای ۱۸۸

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بسته به نوع زیرشاخه مورد نظر متفاوت خواهد بود. معمولاً تعداد پرونده های موجود برای بررسی و کمبود مدارک ارائه شده توسط متقاضیان از دلایل اصلی تاخیر در بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا می باشد.

به طور کلی بسته به شرایط و روش سرمایه گذاری افراد مدت زمان لازم برای بررسی و صدور ویزای ۱۸۸ استرالیا بین ۱۴ الی ۲۴ ماه به طول می انجامد.

مرحله اول:‌ آماده سازی مدارک حدودا ۴ هفته

مرحله دوم: دریافت دعوت نامه ایالتی

معمولا برای دریافت دعوت نامه ایالتی ۴ هفته زمان مورد نیاز است. البته ایالت ملبورن بر خلاف ایالت های دیگر با توجه به روند اخیر روند صدور دعوت نامه برای افراد زیر ۱۰۰ امتیاز را کند و سرعت آن را کاهش داده است.

مرحله سوم: بعد از دریافت دعوت نامه ۶۰ روز زمان دارید تا هزینه ویزا ها را پرداخت کرده و پرونده را برای اداره مهاجرت ارسال نمایید. بعد از ارسال پرونده برای اداره مهاجرت وارد مرحله چهارم می شوید.

مرحله چهارم: بعد از اینکه پرونده را برای اداره مهاجرت ثبت کردید ۲۸ روز زمان دارید تا مدارک پرونده را ارسال نمایید. در این ۲۸ روز امکان انجام تست های پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه نیز فراهم می شود. البته می توانید تست های پزشکی و یا عدم سو پیشینه را بعدا نیز ارسال نمایید.

همچنین نمره زبان میانگین ۴.۵ آیلتس را نیز می توانید کمی زودتر از صدور ویزا ارسال کنید. اگر توانایی دریافت نمره را نداشتید به جای آن نفر اصلی پرونده حدود ۱۰ هزار دلار و نفرات همراه بالای ۱۸ سال حدود ۵۰۰۰ دلار پرداخت می کنند. بعد از دریافت ویزا آماده تهیه بلیط و مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری به استرالیا می شوید.

هزینه های ویزای ۱۸۸ استرالیا

متقاضیان دریافت هر نوع ویزایی ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه خواهند بود، ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. هزینه های مربوط به اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا برای فرد متقاضی و خانواده وی به شرح ذیل می باشد:

نوع ویزافرد متقاضیافراد بالای ۱۸ سالافراد کمتر از ۱۸ سال
کارآفرینی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه‌گذاری عادی۴۹۸۵ دلار استرالیا۲۴۹۵ دلار استرالیا۱۲۴۵ دلار استرالیا
سرمایه گذاری ویژه۷۳۱۰ دلار استرالیا۳۶۵۵ دلار استرالیا۱۸۳۰ دلار استرالیا
سرمایه گذاری کلان۸۷۷۰ دلار استرالیا۴۳۸۵ دلار استرالیا۲۱۹۵ دلار استرالیا

مزایا و معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

طبیعتاً مهاجرت به هر کشوری و به هر روشی از مزایا و معایب به خصوصی برخوردار خواهد بود. مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۸ مزایای فراوانی و معایب مختصری در پی خواهد داشت.

مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • امکان اخذ ویزا برای کلیه افراد خانواده
 • اجازه کار و سرمایه گذاری در استرالیا
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی
 • برخورداری از خدمات درمانی رایگان
 • اجازه ورود و خروج به استرالیا به صورت نامحدود
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیایی

معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

 • پرداخت هزینه های سنگین اخذ ویزا و راه اندازی بیزینس
 • اخذ مالیات قابل توجه
 • احساس دلتنگی و دوری از خانواده به علت فاصله بسیار زیاد استرالیا با ایران

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

ویزای ۴۵۷ استرالیا چیست؟

نوعی ویزای موقت کشور استرالیا محسوب می گردند که متقاضیان کار در استرالیا را قادر خواهد ساخت تا حداکثر تا ۴ سال در کشور استرالیا اقامت نمایند.

اخذ ویزای ۴۵۷ استرالیا شامل سه مرحله است:

مرحله اول:sponsorship

در این مرحله کارفرمای شما می بایست به عنوان سازمان و یا شرکتی که می تواند جهت ویزای ۴۵۷ اقدام نماید این مرحله از پروسه اخذ اقامت موقت استرالیا،می بایست توسط کارفرما صورت گیرد.

مرحله دوم:nomination

کارفرما شغل مورد نظر را برای داوطلب ویزای ۴۵۷ ارائه می نماید.

مرحله سوم:visa application

فرد متقاضی شغل می بایست جهت انجام مربوط به اداره مهاجرت که در طی آن ویزای ۴۵۷ ارائه می گردد،اقدام نماید.

نکته قابل توجه در انجام این امر،توجه به این نکته است که سخت ترین پروسه ی انجام مربوط به مرحله ی اول این پروسه است.یعنی پیدا کردن شرکتی که قادر به sponsor شدن جهت اقدام برای متقاضی ویزای ۴۵۷ استرالیا می باشد.برای نیل به این هدف،مشاورین موسسه آریانا پارس می توانند شما را یاری نمایند.متقاضیان اخذ اقامت در استرالیا می توانند حتی جهت ایجاد شعبه در کشور استرالیا اقدام نمایند تا خود کار فرمای خویش در مراحل اقدام جهت اخذ اقامت از طریق ویزای ۴۵۷ استرالیا شوند.افرادی که از این طریق موفق به اخذ اقامت در کشور استرالیا می شوند،قادر خواهند بود تا علاوه بر داشتن مجوز زندگی در این کشور ،خانواده ی خویش را نیز به همراه داشته باشند.حال نکته مهم این جاست که پس از ورود فرد از این طریق به کشور استرالیا می توانند با پرداخت مالیات خود در این مدت ،موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا شوند.نکته مهم در رابطه با اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای ۴۵۷ این مطلب است که این پروسه کمتر از یک سال زمان می برد و اصلا نیازی به داشتن تسلط در زبان انگلیسی و سابقه ی کاری مرتبط نیز ندارد .

مشاورین موسسه آریاناپارس شما را در راستای اخذ اقامت دائم کشور استرالیا یاری می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر