...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در امارات

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری به عنوان یکی از روش های مهاجرت به امارات به شمار می رود. سالانه افراد بسیار زیادی به واسطه شرایط ایده آل در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاران، تصمیم بر اقدام از این روش مهاجرتی را دارند. عدم پرداخت مالیات، نزدیکی به ایران، رفت و آمد بدون دغدغه را می توان فقط بخشی از دلایل افراد برای سرمایه گذاری در امارات برشمرد.

دولت امارات برای تسهیل روند سرمایه گذاری، تدابیری را برای ورود سرمایه به این کشور برنامه ریزی کرده است. از سال ۲۰۱۸ برنامه های سرمایه گذاری امارات دستخوش تغییر گردید و افراد به صورت تنهایی و بدون نیاز به شریک تجاری قادر خواهند بود در این کشور، کسب و کاری را راه اندازی نمایند. در گذشته شرایط بدین گونه بود که مالکیت اصلی شرکت که معادل ۵۱ درصد می باشد، می بایست به نام یک شهروند اماراتی می بود.

سرمایه گذاری در امارات راهی مطمئن برای آن دسته از افراد می باشد که بدون سوابق تحصیلی و یا سابقه کار به دنبال کسب اقامت این کشور می باشند. این دسته از افراد با توجه به میزان بودجه اختصاص داده به این کار می قادر خواهند بود از روش های مختلف که در ادامه همین مقاله به آنها اشاره می شود برای سرمایه گذاری در امارات اقدام نمایند. از همین رو با آشنایی از روش های موجود اعم از خرید ملک و یا ثبت شرکت می توان تصمیم صحیحی را اتخاذ نمود.

روشهای سرمایه گذاری در امارات

با توجه به رشد روز افزون اقتصاد در کشور امارات و توجه ویژه به سرمایه گذاران خارجی به همراه قوانین مناسب کشور امارات، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال اقدام برای این کشور می باشند. دولت برنامه های متفاوتی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته است. خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق بهادار به عنوان روش های سرمایه گذاری در امارات شناخته می شوند. در ادامه به روش های سرمایه گذاری در امارات اشاره می شود.

خرید ملک در امارات

خرید ملک در امارات

املاک و مستغلات در کشور امارات رشد چشمگیری را داشته است و یکی از روش های مهاجرت به امارات می باشد. میزان ساخت و سازهای جدید در امارات قابل توجه است و به وضوح رونق کلی این بخش را به نمایش می گذارد. سرمایه گذاری در بازار ملک به آن دسته از افراد توصیه می شود که بدون هیچ دغدغه ای به دنبال کسب اقامت امارات می باشند. لازم به ذکر است که قوانین خرید ملک و اعطا اقامت مختص به چند شهر امارات می باشد.

در ارتباط با خرید ملک می توان به این نکته اشاره کرد که افراد با خرید ملک با ارزش بالغ بر ۱ میلیون درهم قادر خواهند بود تا اقامت این کشور را دریافت نمایند. بسیاری از افراد با خرید ملک و اجاره دادن آن به دنبال سود اقتصادی از میزان سرمایه قابل دخیل در این روش می باشند.

ثبت شرکت

یکی از مهمترین فعالیت های انجام شده توسط شرکت ها در امارات مربوط به تجارت است. از خرده فروشی، کالاها و محصولات صنعتی، امارات یکی از بزرگترین مراکز تجاری در خاورمیانه است. به منظور راه اندازی شرکت در بخش تجارت، یک سرمایه گذار خارجی از نظر انواع ساختارها و مجوزها گزینه های مختلفی دارد. مناطق آزاد دبی تا کنون یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاران خارجی است که علاقه مند به شروع کار در بخش تجارت هستند.

با توجه به عدم پرداخت مالیات و اجازه اقدام به این روش بدون نیاز یک شریک تجاری سبب می گردد تا ثبت شرکت در امارات به عنوان یک روش ایده آل برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

کار آفرینی در امارات

کارآفرینی در امارات

کشور امارات برنامه مناسبی را برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار در نظر گرفته است. افراد با یک ایده خلاقانه و مناسب قادر خواهند از این روش سرمایه گذاری در امارات اقدام نمایند. موسسات دولتی فراوانی در کشور امارات و به خصوص شهر دبی وجود دارند که از ایده های افراد استقبال می کنند.

در این روش سرمایه گذاری، نیاز به یک شریک تجاری برای راه اندازی کسب و کار می باشد. در صورت قبولی طرح اقتصادی، ویزای ۵ ساله امارات به این دسته از افراد تعلق می گیرد. این ویزا به همراهان نفر اصلی که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد، تعلق می گیرد.

خرید اوراق بهادار

خرید اوراق بهادار یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در امارات به حساب می آید. از این روش به عنوان ساده ترین و همچنین کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری در امارت یاد می شود. افراد با خرید اوراق بهادار در کشور امارات می توانند اقامت کوتاه مدت امارات را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که حداقل سن اقدام برای این روش بالای ۲۱ سال می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در امارات و اقامت

شرایط دریافت اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

شرایط دریافت اقامت کشور امارات همانند سایر کشورهای برتر دنیا منوط به نوع روش اقدامی متفاوت می باشد. این نکته به این معناست که کسب اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری با توجه به انتخاب خرید ملک، کارآفرینی، خرید اوراق بهادار یا ثبت شرکت دارای قوانین مجزایی است. در ادامه به نحوه دریافت اقامت امارات از طرق سرمایه گذاری اشاره می شود.

 1. خرید ملک: افراد با خرید ملک به ارزش ۱ میلیون درهم قادر خواهند بود برای اقامت دائم امارات اقدام نمایند.
 2. ثبت شرکت: در صورت بازدهی مثبت شرکت و استخدام شهروند اماراتی به اقامت امارات منجر می شود.
 3. کارآفرینی: در این روش همانند ثبت شرکت، اقامت امارات به افراد اعطا می شود.
 4. خرید اوراق بهادار: با خرید اوراق بهادار می توان اقامت موقت امارات را دریافت نمود و به اقامت دائم منجر نمی شود.

مزایای سرمایه گذاری در امارات

کشور امارات در سال های اخیر به قطب سرمایه گذاری تبدیل شده است. شهرهای آن همانند ابوظبی، دبی، عجمان و غیره به یکی از نقاط محبوب گردشگری و مشاغل تجاری تبدیل شده اند. در حال حاضر مردم سراسر جهان به این واقعیت را می پذیرند که سرمایه گذاری در امارات یکی از بهترین تصمیمات مالی است که تا کنون اتخاذ خواهند کرد. املاک و مستغلات، گردشگری و بازار بورس و طلا از جمله مشاغلی هستند که می توان در آنها در کشور امارات سرمایه گذاری کرد. در ادامه به برترین مزایای سرمایه گذاری در امارات اشاره می شود.

 1. موقعیت استراتژیک: کشور امارات از اکثر مقصدهای جهان کمتر از ۵ تا ۶ ساعت زمان پرواز دارد.
 2. معاف از مالیات: عدم پرداخت مالیات برای ثبت شرکت یکی از برترین مزایای سرمایه گذاری در امارات می باشد.
 3. اقتصاد در حال رشد: تمام اعداد و ارقام نشان می دهد که اقتصاد امارات در حال پیشرفت و تا چند سال آینده به یک اقتصادی تبدیل می شود.
 4. هزینه های پایین ملک: هزینه های خرید ملک در امارات در مقایسه با سایر کشورهای برتر دنیا پایین تر می باشد.
 5. اخذ اقامت: افراد با سرمایه گذاری در امارات قادر خواهند بود برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.
 6. سطح بالای زندگی: افراد با سرمایه گذاری در امارات می توانند از سطح بالای زندگی در این کشور بهره مند شوند.
 7. شفافیت بازار خرید ملک: دبی شفاف ترین بازار املاک و مستغلات در منطقه MENA است.
 8. دسترسی آسان به نیروی کار: استخدام نیروی کار از هر کشور جهان بسیار آسان است.
 9. فرصت های تجاری در مناطق آزاد: دبی میزبان بیش از ۲۰ منطقه آزاد است که به مجموعه های مختلف صنعتی و تجاری دسترسی دارند. سرمایه گذاران خارجی قادر خواهند بود از ۱۰۰٪ مالکیت خارجی شرکت های خود برخوردار شوند.

معایب سرمایه گذاری در امارات

هر یک از روش های مهاجرت کاری با چالش هایی همراه است، سرمایه گذاری در امارات از این قاعده مستثنی نیست. از همین رو آشنایی با چالش های پیش رو برای سرمایه گذاران، این مسیر را سهل تر می کند. یکی از معایب سرمایه گذاری در مقایسه با کشورهای اروپایی تسهیلات و دسترسی هایی که به سرمایه گذاران داده می شود، عنوان می شود. این نکته بدین معناست که افراد با سرمایه گذاری در اروپا قادر خواهند بود تا تجارت خود را در سراسر اروپا بدون هیچ محدودیتی گسترش دهند. از دیگر معایب سرمایه گذاری در امارات می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • وابستگی به هیدروکربن ها
 • این کشور کالاهای تولیدی زیادی را وارد می کند
 • وابستگی به وضعیت مالی بین المللی
 • خطرات حباب های سوداگرانه
 • عدم انعطاف پذیری در سیاست های پولی
 • تخریب محیط ژئوپلیتیک منطقه ای

دلایل شما برای سرمایه گذاری در امارات کدام است؟ نظرات و پیشنهادات خود را از طریق دیدگاه سایت با ما به اشتراک بگذارید. برای بررسی شرایط و انتخاب بهترین روش های سرمایه گذاری در امارات با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید. مشاوران آریاناپارس در ساعات ۹ تا ۱۹ و بدون هیچ پرداخت هزینه ای (رایگان) پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

شرایط خرید ملک در امارات

خرید ملک در امارات به عنوان یکی از روش های مهاجرت به امارات می باشد. در سال های اخیر تقاضاهای بسیار زیادی برای این روش مهاجرتی مطرح شده است. بسیاری از ایرانی ها برای کسب اقامت و مهاجرت به امارات، اقدام به خرید ملک در این کشور می کنند. در این روش شرایط به خصوصی را از سرمایه گذاران نمی خواهد و فقط با توجه به بودجه می توان برای این روش اقدام نمود.

در حالی که بازار امارات متحده عربی فراز و نشیب هایی را تجربه کرده است، اما با شکوه ترین و شفاف ترین بازار املاک و مستغلات در منطقه است. تغییرات اخیر در مقررات کشور امارات، املاک امارات را به خریداران خارج از کشور باز کرده و بازار املاک و مستغلات امارات را به چشم انداز جذاب تری تبدیل کرده است. از همین رو همه افراد شانس خرید ملک در این کشور را خواهند داشت.

در قوانین سرمایه گذاری خرید ملک در امارات، سرمایه گذاران قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. فرزندان در مدارس دولتی می توانند به صورت رایگان به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین همسر مجوز کار در این کشور را با احراز شرایط مورد نظر می تواند کسب نماید. فلذا این روشی مناسب برای خانواده هایی می باشد که که به دنبال یک سرمایه گذاری در کشورهای همسایه و بدون هیچ محدودیتی می باشند.

اقامت از طریق خرید ملک

آیا با خرید ملک در امارات می توان اقامت گرفت؟

قوانین دولت امارات به گونه طراحی شده است که افراد در شرایط به خصوصی می توانند با خرید ملک اقامت این کشور را دریافت نمایند. از مهم ترین قوانین، حداقل میزان هزینه برای خرید ملک در امارات می باشد. این بدین معناست که افراد برای کسب اقامت باید یک ملک به ارزش حداقل ۱ میلیون درهم را خریداری نمایند. در صورت خرید ۲ نفر همزمان، می بایست ارزش خونه به حداقل ۲ میلیون درهم برسد.

از دیگر قوانین اعطا اقامت امارات، خرید در مناطق آزاد این کشور می باشد. این مناطق در دو شهر دبی و ابوظبی میسر می باشد. از همین رو برای خرید ملک در امارات فقط باید در این دو شهر اقدام نمایند. در ادامه مقاله به هزینه های خرید ملک در این دو شهر و بهترین مناطق برای خرید ملک اشاره می شود.

در ابتدای کار با ارائه مدارکی همچون قرارداد خرید و فروش، کپی گذرنامه صاحب ملک، نسخه ویزای کنونی، عکس و سند ملک برای گلدن ویزا اقدام می شود. با ارائه این مدارک، ویزای ۲ ساله به افراد تعلق می گیرد. پس از آن با احراز شرایط مورد نظر و عدم سوابق کیفری به اقامت دائم منجر می شود.

هزینه خرید خانه در امارات

هزینه خرید ملک در امارات

متوسط هزینه های ملک در امارات بین ۱۲۰۰ تا ۳۸۰۰ دلار به ازای هر متر می باشد. میزان دقیق هزینه های ملک متناسب با شهر انتخابی و امکانات موجود در ملک است. به صورت معمول خریداران در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت ملک را به عنوان ودیعه پرداخت می نمایند و نحوه مابقی هزینه به صورت توافقی با فروشنده و نماینده پرداخت می شود. متوسط هزینه های خرید ملک در امارات را می توان در جدول زیر مشاهده نمود.

نام شهرمرکز شهراطراف شهر
ابوظبی۳٫۲۲۵ دلار۲٫۴۱۸ دلار
عجمان۱٫۳۴۴ دلار۱٫۲۷۳ دلار
العین۱٫۶۸۹ دلار۱٫۲۳۷ دلار
دبی۳٫۷۷۹ دلار۲٫۳۶۱ دلار
شارجه۱٫۹۹۶ دلار۱٫۲۳۶ دلار

در هنگام خرید ملک در امارات هزینه های خاصی وجود دارد که موظف به پرداخت آن می باشید. هزینه های اجرایی برای خرید ملک در امارات متناسب با هر شهر متفاوت می باشد. در زیر لیست هزینه های اجرایی آمده است.

 • هزینه اداره زمین: ۴ درصد قیمت زمین به همراه ۶۰۰ درهم
 • هزینه نماینده: ۲ درصد قیمت ملک در امارات
 • هزینه ثبت وام: ۰٫۲۵ درصد وام مسکن به همراه ۳۰۰ درهم
 • کارمزد بانک:بین ۰ تا ۱/۵ درصد وام
 • هزینه متولی: در حدود ۴۰۰۰ درهم
 • هزینه ارزیابی: بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ درهم
بهترین شهرها برای خرید خانه در امارات

بهترین شهرها برای خرید خانه در امارات

طی چند سال گذشته، بازار املاک و مستغلات امارات متحده عربی رشد چشمگیری داشته است. در نتیجه، فرصت های سرمایه گذاری هم برای افراد محلی و هم خارجی ها در حال افزایش است. مناطق گسترده ای در کشور وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند انتخاب نمایند. چهار مکان مناسب برای سرمایه گذاری در امارات در دو شهر متمرکز شده اند: دبی و ابوظبی. هر دوی این شهرها دارای مناطق مختلفی هستند که می توان انتخاب نمود. در ادامه به این ۶ مکان برای خرید ملک در امارات اشاره می شود.

پالم جمیرا، دبی

Palm Jumeirah مکانی بسیار مورد مناسب برای سرمایه گذاری در باز ملک در امارات است. این مجمع الجزایر بزرگترین مجمع الجزایر ساخته شده توسط بشر در جهان است. تقریباً هر ملک در این منطقه دارای چشم اندازهای زیبا از اقیانوس با دسترسی خصوصی به ساحل است. زندگی در پالم جمیرا تجربه ای مجلل است که هیچ کس نباید آن را از دست بدهد. 

این جزایر نمادین ساخته شده توسط بشر به تعدادی امکانات عمومی از مدارس، بیمارستان ها، داروخانه ها، سوپرمارکت ها، رستوران های عالی و کافه های شیک نیز مجهز هستند. پالم جمیرا طیف وسیعی از انتخاب های سبک را برآورده می کند. شما می توانید ویلاهای لوکس مدرن، خانه های سنتی به سبک عربی، ویلاهای با تکنولوژی پیشرفته، خانه های مجلل برای تعطیلات خریداری کنید. قیمت اجاره در این منطقه در دبی بالاترین است و شما می توانید برای ویلاها ۳٫۲٪ و برای آپارتمان ها ۵٫۵٪ ROI انتظار داشته باشید. 

دبی مارینا، دبی

دبی مارینا محبوب ترین منطقه در دبی برای خرید ملک در امارات است. این منطقه مملو از آسمان خراش های عجیب است و به عنوان یکی از معتبرترین مکانهای زندگی در دبی شناخته می شود. آپارتمانهای موجود در این منطقه از امکانات رفاهی لوکس و پیشرفته برخوردار هستند. از اکثر ساختمان ها چشم انداز بسیار خوبی از اقیانوس خواهید داشت. 

این منطقه به لطف تعداد رستوران های مجلل و مراکز خرید، مورد علاقه گردشگران نیز قرار گرفته است. از آنجا که در نزدیکی منطقه تجاری واقع شده است، منطقه مناسب متخصصان جوان و خانواده های کوچک است. املاک بزرگتر مانند ویلا، آپارتمان ۲ خوابه یا بیشتر و پنت هاوس می توانند بسیار گران قیمت باشند، اما آپارتمانهای استودیویی با قیمت مناسب ارائه می شوند. آپارتمان ها در دبی مارینا ۶٫۶٪ ROI برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورند.

ریف، ابوظبی

ال ریف در حومه ابوظبی ، نزدیک فرودگاه بین المللی ابوظبی واقع شده و برای رفت و آمد به دبی بسیار مناسب است. موقعیت اصلی آن به محبوبیت آل ریف کمک کرده است. این اولین تحولی بود که منحصراً برای افراد با درآمد متوسط ​​در نظر گرفته شده بود. بنابراین، زندگی در ال ریف بسیار مقرون به صرفه تر از بسیاری از مناطق ابوظبی است. این منطقه همچنین مملو از پارک ها، امکانات آموزشی و مراکز درمانی است. سرمایه گذاران می توانند بین ویلاها، خانه های شهری و آپارتمان ها یکی را انتخاب نمایند. بازگشت سرمایه ۷٫۱٪ برای ویلا و ۸٫۶٪ برای آپارتمان است. 

جزیره یاس، ابوظبی

جزیره یاس یک مکان تفریحی شکوفا در شهر ابوظبی است. این مکان که فقط ۳۰ دقیقه با مرکز پایتخت فاصله دارد، دارای جاذبه های گردشگری چشمگیر، مانند یاس مارینا، هتل ویسروی، یاس مال، یاس واترولد، مدار یاس مارینا و فراری جهانی است. این جزیره ساخته دست بشر در بین گردشگران، سرمایه گذاران و اجاره کنندگان محبوب است.

این منطقه میزبان رویدادهای ورزشی و اجراهای زنده از جمله جایزه بزرگ ابوظبی است. همچنین ، دارای بهترین رستوران ها و هتل ها در امارات متحده عربی است. جزیره یاس به عنوان مرکز لوکس ابوظبی شناخته می شود. ویلاها پر زرق و برق و آپارتمان ها به امکانات رفاهی کلاس جهانی مجهز هستند. اگرچه گفته می شود لوکس ترین مکان برای زندگی در ابوظبی است، املاک فروشی در این منطقه ترکیبی از سطح بالا و مقرون به صرفه است. برای آپارتمان ها در جزیره یاس می توانید حدود ۵٫۱٪ ROI و برای آپارتمان ها ۶٫۶٪ ROI انتظار داشته باشید.

مزایای خرید خانه در امارات

مزایای خرید خانه در امارات

امارات متحده عربی یکی از کشورهای ثروتمند و نوظهور در جهان است. وضعیت اقتصادی خوب و کیفیت بالای زندگی بسیاری از مهاجران و سرمایه گذاران خارج از کشور را که برای خرید ملک در بازارهای بین المللی جلب می کند. سرمایه گذاری در دارایی یک روش عالی برای ایجاد ثروت و درآمدزایی است. با این حال، تمام سرمایه گذاری ها دارای خطر هستند و عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات امارات در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که بالاترین بازده ممکن را دارید. در ادامه به مزایای خرید ملک در امارات اشاره می شود.

 • اقتصاد در حال رشد مداوم: به نظر می رسد امارات یک اقتصاد به طور مداوم در حال رشد است که هدف آن جذب سرمایه گذاران بیشتر در سراسر جهان است. از همین رو با خرید ملک در امارات می توان در این مسیر پیشرفت اقتصادی قرار گرفت.
 • بالا بودن تقاضا برای املاک: مزیت بعدی اخذ ملک در امارات این است که این منطقه به عنوان یک مرکز مهاجرت بین المللی شناخته شده است. افراد از روش های مختلف برای مهاجرت به امارات اقدام می نمایند که برای زندگی نیاز به خرید و یا اجاره ملک دارند.
 • سطح بالایی از ایمنی و امنیت: یکی از مهم ترین مزایای خرید ملک در امارات، سطح بالای ایمنی و امنیت در این کشور است.
 • کسب اقامت امارات: افراد با خرید ملک در امارات و احراز شرایط مورد نظر قادر خواهند بود تا برای اقامت این کشور اقدام نمایند.
 • تعداد زیاد گزینه برای انتخاب: بخش املاک و مستغلات امارات هر دو ملک تجاری و مسکونی را به متقاضیان املاک ارائه می دهد تا مطابق با نیازهای آنها پیش آمده و آنها را خریداری کنند.

نتیجه گیری

تقاضا برای خرید ملک در امارات سال به سال دائماً در حال افزایش است و تعداد زیادی از ایرانی ها برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور، تصمیم بر این اقدام را دارند. این نکته نشان دهنده شرایط مناسب بازار ملک و سرمایه گذاری در این کشور می باشد. از همین رو می توان خرید ملک در امارات را به عنوان روشی منطقی و ایده آل برای سرمایه گذاری در امارات دانست.

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای نزدیک به ایران می باشند، می توانند خرید ملک در امارات یا گلدن ویزا را در دستور کار خود قرار دهند. این دسته افراد بدون هیچ محدودیت و شرایط به خصوصی قادر خواهند بود تا اقامت این کشور را دریافت نمایند. همچنین با اقتصاد پویا امارات در آینده نه چندان دور سود اقتصادی مورد نظر را بدست آورند.

گلدن ویزا امارات برای چه افرادی مناسب است؟ یا دلایل شما برای خرید ملک در امارات چیست؟ دلایل و نظرات خود را از طریق دیدگاه با ما به اشتراک بگدازید. مشاورین موسسه آریاناپارس پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند، از همین رو برای کسب مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر