info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بدون شک سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا علاوه بر سودآوری و مزایای بی شماری که در پی دارد، مسیر بسیار مناسبی جهت اخذ اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور می باشد. ایالت بریتیش کلمبیا بزرگترین صادر کننده چوب در کانادا و قطب اصلی صنایع کشاورزی و جنگل داری در این کشور است. با توجه به اقتصاد قدرتمند ایالت بریتیش کلمبیا و شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در این ایالت، امروزه بریتیش کلمبیا به مقصد نهایی بسیاری از سرمایه گذران خارجی تبدیل گردیده است.

در حال حاضر کانادا با بیش از ۱۷۶ هزار میلیارد تولید ناخالص سالیانه و ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل تمام وقت در سال از لحاظ اقتصادی و نرخ اشتغال زایی در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. کشور کانادا به واسطه ذخایر غنی انرژی و منابع طبیعی دارای اقتصادی آزاد و متکی به تولید و صادرات است. سیاست های اجرایی دولت کانادا در راستای حمایت از سرمایه گذاری و رونق اقتصادی باعث ایجاد بسترهای بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری و انجام فعالیت های تجاری در این کشور شده است.

از سوی دیگر روش های بسیار متنوعی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، که افراد با توجه به میزان سرمایه مورد نیاز و شرایط روش سرمایه گذاری مورد نظر می توانند بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

به طور کلی برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا متقاضیان می توانند یا از طریق راه اندازی یک بیزینس و یا خرید یک بیزینس فعال در این ایالت اقدام نمایند. برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BC Provincial Nominee Program’s – PNP) برای افراد با تجربه، مدیران و صاحبان بیزینس که دارای سرمایه کافی و نقد هستند و می خواهند بیش از یکسال در بریتیش کلمبیا (BC) اقامت داشته باشند ارائه می گردد.

این افراد باید در یک بیزنس جدید یا با سابقه قبلی سرمایه گذاری نمایند و یک فرد مقیم کانادا را به استخدام خود درآورند و به صورت مستمر در مدیریت روزمره بیزینس خود حداقل به مدت یکسال دخالت داشته باشند تا بتوانند واجد شرایط برنامه BCPNP گردند.

لازم به ذکر است متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا می بایست حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا دارایی خالص (نقد، موجودی بانک، سپرده، ملک، سهام، سرمایه گذاری در یک شغل) داشته باشند، از سوی دیگر حداقل میزان سرمایه گذاری در این روش ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود. محاسبه و بررسی دارایی های شخصی افراد متقاضی توسط شرکت های معتبر در کانادا انجام می شود که شامل هزینه جداگانه است.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

سیستم امتیازبندی در سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا

برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد، طبق این سیستم افرادی که با توجه به فاکتورهای شخصی، میزان سرمایه گذاری، بیزینس پلان، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، انطباق پذیری و… امتیازات بیشتری را کسب نمایند در الویت خواهند بود. حداکثر امتیازات موجود در این سیستم ۲۰۰ امتیاز می باشد، که تاکنون فردی موفق به کسب مجموع امتیازات این سیستم نشده است. در حال حاضر حداقل امتیازات مورد نیاز افراد برای ورود به برنامه سرمایه گذاری کانادا ۱۰۷ امتیاز می باشد، و بیشترین امتیاز کسب شده توسط افراد متقاضی ۱۲۰ امتیاز بوده است.

لازم به ذکر است در صورتی که افراد امتیازات لازم برای ورود به برنامه سرمایه گذاری برینیش کلمبیا را کسب نمایند نیازی به سفر اکتشافی به کانادا نخواهد بود، ولی اگر امتیاز افراد به حد نصاب مورد نیاز نرسد متقاضیان می بایست به واسطه اخذ ویزای توریستی کانادا سفر اکتشافی به منظور بازدید از محل مورد نظر برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا اقدام نمایند. به صور کلی امتیازات متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا بر اساس فاکتورهای ذیل بررسی و محاسبه می گردد.

امتیازات تجربه کار به عنوان مدیرعامل یا مالک بیزینس

میزان تجربه کاری امتیاز
کمتر از ۱۲ ماه ۰
۱۲ تا ۲۴ ماه ۴
۲۵ تا ۳۶ ماه ۶
۳۷ تا ۴۸ ماه ۱۲
۴۹ تا ۶۰ ماه ۱۵
۶۱ ماه و بیشتر ۲۰

امتیازات تجربه کار به عنوان مدیر اجرایی

میزان تجربه کاری امتیاز
کمتر از ۲۴ ماه ۰
۲۴ الی ۴۸ امتیاز ۴
۴۹ تا ۶۰ ماه ۸
۶۱ ماه و بیشتر ۱۲

امتیازات مالکیت بیزینس

مالکیت ۱۰۰ درصد بیزینس در ۵ سال اخیر امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰
بیش از ۳ سال ۴

امتیازات دارای ثابت (نقد)

میزان سرمایه نقد امتیاز
کمتر از ۵۰ هزار دلار ۰
۵۰ تا ۱۹۹هزار دلار ۲
۲۰۰ تا ۳۹۹هزار دلار ۳
بیش از ۴۰۰ هزار دلار ۴

امتیازات دارایی ثابت (ملک، اتومبیل و…)

میزان سرمایه دارایی خالص و ملک امتیاز
کمتر از ۶۰۰ هزار دلار ۰
۶۰۰ تا ۷۹۹ هزار دلار ۵
۸۰۰ تا ۲ میلیون دلار ۶
۲ تا ۵ میلیون دلار ۷
بیش از ۵ میلیون دلار ۸

امتیازات میزان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

امتیازات سرمایه گذاری امتیاز
کمتر از ۲۰۰ هزار دلار ۰
۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار ۸
۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار ۱۰
۶۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار ۱۱
۱میلیون تا ۲ میلیون دلار ۱۲
۲ میلیون تا ۴ میلیون دلار ۱۴
۴ میلیون تا ۸ میلیون دلار ۱۶
بیش از ۸ میلیون دلار ۲۰

امتیازات میزان اشتغال زایی در کانادا

تعداد مشاغل ایجاد شده امتیاز
کمتر از ۱ نفر ۰
۱ نفر ۸
۲ نفر ۹
۳ نفر ۱۰
۴ نفر ۱۱
۵ نفر ۱۲
۶ نفر ۱۳
۷ الی ۹ نفر ۱۴
۱۰ الی ۱۹ نفر ۱۶
۲۰ نفر و بیشتر ۲۰

امتیازات انطباق پذیری (مدرک زبان)

مدرک زبان امتیاز
کمتر از CLB3 0
CLB4 2
CLB5 4

امتیازات انطباق پذیری (مدرک تحصیلی)

مدرک تحصیلی امتیاز
زیر دیپلم ۰
کاردانی ۲
کارشناسی ۵
کارشناسی ارشد ۸
دکتری ۸

امتیازات انطباق پذیری (شرایط سنی)

شرایط سنی امتیاز
کمتر از ۲۵ سال ۰
۲۵ الی ۳۴ ۴
۳۵ الی ۴۴ ۸
۴۵ الی ۵۴ ۶
۵۵ الی ۶۴ ۴
بیشتر از ۶۵ ۰

امتیازات انطباق پذیری (سفر اکتشافی)

زمان سفر امتیاز
سفر ندارد یا بیش از ۳ سال از تاریخ سفر گذشته است ۰
سفر بین ۱ تا ۳ سال اخیر بوده است ۱
سفر در طی یکسال بوده اما از محل بیزینس بازدید به عمل نیامده است ۲
سفر در طی یکسال بوده و از محل بیزینس بازدید به عمل آمده است ۴

امتیازات انطباق پذیری (سابقه تحصیل یا کار در کانادا)

سابقه کار و تحصیل در کانادا امتیاز
ندارد ۰
دارد ۸

امتیازات بیزینس پلان

جمعیت شهر محل بیزینس امتیاز
بیش از ۵۰۰ هزار نفر ۰
۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر ۱
۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر ۳
۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر ۶
۶۰ تا ۷۰ هزار نفر ۸
۳۵ تا ۶۰ هزار نفر ۱۰
کمتر از ۳۵ هزار نفر ۱۲

امتیازات محل بیزینس

محل بیزینس جمعیت امتیاز
ونکوور بیش از ۵۰۰ هزار نفر ۰
Capital, Fraser Valley بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار نفر ۱
Central Okanagan, Nanaimo, Thompson-Nicola بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار نفر ۳
Cowichan Valley, Fraser-Fort George, North Okanagan, Okanagan-Similkameen بین ۷۰ الی ۱۰۰ هزار نفر ۶
Comox, Peace River, Cariboo, Central Kootenay بین ۶۰ الی ۷۰ هزار نفر ۸
Columbia-Shuswap, East Kootenay, Strathcona, بین ۳۵ تا ۶۰ هزار نفر ۱۰
Alberni-Clayoquot, Kootenay-Boundary, Sunshine Coast, Powell River, Skeena-Queen Charlotte,Mount Waddington, Northern Rockies,Central Coast, Stikine کمتر از ۳۵ هزار نفر ۱۲

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا و اخذ اقامت

متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا پس از ثبت نام در این برنامه مهاجرتی موفق به اخذ فایل نامبر خواهند شد، پس از دریافت فایل نامبر ایالت بریتیش کلمبیا به ترتیب افرادی که بالاترین امتیازات را در سیستم امتیاز بندی کسب نموده اند را انتخاب می نماید. متقاضیان مهاجرت به کانادا پس از کسب امتیازات لازم و در صورتی که واجد شرایط باشند ۴ ماه وقت خواهند داشت تا مدارک خود را تکمیل نموده و ارائه نمایند.

در صورتی که پرونده افراد متقاضی مورد قبول ایالت بریتیش کلمبیا باشد، متقاضیان با امضای قرارداد استانی ۲۰ ماه فرصت خواهند داشت تا بیزینس مورد نظر را در این ایالت راه اندازی نمایند. متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا در صورتی که طی مدت اعلام شده بیزینس خود را در این ایالت راه اندازی کرده باشند و حداقل یک شهروند کانادایی را به صورت تمام وقت استخدام نموده باشند، و به طور کلی کلیه موارد توافق نامه استان بریتیش کلمبیا را انجام داده باشند، می توانند اقامت دائم خود و خانواده را دریافت نمایند.

شرایط سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از طریق خرید بیزینس فعال

در حال حاضر طیف وسیعی از مشاغل و بیزینس های فعال در ایالت بریتیش کلمبیا وجود دارد که متقاضیان سرمایه گذاری در این ایالت می توانند با خرید بیزینس های موجود برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. لازم به ذکر است برای خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا متقاضیانی که امتیازات بالاتری را کسب نمایند در الویت خواهند بود.

درواقع جمعیت شهر مورد نظر برای خرید بیزنس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، از سوی دیگر خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا دارای قوانین و ضوابط خاصی خواهد بود، در این ایالت امکان خرید یکی از شعب فروشگاه های زنجیره ای نیز وجود دارد، اما فرد متقاضی می بایست اثبات نماید قدرت مدیریت نمایندگی مورد نظر را دارد.

لازم به ذکر است در این بین امکان خرید برخی از بیزینس ها که به صورت کامل و موفق در بریتیش کلمبیا مشغول به فعالیت می باشند وجود نخواهد داشت. به طور کلی شرایط خرید بیزینس در ایالت بریتیش کلمبیا به شرح ذیل می باشد.

لیست بیزینس هایی که بیشترین امتیاز را دارند

 • بیزینسی که تکنولوژی جدیدی را ارائه دهد
 • بیزینسی که خدمات یا محصول جدید را ارائه دهد
 • بیزینسی که ارزش افزوده ایجاد کند
 • بیزینسی که باعث رونق صادرات شود
 • بیزینسی که باعث جذب توریست شود
 • بیزینسی که باعث انتقال دانش فنی به داخل استان شود

لیست مشاغلی که مورد قبول اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا نیست

 • مشاغلی که در خانه انجام خواهد شد
 • مشاغل مرتبط با ارائه وام، پول نقد یا کارگزار
 • ضایعات فلزی
 • خشک ‌شویی اتومات (با پرداخت سکه در محل بدون نیاز به مسئول مستقیم)
 • کارواش اتومبیل اتومات
 • دست دوم فروشی
 • مشاور املاک
 • خرید خانه شخصی مورد قبول نیست مگر شما اداره مهاجرت را قانع کنید که برای بیزینس شما واجب است
 • ماشین شخصی مورد قبول نیست مگر شما اداره مهاجرت را قانع کنید که برای بیزینس شما واجب است

 

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

شرایط ویزای همراه برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

کانادا از جمله کشورهایی محسوب می شود که همواره فعالیت های بسیار ارزشمندی را در راستای تحکیم روابط خانوادگی افراد جامعه انجام می دهد. در کلیه روش های مهاجرتی کانادا نظیر مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری کانادا اجازه ورود خانواده فرد متقاضی را صادر می نماید.

در صورتی که پرونده متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، مورد تایید مقامات این ایالت باشد، دولت کانادا به واسطه صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال فرد متقاضی اجازه ورود خانواده وی را خواهند داد.

مزایای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

کانادا پس از روسیه دومین کشور پهناور جهان می باشد، که سرشار از ذخایر غنی انرژی و منابع طبیعی می باشد. از لحاظ تناسب وسعت و جمعیت کانادا یه عنوان یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود، با توجه به قدرت اقتصادی و امکانات اجتماعی و رفاهی فوق العاده کانادا جای تعجب نیست که شهروندان این کشور از بالاترین کیفیت زندگی برخوردار می باشند.

به طور کلی کانادا کشور سردسیری است، در این بین ایالت بریتیش کلمبیا با توجه به موقعیت جغرافیایی ایده الی که دارد نسبت به اغلب ایالت های کانادا از آب و هوای بسیار دلچسب و معتدلی برخوردار است، از سوی دیگر همجواری این استان با ایالت واشنگتن پایتخت آمریکا ایالت بریتیش کلمبیا را به یکی از بهترین مناطق کانادا برای زندگی و کار تبدیل نموده است. به طور کلی مزایای اصلی سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا به شرح ذیل می باشد.

 • اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا
 • زندگی در یکی از بهترین ایالت های کانادا
 • نیروی کار جوان و تحصیل کرده
 • امکان دریافت وام بانکی با شرایط ایده ال
 • نرخ کم مالیات نسبت به اغلب ایالت های کانادا
 • امکان کسب درآمد قابل توجه و گسترش بیزینس مورد نظر
سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

نتیجه گیری

قطعاً مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد مسیر بسیار ایده الی برای اخذ اقامت دائم کانادا و رسیدن به موفقیت های چشمگیر شغلی و اقتصادی خواهد بود. سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا امکان استفاده افراد از بهترین شرایط زندگی و کار با کمترین میزان سرمایه مورد نیاز را فراهم می نماید.

کانادا علاوه بر شرایط اقتصادی ایده ال از بالاترین کیفیت و استانداردها زندگی برخوردار می باشد، از این رو آمار مهاجرت به کانادا هر ساله با رشد چشمگیری همراه است، این روند تا جایی ادامه داشته که در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد از آمار رشد جمعیت کانادا را مهاجران این کشور تشکیل می دهند. با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا روش بسیار ایده ال و مناسبی برای صاحبان مشاغل، مدیران اجرایی و افرادی است که در بیزینس های مختلف دارای تخصص کافی و سرمایه مورد نیاز می باشند.

[accordion] [FAQ question=” آیا دریافت ویزای توریستی برای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا الزامی می باشد؟” answer=”برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد افرادی که موفق به کسب امتیازات لازم شوند نیازی به انجام سفر اکتشافی ندارند، ولی اگر افراد موفق به کسب امتیازات لازم نشوند انجام سفر اکتشافی می تواند بسیار موثر باشد.”] [FAQ question=”در روش کارآفرینی ایالت بریتیش کلمبیا ارائه مدرک آیلتس اجباری می باشد؟” answer=”از آنجا که پس از ارائه درخواست و پذیرش از سوی دولت بریتیش کلمبیا فرد دعوتنامه‌ای را جهت مصاحبه دریافت می نماید مهارت در زبان انگلیسی می‌تواند کمک شایانی در جهت ارائه موفق طرح تجاری باشد. علاوه بر این در روش های سرمایه گذاری ایالت بریتیش کلمبیا دارا بودن مدرک زبان دارای امتیاز است و به افزایش سطح امتیازات فرد متقاضی کمک قابل توجهی می نماید.”] [FAQ question=”آیا روش های سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا شرط حضور دارد؟” answer=”باز آنجا که در ابتدا یک ویزای دو ساله به مدت زمان اقامت دو ساله به فرد متقاضی اعطا می گردد تا کسب و کار خود را راه اندازی کند و به سودآوری برسد بنابراین حضور فرد متقاضی در کسب در کانادا الزامی بوده و وی باید نظارت مستقیم بر فرآیند کسب و کار خود داشته باشد اما پس از اخذ اقامت دائم فرد می تواند زمان کمتری را در کانادا بگذراند. .”] [FAQ question=”روش سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا محدودیت سنی دارد؟” answer=”همانطور که گفته شد در روش های سرمایه گذاری ایالت بریتیش کلمبیا فرد باید امتیازاتی را کسب نماید تا واجد شرایط دعوت نامه و مصاحبه گردد. یکی از عوامل اثرگذار در کسب امتیاز شرایط سنی فرد متقاضی می باشد. بهترین سن اقدام مطابق با سیستم امتیازی این روش بازه سنی ۳۴ تا ۵۵ سال می باشد چرا که بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد. اما چنانچه فرد از ۶۴ سال به بالا سن داشته باشد دیگر از لحاظ سن امتیازی به وی تعلق نخواهد گرفت.”] [FAQ question=”آیا برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا به ارائه مدرک تحصیلی نیاز خواهد بود؟” answer=”الزامی در ارائه مدرک تحصیلی وجود ندارد ولی با توجه به رقابتی بودن این روش مهاجرتی افرادی که امتیازات بالتری کسب نمایند در الویت خواهند بود و ارائه مدرک تحصیلی می تواند شانس افراد را برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به شکل محسوسی افزایش دهد.”] [accordions]

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر