info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مراحل تشکیل شرکت در لیتوانی

مراحل تشکیل شرکت در لیتوانی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در کشورهای گوناگون یکی از روش های اخذ اقامت و مهاجرت کاری به آن کشورها به شمار می رود. گاهی اوقات شما برای مهاجرت به کشورهای خارجی مثلا کشورهای اروپایی بایستی اقدام به مهاجرت سرمایه گذاری نمایید اما ممکن است شما بتوانید با پرداخت هزینه پایین تر و در زمان کمتر از طریق ثبت شرکت برای خود و اعضای خانوادتان اخذ اقامت یک کشور را به دست آورید.

کشور لیتوانی یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر مقصد بسیاری از مهاجران بین المللی شده است. سرمایه گذاری در لیتوانی می تواند به طرق مختلف و از راه های حقوقی گوناگونی صورت گیرد.

یک فرد متقاضی خارجی می تواند برای مهاجرت به لیتوانی از مهمترین راه های حقوقی استفاده کرد که یکی از این روش ها، ثبت شرکت در کشور لیتوانی می باشد. ثبت انواع شرکت در لیتوانی مزایای زیادی را به دنبال دارد. شرکت ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل شرکت سهامی خاص که این نوع شرکت، شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های گوناگون تقسیم شده است. و شرکت  تضامنی که شرکت تضامنی شرکتی است که  فعالیت های تجارتی میان دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می گردد

انواع ثبت شرکت در کشور لیتوانی

انواع ثبت شرکت در کشور لیتوانی

و رایج ترین شرکت های حقوقی ثبت شده در کشور لیتوانی جهت مهاجرت سرمایه گذاری شامل موارد زیر می باشد:

  • شرکت خصوصی با تعهد محدود (LLC) یا همان  شرکت سهامی خاص
  • شرکت خصوصی محدود سهامدار (LTD)
  • سرمایه گذاری شخصی (IE)
  • شرکت عمومی محدود (PLC)

سرمایه مجاز برای شرکت خصوصی با تعهد محدود نبایستی کمتر از ۲۸۹۶ یورو باشد. مطابق با قانون حداکثر تعداد سهامداران در شرکت خصوصی با تعهد محدود یا همان شرکت سهامی خاص خودمان نباید بیشتر از ۲۵۰ سهامدار باشد.

ریاست شرکت یا با رئیس شرکت است یا از یک هیئت نظارت سازمانی تشکیل می گردد که هیئت مدیره است. یکی از مزایای شرکت های خصوصی با تعهد محدود این است که مسئولیت شرکای شرکت محدود است، یعنی سهامداران در مقابل تعهدات خود به اندازه اموال شخصی خودشان مسئول نیستند.

به جز شرکت خصوصی با تعهد محدود یا همان شرکت سهامی خاص، نهادهای حقوقی خصوصی دیگری مانند شرکت عمومی با تعهد محدود یا همان شرکت سهامی، شرکت سرمایه گذاری شخصی، مشارکت خُرد، و … در کشور لیتوانی وجود دارد.

قانون  دولت لیتوانی حداقل سرمایه مجاز برای یک شرکت شخصی را معین نمی کند. شرکا واحد و اصلی در این شرکت، صاحب شرکت محسوب می شود. شرکت سرمایه گذاری شخصی توسط مدیری اداره می شود که صاحب تجارت  یا فرد دیگری است که به عنوان مدیر معرفی می شود. تعهد شرکت سرمایه گذاری شخصی نامحدود است، به عبارت دیگر صاحب شرکت سرمایه گذاری شخصی (IE) مسئول تعهدات خود در مقابل اموال شخصی خود است. این یکی از ویژگی های بدِ شرکت شخصی محسوب می شود

مطابق با قانون دولت لیتوانی مقدار سرمایه مجاز شرکت عمومی با تعهد محدود یا همان شرکت سهامی نبایستی کمتر از ۴۳،۴۴۳ یورو باشد. تعداد سهامداران نبایستی محدود باشند و سهام آنها قابل داد و ستد عمومی است. ریاست شرکت عمومی با تعهد محدود رئیس شرکت یا هیئت مدیره است. تعهدات شرکت محدود است که منظور از محدود بودن تعهد این است که سهامداران در مقابل تعهدات خود به میزان اموال شخصی خود مسئول نخواهند بود

 

مراحل تشکیل شرکت

مراحل ثبت شرکت در لیتوانی

مراحل تشکیل شرکت برای اقامت در لیتوانی شامل موارد زیر می باشد که عبارتند از:

  • انتخاب و رزرو اسم شرکت
  • فراهم کردن اسناد تأسیس
  • تشکیل سرمایه مجاز، افتتاح حساب پس انداز در یک بانک (در صورت نیاز به افتتاح حساب)
  • ارائه اسناد تأسیس جهت تایید دفتر اسناد رسمی
  • تحویل دادن مدارک تایید تأسیس به دفتر ثبت موسسه های حقوقی

اگر واجد شرایط امضای الکترونیکی هستید و تمامی شرایط را طبق قانون فراهم آورید می توانید بعضی از سرمایه گذاری های ویژه را از طریق اینترنت انجام داد.

امیدواریم که مطالب این مقاله مثمر ثمر برای شما عزیزان جهت مهاجرت سرمایه گذاری به کشور لیتوانی واقع شده باشد. در صورت کمک و راهنمایی می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر