...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سرمایه گذاری در بلغارستان

یکی از بیشترین درصد های موفقیت در ویزاهای سرمایه گذاری را کشور بلغارستان به خود اختصاص داده است. از همین رو در صورت دانش کامل از شرایط ویزای سرمایه گذاری قادر خواهید بود تا اقامت بلغارستان را دریافت نمایید.

در این مقاله به روش های چگونگی اقدام برای سرمایه گذاری کشور بلغارستان، میزان هزینه و سرمایه مورد نیاز، مدارک و بازه های زمانی ویزای سرمایه گذاری اشاره می شود. بلغارستان کشوری ایده آل برای راه اندازی کسب و کار است. این فرصتی استثنایی برای علاقه مندان مهاجرت به اروپا می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان

Investment conditions in Bulgaria

سرمایه گذاری در بلغارستان برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب می باشد و سرمایه گذاران آلمانی و اتریشی در صدر این لیست قرار دارند. وضعیت بسیار مناسب سرمایه گذاری در بلغارستان اعم از نرخ پایین مالیات و هزینه های بسیار پایین نیروی کار سبب شده، تا سالیانه سرمایه گذران زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

بلغارستان به دلیل موقعیت ژئوپلتیکی که در محل اتصال بین اروپای غربی و مرکزی و بازارهای رو به رشد در آسیا قرار دارد، یک مقصد جذاب است که به عنوان یک مرکز تجاری برای بالکان و خاورمیانه به کار می رود. بلغارستان در بین تولید کنندگان برجسته جهان یکی از مقام های برتر را به عنوان مقصدی برای برون‌سپاری فعالیت های تولیدی در اختیار دارد. 

بخش خدمات بیشترین سهم ارزش افزوده (۶۷٫۴ درصد) را به خود اختصاص داده است، پس از آن صنعت (۲۸٫۳ درصد) و بخش کشاورزی (۴٫۳ درصد). علاوه بر این، صنعت فناوری اطلاعات و صنعت خودرو در سالهای اخیر نرخ رشد ویژه ای داشته اند.

قوانین سرمایه گذاری در بلغارستان

کشور بلغارستان به واسطه جذب سرمایه گذار خارجی، شرایط مناسبی را برای این دسته از افراد در نظر گرفته است. از همین رو افراد قادر خواهند بود در سریع ترین زمان ممکن در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا و کمترین هزینه برای سرمایه گذاری در بلغارستان اقدام نمایند.

از روش های معمول برای سرمایه گذاری در بلغارستان می توان به سرمایه گذاری مستقیم و کار آفرینی اشاره کرد. در ادامه به قوانین سرمایه گذاری این دو روش اشاره می شود.

سرمایه گذاری مستقیم

قوانین سرمایه گذاری مستقیم به این منوال می باشد که سرمایه گذاران با خرید اوراق بهادار دولتی قادر خواهند بود برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند. در این روش افراد در سریع ترین زمان ممکن، موفق به دریافت اقامت دائم بلغارستان می شوند. در ابتدا ویزای تایپ D به فرد متقاضی تعلق می گیرد و پس خرید اوراق قادر خواهد بود برای اقامت دائم بلغارستان اقدام نماید.

کار آفرینی

قوانین به این صورت می باشد که در صورت ثبت شرکت، سرمایه گذاران موظف به استخدام ۱۰ نفر، نیروی کار بلغاری می باشند. در صورت اقدام برای شریک تجاری، در ابتدا باید یک شرکتی، فرد متقاضی را به عنوان نماینده شرکت در کشور بلغارستان معرفی کند. در همین راستا نیازی به راه اندازی کسب و کار در کشور بلغارستان نمی باشد.

روش های سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

متقاضیان سرمایه گذاری در کشور بلغارستان قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود از یکی از برنامه های اعلام شده از جانب دولت بلغارستان برای اقامت این کشور اقدام نمایند. در این بخش به ۲ روش سرمایه گذاری اشاره می نماییم.

سرمایه گذاری مستقیم

در این روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاران با ارائه دارایی خود و خرید اوراق بهادار قادر خواهند بود برای کشور بلغارستان اقدام نمایند. در روش های سرمایه گذاری مستقیم به صورت معمول ارائه سوابق، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و محدودیت سنی تاثیر گذار نمی باشد و سرمایه گذاران تنها با سرمایه نقدی خود می توانند برای کسب اقامت بلغارستان اقدام نمایند.

کار آفرینی

در مبحث کار آفرینی، سرمایه گذاران از دو روش قادر خواهند بود برای سرمایه گذاری در کشور بلغارستان اقدام نمایند.

  1. ثبت شرکت: در این روش کارآفرینان می توانند با ثبت شرکت در بلغارستان و استخدام حداقل ۱۰ نیروی کار بلغاری برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند.
  2. ثبت نمایندگی تجاری: در این روش کارآفرینان که در ایران سه سال بیزینس دارند و مشکل مالیات ندارند، قادر خواهند بود سه نفر رو به عنوان نماینده معرفی نمایند تا برای این روش اقدام نمایند. در این حالت اقامت یک ساله برای افراد صادر می گردد که در صورت احراز شرایط مورد نظر به اقامت بلغارستان منجر می شود.

هزینه های سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاران در برنامه های سرمایه گذاری در بلغارستان ملزم به پرداخت هزینه های هنگفت نمی باشند و در صورت ارائه دارایی قادر خواهند بود برای کشور بلغارستان اقدام نمایند. در ادامه به هزینه های موجود در برنامه های سرمایه گذاری اشاره می شود.

سرمایه گذاری مستقیم

در روش سرمایه گذاری مستقیم، سرمایه گذاران موظف به خرید اوراق بهادار از دولت می باشند. در این روش افراد به میزان ۵۱۲ هزار یورو را به کار اختصاص می دهند.

کار آفرینی

در برنامه کار آفرینی، هیچ هزینه ای در نظر گرفته نشده است و سرمایه گذاران در صورت ثبت شرکت میزان سرمایه خود را برای رونق شرکت خود در بلغارستان به همراه خواهند برد. در روش شریک تجاری عمده هزینه، مختص به هزینه های اجرایی و هزینه اجاره ملک می باشد.

مزایای و معایب سرمایه گذاری در کشور بلغارستان

روش سرمایه گذاری در بلغارستان با مزایا و معایبی همراه است. از همین بررسی مزایا و معایب این روش کمک شایانی به علاقه مندان کسب اقامت بلغارستان می کند. در این بخش که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم گشته است، به برترین مزایا و بزرگترین چالش های سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم.

مزایای سرمایه گذاری

  1. اقتصاد رو به رشد: اقتصاد بلغارستان طی ۵ سال گذشته به طور مداوم در حال رشد بوده است. این باید به سرمایه گذاران نشان دهد که هم اقتصاد و هم سیاست مالی با یک سرعت ثابت و قابل پیش بینی در حرکت هستند. چیزی که از اهمیت ویژه ای برای صاحبان مشاغل برخوردار است.
  2. مالیات بسیار پایین: کشور بلغارستان کمترین نرخ مالیات را در کل کشور های اتحادیه اروپا دارد. بنابراین با ثبت شرکت در بلغارستان صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران قادر خواهند بود از این سیستم مالیاتی مطلوب استفاده کنند. 
  3. اقامت سریع: افراد در صورت سرمایه گذاری در مدت زمان کمتر از یک سال می توانند برای اقامت بلغارستان اقدام نمایند.
  4. هزینه های پایین نیروی کار: متوسط حقوق نیروی کار در بلغارستان به صورت تمام وقت، نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین می باشد. در حال حاضر حقوق یک نیروی کار در حدود ۶۰۰ یورو در ماه تخمین زده می شود.

معایب سرمایه گذاری

  1. زبان بلغاری: بیشتر مردم در کشور بلغارستان به زبان های بلغاری و روسی صحبت می کنند. زبان انگلیسی در این کشور به عنوان زبان سوم شناخته می شود.
  2. همراهان از ابتدا حق همراهی را ندارند: در برنامه های سرمایه گذاری بلغارستان، فرد متقاضی در ابتدا وارد کشور بلغارستان می شود و در صورت انجام مراحل اداری می تواند برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود اقدام نماید.

مراحل دریافت اقامت دائم بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

مراحل اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در این کشور را می توان به بخش های ذیل دسته بندی کرد.

مراحل عنوان توضیحات
۱ درخواست ویزای تایپ D اولین قدم برای دریافت اقامت بلغارستان، کسب ویزای بلند مدت برای اقدامات قانونی در این کشور می باشد.
۲ ارائه مدارک در این مرحله، سرمایه گذاران موظف به ارائه مدارک می باشند.
۳ اقدام ID کارت به صورت معمول روند دریافت ID کارت بین ۱۰ تا ۳۰ روز به طول می انجامد.
۴ اقامت ۱ ساله در صورت تاییدات لازمه، اقامت یکساله به فرد متقاضی تعلق می گیرد.
۵ اقامت دائم در صورت اقدام از روش کار آفرینی با حضور ۲٫۵ سال از ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم بلغارستان می شوند. در روش سرمایه گذاری مستقیم مدت زمان به ۲ سال کاهش پیدا می کند.

آریاناپارس به عنوان تنها مجموعه دارنده مجوزهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت همزمان، به شما دوستان عزیز توصیه می کند که دریافت ویزای هر کشوری نیاز به انجام روند کاری به صورت برنامه ریزی شده دارد، بنابراین برای انجام امور مربوط به ویزا با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به شرایط و مبالغ عنوان شده، روش سرمایه گذاری در کشور بلغارستان به عنوان روشی ایده آل تلقی می شود. متقاضیان با کم ترین هزینه های ممکن قادر خواهند بود برای اقامت دائم بلغارستان اقدام نمایند. این اقامت منجر به دسترسی به بازار اتحادیه اروپا می شود.

افرادی که به دنبال کسب اقامت در کم ترین زمان ممکن و کم ترین هزینه های اجرایی می باشند، قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک و شرایط سرمایه گداری در بلغارستان به این مهم دست یابند. کم ترین زمان به معنای کسب اقامت در بازه زمانی حداکثر ۶ ماه می باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

[accordion] [FAQ question=”میزان بودجه مورد نیاز برای سرمایه گذاری چه مقدار می باشد؟” answer=”با توجه به روش های متنوع ویزای سرمایه گذاری بلغارستان، افراد با حداقل ۱۲ هزار یورو قادر خواهند بود از این روش برای مهاجرت به بلغارستان اقدام نمایند.”] [FAQ question=”بازه زمانی ویزای سرمایه گذاری بلغارستان چند سال است؟” answer=”به صورت میانگین بازه های زمانی ویزای سرمایه گذاری بلغارستان ۶ ماه به طول می انجامد.”] [FAQ question=”آیا برای سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان است؟” answer=”در پروسه های ویزای سرمایه گذاری کشور بلغارستان نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.”] [FAQ question=”مالیات برای سرمایه گذاری در بلغارستان چه مقدار است؟” answer=”بلغارستان با نرخ مالیات ۷ تا ۱۰ درصد، یکی از برترین کشورهای اتحادیه اروپا در این زمینه می باشد.”] [FAQ question=”همراهان اجازه همراهی در کشور بلغارستان را دارند؟” answer=”فرد اصلی برای پروسه اقامت بلغارستان به تنهایی وارد این کشور می شود و پس اقدامات اولیه همسر و فرزندان مجوز ورود به این کشور را دریافت می نمایند.”] [accordions]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر