info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سرمایه گذاری در ۹ کشور برتر دنیا

اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در 9 کشور برتر دنیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

دلایل زیادی برای مهاجرت کاری از طریق سرمایه گذاری در شهروندی دوم وجود دارد از جمله ایمنی شخصی، افزایش تحرک جهانی تا بهینه سازی مالیات برای شخصی و شرکتی. ما ۹ کشوری را انتخاب کردیم که شهروندی خود را با سرمایه گذاری ارائه می دهند،

شهروندی از طریق سرمایه گذاری چیست؟

شهروندی برخی از کشورها را می توان با سرمایه گذاری در اقتصاد محلی به دست آورد: خرید ملک یا اوراق بهادار، راه اندازی کسب و کار یا ایجاد شغل. به این تابعیت شهروندی سرمایه گذاری می گویند. اگر تصمیم به اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری دارید نیازی نیست که به زبان کشور صحبت کنید یا حتی مجبور نیستید در این کشور اقامت داشته باشید.

اخذ گذرنامه در برخی از کشورها آسان تر و سریعتر از سایر کشورها است. به عنوان مثال شما می توانید فقط در ۶۰ روز شهروند گرانادا شوید و ۱۵۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید. گذرنامه گرانادا سفر بدون ویزا به منطقه شنگن و انگلستان را باز می کند و همچنین امکان اخذ ویزای تجاری طولانی مدت به ایالات متحده را می دهد.

 

شهروندی از طریق سرمایه گذاری چیست؟

شهروندی ۹ کشور بر اساس رتبه بندی سرمایه گذاری

اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در ۹ کشور برتر دنیا براساس رتبه بندی عبارت است از:

  • مالت ۱۲-۱۴ ماه از ۸۰۰ ۰۰۰ یورو
  • قبرس ۶ – ۸ ماه از ۲ ۲۰۰ ۰۰۰ یورو
  • وانواتو ۱ – ۲ ماه از ۱۳۰ ۰۰۰ دلار
  • گرانادا ۴ – ۶ ماه از ۱۵۰ ۰۰۰ $
  • سنت کیتس و نویس ۳ – ۶ ماه از ۱۵۰ ۰۰۰ دلار
  • سنت لوسیا ۲ – ۶ ماه از ۱۰۰ ۰۰۰ دلار
  • دومینیکا ۲ – ۶ ماه از ۱۰۰ ۰۰۰ $
  • آنتیگوا و باربودا ۳ – ۶ ماه از ۱۰۰ ۰۰۰ دلار
  • مونته نگرو ۴ – ۶ ماه از ۳۵۰ ۰۰۰ یورو

 

شهروندی ۹ کشور بر اساس رتبه بندی سرمایه گذاری

چرا مردم روی شهروندی دوم سرمایه گذاری می کنند؟

شهروندی از طریق مهاجرت سرمایه گذاری راهی برای به دست آوردن تابعیت دوم است. برخی از کشورها به شهروندان خود اجازه می دهند تابعیت دوم را داشته باشند. اما کشورهایی مانند اسپانیا و آلمان وجود دارند که به مهاجران اجازه گرفتن تابعیت دوم را نمی دهند. در صورت اخذ گذرنامه اسپانیایی باید از تابعیت روسیه صرف نظر کنید.

تابعیت دوم، حامل را ملزم به زندگی در کشوری نمی کند و فرصت های زیر را ارائه می دهد:

بدون ویزا وارد ۱۲۰-۱۸۰ کشور جهان شوید از جمله اتحادیه اروپا و ایالات متحده.

اخذ تابعیت فوری برای کل خانواده.

ثبت شرکت و تجارت در کشور دیگر.

همه حقوق را به طور مساوی با ساکنان بدست آورید: به کودکان در مدارس و دانشگاه ها رایگان یا ارزان تر از خارجی ها آموزش دهید.

از مزایای مالیاتی برخوردار شوید.

در کلینیک های محلی تحت درمان قرار بگیرید.

در صورت وقوع یک رویداد پیش بینی نشده به سرعت به کشور دیگری نقل مکان کنید.

تابعیت دوم تابعیت دوگانه نیست. تابعیت مضاعف به این معنی است که دو کشور یک شخص را به عنوان شهروند تمام عیار خود با تعهد به پرداخت مالیات فقط در کشور محل اقامت دائم فیزیکی می شناسند.

 

چرا مردم روی شهروندی دوم سرمایه گذاری می کنند؟

نحوه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری

همه کشورها شرایط متفاوتی برای صدور تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری دارند. میزان و انواع سرمایه گذاری ها، الزامات سرمایه گذار، هزینه های ثبت نام، شرایط مهاجرت سرمایه گذاری و روند اخذ تابعیت متفاوت است.

مبلغ سرمایه گذاری ممکن است شامل چندین قسمت باشد. یک قسمت کمک غیرقابل جبرانی به اقتصاد کشور در قبال گذرنامه است: این پول قابل بازگشت نیست. دومین بخش ممکن، سرمایه گذاری در املاک، اوراق بهادار، تجارت یا سایر دارایی های محلی است. آنها می توانند به طور متوسط ​​پس از ۵ سال به فروش برسند. چنین سرمایه گذاری هایی می تواند سودآور باشد.

فرد همچنین باید هزینه های دولتی، خدمات وکلا، ترجمه و قانونی شدن اسناد را پرداخت کند. در صورت خرید ملک، هزینه های اضافی برای پرداخت مالیات و خدمات ارائه شده توسط وکلا مورد نیاز است.

شرایط لازم برای سرمایه گذار در هر کشور متفاوت است. اول از همه شما باید درآمد کافی یا پس انداز قابل توجهی را نشان دهید که برای حمایت از خانواده کافی خواهد بود.

یک سرمایه گذار می تواند بلافاصله برای شهروندی کل خانواده: همسر، فرزندان و والدین متقاضی درخواست شهروندی کند. هر متقاضی اضافی از جمله همسر و فرزندان باید هزینه اضافی بپردازد. یک شرط مهم: کودکان بالای ۱۸ سال و والدین باید از نظر مالی به سرمایه گذار وابسته باشند.

رویه بازبینی مراحل مهم هر برنامه سرمایه گذاری است. به عبارت دیگر ، این روش ارزیابی قابلیت اطمینان نامیده می شود.

مقامات محلی با کمک پلیس جنایی بین المللی تأیید می کنند که پول این سرمایه گذاری به طور قانونی به دست آمده است. در اکثر برنامه ها، این خدمات پولی است. به طور متوسط ​​، هزینه دیلی فای برای متقاضی اصلی ۷۰۰۰-۱۰٫۰۰۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر