info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

مهاجرت سرمایه گذاری به یونان

مهاجرت سرمایه گذاری به یونان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مهاجرت سرمایه گذاری به یونان یکی از راه هایی است که در سال های اخیر توسط سرمایه گذاران خارجی صورت گرفته است و توانسته اند از این راه سودهای زیادی را به دست آورند.

کشور یونان جزء کشور های اتحادیه اروپا است و برای زندگی کردن در این کشور که به امپراتوری بیزانس معروف است بایستی شما پول خود را به یورو تبدیل کنید. کشور یونان، کشوری است که دارای جزایر زیبا و دیدنی زیادی است که افراد را برای دیدن این مناظر زیبا به خود جذب می کند.

هزینه های زندگی در کشور یونان نسبت به کشور های اروپایی دیگر۳۰٪ کمتر است. قیمت محصولات غذایی در کشور یونان بسیار ارزان می باشد، به خصوص در شهر رودس، جایی که اصلا واردات مالیاتی وجود ندارد. همین امر موجب می شود که افراد این کشور را گزینه مناسبی برای مهاجرت سرمایه گذاری خود انتخاب نماید. البته باید توجه کرد که هزینه زندگی در یونان بستگی به سبک زندگی و نوع خوراک و پوشاک شما دارد.

روش های مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان می تواند زندگی شما را دچار تحت تاثیر قرار دهد و تغییراتی را در زندگی شما ایجاد کند. شما می توانید با اهداف متفاوتی به این کشور مهاجرت می کنید که در زیر انواع مهاجرت ها آمده است.

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق ویزای توریستی

 

روش های مهاجرت به یونان

 

مهاجرت به یونان از طریق کار

برای اینکه شما بتوانید مهاجرت کاری به یونان داشته باشید نیاز است که یک کارفرما در کشور یونان به مدت سه ماه شغل مورد نظر خود را در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر شخص مورد نیاز را پیدا نکرد، می بایست سه ماه دیگر هم این کار را انجام دهد. بعد از آن دولت یونان به کارفرما اجازه می دهد تا آگهی را برای کشور های غیر از اتحادیه اروپا آگهی کند

روشی دیگر هم برای پیدا  کردن شغل مورد نظر شما در کشور یونان وجود دارد بدین طریق که شما می توانید به جستجوی شغل مورد نظر خود به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. اگر بتوانید با شش ماه ماندن در یونان شغل مورد نظر را پیدا کنید ممکن است که بتوانید  اقامت این کشور را هم به دست آورید. اما در صورت پیدا نکردن بایستی به کشور خود بازگردید

نکته: این محدودیت ها برای شامل ساکنان غیر بومی اتحادیه اروپا است و شهروندان کشورهای اروپایی می توانند بدون هیچ محدودیتی وارد این کشور شوند.

شما پس از دریافت پیشنهاد کاری، مشخصات و رزومه خود را برای شرکت مورد نظر ارسال می کنید. بعد از تایید می توانید خانواده خود را به همراه خود به این کشور بیاورید.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

در یونان تحصیل تا ۱۵ سالگی اجباری است و بعد از اتمام دوران متوسطه می توانید در دوره هایی ثبت نام کند که منجر به دریافت دیپلم می گردد. هزینه تحصیل در یونان تقریبا ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال می باشد که بایستی توسط دانشجویان بین ‌المللی پرداخت گردد.

نکته: شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای از امکانات آموزشی این کشور برخوردار شوند. البته قیمت ها با توجه به نوع رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

 

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری به یونان از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد که شامل موارد زیر می باشد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان

اگر شما بتوانید موفق به اخذ خرید ملک در یونان شوید اجازه سفر کردن به اتحادیه شینگن اروپا را خواهید داشت.

یکی از مهمترین دلایلی که اقامت در یونان از طریق خرید ملک را آسان کرده است این است که هزینه سرمایه گذاری در خرید ملک نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین می باشد. شما می توانید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری به یونان به وسیله سرمایه گذاری و خرید ملک با قیمت ۲۵۰۰۰۰ یورو برای خود سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در یونان

دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از ارزان ترین راه هایی است که می توان بدین وسیله به قاره اروپا راه یابید. شما برای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی باید هزینه افتتاح حساب، اجاره ملک، بیمه شدن و هزینه ورود به خاک اروپا را پرداخت کنید.

 • مزیت های اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی
 • برخورداری از بیمه‌های پزشکی و درمانی دارای اعتبار در عرصه بین ‌المللی
 • راحت ترین راه برای اخذ اقامت شینگن در اتحادیه اروپا می باشد
 • نیاز به سرمایه‌ گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نیست
 • تمدید مجوز اقامت به راحتی
 • و….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر