info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

بررسی مزایا و معایب زندگی در کشور آلمان

بررسی مزایا و معایب زندگی در کشور آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در سال های اخیر افراد زیادی کشورهای مختلفی را مقصد خود قرار می دهند. یکی از این کشورها که اشخاص خارجی به این کشور با هدف های مختلفی مهاجرت می کنند کشور آلمان است. اشخاص با هدف های مختلفی به این کشور مهاجرت می کنند . افراد باید قبل از اینکه آلمان را مقصد خود انتخاب کنند باید درباره آن اطلاعات خود را افزایش بدهند. و سپس اقدام به مهاجرت به این کشور برای زندگی کردن کنند.

یادگیری زبان آلمانی که  نسبتا  زبان دشواری است از چالش های مهم اکثر مهاجران است. البته این چالش با گذشت زمان آرام آرام  برطرف می شود. ا

در اینجا می خواهیم مزایا و معایب زندگی در آلمان را بیان کنیم تا افراد بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

مزایای زندگی در کشور آلمان

مردم کشور آلمان مردمی هستند که به وقت شناسی، نظم و ترتیب اهمیت می دهند. به گونه ای که نظم و ترتیب، وقت شناسی در تمامی زمینه ها قابل درک و لمس است. یکی از بهترین سیستم های جاده‌ای در اروپا به کشور آلمان اختصاص دارد. این جاده دوستداران اتومبیل بهترین کشور جهان است

اگر افراد اتومبیل شخصی نداشته باشند، به خاطر سیستم پیشرفته حمل و نقل عمومی درآلمان مشکلی نخواهند داشت.

کشور آلمان از لحاظ جغرافیایی کشورهای اروپایی اطراف مانند سویس، دانمارک، اتریش، جمهوری چک و فرانسه  دسترسی راحت دارد. افراد در آلمان به راحتی می توانند به کشورهای اطراف مسافرت کنند.

وجود بیمه درمانی در کشور آلمان اجبار است. از نظر مسائل پزشکی امکانات عالی برای شهروندان خود فراهم می کند. شهروندان  کشور آلمان می توانند از بیمه های خصوصی و یا عمومی درمانی استفاده کنند.
تحصیل کردن  برای مردم آلمان  به زبان آلمانی غالبا رایگان است. کشور آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی مانند انگلیس، بلژیک و بسیاری دیگر از کشورها خیلی ارزان تر است. به همین خاطر آلمان جزء نخستین انتخاب های مهاجرا ون دانشجویان از تمامی سطح جهان به حساب آید.

اقتصاد قوی در آلمان که دارای رتبه اول در اروپا  است از مزایای دیگر برای زندگی در آلمان است. زیرا هزینه های زندگی در کشور آلمان دارای تعادل بیشتری در مقایسه با بسیاری دیگر از نقاط دنیا است. و به همین خاطر تحصیل در کشور آلمان همراه با شرایط خوبی است.

معایب زندگی در آلمان

یکی از مهمترین معایب زندگی در کشور آلمان، زبان آلمانی است. زبان آلمانی برای اکثر مهاجران دشواری هایی را دارد. حتی اگر شخص به زبان انگلیسی  تسلط داشته باشد برای کار و ارتباط با مردم نیازمند آموختن زبان آلمانی هست. اکثر جوانان آلمانی زبان انگلیسی به راحتی صحبت می کنند ولی

برای کار کردن و ارتباط موثر با مردم آلمان نیازمند زبان آلمانی هستند.

از معایب دیگری که برای زندگی در کشور آلمان وجود دارد آب و هوای این کشور است. حدود ۳۶ درصد از مهاجران از آب و هوای این کشور رضایت ندارند. اماحدود ۸۹ درصد از مهاجران از طبیعت کشور آلمان و مناظر زیبای آن رضایت کامل دارند.

از دیگر معایب زندگی و مهاجرت به آلمان زمان محدود شخص برای خرید کردن است. زیرا تمامی مغازه ها از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر کار می کنند.

بیشتر مغازه ها با ساعت اداری و کاری  همپوشانی دارد. و روزهای یکشنبه همه جا تعطیل است.

از دیگر معایب زندگی در کشور آلمان مالیات است . هر شخص مالیات را از محل کسب درآمد خود پرداخت می کند. حداقل در حدود ۳۰ درصد از درآمد اوست.

از دیگر معایب زندگی در کشور آلمان این است که هزینه خرید بلیط قطار از هواپیما  گران تر است. شخص مجبور می شود از قطار برای حمل و نقل های مخصوصا داخلی در کشور آلمان استفاده کند.

از دیگر معایب زندگی در کشور آلمان، رشد اندک حقوق و تورم در آلمان است. بعد از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ میلادی، کارگران آلمانی با دچار کمبود حقوق و امنیت شغلی شدند. البته باید گفت که کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری دارد. در سال ۲۰۱۸ میلادی از ۷ درصد به ۳٫۹ درصد رسید. اما کم بودن حقوق کارگری و تورم از دلایلی هستند که اخیرا اقتصاد آلمان را تحت تاثیر قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر