info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

سفارت آمریکا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تمامی علاقه مندان برای ورود به کشور آمریکا می بایست در ابتدای راه برای اخذ ویزای به سفارت این کشور مراجعه نمایند. از همین رو اطلاع از ساعت های کاری سفارت، خدماتی که سفارت ارائه می دهد و شرایط تعیین وقت سفارت کمک شایانی به این دسته از علاقه مندان می کند.

با مطالعه این مقاله که توسط گروه تحریریه آریاناپارس تنظیم گشته است، می توان به تمام سوالات مربوط به سفارت آمریکا پاسخ داد. با ما همراه باشید تا از اطلاعات مفید این مقاله بهره مند شوید.

شرایط سفارت آمریکا

US Embassy Conditions

سفارت آمریکا سال ۱۳۲۶ هجری شمسی با معماری و طراحی وان در گراکت در تهران تاسیس گردید. طراحی سفارت آمریکا در ایران شباهت فراوانی با دبیرستان های آمریکا در سال ۱۹۴۰ میلادی دارد، از این رو کارمندان سفارت آمریکا به این مکان لقب (Henderson High) دبیرستان هندرسون را دادند. در واقع علت این نامگذاری تلفیقی از شباهت سفارت آمریکا به دبیرستان های این کشور در سال ۱۹۴۰ و نام خانوادگی سفیر سفارت آمریکا در آن زمان یعنی لوی هندرسون می باشد.

در سال ۱۳۵۷ پس از انقلاب و تغیر حکومت در کشور روابط دیپلماسی بین ایران و آمریکا به پایان رسید و نهایتاً در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام به اشغال درآمد. از آن زمان سفارت آمریکا را لانه جاسوسی نامیدند و همکاری ۲ کشور به طور کلی منحل گردید. در حال حاضر سفارت سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران به شمار می آید.

آشنایی با آمریکا

ایالات متحده آمریکا ثروتمندترین و قدرتمندترین کشور جهان می باشد. اولین ساکنان آمریکا سرخ پوستان بودند که ۱۵۰۰۰ سال پیش به سرزمین های اصلی آمریکا مهاجرت نمودند. در حال حاضر ایالات متحده با ۹/۸ میلیون کیلومترمربع چهارمین کشور پهناور جهان و با جمعیتی بیش ۳۳۰ میلیون نفر سومین کشور پرجمعیت جهان به شمار می آید.

آمریکا دارای بزرگترین ذخایر انرژی در جهان می باشد. سهم آمریکا از کل ثروت جهان ۳۳ درصد است در حالیکه تنها ۴٫۳ درصد از جمعیت کل دنیا در این کشور زندگی می کنند. این شرایط ایالات متحده آمریکا را به ابرقدرت شماره یک جهان تبدیل نموده است.

خدمات سفارت آمریکا

سفارت آمریکا با توجه به نوع ویزای درخواستی از سوی افراد متقاضی خدمات متنوعی ارائه می نماید. با توجه به عدم فعالیت سفارت آمریکا در ایران پروسه درخواست ویزا و اخذ وقت سفارت آمریکا به صورت آنلاین انجام می شود. برای دریافت ویزای آمریکا مراجعه به سفارت جهت انجام مصاحبه و انگشت نگاری الزامی است. به طور کلی مهم ترین خدمات سفارت آمریکا علاوه بر شامل صدور ویزا، حمایت از شهروندان آمریکایی در خارج از کشور و همچنین دفاع از منافع آمریکا در کشورهای دیگر است.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا به منظور اجازه اقامت کوتاه مدت افراد در این کشور صادر می گردد. مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا ۶ ماه است و با عناوین مختلفی صادر می گردد. متقاضیان اخذ این نوع ویزا با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت آمریکا و تکمیل نمودن فرم DS-160 به همراه پرداخت هزینه های مربوطه می توانند وقت سفارت را دریافت نمایند.

متاسفانه با توجه به شرایط فعلی و تنش موجود در روابط ایران و آمریکا دریافت ویزای توریستی آمریکا امری بسیار دشوار و دور از دسترس به شمار می آید. ولی به طور کلی یکی از مهم ترین عوامل برای اخذ ویزای توریستی آمریکا ارائه مدارکی است که ثابت کند فرد متقاضی این نوع ویزا پس از اقامت کوتاه مدت در آمریکا قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

ویزای کار آمریکا

آمریکا اقتصاد اول جهان به شمار می آید، از لحاظ حجم تولیدات داخلی و صادرات آمریکا برترین کشور جهان می باشد. دریافت ویزای کار در آمریکا از محبوبیت بسیاری برخوردار است و سالانه افراد فراوانی تمایل دارند در بزرگترین بازار اقتصادی جهان مشغول به کار شوند.

متقاضیان ویزای کار ایالات متحده آمریکا تنها در صورت داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما (جاب آفر) می توانند به این مهم دست یابند.

طی سال های اخیر بر اساس سیاست های اقتصادی دولت آقای ترامپ در راستای اشتغال زایی نرخ بیکاری در آمریکا به پایین ترین حد خود رسیده است. در واقع اشتغال زایی برای شهروندان آمریکایی از الویت های دولت جدید آمریکا می باشد و این موضوع شانس دریافت پیشنهاد کاری برای افراد خارجی را به شدت کاهش داده است.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا یکی از سریعترین و راحت ترین روش های اخذ گرین کارت این کشور است. سرمایه گذاری در آمریکا با روش های مختلفی نظیر خرید بیزینس، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در پروژه های دولتی امکان پذیر می باشد.

لازم به ذکر است ویزای سرمایه گذاری در ارتباط با خرید بیزینس و ثبت شرکت معمولاً تا زمان فعالیت بیزینس یا شرکت مورد نظر اعتبار دارد، ولی سرمایه گذاری در پروژه های دولتی آمریکا (EB-5) پس از ۲ سال به اقامت دائم تبدیل می شود. از این رو درخواست متقاضیان برای سرمایه گذاری در این روش بسیار بیشتر از روش های دیگر است.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای متقاضیان سرمایه گذاری در پروژه های دولتی آمریکا ۵۰۰۰۰۰ دلار می باشد، که این مبلغ را به مدت ۵ سال در اختیار دولت آمریکا قرار می دهند و پس از این مدت سرمایه خود را دریافت می نمایند.

ویزای تحصیلی آمریکا

آمریکا دارای معتبرترین دانشگاه های جهان است. از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی آمریکا کشور اول جهان محسوب می شود، در حال حاضر بیش از ۸۵۰۰۰۰ دانشجویی بین المللی در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند.

با توجه به امکانات آموزشی و رفاهی فوق العاده ای که آمریکا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد و همچنین امکان اخذ اقامت دائم این کشور پس از تحصیل مهاجرت تحصیلی به آمریکا به یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به این کشور تبدیل گردیده است.

ایالات متحده آمریکا در کلیه مقاطع تحصیلی اعم از مقاطع دانشگاهی یا مقاطع قبل از دانشگاه پذیرای دانش آموزان و دانشجویان از سرتاسر جهان می باشد. متقاضیان تحصیل در آمریکا بسته به مقطع و رشته تحصیلی خود ملزم به ارائه مدارک مختلفی می باشند. علاوه بر ارائه رزومه تحصیلی مورد نیاز نامه پذیرش معتبر از دانشگاه های آمریکا به همراه مدارک مربوط به تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا از مهم ترین مدارک اخذ ویزای تحصیل در آمریکا به شمار می آید.

فعالیت سفارت آمریکا

سفارت آمریکا در زمینه صدور انواع ویزا و مسائل مرتبط با شهروندان آمریکایی در کشورهای خارجی خدمات گسترده ای ارائه می دهد. متاسفانه با انحلال سفارت آمریکا در ایران هموطنان عزیز برای دریافت ویزا و استفاده از خدمات سفارت آمریکا می بایست به کشورهای همسایه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در حال حاضر تنها اخذ وقت سفارت آمریکا به صورت آنلاین امکان پذیر است.

آدرس سفارت آمریکا در ترکیه:

شهر آدرس
آنکارا بلوار آتاتورک، کاواکلیدر۱۱۰
استانبول محله ایستینیه، کوچه ۳ شهید، ساریر شماره ۳۴۴۶۰

ساعات کار سفارت آمریکا در ترکیه:

 • دوشنبه تا جمعه ۸ صبح الی ۱۶٫۴۵، جمعه ها ۸ صبح الی ۱۲٫۴۵

نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا

اخذ وقت سفارت آمریکا اولین قدم برای دریافت ویزای این کشور است. متقاضیان اخذ وقت سفارت آمریکا می توانند به وب سایت رسمی سفارت این کشور مراجعه نمایند و با توجه به نوع ویزای درخواستی اقدام به تکمیل نمودن فرم های مربوطه و پرداخت هزینه سفارت نمایند.

پس از انجام این پروسه ایمیلی از طرف سفارت مبنی بر تایید مراحل طی شده و تعین زمان مراجعه حضوری برای متقاضیان فرستاده خواهد شد. توجه داشته باشید هزینه سفارت به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهد بود.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت

به صورت معمول افراد برای تعیین وقت سفارت کشور آمریکا می بایست مدارکی را فراهم آورند. از مهم ترین مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا به شرح زیر می باشد.

 • مدارک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده از سوی متقاضی
 • پرداخت هزینه سفارت
 • نشانی و آدرس متقاضی

دلایل اخذ وقت سفارت

به طور کلی دلیل و هدف اصلی متقاضیان اخذ وقت سفارت آمریکا دریافت ویزای این کشور است. در واقع افراد با توجه به هدف خود از سفر به آمریکا ملزم به ارائه مدارک گوناگونی خواهند بود. دلایل اخذ وقت سفارت آمریکا شامل موارد زیر می باشد:

 • اخذ ویزای تحصیلی
 • اخذ ویزای سرمایه گذاری
 • اخذ ویزای توریستی
 • اخذ ویزای کاری
 • اخذ ویزای از طریق ازدواج
 • اخذ کارت اقامت دائم (green card)
 • ارائه مدارک و انجام مصاحبه

توجه داشته باشید متقاضیان ایرانی اخذ ویزای آمریکا برای دریافت هر نوع ویزایی به انجام مصاحبه نیاز خواهند داشت.

هزینه های سفارت آمریکا

پرداخت هزینه های سفارت جهت صدور ارتباط مستقیم با نوع ویزای درخواستی افراد دارد. به طور مثال دیپلمات ها و افراد سیاسی نیازی به پرداخت هزینه صدور ویزا نخواهند داشت. به طور کلی برای اکثر ویزاها مانند ویزای تحصیلی، توریستی، کاری معمولاً ۱۶۰ دلار از فرد متقاضی دریافت خواهد شد. جهت صدور ویزای نامزدی و ازدواج ۲۶۵ دلار و ویزاهای کارآفرینی و یا سرمایه گذاری بسته به رشته فعالیت و میزان نیروی کار و سرمایه افراد مبالغ متفاوت خواهد بود.

نظرات خود را با ما از طریق دیدگاه به اشتراک بگذارید و یا با پر کردن فرم زیر از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  [accordion] [FAQ question=”چگونه وقت سفارت آمریکا بگیریم؟” answer=”وقت سفارت آمریکا را می بایست به صورت آنلاین گرفت.”] [FAQ question=”کدام سفارت امریکا بهتر است؟” answer=”کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان پذیرای مهاجران ایرانی می باشند. با توجه به بازه زمانی و نوع درخواست می توان بهترین کشور را انتخاب کرد.”] [FAQ question=”سفارت آمریکا در تهران کجاست” answer=”در حال حاضر سفارت آمریکا در ایران حضور ندارد و مهاجران می بایست به کشورهای همسایه مراجعه نمایند.”] [FAQ question=”بازه پاسخگویی سفارت برای اعطا ویزا چه مقدار است؟” answer=”بازه زمانی مشخصی را نمی توان برای جوابدهی سفارت تعیین کرد، ولی به صورت معمول بین ۴ تا ۱۴ هفته تخمین زده می شود.”] [FAQ question=”هزینه وقت سفارت آمریکا چه مقدار هست؟” answer=”هزینه های معمول سفارت به ازای هر فرد ۱۶۰ دلار می باشد.”] [accordions]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر