info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

بهترین شهرهای امارات برای زندگی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

هر یک از شهرهای امارات متحده عربی از جاذبه های فراوانی گردشگری و اقتصادی برخوردار می باشند، به طوری که سالانه بیش از هزاران نفر از اقصی نقاط جهان با اهداف مختلفی نظیر گردشگری، تجارت، تحصیل و… راهی این کشور زیبا می شوند. امارات یک پادشاهی مطلقه واقع در جنوب غربی آسیا و شرق شبه جزیره عربستان می باشد، امارات کشوری نسبتاً کوچک با ثروتی بسیار بزرگ است. ذخایر عظیم نفتی در امارات این کشور را به چهارمین صادر کننده عمده نفت در جهان تبدیل نموده است.

علاوه بر درآمد نفتی بسیار چشمگیر کلیه مناطق و شهرهای امارات متحده عربی بسترهای بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و تجارت شرکت های بین المللی و داخلی فراهم نموده است. از این رو هر ساله به تعداد سرمایه گذاران و شرکت های خارجی پرآوازه وارد بازار کار امارات متحده عربی می شوند اضافه می شود.

آشنایی با شهرهای امارات متحده عربی

Familiarity with the cities of the United Arab Emirates

به لطف سرمایه گذاری های قابل توجه دولت امارات در بخش های مختلف اقتصادی و زیرساخت های شهری زندگی در شهرهای امارات تلفیقی جذاب از رفاه و تجربه زندگی مدرن را به شهروندان ارائه می نماید. هر کدام از شهرهای پر زرق و برق امارات علاوه بر تجملات، مزیت های مختص به خود را دارند. طی سال های اخیر روند هوشمند سازی و رشد سبز در شهرهای امارات سرعت چشمگیری به خود گرفته است.

شاید باور کردن این موضوع کمی سخت باشد، ولی اغلب مناطق و شهرهای امارات را تا ۶۰ سال پیش بیابان ها و کویر تشکیل می دادند، ولی هم اکنون امارات متحده عربی در بین پیشرفته ترین کشورهای جهان قرار دارد. به طور کلی امارات از ۷ منطقه امیر نشین تشکیل گردیده است، و پایتخت این کشور شهر حیرت انگیز دبی می باشد که به عروس خلیج فارس شهرت دارد.

لیست بهترین شهرهای امارات

 • دبی
 • ابوظبی
 • شارجه
 • العین
 • راس الخیمه
 • عجمان
 • فجیره
 • ام القوین
 • خور فکان
 • دبا

شهرهای اصلی امارات دبی، ابوظبی و شارجه می باشند که در این بین شهرت و آوازه دبی از کلیه شهرهای امارات بیشتر است. در واقع افراد بسیاری کشور کوچک امارات را با نام دبی می شناسند. دبی محل زندگی افراد ثروتمند و مرفه از کلیه کشورهای جهان می باشد، از این رو مراکز خرید لوکس و رستوران های گرانقیمت در این شهر به وفور یافت می شود.

بهترین شهرهای امارات برای کار

کار در امارات متحده عربی خصوصاً شهرهای برتر این کشور نظیر دبی، ابوظبی و شارجه می تواند علاوه بر درآمد قابل توجه تجربه زندگی مدرن و پیشرفته را نیز برای افراد در پی داشته باشد. در واقع امارات به دلیل شرایط اقتصادی فوق العاده و زیر ساخت های مناسب جهت سرمایه گذاری و کسب و کار محل فعالیت بسیاری از شرکت ها، سرمایه گذاران و نیروی کار بین المللی است.

امارات با بیش از ۴۱۴ بیلیون دلار تولید ناخالص در سال ۲۰۲۰ پس از عربستان سعودی به عنوان دومین اقتصاد قدرتمند جهان عرب برای مهاجرت کاری محسوب می شود. جالب است بدانید بیش از ۴۲ درصد از اقتصاد این کشور وابسته به صنایع غیر نفتی است. در واقع بخش املاک و مستغلات حدود ۲۰ درصد، خرده فروشی ۱۲ درصد و صنعت گردشگری ۱۰ درصد از تولید ناخالص امارات را تشکیل می دهند. به طور کلی شهرهای برتر امارات برای کار به شرح ذیل می باشند.

دبی

طبق گزارش های انتشار یافته در مجله معتبر mercer و سایت اقتصادی بلومبرگ طی سالهای اخیر همواره دبی در بین ۱۵ شهر برتر جهان جهت سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی قرار دارد. دبی پس از ابوظبی ثروتمندترین شهر امارات متحده عربی می باشد، بیش از یک سوم تولید ناخالص امارات در اختیار شهر دبی است. این شهر در اغلب بخش های اقتصادی از گردشگری گرفته تا ساخت و ساز بالاترین میزان درآمد در کل امارات را به خود اختصاص داده است.

با توجه به رشد چشمگیر اقتصادی در دبی خصوصاً در حوزه ساخت و ساز و صنایع مرتبط به تولید و گردشگری، این شهر همواره به نیروی کار مجرب نیاز دارد. از این رو بیش از نیمی از جمعیت دبی را کارگران ماهر و نیروی کار خارجی تشکیل می دهند. میزان حقوق در دبی با کشورهای اروپایی تقریباً برابر یا حتی بیشتر است و ساعات کار تمام وقت در هفته بین ۴۰ الی ۴۸ ساعت متغیر خواهد بود.

ابوظبی

در بین ۷ منطقه امیر نشین امارات متحده عربی ابوظبی بزرگترین و ثروتمندترین منطقه می باشد. ابوظبی قطب اصلی صنعت نفت و پتروشیمی در امارات است، در واقع بیش از ۵۰ درصد درآمد و تولید ناخالص داخلی امارات در اختیار ابوظبی می باشد. بخش اعظمی از اقتصاد ابوظبی وابسته به صنایع نفتی و اقتصاد کلی امارات متحده عربی است.

با توجه به افزایش سرمایه گذاری در ابوظبی طی سالهای اخیر و تمرکز اصلی اقتصاد امارات در شهرهای ابوظبی و دوبی تولید و صادرات صنایع غیر نفتی در ابوظبی با رشد چشمگیری مواجه گردیده است. از این رو نیاز بازار کار ابوظبی به نیروی کار مجرب در بخش های مختلف اقتصادی، زمینه اشتغال متقاضیان کار در این شهر را فراهم نموده است. از سوی دیگر میانگین حقوق افراد در ابوظبی نسبت به کلیه شهرهای امارات بالاتر خواهد بود. این شرایط ابوظبی را به مقصد محبوب متقاضیان کار از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

شارجه

شارجه سومین منطقه بزرگ امیرنشین در امارات متحده عربی است، این شهر به واسطه دانشگاه های معتبر و فضای فرهنگی و اقتصادی خاصی که دارد به عنوان قطب فرهنگی امارات شناخته شده است. اقتصاد شارجه علاوه بر درآمدهای نفتی به صنعت گردشگری و شیلات وابستگی بسیاری دارد. این شهر از معماری فوق العاده زیبایی برخوردار است. طی دهه های اخیر نرخ بیکار در شارجه به کمترین حد خود رسید و اقتصاد این شهر با ۳ درصد رشد مثبت شرایط ایده الی را تجربه می کند.

در حال حاضر از لحاظ میزان حقوق دریافتی شارجه با دبی برابری می کند. از سوی دیگر با توجه به رونق کسب و کار خصوصاً طی سال های اخیر نرخ اشتغال زایی و کارآفرینی در شارجه با رشد چشمگیری همراه شده است. این شرایط شارجه را به یک مقصد مورد توجه برای متقاضیان کار در امارات تبدیل نموده است.

بهترین شهر امارات برای زندگی

کشور امارات به لطف سرمایه گذاری های کلان در بخش های مختلف اقتصادی و فرهنگی امروزه در بین ۲۰ کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی و امنیت قرار دارد. طبق داده های مجله تایمز شهر دبی در بین ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی در امارات قرار دارد.

همچنین ۲ شهر دیگر خلیج فارس ابوظبی و دوحه نیز در بین ۱۰۰ شهر برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار دارند. امارات طی سالهای اخیر در راستای افزایش امکانات رفاهی و اجتماعی و بهبود هرچه بیشتر وضعیت اقتصادی عملکرد بسیار درخشانی را ارائه نموده است. به طور کلی بهترین شهرهای امارات برای زندگی به شرح ذیل می باشند.

دبی

شهر دبی به واسطه آسمان خراشهای عظیم و سازهای حیرت انگیز و عجیب به عروس خلیج فارس شهرت دارد. دبی نتها قطب اصلی اقتصاد در امارات بلکه امروزه به یکی از قطب های اقتصادی بین المللی و مهم در جهان تبدیل گردیده است. علاوه بر شرایط اقتصادی ایده ال تجربه زندگی در یکی از لوکس ترین شهرهای خاورمیانه و استفاده از مدرن ترین امکانات اجتماعی دبی را در بین ۱۰ شهر برتر جهان از لحاظ اقتصادی قرار داده است.

هرچند هزینه زندگی در این شهر رویایی به هیچ وجه ارزان نیست، ولی از سوی دیگر میزان درآمد افراد نسبت به اغلب مناطق و شهرهای دبی بالاتر خواهد بود، علاوه بر این موقعیت های شغلی بسیار متعدد و شرایط کاری بسیار مناسبی در این شهر وجود دارد. هزینه های زندگی ماهیانه در دبی برای یک نفر به طور میانگین به شرح ذیل می باشد.

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک رفت و آمد هزینه های جانبی
۸۵۰ الی ۲۰۰۰ دلار ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار ۵۰ الی ۲۰۰ دلار ۲۰۰ الی ۵۰۰ دلار

ابوظبی

ابوظبی ثروتمندترین منطقه امیر نشین در امارات است. طبق اطلاعات انتشار یافته از سوی سایت خبری BUSINESS که بر اساس شاخص های اصلی زندگی نظیر کیفیت زندگی شهری، زندگی، کار، امکانات اجتماعی، امور مالی و مسکن اندازه گیری شده است. شهر ابوظبی از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه ۴۴ برترین شهرهای جهان قرار دارد. هزینه های ماهانه زندگی در ابوظبی برای یک نفر به صورت میانگین به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک رفت و آمد هزینه های جانبی
۹۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار ۱۵۰ الی ۲۵۰ دلار ۵۰ الی ۲۵۰ دلار ۲۰۰ الی ۵۰۰ دلار

شارجه

شارجه یا شارقه سومین شهر بزرگ و مشهور برای مهاجرت به امارات است. این شهر مرکز فرهنگی، آموزشی و هنری امارات به حساب می آید. اگر اهل فرهنگ و هنر هستید، این همان جایی است که به دنبال آن می گردید. در شهر شارجه شما دانشگاه ها و مراکز آموزشی متعددی رابا بنا های بسیار زیبایی خواهید دید. علاوه بر مراکز آموزشی، موزه های بسیار زیادی نیز در این شهر قرار دارد که تاریخ امارات را به نمایش می گذارد .

شارجه شهری خلوت با مراکز خرید بسیار مناسب، که معروف ترین آنها مرکز خرید آبی نام دارد می باشد. سواحل زیبای منطقه ساحلی البحیره و پارک های ساحلی این شهر نیز از مکان هایی است که می توانید در آن ها به استراحت بپردازید و لذت ببرید. علاوه بر اماکن فرهنگی و تفریحی متعدد شارجه از سومین قطب اقتصادی امارات به شمار می آید. هزینه های زندگی ماهیانه در شارجه برای یک نفر به صورت میانگین به شرح ذیل می باشد:

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک رفت و آمد هزینه های جانبی
۴۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار ۱۵۰ الی ۲۵۰ دلار ۵۰ الی ۱۵۰ دلار ۱۵۰ الی ۳۵۰ دلار

بهترین شهرهای امارات برای تحصیل

امروزه امارات با الگو برداری از روش های نوین تدریس که در دانشگاه های آمریکایی فعال در این کشور ارائه می گردد و استفاده از امکانات فوق العاده و مدرن آموزشی به یکی از قطب های تحصیل در خاورمیانه تبدیل گردیده است. تحصیل در دانشگاه های امارات علاوه بر استفاده از امکانات آموزشی مناسب تجربه زندگی در محیطی پویا با تنوع فرهنگی بالا را برای دانشجویان و دانش آموزان به همراه دارد. به طور کلی برترین شهرها برای تحصیل در امارات به شرح ذیل می باشد.

ابوظبی

بدون شک شهر ابوظبی به واسطه دانشگاه های فوق العاده معتبر و امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال به عنوان بهترین شهر امارات برای تحصیل محسوب می شود. از جمله دانشگاه های پیشرو در جذب علوم و آموزش در سطح جهانی در کشور امارات می توان دانشگاه ابوظبی را نام برد و مثال زد. این دانشگاه اماراتی در سال ۷هزار دانشجو را از امارات و دیگر کشورهای جهان پذیرش می کند.

دانشگاه ابوظبی ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی و۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می نماید. این دانشگاه، زیر شاخه های رشته های هنر، زبان، مدیریت، علوم کامپیوتر و علوم اطلاعات را تدریس می کند. برای پذیرش در این دانشگاه شما باید حداقل نمره ۵ را در آزمون تافل خود کسب کنید و ریز نمرات تحصیلی و آخرین مدرک گواهی تحصیلی خود را به همراه داشته باشید.

شارجه

شارجه محل اصلی فعالیت دانشگاه ها و کالج های آمریکایی در امارات است. در واقع حضور کالج ها و دانشگاه های آمریکایی در شارجه باعث ایجاد تغیرات بسیار مثبت در روش آموزشی اساتید و ارائه شیوه نوین تدریس در کلیه مراکز آموزشی امارات متحده عربی شده است. کالج شارجه یکی از کالج های معروف کشور امارات است که تحت نظر دانشگاه هیوستون در تگزاس آمریکا اقدام به ارائه خدمات علمی می کند.

از جمله رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، برنامه نویسی، علوم محیط، مدیریت بازرگانی، حسابداری، بیمه و بانکداری اشاره نمود. شما برای تحصیل در این کالج به ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی خود و نمره تافل ۵٫۵ نیاز دارید.

پر جمعیت ترین شهرهای امارات

طبق آخرین سرشماری انجام شده توسط سازمان ملل متحد جمعیت امارات در حال حاضر به بیش از ۹٫۸۹۰٫۰۰۰ نفر رسیده است. این رقم رشد ۱٫۲ درصدی جمعیت امارات نسبت به سال پیش را نشان می دهد. نکته جالب در ارتباط با جمعیت امارات این است که بیش از ۶۰ درصد جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند، در حال حاضر بیش از ۲۰۰ ملیت مختلف در دبی زندگی می کنند.

با توجه به اقتصاد قدرتمند و امکانات رفاهی و اجتماعی مناسبی که امارات متحده عربی در اختیار دارد، هیچ گونه جای تعجبی ندارد که این کشور نسبتاً کوچک در خاورمیانه به چهارمین کشور مهاجرپذیر جهان تبدیل گردد. در ادامه با ۳ شهر پر جمعیت دبی آشنا خواهیم شد.

دبی

دبی شهر پر زرق و برق و تجملاتی امارات متحده عربی با جمعیتی بالغ بر ۲٫۸۷۹٫۰۰۰ نفر پرجمعیت ترین شهر امارات محسوب می شود. محدوده شهری دبی با مساحتی تقریباً ۳۵ کیلومتر مربع و محدوده کلانشهر با مساحتی در مجموع ۴۱۱۴ کیلومتر مربع می باشد. این ابعاد دبی را پس از ابوظبی به بزرگترین شهر امارات نیز تبدیل نموده است.

دبی در سال ۱۹۵۰ تنها ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داشت، طی دهه های اخیر با افزایش چشمگیر مهاجرت به این شهر رشد جمعیت با ۳٫۶ درصد در سال همراه شد، که نهایتاً جمعیت این شهر را به بیش از ۲٫۸ میلیون نفر رساند. تراکم جمعیت در منطقه مترو دبی از کلیه مناطق و شهرهای امارات بیشتر است و تقریبا ۷۶۲٫۶ نفر در هر کیلومتر مربع می باشد.

ابوظبی

ابوظبی پایتخت و قطب اقتصادی امارات و ثروتمندترین منطقه امیر نشین این کشور می باشد که در حال حاضر با جمعیتی بالغ بر ۱٫۴۸۲٫۶۵۰ نفر پس از دبی به عنوان دومین شهر پر جمعیت این کشور محسوب می شود. از لحاظ وسعت ابوظبی با مساحت ۹۷۲ کیلومتر مربع در محدوده شهری به عنوان بزرگترین شهر امارات محسوب می شود.

ابوظبی در سال ۱۹۵۰ تنها ۴۰ هزار نفر جمعیت داشته است. افزایش بسیار زیاد آمار مهاجرت به این شهر رشد جمعیت ابوظبی را به ۴٫۶ درصد در سال افزایش داد. از سال ۲۰۱۵ به بعد نیز شد جمعیت به ۵٫۲ درصد در سال رسید.

شارجه

شارجه سومین شهر بزرگ امارات با جمعیتی بالغ بر ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ نفر با اختلاف ناچیزی پس از ابوظبی در رتبه سوم پر جمعیت ترین شهرهای امارات قرار دارد. بیش از ۷۰ درصد جمعیت شارجه را مهاجران تشکیل می دهند. از سوی دیگر هزینه های زندگی در شارجه کمی مناسب تر از ابوظبی و دبی می باشد، از این رو شارجه با ۵٫۸ درصد بالاترین نرخ رشد جمعیت در امارات را در اختیار دارد.

بهترین شهر امارات برای سفر

امروزه امارات به واسطه مناظر زیبا، آسمانخراش های سر به فلک کشیده و اماکن تفریحی مدرن به یکی از قطب های گردشگری در کل منطقه خاورمیانه و حتی جهان تبدیل گردیده است. در واقع امارات تلفیق حیرت انگیزی از جاذبه های گردشگری تاریخی و مدرن را به گردشگران ارائه می نماید.

شاید به جرات بتوان گفت شهرت دبی حتی بیشتر از نام امارات متحده عربی است، بسیاری از افرادی کشور امارات را با نام دبی به یاد می آورند. طی سال های گذشته همواره این کشور زیر سایه سنگین شهرت دبی قرار داشته اند، ولی جالب است بدانید علاوه بر دبی کشور امارات جاذبه های بسیاری را در دل خود جای داده است. ۳ شهر محبوب از دیدگاه گردشگران به شرح ذیل می باشد.

دبی

شاید عجیب به نظر رسد، ولی هر سال بیش از ۲۰ میلیون نفر به دبی سفر می کنند این در حالی است که جمعیت شهر تنها ۳٫۱۴ میلیون نفر است. این میزان گردشگر باعث شده امکانات و خدمات کاملی برای گردشگران مهیا شود و سراسر شهر پر باشد از هتل ها و رستوران هایی برای بودجه های متفاوت تا همه بتوانند در دبی اقامت کنند.

ساختمان های سر به فلک کشیده و سازه های مدرنی که درباره شان زیاد شنیده اید تنها دیدنی های دبی نیستند، بلکه زندگی در شهر بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و بخش های اندکی از آن هنوز هم برجا مانده اند و تبدیل به جاذبه های گردشگری شده اند. لازم به ذکر است که اگرچه دیگر شهرهای امارات هم بسیار زیبا و تماشایی هستند اما به خاطر گردشگر کمتر اصلا از نظر نوع خدمات و امکانات با دبی قابل مقایسه نخواهند بود.

ابوظبی

با توجه به شهرت و محبوبیت دبی گردشگران معمولاً توجه کمتری به ابوظبی دارند. اما بهتر است بدانید که جاذبه های دیدنی این شهر دست کمی از دبی ندارند و حتی اگر به دنبال کسب تجربه ای عمیق تر از تاریخ کشور امارات باشید مقصد بهتری هم خواهد بود. البته سفر به ابوظبی (با توجه به این که در مقطعی لقب دومین شهر گران جهان را داشت) ارزان نخواهد بود.

بازدید از اماکن تاریخی، سواحل تماشایی، سرگرمی های مدرن (مانند شهر بازی فراری، محل برگزاری مسابقات فرمول ۱) و جاذبه های فرهنگی از جمله موزه لوور ابوظبی را به یکی از شهرهای دیدنی امارات تبدیل کرده است.

شارجه

شارجه پایتخت فرهنگ و هنر در امارات است، شارجه سومین شهر بزرگ کشور است و از مزایای آن می توان به خلوت تر بودنش نسبت به دبی اشاره کرد. همچنین مراکز خرید و به ویژه بازار آبی این شهر اجناس مناسبی را برای فروش دارند که موجب محبوبیت شارجه میان عاشقان خرید می شود.

در ادامه باید بگوییم که دسرهای شارجه در میان شهرهای عربی بهترین هستند و شکم گردها حتما باید سری به آن بزنند. سواحل زیبا از جمله منطقه ساحلی البحیره و پارک ساحلی الممرز جزو پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در این شهر زیبای امارات هستند.

نتیجه گیری

امارات تنها در طی ۶۰ سال از یک منطقه بیابانی و خشک به یکی از مدرن ترین کشورهای جهان تبدیل گردیده است. بدون شک رشد و پیشرفت حیرت انگیز امارات نتیجه برنامه ریزی درست و سرمایه گذاری کلان سران این کشور در این مدت بوده است. کلیه شهرهای امارات خصوصاً دبی، ابوظبی، شارجه و… در زمره شهرهای هوشمند و پیشرفته جهان قرار دارند.

علاوه بر این کشور یکی از قطب های اقتصادی و تجاری در خاورمیانه است که از بالاترین میزان امنیت اجتماعی و سرمایه گذاری در منطقه برخوردار می باشد. علاوه بر شرایط اقتصادی ایده ال برای هر نوع سلیقه ای جاذبه های فراوانی را در دل خود جای داده اند. از این رو امارات به یکی از زیباترین و مدرن ترین کشورهای خاورمیانه تبدیل گردیده که از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است.

[download link=”https://arianaabroad.com/downloadpdf/Emirates/shahrhaie-emarat.pdf”  title=”لینک دانلود pdf مقاله شهرهای امارات”]

[accordion] [FAQ question=”شرایط کار در کدامیک از شهرهای امارات مناسب تر است؟ ” answer=”به طور کلی اغلب شهرهای امارات از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می باشند، ولی در این بین شهرهایی نظیر دبی، ایوظبی و شارجه همواره تقاضای بیشتری برای جذب نیروی کار دارند. “] [FAQ question=”آیا برای اشتعال در دبی دانش زبان عربی الزامی است؟ ” answer=”بدون شک دانش زبان عربی تاثیر بسزایی در جهت دست یابی به موقعیت های شغلی مناسب خواهد داشت، اما با توجه به فعالیت گسترده شرکت های بین المللی در امارات امکان اشتغال با زبان انگلیسی نیز وجود خواهد داشت. “] [FAQ question=”مدت اعتبار ویزای کار امارات چقدر است؟ ” answer=”مدت اعتبار ویزای کار امارات به قرارداد کاری افراد بستگی دارد، معمولاً مدت اعتبار ویزای کار به اندازه مدت قرارداد کاری افراد می باشد. “] [FAQ question=”آیا تحصیل در امارات با زبان انگلیسی مقدور است؟ ” answer=”بله، تحصیل با زبان انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های بین المللی امارات امکان پذیر می باشد، البته بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر مدرک زبان مورد نیاز متفاوت خواهد بود. “] [FAQ question=” به غیر از دبی بهترین شهرهای امارات برای مسافرت و تفریح کدامند؟ ” answer=”کلیه شهرهای امارات جاذبه های گردشگری فراوانی دارند، علاه بر دبی شهرهای نظیر ایوظبی، شارجه و راس الخیمه از مشهورترین مناطق توریستی امارات می باشند.”] [accordions]

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر