info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

شهرهای ایتالیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اگر شما قصد دارید اولین سفر خود را به ایتالیا انجام دهید، ممکن است برای شما جای سوال باشد که  از کدام شهرهای ایتالیا بازدید کنید، این یک تصمیم دشوار است. در شهرهای ایتالیا مناظر، مکان های تاریخی و باستانی، موزه ها و البته غذاهای عالی و محیط های زیبای بی شماری وجود دارد که همه این موارد می تواند دلایل خوبی برای انتخاب این کشور جهت بازدید واقع گردد. از این گذشته افراد قادر می باشند به آسانی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارازشهرهای بزرگ ایتالیا بازدید نمایند.

 بسیاری از افراد سفر به رم، فلورانس و ونیز را در صدر اولویت انتخاب خود قرار می دهند. با این وجود مکان های بسیار عالی برای بازدید در ایتالیا وجود دارد، در ادامه به شرح ده شهر برتر ایتالیا خواهیم پرداخت که هر کدام شخصیت و جذابیت خاص خود را دارند.

آشنایی با شهرهای ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا و مرکز مدیترانه قرار گرفته است، در بیشتر مناطق این کشور شرایط آب و هوایی مدیترانه ای وجود دارد. ایتالیا همانند سایر کشورها از شهر های بزرگ و کوچک بسیاری تشکیل شده است که هر یک شرایط خاص خود را دارا می باشد و افراد می توانند براساس سلیقه خود و شرایط آب و هوایی مورد علاقه شهر مناسب برای زندگی خود را بیابند.

این کشور از ۲۰ استان تشکیل شده است و با کشورهایی مانند اتریش، فرانسه و سویئس همسایه می باشد. در ادامه به معرفی برخی از شهرهای پرطرفدار ایتالیا خواهیم پرداخت.

برخی از شهرهای ایتالیا به شرح ذیل می باشد:

اسامی شهرهای ایتالیا

 • رم
 • میلان
 • ناپل
 • تورین
 •  پالرمو
 • جنوا
 • بولونیا
 • فلورانس
 • باری
 • کاتانیا
 • ونیز
 • ورونا
 • مسینا
 • پادوا
 • تریسته
 • تارانتو
 • برشا
 • پراتو
 • ریدجو کالابریا
 • مودنا

بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

براساس تحقیق و آماری که توسط avvenire با همکاری School of Civil Economy (دانشکده اقتصاد مدنی) و با پشتیبانی Federcasse (فدراسیون بانک های تعاونی ایتالیا) انجام شد، بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی بر اساس رویکردهای چند لایه  و عواملی که باعث بهتر شدن زندگی افراد می گردد و هم چنین تاثیر بسزایی در روند زندگی شهروندان دارند به شرح ذیل است.

نتایجی که توسط محققان دانشگاه روم تور ورگاتا و لومسا و با نظارت اساتید لئوناردو بچتی، لوئیگو برونی و ویتوریو پلیگرا بر اساس شاخص های خاص مانند جمعیت شناسی همانند خانواده، بهداشت، تعامل مدنی، عوامل محیطی، گردشگری و فرهنگ، خدمات شخصی، قانونی بودن و امنیت، اشتغال، شمول اقتصادی، سرمایه انسانی و مهمان نوازی بدست آوردند نشان داد که استان های خودمختار بولزانو و ترنتو، در شمال ظاهرا بهترین مکان برای زندگی در ایتالیا به شمار می روند و پس از آن پوردنو، فلورانس، پارما، پیزا، میلان، بولونیا، گوریزیا (در نزدیکی مرز اسلوونی) و اودین در رده بهترین شهرها برای زندگی قرار می گیرند.

تعداد شهر رتبه توسط avvenire
۱ Bolzano ۱۰۳,۴۱
۲ Trento ۱۰۰,۸۵
۳ Pordenone ۱۰۰,۷۲
۴ Firenze ۱۰۰,۰۸
۵ Parma ۹۹,۹۷
۶ Pisa ۹۹,۹۶
۷ Milano ۹۹,۹۲
۸ Bologna ۹۹,۵۳

پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا

ایتالیا با جمعیتی بیش از ۶۰ میلیون نفر، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این کشور در لیست ۷۲ کشور بزرگ  دنیا از نظر مساحت  می باشد و دارای شهرهای بزرگ بسیاری است که جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده اند و در رتبه بندی جایگاه بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان قرار گرفته است.

سی و یک شهر در کشور ایتالیا هنوز به نقطه عطف یک میلیون نفر نرسیده اند، اما جمعیت آنها از ۱۰۰۰۰۰ نفر فراتر رفته است. برخی از پر جمعیت ترین شهرهای ایتالیا به شرح ذیل است.

شهر جمعیت
روم ۲٫۳۱۸٫۸۹۵
میلان ۱٫۲۳۶٫۸۳۷
ناپل ۹۵۹٫۴۷۰
تورین ۸۷۰٫۴۵۶
پالرمو ۶۴۸٫۲۶۰

بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت کاری

اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد ملی در منطقه اروپایی می باشد و هشتمین کشور بزرگ جهان با تولید ناخالص داخلی nominsl GDP و دوازدهمین کشور بزرگ با تولید ناخالص داخلی است.

این کشور دارای یک اقتصاد بزرگ و پیشرفته است و یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا، یورو در منطقه OECD G7 و G20 است. برترین شهرها برای مهاجرت کاری به ایتالیا به شرح زیر می باشد:

شهر میلان

این شهر قطب بانکداری و خدمات مالی ایتالیا تعیین شده است و بورس ایتالیا در میلان قرار دارد. پس از انقلاب صنعتی این شهر به پایتخت اقتصادی ایتالیا تبدیل گشت و با همراهی شهرهای تورین و جنوا مثلث صنعتی در اروپا را تشکیل داده اند.

شهر ناپل

این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و در واقع مرکز صنعتی و اقتصادی جنوب ایتالیا می باشد.

شهر تورین

تورین یکی از شهرهای مهم ایتالیا است که در شمال غربی این کشور قرار دارد. از نظر اقتصادی این شهر سومین شهر مهم این کشور به شمار می رود.

بهترین شهرهای ایتالیا برای مسافرت

 آیا هیچ کشوری روی زمین است که تاریخ خود را مثل ایتالیا حفظ کرده باشد؟ این کشور سراسر از زیبایی های تاریخی و معماری های قرون وسطایی و … می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این کشور جذاب و دیدنی به ایتالیا مهاجرت می نمایند. برخی از برترین شهرهای توریستی ایتالیا به شرح زیر است:

شهر فلورانس

Firenze، مهد رنسانس، یکی از شهرهای بزرگ هنری اروپا است. با نقاشی های دیواری Giotto و Ghirlandaio، بوم های Botticelli  و Bronzino، مجسمه های میکل آنژ و Giambologna، در دیوارهای باستانی آن چنان هنر و معماری بسیار بدیعی وجود دارد که به راحتی می تواند بینندگان را در زیبایی خود غرق کند.

موزه ها و بناهای تاریخی بسیار جذابی در فلورانس وجود دارد. صنایع دستی در این شهر جذابیت این شهر را دو چندان کرده است. فلورانس یک شهر زنده با یک زندگی فرهنگی التقاطی که شامل اپرا، موسیقی کلاسیک و هنر معاصر است می باشد.

در این شهر رستوران ها و زندگی شبانه نیز بسیار پر رونق است و با توجه به نزدیکی این شهر به تپه های پوشیده از تاک Chianti، همچنین نزدیک بودن به سایر شهرهای هنری توسکانی مانند Arezzo ،Siena و Lucca این شهر را جذاب تر می نماید. کاخ فلورانس که مقصد نهایی افراد در پایان هفته است یکی از زیباترین اثرهای هنری این کشور به شمار می رود.

شهر ونیز

در ونیز تعداد بی شماری آثار هنری بی نظیر از قرنهای گذشته وجود دارد. این شهر همچنین مرکز فعالیت های  هنری معاصر است.

دوسالانه هنر و معماری متناوب در این شهر که نشان دهنده همه چیزهایی است که در سطح بین المللی به نمایش گذاشته می شود. جمعیت این شهر برای  حفظ  هنر و خلاقیت و در مجموع برای حفظ زیبایی ها و آتار هنری این شهر بسیار فعالیت می نمایند.

شهر رم

رم تقریباً سه هزار سال است که یک تاریخچه هنری  قدیمی را به دوش گرفته است. رم به ‌طور گسترده‌ای به عنوان پایتخت مد جهان است و بعد ار شهر میلان در جایگاه دوم قرار می گیرد. رم چهارمین مرکز مهم فشن در جهان پس از میلان، نیویورک و پاریس است و با لندن رقابت می‌کند.

 اکثر خانه‌های لوکس مد و زنجیره‌های طلا و جواهر مانند بولگارری، فندی، لائورا بیاجوتی و بریونی دفاتر مرکیشان در در این شهر واقع است. همچنین دیگر برچسب‌های مهم مانند شنل، پرادا، دولچه و گابانا، آرمانی و ورساچه بوتیک‌های لوکسی در رم دارند.

آیا می دانید قانون طلایی برای بازدید کنندگان چیست؟ در رم با سرعت کمتری نسبت به سایر شهرهای ایتالیا حرکت کنید، برای لذت بردن از آن باید در کافه  پیاده روها اوقات فراغت خود را سپری نمایید. آب و هوای معتدل مدیترانه رم جذابیت این شهر را دو چندان می کند.

شهر میلان

میلان می تواند برای کسانی که با روم و فلورانس آشنا هستند ، دیدنی تر باشد و در کلان شهر لومباردی انتظار یکسان بودن آنها را داشته باشند. میلان یک شهر شمالی اروپایی است.

پایتخت مد و طراحی ایتالیا، چشم انداز جهانی کیهانپولیتی جشنواره های غذا و نوشیدنی و هتل های متنوعی که در میلان وجود دارد. همه و همه بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می نماید.

اما آنچه که تا حد زیادی بازدید کنندگان را به خود جلب می کند، خرید عالی در میلان می باشد. فروشگاه های لوکس در منطقه Quadrilatero D ‘Oro وجود دارند، در حالی که  فروشگاه های خیابانی و بوتیک های بزرگ در تمام گوشه های شهر به چشم می خورد.

جاذبه های فرهنگی، به ویژه دوومو، خانه اپرای اسکالا و گالری هنری Pinacoteca di Brera و در کنسرت سانتا ماریا دلله گراسی در شهر میلان وجود دارد، نقاشی دیواری مشهور لئوناردو داوینچی از شام آخر را می توان در میلان مشاهده نمود.

بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا کشوری می باشد که در جنوب اروپا واقع شده است. افرادی که در این کشور زندگی و یا تحصیل می نمایند اذعان داشته اند که کشوری بهتر از ایتالیا که زیبا و خیره کننده باشد وجود ندارد. بالا بودن سطح کیفیت آموزشی و زندگی و همچنین رایگان یا ناچیز بودن هزینه های تحصیل باعث گردیده سالیانه افراد بی شماری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در ایتالیا یه این کشور مهاجرت نمایند. در ادامه به معرفی برخی از برترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل می پردازیم:

شهر رم

تعداد زیادی از دانشگاه‌های عالی در شهر رم واقع شده اند. به ‌ویژه دانشکده‌ی Sapienza-Università di Roma که رتبه ۲۵۰ ام را در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال ۲۰۱۸ به‌ خود اختصاص داده است و همین‌طور رتبه پنجم کل دانشگاه‌ های ایتالیا را شامل می‌شود. از جمله سایر دانشگاه‌ های قابل توجه در شهر، می‌توان به دانشگاه Università degli Studi Roma Tre اشاره کرد که به ‌طور مشترک توانسته است رتبه‌ی ۷۵۱ تا ۸۰۰ ام در جهان را به ‌خود اختصاص دهد که این شامل رتبه‌ی ۶۵ کشوری هم می‌شود که در میان این عنوان‌ها توانسته است عنوان دارا بودن بهترین دانشجویان سال ۲۰۱۷ را هم کسب کند.

شهر میلان

شهر میلان از شهرهای شمالی ایتالیاست و فاصله اش تا شهر رم، پایتخت ایتالیا، حدود ۵۰۰ کیلومتر است شهری پر از کسب و کار و شهری با دانشگاه هایی در زمینه تحصیل در رشته مد و طراحی.

میلان به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در جهان شناخته می‌شود و هر ساله علاقه‌مندان زیادی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، شهر میلان را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. طبق گزارش‌های آموزش عالی، بالاترین رتبه‌ی دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه‌بندی ۲۰۱۸ مربوط به ‌دانشگاه پلی تکنیک میلان است.

شهر بولونیا

در میان دانشکده‌ های موجود در شهر بولونیا، بالاترین رتبه‌ ی دانشگاهی مربوط می‌ شود به‌ دانشگاه UNIBO که دومین رتبه‌ی دانشگاهی در سراسر کشور ایتالیا و رتبه‌ی ۱۸۸ در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های جهانی را به ‌خود اختصاص داده است.

از سایر موسسات آموزش عالی موجود در شهر بولونیا می‌توان به ‌کالج دانشگاهی دانشجویان اسپانیایی با نام Collegio di Spagna اشاره کرد. از سایر دانشکده‌های معروف این شهر می‌توان به مجموعه‌ی دانشگاهی جان هاپکین، آکادمی هنرهای زیبای شهر بولونیا و همین‌طور کالج دانشجویی Collegio Superiore di Bologna اشاره کرد.

همچنین شما می‌ توانید برخی از کلاس‌ ها یا دوره‌ های خود را در دانشگاه Carpigiani Gelato سپری نمایید.

نتیجه گیری

کشور ایتالیا مهد فرهنگ و هنر و موسیقی دنیا می باشد. سطح بالای کیفیت آموزشی، زندگی، شرایط ایده آل تحصیلی، وجود دانشگاه های معتبر دنیا و هم چنین وجود جاذبه های گردشگری فراوان سبب گشته هر ساله افراد بی شماری از سراسر جهان برای بازدید از این کشور و یا تحصیل در ایتالیا مهاجرت نمایند.

یکی از مزایا و علتد اصلی افراد برای مهاجرت به این کشور رایگان بودن هزینه دانشگاه می باشد که البته افراد می بایست مدرک زبان ایتالیایی را دریافت نمایند. دانشجویان قادر می باشند از بورسیه ای در ایتالیا به نام DSU استفاده نمایند که در ازای این بورسیه سالیانه ۵۰۰۰ یورو به دانشجویان از سوی دولت داده می شود و یکی از بهترین و ایده آل ترین شرایط تحصیل در ایتالیا است.

منبع

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

۲ دیدگاه در “شهرهای ایتالیا

 1. ساغر میرزا پور گفت:

  سلام خسته نباشید
  شما برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام میکنید؟
  هزینه ش چقدره؟

  1. آریانا پارس گفت:

   سلام برای ویزای توریستی ایتالیا در صورتی که دعوت نامه ی معتبر داشته باشید اقدام می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر