info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

شهرهای سوئد

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با شهرهای سوئد

Swedish cities

سوئد کشوری است که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی و از جنوب غربی با دانمارک همسایه است. از بزرگترین شهرهای سوئد و همچنین پایتخت آن استکهلم است. این کشور جزء اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است.

سوئد هشتمین سرانه تولید ناخالص داخلی را در جهان دارد و در جنبه های مختلف مانند کیفیت زندگی، بهداشت، رفاه و توسعه انسانی دارای جایگاه بسیار خوبی است. به لحاظ تقسیمات کشوری سوئد در بردارنده ۲۵ استان است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

بزرگترین شهرهای سوئد از لحاظ اقتصادی کدام است؟

کشور سوئد جزء مرفه ترین و پیشرفته ترین کشور های اتحادیه اروپا به شمار می رود. پایه منابع اقتصادی این کشور از چوب، سنگ آهن و جنگل تشکیل شده است. گفتنی است سوئد کشوری است که به صادرات تولیدات صنعتی خود وابسته است.

این کشور دارای اقتصادی آزاد است و در حال حاضر در صنایع فولاد، مهندسی، معدن و کاغذ در سطح جهان بسیار مطرح است. ناگفته نماند که بودجه بالای این کشور از درآمد های مالیاتی آن تامین می شود. سوئد دارای اقتصادی رقابتی بوده و از رفاه اقتصادی گسترده ای برخوردار است. این کشور تحت سیستمی که ترکیبی از سرمایه داری پیشرفته و مزایای رفاهی گسترده است و سطح بالایی از کیفیت زندگی را برای شهروندانش به وجود آورده است.

از میان شهر های بزرگ سوئد، شهر گوتنبرگ یکی از شهر های مهم، قطب صنعتی و یکی از پر تنوع ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. مهمترین بنادر کشور سوئد در این شهر واقع شده اند. نکته حائز اهمیت این است که دفاتر مرکزی و اغلب کارخانه های شرکت های خودرو سازی ولوو و بلبرینگ سازی اس کا اف در شهر گوتنبرگ قرار دارند.

استکهلم

شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که داراست مکان مناسبی برای کار و تحصیل در سوئد به شمار می رود. این شهر جزء ده شهر گران اروپا برای زندگی شناخته شده است.

مالمو

شهر مالمو جنوبی ترین و سومین شهر بزرگ سوئد است. این شهر در سال ۲۰۰۶ به عنوان اولین شهر تجاری سوئد معرفی شده است و یکی از اولین شهرهای صنعتی منطقه به شمار می رود. شهر مالمو به عنوان مکان ایده آل از نظر هزینه های زندگی برای مهاجران معرفی شده است. از این رو این شهر زیبا و آرام در مقایسه با سایر شهرهای سوئد دارای هزینه های مقرون به صرفه و مناسبی است.

پر جمعیت ترین شهرهای سوئد کدامند؟

بیش از ۸۵ درصد شهروندان سوئد شهرنشین هستند. اغلب شهرهای سوئد نسبت به سایر کشور های جهان بسیار کوچک است و جمعیتی در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ نفر در آنها سکونت دارند. بزرگترین شهر سوئد استکهلم است. استکهلم که پایتخت این کشور نیز به شمار می رود، جمعیتی حدود یک میلیون نفر در خود جای داده است البته در کلان شهر استکهلم جمعیتی حدود ۲٫۳۵ میلیون نفر سکونت دارند که شامل خود شهر و حومه ی آن میباشد.

استکهلم به دلیل دارا بودن ۱۴ جزیره در سواحل جنوب شرقی جزء منحصر به فرد ترین شهرهای سوئد به شمار می رود. استکهلم قلب سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کشور است و حدود یک سوم تولید ناخالص داخلی سوئد از این شهر تامین می شود.

دومین شهر بزرگ سوئد گوتنبرگ است که جمعیتی حدود یک میلیون نفر در حومه و بیش از نیم میلیون نفر در داخل این شهر سکونت دارند.

سومین شهر پرجمعیت سوئد مالمو است که در جنوب این کشور واقع شده و جمعیتی در حدود ۳۰۰۰۰۰ نفر در آن ساکن هستند. این شهر از طریق پل به شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک متصل شده است.

از دیگر شهر های پرجمعیت این کشور که جمعیتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر دارند می توان به اوپسالا، ویستریس، اربرو، لینکینپینگ و هلسینگبورگ اشاره کرد.

وسیع ترین شهرهای کشور سوئد کدامند؟

سوئد که در اروپای شمالی واقع شده است، سومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می رود. شهر های سوئد دارای امکانات زیر ساختی توسعه یافته ای هستند، از این رو شهروندان این کشور از استاندارد های بالای زندگی برخوردارند. در ادامه قصد داریم شهرهای این کشور را از لحاظ وسعت مورد بررسی قرار دهیم.

استکهلم

استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر سوئد به شمار می رود. این شهر در امتداد ۱۴ جزیره در سواحل جنوب شرقی سوئد گسترش یافته است. استکهلم به عنوان سرمایه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی این کشور محسوب می شود و حدود یک سوم تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است. سرانه تولید ناخالص داخلی استکهلم یکی از بالاترین نرخ ها در کل اروپاست.

اغلب دانشگاه های برتر سوئد مانند انستیتوی رویان فناوری، دانشکده اقتصاد استکهلم و… در این شهر قرار دارند. مراسم سالانه جایزه نوبل در این شهر برگزار شده و دولت سوئد در این شهر مستقر است. کاخ استکهلم در این شهر به عنوان اقامتگاه رسمی پادشاه سلطنتی این کشور به شمار می رود.

گوتنبرگ

گوتنبرگ شهری در سواحل غربی سوئد در رتبه دوم از بزرگترین شهرهای سوئد قرار دارد. بندر گوتنبرگ بزرگترین بندر در کشور های شمالی اروپاست. وجود دانشگاه های مشهور و معتبر همانند دانشگاه گوتنبرگ سالانه متقاضیان بسیاری را به سوی خود جذب می کند. این شهر دارای دو فرودگاه لندوستر و گوتنبرگ است.

مالمو

مالمو سومین شهر بزرگ سوئد است. این شهر مرکز فرهنگی و اقتصادی در جنوب سوئد به شمار می رود. طی سالهای اخیر بسیاری از شرکتهای زیست فناوری و فناوری اطلاعات در این شهر تاسیس شده اند. مالمو دستخوش پیشرفتهای اساسی در زمینه معماری است و ساختمان ها و پارک های تاریخی بسیاری در این شهر به چشم می خورند.

کدام شهر برای زندگی مناسب تر است؟

شهر های سوئد تفاوتهای بسیاری با یکدیگر دارند بنابراین کسب اطلاعات پیرامون این شهر ها کمک بسیار بزرگی به متقاضیان خواهد کرد. برای انتخاب اینکه کدامیک از شهر های سوئد برای متقاضیان مناسب تر است. می بایست نگاهی به خصوصیات و اولویت های مورد علاقه خود بیندازید و شهرهایی را انتخاب کنید که از همه لحاظ زندگی در سوئد مناسب تان باشد.

زندگی در استکهلم

استکهلم به عنوان یکی از محبوب ترین مکان ها و شهر های سوئد شناخته شده است. این شهر نه تنها به عنوان پایتخت این کشور بلکه به عنوان یکی از زیباترین شهر های جهان به شمار می رود. این شهر با ده قرن قدمت تاریخی و فرهنگی از طریق ۱۴ جزیره به دریا متصل است.

این شهر علاوه بر بافت های تاریخی خود به عنوان پایتخت سلطنتی سوئد، شهری بسیار مدرن و پیشرفته است. استکهلم دارای آب و هوایی تمیز و عالی است. این شهر از مناطق وسیعی از فضای سبز پوشیده شده است. شما در این شهر می توانید لذت های طبیعت و تاریخی و فرهنگی و پختگی شهری را یکجا تجربه کنید.

زندگی در گوتنبرگ

اگر شما به دنبال مکانی آرامش بخش هستید، گوتنبرگ شهر مناسب و ایده آلی برای شما محسوب می شود، زیرا مورد علاقه گردشگران زیادی نیست. این شهر دارای موزه ها و مکان های هنری جذابی است بنابراین بسیاری از دوستداران و علاقمندان به هنر را به سوی خود جذب خواهد کرد.

زندگی در مالمو

اگر شرایط آب و هوایی اولویت زندگی شماست، مالمو شهری با آب و هوایی معتدل است. این شهر ترکیبی از هنر قدیمی و جدید است. مالمو به دلیل نزدیکی به کپنهاگ دانمارک از موقعیت استراتژیکی ویژه ای برخوردار است. گفتنی است شگفتی های مهندسی مدرن نیز در این شهر به چشم می خورد.

بنابراین توصیه می کنیم در ابتدا اولویت های زندگی خود را انتخاب و پس از جمع آوری اطلاعات کلی پیرامون شهر های سوئد، انتخابی مناسب و شایسته داشته باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با ما

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

  مقالات اخیر