info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت در مالزی

اجازه اقامت در مالزی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط اجازه اقامت در مالزی چیست؟

مالزی یکی از موفق ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است. این امر با افزایش مستمر نرخ تولید صنعتی و ثبات سیاسی در دهه های گذشته تسهیل شده است. این کشور از نظر اندازه اقتصادی رتبه ۳ را در منطقه دارد و اقتصاد به دلیل باز بودن شهرت دارد. کشور مالزی پس از استقلال از بریتانیا به کشورهای مشترک المنافع ملحق شد. در حال حاضر، مالزی عضو سازمان ملل متحد، همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه است و همچنین یکی از کشورهای بنیانگذار انجمن ملل جنوب شرقی آسیامی باشد.

یک محیط سیاسی پایدار و یک اقتصاد سریع در حال توسعه، مالزی را برای سرمایه گذاران خارجی و کسانی که مایل به دریافت مجوز اقامت یا اقامت دائم از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و….. هستند جذاب می کند.

سفر به مالزی

روش های اخذ اجازه اقامت در مالزی

روش های مختلفی برای اخذ و اجازه اقامت در مالزی وجود دارد. اما یکی از محبوب ترین برنامه ها برای افراد غیر مقیم مالزی،  MM2H است. این برنامه از سال ۲۰۰۲ آغاز شده است و به شهروندان خارجی که معیارهای خاصی را دارند اجازه می دهد با امکان ورود چندگانه به کشور، اجازه اقامت دریافت کنند.

 MM2H

معنی MM2H این است که طرح مالزی خانه دوم من به اتباع خارجی یک ویزای بلند مدت ۱۰ ساله با تمدید مجدد ۱۰ ساله برای اتباع خارجی که اجازه اقامت در مالزی دارند، ارائه می دهد. این برنامه برای شهروندان همه کشورهایی که توسط مالزی به رسمیت شناخته شده اند، صرف نظر از نژاد، جنسیت، سن و مذهب، آزاد است. متقاضیان از طریق مهاجرت سرمایه گذاری یا ….. مجازند همسر و فرزندان مجرد خود را با مشارکت آنها در برنامه های جمعی به عنوان افراد وابسته مشارکت دهند.

این طرح بسیار ارزان است زیرا فقط از متقاضی خواسته می شود که تقریبا ۱۲۵۰۰۰ دلار در دارایی های بانکی خود را نشان دهد و سپرده ای ۷۵۰۰۰ دلار در حساب بانکی باز کند (این رقم برای افراد زیر پنجاه سال مربوط است. همچنین متقاضی باید ماهیانه حدود ۲۵۰۰ دلار درآمد داشته باشد. هیچ  گونه سرمایه گذاری واقعی مورد نیاز نیست، اما این برنامه، شرایط ترجیحی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در مالزی را ارائه می دهد.

اقامت در مالزی

شرایط قبل از درخواست

متقاضیان باید مدارک مستندی مبنی بر داشتن منابع مادی کافی برای اجازه اقامت در مالزی بدون دریافت شغل یا درخواست کمک از دولت ارائه دهند. در زیر شرایط مورد نیاز برای تعداد صندوق ها آمده است:

برای متقاضیان زیر ۵۰ سال:

 • دارایی حداقل ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا
 • درآمد ماهیانه حداقل ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا

برای متقاضیان ۵۰ سال به بالا:

 • وجود دارایی حداقل ۳۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا
 • درآمد ماهیانه حداقل ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا
 • الزامات پس از اخذ تأیید مشروط

پس از دریافت نامه تأیید مشروط، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

برای متقاضیان زیر ۵۰ سال:

 • یک حساب بانکی باز کنید و حداقل ۳۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا سپرده گذاری کنید.
 • پس از ۱ سال نگهداری مبلغ، می توان تا ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا از حساب برداشت تا هزینه های مورد توافق برای خرید املاک، آموزش کودکان یا خدمات پزشکی در مالزی تامین شود.
 • حداقل مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا باید در طول مدت اقامت شما در مالزی تحت برنامه حفظ شود.

برای متقاضیان ۵۰ سال به بالا:

 • بازکردن حساب بانکی و سپرده گذاری حداقل ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا
 • پس از ۱ سال نگهداری مبلغ، حداکثر ۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا از حساب خارج می شود تا هزینه های توافق شده برای خرید املاک، آموزش کودکان یا خدمات پزشکی در مالزی تامین شود.
 • حداقل موجودی ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا باید در طول مدت اجازه اقامت در مالزی برای شما تحت برنامه حفظ شود.

شرایط اجازه اقامت در مالزی

شرایط اجازه اقامت در مالزی

وزارت فرهنگ و گردشگری مالزی مسئول پردازش داده های همه متقاضیانی است که از طریق مهاجرت سرمایه گذاری یا غیره به این کشور آمده اند است. هر متقاضی موفق یک نامه تأیید مشروط از اداره مهاجرت دریافت می کند.

پس از دریافت چنین نامه ای، متقاضی باید به مالزی بیاید و شرایط زیر را برآورده کند:

 • افتتاح حساب بانکی در مالزی و سپرده گذاری.
 • خرید بیمه نامه درمانی از هر شرکت بیمه مجاز در مالزی.
 • دریافت گواهی پزشکی از هر موسسه مجاز در مالزی.

پس از ارائه گواهی سپرده، بیمه نامه درمانی و گواهی پزشکی، متقاضی ویزای اقامت دریافت می کند. این ویزا حق کار در مالزی را نمی دهد و مبنایی برای اخذ اقامت دائم در مالزی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر