...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت با مدرک فوق لیسانس

اقامت با مدرک فوق لیسانس

طبیعتا گرفتن اقامت هر کشوری، دارای شرایط و مراحل متفاوتی است. اما چیزی که در تمام کشورها مشترک است، این موضوع است که داشتن مدرک فوق لیسانس می‌تواند تاثیر مثبت و بهتری نسبت به مدرک لیسانس داشته باشد. اگر از این موضوع که مدرک فوق لیسانس شانس شما را در گرفتن ویزا افزایش می‌دهد بگذریم، می‌توانیم با خیال راحت به بررسی شرایط‌های گوناگون کشورهای مختلف بپردازیم.

در این مقاله خواهید دید که گرفتن ویزای کاری، تحصیلی و… با داشتن مدرک فوق لیسانس به چه صورت می‌باشد و کشورهای مختلف چه شرایطی را برای این موضوع در نظر گرفته‌اند.

انواع شرایط گرفتن اقامت، بر اساس نوع مهاجرت

اگر در شرف مهاجرت کردن و گرفتن اقامت با مدرک فوق لیسانس هستید، قطعا می‌دانید که باید از میان راه‌های موجود، یکی از آن‌ها را انتخاب و خود را آماده آن کنید. برای مثال برخی دارای شرایط ویژه‌ای هستند که می‌توانند از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنند. برخی افراد هم با هدف ادامه تحصیل و یا حتی کار اقدام به مهاجرت می‌کنند.

بنا بر شرایط شما، هر کشوری هم دارای شرایط متفاوت و گوناگونی است که در ادامه به بررسی هرکدام از انواع آنان می‌پردازیم.

دریافت اقامت کاری با مدرک فوق لیسانس

دریافت اقامت کاری با مدرک فوق لیسانس

گرفتن ویزای کاری را می‌توان محبوب‌ترین نوع درخواست ویزا دانست. چرا که این نوع ویزا دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 • شما می‌توانید پس از ۳ الی ۵ سال تمدید ویزای کاری، اقامت دائم کشور مورد نظر خود را بگیرید.
 • در این نوع ویزا شما نیازی به تمکن مالی ندارید.
 • دارای امکان اخذ ویزا برای سایر افراد خانواده خود می‌باشید.

با ویژگی‌های ویزای کاری آشنا شدیم. حال می‌خواهیم ببینیم اگر شما با مدرک فوق لیسانس درخواست این نوع ویزا را بدهید، در کدام کشور شانس تایید شدن ویزای‌تان بیشتر است. البته قبل از این بیاید یک نگاهی به کشورهایی بیندازیم که بهترین مقصد برای مهاجرت کاری با مدرک فوق لیسانس هستند!

 1. کانادا
 2. استرالیا
 3. آلمان
 4. امارات
 5. قطر
 6. عمان

کشورهایی که در بالا معرفی کردیم؛ از جمله پر درخواست‌ترین و بهترین کشورها برای دریافت ویزای کاری هستند. از آن‌جایی که یکی از مدارک مورد نیاز برای درخواست این نوع ویزا، مدرک تحصیلی می‌باشد، طبیعتا هرچه مدرک شما ارزش بیشتری داشته باشد، شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر می‌شود.

البته در نظر داشته باشید که در مسیر دریافت ویزای کاری، علاوه بر مدرک تحصیلی معتبر نیاز به ارائه مدارکی مبنی در اینکه شما سابقه کار در زمینه مورد نظر خود داشته‌اید دارید. بنابراین همان‌قدر که داشتن مدرک فوق لیسانس می‌تواند امتیاز بیشتری نسبت به مدرک لیسانس باشد، داشتن سابقه کار بیشتر هم یک نکته مصبت در نظر گرفته می‌شود و به کمک شما می‌آید.

ویزای تحصیلی با مدرک فوق لیسانس

ویزای تحصیلی با مدرک فوق لیسانس

یکی دیگر از مسیرهایی که رو به روی شما به عنوان یک دانشجو است، مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی است. در این شیوه مهاجرتی که برای تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است، برخی کشورها هستند که در دادن ویزای تحصیلی برای مقاطع بالاتر مانند دکتری و فوق لیسانس، شرایط آسان‌تری دارند. بنابراین شما با داشتن مدرک فوق لیسانس و کمی مطالعه قبل از انتخاب یک کشور به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود، می‌توانید به راحتی ویزای تحصیلی بگیرید!

در ادامه به معرفی بهترین کشورها برای اقدام تحصیل با مدرک فوق لیسانس، در مقطع دکتری می‌پردازیم.

 • آمریکا: بدون شک بهترین کشور برای اقدام به مهاجرت، کشور آمریکا می‌باشد. اما باید در نظر داشته باشید که شرایط این کشور برای درخواست ویزای تحصیلی کمی سخت‌تر از بقیه کشورها می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با مدرک فوق لیسانس

همانطور که گفتیم این کشور شرایط سخت‌تری نسبت به مابقی کشورها دارد. از شرایط و مدارک مورد نیاز آن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۵
 2. مدرک فوق لیسانس با معدل بالای ۱۶
 3. نمره‌ی بالای ۷ آیلتس و یا نمره بالای ۸۰ تافل
 4. حداقل ۲ مقاله بین‌المللی منتشر شده در ISI

همچنین علاوه بر موارد بالا و مدارک دیگری که نیاز است، برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به طور میانگین و بسته به دانشگاه مورد نظرتان باید ۲۰هزار دلار تا ۶۰هزار دلار را در سال به عنوان شهریه پرداخت کنید.

 • آلمان: این کشور به عنوان مقصد مهاجرت در مقطع دکتری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. داشتن دانشگاه‌های معتبر، تنوع بالا در رشته‌های تحصیلی و استاید عالی آلمان باعث شده است که افراد با مدرک فوق لیسانس به دنبال مهاجرت تحصیلی به این کشور باشند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان با مدرک فوق لیسانس

بر خلاف آمریکا به گفتیم شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای را در نظر گرفته است، آلمان را می‌توان مقصد آسان‌تری برای مهاجرت تحصیلی با مدرک فوق لیسانس دانست. در ادامه به شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور بیان می‌کنیم:

 1. مدرک فوق لیسانس معادل سازی شده با فوق لیسانس در آلمان
 2. انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی دانشجو برای تحصیل در آلمان
 3. داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی
 4. گرفتن توصیه نامه از اساتید دانشگاه‌های سابق

همانطور که مشاهده کردید، تحصیل در مقطع دکتری در آلمان نیاز به مدارک و شرایط ساده‌تری در میان کشور‌های موجود دارد.

البته علاه بر این دو کشور، کشور‌های دیگری هم هستند که انتخاب برخی افراد به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی هستند. کشورهایی از جمله روسیه، ایتالیا، اوکراین، اتریش، اسپانیا، فرانسه و… هم هستند که شما می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به آن‌ها اقدام کنید.

اما از آن‌جایی که آلمان و آمریکا ۲ کشور با بیشترین تعداد فارغ‌التحصیلی در مقطع دکتری هستند، بی شک انتخاب‌های بهترین برای اقامت با مدرک فوق لیسانس می‌توانند باشند.

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری با مدرک فوق لیسانس

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری با مدرک فوق لیسانس

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری که به ویزای طلایی هم معروف است، دارای روند یکسان و ثابتی است. اما همین روند ثابت هم در برخی کشورها دارای تفاوت‌ها و ویژگی‌های گوناگونی است. برای مثال شما با داشتن مدرک تحصیلی بالاتر در برخی کشورها، شانس بیشتری برای گرفتن ویزا از طریق سرمایه گذاری دارید.

این نوع دریافت ویزا را می‌توان آسان‌ترین روش دانست. چرا که شما علاوه بر ویژگی‌ها و امتیازهایی که با دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری به دست می‌آورید، به مدارک کمی هم برای تایید شدن ویزای‌تان نیاز دارید. در ادامه ابتدا به مزایایی که با دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری به دست می‌آورید می‌پردازیم:

 1. امکان تحصیل رایگان برای فرزندان‌تان
 2. بدون نیاز به مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی
 3. امکان دریافت اقامت دائم

حال وقت آن است که به این موضوع بپردازیم. آیا داشتن مدرک تحصیلی فوق لیسانس تاثیری بر روی شانس دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری دارد یا خیر؟ باید بگوییم که به طور کل داشتن مدرک تحصیلی بهتر، می‌تواند شانس شما را در دریافت ویزا افزایش دهد. اما در روشی مانند سرمایه گذاری، مقداری که داشتن تمکن بیشتر می‌تواند برای شما شانس دریافت بیاورد، مدرک تحصیلی بهتر نمی‌تواند.

شرایط دریافت ویزا از طریق نیروی متخصص با مدرک فوق لیسانس

ویزای نیروی متخصص که شباهت بسیار زیادی با ویزای کاری دارد، یکی دیگر از روش‌های افراد برای دریافت اقامت با مدرک فوق لیسانس در کشور‌های خارجی می‌باشد. باید بگوییم که همانند ویزای کاری، داشتن یک رزومه و قرارداد کاری خوب می‌تواند بسیار بیشتر از یک مدرک تحصیلی به کمک شما بیاید.

اما باز هم نباید تاثیر مدرک تحصیلی را نادیده گرفت. چرا که در شرایط مشابه بین شما با مدرک فوق لیسانس و یک فرد دیگر با مدرک لیسانس، قطعا شانس شما برای دریافت این ویزا بیشتر است. البته باید به این نکته توجه کنید که شما با داشتن مدرک کارشناسی ارشد، شانس بسیار زیادی در دریافت ویزای نیروی متخصص دارید.

شما تنها باید با شرایط کشورها آشنا باشید. برخی از کشورها فاکتورهای مخصوص خود را دارند و به شرایطی مانند سن، نمره مدرک زبان، مدرک تحصیلی و… نمراتی می‌دهند. در نهایت شما می‌توانید به راحتی ویزای کشوری که در آن نمره بهتری به دست آوردید را درخواست دهید! در ادامه به معرفی کشورهای محبوب جهت دریافت ویزا از طریق نیروی متخصص با مدرک فوق لیسانس خواهیم پرداخت.

 • کانادا
 • استرالیا
 • نیوزلند
 • آلمان
دریافت اقامت کانادا با ویزای نیروی متخصص

دریافت اقامت کانادا با ویزای نیروی متخصص

همانطور که گفتیم، در این نوع درخواست ویزا باید از میان فاکتورهای موجود، حداقل امتیاز لازم را به دست آورید. در ادامه به معرفی فاکتورهای امتیاز دهی کشور کانادا می‌پردازیم. البته جالب است بدانید که کشور کانادا دارای دو نوع ویزای کاری اسکیل ورکر است.

ویزای کاری فدرال اسکیلد ورکر

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط هستند و حداقل  دارای یک سال سابقه کاری می‌باشند. فاکتورهای امتیازدهی در این نوع ویزا به صورت زیر می‌باشد:

 • سوابق شغلی: ۱۵ امتیاز

برای سوابق کاری تمام‌وقت (۳۰ ساعت در هفته) که بابت آن دستمزد دریافت کرده‌اید، می‌توانید تا ۱۵ امتیاز کسب کنید. این شغل باید در برنامه نیروی کار ماهر فدرال و در گروه‌های TEER 0, 1, 2, 3 در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا قرار داشته باشد.

 • مهارت‌های زبانی: ۲۸ امتیاز

در این قسمت می‌توانید برای زبان اول و دوم مجموعاً تا ۲۸ امتیاز دریافت کنید. اگر مدرک زبان اول شما (انگلیسی یا فرانسه) در سطح CLB 7 یا بالاتر باشد، تا ۲۴ امتیاز کسب خواهید کرد. سطح پایین‌تر از این امتیازی نخواهد داشت.

 • مدارک تحصیلی: ۲۵ امتیاز

برای کسب امتیاز در بخش تحصیلات، نیاز است مدرک کانادایی داشته باشید یا مدرک تحصیلی غیر کانادایی خود را توسط یکی از سازمان‌های ارزیابی معتبر معادل‌سازی کرده باشید. در این بخش می‌توانید تا ۲۵ امتیاز دریافت کنید.

 • سن: ۱۲ امتیاز

در این برنامه محدودیت سنی وجود ندارد، اما متقاضیان می‌توانند برای عامل سن تا ۱۲ امتیاز به دست آورند. افراد بین ۱۸ تا ۳۵ سال بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند و با افزایش سن، امتیازشان کاهش می‌یابد.

 • پیشنهاد شغلی: ۱۰ امتیاز

در این بخش می‌توانید حداکثر ۱۰ امتیاز کسب کنید، اگرچه داشتن پیشنهاد شغلی الزامی نیست. پیشنهاد شغلی در کانادا باید تمام‌وقت، غیر فصلی، با حقوق و حداقل برای مدت یک سال باشد. همچنین، باید در گروه‌های TEER 0, 1, 2, یا ۳ در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا قرار گیرد. توجه داشته باشید که در بیشتر موارد، کارفرمای ارائه‌دهنده پیشنهاد شغلی باید مجوز LMIA را دریافت کند.

 • انطباق با محیط کانادا: ۱۰ امتیاز

در این بخش، متقاضیان می‌توانند بر اساس عوامل گوناگونی مانند سطح تحصیلات و مهارت زبانی همسر، تجربه تحصیل در کانادا، داشتن خویشاوندان در کانادا، پیشنهاد شغلی و دیگر موارد، حداکثر ۱۰ امتیاز کسب کنند.

توجه داشته باشید که شما باید حداقل ۶۷ امتیاز را از این برنامه دریافت کنید!

ویزای اسکیلد ورکر کبک

برنامه اسکیل ورکر کبک راهی برای مهاجرت نیروی کار ماهر به استان کبک کانادا است. در این برنامه، متقاضیان براساس معیارهایی مانند سطح زبان، تحصیلات، سابقه کاری و سن ارزیابی می‌شوند. افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کنند، گواهی CSQ دریافت می‌کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. فاکتورهای امتیازدهی در این نوع ویزا به صورت زیر می‌باشد:

 • سوابق کاری: ۸ امتیاز

در این بخش، برای سابقه کار نیمه‌وقت و تمام‌وقت که بابت آن حقوق دریافت کرده باشید، حداکثر ۸ امتیاز دریافت خواهید کرد. این شغل باید در گروه‌های TEER 0, 1, 2, یا ۳ در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا در برنامه نیروی کار ماهر کبک قرار داشته باشد.

 • مهارت‌های زبانی: ۲۲ امتیاز

در این بخش می‌توانید حداکثر ۱۶ امتیاز برای زبان فرانسوی و ۶ امتیاز برای زبان انگلیسی کسب کنید. تسلط حداقلی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی الزامی است، اما امتیاز تسلط به زبان فرانسوی بالاتر است.

 • تحصیلات و حوزه تخصص: ۲۶ امتیاز

برای کسب امتیاز در بخش تحصیلات، نیاز به داشتن مدرک کانادایی یا معادل‌سازی مدرک غیر کانادایی توسط یکی از سازمان‌های ارزیابی معتبر دارید. حداکثر امتیاز برای مدرک تحصیلی ۱۴ و برای حوزه تخصص ۱۲ امتیاز است.

 • سن: ۱۶ امتیاز

در این برنامه محدودیت سنی وجود ندارد، اما متقاضیان می‌توانند برای عامل سن تا ۱۶ امتیاز کسب کنند. افراد بین ۱۸ تا ۳۵ سال بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و با افزایش سن، امتیاز آن‌ها کاهش می‌یابد.

 • پیشنهاد شغلی: ۱۴ امتیاز

در این بخش، حداکثر ۱۴ امتیاز می‌توانید کسب کنید، اگرچه داشتن پیشنهاد شغلی الزامی نیست. پیشنهاد شغلی در کانادا باید تمام‌وقت، غیر فصلی، با حقوق و حداقل برای مدت یک سال باشد و باید در گروه‌های TEER 0, 1, 2, یا ۳ در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا قرار گیرد.

 • اقامت یا داشتن خویشاوند: ۸ امتیاز

در این بخش، متقاضیان می‌توانند بر اساس عوامل مختلفی مثل سابقه تحصیل یا کار در کبک و داشتن اقوام نزدیک در کبک، حداکثر ۸ امتیاز کسب کنند.

 • مشخصات همسر: ۱۷ امتیاز

در صورتی که متقاضی به همراه همسر اقدام کند، بر اساس مشخصات همسر از جمله سطح تحصیلات، سن و مهارت‌های زبانی او، حداکثر ۱۷ امتیاز کسب می‌کند.

 • همراهی فرزند: ۸ امتیاز

اگر متقاضی فرزند داشته باشد، می‌تواند بسته به سن هر یک از فرزندان تا حداکثر ۸ امتیاز دریافت کند.

 • استطاعت مالی: ۱ امتیاز

در صورتی که بتوانید نشان دهید توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های ۳ ماه اول زندگی در کبک را دارید، ۱ امتیاز دریافت می‌کنید.

باید بدانید که اگر مجرد هستید، ۵۰ امتیاز و اگر متاهل هستید ۵۹ امتیاز را بایدد حداقل به دست آورید.

دریافت اقامت استرالیا با ویزای نیروی متخصص

دریافت اقامت استرالیا با ویزای نیروی متخصص

کشوز استرالیا هم برای ارائه ویای کاری، یک سری شرایط و فاکتورها را در نظر گرفته است که شما می‌توانید با داشتن آن ویژگی‌ها، امتیاز لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور را کسب کنید!

فاکتورها و موارد امتیازدهی این کشور به صورت زیر است:

 • شرایط سنی: ۳۰ امتیاز

اگر بین ۱۸ تا ۴۴ سال هستید، می‌توانید بر روی امتیاز گرفتن از سن‌تان حساب باز کنید.

بازه سنیامتیاز
۱۸ تا ۲۴۲۵
۲۵ تا ۳۲۳۰
۳۳ تا ۳۹۲۵
۴۰ تا ۴۴۱۵
۴۵ تا ۴۹۰
 • مدرک تحصیلی: ۲۵ امتیاز

غیر ممکن است که مدرک تحصیلی‌تان امتیازی نداشته باشد. در جدول زیر امتیاز هر مقطع را آورده‌ایم:

مدرک تحصیلیامتیاز
دیپلم۱۰
لیسانس۱۵
فوق لیسانس۱۵
دکتری۲۰
 • نمره مدرک زبان انگلیسی: ۲۰ امتیاز

یکی دیگر از مواردی که بسیار در گرفتن ویزا مهم است، نمره مدرک زبان شما است. طبق جدول زیر می‌توانید متوجه شوید که با نمره‌ی مدرک زبان خودتان، چه امتیازی را دریافت می‌کنید!

نمرهامتیاز
آیلتس ۶ و یا معادل آن۰
آیلتس ۷ و یا معادل آن۱۰
آیلتس ۸ و یا معادل آن۲۰
 • سابقه کار: ۲۰ امتیاز

منطقا زمانی که قرار است به صورت کاری مهاجرت کنید، یکی از فاکتورهایی که می‌تواند به کمک شما بیاید سابقه کاری‌تان است. در ادامه به معرفی مقدار امتیازی که می‌توانید بر اسا هر سال سابقه کاری دریافت کنید می‌پردازیم:

سابقه کار در استرالیاسابقه کار در خارج از استرالیا
سالامتیازسالامتیاز
۰ تا ۱۰زیر ۳۰
۱ تا ۲۵۳ تا ۴۵
۳ تا ۴۱۰۵ تا ۷۱۰
۵ تا ۷۱۵۸ تا ۱۰۱۵
۸ تا ۱۰۲۰

* توجه کنید که سابقه کاری شما در ۱۰ سال گذشته محاسبه می‌گردد.

حداقل امتیاز لازم در این برنامه، ۶۵ امتیاز می‌باشد.

دریافت اقامت نیوزلند با ویزای نیروی متخصص

دریافت اقامت نیوزلند با ویزای نیروی متخصص

شما برای دریافت اقامت نیوزلند با ویزای نیروی متخصص، نیاز به دریافت حداقل امتیاز را از فاکتورهای امتیاز دهی این کشور دارید. در ادامه به معرفی این فاکتورهای امتیاز دهی می‌پردازیم:

 • شرایط سنی

اگر بین ۲۰ تا ۳۹ سال باشید، ۳۰ امتیاز می‌گیرید. اما اگر در بازه ۴۰ تا ۴۴ سال باشید، ۲۰ امتیاز و در بازه ۴۵ تا ۴۹ سال هم ۱۰ امتیاز را دریافت می‌کنید. کمترین امتیاز را هم افراد در بازه سنی ۵۰ تا ۵۵ سال که ۵ امتیاز است دریافت می‌کنند.

 • مدارک تحصیلی

اگر شما دارای مدرک تحصیلی‌ای که از کشور نیوزلند صادر شده باشد هستید، می‌توانید به ازای مدرک کارشناسی دو ساله ۱۰ امتیاز، کارشناسی ارشد یک ساله ۱۰ امتیاز و مدارکی بالاتر از کارشناسی که بیش از دو سال باشند ۱۵ امتیاز کسب کنید.

همچنین به ازای مدارک تحصیلی دیگر هم، با مدرک لیسانس ۵۰ امتیاز، فوق لیسانس و دکترا هم ۷۰ امتیاز دریافت می‌کنید.

 • سابقه شغلی

همانند دیگر کشورها، نیوزلند هم امتیازاتی را برای سابقه شغلی شما در نظر گرفته است که در ادامه به معرفی آن‌ها و امتیازاتشان می‌پردازیم:

اگر سابقه کار در همین کشور را داشته باشید، به ازای هر یک سال ۱۰ امتیاز کسب می‌کنید. همچنین به ازای هر دو سال سابقه کاری خارج ایز این کشور هم ۱۰ امتیاز را کسب خواهید کرد.

 • همسر

جالب است بدانید اگر متاهل باشید و همسرتان نمره اورال ۶.۵ آیلتس آکادمیک داشته باشد، می‌توانید به ازای مدرک کارشناسی همسرتان ۱۰ و به ازای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری ۲۰ امتیاز دریافت کنید.

 • پیشنهاد کاری

یکی دیگر از جذاب‌ترین موارد امتیاز دهی این کشور، داشتن پیشنهاد شغلی می‌باشد. شما می‌توانید در ازای داشتن پیشنهاد شغلی( غیر از موارد LTSSL) 50 امتیاز و در صورت داشتن پیشنهاد شغلی در یکی از رشته‌های LTSSL 60 امتیاز دریافت کنید.

باید بدانید که داشتن حداقل ۱۶۰ امتیاز از موارد بالا ضروری است.

دریافت اقامت آلمان با ویزای نیروی متخصص

دریافت اقامت آلمان با ویزای نیروی متخصص

کشور آلمان نیز معیارهایی برای امتیاز دهی به افراد دارد. در ادامه با این فاکتورها بیشتر آشنا می‌شوید.

 • امتیاز مدارک تحصیلی

بر اساس مدارک تحصیلی، امتیازات به شرح زیر است:

۴ امتیاز: دیپلم و مدارکی که توسط آلمان به رسمیت شناخته شده‌اند (ZAB یا Anabin).

1 امتیاز: مهارت‌ها و آموزش‌های مرتبط با مشاغل مورد نیاز و دشوار در آلمان.

 • امتیاز سابقه کار حرفه‌ای

افراد جویای کار با سابقه کار حرفه‌ای در زمینه‌های مرتبط می‌توانند امتیاز دریافت کنند:

۳ امتیاز: بیش از ۵ سال سابقه کار در ۷ سال گذشته در زمینه واجد شرایط.

۲ امتیاز: بیش از ۲ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته در زمینه واجد شرایط.

۴ امتیاز: ارائه مدارک دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای یا مجوز برای مشاغلی مانند مربی، پرستار یا مهندس.

 • امتیاز مهارت زبان

بر اساس سطح مهارت زبان آلمانی و ارائه گواهی رسمی، امتیازات زیر تعلق می‌گیرد:

۳ امتیاز: سطح B2 و بالاتر زبان آلمانی.

۲ امتیاز: سطح B1 زبان آلمانی.

۱ امتیاز: سطوح A1 تا A2 زبان آلمانی.

۱ امتیاز جایزه: سطح C1 و بالاتر زبان انگلیسی.

 • امتیاز اقامت‌های قبلی

افرادی که قبلاً در آلمان زندگی کرده‌اند، به دلیل تجربه و آشنایی با فرهنگ و سیستم‌های آلمانی امتیاز می‌گیرند:

۱ امتیاز: اقامت قبلی حداقل ۶ ماه در ۵ سال گذشته. این اقامت شامل تحصیل، یادگیری زبان یا اشتغال می‌شود و اقامت‌های توریستی را در بر نمی‌گیرد.

 • امتیاز سن

افراد جوان‌تر به دلیل امکان طولانی‌تر کار کردن، شانس بیشتری برای دریافت امتیاز دارند:

۲ امتیاز: زیر ۳۵ سال.

۱ امتیاز: بین ۳۵ تا ۴۰ سال.

 • امتیاز همسر

۱ امتیاز: اگر همراه با همسر خود که او نیز واجد شرایط کارت شانس است، درخواست دهید.

جالب است بدانید که حداقل امتیاز لازم برای این حالت ۶ است. اما آنقدری رقابت سخت است که بهترین حالت آن داشتن ۸ امتیاز است!

از میان کشورهایی که در بالا معرفی کردیم، باید بگوییم که اکثر آن‌ها به مدارک یکسانی برای ارائه ویزا نیرو متخصص نیاز دارند. حال این شما هستید که باید بهترین کشور را متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید.

بهترین روش برای گرفتن اقامت با مدرک فوق لیسانس

تا اینجای مقاله دیدیم که برای گرفتن ویزا، راه‌های زیادی وجود دارد. بنابراین احتمال دارد که کمی دچار سردرگمی شده باشید که کدام روش برای شما مناسب‌تر و راحت‌تر است. به همین دلیل در ادامه به بررسی و معرفی بهترین روش‌های دریافت اقامت با مدرک فوق لیسانس می‌پردازیم. البته این شما هستید که در نهایت باید بهترین روش را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

در جدول زیر روش پیشنهادی تیم ما، بر اساس شرایط شما آمده است. مطمئنا بهترین و آسان‌ترین روش برای شما همین است!

شرایط شماروش پیشنهادی درخواست ویزا
اگر سابقه کار نداریدویزای تحصیلی
اگر سرمایه زیادی داریدویزای استارت‌آپ
اگر مدرک زبان با نمره بالا داریدویزای نیروی متخصص
اگر متاهل هستیدویزای تحصیلی

مدرک تحصیلی در کدام نوع از گرفتن ویزا مهم است؟

از آنجایی که روش‌های گوناگونی برای دریافت اقامت وجود دارد، در برخی از روش‌ها مانند اقامت از طریق سرمایه گذاری هیچ نیازی به مدرک تحصیلی نیست. از طرفی هم در برخی دیگر از روش‌های دریافت ویزا مانند ویزای تحصیلی، مهم‌ترین چیزی که به چشم می‌آید مدرک تحصیلی و مقطع مورد نظر شما است.

بنابراین با در نظر گرفتن این نکته، از اینجا به بعد مقاله حالتی را در نظر می‌گیریم که شما دارای مدرک فوق لیسانس هستید و می‌خواهید برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنید.

برای گرفتن ویزای تحصیلی با مدرک فوق لیسانس کدام کشور بهتر است؟

برای اینکه بتوانید شانس گرفتن ویزای خود را با داشتن مدرک فوق لیسانس افزایش دهید، ابتدا باید تمامی کشورهایی که به مدرک تحصیلی اهمیت زیادی می‌دهند را لیست کنید. سپس از میان آن‌ها به دنبال کشوری بگردید که علاوه بر قائل بودن امتیاز زیادی برای مدرک فوق لیسانس، شرایط عمومی ساده‌ای هم برای ارائه ویزا داشته باشد.

به همین دلیل در ادامه به معرفی و بررسی انواع کشورهایی که در دادن اقامت به مدرک تحصیلی توجه ویژه‌ای دارند می‌پردازیم. سپس از میان آن‌ها بهترین و راحت‌ترین کشور را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. در این صورت است که می‌توانید به راحتی بدانید که کدام نوع مهاجرت، بسته به شرایطی که دارید آسان‌تر و راحت‌تر است.

از میان کشورهایی که سالانه درخواست‌های زیادی برای ارائه ویزای تحصیلی هستند، نام برخی کشورها مانند کانادا و ایتالیا بسیار پررنگ‌تر از بقیه کشور‌ها است. در ادامه به بررسی شرایط و پیدا کردن بهترین کشور برای اخذ اقامت با مدرک فوق لیسانس می‌پردازیم.

دریافت ویزا از کانادا با مدرک فوق لیسانس

برای گرفتن ویزا از کانادا مسیر آسانی در پیش دارید. تنها کافی است مدارکی مانند: پذیرش از مرکز آموزشی در کانادا، آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات، انگیزه نامه‌ای از اینکه چرا کانادا را انتخاب کرده‌اید، مدارک زبان مانند ایلتس و در نهایت اثبات تمکن مالی را ارائه دهید.

دریافت ویزا از ایتالیا با مدرک فوق لیسانس

در صورتی که فوق لیسانس دارید، ایتالیا هم از دیگر کشورهایی است که می‌تواند هدف شما برای مهاجرت باشد. برای مهاجرت به این کشور به ارائه مدارکی مانند: نامه پذیرش، مدارک تحصیلی، تمکن و… نیاز دارید.

همانطور که دیدیم، به طور کلی کشورها شرایط یکسانی برای ارائه ویزای تحصیلی دارند. بنابراین نمی‌توان به طور حتمی مشخص کرد که کدام کشور بهترین است. زیرا بهترین بودن یک انتخاب بسته به شرایط شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر